emaille naamplaten Abonneert U op De Zeeuwsche Koerier. O K I D O" Een geslaagde Fancy-Fair. Burgerlijke Standen SLECHTS 5ct. PER PAK FEUILLETON Het raadsel van den Hazepoot Abonneert U op Een matte of gebruinde teint staat altijd charmant Bestelt Uw Steunt het luchtbeschermingsfonds. terstond verzekerd zeer fraai verchroomd klokje Boekhandel „De Zeeuwsche Koerier" - Sas van Gent. Zoo meenen we de door het Sassche muziekgezelschap „De Vereenigde Vrien den gehouden weldadigheidsbazar ge rust te mogen kwalificeeren 't Zag er Zaterdag bij de opening anders allesbehalve hoopvol uit en men beklaagde de deelneemstert\;je)s en deel nemers, aan de fleurige stoet die des namiddags in hun karakteristieke Tirolerpakjes op en naast de versierde aufo door de gemeente trokken om den volke kond te doen: „het spel gaat be ginnen" Eigenlijk was daarmee het spel reeds begonnen, want aardige Tirolerinnetjes boden het kijkgrage publiek hun gelegen heidsspeldjes aan en deden op die ma nier den eersten dubbeltjesstroom in de kas van het muziekgezelschap neerdalen De Fancy Fair is officieel geopend op Amilda-crême, die tevens zoo goed Doos 50 en 25 ct. heer H öras, leider van de -Fancy Fair, voor de microfoon mededeelen. dat als compensatie voor deze minder geslaag de avond, het feest nog tot den Maan dagavond mocht worden verlengd Daarvan hebben velen nog geprofi teerd en hieraan is het voorzeker toe te schrijven, dat het resultaat van deze Fancy Fair, al moge het dan ook mis schien niet ten volle aan de verwach tingen hebben beantwoord, toch zeer bevredigend mag worden genoemd Een 2500-tal bezoekers is stellig een aantal, waarop zeker, wanneer men de weersomstandigheden in aanmerking neemt met voldoening mag worden gewezen Een goed deel van het succes mag stellig op rekening worden gesteld van het Variété gezelschap „die fröhlichen Sanger", gevormd door 4 dames en 4 heeren uit Sas van Gent, in Tiroler costuum, die op een geïmproviseerd podium onder een effectvolle belichting geholpen ohi deze Fancy Fair te doen slagen Vermelden we nog, dat Zondagna middag het muziekgezelschap onder leiding van den plaatsvervangenden directeur, den heer A. Ranschaert, een zeer verzorgde uitvoering gaf op de kiosk. Bravo! Voorts, dat de pop, naar wier leeftijd kon worden geraden, door den winnaar, den heer L van den Hemel, opnieuw ter heeft, blijkens mededeelinv in S Maria, eeniging, waarna ze bij Amerikaansch opbod werd verkocht voor het niet orir jwelkome bedrag van circa f 24,— SAS» VAN GENT Week van 3#tot en met 9 Juli 1938 Huwelijks-aangiften. 3 Juli' Gerard Louis Marie de Mul, 27 jaar en Jo- is voor de huid, is verkrijgbaar in deze twee begeerde teinten. Mat of Bruin. 12 het terrein van den Molenberg, een van Sas van Gent's natuurmonumenten, waar om half 6 burgemeester de Kerf in gezelschap van de beide wethouders der gemeente deze plechtigheid ver richtte met een korte toespraak, waar in hij o.a van de sympathie van het gemeentebestuur voor het gezelschap gewaagde en den wensch uitsprak, dat het publiek aan de houding van B. en W. een aansporing zou mogen ont- leenen om de Fancy Fair tot een succes te maken Nu, die wensch is grootendeels in ver vulling gegaan, want reeds spoedig na de opening trokken talrijke belang stellenden naar het feestterein en daar is tot het late sluitingsuur daadwerkelijk getoond, dat de Sassche bevolking in al z'n geledingen met „het muziek" mee leeft. Zoowel de consumptietenten als de werptenten, vrolijke keuken, hoofd van Jut enz maakten goede zaken en zoo kon op dezen eersten avond reeds worden geconstateerd, dat trots de ongunstige weersgesteldheid voor een fiasco niet gevreesd behoefde te worden. Jammer genoeg heeft Zon dagavond het onbehaaglijke regenweer een handicap gevormd voor een massa- bezoek aan de feestelijk bevlagde en tot boven in de gaaimast verlichte molen heuvel, vanwaar desniettemin tot na middernacht de opgewekte muziek van de onvermoeibare Tiroler band en ^n een versterkte gramofoon, Sas van Gent met feestgedruisch vervulde Tot veler voldoening echter kon de in varieerende kleuren door schijn werpers, als een geroutineerde Ober Bayern-kapel, met zaïjg en declamatie de groote attractie vormden en tal van ♦Schlagers" en speciaal voor de Fancy Fair vervaardigde nummers ten ge- hoore brachten. Bijzonder succes had den de declamatie van mej Schroder, het lied van de 4 vergroote modellen rijksdaalders, bedoeld als een aansporing om donateur te worden van het muziek gezelschap, het lied „Waai uit banier" wijze „My Old Kentucky home", aan de vereeniging gewijd, het lied van Violetta, op verdienstelijke wijze vertolkt door den heer Meloen en geacompagneerd door 4 dames-Variété leden en „Zomer nacht" op de melodie van de Baccarole uit Hoffman's vertellingen. Dat was in derdaad een verrassing, die insloeg Vanzelfsprekend is er ook onder be geleiding van de Tiroler band een druk gebruik gemaakt van de gelegenheid tot dansen Als curiositeit mag voorts worden ver meld, dat de wafelkraam, meer d!an 2000 van zijn voortreffelijke, door den heer L van den Hemel vervaardigde producten afleverde Al met al een geslaagde beweging, die niet alleen het muziekgezelschap financieel ten goede is gekomen doch ook zijn populariteit stukken heeft doen stijgen Hulde aan B. en W., voor hunne medewerking en aan de organisatoren en allen, die daadwerkelijk hebben mee (24) door THEO v. BLANKENSEE 15) Nadruk verboden Edith Beuth had intusschen het thee kopje weer neergezet en antwoordde volkomen kalm: En dat ben ik. Wat wenscht u van ons? Wij hebben opdracht, om u beiden te arresteeren Arresteeren? Kohler's hand balde zich tot een vuist. Waarom? Wegens moord op Rudolf Semper, alias Rudolf Hallstein Kohier staarde den commissaris met doordringende oogen aan En niet enkel wegens den moord op Rudolf Hallstein, maar ook wegens een moordaanslag op den detective Harvey en wegens inbraken te Parijs en Londen Is dat alles? Kohier lachte hoonend Edith Beuth legde nu haar hand op zijn schouder en zeide kalmeerend: Blijf nu rustig Als de politie het ver langt, dan moet je volgen Moet ik me dan laten wegvoeren als een moordenaar? stoof deze op Als je vrijwillig meegaat, zal niemand zooiets van je vergen Ik zal gaan. Maar jij wordt ook ge arresteerd Dan ga ik mee. Deze vergissing zal spoedig opgehelderd zijn Kohier wendde zich nu tot den com missaris en verklaarde glimlachend: 't Is goed. Wij gaan mee Kunt u toestaan, dat ik me even om kleed? vroeg Edith Beuth Werner kon haar zulks niet weigeren Hij kon deze vrouw bezwaarlijk in haar huisjapon meevoeren Kohier nam intusschen zijn hoed en vroeg: Mag ik misschien weten, op welken grond ik van al die misdrijven beschul digd wordt? Dat zult u wel vernemen bij het ver hoor Ook al goed! Maar ik hoop toch, dat Edith zooveel mogelijk gespaard zal worden Ik kan u niets beloven Edith Beuth kwam weer te voorschijn Ik ben gereed, zeide zij Allen verlieten nu de villa in het bosch. Buiten voegden de beide agenten zich bij hen Toen Kohier hen zag merkte hij spottend op: Te oordeelen naar de politiemacht waarmede u komt aangerukt, hebben we nogal indruk gemaakt Werner zat op zijn bureau en wachtte met ongeduld op Robbl's terugkomst Vandaag zou Wilhelm Kohier aan een uitvoerig verhoor onderworpen worden hanna Stubbé, 25 jaar Geboren. 4 Juli André Johan Marie, zoon van Alouisius Nelen en Marie Louise Thérèse De Craene Loop der bevolking. Aangekomen. G J van den Heuvel en gezin, hulp commies grensbewakening van Moer gestel; M O Verdegem, zonder beroep van Biervliet Vertrokken: G Riethoven en gezin, koopman losse goederen naar Delft; J C de Graafff, zonder beroep naar Delft; C M Obrie, stopster naar Zelzate B f - WESTDORPE Gedurende de week van 7-14 Juli 1938 Huwelijks-aangiften Jozias de Zeeuw, 25 jaar van Terneuzén en Suzanna Maria de Cooker, 21 jaar Geboren 1 Juli Adolf Dingenus Pieter, zoon van Pieter Marinus Heyboer en Cornelia Janna Arenthals. 6 Juli Gerda Julma Francisca, dochter van Stepha- nus Eduardus Briquet en Elisabeth Maria van Doeselaar.' 8 Juli Adolphine Louise, dochter van Michel Julien Ca- mille Hamerlinck en Magdalena Elvira Maria van Hecke. 10 Juli Adri Johannes Marie, zoon van Alphonsus van den Brande en Anna Maria Catharina Er- pelinck Werkloosheid Aantal werkloozen 46 (in elke uitvoering) bij BOEKHANDEL r,DE ZEEUWSCHE KOERIER" Tel. 15 SAS VAN GENT Eindelijk trad Robbl binnen Enwat is het resultaat, Robbl? Harvey wil persoonlijk bij het ver hoor tegenwoordig zijn. Hij zegt, dat hij al wel voldoende hersteld is.' De slagen hadden hem enkel maar sterk verdoofd en de kwetsuren zijn niet gevaarlijk Wanneer komt hij? Binnen enkele minuten Wat hebt u in Mon repos ontdekt? Totaal niets Hebt u heelemaal niets kunnen vin den? Robbie schudde het hoofd Ik heb alles doorzocht, doch kon niets vinden, dat tegen hem zou kunnen ge tuigen. Geen papieren, geen sommen gelds; een bedrag van een goede acht honderd Mark. Evenmin een wapen, een boksbeugel of een valschen baard. Enkel dit costuum heb ik meegebracht, waaraan nog steeds de knoop ontbreekt De detective toonde Kohler's colbert, dat deze bij zijn eerste bezoek aan Edith Beuth gedragen had Hoelang bewonen zij die villa al? De villa werd al enkele weken per advertentie te koop aangeboden. Eer gisteren kwam Kohier het huis bezich tigen en heeft het toen gekocht. Gis teren namen zij er hun intrek Er werd op de deur geklopt en Harvey trad binnen Werner belde, ten teeken, dat Wilhelm Kohier binnengevoerd kon worden Hervey zat nog steeds in het verband en in het bureau verspreidde zich een scherpe carbolgeur U excuseert me wel als ik ga zitten? Zonder een antwoord af te wachten Dan helpt gij gevolgen, als hierboven afgebeeld voorkomen 99 het meest interessante en grootste Nederlandsche Ontspannings blad voor heel het gezin, met de beste gratis ongevallen verzekering. Abonnementsprijzen: io Cents per week; Fl. i 30 per 3 maanden (fr. per post Fl. 1.45) Den eersten 2000 nieuwe abonné's wacht een groote verrassing. Wie zich nu voor een jaar abonneert, en het abonnementsgeld over een halfjaar ad Fl. 2.60 (franco p. post Fl. 2 90) ioeens of in wekelijksche termijnen heeit voldaan, is niet alleen doch ontvangt bovendien een ware grootte 10 X 8 c.M. (Winkelwaarde fi.50) Abonnementsopgaven worden aangenomen door zette Harvey zich op een stoel Hoe maakt u het? Dank u. Gaat wel. Ik voel me ten minste weer wat opgeknapt. Het was niet bepaald snugger van me. De Duitschers noemen zooiets dumm. Het was ook dumm. Maar u hebt hem nu toch te pakken Dat hebben we uitsluitend aan u te danken. U gaf zijn schuilplaats op: Mon repos Werd hij daar gearresteerd? Juist Dat begrijp ik niet. Hoe kan iemand zoo roekeloos zijn om zijn schuilplaats te verraden, zonder tijdig te vluchten? Het zal wel zijn bedoeling geweest zijn, u te dooden Oho! Een paar van zulke klappen hinderen Harvey niet. Ik beschik geluk kig over een harden schedel Ik heb u verzocht hierheen te komen, opdat u bij het verhoor aanwezig zoudt kunnen zijn. U weet alles omtrent de inbraken in Londen en ookva/i die aanslag op uw leven En of! Vooral dat laatste. Hij heeft ne handig overtroefd Zoudt u den man nog herkennen? Beslist Maar hij droeg immers een valschen baard? Zijn oogen.en zijn neus heb ik goed opgenomen Uitstekend. Dan zullen wij nu met het verhoor beginnen. Als dat afge- 'oopen is, verneem ik graag uw meeninp maar niet eerder Afgesproken Wilhelm Kohier werd door een agent binnengeleid. Hij nam het kantoor eens, kalmpjes op. Zag ook den Londenschen detective, doch scheen dezen niet te herkennen U weet reeds, wat u ten laste gelegd wordt? Zooveel, dat ik me al de misdaden niet meer kan herinneren, was Kohler's antwoord Op de eerste plaats wordt u beschul digd van den moord op Rudolf Hall stein, op vier Juli, des namiddags tus- schen half vijf en vijf uur Ik mag toch aannemen, dat u iemand niet van zulk een ernstige misdaad be schuldigd, zonder over voldoende be wijzen te beschikken! Bewijzen hebben wij genoeg; en wel zulke onaanvechtbare bewijzen, dat zij voor ons dezelfde waarde hebben als een bekentenis Een bekentenis? Juist Maar ik wil ook wel bekennen Een eigenaardig lachje speelde om Kohler's mónd U hebt dus den moord begaan? Een moord? Neen! U wilde toch alles bekennen? Heb ik dan van moord gesproken? Ik wel! 't Is mogelijk. Maar ik zal pas spre ken, als ik uw volledige aanklacht en uw bewijsvoering gehoord heb Dat kan gebeuren. Daar ligt een heerencostuumKent u dat? Dat is mijn colbert Daaraan ontbreekt de onderste knoop En deze knoop werd gevonden in de logeerkamer van slot Hallstein, uit wel-

Zeeuwsche Koerier | 1938 | | pagina 10