Crisis-maatregelen emaille naamplaten iuSsiaron naar don zonder uit hol Vijfdo. sGhoone en goedi jonge duiven kweeken ssraa UH IfUfH.. Koop eerst een andere tandpasta en liefst de duurste die er is Betelt Uw Viangt van uw remmen at Hier volgen de voornaamste gebeurtenissen uit de afgeloopen week: Uit de provincie Op 63-jarigen leeftijd is overleden de heer A H J Beuningh, sedert 18 Novem ber 1913 notaris te Groede De Ontvanger der Directe Belastingen enz te Sas van Gent maakt bekend, dat voor het aanvragen van kostelooze rijwielbelastingmèrken 1938/39 op de na volgende dagen zitting wordt gehouden; Ten kantore van- den ontvanger voor noemd voor de gemeenten Sas van Gent en Westdorpe op 19, 20, 27 en 28 Juli des avonds van 7-8 uur; voor de gemeenten Philippine, Zuid- dorpe en Overslag, ten huize van de landarbeider Voor het examen van schipper bij de binnenvaart, diploma Nederland, met aanteekening stoom en motor, is ge slaagd de heer J P de Fe ij ter te Ter- neuzen, leerling van de binnenvaart- school, aldaar Aan de universiteit te Amsterdam is geslaagd voor het doctoraal examen ge neeskunde de heer H A J Spinhof, vroeger te Terneuzen In de Dinsdag jl te Terneuzen ge houden algemeene vergadering van de hoedt en J van 3er Êëijl Bij het te Utrecht gehouden examen voor Taalkundig Indoloog is geslaagd de heer C P van Strien te Terneuzen Het diploma stenografie voor de Duitsche taal vanwege de Vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschap pen is uitgereikt aan mej Nelly Dekker te Terneuzen Te Goes slaagden voor het Mulo- diploma Q: S Dieleman te Hoek; J N Klouwers, H A Reijerse en A C Stoutjes- dijk te Terneuzen, de laatste met aan teekening wiskunde B, Jac Almekinders te Zaamslag, Catha van Dixhoorn te Terneuzen, Wilha. Geelhoed te Hoek, Ja. Millenaar te Terneuzen, Aa. Post te Axel, Ma. de Ridder te Terneuzen Voor diploma B: PC Lensen te Philip Ëen wetsontwerp is bij dé Tweedé Kamer ingediend inzake regeling van het goederenvervoer (uitbreiding van de machtigingen, neergelegd in de wet van 29 November 1935) De Bond van landelijke rijvereeni- gingen van den NCB heeft te Hilvaren- beek zijn tweedei lustrum gevierd met een schitterend riddertornooi en ge slaagde hippische wedstrijden Een deel van het Staatsbedrijf der artillerie-inrichtingen zal van de Hem- brug naar Den Haag en Delft worden overgeplaatst Uit het buitenland Te Parijs is overleden de bekende tennisspeelster Suzanne Lenglen en daarna Ivorol (volgens nieuw recept, oranje verpakking met blauwe band). U kunt dan zelf waarnemen, hoe Ivo rol in kwaliteit, in smaak, in frischheid, in blank- en witmakend en ook in schuimend vermogen, thans alle overtreft. Zeer zuinig in gebruik. Geeft 50 besparing. Tube 25 ct. Groote tube 40 ct. Extra groote tube 60 ct. dg) assistent-dienstgeleiders te Philippine en Zuiddorpe eveneens op genoemde dagen en uren De werkloozenstand bij de Gemeente lijke Arbeidsbeurs te Sas van Gent be droeg op 6 dezer: 48 fabrieksarbeiders; 12 transport arbeiders; 4 grondwerkers; 2 bouwvak arbeiders; 2 kantoorbedienden; 1 elec- triciën; 1 metselaar; 1 timmerman; 1 liberale kiesvereeniging „De Vrijheid" afdeeling der Liberale Staatspartij werden herbenoemd of benoemd de heeren L J Geelhoedt, voorzitter, J van der Peijl, secretaris, J F de Cooker, pen ningmeester, N J Harte, M de Jonge, A P Lindenbergh, J Michielsen, C A Ver linde en R Visser Op de voordracht ter benoeming van een bestuurslid der Centrale Zeeland werdën geplaatst de heeren L J Geel- Volgt dan onze methode, de eenigste, die op eigen uitslagen berust. /1053 prijzen in 1934-35-36 en 37). Zorgt vooral voor een goede voorbereiding. Ziet toe of Uw toekomstige kweekduiven niet aangetast zijn van het droog snot. Zulke duiven niezen, gapen, lek ken, smekken, hebben slijmen in bek en keel, water in de oogen, natte en groene uitwerpsels en zitten slap in 't vleesch. In andere gevallen hebben zulke duiven uiterlijk den schijn van een goede gezondheid, doch bij nader onder zoek stelt men gemakkelijk vast, dat ze slap zitten, van gewioht verminderd zijn en slijmen hebben in bek en keel. Ze zijn niet, zooals dat zou moeten. Daarom speelt zeker en behandelt Uwe duiven met ons speciaal proefpakket voor de voorbereiding tot den kweek, bevattende de 7 volgende produkten met volledige methode: 1 pak Colombine Thee 1 flesch Colombine-Elixir 1 flesch Colombine-Snotoiie 1 flesch Colombine-Slijmpoeder 1 wathaakje 1 flesch Colom'oine-Luizengift 1 pak Carlsbadzout 55 cent 55 cent 55 cent 55 cent 20 cent 55 cent 15 cent Samen slechts f 3.10 U zult verstomd staan over de uitwerking. Nooit meer jongen, die uitteren, het geel krijgen, enz. Duizenden bedankbrieven ter inzage. Gebruikt ook voor Uw jongen de Colombine-Traancapsulcn, de beste traanpil ter wereld, slechts f 0,55 de doos van 100 en de Colombine-Maagpillen, tegen mager komen der jongen a slechts f 0,55 de doos van 100. Vraagt aan Apotheek „SINT-ELOOI", Brusselsche Steenweg, 420 te GENTBRUGGE (België) het prachtboek „Moderne Duivenverzorging". Het wordt U gratis toegezonden en zal U veel leeren. De Colombine-preparaten zijn te verkrijgen in de voornaamste graanhandels en drogisterijen. Goede wederverkoopers over heel Nederland gezocht. Zich wenden tot boven staand adres. Vindt U de colombine-produkten niet in Uw omgeving, vraagt ons dan de lijst der aangestelde agenten Gewestelijke depothouder: J. VERSPRILLE, Drogisterij „De Ster", Noordstraat, 96, TERNEUZEN. de twaalde sectie binnenstormden, was Harvey inmiddels verbonden, doch hij had het bewustzijn nog niet herkregen De commissaris liet zich nu uitvoerig vertellen, wat er gebeurd was. De agent, welke Harvey gevonden had, was echter spoedig uitgepraat. Op zijn ronde had hij in het bosch den gewon de gevonden, het gezicht naar den grond gekeerd Ernstig gewond? vroeg Werner Bloedende gaten in het achterhoofd, waarschijnlijk toegebracht met een boksbeugel De commissaris wendde zich nu tot Robbl en zeide: 't Is onbegrijpelijk, ik kan me niet in denken hoe het eigenlijk gebeurd is Mogelijk volgde hij een bepaald spoor of is hij in een val gelokt We zullen voorloopig moeten afwach ten, tot hij weer bijkomt Harvey bleef langer dan twee uren onbeweeglijk liggen; dan opende hij de oogen en keek met matten blik om zich heen. Met zwakke fluisterstem vroeg hij: Waar ben ik? U bent hier veilig, antwoordde Wer ner, zich over den gewónde heenbuigend O, bent u het? Herkent u me? Harvey knikte Maar hoe ben ik hier gekomen? Ik werd bewusteloos in een bosch ge vonden, met enkele wonden aan het achterhoofd Dus toch Wat is er eigenlijk gebeurd? Ik heb hem ontdekt De moordenaar? Wilhelm Kohier? Zijn naam ken ik niet. Bij Hahn heeft hij een groot bedrag van gestolen geld omgewisseld. Ik wandelde met hem op om wat meer te weten te komen en hij viel mij onverwachts van achter aan Hoe zag hij eruit? Een valschen baard.meer weet ik niethij zeide op „Mon repos" te wonen Ligt daar in de buurt een villa Mon repos, vroeg Werner aan een der agen ten Ja! Enkele minuten dieper het bosch in En daar wilde de onbekende heen? Ja, tenminste zoo hield hij zich. Bij Hahn heeft hij al herhaalde malen 'jroote bedragen omgewisseld., altijd groote bedragen in banknoten van kleinere waarden Werner begreep wat Harvey daarmee bedoelde en antwoordde: U was al aardig op weg. Maar nu noet u rustig blijven. U zult eenigen tijd in het ziekenhuis opgenomen moe- 'en worden. Wij zullen onderwijl wel voor de rest zorgen Harvey was nog zoo zwak, dat hij pine, A Burger te Tenneuzen, Lev. de Bokx en Lev. Naeije te Axel De Schutters-sociëteit Herleving (lokaal Oscar Neefs) houdt op Zondag 10 Juli een schieting op de liggende wip Uit het binnenland H M de Koningin is voor vacantie naar Zwitserland vertrokken Maandag heeft ten paleize te Soest- dijk de nationale padvindersraad ver gaderd. Prins Bernhard heeft, gebruik makende van zijne bevoegdheid als koninklijk commissaris van de Neder- landsche padvinders, de vergadering gepresideerd. Tot voorzitter van den nationalen padvindersraad werd be noemd de heer A Oosterlee, hoofd commissaris van de NPV., tot onder voorzitter mr R Höppener, hoofd commissaris der kath verkenners, tot secretaris-penningmeester de heer A H van Leeuwen, penningmeester van de NPV. Besloten werd o.m dat de voor zitter, de heer A Oosterlee ook de buiten landsche aangelegenheden van den na tionalen padvindersraad zal behartigen De raad zal zijn zetel hebben op het nationaal hoofdkwartier; der NPV., Alexanderstraat 20, 's Gravenhage Naar gemeld wordt, zal Z M de ko ning der Belgen ter gelegenheid van zijn eerste officieele bezoek aan het Ne- derlandsche Hof op Vrijdag 16 Septem ber a.s in het Kosinklijk paleis op den Dam te Amsterdam door H M de Ko ningin worden begroet In een te Rotterdam belegde perscon ferentie door de organisaties in de aard appelbranche zijn de oorzaken van den huidigen toestand in den aardappel- handel besproken. Op opheffing van het rooiverbod werd aangedrongen Bij de Tweede Kamer is een wetsont werp ingediend, waarin wordt voorge steld de geldigheidsduur van de „ben- zine-wet-1931" (bijzonder invoerrecht) met 5 jaar te verlengen enkel maar kon knikken Een auto van den geneeskundigen dienst stopte geruischloos voor de poli tiepost, om den gewonde naar het hospitaal te voeren Werner wendde zich nu weer tot Robbl en merkte ietwat verlegen op: Ik geloof, dat we dien Harvey on recht aandeden, toen we ons wat min achtend over hem uitlieten. Hij heeft waarachtig het goede spoor gevonden Dat is een mooie prestatie Als het inderdaad het juiste spoor blijkt, dan zeker Daar twijfel ik geen oogenblik aan Maar zijn plannen werden doorzien en in een onbewaakt oogenblik werd hij overvallen Gelooft u dan, dat de moordenaar aan de politie zijn adres geeft en werke lijk op Mon repos woont? 't Is mogelijk. Was het ook niet onze overtuiging, dat de schuldige zich in de stad of de naaste omgeving moest op houden? Dat was een vermoeden. De ver lachte gaf tot deze vermoedens echter nog niet de minste aanleidingen nu opeens zijn juist adresik betwijfel het Waarom niet? Toen hij zijn schuil plaats verried, had hij er misschien nog niet de minste notitie van, dat Harvey een politie-mn was. Ofhij was voornemens Harvey te dooden Tijdens het laatste weekeind zijn in Amerika meer dan 300 personen bij on gelukken om het leven gekomen In Amerika' is een vliegboot ontwor pen, waarmede men in één week met 100 passagiers om de wereld kan Jvliegen lil deze rubriek worden zooveel mogelijk alle maatregelen beknopt vermeld, welke van regeeringswege in verband met de crisis worden genomen. Nadere bijzonderheden, welke ons door het Departement dienaangaande worden verstrekt, liggen te onzen kantore voor abonné's ter inzage. Verschenen zijn de volgende crisis- oublicatiën: 7 Juli De Boterheffing Eerste klas afwerking en zeer lage prijzen. TEEKENAAR RECLAME ONTWERPEN GRIFTSTRAAT 46 AMSTERDAM (Zuid) 15 (in elke uitvoering) bij BOEKHANDEL „DE ZEEUWSCHE KOERIER" Tel. 15 SAS VAN GENT Dan zullen we direct een onderzoek instellen op Mon repos Juist, dat was ook mijn plan. Ben je gewapend n Revolver Goed. We zullen nog twee agenten meenemen Enkele minuten later waren vier man pen op weg naar Mon repos. Werner gaf onderweg de noodige bevelen om op een eventueel moeilijke arrestatie voor bereid te zijn. Aan beide gevels een agent, terwijl hij met Robbl de villa zou binnendringen Mon repos lag aan een bosch weg, rondom omgeven door hooge boomen; een fraai bouwwerk met rijk aangelegde tuinen De agenten stelden zich verdekt op achter een boom; de commissaris en de detective traden op de deur toe en belden aan. Een dienstmeisje deed open Wij wenschen meneer te spreken over een zeer dringende aangelegenheid Wie mag ik zeggen, dal u bent? Niet noodig. Brengt u ons maar on aangediend bij meneer U moet! Ik zal mezelf wel verant woorden Het meisje was door dezen toon van spreken zoo overrompeld, dat zij geen woord kon uitbrengen Waar is meneer's kamer? Zij wees op een der deuren in den RÈRRBERICHT VOOR HUtS* Zondag 10 Juli 6y2 August Lossie en oveneaen zusters; 7% Fidelis Christi- anus v a Keien; 9 voor de parocnianen; ïu rAaeiis aer weauwe ivtaanuag 11 Juli 6y2 dhr Antonius burin en echtg; 7 mevr Verüurnien- xsiücKacrL; 8 jaarg anr Joannes uam- maert mnsdag 12 Juli 6y2 Petrus Vea> schuien; 7 Weled Heer Norb Franc Ver- aurmen; 8 mej Euialie Coene en fam Woensdag 13 Juli 6y2 mej Leonie Ver durmen; 7 dhr Judocus Borm; 8 Huwe lijksmis Haegeman- van Overmeere Donderdag 14 Juli 6y2 dhr Petrus Menu; 7 tot zekere intentie; 8 voor een overleden moeder Vrijdag 15 Juli 6y2 mej Elisabeth van de Voorde; 7 dhr Petrus Franc de Nijs; 8 voor eene overledene Zaterdag 16 Juli ter eere O L Vrouw van Altijddurenden Bijstand; 7 dhr Andreas Fruijtier; 8 mej Leonie van Waesberghe Vandaag na de HH Missen vereering der relikwie van den H Antonius; om 2 uur Lof met rozenhoedje en om 3 uur H Familie voor manned Deze namiddag om 2 uur bedevaart (naar O L Vrouw ter Eecken Zaterdag feestdag van O L Vrouw van den Berg Carmel of O L Vrouw van het Scapulier Deze week lie lesweek van den Katech vr 142-152 Donderdag biechten voor de jongens van 9-11 jaar zyn voornemens een christelijk hu welijk aan te gaan: Camille Aloysius Saman en Augusta Philomena Wauters, van Temsche; Aemilius Petrus Freijser en Maria Jansteen en Maria Cornelia van Over meere, beiden 3e afk; Remilius Petrus Freijser en Maria Eugenia Rosalia van Dorselaer, van St Janstjeen; Joannes Joseph us Franc de Rijcke en Elza Maria Louisa Thijs, beiden 2e afk Zij, aan wie eenig huwelijksbeletsel tegen deze huwelijken bekend is, zijn verplicht daarvan zonder uitstel kennis te geven aan den Pastoor-Deken Hun leven en het uwe evenzeer! kan misschien morgen al behouden blij ven dank zij uw remmen! breeden corridor Beiden liepen op de deur toe. Wer ner klopte, doch zonder antwoord af te wachten traden hij en Robbl binnen Maar beiden bleven als perplex staan Wilhelm Kohier zat in een fauteuil zijn krant te lezen, terwijl Edith Beuth hem juist een kop thee inschonk Kohier keek verbaasd op en vroeg dan: Mijn waarde heer commissaris, wat een onverwacht bezoek? Ons bezoek geldt u, was Werner's antwoord Wij zoeken een zekeren Wilhelm Kohier, die zich in den weg naar Hall- stein vergist had, die in de logeerkamer daar een achtkantige knoop verloren heeft en die zoo verbazend snel zijn hotel heeft verlaten Dat ben ik Wij zoeken ook mevrouw Edith Beuth, die den bediende waarschuwde, dat zij ,niet gestoord wilde worden, omdat zij wenschte te slapen, maar die in werke lijkheid een afspraak had met Wilhelm Kohier. De achtkantige knoop heeft alles verraden. We zoeken mevrouw Edith Beuth, die den heer Kohier totaal niet kende, maar die zich op het Schouw burgplein in diens persoon toch niet vergiste 1Wordt vervolgd).

Zeeuwsche Koerier | 1938 | | pagina 7