AKKERTJE f25, of f400,-? Crisis-maatregelen emaille naamplaten „Een bud-loestel lliuis, „Gezondheid in Uw huis. Hoofdpijn Kiespijn Gevatte koude S o 11 c r n ij. Neem dadelijk 'n en die migraine trekt weg! Bestelt Uw 1 Mijahardtjes (dit zijn hartvormige cachets) helpen snel en goed. Doos 50 ct. Proefdoos 10 ct. 8 In deze rubriek worden zooveel mogelijk alle maatregelen beknopt vermeld, welke van regeeringswege in verband met de crisis worden genomen. Nadere bijzonderheden, welke ons door het Departement dienaangaande worden verstrekt, liggen te onzen kantore voor abonné's ter inzage. Verschenen zijn de volgende crisis- oublicatiën: 10 Juni Denaturatievergoeding erwten en veldboonen oogst 1937 11 Juni Verhooging van Monopolie heffing aardappelen uitgesteld 13 <J uni öteunvergoeuing erwten en veiaboonen 13 Juni i3iggenm.erk.en KERKBERICHT VOOR HULST Zondag 19 Juni 6V2 voor de paro chianen; 7% tot zekere intentie; 9 dhr Bern Jac Voet en echtg; 10 H Mis uit dankbaarheid Maandag 20 Juni 6y2 Petrus Ver- schuien; 7 Weled Heer Norb Franc Ver durmen;* 8 mevr Verdurmen-Broekaeri Dinsdag 21 Juni 6y2 jaarg mej Mar- garetha Heijens; 7 mej Leonie Verdur- men; 8 H Mis uit dankbaarheid Woensdag 22 Juni 6y2 Louis Rodrigo; 7 mej Euiaiie Coene;8 Huwelijksmis Petrus van Damme-Rodrigo en Corne lius Frankevijie-Koemans Donderdag 23 Juni 6y2 dhr Petru_ Menu; 7 tot zekere intentie; 8 jaaib mej Maria Haak-Janssen Vrijdag 24 Juni 6y2 dhr Andrea- Fruijtier; 7 mevr Pohlman en fam; 8 ter eere H Hart van Jezus Zaterdag 25 Juni 6y2 ter eere O L Vrouw van Altijdduienden Bijstand; r< Hoogeerw Deken Theodorus Paulus Hessels; 8 dhr Petrus Franc de Nijs Vandaag na de HH Missen vereering der relikwie van den H Antonius van Padua Om 10 uur eerste plechtige H Mis van den Weleerw Pater Johan van Waes- berghe; om half drie plechtig Lof met processie en Te Deum Vandaag stille omgang te Breda Vrijdag feestdag van het Allerheiligste Hart van Jezus; dag van eerherstel Deze week 8e lesweek v d Katech,. herhaling vr 56-105; Donderdag biech ten voor de meisjes van 7-9 jaar zujn voornemens een christelijk hu welijk aan te gaan: Petrus Joannes van Damme van Hon- tenisse en Josepha Cornelia Maria Rodrigo, 3e afk Cornelis Francisca Marip, Frankevijle en Joanna Koemans, 3e afk Zij, aan wie eenig huwelijksbeletsel tegen deze huwelijken bekend is, zijn verplicht daarvan zonder uitstel kennis te geven aan den Pastoor-Deken Ha! Eindelijk! Ik dacht al, dat je verongelukt was, bromde Robbl nijdig Neen, dat niet. Ik moest even wach ten, maar nu draag ik ook een bevel tot arrestatie in mijn zak! Dan wachten we geen seconde meer! We gaan binnen Zij traden het café binnen. Hun oogen zochten de tafeltjes af, doch Edith Beuth en Kohier waren niet te zijen Waar konden ze toch gebleven zijn? Wat wenschen de heeren? vroeg een kelner Wij zouden hier een dame en een heer ontmoeten, antwoordde Robbl Een half uurtje geleden zouden ze hier bin nengekomen zijn Ja, dat is ook zoo. Maar ze zijn direct weer opgestapt Opgestapt? Hoe opgestapt! Ik meen langs den achterkant Stohr deed ontzet een stap achter waarts Doch Robbl trachtte zijn woede en ergernis te verbergen achter een grapje en met een zuurzoet lachje merkte hij op: Zoo zien we weer, dat het toch inder daad juist is, dat aan elk ding twee kanten zijn X Robbl beschikte weer spoedig over de noodige zelfbeheersching; de teleurstel ling had hem slechts enkele minuten LA MONDO RIDAS La nova servistino tremante frapadis la pordon de la mangcambro Sinjoro estas permesata al mi???? mi opinias ke en la kuirejo aperas fantomo mi kredas ke estas la malnova servistino. Tuj la sinjoro respondis: atentu vigle, parolu kun si, kaj petu ke si donu al vi la recepton por fari rumpudingon, kiun si antaüe ofte estis faranta De woekeraar Leen nooit geld van Wekker, die is een woekeraar, 's winters neemt hij 25 pCt en 's zomers 30 pCt Waarom neemt hij 's zomers meer? Omdat de dagen dan langer zijn! „Nachtrust' Waarom ben je nachtwaker gewor den? Wel, mijn vrouw heeft een tweeling gekregen en ik kan nu eenmaal niet zonder nachtrust! Geen ervaring- Nooit zou een Nederlander of Belg een dictatuur aanvaarden! Je kunt wel zien, dat jij nog vrijgezel bent! De radio brengt uitkomst Gisteren sprak ik twee uur aaneen, zonder dat mijn vrouw me in de rede viel! Dat is een wonder! Nee, want ik sprak voor de radio en ij luisterde thuis! Zijn maatstaf Onderwijzer: Hoe kun j>e ongeveer Binnen 'n kwartier voelt Ge U als her boren. Ge hebt Uw dag gered! Wer ken verrassend snel. Onschadelijk! Per koker van 13 stuks - 12 stuivers. Per doos van 2 stuks - 2 stuivers. ftfïSft&ITIE Wij garandeeren dé goede ÜAltAri I Et werking van "AKKERTJES". (33) overweldigdHet voorgevallene was een veinig roemvolle gebeurtenis in het le zen van een detective en Robbl's eerste gedachten waren, hoe de begane fout •3 herstellen De fout. herstellen! Er was maar een ritweg mogelijk. Hij wendde zich tot ïijn collega: We moeten direct naar hotel Union Oaar zullen we hen zeker nog treffen Stohr was het volkomen met hem eens Hoe is de kortste weg? Kom mee, binnen tien minuten zijn we er Zij renden de straten door Hij moet toch zijn bagage halen en ifrekenen, meende Robbl hoopvol Natuurlijk! Als ze nog niet terug zijn, ian wachten we hen op In geen geval kan hij weten, dat we rem achtervolgen Ik geloof het ook niet In de hoofdstraten was het druk en le beide mannen moesten laveeren en oeken, om telkens weer wat vrije ruim de vóór zich te hebben. Robbl minderde ijn vaart niet, voor hij vlak voor den :ort,ier van hotel Union stond Is meneer Wilhelm Kohier op zijn 'araer? vroeg hij ademloos Weet ik niet. Gaat u zelf maar kijken, '.romde de portier Welke kamer? No twaalf Robbl klopte op de deur Bmnen! riep een stem Zij traden binnen den leeftijd van eéft êend bepalen? Klaas: Aan de tanden, meester! Onderwijzer: Maar een eend heeft toch geen tanden! Klaas: Nee, maar ik wèl Goed mop In een Chineeschen bioscoop stond: Niet rooken, denk aan den grooter. brand in Kanton! Een grapjas plakte er een bordje bij: Niet spuwen, denk aan de over strooming in Hankau! Zeer begrijpelijk Circusdirecteur: Ik hoop, dat we in den loop van den drjg wat geld binnen krijgen. Anders kunnen we voor de voorstelling de dieren niet voeren! Leeuwentemmer; Ik hoop het ook! Ko'lnerlogica In een restaurant had een heer kip pensoep besteld. Kellner, ik kan geen kip in de soep vinden! Maar mijnheer; als men koninginne soep bestelt, verwacht men toch ook niet, dat er een koningin in zit! Hij was er achter Vader: Alleen door je wil kan je iets bereiken! Zoon: Met oom's la&tsten wil gaat het vlugger! Afdoende wenk Ze liep door een dorpslaan naar het station, en daar ze haast had, vroeg ze een boer, die op het veld werkte: Als ik over dit land loop, ben ik dan eerder bij het station? Zeker, vooral als mijn stier U in de gaten krijgt, juffie! Volkomen juist Ze hadden me gezegd, dat die papa gaai elk woord, dat hij hoorde, nazeg gen zou, maar hij zegt niets! Dat kan, meneer, maar het dier is stokdoof X Koppig Je bent een echte idioot! U bent dronken, meneer! In zal morgen nuchter zijn, maar dan ben jij nog een idioot! (in elke uitvoering) bij BOEKHANDEL ,DE ZEEUWSCHE KOERIER" Tel. 15 SAS VAN GENT ADVERTEERT IN DE ZEEUWSCHE KOERIER ran 'H Xuis-cn Samerêadteeslet rëi&rxLsit J^iLreCn^ ij „ófmedcnêotyh 'l /rfm sterdam. Wij zeggïn niet, dat wij voor f 25, een bad-installatie leveren, die overal elders f400,kost. Maar wel zeggen wij, dat U na f-en bad in een Neptunus-baHtor-stel e\trn schoon en frisch zijt, als na een bad in een badkamer van f 400, Volgt het voorbeeld van zooveel anderen, die verbetering en behoud van hun gezondheid hebben te danken aan een regelmatig gebruik van het Neptunus-badtoestel. Het toestel kost compleet incl. alle toebehooren slechts f25,franco Uw huis, na ontvangst van het bedrag of onder rembours met verhooging der rembourskosten. Stort nog heden het bedrag op onze postgiro No. 127310, dan hebt U het toestel binnen enkele dagen in Uw bezit. Techn Bar. SMEDENBORGH, Postbus 394, AMSTERDAM. Giro No. 127310. 102 B&e- Stom van verbazing keken «ij echter elkaar aan, toen een hen volkomen on bekend persoon voor hen stond. Zijn uiterlijk verschilde met dat van Kohier als de dag van de nacht Wat wenscht u eigenlijk? vroeg de onbekende ietwat verrast U bent niet Wilhelm Kohier, merkte Robbl met groote beslistheid op Inderdaad, daar hebt u gelijk in, lachte de ander Maar meneer" Kohier bewoont toch kamer No 12? Ik denk van niet. M'n naam is Henkei en het huren van deze kamer No 12 ging zonder een enkele onregelmatig heid Excuseer me. Dan moet er een ver gissing in het spel zijn Zij gingen en toen zij beneden kwa men klopte Robbl den oberkelner aan en zei, op een toon, alsof hem het grootste onrecht aangedaan was: Mij werd gezegd, dat kamer No 12 bewoond werd door Wihelm Kohier Maar daar is niets van aan! De kelner maakte een buiging Dat was inderdaad juist, meneer Doch meneer Kohier heeft een kwartier geleden zijn rekening betaald en is toen vertrokken. Intusschen is kamer No 12 weer aan een ander verhuurd Ditmaal was het Robbl niet mogelijk zijn 'ergernis te verbergen Is hij zoo rap vertrokken? Ja. Een goed kwartier geleden kwam hij terug met een dame. Hij betaalde, nam zijn handkoffer andere bagage had hij niet bij zich en direct daar op verlieten zij het hotel Dank u Dus ook nu waren zij weer te laat Wilhelm Kohier had dus wel degelijk onraad bespeurd en was zoo vlug moge lijk gevlucht. Wat nu? We kunnen nu niet veel meer doen Ik geloof niet/dat' wij hen vandaag nog in zullen kunnèn halen. 't Eenigste, wat we kunnen doen is even met een taxi naar het station wippen, meende Robbl Nog geen vijf minuten later renden zij het perron op. Doch eveneens te vergeefs De sneltrein naar Berlijn was juist vertrokken. Robbl moest volstaan, met aan alle tusschenstations" het signale ment der beide voortvluchtigen te seinen Het baatte echter niets. Edith Beuth en Wilhelm Kohier waren spoorloos verdwenen Den volgenden ochtend moest Robbl verslag uitbrengenNog nimmer was een gang naar het politiebureau hem zoo zwaar gevallen. Werner was woe dend. Toen hij weer wat tot bedaren gekomen was zeide hij: Zij moeten zich ergens in de stad ver borgen houden. Nu is twijfel uitgeslo ten. Deze Wilhelm Kohier zijn naam is natuurlijk valsch is de moorde naar en Edith Beuth zijn medeplirhtige Alles wijst er althans op Er is tenminste één lichtpunt: We kennen nu den moordenaar en zijn helpster, zoowel hun signalement als hun naam Gelukkig wel. Hun bevel tot inhech tenisneming is rondgestrooid. Binnen enkele dagen zullen beiden wel onscha delijk gemaakt zijn Ik hoop, dat onze Londensche collega geen kans krijgt om ons voor te zijn Wat 2egt u! Een Londensche collega? vroeg Robbl verbaasd Heb ik je dat dan nog niet verteld? Ik weet van niets Werner vertelde hem, met welke boodschap Harvey zich bij hem aan gediend had Lachend voegde hij er aan toe': 't Was eenvoudig vermakelijk, zoo'n verbeelding als dat kereltje had. Je had hem eens moeten hooren: Als ik terugkom, breng ik den moordenaar mee! Om te lachen. Maar we kunnen gerust zijn. Hij weet nog totaal niets en wij hebben tenminste betrouwbare gegevens Ik kan het me tenminste moeilijk indenken (Wordt vervolgd)

Zeeuwsche Koerier | 1938 | | pagina 7