DE MAASBODE De Zeeuwsche Koerier Even luisteren naar den zender uil het Vijfde Wilt U schoone en goede jonge duiven kweeken FEUILLETON Het raadsel van den Hazepoot Hebt ge U doorgezeten op de liets Uit de provincie Uit het binnenland Uit het buitenland Uw huid of voeten stukgeloopen Purol veizacht en geneest. Tube 45 ct. Doos 60 en 30 ct. 8 Hier volgen de voornaamste gebeurtenissen uit de afgeloopen week: LET OP DEN COLORADOKEVER In verschillende gemeenten in Zee land en Zeeuwsch-Vlaanderen heeft men in aardappelvelden reeds Colorado kevers aangetroffen. Zoo oa te Groede, Sluiskil, Zuidzande en waarde. Men zij dus op z'n qui vive Naar thans officieel wordt medege deeld, zuilen op de ter gelegenheid van het a.s regeeringsjubileum van H M de Koningin te Axel te houden Oranje- landdag de volgende sprekers het woord voeren: Prof Jhr Mr B C de Savornin Loh- man, lid van de Eerste Kamer te Utrecht over het onderwerp „Oranje en Nederland" Pater Borromeus de Greeve, die zal spreken overe „Wij blijven ons zelf" Mr H Bijleveld over „Het is feest in Nederland,' Mr P Dieleman zal het slotwoord spreken Ter afwisseling worden muziek- zang- en turnuitvoeringen gegeven Voorts zijn er ruime consumptietenten Toen de RK Wérkliedenvereeniging te Westdorpe op terugreis van de KRO- studios te Hilversum, een bezoek bracht aan Antwerpen, had Mej M S het on geluk door een electrische tram gegre pen te worden. Ze werd opgenomen met een hersenschudding en is terstond naar het Stuyvenbergsch Gasthuis ver voerd (Dagbl v N Br en Zeel) Thans is bij Kon Besluit aan den heer J W Vienings, op zijn verzoek, met in gang van 16 Juni 1938, eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Clinge De heer Vienings heeft Woensdag in een raadsvergadering afscheid genomen en daarna een receptie gehouden Saterdag 18 dezer wordt te Goes de j aarlij ksche algemeene vergadering ge houden van de Zeeuwsche Vereeniging voor Luchtvaart Onder groote belangstelling is Zater dagmiddag jl het stoffelijk overschot Volgt dan onze methode, de eenigste, die op eigen uitslagen berust. (1053 prijzen in 1934-35-36 en 37). Zorgt vooral voor een goede voorbereiding. Ziet toe of Uw toekomstige kweekduiven niet aangetast zijn van het droog snot. Zulke duiven niezen, gapen, lek ken, smekken, hebben slijmen in bek en keel, water in de oogen, natte en groene uitwerpsels en zitten slap in 't vleesch. In andere gevallen hebben zulke duiven uiterlijk den schijn van een goede gezondheid, doch bij nader onder zoek stelt men gemakkelijk vast, dat ze slap zitten, van gewicht verminderd zijn en slijmen hebben in bek en keel. Ze zijn niet, zooals dat zou moeten. Daarom speelt zeker en behandelt Uwe duiven met ons speciaal proefpakket voor de voorbereiding tot den kweek, bevattende de 7 volgende produkten met' volledige methode: 1 pak Colombine Thee 55 cent 1 flesch Colombine-Elixir 55 cent 1 flesch Colombine-Snotoüe 55 cent 1 flesch Colombine-Slijmpoeder 55 cent 1 wathaakje 20 cent 1 flesch Colombiae-Luizengift 55 cent 1 pak Carlsbadzout 15 cent Samen slechts f 3.10 U zult verstomd staan over de uitwerking. Nooit meer jongen, die uitteren, het geel krijgen, enz. Duizenden bedankbrieven ter inzage. Gebruikt ook voor Uw jongen de Colombine-Traancapsulen, de beste traanpil ter wereld, slechts f 0,55 de doos van 100 en de Colombine-Maagpillen, tegen mager komen der jongen a slechts f 0,55 de doos van 100. Vraagt aan Apotheek „SINT-ELOOI", Brusselsche Steenweg, 420 te GENTBRUGGE (België) het prachtboek „Moderne Duivenverzorging". Het wordt U gratis toegezonden en zal U veel ïeeren. De Colombine-preparaten zijn te verkrijgen in de voornaamste graanhandels en drogisterijen. Goede wederverkoopers over heel Nederland gezocht. Zich wenden tot boven staand adres. Vindt U de colombine-produkten niet in Uw omgeving, vraagt ons dan de lijst der aangestelde agenten Gewestelijke depothouder: J. VERSPRILLE, Drogisterij „De Ster", Noordstraat, 96, TERNEUZEN. 1 m EËÉIsl door THEO v. BLANKENSEE Nadruk verboden 11) Om Werner's lippen krulde een min achtend lachje om zooveel zelfbewust zijn. Hij hield de Duitsche politie voor de best georganiseerde. Toch deelde hij zijn Londensche collega alle bijzonder heden omtrent den moord op Rudolf Hallstein mede, en gaf zich de moeite, zelfs de geringste details breed uit te meten. Hij meende zulks verplicht te zijn aan de goede reputatie welke de Duitsche politie genoot en zeker ver diende Harvey knikte nu en dan of liet mom pelend een kort afgebeten Yes hooren Toen Werner zijn relaas geëindigd had, stond Harvey met een ruk op: Ik ben nu met alles op de hoogte. Al? u mij terugziet, breng ik den moorde naar mee Werner kon een spotlachje niet be dwingen, doch de Engelschman stapte met haastigen tre/ de deur uit. Het was hem ernst IX Robbl had intusschen een uitvoerig telegram afgegeven en spoedde zich nu naar hotel Continental, een rijk gebouw in een der voornaamste straten. Hier konden alleen menschen met een ruime beurs hun intreken nemen Hij informeerde bij den portier of mevrouw Edith Reuth het hotel reeds verlaten had Nog niet, luidde het antwoord Dank u Robbl zocht in een tegenoverliggende straat een schuilhoek op, van waaruit hij den ingang van het hotel ongemerkt kon zien. Hij wachtte met taai-geduld, zonder op tijd te letten. Zijn plan was eenmaal gemaakt en diende eerst en voor alles uitgevoerd te worden. Trou wens hij kon gerust zijn. Immers, hotel Union werd eveneens bewaakt. Zijn ge dachten hielden zich doorloopend bezig met den geheimzinnigen moord. Hij combineerde en rangschikte alle moge lijkheden op iedere denkbare wijze en kwam tot de conclusie, dat de meest aannemelijke veronderstelling in de ichting van Edith Beuth wees. De knoop! Zij moest toch weten, van wien lie knoop was. Missrhien had zij met mand een huwelijk onderhand ge hadmisschien had zij dien man gewaarschuwdmisschienDaar was ze! Edith Beuth, gekleed in een elegant •vandelcostuum, verliet het hotel. Robbl kreeg vaag den indruk, alsof haar oogen 'emand zochten. Mogelijk ook, vreesde zij bespied te worden Van wijlen Hen heer O Scheeïe Azn, In' leven lid van den gemeenteraad en wethouder te Terneuzen, ter aarde be steld Aan de groeve spraken Ds van Houte, Burgemeester Mr P Tellegen, G Dees Jr en Ds D Scheele De heer T Okkema, schoonzoon van den overledene dankte namens de familie De regeering heeft haar standpunt over de voorzieningen van overheids wege terzake van de bescherming der burgerbevolking tegen gevolgen van aanvallen uit de lucht medegedeeld In verband met het ruwe weer heeft de „Karimata" sedert Maandagavond niet kunnen werken '199 - Z K H Prins Bernhard heeft Zondag een bezoek gebracht aan St Michiels gestel ter bijwoning van de Koempoelan der RK Verkenners beweging De gemeenteraad van 's-Gravenhage heeft besloten een Zondagssluiting in te voeren voor fotografische ateliers en een verplichte Dinsdagmiddag-sluiting voor kapperszaken Ondanks de protesten van Amster dam en Rotterdam houdt de regeering vast aan haar plannen ten opzichte van de stichting van een centraal vliegveld te Leiderdorp De roover en moordenaar van den 5- jangen Jimmy uasn, genaamd Prank- nn Mc Cail, die na een geweiaige kiojj- jaent, kon woruen aangeuouuexi, is vei oorueeiu tot oen aoou op eten eiecu*- scnen stoel Uit Palestina worden niog voort durend daden van terreur door Ara bische benden gemeld, waarvan bijna dagelijks Joden het slachtoffer worden Gemeld wordt, dat de actie onder leiding van Grammens tegen het niet- toepassen der taalwetten door de Bel gische overheid nog zal worden ver scherpt. Grammens zelf is voor de zoo- veelste maal gevangen gezet, thans wegens het aanbrengen van wijzigingen in opschriften in het Paleis van Justitie te Gent I Midden-China wordt door een ontzet tende overstroomingsramp geteisterd. Geheele dorpen zijn weggespoeld. De verliezen aan menschenlevens zijn niet te beramen Uit Spanje worden wederom verschil lende belangrijke successen- der recht- schen gemeld Een aantal Chineesche organisaties heeft een beroep gedaan op den Paus, om al Zijn invloed aan te wenden tot beëindiging van de bombardementen van Kanton In Rusland hebben weer arrestaties van talrijke geestelijken plaats gehad Ëerste klas afwerking en zeer lage prijzen. De detective volgde haar op zekeren afstand, zorgvuldig bij elke gëboderi ge legenheid dekking zoekend. Zij stak plots dwars over en ging in de richting van het Schouwburgplein. Bij een krantenkiosk bleef zij staan^ wachten. Robbl zou dus toch gelijk krijgen, Edith Beuth had blijkbaar met iemand afge sproken, dat zij elkaar hier zouden ont moeten Wie kon dat wel zijn? Bijna zeker de eigenaar van den gevonden knoop dus de moordenaar Hoe koortsig Robbl's gedachten ook werkten, zijn waakzaamheid werd er niet te ojinder om; Edith Beuth keek zoekend £ond, alsof zij iemand ver wachtte Ook Robbie keek rond. Wat was dat? Stohr, de man die het Union hotel moest bewaken, kuam in zijn richting gewandeld. Wat kwam hij doen? Maar Robbl zag, dat een heer op Edith Beuth toetrad. Naar zijn signalement te oordeelen moest hij Wilhelm Kohier zijn Zij wachtte dus op Wilhelm Kohier! En Edith Beuth had hem ten stelligste verzekerd, dat zij Wilhelm Kohier niet kende. De oplossing van het duistere raadsel Hallstein kwam hoe langer hoe meer in zicht. De detective gaf zijn col lega een wenk en zij begroetten elkan der als twee vrienden, die elkaar in geen jaren ontmoet hadden Is hij het? fluisterde Robbl TEEKENAAR RECLAME ONTWERPEN GRIFTSTRAAT 46 AMSTERDAM (Zuid) 15 Dagblad met ochtend- en avondeditie DE BESTE COURANT VAN NEDERLAND OP ELK GEBIED DE SNELSTE EN MEEST COMPLETE BERICHTGEVING DE VRIEND VAN HEEL HET HUISGEZIN De Bijbelsche Geschiedenis voor het Katholieke huisgezin verschijnt in 20 afleveringen a 32 pa gina's Prijs van dezen tweeden druk slechts f 15 totaal, desgewenscht betaalbaar 20 maandelijksche termijnen a 75 ct «de eerste druk kostte f 35) Prospecti met proefpagina's, waaruit men zien kan, hoe dit prachtwerk is uitgevoerd, zijn op aanvraag gratis ver krijgbaar te SAS VAN GENT bij: Boekhandel „De Zeeuwsche Koerier" ïn de agentschappen te: Sas van Gent, Ter Neuzen, Sluiskil, Westdorpe, Axel, Philippine, Hulst, Kloosterzande, IJzen- dijke en Sluis ontvangen de abonné's des ochtends vóór 9 uur het ochtendblad en Jes avonds vóór 9 uur het avondblad. !>at is vooral voor den zakenman doch >ók voor den particulier een factor van groote beteekenis, vooral in dit ge soleerd gewest. Ybonneer U nog heden! r»ij zult er geen spijt van hebben. Abonnementsprijs f 0.35 per week (alleen In agent schappen). 11.50 per maand. f4.50 per kwartaal. Onredelijk verwijt Gisteren gaf ik je een kwartje en nu zit je hier te kaarten! Nu, moet ik soms met dat kwartje naar Monte Carlo gaan? Onmogelijke combinatie Het spijt me erg, mevrouw, maar wij hebben geen schoenen, die van buiten klein zijn en van binnen groot! Duidelijke uiteenzetting Mevrouw: Mannie, jij, die zooveel weet wat beteekent ei^nlijk consequent? Meneer: Consequent is: vandaag zoo en mórgen zoo en niet vandaag zus en morgen zóo! EU wordt gelezen om de reclame aanbiedingen, die er in voorkomen. Dat is voor adverteerders toch de hoofd zaak Ja Kwam-hij pas uit zijn hotel? Ja, en wandelde recht naar de afge sproken plaats In orde. We zullen hen nog verder achtervolg-en Gearmd wandelden Kohier en Edith Beuth weg. De beide detectiven volg den Heb je Wilhelm Kohier nog van dichtbij gezien? vroeg Robbl Hij liep vlak langs me En? Welk costuum droeg hij? Donkergrijs, met achtkantige knoopen met zwarte stippeltjes. De onderste knoop heeft hij blijkbaar verloren, die ontbrak Weet je dat zeker! juichte Robbl Natuurlijk. Ik wist, dat ik daar spe ciaal op letten moest Dan is hij de moordenaar! Edith Beuth en Kohier sloegen een zij straat in. Aarzelend bleven beiden even staan. Robbl zocht spoedig dekking achter Storh's breeden rug. Edith Beuth mocht hem eens herkennen. Kohier w erp verstolen blikken in het rond en achter zich enbeiden wipten het café binnen Daar zitten ze voorloopig veilig, meende Roppl. Ze zullen elkaar heel wat te vertellen hebben Dat verwacht ik ook, stemde Stohr in Hoe lang heb je noodig om met een taxi naar het politiebureau te rijden en weer terug te zijn? Een klein kwartiertje Dan zal het wel lukken. Breng dan spoedig rapport uit aan commissaris Werner en vraag, wat we moeten doen En als ze inmiddels hier vertrekken? Ik blijf ze natuurlijk volgen. Op ie- deren hoek van de straat zal ik met krijt een pijl teekenen, die de richting aan geeft. Ga nu vlug Robbl bleef op zijn post. Hij was er vast van overtuigd, dat nu geen vergis sing meer mogelijk was Alles klopte als een bus. Edith Beuth had Kohier in haar kamer gelaten, waar hij den dolk had genomen. Dit alleen kon de oplos sing zijn. En waarschijnlijk was Kohier ook de bondgenoot van Rudolf Hallstein aan wien deze de poste-restante brieven richtte. De drie verschillende sporen bleken dus ineen te vloeien Minuut na minuut verstreek. Stohr kwam nog steeds niet opdagen. Maar er was ook geen haast bij. Blijkbaar hadden deze twee misdadigers hun gruwelijk plan reeds lang van te voren beraamd. Edith Beuth had op Hallstein haar intrek genomen, om de noodige voorbereidingen te treffen Er was al meer dan een kwartier om Stohr kwam nog niet Doch Edith Beuth en Kohier hadden het café ook nog niet verlaten Twintig minuten Van Stohr was nog steeds niets te bespeuren Nu begon Robbl toch een beetje zenuwachtig te worden. Zijn beenen deden pijn van het lange wachten

Zeeuwsche Koerier | 1938 | | pagina 6