Wilt D schoone en goede jónge duiven kweeken? Ëven ïuisiaren naar dan zender uit hot Vijfde JCRÊME '{■mm R f25 .f f400. „Een bad-toestei thuis, „Gezondheid in Iw huis. Verkennersgroep Sint Lodewijk Sas van Gent. S o 11 e r n ij. GRIFTSTRAAT 46 AMSTERDAM (Zuid) Techn. Bar. SMEDENBORGH, Postbus 394, AMSTERDAM. Giro No. I273IO. 102 Hier volgen de voornaamste gebeurtenissen uit de afgeloopen week: Uit de provincie DScheele t Te Terneuzen overleed Woensdag plotseling in den ouderdom van 62 jaar de heer D Scheele Az, wethouder aldaar De overledene was jaren lang een voor aanstaande figuur in den Terneuzen- schen Raad Opvolger op de vrij-antirev lijst voor den gemeenteraad is de heer G Dees Jr De heer J Nieuwenhuijze, assistent bij de Directe Belastingen enz te Terneuzen is verplaatst naar Heinkenszand Toen vorige week Vrijdag de arbeider H v V te Westdorpe van nachtdienst thuiskwam, deed hij de ontstellende ontdekking, dat zijn 51-jarige echtge- noote dood te bed lag Eergisteren is zekere v d B te Sas van Gent, werkzaam aan de Glasfabriek, tengevolge van het feit, dat een pakje kleeren, hetwelk hij over zijn stuur tyad gehangen, tusschen de spaken van zijn voorwiel verward raakte, met hoofd en schouders tegen een kraan van de fosfaatfabriek terecht gekomen. Dokter van Loy constateerde hersenschudding De toestand van den patiënt is goed Pinksterwedstrijden. Sas for ever De tweeue Pinksterdag was er een ongewone verkennersorukte in onze ge meente. Bij de groote plaatselijke ai- aeeiing hadden zien gevoegd de groepen uit Huist en Terneuzen De bedoeling was, ten eerste een pret tige dag te maken, ten tweede wed strijden onderling te houden om „den baas boven baas" te vinden Het weertje werkte uitstekend mede, de beschikbare terreinen in uitstekende conditie, de noodige voorbereiding ge troffen, wat wil je nog meer. De wed strijden werden gehouden in 2 af dee lingen nl beginners (B) en gevorderden (A)Hard werd er gewerkt zoowel bij he verkennerseischen het bereiden van een stevig middagmaal op hout vuur het inrichten van een patrouille keuken, en tot slot de patrouilletochten met spoorvolgen en blindekaart loopen Dit laatste onderdeel, een tocht over ver I scheidene KM door de zandwegen, langs en over de Belgische "grens,, met bergen opdrachten om onderweg te volbrengen, heeft de zweetpareltjes danig doen pa relen, nietwaar jongens? Toen echter bij het sluitingskamp vuur de Adjunct Diocesaan Commis saris, welke voor die gelegenheid was overgekomen, het woord nam om den uitslag bekend te maken, steeg de span ning ten top. Het bleek, dat de jongens van Sint Lodewijk over de beide af- deelingen, zoowel A en B, een schitte rende eerste plaats hadden'ingenomen Bij de afd A waren het de Kieviten patrouille, die de eer hoog wisten te houden, bij de afd B zorgden de „Bevers" voor een gelijke prestatie. De andere patr bekwamen resp 2e en 4e plaatsen Bravo Sassche boy scouts, hiermede hebt gij de eer van Uw groep verdedigd en bewezen, dat die groep onder de beste mag worden gerekend Een gepast woord van dank ten slotte aan de Ad Dioc Commissaris en de Sassche leiding, voor de goede leiding, in dezen gegeven, was het slot van dezen voor de jongens on verge telij ken dag A. Uit het binnenland Tijdelijke vestigingsverboden zijn afge kondigd voor het kruideniers- en het automobiel- en garagebedrijf j t Bergen op Zoom heeft H M de Ko ningin bij Haar bezoek aan de feest vierende stad een geestdriftige ont vangst bereid De tinbaggermolen „Karimata" is thans gereed voor haar poging om het goud van de Lutine nabij Terschelling aan de zee te ontrukken. De werkzaam heden worden met begrijpelijkespfen4 ning gevolgd Uit het buitenland Uit Zuid-An^erika Word,en grens incidenten tusschen Peru en Ecuador gemeld. De toestand schijnt nogal ge spannen te zijn Zoowel in Spanje als in China blijven de luchtbombardementen op onver dedigde steden aanhouden, waardoor onder de burgerbevolking talrijke slacht offers worden gemaakt. Uit Spanje komen voorts berichten over het bom bardeeren van buitenlandsche schepen Een en ander heeft tot ernstige pro testen van de zijde der betrokken mogendheden aanleiding gegeven eerTweldaad voor Uw huid Doos 20cl justitie. Beide lichamen spanden zich nu tot het uiterste in Doch Werner kreeg niet lang gelegen heid om al zijn aandacht aan deze on opgehelderde misdaad te besteden. Nau welijks had hij het betrokken dossier- weer ter hand genomen of er werd op de deur geklopt Binnen, riep hij barsch Een elegant gekleed heer stapte bin nen, een groote, slanke gestalte. Zijn geheele uiterlijk verried den Engelsch- man Werner vroeg, waarmede hij hem van dienst kon zijn Mijn naam is Hervey. Ik ben detective van beroep en zoojuist uit Londen aan gekomen Met deze woorden reikte hij den com missaris een groot vel papier over, om zich te ligitimeeren. Werner zag dit vluchtig door. Plots dacht hij aan zijn onderhoud met Robbl van daareven Het was zeer wel mogelijk, dat deze detective voor dezelfde aangelegenheid naar hier gekomen was, als waarover Robbl nu naar Londen telegrapheerde Zeer aangenaam. Gaat u even zitten Vakgeheim Waarom kosten vier geklutste eieren evenveel als drie gebakken? Nogal' dnidelijkjnij,P|ieefGe klutste eieren kunt U toch niet natellen! Duidelijke aanwijzing De agent gaf U zeker de gebruike lijke waarschuwing! Ja, Edelachtbare, hij zei, dat ie me den kop zou inslaan, als ik me niet kalm hield! Gevat Toekpmistige^ schoonvader^ Als ik mijn dochter een flinken bruidschat uit betaal, wat stelt U daar tegenover? Toekomstige schoonzoon: Een be hoorlijke kwit ntie! De uitkomst Ober, er ligt een knoop in mijn soep! O, dank U wel mijneer! Daar heb ik den geheelen dag reeds naar loo pen zoeken! Eerste klas afwerking en zeer lage prijzen. jjsaiepA TEEKENAAR RECLAME ONTWERPEN 15 'O -io-1 De Bijbelsche Geschiedenis voor 9C' f-J 11 hfet Katholieke huisgezin verschijnt in 20 afleveringen a 32 pa gina's Prijs van dezen tweeden druk slechts f 15 totaal, desgewenscht betaalbaar a 20 maandelijksche termijnen èt 75 ct (de eerste druk kostte f 35) Prospecti met proefpagina's, waaruit men zien kan, hoe dit prachtwerk is uitgevoerd, zijn op aanvraag gratis ver krijgbaar te SAS VAN GENT bij: Boekhandel „De Zeeuwsche Koerier" Volgt dan onze methode, de eenigste, die op eigen uitslagen berust. (1053 prijzen in 1934-35-36 en 37). Zorgt vooral voor een goede voorbereiding. Ziet toe of Uw toekomstige kweekduiven niet aangetast zijn van het droog snot. Zulke duiven niezen, gapen, lek ken, smekken, hebben slijmen in bek en keel, water in de oogen, natte en groene uitwerpsels en zitten slap in 't vleesch. In andere gevallen hebben zulke duiven uiterlijk den schijn van een goede gezondheid, doch bij nader onder zoek stelt men gemakkelijk vast, dat ze slap zitten, van gewicht verminderd zijn en slijmen hebben in bek en keel. Ze zijn niet, zooals dat zou moeten. Daarom speelt zeker en behandelt Uwe duiven met ons speciaal proefpakket voor de voorbereiding tot den kweek, bevattende de 7 volgende produkten met volledige methode: 1 pak Colombine Thee 1 flesch Colombine-Elixir 1 flesch Colombine-Snotoiie r^L flesch Colombine-Slijmpoeder 4 wathaakje 1 flesch Colombiae-Luizengift 1 pak Carlsbadzout 55 cent 55 cent 55 cent 55 cent 20 cent 55 cent 15 cent Samen slechts f 3.10 U zult verstomd staan over de uitwerking. Nooit meer jongen, die uitteren, het geel krijgen, enz. Duizenden bedankbrieven ter inzage. Gebruikt ook voor Uw jongen de Colombine-Traancapsulen, de beste traanpil ter wereld, slechts f 0,55 de doos van 100 en de Colombine-Maagpillen, tegen mager komen der jongen a slechts f 0,55 de doos van 100. Vraagt aan Apotheek „SINT-ELOOI", Brusselsche Steenweg, 420 te GENTBRUGGE (België) het prachtboek „Moderne Duivenverzorging". Het wordt U gratis toegezonden en zal U veel ieeren. De Colombine-preparaten zijn te verkrijgen in de voornaamste graanhandels en drogisterijen. Goede wederverkoopers over heel Nederland gezocht. Zich wenden tot boven staand adres. Vindt U de colombine-produkten niet in Uw omgeving, vraagt ons dan de lijst der aangestelde agenten Gewestelijke depothouder: J. VERSPRILLE, Drogisterij „De Ster", Noordstraat, 96, TERNEUZEN. f ft ff, Wij zeggen niet, dat wij voor f25, een bad-installatie leveren, die overal elders f 400,kost. Maar wel zeggen wij, dat U na een bad in een Neptunus-badtoestel even schoon en frisch zijt, als na een bad in een badkamer van f 400, Volgt het voorbeeld van zooveel anderen, die verbetering en behoud van hun gezondheid hebben te danken aan een regelmatig gebruik van het Neptunus-badtoestel. Het toestel kost compleet incl. alle toebehooren slechts f 25,franco Uw huis, na ontvangst van het bedrag of onder rembours met verhooging der rembourskosten. Stort nog heden het bedrag op onze postgiro No. 127310, dan hebt U het toestel binnen enkele dagen in Uw bezit. Wat is wel het doel van uw reis? in een der beste hotels nabij Hyde Neen.... dank u. Heb maar weinig Park ontdekte ik een verdacht uitziend tijd. Ik wilde u enkel meedeelen, dat iktweetal. Zij hadden zich ingeschreven uw hulp noodig heb als gebroeders Headon en John Chag- Daar kunt u op rekenen man. Toen ik hen echter wilde arrestee Eenigen tijd geleden werd te Londen ren, kwarn ik juist te laat.gij hadden een uiterst geraffineerde inbraak \^e- blijkbaar llpnt geroken en, waren ge pleegd in een bank in de Norfolk-street, vlucht,J 'mét achterlating van al hun waarbij ongeveer twintig duizend pond j bagage, enkel bestaande uit linnengoed aan Engelsche en Fransche bankbil- en inbrekerswerktuigen. Ik had me dus jetten werd buit gemaakt. Dit gebeurde op den 8en Juni De methode, volgens welke bij dezen inbraak te werk werd gegaan, deed ver moeden, dat er geen Londensche mis dadigers gij betrokken waren. Zij waren slechts met tweeën, 'n Uur na de mis- niet vergist Hebt u geen van beiden gezien? Ja, een van hen heel even, iemand van middelbare gestalte met een grijs puntbaardje en donkere oogen Werner antwoordde hierop niet; hij dacht er aan, dat dit signalement won- laad waren wij reeds gealarmeerd. Wij dervol paste op Rudolf Hallstein en dat ïerinnerden ons, dat enkele meanden /roeger in een bankgebouw te Parijs op iezelfde wijze ingebroken was. Hoogst vaarschijnlijk dus dezelfde inbrekers. Ons eerste werk was, de hotelregisters ia te snuffelen deze dus waarschijnlijk een der inbre kers was. Dan was ook l>et raadsel van zijn herhaalde verdwijnen opgelost Welk spoor gaf u aanleiding hierheen te komen? Op hun kamer vond ik stukken van Werner luisterde met klimmende in-een verscheurd visitekaartje. Ik kon ze -eresse. Robbl's vermoedens zouden dusnog gedeeltelijk aan elkaar passen en zwaarheid worden j las toen den naam Rudolf Lemper. Uit Harvey ging verder verdere nasporingen bleek, dat geiden naar Duitschland uitgeweken waren. Daarmede natuurlijk niet tevreden, heb ik nog weten te achterhalen, dat deze Rudolf Lemper onder den naam Hall stein een landgoed bewoonde. Toen was ik waar ik wezen wilde. Een bevel tot inhechtenisneming heb ik reeds bij me en 't is daarvoor, dat ik uwe medewer king kom verzoeken Dat zal helaas niet meer baten Niet meer baten? Er staat ons toch niets in den weg? Ik twijfel er niet aan, of u hebt het juiste spoor gevolgd. Wij vonden bij Rudolf Hallstein, alias Lemper, een stapeltje Engelsche en Fransche bank biljetten en nog een omnibuskaartje van 8 Juni. U hebt dus nog eens be vestigd, wat ons reeds bekend was Maar waarom kunnen wij hem dan niet direct arresteeren? Twee dagen geleden werd hij ver moord, antwoordde Werner dof Harvey sloeg zich met de vuist tegen het voorhoofd Dus ik ben te laat, riep hij vol teleur stelling uit. Hebt u den moordenaar al? Neen. Wij vermoeden, dat het zi^n bondgenoot is, waarmede hij gezamen lijk zijn inbraken pleegde Wat jammer! Juist van hem weten wij totaal niets. Wij hadden gehoopt van Rudolf Hallstein iets nader te ver nemen Te laat! En ook wij weten niets. Geen enkel spoor 'n Beroerde historie! Maar ik ben niet van plan terug naar Londen te gaan, zonder een van beiden mee te brengen! 't Zal u niet lukken. Wij zoeken nu al twee dagen en zijn nog geen streep ge vorderd Ik blijf hier en zal aan de jacht deel nemen en zal u eens laten zien, hoe wij in Londen misdadigers weten op te sporen (Wordt vervolgd)

Zeeuwsche Koerier | 1938 | | pagina 7