DE MAASBODE Crisis-maatregelen Even luisteren near den lender uit het Vijfde. Muziek S o 11 e r n ij. Hier volgen de voornaamste gebeurtenissen uit de afgeloopen week: Uit de provincie In het St Anthoniusgesticht te Groenendijk vierde vorige week het echtpaar Jos Fimijtier-de Booij onder groote belangstelling zijn gouden brui loft Zaterdag 11 Juni a.s hppen de Eerw Heeren Joh van Waesberghe, van de Sociëteit der Missionarissen van Afrika (W. P) en Jos van Waesberghe uit Hulst beiden zoons van wijlen den heer Louis van Waesberghe, de H Priesterwijding te ontvangen. Beiden zullen hun Eerste Plechtige-H Mis opdragen in de basiliek van den H Willibrordus te Hulst op Zondag 9 Juni dav en wel resp om 7,45 uur en 10 uur Naar wij vernemen, is ten nadeele van het Radiodistributiebedrijf Sas van Gent-Westdorpe, in de Zandstraat aan de voormalige Nicotinefabriek een lengte loodkabel met bijbehoorende kasten ontvreemd, waardoor een storing in het bedrijf optrad, welke echter spoedig kon worden verholpen Van een en ander is aangifte gedaan bij de politie De heer T. Huijsman, techn ambte naar bij den Rijkswaterstaat te Sas van Gent, is met ingang van 1 Juni a.s in gelijke functie overgeplaatst naar Arnhem. In zijn plaats is benoemd de heer D. IJsselstein, thans als zoodanig werkzaam te Vreeswijk Uit het binnenland H M de Koningin zal Dinsdag 7 Juni een bezoek brengen aan Bergen-op- Zoom De benzine-maatschappijen hebben besloten de kwaliteit der normale soor ten met ingang van 1 Juni belangrijk op te voeren, zoodat de verkoop van een speciale kwaliteit motorbenzine wordt stopgezet De onderwijzers-organisaties besloten tot het voeren van een krachtige actie voor het verlagen der leerlingenschaal Vrijdag 17 Juni a.s zal te 's Hertogen bosch het 2de Katholiek Congres ter bestudeering van het vraagstuk der jeugdwerkloosheid worden gehouden De Zuid-Westerstorm, die Maandag jl over ons land raasde, heeft op verschil lende plaatsen slachtoffers geeischt Eindelijk is het drama van den Cool- singel te Rotterdam opgelost. Thans is komen vast te staan, dat de leider van de Oekrainsche vrijheidsbeweging Eu- gen Konovalec het slachtoffer is ge worden van een bomaanslag. De ver moedelijke dader is de plusminus 30- jarige Waluck, een sovjet-agent De moordenaar, wiens signalement bekend is, wordt thans overal in Europa gezocht Üit Amerika worden Wëèr een twëeïai prijzen! ontvoeringen van kinderen gemeld. Een zoontje van James Cash, dat de Princeton (Florida) geroofd werd, zou, tegen een losprijs van 10,000 dollar, aan zijn familie worden teruggegeven. Een 5-jarig meisje, dat eveneens is ontvoerd, werd wreedaardig vermoord Het Harmoniegezelschap „De Ver- eenigde Vrienden", Sas van Gent heeft Woensdagavond haar aangekondigd concert op de kiosk gegeven, jammer ge noeg onder weinig gunstige weers omstandigheden, zoodat het bezoek be grijpelijkerwijze er kwam een on weersbui opzetten slechts matig was. De aanwezigen hebben met belang stelling de uitvoering gevolgd, die weer getuigenis aflegde van de opwaartsche richting, waarin het Sassche muziekge zelschap zich onder zijn tegenwoordig» kundige leiding beweegt We hopen, in het komend seizoen nog meermalen van de verdienstelijke praestaties van het gezelschap in het fraaie Park-milieu te mogen genieten In deze rubriek worden zooveel mogelijk alle maatregelen beknopt vermeld, welke van regeeringswege in verband met de crisis worden genomen. Nadere bijzonderheden, welke ons door het Departement dienaangaande worden verstrekt, liggen te onzen kantore voor abonné's ter inzage. Graadverschil Zij: Mannie, wat zou je doen, als je weduwnaar werd? Hij: Ik zou, geloof ik, gek worden! Zij: En zou je dan niet hertrouwen? Hij: Ik zeg gek, maar niet stapel Prozaïsch Hij: Je zou me dol gelukkig maken, als je mijn lot met me wilde deelen! Zij: Hoeveel heb je er op gewonnen? Hoe was dat mogelijk? Els: Ik hou van Offenbach,ik dweep met Strauss en ben dol op Waldeufel! Vriendin: Ei, en vindt je verloofde dat allemaal maar goed? Zijn reactie Mevrouw: Als vroeger in Indiê een man stierf, werd zijn vrouw verbrand, om hem te vergezellen daar, waar hij heenging! Mijnheer: Arme kerel! Dagblad met ochtend- en avondeditie DE BESTE COURANT VAN NEDERLAND OP ELK GEBIED DE SNELSTE EN MEEST COMPLETE BERICHTGEVING DE VRIEND VAN HEEL HET HUISGEZIN Tot hulpsluismeester aan de Oostsluis te Terneuzen is benoemd de heer L JCruijt, thans sluiswachter te Sas van Gent Waarschuwing Men deelt ons van welingelichte en betrouwbare zijde mede, dat opkoopers van gouden tientjes in onze provincie hun werk uitoefenen, en dat deze daar bij prijzen van f 11,00f 11,25 voor een gouden tientje betalen, terwijl de wer kelijke waarde van een gouden tientje tegenwoordig tusschen f 12-f 12,50 ligt Men zij dus op zijn hoede en, zoo men gouden tientjes heeft, en deze wil ver- koopen, dan doe men zulks niet tot te lagen prijzen! (Dagbl v N Br en Z) In de jongste Raadzitting te Philip pine werd o.a besloten, aan de sym- phoni „Sempre Florens" een subsidie van f 200 toe te kennen De gemeenteraad van St Jansteen be sloot oa., aan de Landelijke Rijvereeni- ging „St Joris" een jaarlijksche bijdrage uit de gemeentekas te verstrekken Dinsdag is het 2-jarig zoontje van de familie C. R-B. al spelende in een teil met kokentf water gevallen. Nog den- •zelfden middag is het kind aan de be komen brandwonden overleden (Tern Crt) ADVERTEERT IN DE ZEEUWSCHE KOERIER dien knoop teruggeven Doet u geen moeite, merkte Robbl koeltjes op, nadat hij zijn hand snel teruggetrokken had. Ik zal het hem zelf wel vragen Hij verliet nu de kamer en zocht de beide bedienden weer op Beiden verklaarden, dat zij zulk een knoop nog nooit gezien hadden en er ook geen hadden verloren. Ook Rudolf Hallstein had nimmer zulke knoopen gedragen. Deze moest dus afkomstig zijn van den moordenaar of van Werner Maar waarom deed Edith Beuth zoc zenuwachtig, toen zij den knoop zag? Zou zij dan in zekere zin met den moordenaar in relatie staan? In ieder geval had de knoop hem een stapje dichter tot de oplossing gebracht Op Hallstein had Robbl nu niets meer te doen. Hij zocht derhalve de vrouw 'des huizes op. Zij zat in een ligstoel en weende Toen hij binnentrad, sloeg zij haar betraande oogen op Mijn taak is hier geëindigd, ik moet nu gaan Hebt u nog iets naders kunnen ont dekken? Ik kan u enkel toezeggen, dat alles spoedig opgehelderd zal zijn Verdenkt u iemand? Nog niet Niemand? Robbl schudde ontkennend het hoofd en vroeg dan: Weet u, dat Edith Beuth gaat vertrekken? Ja Naar gemeld worlt, heeft de heer S van den Bergh zijn ontslag ingediend ils lid van de Eerste Kamer der Staten Generaal Hij zal worden opgevolgd door Dr E. Heldring Uit h*t buitenland Goebbels heeft Zondag jl te Maagden ourg een felle rede gehouden vol hate- ijjke opmerkingen en sarcastische toe- opelingen op andere landen Het Internationaal Eucharistisch Con gres te Boedapest is Zondag jl met een massale bijeenkomst op het Heldenplein oesloten, nadat Zaterdagavond aan de Nederlandsch Congressisten door de Hongaarsche pleegkinderen een feest avond was aangeboden Zoowel uit China als uit Spanje wor den hevige luchtaanvallen gemeld, waarvan honderden menschen het slachtoffer werden In tegenwoordigheid van 70,000 men schen heeft te Fallersleben Adolf Hitler den eersten steen voor de fabriek voor volksauto's gelegd De nieuwe volksauto zal een lengte hebben van 4,20 M bij een hoogte van 1,55 M Het gewicht zal 650 KG bedra gen en de maximum snelheid zal on geveer 100 KM per uur zijn. In de auto zullen vier of vijf personen kunnen zit ten. De prijs zal 990 mark bedragen Bent u niet bang, om hier alleen achter te blijven? Neen, ik ben voor niets bang Haar oogen fonkelden Robbl nam afscheid en stapte in de caxi. Hij keek nog eenmaal om Heinz was naar de stad. Franz en de Keukenmeid waren in de vertrekken aan de achterzijde van het huis. Edith Beuth sliep. Rudolf Hallstein bevond zich op zijn kamer in den zijvleugel. Mary Hallstein had de overgordijnen dicht getrokken. Wie had den moorde naar kunnen zien binnenkomen? Niemand! Even buiten het slot minderde de taxi even zijn vaart. Robbl sprong eruit en verdween in het bosch VII De commissaris Werner zat op zijn kantoor voor zijn schrijfbureau; zijn pen wipte met rappe sprongetjes over het papier De groene lancaster gordijnen waren neergelaten om de felle zon te weren. Het was stil; enkel klonk het regelmatig ikken van de klok en het krassen van Verner's pen. Hij werkte haastig en onafgebroken voort; voor hem lag een stapel dossiers, die allemaal nog afge handeld moesten worden Nu en dan keek hij heel even op naar ie deur, alsof hij iemand verwachtte. De pendule sloeg negen uur. Plots wierp Werner zijn pen neer, sprong van z'n stoel op en mompelde Verschenen zijn de volgende crisis- oublicatiën: 2 Juni De Boterheffing 2 Juni Het verpachten van Boom gaarden Die opschepper Karper tot kip, die aan den water kant een ei legt: Moet je daar nu zoon lawaai voor maken? Ik leg er wel tien duizend ineens zonder iets te zeggen Hatelijk Marie: Ik zou mijn verloofde een reuze verrassing op zijn verjaardag wil len geven. Heb jij soms een idee? Els: Laat hem je geboortebewijs eens zien! nijdig: Wel alle donders! 't Is al negen uur en Robbl is er nog niet. Hij had om acht uur al hier kunnen zijn. Ik moet rapport uitbrengen en heb nog geen gegevens Zenuwachtig liep hij zijn kantoor op en neer Dat geval Hallstein zal ons een harde noot te kraken geven. Het kon Robbl en mij onze tanden wel eens kosten. Hier hoopen zich de onverklaarbare ge beurtenissen zóó op, als ik slechts mo gelijk gedacht had bij spitsvondige ro manschrijvers. En nergens een uitweg! De deur werd zachtjes geopend en Robbl schoof binnen Morgen, meneer Werner Morgen. Ben je daar eindelijk. Ik was al bang, dat je een ongeluk overkómen was Och, zoo erg is het nog niet En.wat bereikt? Of nog niet meer, dan we gisteren al wisten Veel is het niet Veel is het niet Hm, dat is jammer. De officier van instructie verwacht, dat we hem van daag noemen zullen kunnen noemen Ja, ja, het is in ons vak altijd gemak keiijker te bevelen, dan bevelen uit te voeren Dat weet ik maar al te goed. Maar met die wetenschap alleen komen we niet verder. Vertel me nu tenminste eerste dat weinige, dat we vooruitge komen zijn Ik zou graag eerst den uitslag van de In de agentschappen te: Sas van Gent. lijkschouwing vernemen Niets bijzonders. De dood trad in tus schen half vijf en vijf uur. Dat is alles Wat is de meening van den officier van instructie? Hij heeft heelemaal nog geen opinie En wij moeten binnen vier en twintig uur den moordenaar voor het gerecht slepen? Zoo gaat het altijd. Maar wat ben je te weten gekomen? Ik heb gezocht in drie richtingen, zoo als u aangegeven had En? Het is me nog steeds niet duidelijk, hoe de dolk uit Edith Beuth's kamer verdwenen is. Wel vond ik op haar kamer een knoop, die iemand daar blijkbaar verloren heeft, hij is althans niet afkomstig van Rudolf Hallstein en ook niet van de beide bedienden. Nu is het enkel nog maar mogelijk, dat u hem daar kwijt geraakt bent ofde moordenaar Zulke knoopen heb ik niet Dan is hij van den moordenaar Werner bekeek den knoop nauw keurig, deze was blauw-grijs van kleur met zwarte spikkeltjes 't Is iets, meende hij dan. doch nog niet veel Maar ik ben er vast van overtuigd, dat tusschen den persoon,* die dezen knoop verloren heeft en mevrouw Edith Beuth, een zekere relatie bestaat Is dat zoo? dan moet zij medeplich tig zijn Waarschijnlijk wel. Zij was geheel Ter Neuzen, Sluiskil, Westdorpe, Axël, Philippine, Hulst, Kloosterzande, IJzen- dijke en Sluis ontvangen de abonné's des ochtends vóór 9 uur het ochtendblad en des avonds vóór 9 uur het avondblad. l>at is vooral voor den zakenman doch oók voor den particulier een factor van groote beteekenis, vooral in dit ge ïsoleerd gewest. Abonneer U nog heden! Gij zult er geen spijt van hebben, lbonnementsprijs f 0.35 per week (alleen in agent schappen). f 1.50 per maand. f 4.50 per kwartaal. KERKBERICHT VOOR HULST Zondag 5 Juni, Pinksteren, 6y2 Paulina Strijdonk; 7% mej Maria en Elisa Haak; 9 dhr George Schutz; 10 voor de parochianen Maandag 6 Juni, Tweede Pinksterdag, 6i/2 Fidelis Christianus v d Kelen; 7% dhr Bern Jac Voet en echtg; 9 voor een overleden familie; 10 mevr Ver- durmen-Broekaert jjinsaag 7 Juni 6y2 mej Fidelia Man- xiaert; 7 dnr Jacoous v d Voorde en lamme; 6 ter eere O L Vrouw Woensdag 8 Juni öy2 Weled Heer xsorp Franc Veraurmen; 7 mej Leonie veraurmen; 8 voor eene overledene Donaeraag 9 Juni 6y2 voor een over leden familie; 7 overleden ouders en lamiiie van dhr Petrus Buijsrogge en een tg; 8 dhr Pie ter Joannes de Potter, centg en kinaeren vnjaag lu juni ey2 dhr Petrus Menu; iiicj jcjuiaue ouene en iam; weieuei öeu neer josepn öeyaiitz ^.aueruag li juni oy2 anr Frederik Em- .uunuei v a neijaen en eentg; 8 anr petrus Franc de Nijs vandaag na de HH Missen vereering aer relikwie van den H Willibrordus; om 2 uur Lof met predikatie en gelegen „ieid om te biechten tot 4 uur Morgen Tweede Pinksterdag, dag /an devotie, de diensten geschieden zoo ais op Zondag Woensdag, Vrijdag en Zaterdag zijn net Quatertemperdagen, geboden vasten <;n ontnoudingsdagen Deze week be iésweek v d Katechis- nius, vr 6y-90. Donderdag biechten voor ue meisjes van 9-11 jaar zijn voornemens een christelijk hu- vveiijk aan te gaan: Petrus Joannes Maria Spronk en catharina Joanna Maria Gransjéan van Dieren, 2e afk Aloysius Petrus Jonkheijm van Hon- tenisse en Maria Philomena Schelfhout 2e afk Petrus Joannes van Damme van Hon- oenisse en Josepha Cornelia Maria Rodrigo, le afk Zij, aan wie eenig huwelijksbeletsel tegen deze huwelijken bekend is, zijn verplicht daarvan zonder uitstel kennis te geven aan den Pastoor-Deken van streek, toen ik voor haar oogen den .tnoop opraapte, Ik zag duidelijk, dat zij den knoop herkende, Bovendien neeft zij gisteren Hallstein nog ver baten en logeert nu in hotel „Conti nental Weet je dat ook al? Ik heb het haar gevraagd. Als reden van haar plotseling vertrek gaf zij op, Jat zij niet in een huis wilde slapen, waarin iemand vermoord is Wat ben je nu van plan? Ik zal Edith Beuth bewaken en eens lagaan, met wie zij zooal relaties on derhoudt Kent zij misschien dien Wilhelm Kohier? Zij ontkende het ten stelligste Wat weet je nog meer? Mary Hallstein bleef erbij, dat haar nan, als hij zich voor korteren of lan- ;eren tijd terugtrok, zijn kamer inder- laad niet verliet. Zij gaf te kennen, dat lij gedurende al dien tijd schreef. Wat of waarover, dat wist zij niet Zoo heel en al onwaarschijnlijk klinkt fat niet Maar dan moet Rudolf Hallstein toch eel wat afgeschreven hebben! En waar s dat allemaal gebleven? De inkt was otaal opgedroogd! Hij zal het verzonden hebben, meen de Werner (Wordt vervolgd) Niets mee te beginnen Huurder: Het dak is zoo slecht, dat het aan alle kanten lekt met dezen regen, hoe lang moet dat nog duren? Eigenaar: Houdt U me soms voor een weerprofeet? Vriendelijk gezegd Instructeur tot zandruiter: Uw hou ding is uitstekend, maar U moet trach ten, wat dichter bij Uw paard te blij ven Het voornaamste Zij: Jullie mannen weet niets van de mode Hij: O ja, De prijzen. Wij weten de De Bijbelsche Geschiedenis voor het Katholieke huisgezin verschijnt in 20 afleveringen a 32 pa gina's Prijs van dezen tweeden druk slechts f 15 totaal, desgewenscht betaalbaar a 20 maandelijksche termijnen a 75 ct (de eerste druk kostte f 35) Prospecti met proefpagina's, waaruit men zien kan, hoe dit prachtwerk i.c uitgevoerd, zijn op aanvraag gratis ver krijgbaar te SAS VAN GENT bij Boekhandel „De Zeeuwsche Koerier'

Zeeuwsche Koerier | 1938 | | pagina 9