Vulpen Parafix Enveloppen KOOPT HU 11 1 emaiile naamplaten FEU ILLETON schoone en goede jonge duiven kweeken Het raadsel van denHazepoot BET IDEAAL Boekhandel „De Zeeuwsche Koerier' Bestelt Uw Wij hebben de nieuwste modellen tiftc ,1 gecompliceerde gestal te A. Mij doet nem ae toonkunst verstandelijk oégiojpen, zuu, uat ue genieting uer lüuziicxv woiut veieueid en vernoogd, en uit; ui ccuvuuuigcii vuim, zouuer ver toon van ^eieeiuneiu, voor ïeuer oegrij- HOU11 gccxioullio wypcl Vi&IVXxlg ue en nuoiustuKken Oenanaeien: xxcu uca-^ip. muAicis. iviu^nv.aie vor men mcu, sonate, ronuo, variatie, ou verture, praeiuaium) - Contrapuntiscne vormen uuga, canon) Vocaie vormen (opera, operette, muziekdrama, mis, re quiem, oratorium, soio- en koorzang, volkslied, Gregoriaansche zang, canta te) Instrumentale vormen (suite, concerto grosso, solokunst, serenade) Scheppende kunst Herscheppende kunst Absolute- en programma muziek Moderne en hypermoderne kunst Instrumentatiekunst Dilet tantisme Het boek is opgedragen aan Eduard van Beinum bij zijn benoeming tot eersten dirigent bij het Amsterdamsch Concertgebouworkest Wij ontvingen het eerste nummer van een nieuw maandblad voor Priesters, religieuzen en leek en, getiteld: Heilige Pastoor van Ars", dat blijkens zijn in leiding ten doel heeft de devotie tot den H Pastoor van Ars te bevorderen door publicatie van historische, asce tische, Godsdienstige bijdragen, veelal uit het leven van den H Pastoor van Ars Redacteur van het nieuwe maand blad is de Zeereerw heer E van Mol, pastoor der parochiekerk van den H Pastoor van Ars. De goed verzorgde uit gaaf, die f 1,25 per jaar kost, brengt in haar eerste nummer de volgende bijdragen: 1 Het nieuwe Tijdschrift; 2 Verkla ring omslag; 3 De prediking van de H Pastoor van Ars; 4 De H Pastoor van Ars en O L Vrouw; 5 Bovennatuurlijke invloeden in het leven van de H Pastoor van Ars; 6 De Gelukz. Louis-Marie Gri- gon de Montfort Apostel en Maria dichter; 7 Diverse mededeelingen; 8 Statuten en geestel. gunsten van de broederschap Der Kristal! door Ida Friederike Coudenhove e.a. Uitg Herder i.B. M 3,50, in linnen M. 4,80 In deze tijd van „cultuurpessimisme" doet dit moedige, fiere, frisse meisjes boek weldadig aan. Eenige der beste jonge schrijfsters van katholiek Duitsch land hebben het Ida Coudenhove mo gelijk gemaakt, haar boek in rijke ver scheidenheid samen te stellen. Een uit gelezen keur van opstellen, verhalen, gedichten en platen beogen het jonge meisje naast ontspanning ook verhef fing en veredeling te brengen, levens vreugde om de heerlijkheden van Gods schone schepping en het goede in de- wereld, We hebben hier ongetwijfeld te doen met een oorspronkelijk type van meisjesboek, dat grondig is en toch uiterst boeiend, dat geen der belang rijke meisjesproblemen ontwijkt en dat een waardevol hulpmiddel betekent om de „jonkvrouw" van vandaag diè vor ming te helpen geven, welke zij in deze tijd van node heeft, Een veelzijdig boek van blijvende waarde voor de bezitster, dat zij ook in later jaren nog met ge noegen ter hand zal nemen B. door THEO v. BLANKENSEE Nadruk verboden 9) Robbl geloofde niet, dat hij in deze kamer nog iets van belang zou kunnen ontdekken, behalve dan het kleine, groene strookje papier, dat hij in z'n portefeuille geborgen had Zoojuist was een politie-auto gearri veerd, om het lijk te vervoeren. Robbl volgde de beide dragers tot bij den uit gang en zag de twee bedienden van Hallstein in den tuin, waar zij een praatje maakten Wie van u is Franz Herbst? vroeg hij Dat ben ik, meneer Zorgt u niet altijd voor de post? Ja, dat wil zeggen, als er post is. Maar dat gebeurt maar zelden Moest u dan niet vaak groote stuk ken naar het postkantoor brengen, als meneer Hallstein zich zoo eens voor een paar weken onzichtbaar had ge maakt? Neen, wel tegen den tijd, dat hij zoo iets van plan was Weet u niet aan wien die brieven ge adresseerd waren? Dat kan ik me niet herinneren. Het Die Quelle door ïda Friderike Gör- ris-Guuueuiiove e.a. uicg lieruer ï/n in armen m <±,öu „±->ic v^ucne is een op zich zelf staand ^cuaiicuueii. van „uer rviisuan te noe- xxivxi, neo jjouvvt up genoeuiu werk voort oxi vuit net aan. uit is een meisjes- muuh van ueziinnng en oezienng, van xxjii ^ccouciojn. gcnaite en zuiveie sieci. net uenanueit ue verscniiienae ge meden van net jongemeisjesieven met een neiaere nuchterheid en dappere levensmoed, en in een taal en toon, uie iiet meisje van vandaag aanspreekt en ooeit. Typografisch is net een lust voor ae oogen. Moge ook dit smaakvolle meisjesboek zijn weg vinden in katho liek Nederland B. Het Mei-nummer van „Historia", maandschrift voor geschiedenis, (abon nementsprijs f 6,- per jaar) bevat de volgende bijdragen: Maria Stuart en naar tegenstander, Dr N. B Tenhaeff Bijdrage tot de geschiedenis der Joden in Spanje, B. van Gelder; Nicolaes Ruychaver, Fr de Witt Huberts; Valken burg en zijn Kasteel, J. M van de Venne; Kunstgeschiedenis; Colijn de Nole, een zestiende eeuwsche beeld houwer en zijn werk, C G. Veenstra; Kritische beschouwing, Jhr Dr J L A A M van Rijckevorsel; Boekbespreking „Beyer's Mode für Alle" Juni; de eerste vacantieplannen wor den gemaakt! Vanzelfsprekend dwalen onze gedachten daarbij af naar het probleem van onze garderobe. Wat zul len we meenemen? En, als altijd, Beyer's Mode für Alle" geeft raad! Of U nu Uw vacantie wilt doorbrengen aan het strand, in de bergen, of aan boord van een der comfortabele zeekasteelen, het zoojuist verschenen Juninummer van dit uitstekende modetijdschrift is voor U onmisbaar; het brengt U pas sende kleeding voor elke gelegenheid! Maar zelden heeft de mode ons zoo veel vrijheid gelaten als dit seizoen het geval is; ook wat de stoffen betreft, laat men ons een ruime keuze. We vin den een groote verscheidenheid in sport-, wandel- en middagjurkjes, dik wijls gecompleteerd door de pittige bolero'tjes en jasjes, een lange, getail leerde linnen of piqué mantel, of de vlotte „finger-tip" Plooien, die momen teel zoo zeer en vogue zijn, vormen vaak, mét een vroolijk gekleurde rits sluiting, de eenige garneering van een jurkje De in de zomer zoo geliefde door zichtige toiletjes, van georgette bv., ver langen een onberispelijke onderjurk in overeenstemmende tint, daar anders Een nieuwe zending De zelfplakkende enveloppe Wordt gesloten zonder bevochtiging Zeer hygiënisch en practisch Verkrijgbaar in den Boekhandel DE ZEEUWSCHE KOERIER SAS VAN GENT het geheele effect van de jurk verloren zou gaan; op pagina 16 vinden we hier van eenige voorbeelden Natuurlijk ontbreekt deze keer zeker de pagina fleurige strandkleeding niet en de schattige modellen doen ons ver langen naar de ruischende zee en het zonnige strand, waar we in de wel dadige warmte ons witte velletje donkerbruin laten stoven! Ook aan onze spruiten wordt ge dacht, en dit is lang niet overbodig Immers, iedere moeder zal zich nog wel de vorige vacantie herinneren, waarin zoonlief zijn uiterste best deed om in zoo kort mogelijke tijd zooveel mogelijk vuil te maken! Dus wilt U, dat hij er toch altijd toonbaar uitziet, dan is .Beyer's Mode für Alle" eerst recht on misbaar vpor U! Op de bijgevoegde 3 raderbladen wor den alle patronen van de meer dan 100 modellen in de meest gangbare maten gegeven „Beyer's Mode für Alle" is overal in de boekhandel, of bij de Hoofdvertegen woordiging NV Wereldmode, Prins Hendrikkade 48, Amsterdam, verkrijg baar tegen de prijs van 55 cent, of in abonnement a f 5,60 per jaar (12 num mers) Proefnummers worden op aan vrage gaarne gratis verstrekt! Boekengids. Algemeen Nederlandsch Bibliografisch tijdschrift. Orgaan van het Algemeen Verbond van Katholieke Boekerij en. Afl 5 De V oorj aarsvooriicnüng is ditmaai toevertrouwd aan Anton van de Veiue up de hem eigen geestige en raKe wijze toetst hij eenige actueeie uitgaven aan ae normen der aesthetica en van het gezond verstand en bepaalt zijn stand punt ten aanzien van moderne dwalin gen, waar die eventueel in de bespro- Ken boeken aan den dag treden. Zoo vindt hij Du Perron's boek over Mul- tatuli De man van Lebak om verschil lende redenen volkomen overbodig; zoo acht hij Defresne's turf De wonderlijke familie ,,'n boek om hoorendol van te worden" en worden 'n drietal romans afgekeurd om 't euvel, waaraan zij en vele hunner soortgenooten lijden: min of meer stichtelijk, maar met kunst hebben ze niets te maken. Zooals te verwachten viel, komt ook Greshoff er met zijn Rebuten niet goed af. Daaren tegen vindt hij veel te prijzen in Drie doode dwergen van Eckman, Den Doolaard's De groote verwildering en Elsschot's Pensioen, 't Is 'n lust deze kroniek te lezen! De rubriek Van menschen en boeken bevat weer vele wetenswaardigheden en actualiteiten. Ernest van der Hallen wijdt een afzonderlijk artikel aan het groote standaardwerk Rome, waaraan 'n drietal eminente geleerden hun ken nen en kunnen hebben gegeven. En dan volgen een kleine 200 recensies van boeken, die ondergebracht zijn in de bekende rubrieken en die den lezer voeren naar vrijwel elk terrein der men schelijke wetenschap, kunst en cultuur. Onnoodig te vermelden, dat ook dit nummer weer rijk geillustreerd is met portretten Bij de Uitgeverij Schuyt NV., Baarn, verscheen nr 13 in de serie „Detective", een boek in courantvorm. Deze detec tive-romans verschijnen maandelijks en kosten slechts 20 ct was altijd aan een ander adres, maar altijd poste restante En Rudolf Hallstein had nooit post, als hij na een onzichtbare periode weer voor den dag kwam? Nooit Wanneer verdween hij voor de laatste maal? Dit is geweest, ongeveer einde Mei of begin Juni. Toen zagen we hem in geen vier weken U weet den datum niet precies? Neen, zoo precies niet Bent u gisteren in den namiddag op de logeerkamer geweest? Tegen twee uur. Mevrouw Beuth had me gebeld en zij zeide, dat ze wat wilde slapen en niet gestoord wilde worden Omdat ik toen toch niets te doen had ging ik op mijn beurt ook 'n uiltje knap pen, in de keuken Juist. Hebt u er misschien nog op gelet, of de Maleische dolk nog in de schede stak? Die ivoren hazenpoot? Ja "T"! Die was er nog Hebt u heel den middag door ge slapen? Ja, het was warm Waar was de keukenmeid? Op haar kamer. Ze schreef een brief aan haar familie Hoe laat werd U wakker? Dat zal tegen half zes geweest zijn toen mevrouw ons de verschrikkelijke boodschap kwam brengen Ik dank u Robbl wandelde weer naar binnen. In den corridor bleef hij staan. Rechts was de deur van de logeerkamer, links de trappenhall. De moordenaar moest Edith Beuth's kamer passeeren. En in die kamer was op onverklaarbare wijze de dolk verdwenen. Had het toeval den moordenaar in haar kamer gebracht? of was hij er doelbewust binnenge- loopen? of Deze derde mogelijkheid hield tevens in zich, de medeplichtigheid van Edith Beuth. En mocht hij zulks, nu al zon der meer veronderstellen? Had zij misschien het wapen aan den moordenaar overhandigd? Was zij mis schien zelf....? Slechts vragen drongen zich aan den detective op. Altijd maar meer en meer vragen. En hij had nu nog niets meer bereikt, dan de commissaris na een zeer vluchtig onderzoek reeds te weten was gekomen In een allesbehalve opgewekte stem ming klopte de detective bij Edith Beuth aan Zij was gekleed in een eenvoudig grijs eostuum en was juist bezig haar kof fers te pakken. Robbl stelde zich voor en nadat hij plaats genomen had. vroeg zij: Had u mij nog iets te vragen? Ja, een paar vragen nog Ik sta geheel tot uw dienst De politie kan nog maar steeds niet begrijpen, hoe de dolk uit uw kamer verdwenen is Dat weet ik. De commissaris vroeg voorradig. Een gescher?kt dat ALT IJ D welko m SAS VAN GENT Volgt dan on^e methode, de eenigste, die op eigen uitslagen berust. (1053 prijzen in 1934-35-36 en 37). Zorgt vooral voor een goede voorbereiding. Ziet toe of Uw toekomstige kweekduiven niet aangetast zijn van het droog snot. Zulke duiven niezen, gapen, lek ken, smekken, hebben slijmen in bek en keel, water in de oogen, natte en groene uitwerpsels en zitten slap in 't vleesch. In andere gevallen hebben zulke duiven Uiterlijk uen schijn van een goede gezondheid, doch bij nader onder zoek stelt men gemakkelijk vast, dat ze slap zitten, van gewicht verminderd zijn en slijmen hebben in bek en keel. Ze zijn niet, zooals dat zou moeten. Daarom speelt zeker en behandelt Uwe duiven met ons speciaal proefpakket voor de voorbereiding tot den kweek, bevattende de 7 volgende produkten met volledige methode: 1 pak Colombine Thee 1 flesch Colombine-Elixir 1 flesch Colombine-Snotoiie 1 flesch Colombine-Slijmpoeder 1 wathaakje 1 flesch Colom'oiae-Luizengift 1 pak Carlsbadzout 55 cent 55 cent 55 cent 55 cent 20 cent 55 cent 15 cent Samen slechts f 3.10 U zult verstomd staan over de uitwerking. Nooit meer jongen, die uitteren, het geel krijgen, enz. Duizenden bedankbrieven ter inzage. Gebruikt ook voor Uw jongen de Colombine-Traancapsulen, de beste traanpil ter wereld, slechts f 0,55 de doos van 100 en de Colombine-Maagpillen, tegen mager komen der jongen a slechts f 0,55 de doos van 100. Vraagt aan Apotheek „SINT-ELOOI", Brusselsche Steenweg, 420 te GENTBRUGGE (België) het prachtboek „Moderne Duivenverzorging". Het wordt U gratis toegezonden en zal U veel leeren. De Colombine-preparaien zijn te verkrijgen in de voornaamste graanhandels en drogisterijen. Goede wederverkoopers over heel Nederland gezocht. Zich wenden tot boven staand adres. Vindt U de colombine-produkten niet in Uw omgeving, vraagt ons dan de lijst der aangestelde agenten Gewestelijke depothouder: J. VERSPRILLE, Drogisterij „De Ster", Noordstraat, 96, TERNEUZEN. (in elke uitvoering) bij BOEKHANDEL ,,DE ZEEUWSCHE KOERIER" Tel. 15 SAS VAN GENT mij dat gisteren ook al. Ik moet wel veronderstellen, dat de moordenaar nier binnengedrongen is, nadat ik naar mevrouw Hallstein ben gegaan Dat was even na vijf uur Ja 's Middags hebt u Franz nog ontbo den en gezegd, dat u niet gestoord wenschte te worden Dat is zoo. Ik wilde wat slapen Slaapt u vast? Ja Zoudt u het niet gehoord hebben, als iemand op uw kamer kwam Dat is moeilijk te zeggen, maar ik denk van niet Het blijft een duister punt. De dood moet ingetreden Zijn tusschen half vijf en vijf uur. Toen waart u nog op uw kamer. De moordenaar moet hier dus geweest zijn terwijl u sliep Maar dat is verschrikkelijk! Hij had mij ook kunnen vermoorden Dat had hij zeker, temeer wijl u zoo rustig sliep. Bent u van plan om te ver trekken? Ja Waarom? Edith Beuth aarzelde een oogenbli' met haar antwoord: zij scheen te over leggen Zulks ontging Robbl niet, hoewel hij deed, alsof hij er niets van bemerkte Ik wil niet langer in een huis blijven waar iemand vermoord is Waar gaat u heen? Naar de stad. Voorloopig in een hote' In welk? Hotel Continental Kent u misschien een zekere Wilhelm Kohier? Neen. Ik heb wel over hem hooren spreken, maar ik was hier, terwijl hij oinnen was Hebt u den eersten verloofde van mevrouw Hallstein gekend? Ook niet. Ik weet alleen, dat hij in Brazilië gestorven is Kwam Rudolf Hallstein u wel eens op uw kamer opzoeken? Edith Beuth keek bij deze vraag ver wonderd op Nooit Dus hier kwam niemand anders dan Franz? Heinz ook; verschillende malen En gisteren is ook de commissaris Werner hier geweest, is het niet zoo? Ja En de moordenaar! Dat moet wel. Wie kan anders den dolk weggenomen hebben Terwijl Robbl deze vraag stelde, had hij onafgebroken op den vloer gestaard an wel op een bepaald punt. Nu bukte hij zich en raapte een knoop op, blijk bar afkomstig van een heerencolbert Wie van die vier mag nu wel dezen knoop verloren hebben, Franz, Heinz, de moordenaar of de commissaris? De detective hield den knoop zóó, dat aok Edith Beuth hem moest zien. Zij werd afwisselend rood en bleek. Haastig ïreep zij naar Robbl's hand en zeide net bevende, stokkende stem: Die zal wel van Franz zijn. Ik zal hem,

Zeeuwsche Koerier | 1938 | | pagina 8