Crisis-maatregelen Huidonzuiverheden, veftwormpjes, vlekjes, pukkels en uitslag Kroniek van de week PrOvincienieuws 20 verdwijnen door de huidzuiverende. huidvoedende en huidverfraaiende kracht die Purol in hooge mate bezit. Doos 30,60 ct. Tube 45 ct. Bij Apo*h. en Drogisten Dj dooppieciitigneid van HKH Prinses Beatrix aai a.s ïooricieraag, 12 aezer, te s crravennage piaatsvinaen. De pieentig heia zai per raaio woraen uitgezonden Koning Leopold van België heeft de uitnoocnging van Pmises Juiiana en Prins Bernard om peter te zijn van Prinses Beatrix aanvaard Princtssedag De 29e verjaardag van HKH Prinses Juliana is Zaterdag ji in heel net land met passend feestbetoon gevierd. Het centrum aer feestviering vormde Soest- dijk, alwaar de Koninklijke familie door een groote menigte hartelijk is gehul digd. Vooral de Prinses, met de kleine Beatrix op de arm, werd enthousiast toegejuicht Het Katholiek Comité voor slacht offers van Geloofsvervolging, welks doel en werkwijze in een brochure van de hand van Prof Dr J. Schmutzer duidelijk wordt uiteengezet, heeft een groote propaganda-actie op touw gezet. In de week van 8-15 Mei a.s zal de ge- heele georganiseerde Katholieke Jeugd, zullen dus alle leden v d Kath. Jeugd organisaties voqr het Cornet- prent briefkaarten verkoopen, welke door de afd. Propaganda van het Comité, Minne broederstraat 11 bis, Utrecht worden uitgegeven, ter pöpulariseering van dit liefdewerk. Ook worden bijdragen ge vraagd en propaganda-avonden belegd, ('t Gironummer van den penning- .meester is,320372, Utrecht) Verschenen is de zomerdienstregeling der KLM voor de Binnenlandsche Luchtlijnen, welke geldt van 15 Mei tot 1 October 1938 Het reizen op deze KLM-lijnen is dit jaar nog meer dan voorheen aantrek kelijk gemaakt; o.m door de belangrijke verlaging der tarieven en het toestaan van meer kosteloos vervoer van hand bagage Voorts zij in het bijzonder gewezen op de 10-Vluchtboekjes, welke voor een bepaald traject ongeveer 8y2 X het en kele reistarief kosten en een geldigheids duur van een jaar hepben. Beperkende bepalingen zijn hieraan overigens niet meer verbonden, zoodat de coupons zoo wel door den kooper, als door andere reizigers gebruikt kunnen worden Voor wat betreft de eventueele pas sagiers uit ZEEUWSCH-VLAANDEREN is het meest practische een en ander te regelen door bemiddeling van het kantoor der Wm H. Muller Co NV te Vlissingen aan de Buitenhaven nabij de Provinciale Bootdiensten, Telefoon No 96, zoodat de biljetten hier genomen kunnen worden onmiddellijk na aan komst uit Breskens of Terneuzen Vrijwillige giften voor de Defensie Ontvangen werd volgens de laatste afrekening f 113.924,16. Het giro-num mer van den comptabelen ambtenaar van het departement van Defensie is: 114452 f v I Bij groote veenbranden nabij Vriezen- veen, welke zich over een uitgestrekt heid van enkele honderden hectaren verspreidden, zijn meer dan zes millioen turven in de vlammen opgegaan Ingaande 15 Mei a.s zal het goederen 'vervoer in de reizigerstreinen voor het grootste gedeelte zijn uitgesloten De bepalingen van de afgeloopen Nederiandsch-Belgische Contingentee- ringsovereenkomst blijven nog geduren de Mei en Juni van kracht BUITJ.NLAND. Kinderbeul ter dood gebracht Zaterdag* jl is het doodvonnis vol trokken aan zekeren Moysse, die schul dig is gebleken aan de misdead, zijn buitenechtelijk kind gemarteld en ten slotte gedood te hebben. Hij had het lijkje achtergelaten in de nabijheid van den grooten weg te Versailles. Het kind was vijf jaar Dit is het eerste doodvonnis, dat se dert twee jaar te Parijs is voltrokken In bijna alle landen van Europa is de 1 Mei-viering rustig verloopen. Slechts uit Tsjecho-Slowakije en Polen werden ernstigere incidenten gemeld Ragnhild Hveger heeft te Kopenhagen het wereldrecord 500 M borstcrawl, dat op haar naam stond, met 6.6 sec ver beterd De stabilisatiekjers van den Fran- schen franc is vastgesteld op 179 per pond sterling, dit komt overeen met 5 Nederlandsche centen De Duitsche dictator, Adolf Hitler, is Dinsdagavond jl te Rome gearriveerd, alwaar hij met vorstelijken praal ont vangen en door Mussolini en den Italiaanschen Koning verwelkomd werd Maandag jl is in tegenwoordigheid van H M de Koningin te Vlissingen een monument onthuld ter nagedachtenis van wijlen Z K H Prins Hendrik. De bevolking heeft H M een hartelijke ont vangst bereid Prov. Stoombootdienst op de Wester- Schelde Verschenen is de Zomerdienstregeling (ingaande 15 Mei a.s) van den Prov Stoombootdienst op de Wester-Schelde Beëediging ambtenaar van den Burgerlijken Stand Als adbtenaar van den Burgerlijken Stand der gemeente Overslag is be- eedigd de heer V. A Plasschaert, mole naar, en als diens plaatsvervanger de heer G. A Boddaert, hoofd eener school aldaar Burgemeesters Bij Kon besluit is aan A F. J M Dierick, op verzoek, met ingang van 16 Juni 1938 eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Koewacht en is met ingang van dienzelfden datum benoemd tot burgemeester der gemeente "Koewacht G C E M Dierick, burge meester der gemeente Overslag CLINGE. In deze rubriek worden zooveel mogelijk alle maatregelen beknopt vermeld, welke van regeeringswege in verband met de crisis worden genomen. Nadere bijzonderheden, welke ons door het Departement dienaangaande worden verstrekt, liggen te onzen kantore voor ibonné's ter inzage. Verschenen zijn de volgende crisis- oublicatiën 29 April Denaturatievergoeding erwten en veldboonen oogst 1937 4 Mei Invoerprijs verschil vroege aard appelen. Verhooging zal eerst 1 Juni in gaan 5 Mei De boterheffing Langhalm knikte slechts Dus tegen vijf uur. De doode heeft geen gelegenheid gehad zich te ver- dedigen. Er heeft tenminste geen wors teling plaats gehad Voorzichtig trok Werner het dolkmes uit de wonde. Het wapen bleek een Damascener dolk te zijn, van zeer kost bare uitvoering. Het handvat was van ivoor, kunstig uitgesneden in den vorm van een hazenpoot. De kling was dooi een niet minder vaardige hand geci seleerd en droeg fijne onberispelijke ornamentjes. De grootste waarde, wel ke Wejrner aan dit zeldzame wapen toekende was wel, dat het hem moge lijk den dader op het spoor kon pren gen. Daarom stak hij den dolk bij ziel Verder kan ik hier niets doen. Ni het schrijfbureau Met vereende krachten schoven zi de zware, massieve schrijftafel op zij Werner klopte boven den linkerachter poot en vernam inderdaad een hollei klank. Doch waar kon wel de sluitinf zijn. Zij konden niets vinden, hoe zij ooi klopten en tastten. Het bureau werd m een kwartslag opzij gedraaid en daai De burgemeester dezer gemeenie de neer J. w viemngs heeft tegen 5 Jun a.s aan HMae Koningin eervoi ontsiag Uit zijn arnot aangevraagd SAS VAN GEN A (24) ontdekte Werner aan den binnenkant van den uitgeholden poot een klein ivoren knopje. Hij drukte er op en te gelijk sprong aan een der zijkanten een paneeltje open Eindelijk! "Werner bukte zich, doch wel een te leurstelling Leeg! Hier is niets te vinden Wat? vroeg Langhalm plots als ver suft. Is het leeg? Ja! De moordenaar kende het ge heim van dit bureau dus Wie had dat kunnen denken? Nu zijn we nog even ver als in het begin Er zal hard gewerkt moeten worden De zon was intusschen al dieper en dieper gezonken en dreef nu als een geel koperen kogel boven den Weste lijken horizont Het is voor vandaag te laat gewor- /erlieten Hoe is uw naam? vroeg Werner, na lat hij papier en potlood te voorschijn lad gehaald Heinz Nor bert Sinds wanneer bent u hier in dienst? Sinds een half jaar Weet u iets naders omtrent de beide 1 Tentoonstelling Zusterschool De Zondag jl in de schoollokalen der Eerw Zusters, alhier, gehouden tentoon stelling van nuttige en fraaie hand werken, teekenmgen, fröbelwerk etc heeft de verwachtingen overtroffen, Dat zunen de talrijke bezoekers, die voor- ai in de namiddaguren de tentoon,- steinngslokaien in den letterlijken zin des woords vulden, volmondig toegeven Vele der tentoongestelde werkstukken legden getuigenis af van een zeer ge- iukkig geleide aanleg en strekten leer lingen en onderwijzeressen in waarheid tot groote eere De school heeft hare uitstekende re putatie met deze tentoonstelling weer hoog gehouden Vermelden we nog, dat Fride de Mul uit de Walstraat, de gelukkige winster werd van het „Zustertje", welks naam (Maria) door 12 personen was geraden De nieuwe Motorspuit Zaterdag jl is de nieuwe motorspuit officieel door de gemeente overgenomen De op dien dag genomen proeven gaven uitstekende resultaten te zien Wij komen op dit voor onze gemeente ongetwijfeld zeer celangrijke feit in ons volgend nummer uitvoerig terug. Door een samenloop van omstandigheden kon dit uitvoerig verslag heden niet meer worden geplaatst Vermelden we voorloopig alleen in aansluiting aan het Raadsverslag dat de spuit is ondergebracht in de oude school aan de Zuidstraat, die voor een jaar door de gemeente is gehuurd Het tegen Zaterdag jl ter gelegenheid van Princesse-verjaardag aangekondig de concert van „De Vereenigde Vrien den" moest wegens het slechte weer worden afgelast Woensdagavond heeft het muziekge zelschap revanche genomen en op ver dienstelijke wijze op de kiosk geconcer teerd. Het naar omstandigheden vrij talrijk opgekomen publiek gaf herhaal delijk van zijn waardeering blijk Burgerlijke stand. Week van 24 tot en met 30 April 1938 Gehuwd 26 April Michiel Beerens, 48 jaar en Elizabeth de Jonge. 25 jaar Geboren 24 April Mirjam Victorina dochter van Robert Edmond Renique en Oscarina van Laere Overleden 25 April. Nathalia Baart, 77 jaar. weduwe van Josephus Nederlof Loop der Bevolking, Week van 24 tot en met 30 April 1938 Aangekomen. J D van Broekhoven, zonder beroep van Axel MAC David, zonder beroep van Axel Vertrokken: R J de Caluwé en g-ezin, fabrieks arbeider naar! Westdolrpe C P G Feijen en gezin, commies PTT naar Ginneken ca R P M Gijsel, handelaar naar Zelzate (B) TER NEUZEN echtgenooten? Neen Wat weet u omtrent den moord zelf? Niets! Ik was* naar de stad en kwam pas tegen zes uur weer thuis. Franz heeft me verteld, hoe ze meneer ge vonden hadden U hebt dus zelf niets gezien! Neen Dan kunt u gaan. Laat uw collega even komen Deze noemde zich Franz Herbit Bent u den geheelen middag op het slot geweest? Ja, in de keuken Waat ligt de key ken? den. meende Werner. Ik kan hier niets meer doen, dan nog even vlug een kort verhoor afnemen. Morgen zal ik het iijk laten vervoeren en dan gaan we aan den slag Nadat hij het venster langs den bin nenkant gesloten had, verlieten beiden de kamer. De deur werd zorgvuldig verzegeld Mary Hallstein en de beide bedienden zaten in het salon Ik kan niet allen tegelijk een ver hoor afnemen. Twee van u zullen hier- De tentoonstelling, de laatste dagen der vorige week in de Ambachtsschool alhier gehouden, mocht zich in druk be zoek verheugen. Zoowei op het gebiect van electrotechniek als op dat van het| bankwerken, smidsvak, timmervak en schilderen vielen vele fraaie werkstuk ken te bewonderen, die getuigden, dat| het onderwijs in de verschillende vak ken in deze inrichting op hoog peil staat Ambachtsschool - Ternquzen In de op Donderdag 28 April gehou den bijeenkomst van Bestuur, ouders, directeur en leraren werden de volgen de leerlingen gediplomeerd: Timmerlieden. 3-jarige cursus: J R| Hamelink Hock. J A Jurry id. J A West- strate Axel, M I Roegiers Philippine. P Kayser Terneuzen, I Kayser id, J P Paulusse id, J L Dieleman id, D Ollebekj id, I de Back id, J F Stoffels Hoek, J A Verlinde Terneuzen. O B M Alexan-| der Westdorpe, H De ij Axel. J J Deij id W van Rijssel Sas van Gent Timmerlieden. 2-jarige cursus: M| Jansen Axel, P Smolders Terneuzen, M ven Kerkvoort id, W de Meijer Sas van Gent. Een leerling geen diploma Bajnkwferkers, 3-jarige cursus: F A d'Hont Sluiskil, J A Harte Terneuzen, D P Bareman id, F J Stoffels Zaamslag. J v d Molen Terneuzen, D Faas id. A de Feijter Axel, G J Reedijk IJzen- dijke, J Oesterhout Sas van Gent, Bankwerkers, 2-jarige cursus: L F Wijffels Terneuzen, W Oostdijk Sluis kil. P F d'Hont Terneuzen, L D Mus- sche Sas* van Gent, C J Jansen Axel, W Jansen van Rosendaal id, A Schei- fout Sluiskil, P J Westerweel Terneuzen. P F Maes Sluiskil. Een leerling niet ge diplomeerd Electriciens, 3-jarige cursus: A J van Gink Axel, A M Bracke Sluiskil, W| Oosting Axel, G J P Kramer Terneuzen Ph A de Brouwer id, L Meulenberg id L M Andriessen Sas van Gent, M J| ftouw fêffiêïïSéïï, H fcuicfëïï id, L Kosfé? ia, L) J A Guequierre id, Eiectriciens, 2-jange cursus: C J Scheeie Sluiskil, W F Dekker id, G J de Kokx Terneuzen, J Jansen id, J H Uyt uen Bogaard Sas van Gent. 3 leerlingen niet gediplomeerd Automonteurs, 3-jarige cursus: J H Verneist Axei, C Mechielsen Zaamslag, A S Briede Ter Neuzen, J Oosting Axel, J Simons id. P Schieman id Automonteurs, 2-jange cursus: J A Adriaansen Sluiskil, C A Stoffijn Ter neuzen, P Zegers Axel, RAM Vonk id, A G Bogaert Westdorpe. 4 leerlingen niet gediplomeerd Schilders, 3-jarige cursus: P Dees Zaamslag, M Harte Terneuzen, R C J de Jonge Zaamslag, G J de Krijger Philippine Schilders, 2-jarige cursus: C Hofman Othene, A J A IJzebaert Terneuzen, J Maas Zaamslag, J de Zeeuw Terneuzen, J de Putter Zaamslag Bevorderd werden de volgende leer lingen: Timmerlieden, van klasse 1 naar 2: J Kayser Terneuzen, D Hamelink Hoek, P Tieleman Axel, A Verschelling Ter neuzen, J Scheeie Axel, P Mielen Ter neuzen, R Claeijssens Sas van Gent, A de Jonge Hoek, C Dees Terneuzen, W van Doeselaar Axel, Ph Knieriem id, L Nieuwelink Terneuzen, J de Back id, G van Hecke id, J Blok id, G Roegiers Philippine. Een leerling niet bevorderd Van Klasse I naar 2: W de Doeider Terneuzen, C Snoeijs Sluiskil, Chr de Maree id, J G de Reus Terneuzen, L H Polfliet Axel, A L Poppe Sas van Gent, A D Leenhouts Zaamslag, A Versluijs Biervliet, G Cambron Bouchoute, F van Dam Sluiskil, F de Vos id, W de Smet id, A van Ootighem id, F Eijke Ter neuzen. 4 leerlingen niet bevorderd Electriciens van Klasse 1 naar 2: G Audenaert Westdorpe, Th Fermont Sluis kil, A Jansens Westdorpe, W Dekker Axel, O Dobbeleir Terneuzen, P Orlebeke Axel, A Velleman Sluiskil 2 leerlingen niet bevorderd Schilders van klasse 1 naar 2: Joh L v d Moortel Othene, M C M Cardon Sas van Gent, F de Zeeuw Terneuzen, M de Bock Sas van Gent Automonteurs van Klasse 1 naar 2: J Vissers Terneuzen, A Kegels id, P Moens Biervliet, M Neufeglise Zaamslag, A Cortvriendt Axel, F Hamelink id, C Goossen id, F Mangold id, I J Mangold id, L de Zeeuw Terneuzen, J B IJse- baert id, A Rouw Axel, J A Muller Ter neuzen. 5 leerlingen niet bevorderd WESTDORPE naast dus even moeten wachten, merkte Werner op Regelt u alles, zooals u goeddunkt verzocht Mary Hallstein. Wie van ons wenscht p eerst te spreken? Hem De commissaris had op Heinz ge wezen, waarop de overigen het salon In de benedenverdieping, aan den achterkant van het slot Is het mogelijk, dit huis langs den achterkant te bereiken, zonder gezien te worden? Gewoonlijk is de tuinpoort wel ge sloten, doch met een beetje handigheid gemakkelijk te openen Maar kan zoo iemand dan het huis naderen zonder opgemerkt te worden? Ja Hebt u omtrent een bepaald persoon vermoedens? Neen Hebt u niemand binnen zien komen? Neen Is er vanmiddag bezoek geweest? Ook niet Hoe lang bent u reeds hier? Ruim vier jaar Is het u bekend of Rudolf Hallstein Werkloosheid, Aantal werkloozen 83 Burgerlijke stand. Week van 28 April-5 Mei 1938 Gehuwd Josephus Leopoldus Maria Antonius Behiels, van St Niklaas (B) en Joséé Marie Marguerite Cyrilla Emi- lienne Clotilde van Waes Geboren Hendrik Antoni, zoon van Leonardus Dezutter en Catharina Pau lina Harte Loop der bevolking. Week van 28 April-5 Mei 1938 Ingekomen Bernardus Augustinus de Ridder met gezin van Axel Joseph van Paemel met gezin van Assenede B Philemon Eduardus Obrie met gezin van Philippne Juliet Marie Dobbelaar van Axel Vertrokken: A H M Govaert, naar Rozendaal BAG Plasschaert naar Nijmegen R S van Paemel naar St Ghislaine I vijanden had, of dat hij iemand vrees- de? Hij heeft er nooit over gesproken. Toch schijnt het wel zoo te zijn, want I zoo lang ik hier woon. heeft hij nooit een voet buiten het slot gezet Althans, dat hebt u nooit gezien Juist Hebt u nooit iets VJzonders in het I gedrag van uw patroon kunnen op- merken? Ja, dat wel. Hij was een zonderling. I Soms sloot hij zich wel drie of vier I weken in z'n kamer op En wie bracht hem dan zijn eten? Mevrouw zelf. Niemand van het per- soneel zou het gewaagd hebben om dan op zijn kamer te komen Zulk een mededeeling gaf te denken; I het was een uitgangspunt, dat bijzon dere aandacht verdiende. Werner vroeg [derhalve verder: Hoe was zijn houding jegens u en de anderen, als hij zich dan weer liet zien? Zooals altijd knorrig! Als Mevrouw afruimde, was dan steeds alles of tenminste het grootste gedeelte van het eten geconsumeerd? Wordt vervolgd).

Zeeuwsche Koerier | 1938 | | pagina 9