f25, of f400,-? '11 PARKER Vulpen emaille naamplaten KOOPT NU de lieuwste Kaarte Wilt U schooue en goede jonge duiven kweeken Het raadsel van den üazepoot HET IDEAAL Boekhandel Je Zeeuwsche Koerier" Nieuwe Uitgaven Bestelt Uw FEUILLETON Wij hebben zoo juist de nieuwste modellen ontvangen. van PRINSES JULIANA met BABY. üiie jbueüten en Tjjuscnriiten zijn ^iijgbaar uij a en Boe&nanüei /an „Db ZEEüWöCHE KUERlbK'' Enkele Brochures van het Belgisch Naaonaai insui|uut voor itauio- Oinroep (N1it Velen onzer lezers in dit gewest zul len ongetwijfeld de ook in Nederland uitstekend aangeschreven brochures van het NIR bekend zijn. Voor wie er tot dusverre nog niet van gehoord mocht hebben, zij medegedeeld, dat deze bro chures populair-wetenschappeiijke toe lichtingen bevatten van terzake zeer deskundige personen van bepaalde door het NIR uitgezonden programma's op muzikaal, letterkundig of ander gebied. Ze hebben als zoodanig een uitgespro ken cultureele strekking en zijn, in ver band met het gezag der schrijvers en om de keurige typografische zoowel als illustratieve verzorging, juweeltjes in haar soort, die men gaarne een plaatsje inruimt in zijn bibliotheek. Tot dusverre zagen 27 van deze brochures het licht, voornamelijk gewijd aan muziek, letter kunde en tooneelkunst Dat de bedoeling voorzit, ook andere onderwerpen op deze wijze te behan delen blijkt intusschen uit brochure nr 10, die een drietal bijdragen bevat over de Belgische Zeekust, terwijl nr 11 ge wijd is aan de Universiteitsstad Leuven Voor ons liggen thans een 3-tal der laatst-verschenen brochures. In nr 23 vertelt Dr René Lenerts over oude Ne- derlandsche muziek naar aanleiding van een 7-tal concerten, waarop werken van oude meesters uit de 15de tot de 19de door specialisten werden ten ge- hoore gebracht. Een brokje historie, dat voor velen een openbaring zal zijn en waarmede de kennis van en waar deering voor deze kunstschatten 2eeï gelukkig wordt opgewekt en bevorderd Nr Zb is ge wij d aan de Vondeiherden- king en bevat een uitgelezen verzame ling van bijdragen van vooraanstaande vondelkenners, prachtig geïllustreerd, in éèn woord een schitterende uitgaaf. Nr 27 brengt een beknopt overzicht van de Zuid-Amkaanscne letterkunde, samengesteld door Dr Abel J. Coetzee, „Senior-lektor in die Departement Afrikaans-Nederlandse Taal- en Letter kunde aan die Universiteit van die Witwatersrand (Johannesburg) met portretten van de meest bekende Zuid- Afnkaansche schrijvers en figuren, gra vures van het Zuid-Afrikaansche land schap etc., eveneens uitnemend geschikt om den lezer in deze materie een dui delijk inzicht bij te brengen De meeste brochures zijn voor frs 2 per stuk alom in België verkrijgbaar, een prijs, die ze binnen ieders bereik brengt. Wie de moeite neemt er eens kennis mede te maken, zal ze stellig geregeld willen ontvangen Voor Z.-Vlaanderen belast de boek handel „De Zeeuwsche Koerier" zich gaarne met de geregelde toezending (portokosten uiteraard voor rekening van den ontvanger) We stellen ons voor, de verschijning dezer brochures ten vervolge geregeld in ons blad aan te kondigen J. (in elke uitvoering) bij BOEKHANDEL ,DE ZEEUWSCHE KOERIER" Tel. 15 SAS VAN GENT Volgt dan onze methode, de eenigste, die op eigen uitslagen berust. (1053 prijzen in 1934-35-36 en 37). Zorgt vooral voor een goede voorbereiding. Ziet toe of Uw toekomstige kweekduiven niet aangetast zijn van het droog snot. Zulke duiven niezen, gapen, lek ken, smekken, hebben slijmen in bek en keel, water in de oogen, natte en groene uitwerpsels en zitten 1 ^eiüUK siap in 't vleesch. In andere gevallen hebben zulke duiven uiterlijk den schijn van een góede gezondheid, doch bij nader onder zoek stelt men. gemakkelijk vast, dat ze slap zitten, van gewicht verminderd zijn en slijmen hebben in bek en keel. Ze zijn niet, zooals dat zou moeten. Daarom speelt zeker en behandelt Uwe duiven met ons speciaal proefpakket voor de voorbereiding tot den kweek, bevattende de 7 volgende produkten met volledige methode: ry- 'WE E A 1 pak Colombine Thee 1 flesch Colombine-Elixir 1 flesch Colombine-Snotoiie 1 flesch Colombine-Slijmpoeder 1 wathaakje 1 flesch Colombine-Luizengift 1 pak Carlsbadzout 55 cent 55 cent 55 cent 55 cent 20 cent 55 cent 15 cent Samen slechts f 3.10 U zult verstomd staan over de uitwerking. Nooit meer jongen, die uitteren, het geel krijgen, enz. Duizenden bedankbrieven ter inzage. Gebruikt ook voor Uw jongen de Colombine-Traancapsulen, de beste traanpil ter wereld, slechts f 0,55 de doos van 100 en de Colombine-Maagpillen, tegen mager komen der jongen a slechts f 0,55 de doos van 100. Vraagt aan Apotheek „SINT-ELOOI", Brusselsche Steenweg, 420 te GENTBRUGGE (België) het prachtboek „Moderne Duivenverzorging". Het wordt U gratis toegezonden en zal U veel ieeren. De Colombine-preparaten zijn te verkrijgen in de voornaamste graanhandels en drogisterijen. Goede wederverkoopers over heel Nederland gezocht. Zich wenden tot boven staand adres. Vindt U de colombine-produkten niet in Uw omgeving, vraagt ons dan de lijst der aangestelde agenten Gewestelijke depothouder: J. VERSPRILLE, Drogisterij „De Ster", Noordstraat, 96, 'TERNEUZEN. door THEO v. BLANKENSEE Nadruk verboden 5) Had dit briefje, wegens zijn myste- rieuzen, zonderlingen vorm op de politie een diepen indruk gemaakt, welk een indruk moest het dan wel niet maken op Langhalm, nu de moord intusschen een feit geworden was. Zijn gezicht was vaalbleek geworden en met toon- looze stem mompelde hij Een geheim vak boven de linker achterpoot! Ja! Daar moet de oplossing te vinder zijn. Het staat in den brief! Of dat alles zoo geheimzinnig zal zijn. als dezen raadselachtigen moord? Het is mogelijk, dat ook de moorde naar het geheime vak wist Heel goed mogelijk! Maar wie zou dan toch dat briefje geschreven hebben? Langhalm schudde het hoofd Ik begrijp er niets van, nog steeds totaal niets! 'n Moordwat een gruw zamen dood, En het werd u op voor hand aangekondigd! Wat kunnen toch die woorden beteekenen: De naam van den moordenaar is dood? 'n Onopgelost raadsel' Maar de zon, die getuige geweest is van deze mis daad, zal het aan het licht brengen! Langhalm schudde nog steeds het hoofd Maar nu drong Werner vol ongeduld aan: Nu naar Hallstein! Zoo vlug we kun nen! f Beiden spoedden zich op weg IV Toen Werner en Langhalm op het slot Hallstein aankwamen, zat mevrouw Mary Hallstein reeds op hen te wachten Haar gelaat toonde de sporen van de geweldige emoties waaraan zij ten prooi was. De beide bedienden stonden in den tuin te fluisteren met ernstige ge zichten Ik wachtte u reeds met ongeduld! Hebt u voor alles gezorgd? i 7 1 1 v. Wij zeggen niet, dat wij voor f25, een bad-installatie leveren, die overal elders f400,kosL Maar wel zeggen wij, dat U na een bad in een Xeptunus-badtoestel even schoon en frisch zijt, als na een bad in een badkamer van f 400, Volgt het voorbeeld van zooveel anderen, die verbetering en behoud van hun gezondheid hebben te danken aan een regelmatig gebruik van het Neptunus-bad toestel. Het toestel kost compleet incl. alle toebehooren slechts f 25,franco Uw huis, na ontvangst van het bedrag of onder rembours met verhooging der rembourskosten. Stort nog heden het bedrag op onze postgiro Nd. 127310, dan hebt U het toestel binnen enkele dagen in Uw bezit. Techn Ear SfcEDSNBORGH, Postbus 394, AMSTERDAM Giro No 127310. 102 „Ecu Ind-loeslcl thuis. „Gezondheid iu liw huis. |en geschenki dat ALTIJD welkom is De Bijbelsche Geschiedenis voor het Katholieke huisgezin verschijnt in 20 afleveringen a 32 pa gina's Prijs van dezen tweeden druk slechts f 15 totaal, desgewenscht betaalbaar a 20 maandelijksche termijnen a 75 ct (de eerste druk kostte f 35) Prospecti met proefpagina's, waaruit men zien kan, hoe dit prachtwerk is uitgevoerd, zijn op aanvraag gratis ver krijgbaar te SAS VAN GENT bij: Boekhandel „De Zeeuwsche Koerier" Met deze woorden trad zij op Lang halm toe De commissaris van politie is al mee gekomen. Meneer Edmund Werner Bent u de commissaris? Ja. Ik was juist voor dienstzaken op Ambach. toen daar het droeve bericht ontvangen werd en ik ben toen direct hierheen gekomen. Mag ik nu even den doode zien? Zeker Mary Hallstein ging de.beide heeren vóór, den trap op naar de eerste ver dieping. Werner trad naast haar en vroeg: Ligt het lijk nog in dezelfde houding zooals het gevonden werd? Ja. Toen wij zagen, dat hij dood was, hebben we alles gelaten zooals het was, tot de politie zou komen Waar werd hij vermoord? Op zijn studeerkamer Zij wees hen de deur. doch had niet de kracht deze zelf te openen. Zoowel afschuw als angst hadden haar alle zelfbeheersching ontnomen Dank u. Wacht op mij in het salon, tot ik met mijn onderzoek klaar ben. Dan wil ik tevens de beide bedienden een verhoor afnemen SAS VAN GENT WIJ ON rVINGEN ZIET ETALAGE! Boekhandel „De Zeeuwsche Koerier" SAS VAN GENT Ik zal er voor zorgen Nu vroeg Langhalm: Zal ik hier op u wachten? Gaat u maar mee binnen. Vier oogen zien altijd meer dan twee Ook goed Beiden traden nu de kamer van den vermoorde binnen Het lijk lag nog op dezelfde plaats, met het gezicht op den vloer Werner wierp eerst een vluchtigen blik in het rond, alvorens hij al zijn aandacht aan den doode wijdde. Lang staarde hij op het oude schrijfbureau, naast het openstaande venster. Zou daar het geheim van dit mysterie te vinden zijn? Langhalm verbrak het eerst de stilte Zouden we niet eerst het bureau on derzoeken? Neen. Eerst de doode om mogelijke gegevens, omtrent de wijze waarop hij vermoord werd, te verzamelen Langhalm deed een stap nader, doch Werner riep hem toe: Blijf voorloopig daar bij de deur staan, tot ik alles nauwkeurig opgeno men heb Met scherpen blik onderzocht hij het tapijt en ook het lijk, doch hij vond niets, dat hem op een spoor zou kun nen brengen. Nu onderzocht hij de wonde. Even onder den tweeden hals wervel had de moordenaar hem getrof fen. Het moordwapen stak nog in de wonde. De verslagene was dus blijkbaar van achter en onverhoeds aangevallen. Het scherpe staal was met zulk een kracht in het vleesch gestooten, dat een der halswervels afvebroken was. Om de wond zat een korst geronnen bloed, dat ook zijn kleeren en het tapijt bevlekt had. Werner wendde zich tot Langhalm De doode heeft waarschijnlijk zijn moordenaar niet gezien. Deze is door die deur binnen komen sluipen en heeft den ongelukkige direct neergestooten Dus de doode zou hem niet gezien hebben? Neen! En niemand buiten hen was getuige van deze daad. Alleen de zon! Maar helaas een stomme getuige! Langhalm was diep onder den indruk. Een dergelijk tooneel had hij waar schijnlijk nog nimmer aanschouwd en hij kon zijn afgrijzen dan ook niet verborgen houden De dood is ongeveer anderhalf uur geleden ingetreden

Zeeuwsche Koerier | 1938 | | pagina 8