C A H I E R S f25,- of f400,-? Goedkoape aanbieding Boekhandel „DeZeeuwsche Koerier"-Telef. 15 - Sas vanCent „Een bad-toestel tbnis, „Gezondheid in Iw huis. WESTDORPE Rechtszaken. S o 11 e r n ij. per stuk 2'/2 cent r WW- 5 Cahiers voor 10 cent /Wordt vervolgd), Werkloosheid. Aantal werkloozen 107 Burgerlijke stand. Gedurende de week van 7-14 April 1938 Overleden. 9 April Clemens Remery 77 jaar, echtgenoot van Stephanie Buijsse Loop der Bevolking. Ingekomen: Mathilde de Vos van Axel Faillissementen Het faillissement van R Rouw, kolen- handelaar te Hoek, is geëindigd wegens gebrek aan baten Curator was Mr G Tichelman te Ter Neuzen Bij arrest van het Gerechtshof te 's-Gravenhage is failliet verklaard Anna Maria de Nijs, weduwe van Josephus Cammaert, wonende te Hontenisse, Kruispolder Rechter-commissaris Mr C E Muller Curator: Mr G Tichelman, advoraat te Ter Neuzen Goed bedoeld Iemand, die een speech hield op een bruiloftsdiner, besloot: Ik stel voor een dronk te wijden aan de bruidsmeisjes en ik srpeek de hoop uit, dat ze spoedig de plaats van de bruid zullen innemen! Al naar je 't opvat Ik hoorde, dat de tanden van Uw man niet van hem zelf zijn! Dan heeft men U wat wijs gemaakt, juffrouw, want gisteren heeft ie de laatste termijn betaald! Zijn wraak A: Maar kerel, die Smit heeft je al tijd geërgerd en nu geef je 'm je dochter tot vrouw! B: Ja, en mijn vrouw tot schoon moeder! Misverstand Mevrouw: En wat nu de uitgaans avonden betreft, ben ik bereid, je tege moet te komen Meisje: O, niks noodig, mevrouw, ik ben niks bang in donker! V oor behoedmiddel Waarom zit U toch den geheelen tijd voor de piano? U kunt toch niet spelen? Nee, dat niet, maar zoolang ik hier zit, speelt een ander ook niet! Erger kan 't niet Nu, hoe was het eerste eten, dat je vrouw heeft klaar gemaakt? Hou op, zelfs het kookboek was aan gebrand! Zijn tweede natuur Vader met vrouw en zes dochters wordt gefotografeerd Fotograaf: Wil meneer de meest na tuurlijke houding aannemen? Vade^ steekt de hand in zijn broek zak en haalt z'n portemonnaie te voor schijn! Gedaanteverwisseling Wie is toch die aardige Blondine, waarmee ik je Woensdag en Donderdag zag? Dat is dezelfde Brunette, waar je me Maandag en Dinsdag ook mee zag! Het antwoord van Edith Beuth had haar zichtbaar ontstemd, hoewel zij zich alle moeite gaf, zulks te verbergen. Doch haar stem beefde, toen zij einde lijk de op elkaar geperste lippen open de: En wie zal die vurig versmachte zijn? Nogmaals bewondqi'de Edjlth Beuth haar lenige, ranke figuur in den spiegel, om haar lippen een triompheerend glimlachje. Met een tikje sarcasme ant woordde zij: Ik ben al gelukkig, als ik aan mijzelf behaag. Wat bekommer ik me eigenlijk om de bewondering van vreemden? Ik weet, dat veel vrouwen mij benijden en dat is mij genoeg Mary Hallstein liet een laatdunkend gilletje hooren. Was zij niet de vrouw die overal om haar schoonheid triom- phen gevierd had? Zij dacht terug aan de tijden toen alle mannen naar haar gunsten dongen, haar aanbaden. Zij was er zich van bewust, dat zij zelfs nu nog harten zou kunnen breken! En toch voelde zij zich onbehaaglijk, als zij de slanke, lenige Edith naast zich zag Waar is Rudolf? vroeg Edith Ik weet het niet Wij zeggen niet, dat wij voor f25, een bad-installatie leveren, die overal elders f400,kost. rit Maar wel zeggen wij, dat 4J na een bad in een Neptunus-badtoestél even schoon en frisch zijt, als na een bad in een badkamer van f 400, Volgt het voorbeeld van zooveel anderen, die verbetering en behoud van hun gezondheid hebben te danken aan een regelmatig gebruik van het Neptunus-badtoestel. Het toestel kost compleet Ihcl. alle toebehooren slechts f25,franco Uw huis, na ontvangst van het bedrag of onder rembours met verhooging der rembourskosten. Stort nog heden het bedrag op onze postgiro No. 127310, dan hebt U het toestel binnen enkele dagen in Uw bezit. Techn. Bar. SMEDENBORGH, Postbus 394, AB88TCRDAM. Giro No. 127310. 102 I ma Mary's antwoord klonk bits Misschien op zijn kamer? Wat wil je van hem? Niets, 'n Beetje babbelen. Ik verveel me en dan is de hitte nog ondragelijker Laat hem met rust. Hij zit te werken en dan wordt hij niet graag gestoord Kom, kom. Ik ben niet bang van hem Je gaat er niet heen, beet Mary Hall stein haar toe, in een opwelling van drift Edith Beuth zweeg enkele seconden en merkte schamper op: Maar Mary. Je bent toch zeker niet ialoersch? Het bloed steeg Mary Hallstein naar de wangen Geef je soms daartoe niet genoeg aanleiding? Oh, ik heb scherpe oogen! Edith Beuth vertrok geen spier. Met volslagen onverschilligheid luisterde zij naar de hijgende, heesche woorden van ie opgewonden vrouw Wat zoek je eigenlijk op Hallstein? Ben ik soms vrijwillig gekomen? Ik weet het niet! Maar steeds voel ik, dat je me krenken wilt Je bent wat erg nerveus. Ik zal echter Hallstein vandaag nog verlaten. Hier heb ik niets te zoeken, noch te ver wachten. Ik zal Rudolf even waar schuwen Neen Mary Hallstein sprong als een ge tergd dier voor Edith Beuth Wfft Wjcfnij tegenhouden? aon Je hebt Rudolf niet te waarschuwen! Doch Edith liet zich hierdoor niet af schrikken. Zij weerde de krijschende vrouw met één arm van zich af en wan delde rustig den corridor door; Mary volgde haar als een furie Op het einde van de gang, naast de trappenhall lag Rudolf Hallstein's kamer. Edith Beuth opende de deur en trad binnen Doch tegelijk stiet zij een doordrin genden gil uit. Mary Hallstein bleef als verlamd in de deuropening staan. Bei den staarden met holle, wijd openge sperde angstoogen de kamer in Midden op het tapijt, het gezicht op den vloer, lag de groote, breede gestalte van Rudolf Hallstein. Uit een gapende wonde in den hals sijpelde bloed, in het felle zonlicht vonkelend en hei-rood van kleur. In de wonde stak nog het wapen, 'waarmede de gruwzame moord ge pleegd was Door het openstaande venster stroom de het tintelende zonnelicht binnen, van dezen stralenden, zomerschen dag En onder deze trillende zonnestralen flitste het blanke staal van den dolk, vlamde het rood van het bloed Meer zagen de beide vrouwen niet tot zij gelijktijdig het hoofd omwendden en hun oogen elkaar ontmoetten En welk een uitdrukking lag er in die oogen? Van schuld, aanklacht, haat, angst? Lang keken zij elkaar aan en het scheen, als stonden zij hier, bij het lijk van den vermoorde, tegenover elkaar als doodsvijanden Stom en wankelend verliet Edith de kamer en Mary Hallstein volgde haar met brandende oogen, brandend van haat en wraakzucht m Langhalm had zijn eigendom, villa Ambach bereikt. Toen hij door het ijzeren hek den. vqortuin binnenstapte, kwam een van zijn bedienden hem reeds tegemoet gesneld Geen „verandering van spijs" En hoe is het eten in je nieuwe pen sion? Veel afwisseling? ja voor één gerecht hebben we drie verschillende namen! Bedenkelijke schoonheid Is Uw vrouw nog altijd zoo mooi als vroeger? Ja, maar tegenwoordig heeft ze er meer tijd voor noodig! Vaktaal Zoontje van autohersteller, erg ver kouden, tegen zijn vader; Pappie, mijn radiateur lekt zoo erg! KERKBERICHT VOOR HULST Zondag 17 April Hoogfeest van Paschen; 6V2 dhr Bern Jac Voet en echtg; 7% dhr Eduardus de Moor, echtg en familie; 9 tot zekere intentie; 10 voor de parochianen Maandag 18 April. Tweede Paaschdag 6l/2 dhr Pieter Joan, de Potter, echtg en kinderen; 7% voor overleden leden van RK Arbeidersbond; 9 mej Maria en Elisa Haak; 10 mevr Pohlman en fam Dinsdag 19 April 6Yz jaarg dhr Jo seph Roelandt; 7 dhr Eduardus Leo- nardus de Bruijn en echtg; 8 mevr Ver- durmen-Broekaert Woensdag 20 April 6V2 overleden ouders en familie van Petrus Verver- Janssen; 7 H Mis uit dankbaarheid; 8 uur Huwelijksmis Verbroecken-Neefs; 8V2 H Mis uit dankbaarheid ter eere Jezus, Maria, Joseph Donderdag 21 April 6V2 Weled Heer Norb Franc Verdurmen; 7 dhr Hypoliét van Wesemael en echtg; 8 mej Clemen tina Coene en fam Vrijdag 22 April 6V2 mej Leonie Ver durmen; 7 tot zekere intentie; 8 voor eene overleden familie Zaterdag 23 April 6V2 dhr Petrus Menu; 7 mej Elisabeth v d Voorde en fam; 8 mej Eulalie Coene en fam Vandaag na de HH Missen vereering der relikwie van O L Vrouw; om 2 uur Lof met predikatie, daarna gelegenheid om te biechten tot 4 uur Maandag, tweede Paaschdag, dag van devotie; de diensten geschieden zooals op Zondag De geloovigen worden er aan herin nerd, dat zij, die de voorgeschreven ge beden niet verricht hebben voor het ge bruik maken der verleende dispensaties, minstens 15 cent zullen offeren in den Vastenblok, die geplaatst is bij het Missiekruis aan den zijuitgang naar de Markt Hiermede willen wij onze geloovigen nog herinneren aan de Nationale Paaschloterij ten bate van de actie Voor God". Veertien dagen geleden zijn de kaarten gratis afgegeven bij het uitgaan der Kerk. Hebt ge uwe kaart gebruikt of aan een ander afge geven? Op de pastorie zijn nog eenige kaarten te verkrijgen De jongens, die als leerlingen voor de Broederschool in aanmerking komen, kunnen aangegeven worden bij Broeder Overste zijn voornemens een christelijk hu welijk aan te gaan: Petrus Verbraeken en Maria Neefs, 3e afk. Seraphinus Aloysius Blommaert en Elisabeth Esseling; Honorius Constantius Emilius de Vos en Margaretha Amelia Alphonsa Boone; Weledelgestr Heer Mr Stephanus Pau- lus De Staercke van Gent en mej Lucia Emma Maria Seijdlitz; Leonardus Ludovicus van Bunder en Josephina Catharina Heijman; allen 2e afk. Zij, aan wie eenig huwelijksbeletsel tegen deze huwelijken bekend is, zijn verplicht daarvan zonder uitstel kennis te geven aan den Pastoor-Deken Wat is er toch, Martin? riep Lang halm hem toe. Er zit een heer op u te wachten, hij wil u dringend spreken Zoo! Langhalm scheen dit onverwachte bezoek verre van aangenaam te vinden Hoe heet hij? Meneer wenschte zijn naam niet te noemen Langhalm trad binnen en ging rechtstreeksch naar de woonkamer" Een man van middelmatigen leeftijd, forsch en gespierd van gestalte, stond beleefd buigend op Langhalm trad op hem toe en zeide: U wenscht mij te spreken? Mijn naam is Fritz Langhalm De andere stelde zich voor: Edmund Werner. Commissaris van politie Aangenaam. Waarmee kan ik u van dienst zijn? Hoe lang woont u hier reeds? Nouongeveer een jaar of zes Dan bent u zeker wel op de hoogte hoe hier in de omgeving de verhouding der menschen onderling is

Zeeuwsche Koerier | 1938 | | pagina 9