„Mijnhardtjes" zijn geen ronde, maar hartvormige cachets. Lichten op Hooowaiargetlj Nieuwe Uitgaven Kerknieuws patronaat. Alle Boeken en Tijdschriften zijn verkrijgbaar bij den Boekhandel van „DE ZEEUWSCHE KOERIER" „VOOR HET KATECHISMUSKIND" Uitgaaf NV De RK Boekcentrale, Amsterdam Prijs 65 ct Dit keurig verzorgde boekje met .fraai gekleurde plaatjes van Gerhard Jansen en rijmpjes van Zr Ma Teresa van de Schijndelsche Congregatie zij als geschenk voor de jeugd gaarne aan bevolen, 't Is een smaakvolle uitgaaf i 1 ONZE KINDEKEN, Tijdschrift voor r.-k. ouders en opvoeders. No 3. Uitgave NV Het Nederlandsche Boekhuis, Tilburg Dit mooie tijdschrift voor r.-k ouders en opvoeders viert van 't jaar zijn vier de lustrum. Vóór in de Maart-afleve ring worden in verband hiermede een drietal bieven met gelukwenschen en waardeerende woorden afgedrukt van HH HH EE de BissC^oppeA van 's Her- togenoosch, Haarlem en Breda. Leo Fens pleit in zijn hoordartikel vooi Wat geduld en wat liefde in de opvoe ding. Een zeer interessante Brief uit Frankrijk behandelt oa. de Orientation Professionnelle, waarover den laatsten tijd zooveel gesproken en geschreven wordt. Dra Sis Heyster draagt bij Den ken in de praktijk van de opvoeding. De geneeskundige medewerker behan delt in Kinderoogen het vraagstuk van het scheelzien bij jonge kinderen. Drs Jan Vercammen wijdt een sympathiek stukje aan St^jntje Coolen, het zoontje van den bekenden auteur, dat deze in een van zijn boeken beschrijft. Als Boek van de Maand wordt het mooie werkje voor moeders Jong naar Jezus van H Kuitenbrouwer besproken. Dan zijn er de gewone kleine rubrieken: Puntjes op de L waarin ditmaal de on derschatting van den onderwijzersstand gehekeld wordt, Boekbespreking en Uit de Pers. Het kinderbijvoegsel bevat een versje en een aardig sprookje „Beyer's Mode für Alle" Wat een fleurige indruk maakt het Aprilnummer van „Beyer's, Mod*e für Alle"! Reeds op de titelpagina zien we een leuk pakje voor zonnige dagen! Een paar bladzijden verder vinden we een handleiding voor „de lijn" die in dit seizoen zal domineeren; o.a zien we, dat de plooirok weer in eere hersteld wordt. Hoe grappig schoolmeisjesachtig kleedt het tamelijk korte, geplooide rokje, gecompleteerd door een bolero'tje of een kort, loshangend jasje! En zoudt U de snoezige gehaakte jurk voor de frissche dagen, die er zelfs in de zomer nog zoo dikwijls zijn, niet graaf zelf willen bezitten? Met de dui delijke beschrijving, die erbij gegeven wordt, kunt U die wensch gemakkelijk vervullen! Voorts vinden we een keur van aardige middagjurkjes, complets, vlotte blo us j es, mantelpakjes, enz De combi natie van effen rok met geruit jasje op pag. 12 lijkt ons al een bijzonder ge slaagde! Moppert U wel f/jns op ons wispel turige klimaat, wanneer U juist van plan bent uit te gaan en het begint te stortregenen? Dan moet U peslist eens pag 22 van de „Mode für Alle" opslaan. U ziet daar o.a een origineel model regenjas met capuchon, die Uw krullen afdoende tégen zoo'n malsch buitje be schermt! Kleeding voor de „outdoor-girl"? Ook die geeft dit veelzijdige nummer op twee pagina's! En er zit „pit" in die modelletjes! Waarom zoudt TT niet eens een jurkje borduren, voor U zelf of voor één van de kleintjes? Niets staat zoo zomersch, als een toiletje, dat geborduurd is met van die vroolijke, helle kleurtjes! Dus, dames, nu vlug een „Mode für Alle" aangeschaft! Op de bijgevoegde 3 raderbladen worden alle patronen van de meer dan 100 modellen in de meest gangbare maten gegeven „Beyer's Mode für Alle' is overal in de boekhandel, of bij de Hoofdvertegen woordiging NV Wereldmode, Prins Hendrikkade 48, Amsterdam, verkrijg- DE ZEEUWSCHE KOERIER brengt Uw aanbiedingen tegen den goedkoopsten prijs onder aller oogen. baar tegen de prijs van 55 cent, of in abonnement a f 5,60 per jaar (12 nummers) R.-K. KERKDIENSTEN GROENENDIJK. H.H. Missen op Zondag om 7 uur, aalf 9 en half 11. Op werkdagen om 7, 7,30 en 8 uur. HULST (Zie pagina 3) SAS VAN GENT Zondag 10 April, Palm-Zondag; 2de Zondag van de maand; alg H Communie /oor het meisjes jeugdwerk Reliquie van het H Kruis Vroegmis gel H Mis voor dhr Francis es van Hulle en zijne echtgenoote; hoogmis voor de parochie Vóór de Hoogmis Palmwijding en pro cessie. De jongens, en de meisjes zorgen Gij dig voor hun palmtakje In den namiddag om half 3 het Lof Maandag 11 April 7 uur de H Mis bij de Eerw Zusters; 7,45 gez H Mis voor de overl. familie Puylaert-Cattoir Dinsdag 12 April 7 uur gez H Mis /oor de overleden familie Verbiest-van Leemput; 7,45 gez H Mis voor mej Lily tfevejan Woensdag 13 April 7 uur gel H Mi§ voor dhr J B v d Steen; 7,45 gez H Mis voor mevr Maria van Waes-van Acker en overl ouders In den namiddag van 5-8 uur biecht- hooren Donderdag 14 April, genaamd Witte Donderdag; van af half zeven 's mor gens gelegenheid tot biechten en com- municeeren; om half acht gezongen H Mis voor de overl ouders van dhr en mevr Ch L Wauters Na de H Mis wordt6 het Allerheiligste in processie naar het zij-altaar ge bracht, waar het ter aanbidding blijft uitgesteld tot 's avonds half acht Om 7 uur 's avonds aanbidding van het Allerheiligste Vrijdag 15 April; genaamd Goede Vrijdag; om 7 uur- wordt het Aller heiligste ter aanbidding uitgesteld en om 7,30 plechtige Dienst In den namiddag om 3 uur plechtige Kruisweg met Stabat Mater en daarna wordt de reliquie van het H Kruis ver eerd Vrijdagnamiddag en Zaterdagmorgen is het geen biechthooren Zaterdag 16 April genaamd Paasch- Zaterdag; om half zeven de wijding van de Paaschkaars; kwart over zeven de wijding van de doopvont en ongeveer kwart vóór acht gez H Mis voor dhr Emmanuel van den Abeele Van 9-10 uur is er wijwater te be komen In den namiddag biechthooren van» 3-8 uur en geen Lof Zondag 17 April; Hoogfeest van Paschen; 3de Zondag van de maand; alg H Communie voor de leden van de H Familie De Vroegmis voor de parochie; de hoogmis voor madame Stubbé-Bauwens Onder beide HH Missen collecte met open schaal voor de armen onzer pa rochie, welke collecte in uwe milddadig heid bijzonder wordt aanbevolen In den namiddag om half drie het Lof met preek Vrijdag en Zaterdagvoormiddag tot 12 uur is het verboden vleeschspijzen te gebruiken Zij, die voor het gebruik maken van de Vastendispensatie de voorgeschreven gebeden niet hebben verricht, worden verzocht om daarvoor minstens 15 cent te offeren in de zuivelbussen achter in de kerk De geloovigen worden verzocht de plechtigheden van de Goede Week ge trouw bij te wonen en het Allerheiligste te komen aanbidden op Witten Donder dag Het gebed wordt verzocht voor die parochianen, die verzuimen hun gods dienstplichten te vervullen Zijn voornemens een christelijk hu welijk aan te gaan: Dhr Ludovicus Vermandei uit deze parochie en mej Maria, Anna Catha Da vil uit de parochie van Axel, waarvan heden de 1ste afk geschiedt Zij, aan wie eenig huwelijksbeletsel tegen dit huwelijk bekend is, zijn verplicht daarvan zonder uitstel ken nis te geven aan den pastoor. SLUISKIL Palm-Zondag (10 April) Vandaag Palmzondag. Om kwart vóór tien uur wijding van de palmen. In alle HH Missen schaalcollecte voor het H Land Vanmiddag om 2 uur Lof, daarna de Lijdensmeditatie Om half vijf moet het Jongens patronaat in re kerk zijn. Om kwart vóór vijf Patronaat als naar gewoonte Dinsdagmorgen, onder de H Mis van half acht, houden onze schoolkinderen hun Paaschcommunie. De ouders wor den verzocht te zorgen, dat alle kin deren, die hun le H Communie gedaan hebben, hieraan deelnemen Dinsdag 5e der 13 Dinsdagen, die het feest van den H Antonius voorafgaan, s Avonds om 7 uur Lof en gebeden voor de aanbevolen intenties Op iedere dag van de Goede Week wordt de Generale Absolutie gegeven voor de leden van de 3e Orde Deze week is het verboden vleesch te eten op* Goede Vrijdag en op Paasch- zaterdag vóór den middag. Op de an dere dagen mag men vleesch gebruiken; zij, die vasten moeten, éénmaal per dag bij den vollen maaltijd, de overigen' meermalen daags. Zaterdagmiddag om 12 uur eindigt de Vasten. Degenen, die gebruik gemaakt hebben van de dis pensatie om Zaterdags vleesch te eten, worden verzocht, om, zoo zij niet ge beden hebben, de dispensatiegelden (15 cents) te storten in de bus achterin de kerk Op Witte Donderdag begint de H Mis om 7 uur De H Communie wordt dien dag uit gereikt om half zeven en onder de H Mis; daarna niet meer. Donderdag, ge heel den dag aanbidding. Wij rekenen vooral op de leden van den RK Vrouwen bond, van de Petronaten; KAJV en Jonge Wacht Donderdegavond om 7 uur Rozen hoedje, Litanie en Sacramentslied Op Goede Vrijdag beginnen de plech tigheden om 7 uur. 's Middags om 3 uur Rozenhoedje en Kruiswegoefening, is Avonds om 7 uur Lijdensmeditatie Op Paaschzaterdag vangen de plech tigheden aan om 6 uur. Ongeveer kwart over zeven begint de H Mis. Alleen on der de H Mis wordt de H Communie uitgereikt De HH Missen zijn deze week als volgt: Vandaag om 6,30 voor een overleden vader; om 8 uur voor de overleden fam Goossen -v d Heuvel; om 10 uur voor de weldoeners van het klooster Maandag om 6,30 om 7,30 voor Adolf Breepoel en echtgenoote Dinsdag om6,30 voor een overleden vader; om 7,30 voor de weldoeners Woensdag om 6,30 om 7.30 ter eere van het O L Vrouw van Altijdd. Bijstand Donderdag voor overleden ouders en familie Zaterdag voor Louisa Verhelst- Begheijn Zondag a.s om 6.30 voor een over leden vader; om 8 uur voor een overl familie; om 10 uur voor de weldoeners Uit de Rectoraat-Registers: In den Heer overleden: Henricus Stoks In den kerkelijken ondertrouw: Mau ritius Andreas Cortvriendt en Maria Amelia de Coninck TER NEUZEN Zondags 7 uur, 8,30 uur en 10 uur HH Missen; 2 u 30 Lof. Op werkdagen de HH Missen ten 7 uur en kwart voor 8. WESTDORPE O. L. Vr. Visitatie. Palmzondag 1938 - 10-17 April Zondag 7 Gez voor August Schelfout, echtgenoote en overleden kinderen, 10 Hoogmis voor de parochie Maandag 7 Gez voor Olympia Kes- beke, 7.30 Ter eere der H Harten van Jezus en Maria Dinsdag 7 Gez voor Franciscus van Acker en Leocadie Bauwens, 7.30 Gez voor Theophiel Dierick Woensdag 7 Gez voor Aloys Govaert en echtgenoote, 7,30 Tot zekere int. Donderdag 7 Gez voor Joanna dé Ridder Vrijdag 7 Gez voor Theophiel Hyp Prud Daelman Zaterdag 7 Gez voor een overleden moeder Zondag 17 April 7 Gez voor de pa rochianen, 10 Hoogmis voor Aloys Go vaert en echtgenoote Vandaag Palmzondag. Wegens tweede Zondag der maand, bizondere Communie dag voor de ongehuwde vrouwen en meisjes, vooral voor de leden der Maria Congregatie Vóór de Hoogmis om kwart vóór tien plechtige Wijding der palmen en daar na Processie ter herinnering aan den Intocht van Jezus in Jerasaléffi Onder beide HH Missen collecte met open schaal voor het H Land Na de HH Missen relikwie van het H Kruis Vandaag en de volgende dagen der Goede Week gen abs der Derde Orde Vanmiddag om 2 uur Lof met Lijdens meditatie Vandaag is er gelegenheid zich op te geven als lid van het jongens- en meisjespatronaat, op den gewonen tijd Maandag, na de H Mis van half 8, biechthooren voor de kinderen der 3 hoogste klassen; Dinsdag op denzelfden tijd voor de laagste klassen Dinsdag, onder de H Mis van 7 uur, algemeene H Communie voor de leden van het vrouwelijk Jeugdwerk Dinsdag is het de vijfde der 9 Dins dagen ter eere van den H Antonius van Padua. Na de H Mis relikwie van den H Antonius Woensdag, onder de H Mis van 7 uur, Generale H Communie der school kinderen, die allen plaats nemen aan den mannenkant Woensdagavond biechthooren van 5- 8 uur Donderdag, Witte Donderdag, ge dachtenis van de instelling van het H Sacrament des Altaars. De X. Dienst begint om 7 uur Vanaf 6 uur wordt de H Communie uitgereikt Na de H Mis wordt het H Sacrahient in processie naar het Maria-Altaar gedragen, waar het blijft uitgesteld tot 7 uur 's avonds Onder de Processie wordt gezongen Pange lingua (Zangb p 67) Zij, die een vast biduur hebben ge kozen voor de aanbiddingsdagen, wor den dringend verzocht deze eeretaak vooral vandaag te volbrengen. Het lijstje der aanbiddingsuren van de congreganisten hangt in het kerk portaal In den namiddag om 3 uur gezamen lijke aanbidding door de schoolkinderen Zangboekje medebrengen ,s Avonds om half zeven Adoro Te Tantum ergo en Benedictie Vrijdag, Goede Vrijdag, sterfdag van O H J Chr De H Dienst begint om 7 uur. Kruis- hulde en Kruisvereering Relikwie van het H Kruis Om 3 uur Plechtige Kruisweg Om half zeven Lijdensmedidatie Paasch-Zaterdag begint de H Dienst om half zeven met de wijding van het vuur en van de Paaschkaars; daarna wijding der Doopvont, Litanie van Alle Heiligen en H Mis Zaterdagmorgen wordt geen biecht gehoord De H Communie wordt alléén uitge reikt bij de Nuttiging en onmiddellijk na de H Mis Het wijwater zal verkrijgbaar worden gesteld van 9-10 uur op het kerkplein ,s Middags zal er biecht gehoord worden van 5-7 uur en verder zoolang er biechtelingen aanwezig zijn Geen Lof De geloovigen worden aangespoord de plechtigheden der Goede Week zooveel mogelijk bij te wonen en de boekjes „Bron van Chr. Geest" mee te brengen Deze week mag vleesch gebruikt worden op Maandag, Dinsdag, Woens dag en Donderdag; door hen, die moeten vasten, éénmaal daags, door de overigen meermalen daags Goede Vrijdag is geheel den dag vasten- en onthoudingsdag Paasch-Zaterdag tot 's middags 12 u Wel is het geoorloofd gesmolten vet, zuivel en spijzen, met dierenvet bereid, te gebruiken Zaterdagmiddag om 12 uur eindigt de Vasten De geloovigen worden verzocht hun aalmoes (minstens 15 ct) te storten in de zuivelkas, die achter in de kerk hangt bij den koortrap De eerste H Communie der kleintjes, die vóór 1 Juli 7 jaar worden, zal ge houden worden op Hemelvaartsdag, onder de H Mis van 7 uur Op Paaschzaterdag zal door het vrou welijk jeugdwerk een kinderpaaschfeest worden georganiseerd op de weide van den heer August Baecke om 2 uur nm. As Zondag, derde Zondag der maand, bijzondere Communiedag voor de onge huwde mannen en jongelingen, vooral voor de leden van het mannelijke jeugd werk Zijn voornemens een christelijk hu welijk aan te gaan: Josephus Leopoldus Maria Antonius Behiels van de parochie van den H Nicolaas te St Niklaas en Josée Marie Marguerite Cyrille Emilienne Clotilde van Waes van deze parochie, 1ste afk ZUIDDORPE Des Zondags: de Vroegmis om 7 uur de Hoogmis om 10 uur. Des middagsom 2 uur Lof met relikwie-zegening van onze Lieve Vr. Om 2Vfc-5 uur meisjes- Op de werkdagen: de H Mis om 1 uur Maandelijks wordt in de parochiekerk een gezongen H Mis opgedragen voor ie levende en overleden leden van de Broederschap van Onze Lieve Vrouw ■ran Lourdes, gevestigd te Zuiddorpe. PROTESTANTSCHE KERKDIENSTEN. AXEL. Ned. Herv. Kerk. Zondag Voorm. 9,30 uur Nam. 2 uur Gereformeerde Gemeente. Zondag 9,30 uur en 2,30 uur, leesdienst. Gereformeerde Kerk. V.m. 9,30 uur N.m. 2,30 uur HULST Nederl. Hervormde Kerk. Zondag V.m. 10 uur. PHILIPPINE Ned. Hervormde Gemeente Zondag Geen dienst SAS VAN GENT Ned. Hervormde Gemeente. Zondag vm 9V2 u Ds van Oeveren van Axel. Bevestiging Nieuwe Lidmaten SLUISKIL Ned. Hervormde Gtmttmie Zondag 9,30 en 2, uur F. H. J Bik TER NEUZEN. Nederl. Hervormde Gemeente. Zondag 9,30 uur Dr L J Cazemier Bevestiging lidmaten 2, uur Dr L J Cazemier Gereformeerde Kerk Zóndag 9,30 en 2 Ds G. W. van Houte Vederduitsch Gereformeerde Gemeente 9 uur, 2,30 en 6 uur leesdienst Gereformeerde Gemeente. Zondag 9, 2 en 5,30 uur Leesdienst ZAAMSLAO Ned. Herv. Kerk Zondag. 9 uur Ds Korevaer 2 uur Ds Korevaar Geref. Kerk Zondag. 9 uur Leesdienst 2 uur Ds Kok Chr. Geref. Kerk Zondag 9 en 2 Ds J. Tolsma van 's avonds 9 April 7,16 u 10 April 7,18 u 11 April 7,19 u 12 April 7,21 u 13 April 7,23 u 14 April 7,25 u 15 April 7,26 u tot 's morgens 4,47 u 4 44 u 4,42 u 4,40 u 4,38 u 4,35 u 4,33 u TER NEUZEN 9 April vm 9.04 u nm 9,47 u 10 April vm 10,34 u nm 11.06 u 11 April vm 11,36 u nm u 12 April vm 0,01 u nm 0,31 u 13 April vm 0,51 u nm 1,19 u 14 April vm 1,32 u nm 1,55 u 15 April vm 2,09 u nm 2,31 u In vergelijking met Ter Neuzen is de tijd van hoogwater te VEERE 10 min. vroeger, te BORSSELE 20 min. vroeger, te HOOFDPLAAT 20 min. vroeger, te BRESKENS 35 min. vroeger, te VLIS- SINGEN 45 min. vroeger, te WEST- KAPELLE 1,15 uur vroeger, te DE WIELINGEN 1,15 uur vroeger, te COLIJNSPLAAT 15 min. later, te HOEDEKENSKERKE 20 min. later, te BROUWERSHAVEN 30 min. later, te ZIERIKZEE 30 min. later, te HANSWEERT 40 min. later, te WALS OORDEN 50 min. later, te GOESSCHE SAS 1,10 uur later, te WEMELDINGE 1,15 uur later, te BERGEN OP ZOOM 1,20 uur later, te BATH 1,30 uur later, te THOLEN 1.30 uur later, te DOEL 2 uur later, te ANTWERPEN 2,30 uur later.

Zeeuwsche Koerier | 1938 | | pagina 14