GRATIS 1 doosje Lonkt Advoctat Toffees ABONNEERT U VAN DEZE CcfüRANT DEZE HEERLIJKE VERRASSING voor de eerste 5000 nieuwe a bon nés op HET NIEUWE MODEBLAD PROFITEERT NU! - ABONNEERT U! U VINDT IN HET NIEUWE MODEBLAD: Wat ons geschenk betreft i gaan het meest over de tong Kroniek van de week HET LAAGST IN PRIJS EN BOVENAAN IN KWALITEIT»! Provincienieuws 1 busje Dee's Excellent Toffees 1 busje Lonkt Hopjes èn (Winkelwatrde olrea fl. 1.— (38e JAARGANG) Men ontvangt bovenstaand ge schenk reeds, nadat men 1 kwar taal ad fl. 1.20 (franoo per post fl. 1.50) heeft voldaan. U verplicht zich eohter minstens 2 kwartalen geabonneerd te blijven Chique en eenvoudige modellen 8chattige kinderkleeding Fraaie Handwerken N uttige wenken Vervolgroman Lingerie Enz. Lonka Hopjes en Toffees worden vervaardigd uit de beste grond stoffen, volgens een oud recept waarvan alleen de Lonka fabrie ken het geheim kennen, daarom: LONKA HOPJES EN TOFFEES BINNENLAND. H M de Koningin bracht heden een niet-officieel bezoek aan Rotterdam ter bezichtiging van de „Primavera', de Petroleumetablissementen en de „Nieuw Amsterdam" Dezer dagen is Prinses Juliana met Prinses Beatrix per auto van paleis Soestdijk naar Den Haag vertrokken, waar H K H haar intrek heeft genomen in het paleis Noordeinde Het bestuur der RK Staatspartij heeft besloten tot uitzending van een dele gatie der partij (de heeren Naa van Poll en Fr TeulingS) naar Ned Oost-Indië De studiereis heeft plaats in de maan den Mei, Juni en Juli Tot voorzitter der Liberale staats partij is herkozen mr W C Wendelaar De minister van Sociale Zaken heeft besloten, dat ook voor 1938 extra hulp aan werkloozen kan worden verstrekt in den vorm van dekking, kleeding 'en schoeisel Einde Mei zal een nieuwe zender voor Indië worden opengesteld, welke op een golflengte van ongeveer 14 meter zal uitzenden Burgerlijke stand. Week van 27 Maart tot en met 2 April Huwelijks-aangiften. 31 Maart Frans August Leroux, 25 jaar en Mina Anna Dusebout, 28 jaar, wonende te Ter- Neuzen Geboren. 28 Maart Arthur Pierre Maria Joseph, 2oón Van itobert Alphons Lippens en Wilhelmina Dietvorst Loop der bevolking, Aangekomen. Week van 27 Maart tot en met 2 April A. Timmers, zonder beroep van Delft Vertrokken: C G Destombes, landbouwersknecht naar Zaamslag M D Minnaar, zonder beroep naar Wemeldinge ST. JANSTEEN Naar wij vernemen, hoopt de Zeer- eerw Heer E. Doens, pastoor van de Si fheresia-Parochie te Heikant op 17 Me. ,as zijn zilveren priesterfeest te vieren. Er heeft zich een feestcomité gevormd, dat ZijnZeereerw bij die gelegenheid een huldeblijk wil aanbieden in den vorm van een orgel voor de St Theresia kerk. Bijdragen hiervoor worden gaar ne in ontvangst genomen door den neer J L Eggermont, voorzitter van het feestcomité te Heikant- St. Jansteen (gironummer 309357) Zondag as om 3y2 uur. wordt een schieting op de liggende wip gehouden bij Cornelles Pieters, café Verdun te St Janseen-Dijk e— (24) Ter NeuZeil VervolgklasseM Cojrnelisèeh, Axel; J H I Houg, Zaamslag; J de Jonge, Ter Neuzen; I J Lambert Sluiskil; A de Ruijter Axel; J C van Doeselaar Axel; W Goossen Axel; C Hamelink Zaam slag; C P Kaan Ter Neuzen; Ph Leunis Ter Neuzen; A F d'Hont Ter Neuzen; J M Harte Ter Neuzen; J F Schoonakker Ter Neuzen; H Volk Ter Neuzen Bankwerken Vervolgklasse: H Hoornaert Ter Neuzen; L B Wijffels Ter Neuzen; J A Wisse Ter Neuzen; G Tolhoek Ter Neuzen; J J Willemsen Ter Neuzen Electriciens. 5e klasse: D J H Gue- quierre Ter Neuzen Vervolgklasse: A G Hoek Ter Neuzen, A Riemens Ter Neuzen Automonteurs Vervolgklasse: D P van Cadsand Hoek; J van Luik Ter Neuzen Schilderen Vervolgklasse: J de Smidt Hoek; P Wisse Ter Neuzen; W Loof Ter Neuzen; J J Lensen Zaamslag; M Romeijnsen Ter Neuzen; C Vinke Axel; J J de Jonge Zaamslag; F Kiel Hoek; M J de Pooter Zaamslag Bevorderd werden de volgende leer lingen: Timmerlieden: van de le naar de 2e klasse: C L v d Bent Ter Neuzen; A Wisse Ter Neuzen Van de 2e naar de 3e klasse: M J B Doorns Ter Neuzen; L van Kerkvoort Ter Neuzen Van de 3e naar de 4e klasse: J v d Bent Zaamslag Van de 4e naar de 5e klasse: M A Verschelling Ter Neuzen Metselaars: Van de le naar de 2e klasse: L C Slaager Ter Neuzen; P J de Kok Ter Neuzen Van de 2e naar de 3e klasse: P Houg Zaamslag; M C de Vos, Zaamslag Van de 3e naar de 4e klasse: W Nieuwelink Ter Neuzen Meubelmakers: Van de 3e naar de 4e klasse: A Hamelink Ter Neuzen Bankwerkers: Van de le naar de 2e klasse: J D Klaassen -Ter Neuzen; I Schoonakker Ter Neuzen Van de 2e naar de 3e klasse: P Rie mens Ter Neuzen Electriciens: van de le naar de 2e klasse: A. Regeling Ter Neuzen; M v d Wege Ter Neuzen Electriciens: Van de 2e naar de 3e klasse: W G de Bruijne Ter Neuzen, C J van Driel Ter Neuzen Automonteurs: Van de le naar de 2e klasse: K Riemens Axel Van de 2e naar de 3e klasse: A Bo lie- man Axel; M J van Pienbroek Ter Neuzen Van de 4e naar de 5e klasse: C Peters Ter Neuzen Schilders: Van de 2e naar de 3e klasse: J van Kerkvoort Ter Neuzen Van de 3e naar de 4e klasse: J D P ie Doelder Ter Neuzen; J J Michielsen Ter Neuzen WESTDORPE Werkloosheid, Aantal werkloozen 112 Burgerlijke stand. Gedurende de week van 31 Maart-7 April 1938 Huwelijks-aangiften. Josephus Leo- poldus Maria Antonius Behiels, 26 jaar van St Niklaas en Josée Marie Margue rite Cyrilla Emilienne Clotilde van Waes, 23 jaar Overleden. 3 April Coleta Janssens, 52 jaar, echtgenoote van Jozef Rotthier Loop der Bevolking, Ingekomen: Jerome D'hert van Zelzate duivelachtigs glinsterde in z'n kool zwarte oogen Eindelijk nam Langhalm het gesprek weer op: Mevrouw Hallstein is nog 'n knappe '/rouw. Niemand zal dat kunnen ont kennen. En wat die praatjes betreft, vvelk verstandig mensch zal ze gelooven? Gaat, afgunst en onverstand zijn de factoren, die de hoofdrollen spelen in dat gezwets Zonder op te zien, antwoordde Kohier: U hebt gelijk! Misschien heeft die be koorlijke vrouw Brazilië nooit gezien. Wat gaat het ons eigenlijk aan? En \1 had zij haar verloofde vermoord of /ergiftigd, wat hebben wij daarmee te naken? O, ik ben er vast van overtuigd, dat tr geen woord van waar is. Maar zij ':omt uit Brazilië, dat weet ik. En het merkwaardige is, dat ook een naam ge fluisterd wordt. Die verloofde zou ge- 'ïeeten hebben, Emilio Alvarez; of iets lergelijks Emilio Alvarez, herhaalde Kohier mompeld. Een romantische naam! Als die man even interessant geweest is als Urbain van Keulenbroeck met gezin van Terneuzen Vertrokken: 1 April Rachel Julia De Hert naar Wachtebeke Maria Mathilda Dobbelaar naar Axel KERKBERICHT VOOR HULST Zondag 10 April 6Vfe Paulina Strijdonk, 7% voor de parochianen; 9 tot zekere intentie; 10 mevr Verdurmen-Broekaert Maandag 11 April 6 y2 Weled Heef Norb Franc. Verdurmen; 7 voor een overleden moeder; 8 dhr Bern Jac Voet en echtg Dinsdag 12 April 6y2 mej Leonie Ver durmen; 7 dhr Pieter Joan de Potter en echtg; 8 tot zekere intentie Woensdag 13 April 6y2 jaarg dhr Petrus Wittock; 7 tot zekere intentie; 8 mej Eulalie Coene en fam Donderdag 14 April 7 uur mevr de Moor-Vlaeminck Zaterdag 16 April 8 uur tot zekere intentie Vandaag bij alle HH Missen collecte met open schaal voor het H Land; na de HH Missen vereering der relikwie van het H Kruis Om 2 uur Lof met overweging van het H Lijden des Heeren Deze week iederen morgen na de eerste H Mis Generale Absolutie voor de leden der Derde Orde Deze week zijn het vastendagen; Vrij dag en ook Zaterdag voor den middag is het niet geoorloofd vleeschspijzen te gebruiken. Zaterdagmiddag om 12 uur eindigt de Veertigdaagsche Vasten Op Witten Donderdag begint de plechtigheid om 7 uur; op Goeden tfrijdag om 8 uur en op Paasch-Zater- iag om half zeven Huwelijksafk: Petrus Verbraeken en Maria Neefs, 2e afk. Weledelgestr Heer Mr Etienne Straercke van Gent en mej Lucia Seijdlitz, le afk. Langhalm keek hem nu met nog meer wantrouwen aan, toen hij antwoordde: Niet veel fraai's! U kent de bewoners van Hallstein nog niet, daarom is het misschien wenschelijk, dat u er iets meer van verneemt. Bloed, mijn waarde, bloed! Dat zou de beide menschen in deze verlaten streek gedreven hebben. Mevrouw Mary zou in Brazilië haar ver loofde vergiftigd hebben, na hem eerst zijn fortuin afhandig gemaakt te heb ben. Kort daarop moet zij met haar te- genwoordigen echtgenoot in het huwe lijk getreden zijn Maar is nu met zekerheid bekend, dat haar verloofde werkelijk dood is? Een eigenaardige vraag; inderdaad, «en zeer eigenaardige vraag! Langhalm bleef staan en nam den ander onbewust bij den arm, zoodat ze nu vlak tegenover elkander stonden. Het scheen, als trachtte hij nogmaals iets in Köhler's oogen te lezen, doch deze dwaalden onbestemd en vaag over zijn hoofd heen Natuurlijk is hij dood! Maar toch, het blijft een merkwaardige vraag. En u kent de Hallstein niet. Tenminste, dat geeft voor. Waarom zou die jonge man eigenlijk niet dood zijn? Natuur lijk durf ik niet beweren, dat Mevrouw Mary hem vergiftigd heeft. Neen, dat zeker niet! Kohier liet een dof gebrom hooren, .ets dat klonk als een kort hoonlachje en als in een opwelling van ontembare woede riep hij: Neen, neen! Zij kan haar verloofde ook op een andere wijze onschadelijk iêmaakt hebben. Misschien wel ver dronken, of verraden aan een roovers- oende. Wat weten ij er eigenlijk van? Bij deze kort, afgebeten, nijdige .voorden duwde Kohier de man tegen over hem ruw opzij en ging verder Langhalm staarde hem hoofdschud dend na Ook hij zweeg nu, vervuld van ernstige gedachten Wie was die vreemdeling toch? Wat /oerde hij in zijn schild? Wat wilde hij op Hallstein? Zwijgend wandelden zij weer naast dkaar verder, over den verlaten bosch- vegVerstolen gluurde Langhalm zoo ïu en dan naar Kohier op, als trachtte hij dezen ongemerkt te bespieden Zijn pokdalig gelaat was verstard in een grimmigen plooi, terwijl nu en dan iets zijn naam, dan had Mary Hallstein hem toch zoo niet mogen behandelen Köhlman sprak deze woorden op een rustigen toon, alsof hij maar weinig belang stelde in alles wat Emilio Alva rez betrof Maar ik zeg niet, dat het allemaal waar is, prostesteerde Langhalm heftig t Zijn allemaal leugens Natuurlijk zijn het leugens. Een vrouw kan niet iemand vermoorden. Zij kan tien mannen ten gronde rich ten, ruïneeren, maar ze is te laf om één man te dooden Haat u de vrouwen? Kohier haalde slechts de schouders op Was dat uit geringschatting of vertwij feling? Langhalm vermocht het niet te achterhalen Haten? Wederom ontsnapte aan Köhler's keel dat korte, grommende hoonlachje Langhalm staarde hem verbaasd aan En toch zouden honderden mannen verliefd op haar kunnen worden Ze is toch zoo jong niet meer? merk te Kohier koeltjes op Niet zoo jong meer? Hoe weet u dat? Ik weet heelemaal niets. Ik vermoed iet maar. Zij wonen hier al tien jaar Dan kan ze toch niet jong meer zijn? Een vrouw blijft jong, zoolang ze mooi an bekoorlijk is. Wie telt met jaren? Vlary Hallstein's gestalte is nog lenig an vol gratie Hallstein, herhaalde Kohier peinzend, lebben zij wel het recht - dezen naam L,e dragen? Ongetwijfeld. Hallstein kocht gelijk net het slot ook den titel Aha, staan de zaken zoo? Dan kent i zeker ook hun geboortenamen wel? Die ken ik. Toen zij zich in Duitsch- and vestigden, noemde zij zich Semper Zij heette dus Mary Semper, na op iet kantje af Mary Alvarez geweest te 'Un Juist, maar kent u dien naam? Neen, evenmin als ik u ken, of die /rouw Langhalm lachte m 'Wordt vervolgd). De Vereeniging voor Nationale Veilig heid deelt mede, dat Maandag aan vrij willige bijdragen sedert de oprich ting der vereeniging was binnenge komen f 100.620,73, waaronder circa f 6500 aan jaarlijksche bijdragen BUITENLAND. De Zondag jl te Antwerpen gespeelde landenvoetbalwedstrijd België-Neder- Jand eindigde met gelijk spel (1-1) .Nieuwe burgemeesver van S.uis Bij Koninklijk Besluit is met ingang van 15 April benoemd tot burgemeester van Sluis, de heer A F J Aernaucits, thans wethouder aldaar. De heer Aer- naudts is directeur van de NV Het Zeeuwsche Landschap Plaatsing landarbeiders in Duitschlann De Directeur der Arbeidsbeurs te Sa*, van Gent bericht ons het volgende: Door samenwerking met de Neder- landsche Arbeidsbeurs te Oberhausen (D), zijn vanuit verschillende plaatsen uit Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen deze week 73 landarbeiders in Duitschlana tewerk gesteld Voornoemde arbeiders werden o.a be trokken uit de gemeenten Koewacht, Hulst, Zaamslag, Hontenisse en Sas van Gent Wanneer er nog meerdere arbeiders (jn Duitschland wenschen te worden ge plaatst, hetzij als seizoenarbeider, als paardenknecht of als melker, dan zullen -zij de arbeidsbeurzen en agentschappen der arbeidsbemiddeling gaarne bereid vinden om alle eventueele noodige in lichtingen daaromtrent te verstrekken SAb VAN GEN1 TER NEUZEN Avondteekenschool - Terneuzen In een op 31 Maart belegde vergade ring van Bestuur, directeur, leraren en .eerlingen, werden aan de gediplomeer de leerlingen van avondschool en ver- /olgcursus de diploma's uitgereikt door ie Voorzitter van het schoolbestuur de aeer Mr P. H W F. Tellegen De voorzitter heeft vooraf erop ge- Are zen, dat het aantal verzuimen en te aat komen in het afgelopen cursusjaar ontstellend groot is geweest, en dat dit 3en volgende cursus niet meer zal kun-- oen worden toegestaan De plichtsbetrachting, ijver en uitste kende resultaten van sommige leerlin gen werd geprezen, en dit had een zeer junstige indruk gevestigd De leraren werd dank gebracht voor iun werk aan de avondschool, dat vordt vervuld, als voor de meesten de ;ijd van werken is geëindigd De heer v. d. Giessen, die de diplome's /erzorgde, werd daarvoor dank gezegd Gediplomeerd werden de volgende eerlingen: Timmeren. 5e klasse: A de Doelder

Zeeuwsche Koerier | 1938 | | pagina 13