7fu/p mnen voor onze nieuwste Communieplaatjes en aardige Communiegesclienken. 1 Wilt schoone en goede jonge duiven kweeken Wie wordt Lady Letchford? Boekhandel Je Zeeuwschc Koerier" - Sas van Gent Het Financieel Nieuws- en Uitlotingsblad FEUILLETON De werking van ABDIJSIROOP is versterkt! Ververs' Boekhandel „Zoauwsch- (Jvertontieblad ,ÜE SPiE" Firma Gebrs. SIERMAN - t«i. 199. - GOES De Bie Zoon koepoortkaai 25, Gent. Duivensport Wij vragen Uw aandacht Noordstraat 10-12, Ter Neuzen bij abonnement. 30 GEZONDHEID, EERSTE VEREISCHTE TOT GOED RUIVEN! Op gezondheid ,komt inderdaad alles neer in onze duivensport! Zijn onze auizen gezond dan geven ze wel, wat zt kunnen! Gezondheid, ziedaar de eenigste be kommering van ons ailen! Zijn duiven weten gezond te houden, ziedaar hél gansche probleem in duivenliefhebberij De eenen komen er als het ware van zelf toe, terwijl andere liefhebbers met den besten wil van de wereld hun vo gels niet in gezondheid kunnen bewaren Het is trouwens een kenschetsend iets hoe sommige hokken steeds door ziekten geteisterd zijn De oorzaken daarvan kunnen tweeër lei wezen: 1 het luttel weerstandsvermogen van de duiven zelf 2 de gebrekkige inrichting Laat ons de oorzaken opzoeken en deze oorzaken wegnemen! Zeggen we maar, dat veie hokken niet aan de noodige vereischten voldoen om gezonde duiven te kunnen huisvesten Op andere hokken ontbreken de voor zorgsmaatregelen om ziekten van aller handen aard te voorkomen en te ver mijden Wat baat het derhalve, echte ras duiven op het hok te brengen als deze reeds bij hun aankomst de slechte om standigheden meemaken en onmiddel lijk of langzamerhand er den .noodlot- tigen invloed van ondergaan? Zoo kennen wij hokken, waarvan de eigenaars er nog nooit tod gekomen Zijn er oprecht alle voldoening uit te halen en dit niettegenstaande, dat ma teriaal van beste afstamming te hun ner beschikking was Niet aan ons om te beweren, dat het hok alleen de duiven maakt of het hok alleen oorzaak is of mag genoemd worden van alle mislukkingen. Het is een factor bij al die andere, die mede werken tot ofwel het succes ofwel de oestendige nederlagen Niet alleen het hok dus, maar andere oorzaken zooals mislukken in kweek, verflauwing der rashoedanigheden, enz hebben ook dikwijls het hunne mee te spreken Onder het oogpunt van gezondheid :ullen we deze twee punten op den voor jrond stellen: 1 inrichting en ligging van het hok zelve 2 manier van voeding en leiding der kolonie Dat beide geroepen zijn om hun wel- ioenden invloed uit te oefenen blijkt :onneklaar Wat baat het immers, voeder van eerste en onberispelijke 9 hoedanigheid :oe te dienen, wanneer de duiven ver plicht zijn te leven in een atmosfeer, lie aanhoudend bezwadderd en bezoe deld wordt door de uitwasemingen en /erderfelijke gistingen van alle slag on reinheden, of anderzijds te zorgen, dat Ie inrichting en ligging van het hok ran alle vereischten voldoen, dan wan neer het drinkwater zekerlijk on wetend dggelijks de kiemen overzet, lie oorzaak zijn van alle kwalen en ongesteldheden? Al deze voorwaarden staan zoo innig- nauw met elkander in verband, dat de kleinste inbreuk op deze samenwerking het evenwicht verbreekt, het organisme ontreddert en de duif, schijnbaar ge zond, uit haar vluchtform trekt, om ze in volstrekte minderwaardigheid te stel len tegenover alle andere mededingers Verkeert de kolonie in een toestand, zooals wij hierboven aangehaald heb ben, dan zal de liefheber jaar-in, jaer- uit zijn duiven in ongunstige gezonds - voorwaarden hebben en nimmer of nooit zich kunnen verheugen in blijven- Volgt dan onze methode, de eenigste, die op eigen uitslagen berust. (1053 prijzen in 1934-35-36 en 37). Zorgt vooral voor een goede voorbereiding. Ziet toe of Uw toekomstige kweekduiven niet aangetast zijn van het droog snot. Zulke duiven niezen, gapen, lek ken, smekken, hebben slijmen in bek en keel, water in de oogen, natte en groene uitwerpsels en zitten slap in t vleesch. In andere gevallen hebben zulke duiven uiterlijk den schijn van een goede gezondheid, doch bij nader onder zoek stelt men gemakkelijk vast, dat ze slap zitten, van gewicht verminderd zijn en slijmen hebben in bek en keel. Ze zijn niet, zooals dat zou moeten. Daarom speelt zeker en behandelt Uwe duiven met ons speciaal proefpakket voor de voorbereiding tot den kweek, bevattende de 7 volgende produkten met volledige methode: 1 pak Colombine Thee 55 cent 1 flesch Colombine-Elixir 55 cent 1 flesch Colombine-Snotoiie 55 cent 1 flesch Colombine-Slijmpoeder 55 cent 1 wathaakje 20 cent 1 flesch Colombine-Luizengift 55 cent 1 pak Carlsbadzout 15 cent Samen slechts f 3.10 U zult verstomd staan over de uitwerking. Nooit meer jongen, die uitteren, het geel krijgen, enz. Duizenden bedankbrieven ter inzage. Gebruikt ook voor Uw jongen de Colombine-Traancapsulen, de beste traanpil ter wereld, slechts f 0,55 de doos van 100 en de Colombine-Maagpillen, tegen mager komen der jongen a slechts f 0,55 de doos van 100. Vraagt aan Apotheek „SINT-ELOOI", Brusselsche Steenweg, 420 te GENTBRUGGE (België) het prachtboek „Moderne Duivenverzorging". Het wordt U gratis toegezonden en zal U veel leeren. De Colombine-preparaten zijn te verkrijgen in de voornaamste graanhandels en drogisterijen. Goede wederverkoopers over heel Nederland gezocht. Zich wenden tot boven staand adres. Vindt U de colombine-produkten niet in Uw omgeving, vraagt ons^dan de lijst der aangestelde agenten Gewestelijke depothouder: J. VERSPRILLE, Drogisterij „De Ster", Noordstraat, 96, TERNEUZEN. door CHARLES GARVICE 70) Heron sprong op en begon de kamer op en neer te loopen; toen bleef hij staan en keek op zijn neef neer Dat gaat niet. Reken maar niet op me; ik ben te moe. Waar ben je geweest? vroeg Vane. Je ziet eruit of je een geest hebt gezien Wie weet of dat niet het geval is. antwoordde Heron met een bitter lachje Wat ter wereld bedoel je? Doet er niet toe. Je zei, dat Rose ook meegaat naar Richmond? Excuseer me dan maar bij haar, wil je? Zeg maar dat ik juist terug ben en me erg moe voel. Vane, hoe lang is het nog tot aan het huwelijk? Moet jij dat vragen? zei Vane, werke lijk boos Neem me niet kwalijk, zei Heron. Zes weken, is het niet? Nee, ik ben heusch niet in staat om me vandaag in gezel schap te laten zien ik voel me mise rabel Luister jij eens naar me, Heron, zei Vane, op hem toekomend en heni rustig ernstig aanziend; het is weer heelemaal mis met jou. Wat heb ik je voorspeld? Die manier waarop je den laatsten tijd met je gezondheid hebt gespot, is je ten slotte toch niet in je koude kleeren gaan zitten. Waarom zou je er niet eens voor een paar weken tusschen uit trekken om wat op je verhaal te komen? Rose zal het heusch wel zoolang zonder je kunnen stellen. Neem eens vacantie, ga naar Parijs j— naar Jericho voor mijn part of naar Italië. In elk geval moet je eens tot rust komen Rust! smaalde Heron, met een bitter lachje. Rust! Een mooi remedie! Ik houd niet van rust. Ik verfoei het! Wel. zei Vane, met beminnelijke open hartigheid, ik ben toch bang, dat je er neer van zult krijgen dan je lief is n je familiegraf, als je nog een poosje zóó doorgaat. Ik maak geen gekheid. Als iij jezelf niet een beetje meer ontziet, dan krijgen we binnenkort een begra fenis in de familie inplaats van een huwelijk cte successèn Is die toestand nu maartijdelijk, en dat is wel het geval op de meeste hok ken, ja zelfs bij de sterkste liefhebbers, dan zal de kolonie op den barometer van de zegepralen nu eens hoog dan weer laag zijn, zelfs onder nul dalen (Wordt vervolgd). PAU (Nadruk verboden) NIEUWE UITGAVEN „5 X 1 IDEE" VOOR JONGE MEISJES door Alb. Schelfhout-van der Meulen J. J Romen Zonen, Roermond Weer een nieuw boekje (het vierde) in de reeks „Meisje, verdiep je!" De schrijfster wil in dit boekje 5 verschil lende ideeën (invallen) zonder eenig onderling verband stuk voor stuk met haar jeugdige lezeressen samen eens wat nader bekijken, nl.: „Innerlijke bekeering", „Vreugde", „Vaart", „Oppervlakkig oordeel" en „Sleurleveri". Zij doet dat op haar be kende frissche, boeiende manier, die de stevige kost gemakkelijk verteerbaar maakt. Neemt en leest en verspreid! De prijs is 25 ct, voor 1 ex., 10 ex. 23 ct enz Eerste klas afwerking en zeer lage prijzen. DAAKVANDRIEL TEEKENAAR RECLAME ONTWERPEN GRIFTSTRAAT 46 AMSTERDAM (Zuid) 15 De vanouds beroemde AKKER's ABDIJSIROOP is een natuur-genees- middel, daar de werking in hoofd zaak berust op de geneeskracht van extracten, bereid uit reeds in oude lijden bekende „genees-kruyden" AKKER's ABDIJSIROOP, bereid vol gens oud recept, is dus een aan de natuur ontleend geneesmiddelI De genezende, hoestsiillende, slijmoplossende en kalmeerende werking van de kruiden-extracten, welke AKKER's ABDIJSIROOP zoo beroemd hebben gemaakt,is thans door een nieuwe toevoeging van den bekenden Apotheker Dumont nog sterker, nog sneller, nog krachtiger en nog doeltreffender! Een lepel AKKER'S ABDIJSIROOP werkt thans 2 x zoo snel als voorheen I Een ongeëvenaarde werking tegen: hoest, bronchitis, kinkhoest, verwaar loosde verkoudheid, griep, influenza. De verlaagde prijzen zijn thans: 90 ct. F 1.50 F 2.40 F 4.20 3 dagen 6 dagen 12 dagen 24 dagen gebruik gebruik gebruik gebruik De grootere flacons zijn bij voortgezet gebruik voordeeliger! (1) (33) Dus je raadt me aan, eens wat ver andering te zoeken? Precies. En ik ben ervan overtuigd, dat Rose hetzelfde zal zeggen. In 's he melsnaam, volg mijn raad, Heron. Je zult terugkomen als een ander mensch. Luister eens hier, ik ga nu naar Gros- venor Square en zal Rose er vast een beetje op voorbereiden en ga jij er dan niet heen vóór je een beetje bijgetrok ken bent. Ze stelt ongelukkigerwijze nogal veel belang in je uiterlijke ver schijning en bij Jupiter, ouwe jongen, je ziet er vanmorgen uit of je half gek bent Half gek? Ik veronderstel, dat ik dat ook bèn, zei Heron. Misschien heb je gelijk. Ik moest maar eens een poosje verdwijnen HOOFDSTUK XXIX De portier Si, si, signore, wij hebben een, dat Engelsch spreekt, verzekerde de heer Arturo Rampaglio, in een wanhopige poging om zich verstaanbaar te maken De lange donkere vreemdeling, die (o a. van Hummel) ilW'l* - t.veVv;.-! Wilt U een schitterende collectie bezichtigen. Prijzen vanaf f 1.40 f 18.— o.a. Parker-Vacumatic, Swan, Blackbird, Pelikan, Haro, Moor, Parkette, Multigraph (deze laatste heeft, een glazen pen, voor door schrijven, teekenen, liniaeren, stenographie, enz. prijs f 1.90) Komt even zien bij Plaatst Uw advertenties voor Zuid- en Noord-Beveland in het oplage: 15.300 ex. en voor Walcheren in oplage: 18.250 ex. Twee bladen, waarmede de GEHEELE BEVOLKING VAN ZUID- NOORD-BEVELAND en WALCHEREN wordt bereikt. Vraagt proefnummers en tarieven bij de Drukkers-Uitgevers: 30 Telef. No. 4875 Leveranciers van Schrijfmachines en Rekenmachines en andere Kantoor- bene adigheden, nieuw en occasie Reparatie-Inrichting Belast zich ook met het nazien van Machines 1ss die vraagbaak voor eiken koopman en effectenbezitter. Het verschaft betrouwbare adviezen voor solide belegging en voor een goed en winstgevend beheer voor Uw fondsen bedt. De redactie is bereid aan abonnees op aanvraag inlichtingen te geven In- sake rijks- en gemeentebelastingen. Verschijnt eiken Vrijdag. Abqnnen.ent per halfjaar f 8,76. Vraagt proefnummer ter kennlsm. king. IUBL KIT VTHAKCIEIL BIXUWS- M UITLOTDIGSBLAD. DMUIH. 1 UMml den gebruinden jongeling in het por- tiershokje van de kleine hotelhall ver geefs aan het verstand trachtte te bren gen, dat hij een wandelkaart van den omtrek wenschte, keerde zich om Ik ben hier nu al drie dagen, zei hij, en al dien tijd heb ik al gehoord, dat de Engelsch-sprekende portier elk oogen- blik weer kon verschijnen. Dat die hulpportier behalve zijn eigen taal ook Spaansch kent, mag erg nuttig zijn voor Spanjaarden, maar ik zou er meer aan hebben als hij een paar eenvoudige woorden Engelsch begreep, of tenminste wat Fransch. Ik geloof niet meer in dien Engelschen portier. Weet u nu ten minste niet, wat een wandelkaart is een wandelkaart promener, prome- ner Signore Arturo schudde het hoofd. Het eenige wat hij begrepen had, was, dat de signore inglese erg ontevreden scheen over de afwezigheid van den portier, die hem in zijn moedertaal te woord kon staan. Hij zat er een beetje mee in. Als de kerel nog lang ziek bleef, zou hij moeten vertellen wat hem scheelde: malaria. De streek was er eer lijk gezegd, om berucht. Je kreeg hier weinig anders dan toeristen, die daar geen vermoeden van hadden, of die meenden, dat het zoo'n vaart niet zou loopen en met alle geweld de prachtige golf van Tarente wilden zien. Maar spe ciaal die buitenlanders hadden het da delijk te pakken. Arturo Rampaglio, directeur van hotel Regina, Monteflora, zuchtte en wuifde verontschuldigend met zijn korte handen. De portier zou er morgen wel zijn, ja zeker, signore.. 't Zal wat zijn als het voor de heeren komt! bromde Sir Heron Letchford. Dat Engelsch van hem zal wel voor geen één Engelschman te begrijpen zijn Pret tige bediening! Als het uitzicht hier niet zoo goddelijk was en ik mijn eigen be diende niet bij me had, dan Het deed hem goed, den dikken hotel houder eens een beetje uit te foeteren. De kerel verstond toch de helft niet. Maar daar vergiste hij zich ditmaal in. Signore Rampaglio had althans den smaad, zijn Engelschen portier aange daan, volkomen begrepen Wat de signore toch wel van hotel Regina dacht! Zijn Engelsche portier geen goed Engelsch spreken! Wel, de man was een geboren Engelschman! Ja

Zeeuwsche Koerier | 1938 | | pagina 8