De Zeeuwsche Koerier 4185 Vrijdag 4 Maart 1938 52ste Jaargang Nieuws-Bijvoegsel van Voorlichting inzake be lastingen, boekhouden en crisiswetten voor den middenstand. De Vragonbuo Nieuws van de Leipziger Messe Ifoor do Vrouwen Vroegere athleet bijna hulpeloos door rheumatische pijnen. Nu weer zoo lenig als een kat. Nieuwe UitgaVètt I iï 22 Inkomen uit onderneming en arbeid (Vervolg) WaU verstaat men bij de wet op de Rijksinkomstenbelasting onder Bedrijfs- en Beroepskosten? Loon meerderjarige kinderen Ook voor in het eigen bedrijf werk zaam zijnde meerderjarige kinderen mag men het door die kinderen in geld en in natura genoten loon onder de bedrijfsuitgaven boeken Men denke er echter ook hier aan, dat slechts de kostprijs van het ver strekte als loon in aanmerking komt Geniet het meerderjarige kind dus behalve loon in geld tevens vrije kost, inwoning en kleeding, dan berekene men den kostprijs van het in natura ge notene op gelijke wijze als hiervóór bij het loon van de dienstbode werd op gemerkt. Overigens houde men ook hier in het oog, dat het totale loon nimmer hooger mag zijn dan het gebruikelijke loon, dus het loon wat men voor de betreffende werkzaamheden eventueel aan een vreemde zou moeten betalen Niet alles, wat het kind van de ouders ontvangt, is als loon te beschouwen. Zoo kan het voorkomen, dat de vader zijn zoon een verjaardagsgeschenk geeft; ook gebeurt het, dat iemand na afloop van het jaar aan zijn kinderen een aan deel in de winst geeft, louter uit vrij gevigheid. Wanneer dergelijke uitgaven geen of geen noemenswaardig verband houden met den arbeid die de kinderen in dat jaar voor het bedrijf hebben ver richt, dan mogen deze niet als bedrijfs- onkosten worden geboekt Intjrest Als bedrijfsonkosten mogen eveneens worden geboekt de renten welke men betaalt voor zijn schulden wegens ge leend geld. van banken en andere geld gevers, mits deze geleende gelden zijn of worden gebruikt ten behoeve van het bedrijf Zoo zal men ook extra uitgaven we gens het gebruiken van kapitaal voor het bedrijf, b.v. vernieuwing^- en royementskosten voor een ten behoeve van het bedrijf gesloten hypotheek op een bedrijfspand, als bedrijfsuitgaven dienen te verantwoorden Een eenigszins eigenaardige bedrijfs last vormt de lijfrentebetaling. Zoo kan het zich voordoen, dat iemand een zaak overneemt en zich bij acte verbindt voor betaling van den koopprijs aan den ver kooper levenslang maandelijks een zeker bedrag uit te keeren Er ontstaat dan een verplichting, die in een zeker kapitaal is uit te drukken, waarvan de grootte afhankelijk wordt gesteld van den leeftijd van den ver- kooper Het jaarlijksche bedrag"' van de lijf rente wordt dan gekapitaliseerd. Ka- pitaliseeren is omrekenen De lijf rentesom per jaar wordt dan met een getal vermenigvuldigd. Dit getal vindt men in de tabel die ook wordt gebruikt voor het berekenen van vermogen waarvan men vruchtge bruiker of bloote eigenaar is. Naarmate nu de lijfrentegenieter ouder wordt, daalt dit getal en daalt dientengevolgg dus ook de gekapitaliseerde lijfrente schuld Eenerzij ds komen nu als bedrijf son kosten in aanmerking de jaarlijksche lijf rentebetalingen, doch anderzijds als bedrijfswinst het verschil van de ge kapitaliseerde waarde der lijfrentever- plichting bij den aanvang en die bij het eindigen van het boekjaar Iedere abonné heeft het recht, .kosteloos vragen te stellen over Belastingkwesties (In komsten- en Vermogensbelasting, Om- Hij schrijft ons o.a.: „Mijn knieën waren door een rheumatische aandoe ning zoo stijf, dat ik slechts met veel pijn en moeite uit een stoel kon op staan. In mijn jonge jaren had ik nog wel in twee elftallen gevoetbald en hield ik het schoolrecord op de 100 en 200 meter. Nadat ik zonder resultaat ver schillende wrijf middelen had gepro beerd, nam ik een proef met Kruschen Salts en om kort te gaan, ik ben nu weer zoo lenig als een kat". W. S. F. Kruschen Salts spoort Uw afvoer- organen aan tot actieve geregelde wer king, waardoor Uw lichaam gezuiverd wordt van alle schadelijke stoffen, o.a het gevaarlijk urinezuur, wat in de meeste gevallen de oorzaak is van Uw rheumatische pijnen. Geleidelijk maar zeker zullen de pijnen ophouden en U zult zich zoo goed voélen als in de beste dagen Uwer jeugd. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a f 0.40, f 0,75 en f 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoo wel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Mij., Amsterdam, voorkomt. (35) zetbelasting, Personeele Belasting, Grondbelasting, enz.) en over de Crisiswetten voor den Middenstand Hy potheekaf lossingswet, Crisiscrediet, Uitverkoop wet, Huurkoopwet, Vestigings wet enz.) en over aangelegenheden van boekhoudkundigen aard Men wende zich per brief tot de N.V. ACCOUNTANTSKANTOOR „NEDERLANDSCH BUREAU VOOR ADVIEZEN" Directeur: R. DE VRIES, Parklaan 27 te HAARLEM of Henegouwerlaan 59 te ROTTERDAM Porti voor antwoord gelieve men in ce sluiten. Uiterlijk binnen 5 dagen ontvangt men een schriftelijk advies. Van de grootst mogelijke geheim houding kunnen de lezers verzekera zijn. (Auteursrecht voorbehouden) Men meldt ons: Meer en meer blijkt, dat deze instel ling den invloed van de wereldcrisis weer geheel is te boven gekomen. Het navolgende overzicht, ontleend aan de statistische cijfers van de Voorjaars- Messen sedert 1934, laat hieromtrent geen twijfel: Deel nemers: 1934 7406 1935 7527 1936 8106 1937 8873 Be zoekers: 158924 196346 238447 263136 Omzetten in mill. RM: 150 300 390 495 Er zijn gegronde redenen voor de veronderstelling, dat de opgaande lijn zich ook nu zal voortzetten. De tot nu toe vernomen berichten toonen aan, dat alom voor deze Messe veel belang stelling bestaat, ook in het buitenland Gerekend naar den oogenblikkelijken stand van de aanmeldingen, wordt in Leipzig voorzien, dat het getal der be zoekers grooter zal zijn dan verleden jaar Er zijn reeds 9500 deelnemers geboekt dus 627 meer dan in 1937. De bouw van twee nieuwe hallen op het terrein van de Technische Messe is noodzaklijk ge bleken, afgezien nog van verschillende andere uitbreidingen Van de 9500 zijn ongeveer 1000 expo santen uit het buitenland, dus rond 10 pCt. Onder de collectieve inzendin gen zal de sedert de vorige maal ver- groote Nederlandsche afdeeling geor ganiseerd door den Economischen Voor lichtingsdienst, van veel beteekenis zijn. Naast landbouw- en nijverheids producten van eigen bodem omvat zij den rijkdom van koloniale voortbreng selen. Tezamen met het matei iaal van verschillende diensten vormt dit een FAVORIET-KNIPPATROON. Nr 894 Een gekleede japon Voor de niet zoo slanke dame is een japon in princessevorm altijd bijzonder gunstig. Ook de hals in V-vorm en de aangesloten, naar onderen toe iets klok kend uitloopende rok kleeden het figuur slank af. Wanneer men zichzelf eerlijk in den spiegel bekijkt en tot de conclusie komt, dat men niet meer tot de categorie der „slanke dennen" gerekend kan worden, dan moet men niet die japonnen en mantels dragon, die slanke dames heel goed kleeden!! Het effect zou belache lijk zijn!! Integendeel, men moet door een juiste en verstandige keuze zoo slank mogeijk trachten te schijnen. Dus: geen opval lende kleuren of grootbloemige patro nen! Donkere onopvallende kleuren, ef fen stoffen opgefleurd door een enkel ncht garni tuurtje« kleeden veel beter. Een juist model is natuurlijk ook van veel belang. Het model op onze afbeelding is bij zonder afkleedend. De blouse loopt van voren door in een punt, die op den rok gestikt wordt; van achteren bestaat de rok uit een drietal banen. De klokken de volants aan mouwen en voorkant vormen een mooie garneering. Een vest je van satijn staat fleurig langs den hals Benoodigd materiaal: 6 meter van 90 2M breedte of 3% M van 130 cM breedte Het patroon is te verkrijgen in maat 50: bovenwijdte: 120 cM; taillewijdte:- 100 cM en heupwijdte: 138 cM. Door het al of niet aanknippen van naden kan men het patroon passend maken voor het eigen figuur uiterst representatief geheel, ook door ie wijze waarop de stand wordt inge richt. De groep komt in het „Ring- Messhaus". Bovendien zijn er enkele Hollanders deelnemers, die elders op de Leipziger Messe exposeeren. Voor Ne derlanders, die Duitsche goederen in Leipzig willen koopen, zijn voor de meeste gecontingenteerde artikelen tot een bepaald percentage bijzondere jaarbeurscontingenten verkrijgbaar, vol *ens een hiervoor tusschen de beide an den getroffen overeenkomst Naar uit Duitschland wordt medege- ieeld, hebben niettegenstaande de >oms belangrijk gestegen materiaal- prijzen - de prijzen van de artikelen rver het geheel geen, of althans geen verhooging van beteekenis ondergaan. De kwestie van lange leveringstermij- len, die tevoren nogal moeilijkheden ipleverde, kan als afgedaan worden be schouwd Alles is in het werk gesteld voor een Toed verloop van de a.s Leipziger Messe, waarvan de openingsdatum is bepaald op 6 Maart bit Favoriet patroon is te verkrijgen bij den Boekhandel „De Zeeuwsche Koerier" te Sas van Gent tegen de prijs van 26 ct (plus 4 ct voor porto- en administratiekosten) Tevens ligt er een FAVORIET- MODELLENBOEK ter inzage, waarin tal van modellen van japonnen, blouses, mantels, kinderkleeding enz. staan af gebeeld. De prijs van deze Favoriet knippatronen bedraagt eveneens 30 ct pei stuk. Toezending zal geschieden na ont vangst van het bedrag, dat kan worden overgemaakt per postwissel, in post zegels of wel door storting of overschrij ving op onze postrekening 52419 Den lezeressen wordt vriendelijk ver zocht bij bestelling duidelijk het num mer van het gewenschte patroon en tevens naam en adres zoo volledig en duidelijk mogelijk op te geven. Men voorkomt daardoor onnoodige vertra ging in de verzending. Gelieve verder Uw bestelbrieven vol doende te frankeeren, daar deze anders niet door ons geaccepteerd worden Verder leveren we niet alleen Favoï riet-patronen van het hier gepubliceer de model, doch van ieder gewenscht modeplaatje. Toezending vgtn een af beelding of schetsje met vermelding van maten is voldoende Dames. Denkt bij eigengemaakte klee ding aan een FAVORIET KNIP PATROON. Ze voldoen uitstekend en zijn goedkoop! Hebt ge reeds succes bereikt, zegt het Uw vriendinnen en kennissen Prijzen van deze FAVORIET-KNIP PATRONEN NAAR MAAT ZIJN: Mantel f 1,-; japon: f 0,85; lingerie en kinderkleeding: f 0,60; blouses: f 0,55; rok: f 0,50 FAVORIET-COUPE is ongeëvenaard Wat eten we eiken dag? ZONDAG Prinsessesoep, kalfslapjes, worteltjes met erwten, aardappelen, citroenvla MAANDAG Gekookte worst, stamppot van zuur kool, rijst met boter en suiker DINSDAG. Rostbeaf, gestoofde prei, aardappelen, fruit WOENSDAG Koud vleesch, gestoofde bieten, aard appelen, griesmeelpap DONDERDAG Gehakt, stamppot van raapstelen, fruit VRIJDAG Schijngehakt, macaroni met kaas, an dijviesla, fruit ZATERDAG Wintersoep, haché, aardappelen, karne- melksche pap Schijngehakt 2 eieren, 6 aardappelen, 2 sneden bruin brood, 1 ui, wat peper, nootmus kaat en zout, 2 theelepels Maggi's Aroma, 1 eetlepel tomatenpurée, 100 Gr (1 ons) boter Kook één van de eieren hard. Over giet het brood met wat warm water, wrijf het goed fijn en druk er het over tollige water uit; werk het flink door elkaar met de fijngemaakte aardappe len, het in stukjes gesneden harde ei, de kruiden, het zout, de Maggi's Aroma, de tomatenpurée, het fijngehakte uitje en het rauwe ei. Vorm van het deeg, dat goed stevig moet zijn, twee balletjes, wentel ze rondom door paneermeel of beschuit- kruim en braad ze in de boter (onge veer y2 uur). Maak de jus af met een scheutje water Wintersoep 250 G (V2 pond) spruitjes, 1 flinke plak koolraap, 2 preiën, iy2 L. kokend water, 75 G ons) vermicelli, 10 G (1 afgestreken eetlepel) zout, 20 G (1 af gestreken eetlepel) boter, 2 Maggi's Bouillonblokjes, 1 eetlepel gehakte peter selie Hak de schoongemaakte groenten fijn. Laat in het kokende water met het zout de vermicelli y2 uur zachtjes ko ken, voeg er dan de fijngehakte groen-^ ten bij, de Maggi's Bouillonblokjes en de boter, laat alles samen nog y2 uur zachtjes doorkoken. Roer er in de soep terrine de peterselie door DE ZEEUWSCHE KOERIER brengt Uw aanbiedingen tegen den goedkoopsten prijs onder aller oogen. Aiie JooeKeü en Tyusciirilten zijn vciiuijguaar dij den Boeknanael van ZEEUWSCHE KOERIER" „Beyer's Mode für Alle' Bij de eerste blik in het Maartnum mer van „Beyer's Mode fur Alle' valt ons oog op een vijftal charmante noedjes, vervaardigd naar één model. We kunnen dus nu bij ieder juikje een oijpassend dopje dragen! De volgende pagina toont ons de aardige (en zeer verschillende) stoffen, waarvan we de eerst fleurige voorjaars toiletjes, die de „Mode für Alle" ons orengt, kunnen maken. En daarin is een zeer ruime keuze, dat zien we direct, als we verder kijken! Deze lente worden, naast het tradi- Cioneele en altijd leuke mantelpakje, vlotte jassen, tot even over de heup rei- xend, gedragen, die óf heel wijd, óf sterk getailleerd zijn, terwijl men in de garneering dikwijls de stof van de er onder gedragen jurk terugvindt Vragen de minder slanken onder ons zich wel eens af bij het zien van een aardig jurkje: „Zou dat me niet „dik" doen lijken?" Dan is er een pagina, speciaal Vbor U bestemd, met smaak volle, en bovenal slankmakende model len! Voorts vinden we aantal schattige blousjes, zoowel gekleede, als meer een voudige. En bent U misschien in het bezit van een lapje gestreepte of geruite stof? Kijkt U dan eens op bladzijde 28! U zult daar zeker een jurkje bij zien, dat U beslist zult willen maken! Natuurlijk worden ook de kleinsten uit het gezin niet vergeten. Stelt U zich b.v. Uw jongste dochtertje eens voor, ge kleed in het snoezige roode jurkje, dat U zelf kunt borduren! Wat zal ze trotsch zijn op haar „door Moeder zélf gemaakte jurk!" Voor de dames, die van handwerken nouden, heeft de „Mode für Alle" ook altijd iets bijzonders; als U het fijne vraagje in kunstbreiwerk ziet, herinnert U zich plotseling die jurk, waarvoor U al lang naar een leuke garneering zocht! En als U het uitstekend verzorgde tijd schrift dichtslaat, zult U zeggen: „Wer kelijk, de „Mode für Alle" is voor mij onmisbaar Op de bijgevoegde 3 raderbladen wor den alle patronen van de meer dan 100 modellen in de meest gangbare maten gegeven „Beyer's Mode für Alle' is overal in de ooekhandel, of bij de Hoofdvertegen woordiging NV Wereldmode, Prins Hendrikkade 48, Amsterdam, verkrijg- aaar tegen de prijs van 55 cent of in abonnement a f 5,60 per jaar (12 nummers) ONZE KINDEREN, Tijdschrift voor r.k. ouders en opvoeders. No. 2. Uitgave N.V. Het Nederlandsche Boekhuis, Tilburg Vanzelfsprekend wijdt het maandblad Jnze Kinderen deze maand zijn hoofd artikel aan het kindje van Soestdijk. De i^ondensche medewerker, die eenigen 4jd geleden zulk een interessante be schrijving gaf van de Engelsche „Public •Schools", geeft thans een beschouwing over Katholieke Public Schools, die on- ierwijsmcnschen zoowel als ouders met oelangstelling zullen lezen. Een derde oelangrijke bijdrage is die van Eduard Wormer over Het wezen der minder waardigheidsgevoelens, waarin hij o.a. Je opinie van den bekenden professor Raul Haberlin onder de loupe neemt. Sis Heyster bespreekt uitvoerig de bro chure van Dr Gunning Over Montessori Gevarieerd is weer de rubriek Uit de i'ers; onder 1'untjeS op d^e i treffen we -en tweetal geestige stukjes. Verder is oog Het woord aan den lezer, hetgeen /oor dezen lezer waarschijnlijk interes santer is dan voor de overigen. Boekbe spreking schouwt een bonte rij van nieuwe uitgaven voor opvoeders of „op- /oedelingen" i DE MAASTUNNEL Maandblad, gewijd aan de belangen van de Stad Rotterdam in het al gemeen en den bouw van de Maas tunnel in het bijzonder. Uitgegeven onder toezicht van den gemeentelijken technischen dienst. Abonnementsprijs f 4,50 per jaar Inhoud yan nr 4 (20 Februari): Plan nen voor oeververbinding na 1914 - Stand van het werk - Het Kraligsche Veer - Pompinstallatie der bronbe- naling - De restauratie van den Sint- Laurenstoren - Het Stadionstation Rotterdam-Zuid - Een tragi-comische leververbinding - Een centraal be lastinggebouw Het nummer bevat weer een aantal fraai uitgevoerde teekeningen en platei\

Zeeuwsche Koerier | 1938 | | pagina 7