Wilt U schoone en goede jonge duiven kweeken Wie wordt Lady Letchford? Duivensport F E UIL L ETON Kroniek van de week Klaar voor den start mM World Copyright reserved - Nadruk verboden' 2elfs geheel Wëg, "doch tegen den namid dag sluiten wij het bakje, zoodat daar na nog eenige zonnewarmte binnen kan komen. En 's morgens openen wij den bak niet eerder, voordat de zon er reeds weer in schijnt. Op deze manier krijgen de planten volop zonnewarmte, ze blijven op dezelfde plaats staan, de wortels hebben niets te lijden en de groei wordt aanmerkelijk bespoedigd. Als de planten in bloei staan moet het glas geheel verwijderd worden, waar door de vruchtzetting wordt bevorderd Ten overvloede kunnen wij af en toe een weinig kunstmet om de platen strooien, bijv. een kleine eetlepel slakken meel en een halven lepel chilisalpetei /oor elke plant ENKELE NOTA'S OVER DEN KWEEK Leggen en hevige koude Jonge duivinnen vooral, maar ook oude lijden gewoonlijk wanneer het af drijven van het ei, bij hevige koude moet geschieden Hoe gunstiger de temperatuur is, hoe gemakkelijker het leggen zal geschieden Onder den invloed der koude immers zijn de baarspieren in hun werking niet alleenlijk verlamd, 't is te zeggen ge deeltelijk verlamd en dan is ook de af drijving uiterst lastig, maar wel eens radikaal nietig of zoo onbeduidend, dal het ei in den eierzak geen vooruitgang doet Dan zegt men, dat de duivin niet kan leggen Om de werking hiervan gemakkelijker te begrijpen, mag men niet uit het oog verliezen, dat alle vruchtafdrijving in het dierlijk organisme geschiedt, onder de onbewuste werking van speciale spieren, die bij volwassenheid der vrucht, stuipachtig samentrekken en heel het lichaam beinvloeden om samen werkend, het ei of de levende vrucht af te werpen. Hoe gemakkelijker duivinnen leggen onder gewone omstandigheden hoe meer wij ze op prijs moeten steller Bij tegenovergesteld geval hebben wf met ziekelijke of weinig weerstand- krachtige organismen te doen, dewelke dan ook voor den kweek steeds hoeven verwezen te worden En als wij het goed nagaan, deze duivinnen die onder voorhavig geva. moeten gerangschikt worden, zullen steeds onbeduidende resultaten bij hardt /luchten en vluchten van eenige be- ceekenis afleveren Moeilijk of lastig leggen of het voor doen van een ziekelijken toestand na net leggen, zijn als zoovele kenmerken /an een zwak organisme; dit alles in natuurlijke en normale omstandigheden te nemen Hinderende invloeden, zooals de aiterst strenge koude, onder dewelke dt iuivinnen verplicht waren te leggen gelden natuurlijk als uitzonderingen Om zulks met gunstig gevolg te ver helpen is een gunstige warmte onmis- oaar Bij hevige koude handele men dan Liefst als volgt: Duivinnen, die verplicht zijn te leg den, hale men van 's middags binnen en plaatst ze onder de kachel of tenminste n een behoorlijk verwarmde plaats, in 2en mandje gestrooid met kaf of gehakt stroo Moeten alle duivinnen daaromtrent denzelfden dag leggen, dan kan er na tuurlijk niet aan dergelijke behande ling gedacht worden. Moeder de vrouw zou er tegen opzien het gansche huis vol mandjes te hebben In dit geval neemt men de beste vliegsters, een of twee, die men met deze zorgen omgeeft en dit opdat een lastig leggen geen lateren weerslag heeft op hun goed vliegen Volgt dan onze methode, de eenigste, die op eigen uitslagen berust. (1053 prijzen in 1934-35-36 en 37). Zorgt vooral voor een goede voorbereiding. Ziet toe of Uw toekomstige kweekduiven niet aangetast zijn van het droog snot. Zulke duiven niezen, gapen, lek ken, smekken, hebben slijmen in bek en keel, water in de oogen, natte en groene uitwerpsels en zitten slap in 't vleesch. In andere gevallen hebben zulke duiven uiterlijk den schijn van een goede gezondheid, doch bij nader onder zoek stelt men gemakkelijk vast, dat ze slap zitten, van gewicht verminderd zijn en slijmen hebben in bek en keel. Ze zijn niet, zooals dat zou moeten. Daarom speelt zeker en behandelt Uwe duiven met ons speciaal proefpakket voor de voorbereiding tot den kweek, bevattende de 7 volgende produkten met volledige methode: 1 pak Colombine Thee 1 flesch Colombine^Elixir 1 flesch Colombine-Snotoiie 1 flesch Colombine-Slijmpoeder 1 wathaakje 1 flesch Colombine-Luizengift 1 pak Carlsbadzout 55 cent 55 cent 55 cent 55 cent 20 cent 55 cent 15 cent Samen slechts f 3.10 U zult verstomd staan over de uitwerking. Nooit meer jongen, die uitteren, het geel krijgen, enz. Duizenden bedankbrieven ter inzage. Gebruikt ook voor Uw jongen de Colombine-Traancapsulen, de beste traanpil ter wereld, slechts f 0,55 de doos van 100 en de Colombine-Maagpillen, tegen mager komen der jongen a slechts f 0,55 de doos van 100. Vraagt aan Apotheek „SINT-ELOOI", Brusselsche Steenweg, 420 te GENTBRUGGE (België) het prachtboek „Moderne Duiven verzorging". Het wordt U gratis toegezonden en zal U veel ieeren. De Colombine-preparaten zijn te verkrijgen in de voornaamste graanhandels en drogisterijen. Goede wederverkoopers over heel Nederland gezocht. Zich wenden tot boven staand adres. Vindt U de colombine-produkten niet in Uw omgeving, vraagt ons dan de lijst der aangestelde agenten Gewestelijke depothouder: J. VERSPRILLE, Drogisterij „De Ster", Noordstraat, 96, TERNEUZEN. door CHARLES GAR VICE 69) May stond half-afgewend tegen het hek te leunen, wachtend tot hij heen zou gaan. May! zei hij, en zijn stem klonk schor en gebroken. May! Laten we niet zóó van elkaar gaan. Het verleden is voor bij voorgoed voorbij! Maar laten we niet als vijanden scheiden. Ik zou niet aan je kunnen denken zooals je daar alleen op dien weg staat, zonder een woord van vaarwel. We zullen elkaar misschien nooit meer ontmoeten de hemel geve, dat dit niet gebeurt, niet. voor.voor ik kan leeren zóó aan je te denken als ik zou wenschen. Vaarwel, May Ze keerde zich langzaam om en zag hem aan. Een seconde sloeg hij de oogen neer onder haar vasten blik, toer kwam hij dichter naar haar toe en stak zijn hand uit Wil je mij een hand geven.... voor den laatsten keer, May? God geve, dat we elkaar nooit weer ontmoeten Zij stak langzaam haar hand uit en legde ze in de zijne. Hij greep ze, drukte ze krampachtig, terwijl zijn gezicht krijt wit werd en met een onweerstaanbare beweging bracht hij ze aan zijn lippen; maar huiverig trok zij ze terug en wendde zich af. Hij stond nog een oogen blik naar haar te kijken; toen sprong hij, de lippen opeenklemmend, in het zadel en reed weg May hoorde het geluid der paarden hoeven meer en meer wegsterven in de verte; ze wist, dat dit een afscheid was voor altijd, maar ze kon niet schreien. Met haar hoofd op de armen, die zij op het hek liet rusten, stond ze daar, on bewegelijk, niet in staat, zich te ver roeren en heen te gaan van de plaats waar zij hem voor het laatst gezien had Een voetstap op den weg achter haar deed haar tenslotte opschrikken, en een ■rtem zei: Bent u dat, juffrouw Dalton? Ze keerde zich om-met een vaag glim lachje. Het was Graham Gordon, de jonge dokter Wat dient ër nu gedaafl ftlët "duivin nen, die slecht leggen of die zelfs niet runnen leggen? Men dient hier uiterst voorzichtig op te treden en de zaken niet te ver krachten Menig liefhebber heeft in voorkomend geval verliezen te betreuren gehad door 3en ongepast ingrijpen of door het ver- waarloozen van de te nemen maatrege len, die, zonder als algemeenen regel te mogen gelden, toch in menig geval met goeden uitslag bekroond werden Wat gebeurt er immers bij zulk geval? De liefhebber tracht wat olie in het 3ierkanaal te brengen om de afdrijving te vergemakkelijken 't Is een goede methode Ofwel tracht hij het vlies, dat als een Tordijn voor het ei geschoven is, los te maken en zoodoende het ei te breken Dit echter mag maar als uiterste toe- duchtsmiddel aangewend worden. Moet lij tot deze bewerking overgaan dan mag hij absoluut niet verwaarloozen, de oegebrachte wonde krachtdadig te ont smetten om ontsteking en verdere ver kankering te vermijden Is het een duif van waarde, dar vende men zich best tot een specialist n duivenziekten. Deze hebben onder vinding, aangepast materiaal en ge schikte ontsmettingsmiddelen bij de hand Wordt het eierleggen belet door hevig' koude, dan zal het gemeenlijk volstaan de duif enkele uren in een verwarmde olaats te brengen. Gaat het^ggen toch niet vooruit, dan nëmeh wij onzen toe vlucht tot het masseeren der buik spieren, daaromtrent op hetzelfde uur, dat de duivin haar ei legt of leg gen moet Dit masseeren blijven wij een vijftal minuten aanhouden. Het doel ligt hier immers, de baarspieren leven en her opwekking bij te zetten om de vrucht afdrijving te bespoedigen Na het masseeren plaats men de duif in het mandje terug Deze methode, die de gemakkelenkste ;s, heeft ons steeds de beste uitslagen gegeven Het spreekt van zelf, dat zulke dui vinnen dienen geholpen te worden na .iet leggen. Het leggen is immers lastig geweest en het organisme is geschokt geworden en ontredderd. Het toedienen /an levertraan of andere versterkings middelen kan niet anders dan een heil- amen invloed hebben. Nog andere lief- ïebbers houden de duiven gedurende enkele minuten boven den damp van kokend water. Het onderlichaam komt ian warm, de buikspieren hernemen ïunne werking en ook zoo kan men tot en goeden uitslag komen Het is aan den liefhebber na te gaan, ip welke manier hij best zijn duivin 'an redden Men beginne met het eenvoudigste Ier aangestipte middelen, waarna men iog altijd zijn toevlucht kan nemen, in- lien niets heeft geholpen, tot het ver brijzelen van het ei PAU (Nadruk verboden) BINNENLAND. Er is een wijziging gebracht in de aanvankelijk vastgestelde data voor op komst en vertrek met groot verlof van de infanterielichting 1938 De luchtdienst Amsterdam-Leeuwar- 'den-Groningen zal 1 Juli as worden ge opend Ter gelegenheid van een oefening van den luchtbeschermingsdienst te Batavia ^s een vliegtuig in brand gevlogen. De 5 inzittenden kwamen om Afgekondigd is een vestigingsverbod voor kantoorboekhandel, zulks met in gang van 24 dezer Door inkrimping van de landbouw- crisisdienst worden een kleine 300 amb tenaren en controleurs overbodig Dinsdagmiddag heeft officieel in het geheele Rijk de afkondiging plaats ge had van de Grondwetsherziening De sterfte onder het vee tengevolge van het mond- en klauwzeer blijft dalen Ingesteld is een staatscommissie ter voorbereiding van een wijziging van de Woningwet Delft wil een standbeeld oprichten van Eén, twee, driedirect klinkt het commando, daar gaan de Dionnetjes. Zie haar ernstige snuitjes eens: zij schijnen zich welbewust van de span ning van het oogenblik! Wie in dezen wedstrijd al No één zal worden in dien anderen wedstrijd, dien van ge- stadigen groei en blakende gezondheid, Teven zij elkaar geen duimbreed toe! Of U Emilie al ziet of Annette, Cécille of Yvonne en Marie, alle vijf zien ze er wen lief en gezond uit. Natuurlijk staan zij nog steeds onder een uiterst lauwkeurig toezicht, onder leiding van Or Allan Roy Dafóe, die haar eerst in 'iet leven heeft gehouden en nu haar ipvoeder is. Vroeger was hij een onbe- vende plattelandsdokter, en nu is zijn ->aam bijna even zeer bekend als die •an zijn vijf beschermelingen. Hij heeft bewezen, dat vijf gelijktijdig ter wereld -ebrachte kinderen niet slechts vol- doende levensvatbaarheid bezitten om te „bestaan", doch dat zulke kinderen I in geen enkel opzicht minderwaardig behoeven te zijn, in vergelijking met i normale, dus enkelvoudige geboorten j Natuurlijk dient hierbij vermeld, dat Dr Dafoe al spoedig na de geboorte van ,de vijflingen in staat werd gesteld deze i met zeer bijzondere zorgen te omringen. Doch voor het overige zijn de kindertjes Dionne in haar thans bijna vierjarig leventje nimmer „verwend". Zij leiden het normale bestaan van volmaakt ge zonde kinderen In enkle woorden te zeggen, waaraan dit prachtig resultaat te danken is, zou onmogelijk zijn. Wel kunnen wij ver melden, dat Dr Dafoe nog steeds, even als in de eerste uren na de geboorte dezer kinderen, den eisch stelt: „het I beste van het beste voor de inwendige en uitwendige verzorging van de Vijf- ling Dionne". Zoo is het bijvoorbeeld een bekend feit, dat Dr Dafoe, die veel waarde hecht aan het gebruik van zui vere olijfolie ter bescherming van de teere huid der Dionnetjes, deze olijfolie ook is blijven toepassen nadat zij ge woon met water en zeep mochten wor den gewasschen. Palmolive, de olijfolie- zeep, die ook hier te land een goeden naam geniet, is de eenige zeep welke voor de meisjes Dionne wordt gebruikt. Een betere aanbeveling voor de milde en verzachtende hoedanigheden dezer zeep zou moeilijk te bedenken zijn Deze exceptioneele foto werd ons ver strekt door de Colgate-Palmolive Han- delmij., Amsterdam, die ons tevens mededeelt, dat zij een Uitknipboek van de Canadeesche Vijfling gratis beschik baar stelt, tegen inzending van vijf zwarte Palmolive bandjes (162) Ik vroeg me al af, wie daar zoo stil stond te droomen, zei hij lachend, en zijn stem verried, hoe verheugd hij was over die onverwachte ontmoeting. Mag ik u naar huis brengen? Uw zusje is er al; ik kwam haar tegen met een soort van weefgetouw, dat ze als een hondje achter zich aantrok. Ze had de dolste pret Ja, Carrie heeft de gezegende gave der vroolijkheid. Ze vindt het hier ook zoo heerlijk! Ik wilde, dat ik er even zeker van kon zijn, dat u zich hier óók gelukkig voel de, zei hij ernstig. Maar ik vrees, Jat zulks niet het geval is Ze wierp hem een vluggen blik toe, en zag, dat zijn oogen op haar gevestigd waren met een weemoedige teederheid, die zijn knap gezicht bijna mooi maakte Ik ben hier heel graag, zei ze, even blozend. Ik zou anders al erg ondank baar moeten zijn, want iedereen doet alles om me het hier prettig te maken de dominé, de Baldwins, u ieder een Nee, zei hij, de dankbaarheid is hee- lemaal aan ons. Weet u dan niet wat de komst van een meisje als u beteekent in zoo'n dorpje waar vier, vijf ontwikkelde menschen wonen? Als ik tenminste voor me zelf mag spreken ik begrijp niet, hoe ik het hier vroeger ooit uitgehou den heb. U hebt heel mijn leven ver anderd Half-vragend, half-angstig keek May naar hem op. Haar hart klopte zóó vlug, dat ze moest blijven stilstaan, en op hetzelfde oogenblik had hij haar twee handen in de zijne genomen, vóór zij een beweging kon maken om het te voorkomen Juffrouw Dalton May! Waarom zou ik probeeren, het langer voor je te ver bergen? Ik wist al maanden geleden, dat ik van je hield. Ik geloof, dat ik van je gehouden heb vanaf het eerste oogen blik, dat ik je zag weet je niet meer, toen een van je peuters uit de eerste klas zoo ziek was en ik je aan zijn bedje vond zitten met een uitgepersten sinaas appel! En sindsdien ben ik eiken dap meer van je gaan houden. May, zou ik erop mogen hopen, dat jij mettertijd ook een heel klein beetje om mij gaat geven? May bedekte plotseling haar gezicht met de handen, want de tranen stroom den haar over de wangen. Met haar vrouwelijke intuitie wist ze onomstoote- lijk zeker, dat de liefde die haar hier geboden werd, een zeldzaam geschenk was de nobele, toegewijde liefde waarvan zoovele vrouwen hun leven lang tevergeefs droomen. O, als ze die andere herinneringen maar uit haar hart kon rukken, die daar waren inge brand met een smartelijk vuur, met een onuitwischbare scherpte May, zei hij eindelijk, is er geen hoop? Ben ik te laat? Ga jê me zeg gen wat ik aldoor gevreesd heb te zul len hooren: dat er iemand anders is, die recht op je heeft? Krampachtig greep ze zijn hand Och, waarom moest u dat allemaal tegen me zeggen? Waarom moest u van me gaan houden? U bent zoo edel en zoo goed u staat zoo verver boven me! Ik ben iemand als u niet waard. Te laat! is het te laat? Ik wilde, dat ik gestorven was vóór ik hier kwam om u ongelukkig te maken! Stil! stil toch! zei hij, haastig haar hand aan zijn lippen brengend. Dat mag je niet zeggen! Ongelukkig! Je hebt me niet ongelukkig gemaakt. Mijn

Zeeuwsche Koerier | 1938 | | pagina 8