Crisis-maatregelen Parafix Enveloppen De Zeeuwsche Koerier Kroniek van de week Provincienieuws S&cfits 5cts.fieA fvx/l HET LAAGST IN PRIJS EN BOVENAAN IN KWALITEIT! Nog in voorraad Enkele Humoristische Kalenders. Prijs slechts 30 cent. BINNENLAND. De zelfstandige uitoefening van het terrazzobedrijf wordt voor vreemdelin gen zonder vergunning verboden De regeering is vooralsnog niet voor nemens over te gaan tot renteverlaging bij de Rijkspostspaarbank De uitgifte der nieuwe Staatsleening is een overweldigend succes geworden Meer dan 95 pCt der uitstaande 4 pCt obligaties werd ter conversie aange boden, zoodat op de vrije inschrijvingen slechts een zeer gering percentage kan worden toegewezen i -jj Gewijzigde schrijfwijze van plaatsnamen Ingevolge besluit van den Raad van Ministers zal de schrijfwijze der aardrijkskundige namen van Neder land, aangegeven in de „Lijst der aardrijkskundige namen van Neder land" uitgegeven door het Kon. Ned. Aardrijkskundig Genootschap door de regeering in de onder haar gcv^ag staande organen, instellingen en diens ten worden gevolgd Het gaan volgen van deze schrijfwijze zal echter geen aanleiding mogen geven tot het doen van nieuwe uitgaven. De invoering op gedrukte stukken enz. zal dus geleidelijk geschieden Naar wij vernemen, z!$n voor wat Zeeland betreft, de volgende veran deringen in de namen der gemeenten aangebracht: Axel wordt Aksel Borsselen wordt Borsele Burgh word Burg Cadzand wordt Kadzand Clinge wordt Klinge Colijnsplaat wordt Kolijnsplaat Eikerzee wordt Elkersee Ellewoutsdijk wordt Ellewoudsdijk Graauw wordt Grauw Hengtsdijk wordt Hengsdijk Neuzen wordt Ter Neuzen Oud-Vossemeer wordt Oud--Vosmeei Ovezand wordt Ovezande Phiüppine wordt Filippine St Philipsland wordt St Filipsland Ritthem wordt Rittem Souburg wordt Soeburg Tholen wordt Tolen Veere wordt Vere Wolphaartsdijk wordt Wolf aartsdijk Yerseke wordt weer Ierseke Zierikzee wordt Zieriksee Zonnemaire wordt Zonnemere Ook staat nu vast, dat Kats en Kort- gene met een K en niet met een C worden geschreven (Dagbl. v N Br en Zeeland) Koninklijke Nederlandsche Jaarbeurs Op de komende voorjaarsbeurs in Maart a.s. te Utrecht te houden, zal voor de eerste maal ook de grafische machinehandel vertegenwoordigd zijn. De nieuwste fabrikaten voor druk kerijen, binderijen en cliché-fabrieken zullen in de nieuwe machinehal der Jaarbeurs in bedrijf geëxposeerd worden De Winter-Flora, tentoonstelling van bolbloemen te Haarlem, wordt van 11 tot 18 Februari gehouden De hof jager W. Spek is thans uit het Burgerziekenhuis te Amsterdam in zijn woning te Apeldoorn teruggekeerd BUITENLAND. De Zomertijd in België De zomertijd in België zal op Zondag 27 Maart aanvangen loofd, dat ik in den loop van den ochtend in Grosvenor Square zou aan- loopen Zooals je wilt Ze stonden een oogenblik stil, op het punt, afscheid te nemen; toen vroeg Heron plotseling: Is dat waar, wat ze vertellen ovêr Rose en Cornvale? Ik ben er wel een beetje bang voor. Ik wou, dat ik er iets aan doen kon, dan zou ik het niet laten. Het is niet uitsluitend Rose's schuld Je bedoelt, dat het gedeeltelijk de mijne is? vroeg Heron, de wenkbrauwen fronsend Als ik ronduit m'n meening mag zeg gen, ja! antwoordde Vane ernstig. Waar om zouden jij en ik verstoppertje voor elkaar spelen, hè? Jij zoudt er een eind aan kunnen maken als je wilde. Eén woord van jou zou genoeg zijn. Ik vraag niets, onthoud dat goed maar je wou nu eenmaal weten hoe ik er over dacht en ik heb je dat gezegd. Natuur lijk kun jij er iets aan doen. Ik geloof, dat geen ander mensch daartoe in staat zou zijn j Heron stond zwijgend, bijna grimmig Roosevelt heeft tot het Amerikaansche Congres een boodschap gericht, waarin een uitbreiding der bewapening wordt aangekondigd, zooals nog nooit heeft plaatsgevonden A .-Jit. .iriT... 4' i - Franco heeft zijn eerste ministerie samengesteld. Hij zelf aanvaardt het presidentschap. Er zal in nationalistisch Spanje geen parlement zijn In Segni, provincie Rome, waar zich een groote springstoffenfabriek bevindt, heeft een geweldige explosie plaats ge had. Een 40-tal menschen zijn om het leven gekomen en enkele honderden werden gewond Directe belastingen Bij beschikking van den minister van financiën is de inspecteur der directe belastingen, enz J. A. Struijk, hoofd van ie inspectie der directe belastingen te Terneuzen, verplaatst naar Goes en aangewezen als hoofd van de inspectie ier directe belastingen aldaar Ongegronde klachten Dr Mes, de voorzitter van den Kring Middelburg der R. K. Staatspartij, jcnrijft ons: Naar aanleiding van hetgeen o.a op ue ji. gehouden vergadering van den ^ring Middelburg der R. K. Staats party te Terneuzen is gezegd omtreni ,iet optreden van den Inspecteur van de fVerxverscnaifing te Middelburg en van .ietgeen in enkele dagbladen in inge- .onden stukken is gepubliceerd, stel ik ~-r prijs op te verklaren, dat mij bij onderzoek is gebleken, dat het optreden an voornoemden Inspecteur geheel in jvereenstemming was met de voorschrii .en van het Departement van Sociale Zaken en dat diens beleid t.a.v de stop zetting der steunregeling algeheele in stemming van den Minister van Sociale Zaken heeft, daar de stopzetting van de werkverschaffing en/of steunregeling in i937 is geschied in opdracht van den xninister. Derhalve kunnen klachten nierover niet dezen Inspecteur betref fen, doch het Departement van Sociale Zaken (Dagbl v N Br en Zeel.) PR0.15 0205A (24) voor zich uit te staren; de Londensche straat scheen in een nevel te verdwij nen en in plaats daarvan zag hij het mooie, zachte gezichtje met de don kere, liefhebbende oogen. Als hij dat beeld maar kwijt kon raken.?v*geten! Met een ongeduldige beweging keerde hij zich naar Vane Zeg aan mijn moeder, zei hij, dat ik vandaag thuis zal komen eten enen zeg aan RoseHij voltooide den zin niet, stak den ander de hand toe en liep haastig verder Vane keek hem een oogenblik na, toen sloeg hij de richting in naar Gros venor Square, waar Rose Vavasour nog steeds bij Lady Letchford logeerde. Het ontbijt stond op tafel toen hij binnen kwam en beschaamd friemelde hij aan 3e knoopen van zijn smoking Lady Letchford is al op, mijnheer, zei de knecht, maar juffrouw Vavasour s nog niet beneden Dan kan ik, dunkt me, beter naar huis gaan en me eerst verkleeden, zei Vane; maar op dat oogenblik ging de deur open en Lady Letchford kwam naar hem toe Vane! zei ze, en toen keek ze met een Ontvanger der Registratie en Domeinen Bij beschikking van den Minister van Financiën is de ontvanger der re gistratie en domeinen, de heer G. N Nelemans verplaatst van het kantoor der registratie en domeinen te Hulst naar het kantoor dier middelen te Goes Faillissement geëindigd Het faillissement van Jan Abraham Dees, landbouwer, wonende te Zaam- slag, is geëindigd wegens het verbin dend worden der eenige uitdeelings- lijst met een uitkeering van 0,2522 pCt aan concurrente crediteuren. Curator mr G. Tichelman te Ter Neuzen SA8 VAN GENT Hoe Sas feestvierde Ofschoon wij van officieele zijde de mededeeling. hadden ontvangen, dat er op den Nationalen feestdag te Sas van Gent niets zou gebeuren tenzij dan, dat „misschien" de schoolkinderen getrac- teerd zouden worden, heeft de welbe kende Sassche Oranjegeest het klaar blijkelijk toch gewonnen en heeft ook onze gemeente de blijde gebeurtenis in het Vorstenhuis met passend feest betoon gevierd. Al ontbrak ook de bij dergelijke gelegenheden gebruikelijke straatversiering, de vlaggen ontbraken niet en verkondden, wind en regen ten spijt, met fier gewapper, dat te Sas van Gent niet minder dan elders werd deel genomen in de groote vreugde, die over ons Vorstenhuis is gekomen door de geboorte van een Prinsesje Terstond na het bekend worden van de blijde mare begonnen de kerk klokken te luiden, de booten te fluiten en de sirenes der fabrieken te loeien. De vlaggen gingen uit en er kwam bewe ging op de straten, waar spoedig vrij wel algemeen de Oranje-kokarde werd gedragen en de jeugd in Oranjepakjes of met vlaggetjes en petjes in de na tionale kleuren zich vertoonde. Het muziekgezelschap „De Vereenigde Vrien den" dee-H zich hooren en dit alles, ge voegd bij het enthousiaste radionieuws, waarnaar natuurlijk ook hier naarstig geluisterd werd, zorgde voor een ge schikte voorbereiding voor den Na tionalen feestdag en toen des avonds, onder het spelen van de nationale lie deren door het harmoniegezelschap, in het kanaal nabij de Westsluis een respectabel vreugdevuur werd ont stoken, dat de Kanaaloevers fantastisch verlichtte, een schquwspel, dat door honderden werd gadegeslagen, was Sas van Gent op het vieren van den Na tionalen feestdag ingesteld. Die dag heeft zich onderscheiden door een spontane feeststemming. De optocht en zang der schoolkinderen in hun fleurige pakjes, een défilé vóór B. en W., die zich op het bordes de burgemeester met Ambtsketting om hadden opge steld, alles onderstreept en bezield door het verdienstelijk spel der „Vereenigde Grienden", deed oud en jong uitloopen m bracht de menschen in een ouder- vetsche Oranjestemming Vermelden we nog, dat de kinderen och inderdaad getracteerd zijn en dat 3e middenstand door feestétalages ver- 3ienstelijk tot verhooging van de feest- itemming heeft bijgedragen De Zondag jl. door de tooneelvereeni- ;ing „Kunstherleving" gegeven uit voering heeft uitbundig succes geoogst. De groots patronaatszaal was geheel bezet en de vertolking van het blijspel ,Een paard op Zolder' was zoodanig, dat de aanwezigen een kostelijken avond hebben gehad, 't Was lachen van het begin tot het eind Kunstherleving heeft met dezen avond zijn reputatie weer ten volle ge handhaafd droevigen blik om zich heen. Heb je Heron niet meegebracht? HOOFDSTUK XXV Een verloving. Is Heron niet meegekomen? vroeg Lady Letchford teleurgesteld Neen, hij is naar zijn hotel gegaan. Ik heb juist afscheid van hem genomen Is Rose nog niet op? Neen, zei de oude dame, ze was erg moe. Dus je hebt Heron zoo pas nog ge zien? Hoe zag hij eruit? Ik maak me verschrikkelijk bezorgd over hem, Vane Ze vertellen me de akeligste verhalen over hem! Hij loopt een beetje te hard van stapel, zei Vane aarzelend Het is vreeselijk! zei Lady Letchford met een zucht; en.en hij was de 'aatste jaren zoo rustig en ernstig! Ik dacht, dat hij met dat soort van dwaas heden voorgoed had afgerekend. Het komt allemaal door dat ellendige meisje Ik ben er ook bang voor! Ik heb nog nooit iemand zóó onzinnig verliefd ge zien als Heron. Ik zou het bijna niet Zondag 30 Jan. jl is door de Schutters maatschappij „De Kring" de jaarlijksche Konings- en prijzenschieting gehouden. Koning vo/r 1938 werd de heer Leon van den Hemel Bioscoop Ond. Luxembourg brengt a.s Maandag 7 Februari in Olympia, Sas van Gent Bernard Shaw's meesterwerk, verfilmd, „Pygmalion". Over deze film zal het wel niet noodig zijn nog eenige eritiek te geven, daar alle couranten van ons land eenparig deze kostelijke film hebben geprezen als werkelijk de beste Hollandsche film, die gemaakt is door Dr. Ludwig Berger. De voor naamste verrassing in deze film is de creatie van Lily Bouwmeester als Elisa Doolittle, die in een spraakinstituut te recht komt, wat wel tot het humoris tische gedeelte van de film behoort Hoe het Bloemenmeisje de voorname spraak wordt eigen gemaakt is zoo ge weldig komisch en satyrisch, dat U deze gelegenheid niet moogt laten voorbij gaan om deze werkelijk kostelijke film te komen zien Burgerlijke stand. Week van 23 tot en met 28 Jan 1938 Huwelijks-aangiften. 24 Jan. Albertus Johannes Huijsman, 34 jaar en Emma Henrjion, 21 jaar Geboren 27 Jan Hedwige Lisette, d. van Augustinus Clement Hoefmans en Suzanne Leontine Augusta Willems Loop der bevolking Aangekomen. A A Vermeule, zondjer beroep van Bergen op Zoom J J van Drongelen en gezin, fabrieks arbeider van Axel Vertrokken: B A. Ensink en gezin, huisknecht naar Gent (B) A. A de Coninck, los arbeider naar Koewacht G E. Buysse, bankbediende naar Zei- zate (B) J van Zilt, brood- en banketbakker naar Haarlem TER NEUZEN RK Tooneelvereeniging „Utile Duici" iA den loop dezer maand zijn tweede uit voering geven WESTDORPE Burgerlijke stand. Gedurende 27 Jan.-2 Febr 1938 Gehuwd. Angelus Petrus Roegiers, 45 jaar, wedn. en Elza Celina Selis, 32 jaar, weduwe Loop der bevolking. Ingekomen Jacobus JohaJnnes Aloysius Scheerder van Hillegersberg 1 Elza Maria Heye van Zelzate *n deze rubriek worden zooveel mogelijk alle maatregelen beknopt vermeld, welke van regeeringswege in verband met de crisis worden genomen. Nadere bijzonderheden, welke ons door het Departement dienaangaande worden verstrekt, liggen te onzen kantore voor ibonné's ter inzage. Verschenen zijn de volgende crisis- oublicatiën: 3 Febr De Boterheffing 3 Febr Biggenmerken Met ingang van 1 Januari 1938 is eer vol ontslag verleend aan den sergeant J. K Esselbrugge als sectie-commandant Ter Neuzen van het Vrijw. Landstorm Korps Motordienst en benoemd als zoo danig de res. Ie luitenant I. P. Toussaint te Ter Neuzen STOPPELDIJK. Men schrijft ons, Ons R.p:. muziekgezelschap „St Caecilia" zal met medewerking van de Een nieuwe zending De zelfplakkende enveloppe Wordt gesloten zonder bevochtiging Zeer hygiënisch en practisch Verkrijgbaar in den Boekhandel DE ZEEUWSCHE KOERIER SAS VAN GENT Boekhandel „De Zeeuwsche Koerier" SAS VAN GENT wordt gelezen om de reclame aanbiedingen, die er in voorkomen. Dat is voor adverteerders toch de hoofd zaak van hem kunnen gelooven als ik het niet zelf had meegemaakt Het maakt me gek, Vane! zei Lady Letchford wanhopig. Soms kan ik bijna wenschen, dat.dat alles maar zoo ge bleven was. Alles zou beter geweest zijn dan, dat Heron het zich zoo vreeselijk aantrekt! Mijn schuld is het niet, zei hij Dat weet ik, ik ben er zeker van, dat ij alles doet wat 'je kunt. Maarmaar ik begrijp het niet! Wat zag hij toch in haar, dat hem zoo krankzinnig heeft gemaakt? Want hij moet wel krank zinnig zijn! Lady Merivale vertelde me, dat hij vierduizend pond verloren'heeft aan den hertog van Gretmor. Is dat waar? Het is niet om het geld, dat ik me bezorgd maak, maar om Heron. Zóó roekeloos heeft hij nog nooit gespeeld, ook vroeger niet, Vane! Hij keek op Denk je, dat hij weet, wat er van die menschen geworden is? Neen, zei hij, ik weet wel zeker van niet. Hij kijkt nauwelijks een krant in tegenwoordig. Hij weet niets. Natuurlijk denkt hij, dat ze nog steeds daarginds wouen Weet je, dat ik het huis gekocht heb? Neen! Is dat heusch waar? Ja, ik heb het gekocht. Ik had toe- /allig wat los geld van mezelf ter be- jchikking en kocht het op de publieke /eiling En wat is er geworden vanvan de .neisjes? vroeg Vane Ik weet het niet, en het interesseert .ne ook niets. Ze zijn weg verdwenen Mevrouw Turner is bij me geweest en .ïeeft zitten huilen gewoonweg zitten auilen; ze wilde maar zoo graag weten vaar ze gebleven warenIk geloof, iat ik Rose boven hoor. Ik wilde maar, 3at ze nog wat was blijven liggen. Ze vas dood-op na gisterenavond Hebt u dat gehoord over Rose en en Cornvale? Ik zou haar nog liever in haar graf den! riep de oude dame grimmig Cornvale is de beste partij van het seizoen, zei Vane peinzend. Er is geen neisje, dat zoo'n kans niet met twee handen zou aangrijpen. Rose (Wordt vervolgd)

Zeeuwsche Koerier | 1938 | | pagina 7