hel mooie PALMOLIVE uiiknipboek Wie wordt Lady Letchford? Duivensport «vut U SGiiooue en goede jonge auiven kweeken i VRAAG NOG HEDEN OM UW EXEMPLAAR VAN HET PRACHTIGE»UITKNIPBOEK DER KINDERTJES DIONNE! FEUILLETON ENKELE BESCHOUWINGEN VAN BELANG Welke duiven zal men als kweek- duiven voorbestemmen? Het is moeilijk om zeggen. We weten maar ai te goed door ondervinding, dat goed op goed niet altijd goed geven We meenen wel, dat de 9/10 der lief hebberij het princiep bijtreedt van goea op goed! Lukt het niet, er is niets aan te doen; de zaken zijn te herbeginnen, maar het is toch steeds de moeite waard, het stel sel van goed met goed te beproeven Men moet toch alles ondervinden en hebben we het geluk op een gansch sei zoen 10 beste jonge te kunnen op- kweeken, achten we ons bijzonder ge lukkig De kweek geeft ieder jaar een buiten gewoon groot uitschot en gelukkig- de liefhebber, die een goed kweekkoppel bezit. Het is hem van onnoemlijke waarde En nu we weer voor het kweekseizoen staan, laat ons toe enkele beschouwin gen te maken in de hoop, dat onze lezers er het hunne weten uit te nemen De liefhebbers houden er doorgaans aan, van veel te kweeken! Tot dit doel houden ze veel te veel duiven over. Honderden kolonies komen zoo voor. waar de hoeveelheid de hoedanigheid overtreft en laat het ons maar zeggen, dat is de doodsteek voor vele hokken Groote opofferingen worden er jaar lijks gedaan zoo onder opzicht van on derhoud, van africhting als van mede dinging op de wedvluchten, en het eind resultaat is dikwijls een ontgoocheling te meer! We weten wel, dat in duiven- liefhebberij de pil meer dan eens ver guld dient te worden Vele beoefenaars moeten met een krachtige dosis geduld en ook veel eigen liefde bezield zijn om jaar-in, jaar-uit, opnieuw den Calvarieberg of weg der mislukkingen op te stijgen. En nochtans vele van deze ont goochelingen kunnen vermeden worden, wanneer onder de bevolking der kolonie een uiterst strenge zifting wordt doorge dreven Onvoorwaardelijk keuren we de zif- Volgt dan onze methode, de eenigste, die op eigen uitslagen berust. (1053 prijzen in 1934-35-36 en 37). Zorgt vooral voor een goede voorbereiding. Ziet toe of Uw toekomstige kweekduiven niet aangetast zijn van het droog snot. Zulke duiven niezen, gapen, lek ken, smekken, hebben slijmen in bek en keel, water in de oogen, natte en groene uitwerpsels en zitten siap in 't vleesch. In andere gevallen hebben zulke a Ui ven uicciiijft. ucii schijn van een goede gezondheid, doch bij nader onder zoek stelt men gemakkelijk vast, dat ze siap zitten, van gewicht verminderd zijn en slijmen hebben in bek en keel. Ze zijn niet, zooals dat zou moeten. Daarom speelt zeker en behandelt Uwe duiven met ons speciaal proefpakket voor de voorbereiding tot den kweek, bevattende de 7 volgende produkten met volledige methode: 1 pak Colombine Thee 55 cent 1 flesch Colombine-Elixir 55 cent 1 flesch Colombine-Snotoiie 55 cent 1 flesch Colombine-Slijmpoeder 55 cent 1 wathaakje 20 cent 1 flesch Colombine-Luizengift 55 cent/ 1 pak Carlsbadzout 15 cent Samen slechts f 3.10 U zult verstomd staan over de uitwerking. Nooit meer jongen, die uitteren, het geel krijgen, enz. Duizenden bedankbrieven ter inzage. Gebruikt ook voor Uw jongen de Colombine-Traancapsulen, de beste traanpil ter wereld, slechts f 0,55 de doos van 100 en de Colombine-Maagpillen, tegen mager komen der jongen a slechts f 0,55 de doos van 100. Vraagt aan Apotheek „SINT-ELOOI", Brusselsche Steenweg, 420 te GENTBRUGGE (België) het prachtboek „Moderne Dui venverzorging Het wordt U gratis toegezonden en zal U veel ieeren. De Colombine-preparaten zijn te verkrijgen in de voornaamste graanhandels en drogisterijen. Goede wederverkoopers over heel Nederland gezocht. Zich wenden tot boven staand adres. Vindt U de colombine-produkten niet in Uw omgeving, vraagt ons dan de lijst der aangestelde agenten Gewestelijke depothouder: J. VERSPRILLE, Drogisterij „De Ster", Noordstraat, 96, TERNEUZEN. ting voor het bijeensteken der koppels goed. De liefhebber moet nogmaals met takt weten op te treden en zien, wat er hem van geen nut kan wezen Alle hokken daaromtrent bezondigen zich aan dezelfde fout: te veel duiven En niettegenstaande men jaarlijks voor hetzelfde dilemma staat, toch is men steeds geneigd sommige omstandig heden over het hoofd te zien om het aantal met enkele eenheden te zien aangroeien, die er feitelijk geen in burgering hadden mogen bekomen 't Zijn echte uitzonderingen onder de uitzonderingen, de liefhebbers die ei zich kunnen toe besluiten telken jare hun aantal duiven op een volstrekt minimum te brengen En het is nochtans de goede, de eenig doelmatige methode, die met ge ringe opofferingen, het grootste en in nigste sportgenot zal weten te ver schaffen Men kan gemakkelijk begrijpen, dat net volstrekt onmogelijk is dit minimum met hoeveelheden aan te duiden ïeder liefhebber staat te scherp af- geteekend tegenover een ander en te veel omstandigheden weten hun mede zeggenschap te doen gelden, waarvan er hoofdzakelijk en onvermijdelijk hoeft rekening gehouden te worden We noemen in noofdzaaK: l ae streek, uie men bewoont, z ue gelegenheid die men heeft om aan scnoone wedvluchten'deel te nemen waar een groot getai auiven mede- Kampen, 3 de vrijen tijd, die men aan de zorgen zijner vogels kan besteden, 4 de geldelijke opofferingen, die men zich kan getroosten Ziedaar zooveie factoren die «in aan merking dienen genorhen te women en die pleiten moeten tot waar de lijn kan en mag getrokken worden. Het zou niet weinig onze nieuwsgierigheid prikkelen/ mochten wij eens te weten komen, hoe veel liefhebbers bij het lezen dezer voot stellingen ootmoedig moeten bekennen oij een ernstig nazicht, dat zij toch nog over een te groot aantal duiven be schikken. Het aantal zou waarlijk ver bazend zijn en het onderhoud dezer nuttelooze monden een hoogst belang- -ïjke uitgaaf daarstellen, die kan ver meden worden En bij een dieper en grondiger onder- -oe£ staan deze nadeelige omstandig heden nog niet alleen Een te groot aantal duiven na- uuurlijk betrekkelijk genomen heefi /oor onmiddellijk gevolg, dat de goede duiven in hun rendement belemmerd worden en dat derhalve de kolonie niei beantwoordt aan de hoopvolle ver wachtingen, die men er gewettigd zou mogen op bouwen Daar, waar de duiven te talrijk voor komen, wordt bij de deelname aan de wedvluchten de hoedanigheid opge offerd aan de hoeveelheid De goede auiven worden niet genoeg op het voorplan gehouden! Men is steeds geneigd met een te groot aantal duiven aan de wedvluch ten deel te nemen, juist omdat men op het hok over te veel duiven beschikt. Zoo komt het, dat minderwaardige duiven de baan opgaan en de echte zegepraal der goede elementen in een verkeerd daglicht stellen. Te veel duiven gespeeld en te weinig prijzen! Men onthoude het goed: in duiven- liefhebberij mag men zich niet met il lusies in slaap wiegen! W|ie speelt en liefhebber is en er zich op toelegt om munt te slaan uit. het deelnemen aan de wedvluchten, komt dikwijls deerlijk gehavend uit den strijd terug. Als goede spelers mogen aangezie» worden deze, waarvan op het einde van het seizoen de bilan van inkomsten en uitgaven op een onbeduidend verschil kloppen. Het opteekenen van alle uitgaven en inkomsten zal in onderhavig geval meer dan stichtend voorkomen Men heeft maar de proef eens te ne men! Zij zal duidelijk uitwijzen, dat de duivensport een kostelijke liefhebberij is gebleven Al deze beschouwingen diepgrondig in aanmerking genomen doen ons beslui pen, dat de liefhebbers nog te toegevend hjn gebleven en niet streng genoeg .veten te ziften De groote kunst bestaat namelijk in ?en genoeglijk voldoen der liefhebberij net een uiterst minimum aantal duiven I Zoo verstaan wij de sportieve zijde en zoo zou zij, naar onze bescheiden neening, hoeven nabetracht te worden. En zoo op een minimum terugge bracht kan er steeds aan gedacht wor den de kolonie te verbeteren, met an dere woorden: men kan het bloed tijdig verfrisschen - en opbeuren door een zorg vuldig gekozen kruising Wij achten het broodnoodig van tijd tot tijd een kruising toe te passen. Het kruisen is onmisbaar om een kolonie van achteruitgang en verval te be hoeden En zelfs de hardnekkigste voorstan ders van familieparingen zullen ons moeten gelijk geven Reisduivenkweek is geen veeteelt. Be nevens de physiologische zijde van het vraagstuk komen we ook regelrecht te staan tegenover den psychischen kant van de zaak namelijk: het verstand en de gave van orienteering En onder dit opzicht weten wij maar al te wel, dat het eene ras uitstekend meer en beter begaafd is dan het ander! PAU (Nadruk verboden) Geef Uw kinderen dit prachtige uitknipboek! Zij zul len urenlang bezig zijn met het uitknippen der vijflin- gen, haar kleertjes en speelgoed: niet minder dan 72 voorwerpen, in frissche kleuren uitgevoerd. Zoolang onze voorraad strekt is dit boek beschikbaar voor Van dit aardige uitknipboek kunt U zooveel exemplaren ontvangen als U wilt. Want voor elke vijf zwarte Palmolive banden, opgezon den naar PALMOLIVE, AMSTERDAM-C., - zonder bijvoeging geld of postzegels- ont vangt U één exemplaar. U hoeft dus geen van Uw kinderen teleur te stellen, mits U de zwarte banden zonder uitstel opzendt! Palmolive, de olijfolie zeep, is de eenige zeep waarmee de beroemde Canadeesche vijfling mag worden gewasschen. Waarom? Omdat bij de bereiding van Palmolive zeep groote hoeveelheden olijfolie worden verbruikt; en het is bekend dat olijfolie zelfs de teerste huid niet schaadt. Palmolive zeep is dus voor U en Uw kinderen de aangewezen zeep. Zij reinigt grondig, zonder te irriteeren en kost zoo weinig dat duizenden vrouwen haar ook regelmatig gebruiken voor een dagelijksch Palmolive schoonheidsbad. zwarte banden van de bekende Palmolive verpakking, op te zenden naar PALMOLIVE, AMSTERDAM-C. Sluit geen geld of postzegels bij! De omslag een kleuren-reproductie van 'n olieverfschilderijDr.Dafoe met de vijflingen is het inlijsten méér dan waard! Wasch Uw haar met Palmolive Shampoo, om het gezond en glan zend te houden! door CHARLES GAR VICE 66) De een of andere liefdeshistorie zeker, zei de hertog, wijs glimlachend. Per soonlijk doe ik daar niet aan; zooiets maakt je ongeschikt voor het spel. 't Spijt me voor Letchford; hij was vroeger zoo'n fideele kerel. Hallo! daar is hij juist De naam van Heron Letchford was de laatste maand op veler lippen geweest. Hij was in zijn oude kringen begroet als een soort van verloren zoon. en men was algemeen van meening, dat hij er, wat roekeloosheid betreft, in die jaren niet op was achteruitgegaan. Integenr deel, hij speelde en wedde nog veel zwaarder dan vroeger, kon heele nach ten doorfuiven met een ongekend uit houdingsvermogen maar zijn aan stekelijke uitgelatenheid van vroeger was geheel verdwenen. Zooals Vane het uitdrukte, je kon nauwelijks mer ken, of hij het voor zijn pleizier deed De laatste drie avonden had hij zulke sommen verloren, dat de geruchten er van zelfs waren doorgedrongen tot het rustige huis in Grosvenor Square, waar Lady Letchford handenwringend in haar gebeeldhouwden stoel zat, rade loos over de roekeloosheid van haar zoon en niet in staat, er iets aan «te doen. Ze was nu al drie weken in Londen en hij had haar in dien tijd juist éénmaal opgezocht; hij was een kwartier gebleven. Bij haar komen wonen wilde hij niet; hij verkoos zelfs niet te komen dineeren en hij had er zóó bleek en vervallen uitgezien, zóó streng en gesloten en bijna vijandig, dat ze hem geen enkele vraag had durven stellen. Hoewel hij May, die in den korten tijd, dat hij haar gekend bad, zoo oneindig veel voor hem was gaan beteekenen, verloren had, hoewel hij de overtuiging had gekregen, dat zij valsch en onbetrouwbaar was en hem onwaardig, kon hij toch zijn moeder maar niet vergeven, dat zij van te voren op een dergelijke mogelijkheid gezinspeeld had Hallo, Heron, zei Vane. Weer boven water? Je hebt gisterenavond wat gemist, Letchford, viel de hertog in De beste fuif, die we van 't jaar nog gehad hebben, niet, Vavasour? Iedereen was er maar veel te weinig meisjes, er was gewoon 'n gevecht om de paar echt-knappe die er waren. Ik slaagde erin, een dans los te krijgen van juf frouw Vavasour. Cornvale zag groen, zeg! Heron keek op. De markies van Corn vale was een der beroemdste of be ruchtste figuren uit het mondaine leven der tien laatste jaren. Zijn leef tijd was een vraagstuk, waarin men zich graag verdiepte, de gissingen va rieerden van veertig tot vijftig en zestig Is Cornvale terug? vroeg hij De hertog knikte en dempte zijn stem, met een blik op Vane, die zich een paar passen verwijderd had Ja, en hij ziet er jonger uit dan ooit, voor den drommel! zei hij. Ze vertelden (180) me gisterenavond, dat hij het serieus te pakken heeft van juffrouw Vavasour. Ik zag hem viermaal met haar dansen. Op m'n woord, ik geloof, dat die ouwe snuffer eindelijk ernstige plannen heeft! Heron fronste de wenkbrauwen. Hij was zelf niet verliefd op Rose, maar., maar hij kende den markies van Corn vale, en Jij moet geven, zei hij, bijna scherp Het spel ging voort tot een waterig winterzonnetje tusschen de zware gor dijnen doorgluurde en zelfs Vane mor en slaperig werd Heron en hij verlieten gelijktijdig df club Wat had je alweer een verwenschtf pecht vanavond, begon Vane aarzelend toen ze door de pittige morgenluchl liepen. Hoor eens hier, ouwe jongen, il wil me waarachtig niet met je zaker bemoeien maar loop je niet eer beetje erg hard van stapel de laatste weken? Dat was vanavond nu alweer driehonderd! Is het spel dat nu eigen lijk wel waard? Waard! zei Heron met een hard lachje. Als jij één spel weet, dat het stroomverbruik van een schemerlampje waard is, dan moet je het me bepaald eens leeren! Studeer je voor zeden meester, Vane? Vane bloosde bloosde werkelijk Hoe denk je over Grosvenor Square? vroeg hij, met een poging om van onder werp te veranderen. Voel je er niets voor om daar je intrek te nemen? Neen, zei Heron. Het Albany is com fortabel genoeg. Waarom zou ik? Luister eens, Heron. Lady Letchford heeft me op de verschrikkelijkste ma nier onderhanden genomen. Ze denkt, lat het mijn schuld is, dat je naar den telder gaat. En En je hebt haar beloofd, dat je eens ïen verstandig woordje met me zou pra ten! Nu, je hebt je belofte vervuld. Vane, je bent een goeie kerel, maar als Heilsoldaat ben je een hopelooze mis lukking Ik merk het zelf, zei Vane zuchtend. Waar ga je nu naar toe? Ontbijten. Je moest maar liever met me meegaan Nee.dat wil zeggen, ik.ik heb be-

Zeeuwsche Koerier | 1938 | | pagina 6