hei mooi< PALMOLIVE uilknipboek Wilt U seüooue en goede jonge duiven kweeken FEUILLETON Wie wordt Lady Letchford Duivensport VRAAG NOG HEDEN OM UW EXEMPLAAR VAN HET PRACHTIGE UITKNIPBOEK DER KINDERTJES DIONNE! VROEG OF LAAT KWEEKEN? Ziedaar een onderwerp, dat meer dan een liefhebber zal interesseeren Wij zullen het dan ook klaar en bon dig en aan de hand van de praktijk trachten te behandelen. Jaren geleden hielden de meeste schrijvers eraan, steiseimatig allen vroegen kweek af te keuren onder voorwendsel van een me nigte nadeelen. Dat al die nadeelen niet uit de lucht gegrepen zijn, is waar, maar, dat er nog al eens aan over drijving werd gedaan, is óók maar al te waar. Met de jaren echter is er zoo veel veranderd! Men had schoon pre diken van den kweek laat te beginnen en vroeg te eindigen; meer dan één liefhebber zag uit berekening deze wen ken over het hoofd Vroeg kweeken geeft natuurlijk tijdig jongen, die bekwaam zijn en die mee kunnen op de eerste wedvluchten. De meeste van die gastjes zijn al gekoppeld op dit oogenblik en alle mogelijke truc jes voor de ouden worden ook op hen beproefd Wij zullen er het belang niet van ont kennen! We weten hoe men echte spe cialisten aantreft voorwat het spel met de jonge duifjes betreft. Ze weten hun jeugdige elementen te drillen en er nut uit te trekken Het dient ook gezegd, dat meer dan één gureji winter een streep door hun rekening haalde! Was de voor-Winter zacht, in Februari en Maart heerschte er een Siberische koude, die oorzaak was, dat menige jonge telg niet op kwam, zooals het behoorde Dat staat nu nog de vroege kweekers te wachten! Maar ook wat is er al niet veranderd in opzicht van hokbouw? Kan men aan nemen, dat men op sommige hokken zelfs verwarmingstoestellen aantreft. Wij troffen een dergelijke inrichting aan bij. een liefhebber uit het Walen land! Deze liefhebber is begin Januari al in vollen kweek! Bij hevige koude wordt er gezorgd voor een mildere tem peratuur zonder echter de inrichting op een bakkersoven te doen gelijken Vele liefhebbers weten maar al te goed, hoe ze de nadeelen moeten af- Volgt dan onze methode, de eenigste, die op eigen uitslagen berust. (1053 prijzen in 1934-35-36 en 37). Zorgt vooral voor een goede voorbereiding. Ziet toe of Uw toekomstige kweekduiven niet aangetast zijn van het droog snot. Zulke duiven niezen, gapen, lek ken, smekken, hebben slijmen in bek en keel, water in de oogen, natte en groene uitwerpsels en zitten slap in 't vleesch. In andere gevallen hebben zulke duiven uiterhjk aen schijn van een goede gezondheid, doch bij nader onder zoek stelt men gemakkelijk vast, dat ze slap zitten, van gewicht verminderd zijn en slijmen hebben in bek en keel. Ze zijn niet, zooals dat zou moeten. Daarom speelt zeker en behandelt Uwe duiven met ons speciaal proefpakket voor de voorbereiding tot den kweek, bevattende de 7 volgende produkten met volledige methode: 1 pak Colombine Thee 1 flesch Colombine-Elixir 1 flesch Colombine-Snotoüe 1 flesch Colombine-Slijmpoeder 1 wathaakje 1 flesch Colombine-Luizengift 1 pak Carlsbadzout 55 cent 55 cent 55 cent 55 cent 20 cent 55 cent 15 cent Samen slechts f 3.10 U zult verstomd staan over de uitwerking. Nooit meer jongen, die uitteren, net geel krijgen, enz. Duizenden bedankorieven ter inzage. Gebruikt ook voor üw jongen de Coiombine-Traancapsulen, de beste traanpil ter wereld, slechts x 0,55 de doos van 100 en de Colombine-Maagpiilen, tegen mager komen der jongen a slechts f 0,55 de doos van 100. Vraagt aan Apotheek „SINT-FLOOT jirusselsche Steenweg, 420 te GENTBRUGGE (België) het prachtboek „Moderne jJuivenverzorging Het wordt U gratis 'toegezonden en zal U veel ieeren. De Colombine-preparaten zijn te verkrijgen in de voornaamste graanhandels en drogisterijen. Goede wederverkoopers over heel Nederland gezocht. Zich wenden tot boven staand adres. Vindt U de colombine-produkten niet in Uw omgeving, vraagt ons dan de lijst der aangestelde ^agenten' Gewestelijke depothouder: J. VERSPRILLE, Drogisterij^De"Ster","Noordstraat, Jti, TERNEUZEN. weren Doch dat alles is niet de eenige oor zaak, dat er door velen aan vroeg Kweeken wordt gedaan Vroeg groote jongen hebben, komt bij nen niet op het voorplan De beoefening der moderne methoden *n duivenliefheoberij heeft menigeen aangezet, vroeger den kweek te be ginnen De meeste weduwschapspelers, inzen der de kleine liefhebbers, hebben te zorgen, dat zij jongen hebben vooraleer hun duiven te scheiden, dus op weduw schap te brengen Hoevele van de moderne methoden (spreken we nu nog niet van weduw schap) beoogen niet het beperken oi belemmeren van den kweek? De koppels mogen maar één jong op- kweeken, dienen steeds op het broeden gehouden en wat al meer Beschikt de liefhebber nu maar ovei een klein getal duiven en wil hij zich aan meer moderne methoden aanpas sen, dan moet hij noodgedwongen ook vroeger beginnen te kweeken Velen zijn dien weg opgegaan en heb ben het zich niet beklaagd. Vraagt aan leen menigte kampioenen, wanneer zij laun kweek beginnen en de meesten zul- |len antwoofden, dat zij met half Januari al aan den slag zijn. Einde Januari met Lichtmis wordt er op de meeste hokken aan het bijeensteken der koppels gedacht. Wij besluiten dus: 1 dat het vroeg aanvangen der wed vluchten, 2 de veralgemeening der moderne methoden, die den kweek tijdens het speelseizoen belemmeren of in den weg staan, 3 het deelnemen aan de eerste wed vluchten voor jongen voor hen, die er een specialiteit van maken, als zoovele oorzaken gelden van het vroeg aanvangen van den kweek bij de meeste liefhebbers Is vroeg kweeken aan te bevelen? Wij zouden hier willen zeggen, dat iedere liefhebber dit voor zich moet na gaan Eerstens komt de beoefende speel- methode, het effectief van het duiven hok, het doel, dat men nastreeft, enz op den voorgrond Beschikt iemand over een heel klein getal duiven en wil die iemand aan weduwschap doen, dan moet hij van zelfsprekend zorgen, dat, vóór de wed vluchten aanvangen, hij het noodige materiaal heeft om eventueel in de ver liezen en ontstane leemten te voorzien en ook om hem instaat te stellen, te laten mede te dingen aan de wed vluchten voor de oude duiven. Beschikt men pver een stel afzonderlijke kweek- koppels, die niet aan wedvluchten heb ben deel te nemen, dan kan men gerust den datum van bijeensteken verschuiven cot 1 Maart Moest men ons vragen, welke de beste maanden zijn voor den kweek, dan moeten we niet zoeken naar een ant woord. Wij zouden zonder meer zeggen, dat Mei en Juni'vooral de maanden van den kweek zijn De dagen zijn langer, de temperatuur zachter en de zoo noodige zon krach tiger! Maar nogmaals eenieder heeft te springen met den stok die hij heeft Eenieder van ons moet toezien en in zien, wat er voor hem het voordeeligst zal uitvallen Wie zijn duiven uitsluitend op het gewone natuurspei houdt, kan wel iets later koppelen. Het heeft zoo'n haast niet Aan de natuurspelers raden we ook aan, hun duiven op verschillende tijd stippen te koppelen; dit verhoogt na tuurlijk de mogelijkheid tot deelname aan de vluchten. We bedoelen hier de nestposities, waarover wij hét later zul len hebben Alvorens definitief tot het samen- zetten der koppels over te gaan, houden wij er wel aan, onze duiven een pur- gatie toe te dienen De duiven zitten natuurlijk goed in het vleesch en de onbeweeglijkheid van den Winter heeft sporen nagelaten Een goeden inwendigen kuisch kan absoluut nooit kwaad. Wij zijn er voor stander van en bevelen diensvolgens deze doenwijze aan Een lezer stelde ons nog de vraag: „Zijt U er voorstander van, twee jongen bij de ouden te laten of één?" Wij hebben sinds jaren de gewoonte aangenomen bij het eerste broedsel twee jongen in het nest te laten. Zijn de duiven in December-Januari aan geen hongerregiem onderworpen ge weest, dan mogen ze gerust twee jongen te voeden hebben Het ontneemt hun het overtollige vet en bij het aanbreken van de mooie vluchten zijn ze in beste conditie Moesten we het natuurlijk spel be oefenen, wij bedoelen het zuiver nest- spel, dan zouden we - eens de vluchten daar - maar één jong meer in het nest laten. Kwestie van de ouden niet te veel af te matten door het voeden van jongen Men kan maar het een of het ander willen en meer dan één ervaren kroniek schrijver heeft er de aandacht reeds op gevestigd, dat kweeken en reizen twee punten zijn, die maar zelden goed sa mengaan We mogen echter niet vergeten, dat er ook duiven zijn, die fel houden aan twee jongen en dat zij een dergelijken neststand verlangen om goed te reizen. Voor deze vogels dient natuurlijk uit zondering gemaakt. Op een kampioen- hok maakten we kennis met een duiver, die eerst dan goe'd vloog, wanneer hij drie jongen te voeden had. Niettemin moet de liefhebber in dergelijke geval- Geef Uw kinderen dit prachtige uitknipboek! Zij zul len urenlang bezig zijn met het uitknippen der vijflin- gen, haar kleertjes en speelgoed: niet minder dan 72 voorwerpen, in frissche kleuren uitgevoerd. Zoolang onze voorraad strekt is dit boek beschikbaar voor Van dit aardige uitknipboek kunt U zooveel exemplaren ontvangen alsll wilt. Want voor elke vijf zwarte Palmolive banden, opgezon den naar PALMOLIVE, AMSTERDAM-C.. - zonder bijvoeging geld of postzegels! - ont vangt U één exemplaar. U hoeft dus geen van Uw kinderen teleur te stellen, mits U de zwarte banden zonder uitstel opzendt! Palmolive, de olijfolie zeep, is de eenige zeep waarmee de beroemde Canadeesche vijfling mag worden gewasschen. Waarom? Omdat bij de bereiding van Palmolive zeep groote hoeveelheden olijfolie worden verbruikt; en het is bekend dat olijfolie zelfs de teerste huid niet schaadt. Palmolive zeep is dus voor U en Uw kinderen de aangewezen zeep. Zij reinigt grondig, zonder te irriteeren en kost zoo weinig dat duizenden vrouwen haar ook regelmatig gebruiken voor een dagelijksch Palmolive schoonheidsbad. zwarte banden van de bekende Palmolive verpakking, op te zenden naar PALMOLIVE, AMSTERDAM-C. Sluit geen geld of postzegels bij! De omslag een kleuren-reproductie van 'n olieverfschilderijDr. Dafoe met de vijflingen is het inlijsten méér dan waard! Waich Uw haar met Palmolive Shampoo, om het gezond en glan zend te houden! door CHARLES GAR VICE 65) O, May! hijgde Carrie. Je wilt toch niet weer terug gaan naar Clapton naar mevrouw Brown en mij alleen laten? Nee, -dat is niet precies de bedoeling, Carrie. Ik ben niet van plan, naar de kostschool terug te gaan. Zou je zou je 't naar vinden als we niet bij elkaar konden blijven? Neen, ik heb er over gedacht, dat ik misschien een aan stelling zou kunnen krijgen als onder wijzeres aan de een of andere dorps school. Hoe zou je dat vinden, Carrie? De kleur kwam op Carrie's gezichtje terug en ze knikte goedkeurend Dat zou veel beter zijn, Maymaar is daar wel zoo gemakkelijk aan te komen? Er zullen wel heel wat liefheb bers zijn voor dergelijke posten Kijkiets als dit bijvoorbeeld, zei May, terwijl ze met voorgewende non chalance een krantenknipseltje uit haar taschje haalde en voorlas: Gezocht een onderwijzeres om de geheele zorg voor een kleine dorps school op zich te nemen. Acte Fransch en teekenen gewenscht. Sa laris: honderd pond per jaar met vrij wonen in klein landhuis. Getuig schriften en uitvoerige bijzonderheden aan dominé Floyd, Warley, Wiltshire O, May, dat klinkt haast al te mooi! Honderd pond per jaar en een klein huisje, heelemaal begreid met klimop! Schrijf er toch gauw op.je kunt nooit weten Ik heb erop geschreven, zei May rus tig. En hier luister, Carrie! Ze haalde een brief te voorschijn en las: Dominé Floyd heeft mejuffrouw Dalton's brief met bijlagen in goede orde ontvangen en zal gaarne een persoonlijk onderhoud met haar heb ben Carrie sprong met een kreet van ver rukking uit haar stoel O May, leelijkerd, en daar heb je me niets van verteld! Nee schat, ik wilde niet, dat je óók in angstige spanning zou zitten en ik had zoo weinig hoop, dat er iets van terecht zou komen. En zelfs nu het is best mogelijk, dat de dominé me te jong vindt. Hij kan wel een visioen hebben van een gezapige juffrouw Dalton van middelbaren ieefdtijd! Wacht maar tot hij je gezien heeft, May! O, wanneer ga je erheen? Maar., maar.wat zullen de Boxall's in 's he melsnaam wel zeggen? Ik ben bang, dat ze erg teleurgesteld zullen zijn, Carrie Ik durf het hun bij na niet te vertellen. Maar toch moet het er vanavond van komen, want ik heb den dominé geschreven, dat ik hem morgen een bezoek zal brengen Morgen! O, May, denk je, dat wij hem aardig zullen vinden? De hoofdzaak is maar, of hij ons aardig vindt! zei May lachend O, May! riep Carrie plotseling, wat ben je toch eigenlijk flink en moedig! (180) Je maakt, dat ik bijna zou vergeten hoe héél anders alles voor je had moeten zijn! O, May, denk je, dat hij er iets van weet? Dat kan toch bijna niet! Als hij er iets van wist, zou hij toch niet zoo wreed en hardvochtig zijn om toe te staan, dat je weer voor je brood ging werken! St! zei May kleurend. We spraken nu niet overover Sir Heron, kindlief. Wat komt het er op aan, of hij er iets van weet of niet? Dat is allemaal jaren geleden Vier weken geleden, fluisterde Carrie met vochtige oogen. May, je spreekt nooit over hem maar maar toch vergeet je het niet, May Neen, zei May met een vreugdeloos glimlachje. Ik vergeet het niet. Dat komt misschien mettertijd nog wel. In- tusschensst, daar komt mevrouw Boxall thuis. Geen woord meer! Het werd een stormachtige en pijn lijke scène, toen May de Boxall's van haar plannen op de hoogte bracht. Ze konden maar niet inzien, waar zooiets nu in vredesnaam goed voor was. Me vrouw Boxall huilde tot haar oogen rood en gezwollen waren en haar man brom de en smeekte in één adem, maar May hield voet bij stuk, al kostte het haar zelf ook tranen. Geheel verslagen stem de mijnheer Boxall er tenslotte in toe, dat de brief van dominéé Floyd hem werd voorgelezen Warley, gromde hij en keek zijn vrouw, die Carrie in haar armen hield, eens aan. Dat is in Wiltshire. Nu, als u zóó vastbesloten bent, juffrouw May, dan vrees ik, dat ik wel zal moeten toe geven. Ikik veronderstel, dat u er geen bezwaar tegen hebt als wij óók naar Warlay gaan? We hebben genoeg overgespaard, moeder en ik om daar zoo'n beetje te gaan rentenieren. M'n vrouw komt uit die streek vandaan, ziet u? Wat zou je ervan zeggen, Mary? En u wilt er morgen heengaan? Goed, dan ga ik met u mee. Dat zult u me toch tenminste wel toestaan? Warley was een schilderachtig dorpje, dat niet aan de spoorlijn lag. Ze namen 3en taxi in de naastbij zijnde grootere plaats en vóór ze het dominé's-huis be reikten, kwamen ze langs een aardigq

Zeeuwsche Koerier | 1938 | | pagina 6