Geneest Crisis-maatregelen Parafix Enveloppen JOLIHERBA 00 POLSHORLOGES. De Honing van Pater G. uit Antwerpen, R. M. Vermast, Kroniek van de week Provincienieuws GRIFTSTRAAT 46 AMSTERDAM (Zuid) Zóó zien ze er uit de cachets Mijnhardt uwe Steenpuisten, Bloedvinnen, Brand- en Stootwonden, Winter handen en -Voeten, Gezichts puistjes, Likdoorns, Wratten, Kloven, Smetten, Barsten van de huid en Schaafwonden met de wereldberoemde Oprechte Winsumer Zalf. Ook ter bestrijding van lichte Huidaan doeningen. Duizenden hebben er reeds baat bij gevonden, en zij zal ook U helpen. Prijs p. bus fo.75. Verkr. bij Apoth.en Drog. Gen.-Agent20 J. C. de Vries, Winsum. Te Ter Neuzen verkrijgbaar bij Drogisterij R. PLATTEEUW, Noordstraat 59. 5 Wij vragen Uw aandacht voor onze zeldzaam fijne collectie Zeer goedkoop. Wij geven 2 jaar garantie op alle horloges. Aanbevelend, A. J. VAN DE REE, Gediplomeerd Meester Horlogemaker, Nieuwstraat 36 Tel. 290 Ter Neuzen. 2 14 die duizenden Rheumatieklijders heeft genezen, is verkrijgbaar bij 10 Dijkstraat 70. TERNEUZEN Dit ten andere is een teeken van bloedarmoede of gebrekkige gezondheid. De duiven mogen gerust tweemaal daags gevoederd worden. De tweede en laatste maal voedere men echter niet te lacit om de duiven toe te laten het tot hun spijsvertering noodige drinken op te nemen Ten slotte nog willen we dit zeggen, dat we bij ruitijd de duiven liever vet zien dan mager" PAU (Nadruk verboden) BINNENLAND. DE BLIJDE GEBEURTENIS IN HET PRINSELIJK GEZIN. Over de verwachte blijde gebeurtenis in het Prinselijk gezin deelt de behan delende geneesheer, Dr J. de Groot uit 's Gravenhage, mede, dat, hoewel de aatum onmogelijk met eenige zekerheid is vast te stellen, de waarschijnlijkheid groot is, dat de gebeurtenis eerst over een of twee weken kan worden tege moet gezien De gezondheidstoestand van H. K. R Prinses Juliana is uitstekend; de emoties van de laatste weken hebben op H K H geenerlei nadeeligen invloed uitgeoefend Inzake de wedstrijden om het wereld kampioenschap voetbal wordt gemeld, dat op 26 Mèi te Rotterdam het treffen Nederl. Indië-Ver. Staten plaats heeft Alle trekkingen van het Paleis voor Volksvlijt 1869 worden nog in Januari gehouden Eendeneieren en Paratyphus De afdeeling volksgezondheid van het ministerie van sociale zaken schrijft: Nu%n dan worden gevallen van para- typhusbesmetting bekend, veroorzaakt door het gebruik van eendeneieren Om het optreden van deze ziekte door het gebruik van eendeneieren te voor komen is het noodig, voor het direct ge bruik deze eieren hard te koken (8 mi nuten) en ze in bakwaren slechts te ge bruiken, indien deze hard gebakken worden Aangeraden wordt daarom: eenden eieren niet te gebruiken voor de berei ding van pudding, vla, slagroommengsels e.d taartvullingen, zacht gebak, kortom: niet voor eetwaren' welke niet of on voldoende worden verhit. Voor consump tie-ijs is het gebruik van eendeneieren verboden Verloting ten bate der H Familie Kerk Venlo De trekking der verloting ten bate van de H Familie Kerk te Venlo is'uit gesteld tot 1 Juli 1938, waarop ze on- herroepelijk-zeker zal plaats hebben BUITENLAND. Met groote pracht en praal is Zondag jl te Athene het huwelijk gesloten van kroonprins Paul en prinses Friederike Louise van Brunswijk, kleindochter van ex-keizer Wilhelm Het bezoek van Hitier aan Rome it thans officiéél vastgesteld op 12 Mei a.s Mussolini heeeft Italië's nieuw vloot- bouwprogram bekend gemaakt. Er zul len twee nieuwe slagschepen, 12 vër- kenningsvaartuigen» en talrijke duik- booten worden gebouwd KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE SCHOUWBURG - GENT Zondag 16 Januari, in dagvertooning te 2,30 uur en 's avonds te 8 uur: „VICTORIA EN HAAR HUZAAR", operette in een voorspel en drie bedrij ven van Paul Abraham, met Pola Cortez THEATRE ROYAL Telef. 114.90 Dimanche 16 janvier a 14 h 15 MANON Opéra comique en 5 actes et 6 tableaux Musique de J Massenet diepe indruk op de aanwezigen Om de aanwezigen weer wat op te vroolijken, 'vertoonden zij daarna nog een leuk blijspel: „Bekroonde Kaatje" Ook hiermee behaalden zij succes, het geen bleek hit de groote vroolijkheid, telkens als Kaatje op het tooneel ver scheen. Aan beide stukken hebben de meisjes hare beste krachten gegeven, en het succes was dan ook ten volle ver diend Gymnastiekvereeniging^ Naar uit de in dit nummer voor komende advertentie- blijkt, is men voornemens een poging te doen tot her oprichting van de voormalige gym nastiekvereniging „Thor". Waar te Sas van Gent op dit gebied niets bestaat, lijkt ons dit initiatief op zichzelf stellig lofwaardig. Men zie verder de annonce hem was opgedragen maar hij moest nog alles inpakken en tenslotte nam hij met een beleefde buiging mademoiselle's aanbod aan Toen de auto den volgenden morgen wegreed, met Parks, rillerig en onuitge- slapen, maar trouw tot het einde, naast den chauffeur, werd een gordijn weg geschoven voor een der ramen en Rose Vavasour's gezicht gluurde voorzichtig naar buiten. Toen ze zekerheid had ge kregen, dat hij veilig en wel was, gleed ze weer in bed, en toen mademoiselle Trieste haar op den gewonen tijd kwam wekken, lag ze te slapen met haar hoofd op haar arm, zoo vredig en onschuldig als een kind. Mademoiselle was bijna even teleur gesteld geweest door Sir Heron's ver loving met juffrouw Dalton als haar meesteres zelf, want de butler had ge nade gevonden in haar oogen, en ze zou er niets op tegen hebben gehad, de Eikhof als haar toekomstig tehuis te be schouwen. Terwijl ze naar het slapende meisje stond te; kijken, dwaalden haar oogen peinzend naar het briefje van Sir Heron, dat ze in de hand hield. Plotse- Eerste klas afwerking en zeer lage prijzen. RECLAME ONTWERPEN In deze rubriek worden zooveel mogelijk alle maatregelen beknopt vermeld, welke van regeeringswege in verband met de crisis worden genomen. Nadere bijzonderheden, welke ons door het Departement dienaangaande worden verstrekt, liggen te onzen kantore voor abonné's ter inzage. Verschenen zijn de volgende crisis- oublicatiën 80 Dec. Monopolierecht versche peren 30 Dec. De Boterheffing 7 Januari Denaturatiévergoeding erw ten en veldboonen oogst 1937. Steun kool zaad oogst 1937 10 Jan Biggenmerken 13 Januari De boterheffing 13 Januari Teelt van aardappelen en suikerbieten ling scheen haar iets in te vallen, ze zette het kannetje heet water, dat ze had meegebracht, op de toilettaefl neer en legde den brief met het adres naar boven erop. Toen ging ze heen, de deur geruischloos achter zich sluitend Rose werd even later wakker, richtte zich op haar elleboog op en zag den brief. Was het mogelijk, dat Sir Heron haar geschreven had alvorens te ver trekken? In een oogwenk was ze het bed uit. Neen, de brief was geadresseerd aan juffrouw Dalton. Met een gevoel van drukkende teleurstelling keek ze ernaar o toen zag ze, dat de damp van het heete water de gom van de enveloppe had losgewerkt en dat die open was. Met een donkeren blos het was niet haar gewoonte, de brieven van anderen te lezen bezweek ze voor de verzoe king en las het korte briefje. Ze bleef •een paar seconden staan peinzen; toen. met een glimlachje, dat haar mooi ge zicht hard en wreed maakte, duwde ze het velletje papier terug in de envelop pe, sloot deze en®!iet ze in den zak van haar peignoir glijden. Toen mademoiselle een paar minuten Een nieuwe zending De zelfplakkende enveloppe Wordt gesloten zonder bevochtiging Zeer hygiënisch en practisch Verkrijgbaar in den Boekhandel DE ZEEUWSCHE KOERIER SAS VAN GENT Veelzeggend antwoord Huisknecht: En wilt U mijnheel den baron voor zakelijke doeleind of voor privé spreken? Bezoeker: Wat zal ik daarvan zeggen? Hij heeft interesse voor mijn dochter! Het stortbad Danser: Doet deze heerlijke dans U niet naar een andere verlangen? Danseuse: Ja, maar hij was vanavond helaas verhinderd! Geen zuiver geweten Vader tot aspirant-schoonzoon: Ik heb eens eenige nadere inlichtingen omtrent U ingewonnen Jongeman: Ik deed hetzelfde ten op zichte van U Vader, plotseling zéér gemoedelijk: Goed, goed, laat ons over iets anders praten Koker 12 cachets 50 ct. 2 stuks 10 ct. Bij Apoth. en Drogisten. 3° later terug kwam, keek ze als veront schuldigend om zich heen Ik heb hier een brief laten liggen, ma demoiselle een brief voor juffrouw Dalton, die mijnheer Parks me gegeven had om weg te laten brengen. Erg on oplettend van me Ja, ik heb hem, zei Rose met een geeuwtje. Ik zal wel zorgen, dat hij op zijn bestemming komt, Trieste. Je moet geen brieven laten slingeren; ze zouden weg kunnen raken HOOFDSTUK XXII. Een drievoudig verlies May, ben jij dat? vroeg Carrie slape rig. Kom je me wekken? Is het al zoo laat? Jij bent al heelemaal aangekleed, en.... May! Wat is er? May sloot haar in haar armen. Het was spoedig verteld Dood! O nee, May, dat kan niet, dat kan toch niet! snikte Carrie. O, May en toen ik naar bed ging, leefde hij toch nog! En.en hij heeft me niet goeden nacht gekust! Dat deed hij anders al tijd, May! Ik moet naar hem toe laat me naar hem toegaan, May (Wordt vervolgd) Het Gerechtshof te Den Bosch heeft arrest gewezen in de zaak tegen den landbouwer F J. G., wonende te Groede, die aldaar op 4 Maart van het jaar 1937 den landbouwersknecht A v d Wege met een revolver heeft doodgeschoten en hem van rechtsvervolging ontslagen. Het Gerechtshof te 's Gravenhage deed uitspraak in de strafzaak tegen den 40-jarigen G. H., bewoner van een woon wagenkamp te Ter Neuzen, die tijdens een twist zijn zwager met een zeis zoo danig heeft verwond, dat deze kort daar op aan bloedverlies is overleden Het Hof verlaagde de opgelegde ge vangenisstraf tot vier jaar, met aftrek van de geheele preventieve hechtenis HULST Door een alhier gevormd comité, waar van tot Voorzitter is gekozen de heer Th Th Giele, en tot Secretaris-Penning meester de heer A. M. E. Vos, is vorige week een circulaire verspreid, om te ge raken tot oprichting eener bad- en zwem inrichting. Als leden van het Comité staan verder op de circulaire vermeld de neeren R. Adriaansens, Kapelaan J. Asselbergs, Dr Casparie, M v d Enden, Eug. Fassaert, Ds Hermanides, E Locke- feer, Notaris Pijls, Kapelaan Vermeulen en W. van Waesberghe Het Comité heeft zich een bad ge dacht met een eigen pompinstallatie, van 60 M. bij 20 M met 3 diepten, resp. 0.60 M., 1,25 en 2.50 M voorzien van- kleedhokjes, springplank, douches, enz. terwijl een badmeester zal worden aan gesteld, die zwemles geeft, enz. enz. Het totaal benoodigde kapitaal zal worden bijeengebracht door een 4 pCt Obligatieleening, bestaande in stukjes van f 100.-. Reeds bracht'het comité in zijn oprichtingsvergadering circa f 2000 bijeen Het comité heeft voroloopig- het oog op een terrein aan den weg naar het Jakertje voar de bad- en zweminrich ting, op welk terrein reeds optie is ge- namen (Zelandia) SAS VAN GENT Tooneeluitvoering Zondag 11. gaven de leden van de vrouwelijke jeugdvereeniging, haar jaar iijksche uitvoering. Opgevoerd werd „Haar Offer" een familiedrama door. P. Servatius O M Cap. Op het mooi ge meubileerd tooneel, voelden de meisjes zich goed thuis en het spel vlotte dan ook zeer goed. Het stuk maakte een Burgerlijke stand. Week van 1 tot en met 8 Jan 1938 Geboren. 4 Jan. Jan, zoon van Ra- mondt Pieter en Haak Willemina Adriana. 4 Jan Lucien Johannes Fran- ciscus, zoon van Buijsse Camillus Petrus en Maas Emma Rosalia. 4 Jan Walter Paulus, zoon van Rammeloo Ludovicus Jacobus en Verschorren Leontina Regina Overleden. 1 Jan Amelia Johanna Ver mandel, weduwe van Eduardus GijjSel, 82 jaar. 5 Jan Adolphus de Ridder, 65 jaar Loop der bevolking Aangekomen. J H A te Beek, kommies directe be lastingen van Aardenburg A W B Schut, kommies directe be lastingen van Bergh A J M van der Klugt, religieuse van Hulst Vertrokken: W J van Unen en gezin, hoofd eener bijzondere school naar Westdorpe C. Bergenhenegouwen, religieuse naar Roosendaal M P Bos, religieuse naar Hulst J Th van Leemput en gezin, teekenaar naar Rotterdam J P E Rademakers, autogeenlasscher naar Vogelwaarde H. Akersloot van Houten Roos en ge zin, predikant naar Arnhem ST. JANSTEEN Tijdens de viering van de „teerdag' van de duivensocieteit De Zwaluw in het café van A. S. alhier begon, naar het D v N-B en Z meldt, plotseling de kaste lein het 30-tal aanwezigen met glazen, flesschen e.d te bekogelen met gevolg, dat een 10-tal personen gewond werd, waarvan 4 nogal ernstig. De kastelein, die in een staat van opwinding over de kwestie van een duif had gehandeld, is op medisch advies niet in arrest gesteld WESTDORPE Werkloosheid, Aantal werkloozen 163 Burgerlijke stand. Gedurende de week van 6-13 Jan 1938 'Huwelijks-aangiften. Angelus Petrus Roegiers, 45 jaar wedn. en, Elza Celina Selis, 32 jaar, weduwe Geboren Antonine Wilhelmina Valen- tina, dochter van Camillus Martinet en Leonia Maria Braem Overleden Seraphina van Troost, 89 jaar, wed van Charles van Bastelaere Nemen zeer gemakkelijk in. al toewijding voor zijn meester. En daar had hij ook alle reden toe, want Sir Heron was gelijkmatig van humeur, niet veeleischend en ongewoon royaal Parks merkte onmiddellijk de veran- j dering op in het gezicht en de gedra- J gingen van zijn meester, maar hij zou liever duidend dooden gestorven zijn dan te laten blijken, dat hij iets merkte. Hij pookte het vuur op en draaide de lees- lamp aan, precies alsl alttfd Wij vertrekken morgen met den eersten trein, Parks, zei Sir Heron Ja, Sir Heron We gaan naar het Albany. Pak een handkoffer in en zorg, dat ze de rest nasturen Ja. Sir Heron En, Parks, zeg er geen woord over, be neden Dat zou ik in geen geval gedaan heb ben, Sir Heron. Welken wagen wilt u hebben voor het station Doet er niet toe, wat je wilt. En ga nu eerst nog wat naar bed Heel goed, Sir Heron, zei Parks; maar hij wist, dat hij voor slapen niet veel tijd zou hebben en nadat hij een flescb whisky en wat sodawater op tafel had gezet, verdween hij geruischloos Sir Heron nam zijn vulpen en aar zelde. Zou het niet beter zijn, te ver trekken zonder verder een teeken van leven te geven? Maar neen, hij kon on mogelijk heengaan zonder haar te laten weten, dat haar trouweloosheid aan het licht was gekomen. Hij zat op het papier te staren, niet wetend welke woorden te kiezen. Tenslotte schreef hij twee regels: „Ik was vanavond om zeven uur in het bosch. Vaarwel Heron Letchford Hij sloot dit korte briefje in een enve loppe. waarop het wapen der Letchfords was gedrukt en gaf het aan Parks. Parks legde bet op een blaadje en ging ermee naar beneden. Hij zette alles een oogenblik op het halltafeltje en made moiselle Trieste, juffrouw Vavasour's kamier, die toevallig voorbijkwam, nam den brief gracieus tusschen twee vingers en bood gedienstig aan. ervoor te zorgen Parks aarzelde het was niet zijn ge woonte, aan een ander over te taten wat het aromatische kruidentablet zonder chemicaliën regelt den stoelgang, zuivert het lichaam van slechte stoffen. Het maakt slank en lenig; neerslachtigheid en lusteloosheid verdwijnen, levensvreug de en blijheid keeren terug. Joliherba 00 is voor een goeden stoelgang on overtroffen. ER IS GEEN BETER GENEESMIDDEL. Proef gaarne gratis beschikbaar. Doos van 130 tabl. f 2.10, 65 tabl. f 1.20, 30 tabl. 60 Cent, 250 tabl. f 3.60. Bij alle Apoth., vooraanstaande Drog. en Reformhuizen, o.a. M. A. van Borssum Waalkes-v. Tuyl, Noordstr. 71; A. J. Klaassen, Noordstr. 54, Ter Neuzen. Imp. H. PADDERATZ, Zeeweg 11, Scheveningen, (Postrek. 225101), Tel. 554631. (34)

Zeeuwsche Koerier | 1938 | | pagina 7