7fu/p I ennen ABDIJSIROOP Gezondheid de grootste schat op aarde! Stop dien hoest Ververs' Boekhandel Noordstraat 10-12, Ter Neuzen Firma Gebrs. SIEPKiiAN - Tei. 199. - GOES Do Bie Zoon Kuepoorlkaai 23, Gent. bij abonnement. 30 AS 1 RID-THEE AKKER's verstèrkte Nieuwe Uitgaven Wilt U een schitterende collectie bezichtigen. Prijzen - vanaf f 1.40 f 18.— o.a. Parker-Vacumatic, Swan, Blackbird, Pelikan, Haro, Moor, Parkette, Multigraph (deze laatste heeft een glazen pen, voor door schrijven, teekenen, linieeren, stenographic, enz. prijs f 1.90) Komt even zien bij Plaatst Uw advertenties voor Zuid- en Noord-Beveland in het 99 Zoauwsch- AI d vortontieblad" oplage: 15.300 ex. en voor Walcheren in „DE $PIE" oplage: 18.250 ex. "Twee bladen, waarmede de GEHEELE BEVOLKING VAN ZUID- NOORD-BEVELAND en WALCHEREN wordt bereikt. Vraagt proefnummers en tarieven bij de Drukkers-Uitgevers: 3° Telef. No, 4875 Leveranciers van Schrijfmachines en Rekenmachines en andere <antoor- benoc digheden, nieuw en occasie Re p a r a t i e-l nrichting Belast zich ook met het nazien van Machines KERKBERICHT VAN SLUISKIL Zondag onder hét Octaaf pan Drie koningen (9 Juni) Vanmiddag om 2 uur Lof. Daarna ver gadering van de 3e Orde Om half vijf moet het Meisjespatro naat in de kerk aanwezig zijn. Om kwart vóór vijf Patronaat Dinsdagavond om 7 uur Lof ter eere van den H Antonius Vrijdagacond om 7 uur Rozenhoedje en Kruisweg Dinsdag en Vrijdag, onder de H Mis van 7,30 algemeene H Copimunie voor de schoolkinderen Zondag as. Generale H Communie voor het Jongenspatronaat De geloovigen worden verzocht, deze maand aan het klooster het verschul digde bedrag van f 1,- te voldoen voor hen, die op het zieleboek staan De HH Missen zijn deze week als volgt: Vandaag om 6.30 voor een overleden 'vader; om 8 uur uit dankbaarheid ter eere van O L Vrouw; om 10 uur voor de weldoeners van ons klooster Maandag om 6.30 om 7.30 Dinsdag om 6.30 ter eere van^St An tonius tot zekere intentie; om 7.30 voor onze weldoeners Woensdag om 6.30 om 7.30 voor Petrus Hamerlinck Donderdag om 6.30 voor overleden ouders en fam; om 7.30 Vrijdag om 6,30 voor een overleden vader; om 7,30 voor onze weldoeners Zaterdagdag om 6.30 om 7.30 Zondag om 6.30 voor een overleden vader; om 8 uur om 10 uur voor onze weldoeners Recommandatie Sollicitant: Of ik bij de hand ben? Wel, ik heb vijf weken achter elkaar den hoofdprijs van een kruiswoord raadsel gewonnen Patroon: Ja, maar ik heb e jongen noodig, die bij de hand is tijdens de kantooruren Sollicitant: Wel, dat DEED ik ook tij dens de kantooruren Vervangt op aangename en spaarzame wijze Uw kop koffie of thee na het avondmaal door èen kop (Wettig gedeponeerd voor alle landen) Lekker! VerfrisschendDe zacht pur- geerende en bloedzuiverende gezond heidsdrank voor allen. Dadelijken uit slag. Het is de zachtste en meest ge- zochtste familieremedie. Geeft nooit buikkrampen. Onfeilbaar in alle ge vallen van verstoptheid, bedorven bloed, slechte spijsvertering, huidziekten (jeukte, puisten, zweren, enz.), neer slachtigheid, overspanning, zwaarlijvig heid, slapeloosheid, schele hoofdpijn, onwelriekenden adem, matheid, enz. Volledig naar Uw keus: De zachte ASTRID-THEE enkel in groene pakken (Photo Marchand) en de sterke ASTRID-THEE enkel in blauwe pakken. Doet de proef en U zult nooit andere thee meer willen. Het pak slechts f 0,75 en het driedubbel pak slechts f 1,50. Zendt postwissel aan den bereider: APOTHEEK „SINT-LLOOI" te GENTBRUGGE-België. Zen ding per ommegaande. Beschrijving kosteloos op aanvraag. Gewestelijke alléénverkoopers over heel Nederland gezocht. Vraagt voorwaarden. slommeringen, zei May treurig. Ik zie het trouwens ook aan u. Mijnheer Boxall u moet niet aarzelen, me alles te ver tellen u moet niet meenen, dat ik het niet zou kunnen dragen. Wilt u me de waarheid zeggen de eenvoudige, volledige waarheid? Ik zal heel kalm zijn Juffrouw Dalton, zei hij, er waren moeilijkheden zeer ernstige moeilijk heden. Ik ben bang, dat het nergens toe dient, het voor u verborgen te houden. Als ik het u niet vertelde, zoudt u het gauw genoeg van andere zijde hooren. Juffrouw Dalton, wij uw va der, bedoel ik heeft zware verliezen geleden zeer zware verliezen Verliezen? vroeg May. Maar mijn va der was een rijk man Ja, hij was een zeer rijk man. Maar den laatsten tijd liepén de dingen niet zooals men verwachtte, en vandaag gisteren hij wierp een blik op het raam. waar de eerste flauwe morgen schemering zichtbaar werd gisterer was er een plotselinge daling aan df beurs een volstrekt onverwachte in zinking, die niemand van ons had kun welke U overdag kwelt en 's nachts belet te slapen. Stop dien hoest direct, maar bedenk dat die hardnekkige hoest-buien alleen maar kunnen worden verdreven door een krachtig en doeltreffend werkend mid del de nieuwe verstèrkte Abdijsiroop. Abdijsiroop is vanouds een natuurlijk kruiden- middel, bereid uit oude beproefde geneeskruiden, welker verrassende werking op aandoeningen der ademhalings-organen wordt erkend en geroemd. Bovendien echter is in de nieuwe Abdijsiroop nu nog toegevoegd de krachtigste hoest-bedwingen- de stof welke er bestaat, namelijk de „codeine". De nieuwe versterkte Akker's Abdijsiroop ver- eenigt dus nu in zich de zachte maar grondige werking der geneeskruiden en de snelle zeer krachtige werking der codeïne en daarom noemt men Abdijsiroop: ,,'s Werelds béste Hoest-siroop". Flacon 90 ct., f 1.50, f 2.40, f 4.20. Overal verkrijgbaar. Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger het gebruik. (1) (33) nen voorzien. Maar het was of ik er een 1 voorgevoel van had, en ik heb mijnheer Dalton al weken lang ten sterkste ge- J adviseerd te verkoopen. Doch hij was een man, die steeds op zijn eigen oor deel vertrouwde, en hij dacht, dat ik spoken zag Had hij uw raad maar opgevolgd, mijnheer Boxall! zei ze met een zucht. Maar zou hij zich dat verlies dan zóó aangetrokken hebben, dat hij De heer Boxall keek haar aan. Het was nog veel moeilijker dan hij ge- lacht had, haar de waarheid, de bittere waarheid, zoo onomwonden te moeten meedeelen Een maand of zes geleden zou het niet 5oo onherstelbaar geweest zijn, ging hij voort, hoewel het ten alle tijde erg ge noeg zou zijn! Maar maar uw vader was den laatsten tijd tamelijk roekeloos of eigenlijk niet zoozeer roekeloos, naar te zeer belust op nieuwe winsten. Tk heb het eigenlijk nooit goed kunnen begrijpen. Hij was toch werkelijk rijk Tenoeg, maar toch scheen hij nog niet tevreden te zijn en op een goeden dag, juffrouw Dalton, zei hij tegen me: Ik moet de rijkste man in het graaf schap worden, Boxtall! En dat zou hij ook geweest zijn, juffrouw, als alles naar wensch was gegaan de rijkste man in het graafschap! En nu? vroeg May mat En nu is hij gestorven als de armste!» stiet mijnheer Boxall uit, blij, dat het ergste eindelijk gezegd was En zoo was het ook. De millionair was in één oogenblik van de hoogte getui meld die hij zoo moeizaam bereikt had en hij lag nu boven in de weelderige, overladen slaapkamer, terwijl er nau welijks genoeg was om hem te begraven Bedoelt u, vroeg May eindelijk, dat mijn vader geruineerd was? Ik ben heel bang, dat het zoo is, juf frouw Dalton, antwoordde hij, en zijn stem trilde. Het zou nutteloos zijn, u te misleiden. Toen ik hierheen kwam, had ik nog de hoop, dat zijn bezitting hier en misschien nog een flinke som, op u of uw zuster zou zijn vastgezet, maar maar dat is niet het geval. Het was een onverklaarbare nalatigheid van zijn kant. Werkelijk onbegrijpelijk, voor zoo'n goed zakenman als hij was. Maar Het December-nummer van „Historia" maandschrift voor geschiedenis, (uitg Drukkerij Broekhoff NV, Utrecht, abon nementsprijs f 6,- per jaar) bevat d volgende bijdragen: „Op hoog bevel", door A van der Horst; Het Huwelijksleven van Koning Lode- wijk XIV, door G Staderman; Een Fransch landadellijk gezin in de acht tiende eeuw. (Vervolg), door Mr Dr H P de Wilde; E schets uit het Leven van Sir Thomas Gresham, door mej H van Guldener; Kunstgeschiedenis; Het Kerst landschap bij Breughel, door Dr K Smits; Pieter Saenredam, Eenige nadere bijzonderh over zijn leven en werkèn, door P T A Swillens; Boekbespreking Tal van fraaie illustraties verluchten den tekst Anton E. ZISCHKA: ITALIË Met 25 foto's en 2 kaarten Uitgave van de NV Het Nederland- sche Boekhuis, Tilburg Ingenaaid f 2.90, gebonden f 3,90 Anton Zischka zou niet de ras-jour nalist zijn, die hij is, wanneer hij niei met nimmer-falende flair voor elk nieuw boek juist dat onderwerp koos, waarvan geheel de wereld op dat tijd stip vervuld is. In dit nieuwe groote werk behandelt hij het interessantste phenomeen van den jongsten tijd: de rijzende ster van het aloude Rome, den opbloei van het jonge Italië Er is géén waarlijk ontwikkeld Neder lander, of hij stelt het levendigst be lang in de niets minder dan sensatio- neele verschijnselen, waarvan de op komst van dit verjeudigd land vergezeld gaat. Na de geweldige evolutie van het fascisme het Abessijnsch avontuur. Na het Abessijnsch avontuur (een geslaagd avontuur heet trouwens overwinning, maar oorlog is er evenmin geweest als er in Spanje of in China oorlog is!) het indrukwekkend feit, dat Rome na tal- looze eeuwen weer een keizer heeft, dat de kreet: „leve de imperator!" weer schalde door de Eeuwige Stad. Al is dan ook ironie der historie! de impe rator niet de machtigste in het land, en al draagt ook de ware imperator niet den naam en niet de kroon. Wij beleven tijden en jaren, wier verloop boeiender is dan het spannendst product der fan tasie. Daar is de aloude voorspelling, dat het einde der tijden nadert wan neer het jodendom weer optrekt naar Palestina, wanneer Egypteland weer een koning heeft en er in Rome weer een keizer zal zijn.... Er is geen fascinee- render studie dan die van d« teekenen des tijds. En Zischka behoort tot de be trouwbaarste gidsen bij zulk een studie reis door de gebeurtenissen eener groot - sche periode Hoe ernstig de belangstelling van den gemiddelden beschaafden Nederlander in het Italiaansche probleem moge zijn. hij beschikt toch wellicht niet altijd over genoegzame vóórkennis, over de volle dige gegevens, die voor een bevredigend begrip, een rijp inzicht noodig zijn. Mis schien is hij niet. door gymnasiale op leiding, uitvoerig ingewijd in de ge schiedenis van 't oude Rome; misschien was hij rond 1920 nog te jong om dc groote gebeurtenissen in Italië van den beginne af in de kranten te volgen, en mist hij zóó de degelijke fundeerinp' voor zijn noties van de latere feiten. Om een zaak geheel te kunnen overzien moet men teruggaan tot haar eerster oorsprong. Dat heeft Zischka ten voll- beseft en zijn boek komt dan ook geheel aan deze behoefte tegemoet. De vraag „Wat i s Italië" wordt pas behandeld nadat antwoord is gegeven op de vraag: „Hoe wérd Italië?" Van de vroegste oudheid af ontvouwt hij hëfl wordingsproces der natie. En, eenmaal weer teruggekeerd tot de nieuwste ge schiedenis, verwerkt hij systematisch zijn zeer omvangrijke stof in overzichte lijke hoofdstukken. Zijn indeeling baseert zich op twee cardinale punten: het streven van Italië, en de middelen, die het daartoe ten dienste staan: geestelijke potenties zoowel als mate- rieele hulpbronnen. Italië's wereldbe schouwing, zijn strijd om grondstoffen of het zelf compenseeren daarvan, zijn koloniale perspectieven, zijn verhouding tot Engeland, tot Duitschland, tot de Balkanstaten, tot het witte Spanje.... ziedaar slechts een greep uit de tallooze „questions brülantes" die verband hou den met het weidsche onderwerp, en die diepgaande bespreking vinden Mer^ kent Zischka thans wel voldoen de om geen vrees te koesteren, dat een zoo serieuze studie dor of moeilijk te verteren zou zijn. Zischka blijft ook hier de groote kenner van het publiek, die nauwkeurig weet wat de doorsnêe-lezer noodig heeft en wat hij beter missen kan. Voegen we er nog aan toe, dat zijn kijk op het imperiale Italië volkomen objectief is, dat we hier wél oprecht respect vinden voor wat tot stand kwam, maar nergens eenzijdige verheerlijking van een régime of zijn leider. Het is een boek, dat menigeen, en wellicht niet ten onrechte, de rijpste vrucht van dit nog jeugdige, maar reeds zoo productieve talent zal roemen Het Januari-nummer van „Alte und neue Welt" bevat weer een keur van ge dichten en verdere letterkundige en an dere bijdragen. Zoo oaj „Hausmusik)'1', „Neujahrsbrauche einst und heute", „Alfred Huggenberger, zum 70 Geburts- cag des schweizerischen Dichterbauers", enz enz Rundschau, für die Frauen en Neue Bücher vormen het gebruikelijke slot. Twee kunstplaten en 60 illustraties ver- hoogen de aantrekkelijkheid van het nummer, waarmede de uitgevers het nieuwe jaar ongetwijfeld zeer gelukkig inzetten Prijs per jaargang fr p p f 5,- De Maastunnel Van dit maandblad, „gewijd aan""de belangen van de stad Rotterdam in het algemeen en den bouw van de Maas tunnel in het bijzonder", uitgegeven on der toezicht van den Gemeentelijken technischen Dienst verscheen thans nr 2. Het bevat o.a bijdragen over: „Het ontwerp van de tunnel", „stand van het werk", „Het stadsbeeld van Rotter dam" (door Ir C van Traa) „Wat in Rotterdam thans in aanbouw is" eet., alles verlucht met fraaie foto's Interessante lektuur niet alleen voor technici, doch ook voor allen, die zich voor de ontwikkeling van onze eerste havenstad interesseeren Het tijdschrift verschijnt den 20sten van elke maand en kost per jaar f 4,50 fr p p. Adres Administratie: Drukkerij Henri Bergmans NV., Coolsingel 129b, Rotterdam Beyer's Mode für Alle" „Beyer's Mode für Alle" begint het nieuwe jaar met een zeer geslaagd num mer. Het geeft ons reeds een idee, van wat er in de komende lente gedragen zal worden. Heup en taille worden meer en meer geaccentueerd, terwijl de schouderlijn iets van haar mannelijk heid moet inboeten En daar Carnaval weer spoedig voor de deur staat, doet „Beyer's Mode für Alle" ons eenige leuke en origineele mo dellen aan de hand, ook voor onze kleintjes! Bij het zien van de schattige avond toiletjes komt onwillekeurig de gedachte er is niets vastgezetU.. u zult het me ten goede houden, juffrouw, wat ik u nu vraag, doe ik met alle respect. Ik ben veertig jaar lang bij uw vader in dienst geweest, van kleine jongen af! De eerlijke oogen vulden zich met tra nen. Is het waar, wat hij zei vlak vóór hij de kamer verliet bent u verloofd met Sir Heron Letchford? T: weet wel, dat ik er niet aan behoor te" twijfelen, maar hij leek me totaal in de war. Was het zoo? Ik hoop Het is waar, zei May De hemel zij gedankt! riep hij uit. Juffrouw Dalton ik-ben nog nooit van mijn leven zoo dankbaar geweest Dan komt alles er niets op aan, dan komt het er werkelijk niet op aan. Ik ken Sir Heron Letchford iedereen kent hem, natuurlijk. Hij is een van de rijkste menschen uit het graafschap de allerrijkste ongetwijfeld! Enen hebt u hem al een boodschap gezonden? vroeg hij eerbiedig. Zoo niet, dan denk ik Neen, zei May rustig, neen, maar ik twijfel er niet aan, of hij zal wel gauw hier zijn. Neen, ik zal hem maar geen boodschap sturen HOOFDSTUK XXI „Vaarwel" Lady Letchford, die in een gemakke- lijken stoel bij den gashaard in haar slaapkamer zat, keek op toen de deur langzaam openging Ben jij dat, Heron? vroeg ze. Het was jaren geleden sedert hij zoo bij haar gekomen was als kleine jongen sloop hij dikwijls naar haar slaapkamer, wanneer hij goeden raad of geld noodig had gewoonlijk het laatste Ik ben het, moeder, zei hij Ze keek op toen hij dichter bij den haard kwam en toen ze zijn gezicht zag in het zwakke schijnsel van het ééne schemerlampje, kreeg ze een schok Is uw hoofdpijn wat beter, moeder? vroeg hij, tegen den schoorsteenmantel leunend en op haar neerziend (Wordt vervolgd) j

Zeeuwsche Koerier | 1938 | | pagina 9