DE MAASBODE JANUARI-MAAND De Zeeuwsche Koerier9" Parafix Enveloppen Zoo blijven pen en vingersSCHOON! Benauwd? Kroniek van de week Pro vincienieu ws Na eiken maaltijd. Hoest- Griep -Bronchitis Asthma Oprui mingsmaand Maakt voor Uw opruimingsreclame gebruik van ELITE" FLACON deelten met vele gegevens, namen enz Een alphabetisch register van ruim 4000 regels maakt het naslaan uiterst eenvoudig Uitgave van: NV van de Garde Go's Drukkerij Zaltbommel BINNENLAND. De ziekte van Pruis Kernhard heeft een voikomen normaai verioop Vóór Kerstmis wordt ingevolge de spaarregeling van minister itomme eer. beorag van twee ton veraeeid bij de behandeling van het Verkeers- fonas in de Tweede Kamer bepleitte net Zeeuwsche Kamerlid, de heer Mes, bevordering van de plannen tot samen voeging van de zeeuwsch-Viaamscne Tramweg-Mij en de stoomtram-Mij breskens-Maideghem alsmede de be langen van ontslagen personeel van eerstgenoemde maatschappij. Spr ver zocht voorts, dat de inwoners van Z. Vlaanderen zouden worden vrijgesteld met hun auto's van veergeld op de Westerschelde. Spr. vroeg een vrij veer, van rijkswege te exploiteeren .-v LL&i..«ifcL» Beljaald vervoer per auto naar Beigie Verschenen is het besluit van den Belgischen minister van financiën van 1 December jl., waarbij nieuwe voor schriften gegeven worden voor het be taalde vervoer van personen en goede ren naar België. Deze voorschriften hou den o.m. in, dat geen leege buitenland- sche vrachtauto's meer in België zullen worden toegelaten en dat geladen vrachtauto's alleen worden toegelaten, indien daarvoor de voorgeschreven machtiging is afkegeven De voorschriften treden 1 Januari in werking De Tweede Kamer heeft o.m. het wets ontwerp tot nieuwe opschorting van de verplichte vaccinatie aangenomen. Bij wijze van proef wordt met ingang van 1 Januari het locaal telegramtarief opgeheven en de bodekosten voor tele grammen afgeschaft BUITENLAND. Ludendorff, de bekende Duitsche legeraanvoerder uit den wereldoorlog, ,is Zondagnacht op 72-jarigen leeftijd te München overleden Tot president van den Zwitserschen bondsraad voor 1938 is dr Baumann ge kozen tot vice-president Etter Molens in Zeeuwsch-Vlaanderen. Weer gaat een oude windkorenmolen in Zeeuwsch-Vlaanderen verdwijnen, m de fraaie molen aan den Zandberg on der Graauw. Deze molen, gebouwd in 1579 en een der oudste uit deze streek, is voor afbraak verkocht. (Dagbl v N Br en Z.) Burgemeester van IJzendijke Bij Kon besluit van 17 December is met ingang van 1 Januari benoemd tot burgemeester der gemeente IJzendijke: de heer Jhr L E D S von Bönninghausen tot Heringhaven Bij Kon. Besluit is benoemd met in gang van 17 December tot dijkgraaf van den Noordpolder bij Neuzen W Dekker Pzn te Ter Neuzen ton, als ik het zeggen mag Ik ben bang, dat u er zoo bij avond niet goed over kunt oordeelen. Morgen ochtend Mijnheer Dalton zal u graag in de bi bliotheek ontvangen, mijnheer, zei de knecht, en met een nederige buiging ver dween het kleine mannetje Lieve deugd, May! Wie kan dat nu zijn? Een of andere zakenrelatie van papa, veronderstelde May prompt Maar op dezen tijd van den dag en zonder dat we er van te voren iets van wisten! Ja, ik weet er evenveel van als jij, zei May. Maar wacht, ik moet juffrouw Stevens nog even zeggen, dat ze een kamer voor hem in orde brengt Toen ze een half uur later terugkwam was er nog geen nieuws uit de bi bliotheek; Carrie zat op het haard kleedje met haar hoofd op een stoel en haar oogen niet grooter dan spleetjes van den slaap Gauw naar bed! commandeerde May vroolijk. Vooruit, stap op! Het komt bepaald van den rit, geeuw hs z» (20) Bij Kon. besluit van 27 November is tijdelijk benoemd tot leer aar aan de RHBS te Oostburè, de heer C. A Cam pagne, leeraar aan de RHBS te Ter Neuzen SAS VAN GENT Gemeente* a.a.u. In de Dinsuagavond genouden raaüs- „ntmg weraen ue geiooisorieven van ïiieuwoenoeniae raausnd F. J. Kaa _i.i orae oevonaen en werd diensvoigens „oc zijn toeiating oesioien ü,en voorstel tot wijziging der veror dening op de neiiing van scnooigeia ,oor net lager onderwijs in de gemeente .verd aangenomen, speciaal voor de ra kere kiassen is deze verordening aan- .uerkenjK gunstiger voorts werd nog gewijzigd een veror dening op de heffing van Secretane- eges en vastgesteld een verordening op ue heffmg en invordering van besmette- .ijxe ziektegelden Besloten werd tot een algeheele re organisatie van de brandweer, de aan- ocnafiing van een automobielbrandspuii en van verder materiaal, het inrichten /an een nieuwe alarmeerinrichting etc Hiervoor werd aan B en W een crediet /an f 6500 toegestaan. Meteen is een nieuwe verordening op de brandweer vastgesteld Aan A. Vernaeve en R. en A. Claeys- sens werd gemeentegrond in erfpacht afgestaan aan de Stationsstraat, Tram- traat en Beukenstraat. In verband hier mede werden enkele landpachten inge- rokken Voorts werd nog goedkeuring verleend voor verkoop van oud materiaal en wer den enkele wijzigingen in de gemeente- oegrooting 1937 aangebracht Bij de rondvraag vernamen we. dat de vuilniswagen in reparatie is en dat B. en W nog geen termen hadden kunnen vinden om verbetering te brengen in net ophalen van vuilnis in de Zand straat Burgerlijke stand. iVeek van 12 tot en met 18 Dec 1937 Gehuwd. 18 Dec Franciscus Jacobus Renique, 48 jaar en Maria Theresia van den Broeck, 52 jaar Geboren. 14 Dec Ria Martha Johanna, dochter van Alphons de Maaijer en Philomene Maria pernaerd Overleden. 14 Dec Clementina van Tienen, 64 jaar, echtgenoote van Theo- dorus Annaart 15 Dec. Anna Ivona Ra- hel van Voren, 18 jaar. dochter van Petrus Bernardus van Voren en Valen- tina Maria Rammeloo, overleden Loop der bevolking Aangekomen. B. M De Meijer, hoedenmodiste van, Brussel (B) C. A Buysse, fabrieksarbeider van St Je Carrie verontschuldigend, maar ze .iet zich toch meetronen, en nadat May jaaar had toegestopt, keerde ze naar de iekamer terug. De twee reuzen hadden blijkbaar ook te veel slaap om nog naar het vuur om te kijken, en het was laag aeergebrand, terwijl er, zooals gewoon- ijk in zoo'n geval, geen kolen waren. Eet pompeuse vertrek zag er vreemd- momber en naargeestig uit. May stak :en paar schemerlampjes aan ze had n de eetkamer haastig een soupertje aten klaarzetten en ging bij de over ilijfselen van het vuur zitten, haar best ioend om haar teleurstelling te onder- Irukken. Maar het viel haar moeilijk; :elfs de klok scheen te tikken: Heron tornt niet! Heron komt niet! Een gevoel van verlatenheid kwam iver haar terwijl ze doelloes voor zich lit zat te staren; en met een nerveus schokje hoorde ze tenslotte de deur /an de blibliotheek open en dicht gaan m voetstappen naderen in de hall. De leur ging open en de heer Dalton ver scheen Papa, zei ze, ik heb een koud souper latenToen verstomde ze plotseling Gilles-Waes J J Nelissen, mijnwerker V£,n Luik B J Koole en gezin, timmerman van Luik B A H Meert, handelaar van Ter Neuzen Vertrokken: M L Dierick, weefster naar Zelzate B A van Gaveren en gezin, fabrieksar beider naar O en W Souburg TER NEUZEN In de Donderdag jl. gehouden raads zitting werd het in de vorige vergade ring genomen besluit tot afschaffing van de kermis weer ingetrokken Besloten werd voorts o.a., voor ver nieuwing van de Axelsche brug een bij drage te verleenen van f 10.080 Tot gemeente-geneesheer te Sluiskil werd benoemd de heer Nanninga, arts, aldaar WESTDORPE Werkloosheid, Aantal werkloozen 151 Als Gij 's nachts niet slapen kunt door de benauwdheid op Uw borst. Als Uw ademhaling moeilijker en pijn lijker wordt door de verstopping van Uw luchtpijptakken, neem dan Akker's Abdijsiroop. Gij zult Uw benauwdheid overmeesteren, want de slijm zal zon der .moeite loskomen. Vanaf den eersten lepel begint de verlichting. Dat opgeblazen, benauwde gevoel zal verdwijnen en na korten tijd zult Gij geen spoor meer van die borst- benauwdheid bemerken. Neem dus bij AKKER (33) IV De grootste oplaag in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. Verspreiding in ALLE bevolkingskringen en in alle gemeenten.De Zeeuwsche Koerier biedt U de beste kans op succes Nieuwjaarswenschen worden gaarne vóór 26 December ingewacht ONTVANGEN: Een nieuwe zending De zelfplakkende enveloppe Wordt gesloten zonder bevochtiging Zeer hygiënisch ^n practisch Verkrijgbaar in den Boekhandel DE ZEEUWSCHE KOERIER SAS VAN GENT Dagblad met ochtend- en avondeditie DE BESTE COURANT VAN NEDERLAND OP ELK GEBIED DE SNELSTE EN MEEST COMPLETE BERICHTGEVING DE VRIEND VAN HEEL HET HUISGEZIN In de agentschappen te: Sas van Gent, Ter Neuzen, Sluiskil, Westdorpe, Axel, Philippine, Hulst, Kloosterzande, IJzen dijke en Sluis ontvangen de abonné's des ochtends vóór 9 uur het ochtendblad cn des avonds vóór 9 uur het avondblad. Dat is vooral voor den zakenman doch óók voor den particulier een factor van groote beteekenis, vooral in dit ge ïsoleerd gewest. Abonneer U nog heden! Gij zult er geen spijt van hebben. Abonnementsprijs f 0.35 per week (alleen in agent schappen). fl.50 per maand. f4.50 per kwartaal. Voortaan geen vuile „inktvingers" meer bij het vullen! Want kijkt U eens naar nevenstaand schetsje. Daar ziet U het nieuwe, verbazend ver nuftige vulreservoirtje van den Talens „Elites- flacon. De vulpen steunt hier op den glazen rand! Dus nooit meer inkt aan houder en vin gers! Een geweldige verbetering! Bovendien is nu de pen heelemaal ondergedoopt, zonder stooten van de kostbare gouden punten op het glas. Een mooie flesch, een zindelijke flesch gevuld met den besten vulpeninkt, dien U koo- pen kunt: Talens! En toch slechts 60 cent. Schóón in dubbelen zin: ontwerp CopierLeerdaml Verkrijgbaar in den Boekhandel „De Zeeuwsche Koerier" Sas van Gent De man, die in de open deur stond, was ontwijfelbaar haar vader, maar hij leek zóó weinig op den vader dien ze uit het dagelijksch leven kende, dat ze nauwe lijks kon begrijpen, dat hij het was HOOFDSTUK XX Een groot verdriet Zijn kezicht, gewoonlijk zoo rood, was bleek en vertrokken, zijn oogen waren met bloed beloopen en door zwarte krin gen omgeven; zijn heele manier van doen zelfs was vzranderd en inplaats van zijn gewone zelfvoldaanheid en op schepperij was een zonderlinge, ver dwaasde kalmte gekomen, als van een gebroken mensch. Toen ze een paar stappen naar hem deed, draaide hij zich om; alsof hij haar niet onder de oogen durfde komen Eh, Boxall, zei hij tot het kleine man netje naast hem, ik eh ik denk, dat ik nog maar- even terug zal gaan en dien brief schrijven, terwijl jij iets te eten krijgt. Kom maar bij me in de bibliotheek wanneer je klaar bent. May, blijf maar niet op. Mijnheer Boxall en ik hebben, eh, zaken af te doen. Wel te rusten. Waar iswaar isCarrie? Carrie is naar bed gegaan, papa. Ze was erg moe, zei May. Kan ik iets voor u doen? Kan ik dien brief niet voor u schrijven? Nee, nee, zei hij. Je bent een lief kind, May; maar ik geloof niet, dat je me kunt helpen, wel, Boxall? Laat ik u dan een glas wijn brengen, zei ze, liefkoozend haar hoofd tegen zijn schouder duwend Nee, zei hij vaag, nee, dank je. Toen keek hij op en klopte haar op den schouder. Ja, je bent een lief kind, May. Boxall tot zijn gast dit is mijn oudste dochter, juffrouw May Dalton, de ahem! even kwam de oude klank in zijn stem de toekomstige Lady Letchford Papa! mompelde May, pijnlijk getrof fen De toekomstige Lady Letchford. Boxall, hè? zei hij; en met nog een klope op haar schouder ging hij heen May stond hem bleek en bezorgd na te kijken Had haar vader misschien te veel gedronken? Een of ander diner in de stad wellichtMijnheer Boxall scheen niet van zins, er eenig licht op te werpen, ook niet toen hij rustig in de eetkamer aan tafel zat en een be- eefde poging deed, eetlust te huichelen Ik ben bang, dat papa niet heelemaal Ji orde is, zei May tenslotte Vermoeiend weer, juffrouw Dalton Jen eenen dag warm, den anderen dag koud Neen, ik zal niet meer gebruiken, Jank u. Ja, dit is een prachtig huis. Vloet een geweldige som gelds gekost ïebben Ja, dat geloof ik wel, zei May ver strooid. Bent u hier al eens eerder ge weest, mijnheer Boxall? Neen, neen. Maar ik heb er mijnheer Dalton over hooren spreken. Een schit terend huis. Geen hypotheken natuur lijk? En zeker vastgezet op u of de an dere jonge dame? Dat weet ik niet, zei May, met een iet wat bevreemd glimlachje O, zei hij, maar daar twijfel ik niet lan. Me dunkt, dat ik nu maar eens naar mijnheer uw vader moest gaan. Hij heeft me waarschijnlijk nog noodig (Wordt vervolgd) H

Zeeuwsche Koerier | 1937 | | pagina 7