GROOTE PUZZLEWEDSTRLJD Nat. Fonds voor Bijz. Ifooden Gezondheid de grootste schat op aarde HOOFDPRIJS ASTRID-THEE FEUILLETON Wie wordt Lady Letchford Duivensport Deze fraaie en comfortabele Ford V-8 cl ab-coupé to to BIJ HET EINDE VAN HET SPORT SEIZOEN Het sportseizoen is dus weer ge ëindigd! Voorbij de groote en mooie vluchten, voorbij het optimisme en de hoopvolie verwachtingen van den lief hebber! Dat de uitslagen voor sommige lief hebbers te wenschen overlaten en dat er tal van ontmoedigden zijn, is zeker. Dat echter mag niet oorzaak worden, dat we onze duiven aan hun lot over laten Integendeel, zij dienen van dichtbij nagegaan opdat zij op normale wijze de verpiuiming kunnen doormaken Kweeken of niet kweeken op dit oogenblik heeft zijn voorstanders en tegenstanders. Vele ervaren kampioenen zien er heusch geen bezwaar in, dat hun dui ven na de vluchten nog een koppel jongen opkweeken Zoolang de temperatuur zacht blijft is er immers toch geen houden aan! Maar aldoor zoeken de duiven te neste len en het dient kezegd: wanneer ze ge zond blijven, treedt toch, wanneer het oogenblik daar is, den grooten rui in Andere liefhebbers geven den voor keur aan volgende doenwijze: Ze laten hun duiven broeden op kalkeieren Nog andere doen ze velten en sluiten ze buiten het hok Een tenslotte in tegenstelling met wat hier voorafgaat hebben we liefhebbers alhoewel ze uiterst klein zijn in ge tal die hun duiven winter en zomer laten nestelen Zeg niet neen, want we kennen er Kortom in duivenüefhebberij heeft men zooveel handelwijzen als men dui- venliefhebbers aantreft De eene doet het zqp, de andere zus, en toch komt men meer dan eens voor het feit te staan, dat twee liefhebbers, die sterk spelen er nagenoeg de meest tegenstrijdigste manieren van verzor ging en leiding op nahouden Wel nog kennen we sommige kam pioenen, die zoo op het einde van het sportseizoen overgaan tot volgende proef: De duiver en de duivin, die het beste vlogen, worden samen gekoppeld. Wij weten nu wel, dat goed met goed niet altijd goed geeft, doch de proef nëmèh in dezen zin is toch steeds de moeite waard. Andere liefhebbers, en niet van de minste, hebben hun jonge duivinnen, de duivinnen van dit jaar gespeeld tot An- goulème! De vogels, die goed kwamen zonder trucjes en zonder gepaard te zijn, worden bestemd voor den kweek, wanneer de noodzakelijkheid zich doet gevoelen Dit denkbeeld is nog zoo slecht niet Trouwens onze duivensport berust op en herhaaldelijk beproeven. Gaat het eene niet, men probeert het andere en zoo maar steeds voort Op dit alles komen we ten gepasten tijde wel terug Het doel van huidig artikel was Uwe aandacht vestigen op zekere belang rijke punten in onze sportorganisatie De sportorganisatie laat in menig ge val nog te wenchen over. Te veel maat schappijen bezondigen zich aan zorg loosheid en nemen niet de noodige maatregelen om de pogingen tot be drog, die buitenzij ds, maar ook binnen- sijds zouden kunnen gepleegd worden, (te voorkomen. Het blijft in alle opzichten een groote waarheid, dat het veel beter is voor komen dan te moeten ingrijpen Heeft men zich al wel eens ernstig afgevraagd of de aangestelde personen, hetzij voor de inschrijvingen, hetzij voor het opmaken van den uitslag, hetzij nog voor alle bewerkingen met betrek king tot de constateurs, benevens de -noodige en onmisbare bekwaamheid be vitten ook den noodigen waarborg bie den om hun werk naar behooren uit te voeren? Een dergelijk werk dient gewetensvol verricht en we weten maar al te goed, hoe sommige onschuldige opoplettend- heden oorzaak worden van misverstan den en cheuringen in den schoot der kringen PAU (Nadruk verboden) (Wordt vervolgd) HEEFT U IETS OP TE RUIMEN? MET EEN KOERÏERTJE RAAKT GE 'T ZEKER KWIJT. KOERÏERTJES BIE DEN UW ARTIKEL OVERAL AAN. PRIJS SLECHTS 50 CT. (VOORUIT- P.ETAALBAAR). Vervangt op aangename en spaarzame wijze Uw kop koffie of thee na het avondmaal door een kop (Wettig gedeponeerd voor alle landen) Lekker! Verfrisschend! De zacht pur- geerende en bloedzuiverende gezond heidsdrank voor allen. Dadelijken uit slag. Het is de zachtste en meest ge- zochtste familieremedie. Geeft nooit buikkrampen. Onfeilbaar in alle ge vallen van verstoptheid, bedorven bloed, slechte spijsvertering, huidziekten (jeukte, puisten, zweren, enz.), neer slachtigheid, overspanning, zwaarlijvig heid, slapeloosheid, schele hoofdpijn, onwelriekenden adem, matheid, enz. Volledig naar Uw keus: De zachte ASTRID-THEE enkel in groene pakken (Photo Marchand) en de sterke ASTRID-THEE enkel in blauwe pakken. Doet de proef en U zult nooit andere thee meer willen. Het pak slechts f 0,75 en het driedubbel pak slechts f 1,50. Zendt postwissel aan den bereider: APOTHEEK „SINT-ELOOI" te GENTBRUGGE-België. Zen ding per ommegaande. Beschrijving kosteloos op aanvraag. Gewestelijke alléénverkoopers over heel Nederland gezocht. Vraagt voorwaarden. Pyttersen's Staatsalmanak voor Iedereen. Jaargang 1938 Pyttersen heeft zich in den loop van zijn bijna veertigjarig bestaan onder ambtenaren, zakenlieden, besturen van vereenigingen en instellingen en vele anderen meer, een kring van vrienden verworven, die nog steeds in omvang toeneemt. Men waardeert er Pyttersen om den schat van kennis, waarmee hij een ieder, die een beroep op zijn voor lichting doet, behulpzaam is. Nooit stelt hij te leur; hij is boendien precies en handig. In één woord: Op Pyttersen kan men aan! Snel en precies licht Pfttersen U in over: 1 Ruim 1700 Vereenigingen, Bonden, Genootschappen, Stichtingen enz. met vermelding van doelstelling, namen der bestuursleden, secretariaatsadressen, enz enz (Ongeveer 10.000 namen) 2 Alle hoofdambtenaren, in dienst bij het Koninklijk Huis, werkzaam bij de Ministeries, Consulaire ambtenaren, le den der Staten Generaal enz (In totaal ruim 7000 namen) 3 Alle hoofdpersonen in dienst bij de Provinciale- en Gemeentebesturen van geheel Nederland (in totaal bijna 11.000 namen) 4 Alle hoofdpersonen in dienst bij de Rechterlijke Macht Un totaal ruim 5000 namen) 5 Alle Notarissen (plm 900 funciona- rissen) 6 Alle hoofdambtenaren in dienst bij de Posterijen enz (Ongeveer 1700 namen 7 Alle personen in dienst bij het Hooger-, Middelbaar-, Technisch-, Han dels- en ander Onderwijs (in totaal ruim 10.000 personen) 8 Alle hoogere militairen van Land en Zeemacht (ongeveer 11000 personen) 9 Alle hooger personeel in dienst van 's Rijks Waterstaat (ongeveer 800 per-< sonen) 10 Geestelijken in dienst bij de Her vormde, R Kath., Gereformeerde, Ned Isr. en andere kerkgenootschappen (in totaal ruim 6000 namen) 11 Het hooger personeel in dienst bij de Nederlandsche Regeering in Oost- en West-Indië en Curagao (ongeveer 9000 namen) 12 De ridderorden van de in den al manak voorkomende personen (onge veer 3500 namen) Behalve bovenstaande belangrijke hoofdstukken nog talrijke andere ge- Verder: Eng. huisk. mali. ciré, waarde f. 400.-, Vroom Dreesmann; Dameskleeding naar keuze f. 275.-, Gebr. Lampe, Amsterdam, Rotterdam, Utrecht; Dan.eskleeding naar keuze f. 275.-, Haagsch Modehuis, Den HaagGoederen t.w.v. f250.- naar keuze, N.V. Mag. De BijenkorfPhilips' Radiotoest. „Arabesque", type No. 802 A, waarde f. 249.- en 1324 andere fraaie prijzen. Knip onderstaande stukjes uit, voeg ze samen en plak ze. op een briefkaart. Men vindt dan in een symmetrischen rand een kernachtige spreuk door H.K.H. Prinses Juliana. Eere-Voorzitster van het Nat. Fonds voor Bijzondere Nooden, uitgesproken bij de installatie van het Bestuur van het N.C.C. 1. Inzenden vóór 20 December 1937, laatste buslichting, aan het Nationaal Fonds voor Bijz. Nooden, Den Haag. 2. Boven de gewone porto minstens 25 ct. aan postzegels bijplakken welk meer-bedrag door de Posterijen aan het N.F.v.B.N. vergoed, tenvqlle aan Uw noodlijdende landgenooten ten goede komt. 3. Iedereen kan aan den wedstrijd deelnemen en zooveel oplossingen inzend in als hij wil, mits iedere briefkaart voorzien is van minstens 25 ct. extra porto. Indien meerdere goede oplossingen binnen komen, beslist het lot. Naam en adres afzender in blokietters vermelden. door CHARLES GAR VICE (61) Nee, zei May, haar zachtjes terug houdend, doe dat maar liever niet. Ik geloof, dat Papa niet graag gestoord wil worden Ze aten zwijgend en met niet al te veel smaak, want hun late, voedzame landelijke lunch was nog te kort ge leden. Zoodrag ze klaar waren, bestelde May onmiddellijk dc thee Papa moet zich ziek voelen, zei ze be zorgd. Iets heets zal hem misschien goed doen. Maar een minuut later was ze alweer terug met den onaangeroer den kop in de hand Papa wil heelemaal niets hebben, en wenscht met rust gelaten te worden. We kunnen beter naar den salon gaan Hoe laat denk je, dat Heron komt? yroeg Carrie Ik weet het niet. Je schijnt erg naar hem te verlangen Ja, dat doe ik ook, zei Carrie open hartig. Ik zou hem wel elke minuut van den dag hier willen hebben. Wat was hij vandaag toch weer aardig! Dat hij mij zoo maar meenam, inplaats van met jou alleen te gaan! Menig ander zou mij maar rustig thuis hebben laten bakken en me als een klein kind be handeld hebben. May, hij aanbidt den grond waarop je loopt! Als je wist, hoe hij naar je kijkt als je het niet merkt o, May, wat is liefde toch iets wonder lijks! May zweeg, met een droomerige uit drukking op haar gezichtje En, May, wat een groote dame zul je worden! Hemel, ik dacht dat zelfs de koning niet zóóveel land bezat als hij schijnt te hebben en hij praat er maar over of het niets bijzonders is. O May, als ik eraan denk, dat jij Lady Letch- förd van den Eikhof zult zijn en ik Lady Letchfords zuster! 't Is gevaarlijk om de huid van den bWr te verkoopen vóór hij geschoten is, Carrie Ja, dat weet ik wel; maar dat is op dit geval toch niet van toepassing, hé? Wanneer zou hij nu komen? Ze zullen nu wel met eten klaar zijn# dan zal hij nog wel een sigaar willen rooken met mijnheer Vavasour, dandaar wordt al gebeld. Nee, dat is de bibliotheek, zei May, ietwat zenuwachtig. Wat is er, Thomas? Want de knecht was binnengekomen Mijnheer wil, dat het rijtuig naar het station gaat om iemand van den laats- ten trein te halen O, wie komt er dan,-May? riep Carrie Ik weet het niet, antwoordde May rustig, terwijl ze belde en de noodige orders gaf. Ik begrijp niet, dat papa ons niets ervan verteld heeft. Wie het ook is; hij of zij zal valnnacht hier moe ten blijven, want er gaat geen trein meer naar de andere richting. Hè, ik wilde maar, dat hij me even te woord stond Laat hem maar met rust, ried Carrie We zullen het wel zien De avonduren kropen langzaam voor bij, maar Sir Heron verscheen niet. Carrie, die eerst ongeduldig was over zijn uitblijven, werd rustig en naden kend en begon May te troosten Hij is natuurlijk opgehouden, zei ze. Er is misschien iemand gekomen om hem te spreken Ja ja, zei May, glimlachend ondanks haar teleurstelling Het is nog niet te laat, zei Carrie, met plotseling-herlevende hoop. Pas half elf Nee, ik denk, dat hij vanavond niet meer komt, meende May, zoo opge ruimd mogelijk. Hij heeft vandaag ook al meer dan genoeg tijd aan ons be steed. Hij vindt misschien, dat hij zich eens wat met zijn gasten moet bezig houden Ja, zei Carrie Ik denk, dat juffrouw Vavasour wel dol op ons moet zijn, ging ze met een grimas voort Sst! zei May blozend. Ze is heel vrien delijk voor ons geweest, Carrie Allerliefst! beaamde Carrie grijzend. Stil! Wat is dat? Het was het rijtuig, dat terugkwam van het station en beiden sprongen op. Even later ging de deur open en de knecht diende aan: Mijnheer Boxall Een kleine bleeke man met lichte oogen, die pijnlijk knipperden tegen het licht, kwam binnen met den hoed in de hand en bleef blozend en verlegen mi4den in de kamer staan. Het leek een klerk of een zakenman Juffrouwjuffrouw Dalton, geloof ik? zei hij met een vriendelijk zenuw achtige stem May knikte en hij boog wat onhandig voor de beide meisjes. Ikeh mijnheer Dalton is zeker thuis? vroeg hij aarzelend Ja, mijn vader is in de bibliotheek, antwoordde May Juist, zei hij, juist. Als u, eh mis schien zoo vriendelijk wilt zijn, hem te zeggen, dat ik er ben; hij verwacht me May belde. Wilt u uw jas niet afdoen? vroeg ze toen. En hebt u gedineerd? Gedineerd? vroeg hij glimlachend. Ik dineer altijd 's middags om één uur Wil ik dan een souper voor u laten klaar zetten? Neen, dank u, heusch niet. Ik wil het liefst eerst met mijnheer Dalton spre ken. Misschien moet ik straks weer weg U woont hier schitterend, juffrouw Dal-

Zeeuwsche Koerier | 1937 | | pagina 6