De Zeeuwsche Koerier „De Zeeuwsche Koerier Crisis-maatregelen Ernstig Spoorwegongeluk te Langerbrngge. Voor do Vrouwen f00 0 H, 945* <1v.i3', '%A No. 4175 Vrijdag 24 December 1937 52ste Jaargang Nieuws-Bijvoegsel van van uuzti auvrntttim*. m.42 ILibtsicLjiQ Alsïq Studio* te Tüfih&xsunv ÏÏï&tkotbach ert K&iéten.artchiiecteri. ;-i*s Plaats een Nieuwjaarswensch in Dan bereikt U al Uw Vrienden en Klanten I Zend ons vóór 26 dezer Uw tekst Maandagochtend is de trein, die om 6 uur 1 uit Zelzate naar Gent vertrekt, bij het binnenrijden van het station Langerbrugge, door een onjuisten wissel stand op een stilstaanden goederentrein ingereden. Van de personentrein, die uit vier derdeklasrijtuigen voor week abonnementen bestond, werden de eerste twee wagons ingedrukt. Een twintigtal personen werd daarbij min of meer ernstig gekwetst. Een hunner, Cyriel Hamerlinck uit Zelzate, 27 jaar oud en vader van 4 kinderen, overleed een uur later. Een 10-tal gewonden, waaronder 2 zwaargekwetsten, is ter verpleging in het Instituut der H Fa milie te Gent opgenomen Omtrent de verantwoordelijkheid voor den ramp konden nog geen mededeelin- gen worden verstrekt De aangereden goederentrein bleef onbeschadigd Nader vernemen wij, dat nog een tweede slachtoffer is overleden DE AVRO GAAT WEER BOUWEN Het tempo, waarin het oude aorps- geaeelte aan het begin van aen 's ura- veianascneweg te inuiversum piaacs maakt voor nieuwe m moaerne swji op getrokken bebouwing, versnelt nog steeds. Nu ae mokerslagen op het ouae huis van het Notarisseh-gcsiacnt Perk met meer klinken, ornaat dé sloopersarbeid daar is voltooid, grijpen er ai weer andere handen naar hamers om straks aan den overkant nieuw puin te kloppen. De AVKO zal ni. de irontbreedte van haar gebouwen aan den 's Graveniandscheweg van 80 Meter tot 125 Meter verlengen. De oude villa op den hoek van dezen weg en van het Melkpad zal worden gesioopt. Op die plaats zal een nieuw gebouwencomplex verrijzen, met het doei de AVRO een aantal omroeplokaliteiten te bezorgen ten dienste van haar talrijke orkesten Het groote studio-compiex, dat ver leden jaar gereed kwam, heeft nl door de talrijke nieuwe mogelijkheden, dat het de AVRO verschafte, tot gevolg ge had, dat de studiolokalen zoo intensief werden gebruikt, dat vaak aan de be hoefte aan uitzend- en repetitie ruimte niet meer kon worden voldaan. De groote concertzaal bv heeft door de ontwikkeling van het instituut der „Bonte Dinsdagavondtrein", door de Mengelbergconcerten en door de tal rijke andere uitzendingen met aanwe zigheid van publiek, een gebruik gekre gen, dat de verwachtingen verre heeft overtroffen en dat niet meer aan de eischen van het omroepbedrijf vermag te voldoen. De talrijke orgelconcerten, zoowel die op het kerkorgel, als de con cert-orgelbespelingen, zoomede de re petities van het AVRO-Morgenwijding koor en van het kinderkoor van Jacob Hamel, blokkeeren het gebruik van de groote zaal zóó vaak, dat uitzendingen en repetities in het gedrang kwamen. De AVRO heeft daarom besloten aan het in haar bezit zijnde pand aan de overzijde van het Melkpad een voor haar nuttige bestemming te geven. De nieuwe omroeplokaliteiten zullen zoo danig worden geconstrueerd, dat zij aan hooge eischen van geluidsisolatie en acoustiek zullen voldoen Men krijgt een idee van de afmetin gen der nieuwe lokaliteiten, wanneer men hoort, dat er een tweede groote zaal wordt gebouwd, die dezelfde afme- Het loopen naar haar werk was een marteling Nu bevrijd van de rheumatische pijn in haar voeten „Gewoonlijk liep ik naar mijn werk met tranen in mijn oogen door de rheu matische pijn in mijn voeten. Een col lega drong er op aan, dat ik regelmatig Kruschen Salts zou gebruiken. Na 3 flacons voelde ik mij zoo verlicht, dat men mij door de zaak kon zien hollen. Ik heb sindsdien steeds de dagelijksche dosis genomen en heb nooit meer last van rheumatische pijnen". Mevr. M. W. Wanneer zich in Uw lichaam afval stoffen ophoopen, zullen zich hieruit allerlei schadelijke stoffen vormen, o.a. het gevreesde urinezuur, dat de oorzaak is van rheumatische pijnen. Kruschen Salts spoort Uw inwendige organen aan tot actieve geregelde werking, waardoor alle afvalstoffen langs natuurlijke weg zacht en regelmatig worden verwijderd. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a f 0.40, f 0,75 en f 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoo wel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Mij., Amsterdam, voorkomt. (34) FAVORIET-KNIPPATROON. Jeugdige japon Nr 976 In deze rubriek worden zooveel mogelijk alle maatregelen beknopt vermeld, welke van regeeringswege in verband met de crisis worden genomen. Nadere bijzonderheden, welke ons door het Departement dienaangaande worden verstrekt, liggen te onzen kantore voor abonné's ter inzage. Verschenen zijn de volgende crisis- oublicatiën 9 Dec De Boterheffing 10 Dec Denaturatievergoeding erwten en veldboonen oogst 1937 14 Dec Biggenmerken 14 Dec Vervoer van aardappelen 16 Dec De Boterheffing Twee ton voor het Misdeelde Kind Even een paar postzegels koopen natuurlijk kinderzegels voor de Nieuwjaarswenschen. Dan zien ze er dubbel fleurig uit en degenen die ze ontvangen, waardeeren de goede ge dachte P #3 Jo ,-ii' Gingen zal hebben als die, welke aan den Hooge Naarderweg is gelegen. Bo vendien zal er op die plaats een nieuwe studio voor de dansmuziek worden ge jouwd, waarbij de hoofdafmetingen en de acoustische afwerking zuilen worden gekozen op voorbeeld van de studio's der BBC in May da Vale in Londen Aangezien met dezen bouw eerst mid den 1938 kan worden begonnen, zal de AVRO, als een afzonderlijk onderdeel van de nieuwe plannen, beginnen met jen uitbreiding van de recreatie- en garderoberuimten in de tegenwoordige studio. Dit wordt bereikt door een sier lijke aanbouw aan de schouwburgwand, Een jurkje van gebloemd materiaal staat altijd frisch, fleurig en vroolijk! Vooral wanneer het dan nog een een voudig, pretentieloos model is, zooals het modelletje op onze afbeelding. Heel apart is de coeurvormige halsuitsnijding Het blousje is langs den middennaad ingerimpeld. Dé mouw valt zeer wijd op den pols. De vierbaans rok loopt klok kend uit Benoodigd materiaal: 2»/2 meter van 130 cM breedte. Het patroon is te ver krijgen in maat 42: bovenwijdte: 96 cM; taillewijdte: 74 cM; heupwijdte: 104 cM Door het al of niet aanknippen van na den, kan men het patroon passend ma ken voor het eigen figuur Dit Favoriet patroon is te verkrijgen bij den Boekhandel „De Zeeuwsche Koerier" te Sas van °°nt tegen de prijs van 26 ct (plus 4 ct voor porto- en administratiekosten Tevens ligt er een FAVORIET- MODELLENBOEK ter inzage, waarin tal van modellen van japonnen, blouses, mantels, kinderkleeding enz. staan af gebeeld. De prijs van deze Favoriet knippatronen bedraagt eveneens 30 ct pei stuk. waaraan nu de grijze filmcabine uit steekt. De zuilengalerij zal in een ge sloten gang worden veranderd; hoven de tegenwoordige gang, meer dan de helft der hoogte van deze filmcabine „opslokkend" en inbouwend zal een le vendige giasgevel ontstaan, die het iet wat stugge uiterlijk van de studio op die plaats niet weinig zal verfraaien. Deze verbouwing moet tegen den zomer van 1938 voltooid zijn. Het oude en het nieuwe gebouwèncomplex zullen hoogst waarschijnlijk door een onder het Melk pad te graven tunnel met elkaar worden verbonden Tenslotte zal de AVRO, die er een Toezending zal geschieden na ont vangst van het bedrag, dat kan worden overgemaakt per postwissel, in post zegels of wel door storting of overschrij ving op onze postrekening 52419 Den lezeressen wordt vriendelijk ver zocht bij bestelling duidelijk het num mer van het gewenschte patroon en tevens naam en adres zoo volledig en duidelijk mogelijk op te geven. Men voorkomt daardoor onnoodige vertra ging in de verzending. Gelieve verder Uw bestelbrieven vol doende te frankeeren, daar deze anders niet door ons geaccepteerd worden Verder leveren we niet alleen Favo riet-patronen van het hier gepubliceer de model, doch van ieder gewenscht modeplaatje. Toezending van een af beelding of schetsje met vermelding van maten is voldoende Dames. Denkt bij eigengemaakte klee ding aan een FAVORIET KNIP PATROON. Ze voldoen uitstekend en zijn goedkoop! Hebt ge reeds succes bereikt, zegt het Uw vriendinnen en kennissen Prijzen van deze FAVORIET-KNIP PATRONEN NAAR MAAT ZIJN: Mantel f japon: f 0,85; lingerie en kinderkleeding: f 0,60; blouses: f 0,55; rok: f 0,50 FAVORIET-COUPE is ongeëvenaard ONS KERSTMAAL Cflt - Het jonge vrouwtje met de slechts spaarzaam gevulde huishoudbeurs, maai met het vaste plan om de Kerstdagen ohuis gezellig te maken, komt me om raad vragen „Wat kun je nu eens doen, dat niet veel kost en dat toch de tafel anders maakt dan iederen dag? Geen uitge breid diner natuurlijk, maar een maal tijd, die er feestelijk uitziet, dit wat langer duurt daïT'op een gewonen dag en die daardoor het knusse bij-eikaar- zitten verlengt?" Dan moeten we eerst maatregelen nemen om de kamer en de tafel wat „aan te kleeden". Koop b.v. een rolletje rood crêpe papier en knip daarvan ten eerste een rechte breede reep bij wijze van tafellooper voor over je witte tafel laken. Of wel, maak er smallere strook jes van en leg die kruisgewijs over el kaar, zoodat er witte ruiten ontstaan met een roode omranding. Om het dunne papier voor verschuiven te be waren, leg je er hier en daar een takje hulst of een takje dennegroen op. Ver der knip je nog wat servetjes om b.v. in je broodbak te leggen bij ontbijt of middagboterham en om je koekjes- of bonbonschaaltje mee te bedekken; een randje fijn geknipt franje staat om al die kleedjes aardig Voor de kaarsen, die 's avonds de tafel zullen verlichten, hol je met een ge wone appelboor een aantal groote aardappelen uit van ongeveer gelijke grootte, die je eerst feobt afgewasschen en gedroogd. Je snijdt den onderkant nieuwe groote reportagewagen bij ge kregen heeft, op haar terreinen een ruime garage bouwen, waarin o.a de accu's van de groote reportagewagens kunnen worden opgeladen en waar haar geheele wagenpark geriefelijk kan worden ohdergebracht De architecten Merkelbach Karsten die ook de studio hebben ontworpen zijn reeds met de uitwerking der nieuwe bouwplannen begonnen en wij zijn iri staat hierbij reeds een schets- teekening te plaatsen van het AVRO- front, zooals het er na de verbouwing zal uitzien mooi vlak, zoodat de aardappel stevig oiijft staan; het kaarsje komt er in, en de aardappel wordt omwikkeld met een twee a driedubbel stukje rood crêpe papier, dat je van boven (bij de kaarsen dus) wat naar buiten ombuigt, zoodat net afdruipende kaarsvet er door kan worden opgevangen. Zet de aardappe- ,en niet zoo maar op het tafellaken: de jenigszins vochtige aangesneden onder- Kant zou nl. het papier rood doen af geven en je kunt dus beter elke kaars in zijn „kandelaartje" op een thee schoteltje zetten. Op tafel schik je het best de kaarsen in een wijden kring om net midden: binnen in dien kring stapel je dan een bergje sinaasappelen, appe len, noten en pinda's, alles maar bont- weg door elkaar en je hebt een fleurig middenstuk voor je tafel" „Ja; en wat zal ik koken?" „Weltracteer de menschen eerst op een lekker bordje soep. Om den prijs hoef je dat heusch niet te laten en om de moeite of het tijdverlies evenmin! Je zoudt bv. een paar pakjes Maggi's Aspergesoep kunnen kiezen, die je voor slechts 8 ct. per pakje aan 2 a 3 bordjes geurige soep helpen. Je volgt maar pre cies de gebruiksaanwijzing op de pak jesen binnen een half uur is de in leiding van je feestmaal klaar, eigen lijk zonder dat je er naar hebt behoe ven om te zien". „Prachtig; en dan verder?" „Op de soep volgt natuurlijk het drie manschap vleesch groente aard appelen. En omdat je aan den maaltijd een bijzonder tintje wilt geven, kies je niet alleen de soorten vleesch en groen ten, waar iedereen van houdt, maar je doet de gerechten als verrassing ook eens op een minder gewone manier op" „Hoe dan?" „Laten we aannemen, dat je gehakt balletjes braadt, omdat de kinderen daar dol op zijn; of dat je baklappen kiest, die voor je man altijd zoo'n trac- tatie vormen. Je scRikt het vleesch dan netjes op een schotel en bedekt het voor deze' ex^ra-gele genheid met een smakelijke bruine pikante saus, waar van je ook een gedeelte in de sauskom doet, om bij de aardappelen te presen teeren „Bruine pikante saus? Dat lijkt wel wat op de fijne keuken, en zoo erg op de hoogte met fijnigheidjes ben ik niet" „Hoeft ook niet; het recept schrijf ik wel voor je op. De groente kies je na tuurlijk in verband met de voorkeur in je gezin; en de aardappelen kook je op de gewone manier; daarbij smaakt de saus heerlijk. Zou je nog een pudding willen geven, dan een witte (griesmeel, gemalen rijst of maizena) met een roode saus van bessensap; noodig is dat echter niet, want je vruchten- stapel vormt al een uitstekend slot van het feestmaal. „Lijkt me „reuze"! Nu alleen nog het recept van-de saus, hè?" „Ja, en veel succes met je Kerstmaal!' Bruine pikante saus 1 Maggi's Justablet, 3 dL (3 klei ne theekopjes) warm water, 1 groote augurk (of een paar klei nere, wat zout Wrijf het tablet fijn en roer het met wat koud water tot een gelijk papje; verdun dit met de 3 dL. warm water, breng de saus aan den kook en laat ze zachtjes in de gesloten pan 5 minuten doorkoken Snijd intusschen de augurk in dunne plakjes en roer ze door de saus; voeg er naar smaak zout bij Giet een gedeelte van de saus over het vleesch en den schotel en laat de rest in een sauskom er afzonderlijk bij rondgaan ct

Zeeuwsche Koerier | 1937 | | pagina 5