Naam kaartjes li 23, Gent. Kroniek van de week Provincienieuws De Bie Zoon bij abonnement. 30 GRIFTSTRAAT 46 AMSTERDAM (Zuid) Bestelt tijdig Uw Drukkerij «De Zeeuwsche Koerier" - Sas van Gent. Nü hebt ge Abdijsiroop noodig! Per flacon 90 cent en f. 1.50 We weten trouwens allen, hóé ëen on- weder soms een ganschen prijskamp uiteenrukt en onbekende figuren op de eerste plaatsen brengt. Meestal ook wordt er een te veel en een te overdreven belang gehecht en dat door de meerderheid onzer lief hebbers aan de afstamming van de duiven. Zekere telgen worden gespaard en vertroeteldomdat zij het oog hebben van hunnen vermaarden „Dax" of omdat zij voortkomen van dit of geen goed aangeschreven hok, en wat al meer Alle hoop en vertrouwen berust op hen en daarom worden zij niet eens aan de ware proef: 't is te zeggen de reismand ondermorpen Het zou en zal de eerste maal niet meer zijn, dat zulke beroemde nulli teiten van beste afstamming een ganscb hok hebben verpest en den eigenaar terecht op een dwaalspoor hebben ge bracht Dat het eene ras beter is dan het an dere is zeker, maar dat zulks wil zeg gen, dat jongen, die van zeer goede hokken voortkomen daarom „assen" moeten zijn, valt diep te betwijfelen. Voorbeelden zijn daar om het te hoog oploopen met bepaalde goede hokken in een juister daglicht te stellen en om alle liefhebbers tot voorzichtigheid aan te sporen Op de vraag nu, of het geraadzaam Js najaarsjongen op te kweeken, kun nen we bevestigend antwoorden, al hoewel we er aan wenschen toe te voe gen, dat hunne waarde van nabij dient gecontroleerd door den reiskorf Het valt op te merken, dat de oordee- len hieromtrent ten zeerste uiteen loopend zijn, zooals we dat trouwen? hierboveif reeds aangetoond hebben We zijn voorstander van najaars- kweek: 1. omdat hij kan geschieden op een oogenblik, dat de ondervinding al wel zal aangetoond hebben, wat bepaalde koppels hebben voortgebracht. We kun nen ons reeds steunen op gemaakte uit slagen. Koppels, die jongen gaven, die zich reeds hebben getoond in de vluch ten van juniors, blijven behouden. An dere koppels worden hervormd en bij wijze van proef de twee beste vliegers van het voorjaar samengebracht. 2. omdat najaarsjongen beter op groeien. 't Is een lust om te zien, hoe de jongen van Juli en Augustus vlot op komen Men heeft dit maar eens na te gaan om daarvan overtuigd te wezen PAU (Nadruk verboden) 'KHEB DE HOLLANDSE HELDERHEID v VAAK HOREN LOVEN 3 MAAR RADION-WIT f i GAAT ALLES TE BOVEN.' BINNENLAND. Prins Bernhard De toestand van Z K H Prins Bernhard blijft goed. Het ziekteproces heeft een gunstigen loop. De Prins zal nog zeer geruimen tijd absolute rust moeten hou den Nieuwe inspecteur der burgerwachten Bij Kon. Besluit is met ingang van 1 Februari a.s. de gepensioneerd generaal majoor-titulair G. J. D. Bauduin op zijn verzoek, eervol ontheven van de waar neming der functie van inspecteur der burgerwachten, onder dankbetuiging voor de bewezen diensten en is met in gang van denzelfden datum in zijn plaats benoemd de reserve kolonel b. d. der infanterie W. Froger, adjudant van H M de Koningin in buitengewonen dienst Kraamverpleegster voor de Prinses Naar het ,Alg Hdbl." verneemt, is mej R Vermeer, -kraamverpleegster te 's Gra venhage, als diacones verbonden aen de piaconessen-inrichting Bronovo aldaar, aangewezen om Prinses Juliana te ver plegen bij de te verwachten blijde ge beurtenis in het Prinselijk Gezin De strijd om het wereldkampioenschap schaken is door Dr Aljechin gewonnen In verband met de viering van het 40- jarig regeeringsjubilé van H M de Ko- nnigin in 1938, bestaan er plannen voor ie vervaardiging van een nationale film De minister van Economische Zaken heeft bepaald, dat voorloopig zonder. 3ijn vergunning geen inrichting zal mo- Ten worden gevestigd, waarin het brood bakkersbedrijf zal worden uitgeoefend BUITENLAND. De Japanners hebben thans ook Nan king veroverd Tevredenheidsbetuiging van den Minister van Justitie De minister van Justitie heeft zijn bij zondere tevredenheid betuigd aan den rij ksveldwachter-brigadier-maj oor L. van der Laan te St Jansteen, terzake van het door dezen met voortvarendheid en kennis van zaken en tevens met tact en voorzichtigheid in April en Mei i937 verrichte onderzoek in een uitgebreide zaak van oplichting, gepleegd in ^eeuwsch-Vlaanderen, welk onderzoek •n zeer belangrijke mate tot de moge lijkheid van veroordeeling van de schul digen heeft bijgedragen HANDELSREGISTER Bij het bureau van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Z.-Vl. te Ter Neuzen hadden de volgende nieuwe inschrijvingen plaats: Adriaansens' Steenkolenhandel, Ter Neuzen; H. Brakman, Nieuwvliet, bak kerij; A L Lijbaart, Biervliet, schilder; A D de Potter, Hulst aannemer; P J de Pottere Hulst, metselaar enz; Unitas, St Jansteen, tiicotagefabriek; Wagenma kerij gebroeders van Ecken, Clinge Wijzigingen: A O Acke, Sas van Gent; A Aariaan- sens-Buijsrogge, Hontenisse; Wed Th Borm-IJsebaert, Stoppeldijk; Cadsan- dria, Cadsand; J H Gillissen, Westdor- pe; Maison Deuninck en Vueghs, Aarden burg; Manufacturenhandel Julia van de Walle, Hulst; M Mieras-Meijer, Axel; W vlak bij de barakken. Ik wachtte tot mijn vriend op pad ging; toen sloop ik heen langs den anderen kant en wachtte hem op O! May, je had dat gezicht eens moeten zien, toen hij mij daar vond inplaats van het arme kind! Maar hij hield zich goed! Ik liet hem geen tijd iets te zeg gen; ik haalde alleen maar den brief uit mijn zak, wikkelde den haiven sou- verein erip en smeet hem het zaakje voor de voeten. Hij sprong op me af als een tijger, maar ik was er op voorbe reid; ik deed een stap achteruit en gaf hem een mep over zijn gezicht met mijn rijzweep. Hij zal er wel een lit- teekentje van overhouden, vrees ik! Sst. sst! Want May had haar armen om zijn hals geslagen en kuste hem storm achtig. Maar nu had hij natuurlijk iets om te laten zien en dat bracht hem in het voordeel. Stomdronken zeker! En dan een officier aanvallen! Goed! beet hij me toe, en riep den schildv/acht aan. Ik wist, dat ik voor de haaien was Hij had den brief veilig terug; mijn woord zou natuurlijk voor niets tellen tegen het zijne, en dan, al werd ik ge loofd, ik had een officier geslagen! Je kunt alles doen wat je wilt, behalve dat; dat is de ééne volstrekt onvergeeflijke misdaad. Ik nam een sprong, smeet hem tegen den grond hoe langer hoe erger, zooals je ziet en vluchtte! O, mijn lieve, lieve jongen! Mijn arme goeie dappere Sid! Ik ging dadelijk in de richtin g van Londen. Gisteren raakte ik door een ge lukkig toeval een enkelen keer heb ik nog wel eens een beetje geluk ver zeild in een klein logement je in een dorp hier vlakbij, en daar hoorde ik mijn naam noemen en kwam te weten, dat jullie hier vlak in de buurt woon den. Ik kwam dadelijk den volgenden dag hierheen, en ja, nu weet je alles Een lang verhaal, hij May schreide en hij liet haar wij selijk uitschreien een paar minuten lang, zonder iets te zeggen; toen keek ze op Sid, als je eens wist, hoe ellendig hoe diep ellendig ik me voel! Sid, ik heb je in den steek gelaten Neenee! Ja, dat heb ik wel.dat heb ik wel! Ik had je bijna heelemaal vergeten voor Muller Ter Neuzèn; NV Nieuwe Neder- landsche Maatschappij tot vervaardi ging van spiegelglas enz S£|3 vaA Gent; A Poppe, Graauw en Langendam; A Schijve, Nieuwvliet; J van Strien en Zoon, Ter Neuzen; A P J Tas, Oostburg; fJ F van der Veeken en Zoon, Stoppeldijk Opheffingen: I A de Brauwer, Aardenburg; Ce ment, Pannen- en Tegelfabriek C Del- laert, Westdorpe; Coöperatieve Inkoop- vereeniging ,Middenstandsbelang" G.A. Aardenburg Prov. Bond het Wit-Gele Kruis In de Zaterdag jl. te Ter Neuzen ge houden huishoudelijke jaarvergadering werden de diverse verslagen uitgebracht Besloten werd tot een regelmatig ac countantsonderzoek omtrent de finan- tiën van den Bond. De heeren C. van Horsigh en H C Rozemeyer werden als bestuursleden herkozen evenals de toe gevoegde bestuursleden, de heeren J A van Lierop, J Puylaert en P A Staal. De begrooting 1938 werd ongewijzigd vast gesteld Voorts is de vaste commissie voor schoolartsendienst, bestaande uit de heeren J. Cornelis, mr R Lambooy, J Puylaert en H. C. Rozemeijer geïnstal leerd De bijeenkomst werd besloten met het vertoonen van de Wit-Gele Kruisfilm AXEL Men meldt ons: "De VVV Winkelweek is een reuzen- succes geworden. Niet minder dan 35000 Ballerobonnen werden uitgegeven. Op Zaterdag en Maandag 11. werd het Ballero-lokaal bezocht door plm. 4000 personen. Het groot St Nicolaasfeest voor de groote scholen in het „Cen trum", eveneens door VW georga niseerd, werd bezocht door 670 kinderen; de kleine scholen werden door St Ni- olaas apart bezocht. De intocht van St Nicolaas werd eveneens een reuzen- succes; honderden en honderden per sonen waren op de been, zoowel van Axel als de omliggende plaatsen. Het was een ware zegetocht St Nicolaas met zijn knechten, begeleid door de plaatse lijke muziekverenigingen, omringd door een juichende kinderschare, door de straten van Axel te zien rijden. Vermelden wij alsnog den uitslag der 15 hoofdprijzen: 9999 - 9998 - 9998 - 9998 - 9998 - 9997 - 9997 - 9996 - 9995 - 9993 - 9993 - 9991 - 9990 - 9990 - 9990 - 9990. Een der 4 laatste getallen viel re glementair uit, daar de betrokken per soon niet aanwezig was voor de kamp strijd. Van de personen, welke het slechtst hebben gegooid op de 2 laatste dagen, kwamen er 42 voor de 10 Troostprijzen in aanmerking. Bij loting werden de prijzen toegekend. Alle 42 personen hadden het getal 1111 gegooid. Nu neemt het VW bestuur enkele weken rust. Leve de VVV! KOEWACHT. Jan. e.k. de heer W. A. de Bruijn, onderwijzer aan de St Corneliusschoo! te Roosendaal Het nieuwe hoofd is gehuwd en heeft een kind Zullen onze parochianen in de Zand straat de heer W. van Unen niet gaarne zien vertrekken; want wat heeft hij ,niet gedaan voor hun kinderen! laten ze van mij aannemen, dat ze in den persoon van den heer W. A. de Bruijn een even \jverig en toegewijd hoofd der school terug zullen krijgen. Ik mag hen met deze benoeming werkelijk felioi- teeren. De pastoor van Sas van Gent F. SMELTZER. Naar wij vernemen, bestaan er plan nen om den Eerw. heer Ds. Akersloot van Houten Roos en dier^ echtgenoote ter gelegenheid van hun a.s. vertrek uit deze gemeente vanwege de Ned. Her vormde Gqpieente, alhier, op waardige wijze te huldigen PTT Kantoor Sas van Gent Wij vernemen nader, dat de omzetting van het PTT kantoor in een ongecl. hulp kantoor PTT onder meer tot gevolg zal hebben, dat de heer C. Feijen, werkzaam op eerstgenoemd kantoor, onze stad zal verlaten. Burgerlijke stand. Week van 29 Nov. tot en met 4 Dec '37 Huwelijks-aangiften. 30 Nov Francis- fcus Jacobus Renique, 48 jaar en Larid 'Theresia van den Broeck, 52 jaar Loop der bevolking Aangekomen. A S de Maesschalck en gezin, fabrieks arbeider van Zelzate (B) Vertrókken: C. Kanters, naaister naar Vlissiagen TER NEUZEN Meet ingang van 1 Januari a.s zal de heer J C van Gelderen, sluiswachter al hier den dienst met pensioen verlaten In zijn plaats is benoemd de heer Chr P de Larée, thans sluisknecht, zulks met ingang van 16 Nov jl. WESTDORPE Werkloosheid. Aantal werkloozen 70 Burgerlijke stand. Over de week van 2-9 December 1937 Geboren. 5 Dec Marie Louise Augusta, dochter van Petrus Antonius van den Branden en Marie Rosalie Jacobs Loop der bevolking. Ingekomen: Magdalena de Block van Koewacht Vertrokken: Teunis Cornelis Stam met gezin naar Oost en West Souburg Dezer dagen is ten nadeele van een tweetal te Koewacht woonachtige oude menschen uit de woning een geldsbe drag van f 600 ontvreemd. Bij de politie werd aangifte gedaan en deze stelde een uitgebreid onderzoek in, wat aan leiding gaf om een in huis zijnd dienst meisje aan te houden. Naar we verne men heeft zij bekend, den diefstal van het geld te hebben gepleegd. Zij zal ter beschikking van de justitie worden ge steld (Dagbl. v N Br en Z) SAS VAN GENT Als hoofd der school (wijk Zand straat) is benoemd met ingang van 1 mijn nieuwe liefde! En je was toch waarachtig wel waard, dat ik je trouw bleef en aan je bleef denken! O, Sid, vergeef het me toch! En wat moet ik beginnen? Oh! ze rilde die 'vreese- lijke soldaten die we vanmorgen zagen! Ja, waarachtig, zei hij met een glim lach, het was een ontsnapping op het nippertje! Als jij er niet geweest was, zouden ze me te pakken hebpen gehad Verdraaid. Maar nu ja, ze deden ten slotte enkel hun plicht En ben je nu nog steeds in gevaar? O, Sid, wat moeten we beginnen? Sst! .zei hij, nu wat kalmer. Mijn plan is dit: ik wil naar de kust zien te komen, zoo gauw mogelijk natuurlijk Als ik daar eenmaal ben, zal ik wel aan boord van een koopvaardijschip zien te komen daar stellen ze ge woonlijk geen lastige vragen en ik zal op de een of andere manier werken voor mijn overtocht. Het doet er niet toe, waar ik terecht kom; ik zal me er wel doorslaan. Maarmaar ik moet een beetje geld hebben, May Geld, zei ze levendig, natuurlijk. O. j Sid, hoeveel? Twee honderd pond, is dat genoeg? Ze grabbelde in haar tasch Telef. No. 4875 Leveranciers van Schrijfmachines en Rekenmachines en andere Kantoor- benoo Jigheden, nieuw en occasie R e p a r a t i e-l n r i c h I i n g Belast zich ook met het nazien van Machines ra Eerste klas afwerking en zeer lage prijzen. TEEKENAAR RECLAME ONTWERPEN 15 Reeds vanaf f 1.10 verkrijgbaar bij ABONNEERT U OP „DE ZEEUWSCHE KOERIER", het blad, dat zoowel voor den zakenman als voor het publiek be lang heeft. Cl\\ kakt IfAll I Clll U O" J Gij hebt kou gevatGij hoest en Gij „doet" er niets aan. Past op! Bijna alle ernstige borstziekten zijn het gevolg van 't verwaar- loozen eener verkoudheid. Kom dadelijk de natuur te hulp, door de vastzittende slijm, die ziektekiemen bevat, te verwijderen. Neem daarvoor een zacht en toch krachtig werkend middel, neem daarvoor Akker's Abdijsiroop, die als balsem zal zijn voor Uw zieke en ontstoken ademhalings-organeru De vastzittende slijm zal dan loskomen. Uw ademhaling zal weer diep en vrij worden, die hoest, dat piepende geluid verdwijnt. Weldra zult Gij, evenals zoovelen vóór U, de Abdijsiroop prijzen als een betrouwbaar middel bij Hoest, Verkoudheid, Bronchitis, Kinkhoest, Griep en Borstbenauwdheid. (1) (33) je Twee honderd pond! De hemel be ware me! Nee, een paar pond, net ge noeg om hier vandaan te komen. Zie je; ze denken, dat ik geen cent op zak heb,- en dat is ook zoo; en daarom zoeken ze de stations niet af, begrijp je? Als ik maar een trein kan pakken, ben ik veilig. Een paar pond is heusch genoeg Ze haalde haar beursje te voorschijn, rukte het haastig open en duwde hem de chèque, die öiijnheer Dalton haar zoo edelmoedig had toegestopt, in de hand Twee honder pond, Sid. Ik wou, dat het meer was! May, je bent een-lieve schat van me dat ben je altijd-.gefeest trouwens; maar kijk niet zoo- teleurgesteld, liefste die chèque is, om het maar ronduit te zeggen, erger dan nutteloos. Wie zou zooiets inwisselen voor zoo'n onguur type als ik? Hij keek met gal genhumor naar zijn verfomfaaide klee ding, Als ik daarmee een bank binnen wandelde, zou hun eerste gedachte zijn, dat ik het ding ergens gestolen had, en ze zouden me vasthouden tot ze me kwamen afhalen voor het cachot! Het spijt me erg, schat. Huil maar niet! Nee, zei ze, wil je even wachten? Ze opende opnieuw haar beursje. Houd je hand op. Hier, hoeveel is dat? O, meer dan genoeg, zei hij. Twee of drie souvereins Nee, dat is niet genoeg. Wat zal ik beginnen? Oh! Met een plotselinge be weging trok ze haar ringen van haar vingers al haar ringen, plus Heron's oude familiering, en drukte ze hem in de hand. Zoo dat kun je ten minste verpanden, als je het niet durft te ver koopen. En, Sid, beloof me, belóóf me, dat je me zult schrijven, dat doet je nooit, dat weet je wel; maar je moet het ditmaal doen, en me vertellen waar je bent en hoe het je gaat; en dan zal ik je nog meer geld sturen. Denk eraan, ik ben rijk, en ikik zal n-g rijker worden Ja, ik beloof het je, en, May het is .een troost voor me, dat jij tenminste ge lukkig zult worden. Je verdient het en vergeet mij maar, ik ben heusch niet waard, dat je nog aan me denkt. God zegene je, liefste kind. Hij sloot haar in zijn armen (Wordt vervolgd)

Zeeuwsche Koerier | 1937 | | pagina 9