Nat. Fonds voor Bijz. Nooden V GROOTE PUZZLEWEMTRIJD HOOFDPRIJS Ook al griep? AKKERTJES Kroniek van de week ProvincienieuWs 't «Postkantoor verdwijnt. Deze fraaie en comfortabele Ford V-8 club-coupé R St. Nicolaas-Geschenken AKKER.CACHETS BINNENLAND. Z K H Prins Bernhard is Maandag morgen bij het vaduct op den Muider- straatweg bij Amsterdam, met zijn auto op een zandauto gebotst. De Prins kreeg een lichte hersenschudding en is naar het Burgerziekenhuis te Amster dam vervoerd. Zijn toestand is bevredi gend De Katholieke Kamerfractie zou una niem van meening zijn, dat tot onver wijlde en volledige invoering der spel- ling-Marchant dient te worden over gegaan „Is* Z K H Prins Bernhard heeft het be- schermeerschap van de KNAC aan vaard BUITENLAND. Zooals men zich zal herinneren, werd op 2den Paaschdag door zekeren B de Wilde uit Zelzate in het café „De blauwe Donau" nabij het station Zel zate, toen gedreven door Jan Oostdijk, een moordaanslag gepleegd op Martha de Jaeger, afkomstig uit Westdorpe. De dader trachtte daarna zelfmoord te plegen; wat mislukte. Dader en slacht offer zijn thans hersteld. De beklaagde is thans veroordeeld tot 9 jaar op sluiting Op Croydon is een postvliegtuig van tde „Deutsche Lufthansa" neergestort, waarbij drie personen werden gedood De Fuehrer heeft aangekondigd, dat Berlijn zal worden herbouwd „tot een metropool, 't Duitsche rijk waardig' Op den minister-president van Egyp te, Nahas Pasja, is een revolveraanslag gepleegd. Nahas Pasja bleef ongedeerd. De dader werd gevat Verschillende Russische gezanten zijn, na teruggeroepen te zijn, in Rusland terechtgesteld. In de laatste maanden zijn tal van vooraanstaande figuren op last van de regeering ter dood gebracht Deze zoogenaamde „zuiveringsactie" duurt nog steeds voort Het Japansche kabinet heeft besloten, de regeering-Franco met ingang van 1 December te erkennen In België is een nieuw Kabinet vormd onder voorzitterschap van liberaal Janson ge- den GEEN ANDER MIDDEL, WIST JE DIT MAAKT HET WASGOED RADION-WIT. (24) De Rijksweg Ter Neuzen-Sas van Gent De Rijksweg Ter Neuzen-Sas van Gent moet dagelijks een groot aantal wielrijder^, varieerend van 1100 tot 1400 verwerken, doch een rijwielpad is niet aanwezig. Dat de weg voor wiel rijders niet ongevaarlijk is, blijkt wel uit het feit, dat in 1935 bij zeven van de vijftien verkeersongevallen een wiel rijder betrokken is geweest. Bij aan wezigheid van een rijwielpad had een gedeelte dézer ongevallen zeker kunnen worden voorkomen Daar langs vrijwel den geheelen weg een breede berm beschikbaar is, heeft de ANWB den Minister van Waterstaat verzocht tot den aanleg van een rijwiel pad op dezen berm te willen besluiten. Het jaarverslag 1936 van den Prov. Bond, Het Zeeuwsche Wit-Gele Kruis vermeldt o.a., dat thans 23 afdeelingen met 9416 leden (gezinnen) zijn aange sloten, waarvan 19 in Zeeuwsch-Vlaan- deren met 8138 leden HULST Z H Exc Mgr P Hopmans, bisschop van Breda bracht Zondag jl een bezoek aan Hulst, alwaar hij de nieuwe kapel van het St Jösephpensionaat inzegende In den namiddag celebreerde Mon seigneur een pontificaal Lof in de kapel der Eerw. Zusters Carmelitessen, alwaar nij tevens de inkleeding verrichtte van Zuster Elisabeth van de H. Drieëenheid (in de wereld Mejuffr M. Pauwels uit Absdale) Des avonds celebreerde Z H Zxc nogmaals een Pontificaal Lof in de Basiliek, waaronder door Prof Dr Koenraad gepreekt werd over de Actie /oor God De plechtigheden werden door zeer velen bijgewoond Schutterssocieteit „De Herleving" ge vestigd bij Osc. Neefs, alhier. Groote Kalkoen- en Hazenschieting, op Zondag 5 December 1937. Inleg f 1,50, terug f 1,25 Begin 3.30 uur SAS VAN GENT Ondanks de daartegen uit de kringen der talrijke belanghebbenden gevoerde actie is, naar wij vernemen, thans de finitief het besluit gevallen, dat het postkantoor, alhier, op een nog nader te bepalen datum zal worden omgezet in een ongeclassificeerd hulpkantoor Burgerlijke stand. Week van 21 tot en met W Nov 1937 Geboren. 21 Nov Juliette, dochter van Henri van Daele en Angelina Cornelia Christina de Vrieze. 23 Nov Frangoise, dochter van Jan de Braai en Suzanna van Kerkvoort Overleden. 22 Nov Mathar, Mohamed, 49 jaar, wonende te Huil (Eng), echtg. van Watson Wilkinson, Charlotte Ann Loop der bevolking Vertrokken: A A De Huyvetter, kantoorbediende naar Gent B G A Nijenhuis, electro-techniker naar Middelburg L. van Belleghem, fabrieksarbeider naar Zelzate B Verder: Eng. huisk. mah. ciré, waarde f. 400.-, Vroom Dreesmann; Dameskleeding naar keuze f. 275.-, Gebr. Lampe, Amsterdam, Rotterdam, UtrechtDameskleeding naar keuze f.275.-, Haagsch Modehuis, Den Haag; Goederen t.w.v. f. 250.- naar keuze, N.V. Mag. De Bijenkorf; Philips' Radiotoest. „Arabesque", type No. 802 A, waarde f. 249.- en 1324 andere fraaie pry zen. Knip onderstaande stukjes uit, voeg ze samen en plak ze op een briefkaart. Men vindt dan in een symmetrischen rand een kernachtige spreuk door H.K.H. Prinses Juliana. Eere-Voorzitster van het Nat. Fonds voor Bijzondere Nooden, uitgesproken bij de installatie van het Bestuur van het N.C.C. L Inzenden vóór 20 December 1937, laatste buslichting, aan het Nationaal Fonds voor Bijz. Nooden, Den Haag. 2. Boven de gewone porto minstens 25 ct. aan postzegels bijplakken welk meer-bedrag door de Posterijen aan het N.F.v.B.N. vergoed, tenvollé aan Uw noodlijdende landgenooten ten goede komt. 3. Iedereen kan aan den wedstrijd deelnemen en zooveel oplossingen inzenden als hij wil, mits iedere briefkaart voorzien is van minstens 25 ct. extra porto. Indien meerdere goede oplossingen binnen komen, beslist het lot. Naam en adres afzender in blokletters vermelden. TER NEUZEN Bij het onlangs te 's-Gravenhage ge houden examen in vakbekwaamheid in den postdienst voor adj .-commiezen slaagde de adj.-commies bij den Post-, Telegraaf- en Telefoondienst M J Pois- sonnier, alhier WESTDORPE Maandagavond is alhier nabij Zwarte Hoek een groote transportwagen van de firma Broere uit Breda hij het uitwijken voor een kar van de Dijk gevallen. De bestuurders kwamen met den schrik vrij. Een huis en een boom werden be schadigd Papa zal wel op de stoep staan wach-[zonsondergang. (waarom vroeg je hem toch niet om te ten met zijn horloge in zijn hand, zei J N-ee, dank je, zei hij, ik moest Achil- blijven eten? Hij keek je zoo verlangend Carrie, ondeugend lachend. Hij is doods j les maar liever mee naar huis nemen. j aan en jij zei geen woord. Ik begrijp bang voor paarden, zelfs al staan ze te i Hij moest jullie stal eens in mekaar j niet, hoe je hem voor 'vijf minuten uit stram om een poot te verzetten. Van- schoppen. Misschien mag ik later op je oogen kunt laten gaan! morgen vroeg hij May, of ze toch weljden avond nog heel even terugkomen] Misschien ben ik niet zóó verliefd op werd vastgegespt in de dogkar, en toen om je goeden nacht te wenschen? hem als jij, Carrie! lachte May, maar er hij hoorde, dat daar geen plan op was, j voegde hij er zachtjes bij, tot May jwas een blik in haar oogen, die haar Werkloosheid, Aantal werkloozen 17 Loop der bevolking, Gedurende de week van 25 Nov-2 Dec 1937 Ingekomen: Elisabeth Rinn van Axel Jozias P C J de Smit met gezin van Ter Neuzen Vertrokken: Johannes A F M van Roosendaal naar Hulst Boekhandel „De Zeeuwsche Koerier" SAS VAN GENT werd hij bleek. Op 't oogenblik zit hij Wil je? fluisterde ze. Nu geheel vol- schijnbare onverschilligheid logen- zich natuurlijk af te vragen, wie van j daan, drukte hij haar warm de hand en strafte. Daarna ging ze naar haar eigen ons z'n hals gebroken heeft, en hooptklom weer op den hoogen bok j kamer. Ze wachtte tot ze Carrie's deur maar, dat het dan tenminste May niet! Vaarwel dan voorloopig! riep hij, vroo hoorde dichtgaan, toen smeet ze haar is lijk groetend met zijn hoed j bontjas af, sloeg een eenvoudigen don- Ik beklaag jou man, wie hij dan ook J Pas toen hij geheel uit het gezicht keren mantel om, trok een klein mag zijn, Carrie, zei Heron, hij krijgtverdwenen was, ging May het huis bin mutsje diep over de ooren en sloop den Pen vrouw, die hem den lieven langen nen. Meteen kwam Carrie uit de eet- trap af. Er was gelukkig niemand in de dag plaagt, ziezoo, loop maar gauw kamer springen hall en met bonzend hart glipte ze de naar binnen en laat papa zien, dat jouwVerbeeld je, papa is niet thuis, May. voordeur uit en verdween in het sche- hals tenminste niet gebroken is. Goeden Hij is naar Londen gegaan, kort nadat merig struikgewas avond, hoor! ,we weggereden waren. Er is een tele-Wie zou denken, dat al die geheim- O, om de mijne geeft hij nou zooveel gram gekomen, zegt Thomas. En hij is zinnige toebereidselen alleen maar voor niet meer, wierp Carrie terug. Maar je nog niet terug een ontmoeting tusschen broer en gaat toch zeker nog niet weg! Je blijft; Zoo, zei May verstrooid. Nu, over een zuster werden gemaakt? peinsde ze, toch eten? Je kunt Achilles best in uurtje zal hij er toch wel zijn. Dan haastig voortloopend. Arme Sid! onzen stal zetten. Laat George maar eten we maar een beetje later. Ga jij Ze was nu in het boschje dicht bij de voor hem zorgen ;je nu vast verkleeden? rivier, bijna op dezelfde plek, waar ze Heron keek May van terzijde aan; i Ja, zei Carrie. We zullen eens zien, op den avond van haar aankomst mtt maar ze had haar gezichtje afgekeerd wie het eerste klaar is. O, May, wat een Carrie had gestaan en de bewoners van én scheen een en al aandacht voor den heerlijken dag hebben we gehad! Maar den Eikhof had afgeluisterd. Minuten gingen voorbij. Zou ze wel op de goede plaats zijn? Stond hij misschien in een heel ander gedeelte van het bosch te wachten, even angstig en bevend als zij zelf? Terwijl ze zichzelf die vraag nog stelde, stond hij, met een onverwacht heid en katachtige onhoorbaarheid die haar een kreet ontlokte, plotseling voor haar. Hij sloot haar -zwijgend in zijn armen en zij verborg haar gezicht te gen zijn schouder en kon het eerste oogenblik geen woord uitbrengen. Toen ze eindelijk opkeek, stroomden de tra nen haar over de wangen. Met bijna moederlijke teederheid en bezorgdheid staarde ze hem onderzoekend in het ge zicht. Een bleek, vervallen gezicht was het, met diepe zwarte kringen onder de oogen, waarin nog steeds die opgejaag de uitdrukking lag, maar het was goed en regelmatig belijnd en had niets on gunstigs. Er was een wilde roekeloos heid in de donkerblauwe oogen. maar ze keken eerlijk en open, zonder een zweem van sluwheid of gluiperigheid Huil niet, May, zei hij, terwijl zijn eigen stem verdacht trilde; in 's hemels naam, huil niet! Dat heb ik nooit kun nen verdragen, dat weet je wel; en ik ABONNEERT U OP „DE ZEEUWSCHE KOERIER", het blad, dat zoowel voor den zakenman als voor het publiek be lang heeft. Die hoofdpijn, dat gevoel van ziek zijn en die pijnen overal zullen dan snel verdwijnen met Volgens recept van Apotheker Dumont (li) zou gaan wenschen, dat ik niet geko men was! Neenee, ik zal stil zijn; maar, o, SidSid! Ze onderdrukte een kramp achtigen snik. Sst! zei hij, schichtig om zich heen kijkend. Trek het je niet zoo aan, beste meid. 't Is in orde In orde! echode ze verwijtend. Sid, ik dacht vanmiddag, dat ik dood zou blij ven van schrik, 't Was net een nacht merrie. O, Sid, vertel me er alles van! Wat heb je toch in Godsnaam uitge haald? Wat is er gebeurd? Dat komt straks nog wel. Vertel me eerst iets van jezelf. Wie was die ge distingeerde vent, waar ik jullie mee •zag rijden? Wie hij ook zijn mag, hij heeft verstand van paarden. Hallo! want hij zag zelfs in de schemering den donkeren blos, die naar haar ge zichtje steeg. Wat! Ja, fluisterde zij. Ja, ja! Hij is Sir Heron Letchford 'Wordt vervolgd).

Zeeuwsche Koerier | 1937 | | pagina 13