De Zeeuwsche Koerier Bericht, Zoo blijven pen en vingerst SCHOON Crisis-maatregelen No. 4171 Vrijdag 26 November 1937 52ste Jaargang Nieuws-Bijvoegsel van Wie wordt Lady Letchford Kroniek van de week Provincienieuws F E UIL L ETON ELITE" FLACON Verkrijgbaar in den Boekhandel „De Zeeuwsche Koerier" - Sas van Gent. HUISVROUWEN VAN ALLE RANGEN, 'TIS RADION-WIT WAT ZIJ VERLANGEN BOOM'S AAMBEIENZALF (Wordt vervolgd). In verband met de St Nicolaasdrukte verschijnt dit Nieuwsbijvoegsel in be perkten omvang BINNENLAND. Zaterdagavond is de grootsche Vondel herdenking ingezet in het Concertge bouw te Amsterdam met muziek en declamatie Te Nijmegen overleed Woensdag jl in den ouderdom van 56 jaren prof dr A. van Rooy, rector-magnificus van de universiteit van Amsterdam, die als vrouwenarts initernationalei vermaardj- heid verwierf Te Nederweert is Woensdagavond een auto, waarin vier personen zaten, te 'water gereden. Drie hunner, o.w. twee RK geestelijken kwamen om het leven BUITENLAND. De Japansche regeering heeft be sloten, de i^geering van Franco te er kennen In Portugal hebben stormen en over stroomingen ernstige schade aangericht Naar uit China gemeld wordt zijn daar een 7-tal missionarissen door ban dieten vermoord, waaronder ook de Nederlanders Z. H. Exc Mgr Schraven alsmede pater Wouters uit Breda en broeder Geerts uit Oudenbosch De Bond van arbeiders in de Ameri- kaansche automobielindustrie heeft be sloten een staking af te kondigen in de Ford-fabrieken In tegenweordigheid van den heer Lebrun heeft Donderdag de sluitings plechtigheid plaats gehad van de Parijsche wereldtentepnsftellingj SAb VAN GENT Mooie gift Ter gelegenheid van haar 25-jarig jubileum in Juli jl. is door de NV Stijfsel- Glucosefabriek „Sas van Gent" te Sas van Gent een bedrag van f 2500.- beschikbaar gesteld voor so- .ciale en charitatieve doeleinden ter door CHARLES GAR VICE 57) O, mijn moeder is werkelijk in den grond zoo kwaad niet. Een beetje te hef tig en onbekookt misschien. Dat zijn; we allemaal. Alweer iets, dat je van me zult moeten verdragen. Ik had je eigen; lijk wel eens eerder mogen waarschu wen, dat wij Letchfords, koppig, driftig en dol-jaloersch zijn altijd geweest Dank je! Een gewaarschuwd mensch telt. voor twee. Ik mag al mijn pekel zonden dan wel zorgvuldig voor je ver borgen houden! Het was een onschuldige, gedachte- looze opmerking, maar ze irriteerde hem onredelijk, en hij haastte zich van onderwerp te veranderen Achilles raakte beter in zijn humeur naarmate hij harder mocht draven. In volle vaart vlogen ze over de goed- onderhoud,en we^en. May's wangen glpeiden en Carrie barstte telkens uit in het refrein van een of anderen nieuwen schlager. Tenslotte gingen ze een stellen heuvel op, en op den top bracht Heron Achilles tot staan O, wat een prachtig gezicht! riep May Kijk toch eens, Carrie! Net een speel- goedlandschap. Die boerderijen zien er uit of je ze zóó tusschen twee vingers kunt nemen! Waar zijn we hier? We hebben al een aardigen afstand afge legd, niet? Ja, we zijn op de heide van Black berry. Dit geldt voor het schilderach tigste gedeelte van de bezitting Hoofdpijn, lusteloos en altijd moe. Nu totaal veranderd. „Ongeveer acht jaar geleden voelde ik mij dikwijls niet goed, altijd moe en lusteloos, terwijl ik 's morgens maar het liefst in bed zou willen blijven liggen. Daarbij kwam nog een chronische hoofdpijn. Vanaf de eerste flacon Kruschen Salts, die ik probeerde, ben ik echter een andere vrouw geworden. Ik neem nu iederen morgen een beetje in mijn thee en kan Kruschen niet hoog genoeg roemen". Mevr. W. S. D. te P. Alle klachten, welke deze dame had, zijn het typische gevolg van een en de zelfde oorzaak: verslapte werking der inwendige organen, waardoor het bloed verontreinigd wordt en men zich moe, oud en futloos voelt. Kruschen Salts spoort op geheel natuurlijke wijze de afvoerorganen aan tot actievere werking met als gevolg een hernieuwd gevoel van jeugd, levenslust en energie. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a f 0.40, f 0,75 en f 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoo wel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Mij., Amsterdam, voorkomt. (32) plaatse. Dit bedrag is thans, in overleg met den burgemeester van Sas van Gent als volgt verdeeld: Diaconie der Ned. Herv. kerk f 400.- RK Parochiaal Armbestuur f 400.- Burgerlijk Armbestuur f 500.- Crisiscomité B f 400.- St Vineentiusvereeniging f 300.- St Elisabethvereeniging f 200.- W. G Kruis (afd Tbc-bestr) f 300.- f 2500.- De uitslag van de Zondag jl ge houden jaarlijksche wildschieting van de schuttersvereeniging De Kring, waar aan door 90 schutters werd deelgeno^ men, was, dat de hoogvogel werd afge schoten door H Houtepen alhier, en de zij vogels resp door A Buijs Sas van Gent en C Verschelden Westdorpe. De meeste vogels schoot Jan Vreke uit Zelzate Naar wij vernemen houdt de Sociëteit „Amicita", gevestigd in Hotel de la Bourse alhier, haar jaarlijksche feest avond op 11 December a.s Het Bestuur heeft zich dit jaar de medewerking weten te verzekeren van de bekende humorist en voordrachtkunstenaar Louis Noiret alsmede van de cabaretière Polly Noiret. Deze feestavond zal wor den besloten met een Groot Bal en beT Welke bezitting? vroeg May De Letchford-bezitting, antwoordde hij nonchalant. Ze strekt zich uit zoo ver als je zien kunt May bleef een oogenblik doodstil zit ten en; staarde naar het wijde pano rama van akkers en beken en bosschen hoeve aan hoeve, gehucht aan ge hucht, weiland aan weilandVoor het eerst besefte ze ten volle den rijk dom en de macht van den man, wiens vrouw ze zou worden. Ze was over-, weldigd en kon geen woord uitbrengen. Eindelijk zei ze, schuchter en aarzelend: Maar.maar dat hoort toch zeker niet allemaal aanjou? Ja, zei hij. En er is nog meer aan den anderen kant van den heuvel, 't Is een behoorlijke uitgestrektheid. Ik voor mij vind dit het indrukwekkendste gedeelte van het Letchford-bezit; maar mijn moeder houdt vol, dat de terreinen in Warwickshire toch grooter zijn. Dat zijn ze ook, volgens de kaart, maar je kunt ze niet zoo allemaal tegelijk over zien, zooals deze. En dat vind ik juist zoo aardig Carrie, die voorover leunde om te luisteren, hapte naar adem. May bleef zwijgen. Voor het eerst begreep ze Lady Letchford's teleurstelling en veront waardiging over het huwelijk van haar zoon met zoo'n onbeteekenend wicht als zijzelf Je zult „de Pauwen" dat is het huis in Warwickshire ook wel eens gauw zien, hoop ik, en dan kun je er zelf over oordeelen. Ik ben altijd erg ge hecht geweest aan den Eikhof en deze omstreken. Maar jij mag kiezen waar je wonen wilt O, nee.... nee, dat wil ik niet Misschien zou je ten slotte nog het meest voelen vow: de villa en de wijn Voortaan geen vuile „inktvingers" meer bij het vullen! "Want kijkt U eens naar nevenstaand schetsje. Daar ziet U het nieuwe, verbazend ver nuftige vul-reservoirtje van den Talens „Elite"- flacon. De vulpen steunt hier op den glazen rand! Dus nooit meer inkt aan houder en vin gers! Een geweldige verbetering! Bovendien is nu de pen heelemaal ondergedoopt, zonder stooten van de kostbare gouden punten op het glas. Een mooie flesch, een zindelijke flesch gevuld met den besten vulpeninkt, dien U koo- pen kunt: Talens! En toch slechts 60 cent, Schóón in dubbelen zin: ontwerp Copier, Leerdam! looft weer een onvergetelijke avond te worden voor de talrijke leden, dona teurs en hunne huisgenooten Zondagnacht geraakte alhier een op varende van het Engelsche ss Tweed in het Kanaal en verdronk. Zijn lijk is Maandag opgehaald. De verongelukte is afkomstig uit Britsch-Indië Burgerlijke stand. Week van 14 tot en met 20 Nov 1937 Huwelijks-aangiften. 18 Nov Julien II OIOl (24) gaarden aan het Lago Maggiore. Dat is een gril van mijn grootvader geweest. Hij kocht het land en bouwde er het huis op. In den zomer is 't er werkelijk heerlijk. Vroeger brachten we er elk jaar twee of drie maanden door, maar den laatsten tijd voelt mijn moeder niet meer voor reizen. En 't is een veel te mooi plekje voor een man om alleen heen te gaan. Ik werd er gewoon me lancholisch op m'n eentje Hebt u nog meer van die „plekjes", Sir Heron? vroeg Carrie glimlachend, maar diep onder den indruk Een of twee, mejuffrouw Carrie Dal ton, lachte hij terug. Me dunkt, dat het jachthuis Glenfylde, in Schotland wel iets voor jou zou zijn. Het is heele maal van boomstammen gebouwd, in zoo'n wilde omgeving, dat de herten aan de slaapkamerramen komen snuf felen. Vooruit, Achilles. Houdt je goed vast, Carrie! Hij raast dezen heuvel al tijd af, of hij met alle geweld zijn nek wil breken Zij lunchten in een landelijke uit spanning en besloten daarna, langs een anderen weg naar huis terug te keeren Heron had May moeten beloven, vóór zonsondergang thuis te zijn; zij wilde 's avonds rustig wat. lezen, zei ze. Zijn vraag, of hij dan bij haar mocht blij ven, ontweek ze Heron reed over een klein dorpje waar een echte ouderwetsche boerenkermis was. Een gezoem als van een enormen bijenzwerm kwam hun al op een af stand tegemoet, vermengd met het ge klingel van draaimolens en het ge schreeuw van spullebazen. Bij een bocht van den weg lag plotseling het heele schilderachtige tafereel voor hen, en de twee meisjes, die zooiets nog nooit gezien hadden, slaakten een kreet liDuis de Groff, 30 jaar en Adriana Du- carmon 20 j Loop der bevolking Aangekomen. P de Jonge, zonder beroep van 's Heer en hoek B E Steyaert en gezin, zonder beroep van Ter Neuzen Vertrokken: J A Kousemaker, dienstbode naar Vlissingen F van den Bgrghe, zonder beroep naar Zelzate B SLUISKIL De maréchaussée Haarsbeek alhier, is overgeplaatst naar Bussum De door dokter van Loy uit Sas van Gent alhier geleide cursus voor eerste hulp bij ongelukken, telt 21 deelnemers TER NEUZEN De inzameling ten bate van de spaar regeling voor het kleeding-, schoeisel- en dekkingsfonds bracht alhier f 650 op De heer A. J Solleveld, adjunct commies PTT, alhier, wordt per 1 Febr naar Tilburg verplaatst WESTDORPE Werkloosheid. Aantal werkloozen 9 Burgerlijke stand. Gedurende de week van 18-25 Nov 1937 Geboren. Benny Petrus August, zoon van verbazing Achilles is er minder over gesticht, zei Heron lachend. Houdt je goed vast, Carrie, hij wordt onrustig van al die herrie. Je bent toch niet bang, lieve ling? fluisterde hij Bang? Wélnee! En is dit nu een echte kermis! Zooiets heb ik altijd zoo dolgraag willen zien! Wat aardig van je om eraan te denken! zei ze met een glimlach, die zijn hart deed bonzen Vindt je het werkelijk leuk? vroeg hij Dan zullen we er midden doorheen zien te komen, als ze tenminste wat opzij willen gaan Daar behoefde hij zich niet bezorgd over te maken. Nauwelijks had men Achilles en zijn meester herkend, of de menschenmenigte, die zoo massief had geleken als een blok hout, splitste zich en liet een smalle laan vrij. Alle handen gingen naar de petten en e eerbiedig: Goeden middag, Sir Heron, klonk aan alle kanten. Sir Heron groette links en rechts met zijn ztveep en glimlachte zoo vaak een hoorbare uitroep van be wondering, die het mooie meisje naast hem gold, toen een vrouw, die vlak bij hen stond, haar vriendin aan den mouw trok en goed verstaanbaar fluisterde: Kijk, Jennie! Dat is de landheer z'n liefste. Wat 'n schattig gezichie, hè? Wat zalig vind ik zoo'n kermis! jubel de Carrie opgetogen. Ik heb nog nooit zooiets leuks gezien! Ik mag zeker niet eens één keertje in den draaimolen. Heron? Nee hè, ik ben te groot! O, kijk toch eens, dat Zigeunermeisje! Die staat de toekomst te voorspellen, zie je wel, uit de hand! En kijk daar die clown o! Val er niet uit, verzocht Heron Ikstil, Achilles, wat mankeert je opeens? Heila, wat is daar aan de hand? erpakking is van Prudent Vervaet en Margaretha ,Julma Maria Soethaert ZUIDDORPE. De nieuwe weg Roode Sluis-Zuiddorpe is gereed gekomen en voor het verkeer opengesteld In deze rubriek worden zooveel mogelijk alle maatregelen beknopt vermeld, welke van regeeringswege in verband met de crisis worden genomen. Nadere bijzonderheden, welke ons door het Departement dienaangaande worden verstrekt, liggen te onzen kantore voor abonné's ter inzage. Verschenen zijn de volgende crisis- oublicatiën 19 Nov Toekenning biggenmerken '38 19 Nov Denaturatievergoeding erwten en veldboonen, oogst 1937 23 Nov Biggenmerken 25 Nov De boterheffing dige, bloedende als blinde aam beien worden krachtig be streden door BOOM'S AAMBEIENZALF. Het jeuken bedaart spoedig. Alleen echt zoo de verp voorzien van den naam BOC f 0.93 per potje. Nederlandsch fabrikaat. O VER A l VER «RUGBAAR (12) Want juist vóór hen, midden in het dichtste gedrang, was een plotselinge opschudding ontstaan, die het mooie paard onrustig deed snuiven en trillen Wat is er? vroeg Carrie, voorover leunend. Het lijkt wel of ze aan het vechten zijn. O, Sir Heron, wat gebeurt er? Sst! Wees maar kalm, ga rustig zit- en, suste hij. Het is niets Vechten ze? vroeg May angstig Neen, zei hij; ik kan er niet goed uit wijs. Stil maar, Achilles, stil maar jon gen. Daar heb je een stelletje sol daten. ZeVervl Hij rukte de teugels strak naar zich toe, want terwijl hij nog sprak, week de menigte plotseling uiteen en een groote, blonde jongeman schoot te voor schijn als een pijl uit een boog en vloog onder den kop van het paard door. De soldaten, die blijkbaar zijn achter volgers waren, zaten hem onmiddellijk op de hielen. De vluchteling want dat was hij maakte onverwacht rechtsomkeert en dook nogmaals onder den paardenkop door. Terwijl hij dat deed, keek hij schichtig op met het witte, vertrokken gezicht van een opge iaagd mensch. May, die zich zoo ver mogelijk naar voren had gebogen, sprong overeind en uitte een vreemden, wilden kreet. De man keerde zich in zijn vlucht om en met uitgestrekte handen, bleef hij verbijsterd een oogen blik stilstaan. Dit oponthoud werd hem noodlottig, want de soldaten, een paar seconden van de wijs gebracht door zijn olotseling omkeeren, haalden hun scha de in en hadden hem bijna bereikt, maar juist op dat moment slaakte May een wanhopigen kreet: O! redt hem!

Zeeuwsche Koerier | 1937 | | pagina 15