De Zeeuwsche Koerier Ho. 4170 Vrijdag 19 November 1937 52ste Jaaraanp Nieuws-Bijvoegsel van FEUILLETON Wie wordt Lady Letchford Ifoor de Vrouwen Kroniek van de week Provincienieuws Kon haar been nauwelijks gebruiken door rheumatische pijn in de knie Rechtszaken. Op 17 dezer was het 35Ó jaar geleden, dat Nederland's grootste dichter, Joost van den Vondel, te Keulen werd ge boren De Minister van Econ. Zaken heeft af wijzend beschikt op verzoeken om ont heffing te verleenen van verbodsbe palingen van de winkelsluitingswet op Zondag 5 December De Minister van Onderwijs, K. en W. heeft een commissie ingesteld, aan welke is opgedragen te onderzoeken, hoe het zevende leerjaar en de even tueel hoogere leerjaren van de school voor L O voor huishodelijke vakken, kunnen worden ingericht Als opvolger van prof mrP JM Aal- berse is tot lid van de Tweede Kamer benoemd verklaard de heer E G M Roolvink te Almelo BUITENLAND. Een Sabena-vliegtuig van de lijn Frankfort-Londen is Dinsdagnamiddag tijdens zware mist bij Oostende tegen een fabrieksschoorsteen gebotst en neergestort. Alle inzittenden, acht Duitsche passagiers (waaronder de groothertog van Hessen, diens moeder, gemalin en 2 kinderen) <Yi de uit drie leden bestaande Belgische bemanning, kwamen om het leven De Nobelprijs voor den vrede is toege kend aan Lord Robert Cecil, Viscount of Chelwood De Kabinetscrisis in België is nog niAt opgelost De onlusten in Palestina houden nog steeds aan De Japanners bedreigen thans ook Nanking, waar de Chineesche regeering gevestigd was In de Zondag jl gehouden vergade ring van den Kring Middelburg der RK Staatspartij zijn de heeren Mr Dr Mes, Alb. Lockefeer en Groffen resp als ^voorzitter, secretaris en penningmeester van den Kring herkozen. Tot achtste bestuurslid werd gekozen de heer G. Goossens uit Sas van Gent. De verga dering wees tot leden van den Partij raad aan de heeren G. Goossens, Alb. Lockefeer en J. Groffen en tot plaats vervangers de heeren A. M. de Bont, Chr. v d Does en P Raes HULST „Ik heb altijd erg veel last gehad van rheumatische pijnen. Eén knie was zóó pijnlijk, dat ik mijn been nauwelijks gebruiken kon. Op aanraden van een vriendin probeerde ik de kleine dage- lijksche dosis Kruschen Salts en vond hierbij beslist baat. Ik voelde mij over het geheel veel beter en heb nooit meer een aanval van rheumatische pijn ge had". Mevr. A. G. te L. Rheumatische pijnen worden meestal veroorzaakt door een overmaat van urinezuur in het organisme. De zes zouten in Kruschen Salts zorgen er voor, dat dit gevaarlijke urinezuur, alsmede alle andere schadelijke afvalstoffen langs natuurlijken weg zacht en vol komen worden verwijderd, zoodat de oorzaak van Uw pijnen wordt wegge nomen. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a f 0.40, f 0,75 en f 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoo wel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Mij., Amsterdam, voorkomt. (32) ffcR NEUZEN Naar gemeld wordt, bestaat er goede kans, dat de Axelsche Brug, alhier, in 1939 zal worden verbeterd en aangepast aan het verkeer Voor het machinisten-diploma B slaagde de heer P. J B de Doelder, al hier, leerling van de De Ruyterschool te Vlissingen WESTDORPE den heer Louis Blommaert, café „De Kroon", alhier een Prijspiering gehou den om 1000 pond beste stukkolen SA5s VAN GENT Zondag 21 Nov, om 7 uur, wordt bij De heer M. van Goetliem, voorzitter van de plaatselijke af deeling en lid van net hoofdbestuur der R.K. Middenstands vereeniging „De Hanze" heeft Dinsdag avond jl. in hotel „Rotterdam", alhier een lezing gehouden over de beteekenis van de Vestgingswet Kleinbedrijf. Ge zien de belangrijkheid dezer wet voor onze middenstanders zullen wij trachten :n een onzer volgende nummers hier van een résumé te publiceer en. De be perkte plaatsruimte in dit nummer liet zulks niet toe De heer W. J. van Unen, hoofd der RK school in de Zandstraat, is be noemd tot hoofd der R.K. school te Westdorpe Burgerlijke stand. Week van 7 tot en mefc 13 Nov 1937 Huwelijks-aangiften. 11 Nov Ray mond Claeys, 32 jaar te Zelzate en Maria Louisa Dierick, 26 jaar Loop der bevolking Aangekomen. P M J Pauwels, zonder beroep van Geilt B Vertrokken: Ingetrokken de afschrijving van E H H M Scheffer naar Oirsbeek door CHARLES GAR VICE 56) Praatjes? vroeg hij, de wenkbrauwen fronsend en haar woorden slechts lang zaam verwerkend. Hij herinnerde zich plotseling de geschiedenis met het me daillon en May's verwarring, toen hij haar er over gesproken had Ja, bespottelijk hé? Maar ik ben over tuigd, dat Lady Letchford nu al haar verdenkingen en vooroordeelen wel zal laten varen. We moeten ze maar zoo vlug mogelijk uit de wereld zien te helpen terwille van jou Op mijn woord, zei hij, met een onbe hagelijk lachje. Ik geloof, dat ik niet beter kan doen dan May vragen, een kort verslag van haar leven te willen schrijven tot vandaag toe, zoodat mijn moeder het kan lezen en zich gerust stellen! Ik zou er maar niet aan beginnen! De onschuldigste flirtation met een muziekmeester, en wat al niet meer, zouden in jouw oogen de zwaarste zon den zijn en je buiten jezelf brengen van jaloezie! Laat het verleden rusten, He ron, en neem May .zooals ze is. En ik ben van meening, dat ze mooi en intel ligent genoeg is, om iemand over haar verleden te doen heenstappen. Ik vind het verbazend sympathiek van haar, dat ze zoo dapper voet bij stuk heeft ge houden. Een meisje met minder pit dan zij zou bij zoo'n aanval dadelijk den moed hebben opgegeven Je hebt gelijk, zei hij warm; ze heeft het hard te verduren gehad, het arme kind! Een jaloersche, boosaardige trek mis vormde het mooie gezicht, dat zich een oogenblik van hem. af wendde Trek het je maar niet aan, zei ze, ze krijgt immers haar belooning Door met mij te trouwen, bedoel je? vroeg hij lachend Door meesteres van den Eikhof te worden Hij kreeg een schok, alsof hij ge staken was. Het waren niet zoozeer de woorden zelf, als wel de toon, de ge moedelijke mengeling van medelijden en minachting, die zoo duidelijk als het maar kon te kennen gaf, dat May trouwde, niet uit liefde voor hem, maar uit eerzucht en berekening Heron, ik hoop, dat je gelukkig zult worden, zei ze. 't Is eigenaardig, dat dit alles zich juist moest afspelen terwijl ik hier was; ik weet niet hoe 't komt maar ik stel verbazend veel belang in de heele zaak. We zijn toch familie van elkaar, is het niet; wel een beetje ver maar je kunt me toch beschouwen als een nicht of laten we zeggen, als een zusterJa, ik wensch je van harte alle alle geluk! Ze glimlachte lief en wee moedig, als iemand die een onvervul baren wensch uitspreekt Dank je, zei hij. Ik zal je vriendelijk heid niet licht vergeten. Je bent ver Naar gemeld wordt, is tot hoofd der RK school te Ginneken benoemd de heer P. A Eggermont, hoofd der R-K school alhier Werkloosheid Aantal werkloozen 5 (gedeeltelijk) Burgerlijke stand. Gedurende de week van 11-18 Nov 1937 Geboren. 12 November Thea Maria, dochter van Leon van Aerde en Jo hanna Wullems. Roger Leon Joseph, zopn van Cyrillus Mechelinck en Maria Dolphina Braeckman Z AAMSLAG Door den gemeenteraad van zaam- slag werd de personeele belasting ver laagd van 170 tot 150 opcenten en de opcenten voor de gemeentefondsbe lasting tot 75 Faillissementen. Geëindigd wegens het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst, het faillissement van C. Balkenende, land bouwer te Stoppeldijk, met een uit- keering van de concurrente schuld- eischers van 6.515 pCt. Curator^Mr H B K de Rechter FAVORIET-KNIPPATROON. Gekleede japon Nr 901 ABONNEERT U OP „DE ZEEUWSCHE KOERIER" (24) bazend hartelijk voor me geweest Je moet me bij je huwelijk tegen woordig laten zijn, zei ze minzaam. Me dunkt, dat.ik nu maar eens naar boven moest gaan. Ze stak hem haar hand toe, die nu warm was, en de zachte blanke vingers leken de zijne te lief- koozen. Hoffelijk bracht hij ze aan zijn lippen, terwijl .hij haar goeden nacht wensch te. Een brandende blos kleurde haar gezicht en hals en ze trok haar hand weg, maar niet voordat hij had gevoeld, hoe de warme vingers zich met plotselingen heftigen druk om de zijne sloten HOOFDSTUK XVI Een deserteur Stiptheid was gewoonlijk niet een van Heron's liovelingsdeugden; maar de stal klok had nauwelijks elf geslagen, toen de hooge dogkar met het kastanje bruine paard ervoor de oprijlaan van den Eikhof uitvloog. Heron zat heel al leen op zijn hooge zitplaats, zooals hij Carrie beloofd had, en achterin, waar anders de keurige palfrenier plaats naip, lag nu slechts een stapel plaids en regenjassen De deur van huize Gresham vloog wijd open zoodra hij aankwam en Carrie stoof naar buiten. Hag,r gezicht je was één glimlach en een kreet van verrukking ontsnapte haar, toen ze het vurige paard zag en het kleine, hooge karretje O, Sir Heron, wat een prachtig beest' MODELLENBOEK ter inzage, waarin tal van modellen van japonnen, blouses, mantels, kinderkleeding enz. staan af gebeeld. De prijs van deze Favoriet knippatronen bedraagt eveneens 30 ct per stuk. Toezending zal geschieden na ont vangst van het bedrag, dat kan worden overgemaakt per postwissel, in post zegels of wel door storting of overschrij ving op onze postrekening 52419 Den lezeressen wordt vriendelijk ver zocht bij bestelling duidelijk het num mer van het gewenschte patroon en tevens naam en adres zoo volledig en duidelijk mogelijk op te geven. Men voorkomt daardoor onnoodige vertra ging in de verzending. Gelieve verder Uw bestelbrieven vol doende te frankeeren, daar deze anders niet door ons geaccepteerd worden Verder leveren we niet alleen Favo riet-patronen van het hier gepubliceer de model, doch van ieder gewenscht modeplaatje. Toezending van een af beelding of schetsje met vermelding van maten is voldoende Dames. Denkt bij eigengemaakte klee ding aan een FAVORIET KNIP PATROON. Ze voldoen uitstekend en zijn goedkoop! Hebt ge reeds succes bereikt, zegt het Uw vriendinnen en kennissen Prijzen van deze FAVORIET-KNIP PATRONEN NAAR MAAT ZIJN: Mantel f 1,-; japon: f 0,85; lingerie en kinderkleeding: f 0,60; blouses: f 0,55; rok: f 0,50 FAVORIET-COUPE is ongeëvenaard Een gebloemd jurkje in de winter vol doet altijd bijzonder goed. Het is een vroolijke afwisseling tusschen al de ef fen, min of meer sombere japonnetjes De mode lanceert op het oogenblik vlotte, vrouwelijke modellen. Aan deze eischen voldoet het hier afgebeede mo del bijzonder. De kraag is zoo klokkend geknipt, dat het geheel aan een jabot doet denken; elegant staan ook de ge- pliseerde volants aan de overigens strakke mouwen. De blouse is van voren en vbn gchteren in een punt geknipt, terwijl de rok uit vier banen bestaat! Wie de halsuitsnijding te laag vindt, kan er een vestje onder dragen. Benoodigd materiaal: 6 meter van 90 cM breedte. Gebloemde zijde of ge bloemde mousseline is het materiaal. Het patroon is te verkrijgen in maat 46: bovenwijdte 107 cM; taillewijdte 90 cM; heupwijdte 120 cM Door het al of niet aanknippen van de naden kan men het patroon passend maken voor het eigen figuur Dit Favoriet patroon is te verkrijgen bij den Boekhandel „De Zeeuwsche Koerier" te Sas van «*»rit tegen de prijs van 26 ct (plus 4 ct voor porto- en administratiekosten) Tevens ligt er een FAVORIET- Denkt u, dat-ie op hol zou willen gaan? Ik heb mijn heele leven verlangd om eens in een dogkar te zitten met een paard, dat op hol ging! We zullen zien., wat we voor je doen kunnen, Carrie, lachte Heron. Maar waar is May? O, die kleedt zich nog steeds aan, zei Carrie met een pruilmondje, dat haar lippen deed lijken op een bijzonder ver leidelijke kers. Ze vond, dat ze geen haast behoefde te maken. Heeren waren toch altijd te laat, zei ze Ze schijnt groote ondervinding van hun gewoonten te hebben, zei hij lachend. Ik denk zoo, dat Achilles pre cies drie minuten gedtildig zal wachten, voegde hij erbij, het paard, dat nerveus met zijn hoeven in den grond krabde, streelend met de zweep. Als het langer duurt, zal hij waarschijnlijk door het raam van de eetkamer vliegen, en ik betaal de rekening van den glazen maker niet! Maar vóór de drie minuten om waren, stond May al op de stoep. Lieve hemel! riep ze vroolijk, hoe moeten we daar óóit inkomen? Heb je een ladder mee gebracht? Néé. Je wilde met alle geweld de dog kar hebben, en hier is de dogkar. Het wordt bovendien tijd, dat je erin leert rijden, mylady. Voor dezen keer zal ik je nog eens helpen Ondanks haar verzekeringen, dat ze in élk geval haar hals zou breken, zat May weldra veilig naast hem. Carrie versmade alle hulp en heesch zich aan den achterkant op Wat eten we eiken dag? ZONDAG Champignonsoep, kalfslapjes, worteltjes, aardappelen, gebraden appelen MAANDAG Gekookte ham, aardappelpurée, sla, drie in de pan DINSDAG. Roastbeef, gekruide kool, aardappelen, fruit WOENSDAG Haché, gestoofde knolselderij, aard appelen, rijst met rozijnen DONDERDAG Osselappen, gestoofde prei, aardap pelen, fruit VRIJDAG Juliennesoep, boonencroquetten, aard appelen, zoete appeltjes ZATERDAG Rookworst, zuurkool met aardappel purée, fruit Gekrulde kool 1 groene kool, 100 Gr boter, 2 thee lepeltjes Maggi's Aroma, wat zout, 2 kruidnagelen, 1 stukje laurierblad, een mespunt paprika, 1 lepel citroensap Ontdoe de kool van de buitenste harde bladeren, snijd ze in heele fijne reepjes. Zet ze op met een bodempje water met de gesnipperde ui, de kruid nagelen, het zout, het laurierblad de paprika. Laat ze zoodra ze goed kookt op een zacht vuurtje gaar stoven, onder Daar gaan we! zei Heron. Wees niet bang! Want bij de lichtste aanraking met de zweep stormde Achilles vooruit of de duivel hem op de hielen zat en alsof ze uit een kanon werden afge schoten, zoo vlogen ze door de oprij- 'aan Een paar minuten lang wijdde Heron al zijn aandacht aan de teugels; toen keerde hij zich half om en nam May's handje in de zijne Je bent toch niet bang? vroeg hij. Er is heusch geen reden voor, hoor; hij is zoo zachtzinnig als een lam, en even Jol op 'n paar kromme sprongen nu en dan Nee, ik ben niet bang, zei ze, niet in 'iet minst Ik verbeeldde me, dat je een beetje bleek zag, lieveling. Ja, nu zie je eens, wat een vervelende ouwe zeur je op je Jak gekregen hebt! Je zult nog niet eens bleek kunnen zien als je dat ver biest, zonder dat ik de reden wil weten. Tob je misschien nog over mijn moe der? May, ik heb je wel gezegd, dat ze er spijt van zou krijgen. Dat is ook uit gekomen. Het spijt haar erg, en ze zendt je haar beste wenschen O ja? vroeg May dankbaar. Dat is erg aardig van haar! Maar hoe komt ze opeens zoo veranderd? Hij stond op het punt om met man nelijke onnadenkendheid te antwoor den: Door Rose Vavasour! maar hij weerhield die woorden nog bijtijds (Wordt vervolgd),

Zeeuwsche Koerier | 1937 | | pagina 15