f25,- of f400,-? Reisgidsen St. Nicolaas 1937 „Een bad-loestel lliuis, „Gezondheid in Iw huis. Kroniek van de week Provincienieuws Winterdienst Nederl. Spoorwegen Nederl. Tramwegen Z-VI. Tram De St. Nicolaasnummers van „De Zeeuwsche Koerier" vormen de beste reclame-gelegenheid voor adverteerders en de beste gids voor het Icoopend publiek van heel Oost-Zeeuwsch-Ylaanderen. GRIFTSTRAAT 46 AMSTERDAM (Zuid) Techn. Bar. SMEDENBORGH, Postbns 394, AMSTERDAM. Giro No. I273XO. 102 BINNENLAND. prins Bernhard aanvaardde de functie an Koninklijk commissaris in de pad- indersbeweging Minister De Wilde heeft zich tegen •erhooging van kinderaftrek bij in komsten- en personeele belasting uit- esproken Mr Aalberse heeft het voorzitterschap der Tweede Kamer .neergelegd in ver- and met zijn benoeming tot lid van en Raad van State. Mr van Schaik is it 1 op de voordracht geplaatst BUITENLAND. Mac Donald t Ramsay Mac Donaldj de vroegere Ingelsche minister-president, is in den uderdom van 71 jaar overleden Italië is toegetreden tot de overeen- ;omst, die reeds sedert 1936 tusschen uitschland en Japan was gesloten, wel {q overeenkomst bedoelt een bloc te 'orm tegen het boschewisme Uit Spanje worden nieuwe successen Ier Franco-troepen gemeld België heeft nog steeds geen ministe- :ie. Het afgetreden ministerie van Zee and blijft met de afwikkeling der loo iende zaken belast De Japanners hebben thans Shanghai zet. Zij rukken steeds verder op Grootë visch aangespoeld Aan het strand te Cadzand is een ich aangespoeld die een lengte had an 3,75 meter en een omvang van ruim .50 meter. Vermoedelijk is het een lolfijn Woensdag jl zijn de nieuwe wegen loor den Kruispolder en van Kuitaart laar Lamswaarde door den Commis- aris der Koningin officieel geopend. !en en ander droeg een feestelijk :achet AXEL Burgerlijke stand. Week van 31 Oct t/m 6 Nov. 1937 Geboren. 30 Oct. Janna Neeltje, d. van Pieter Marinus Oostdijk en Fran- QOise de Putter Overleden. 3 Nov. Adriaan de Jong, 17 jaar, overleden te Ter Neuzen Loop der bevolking Aangekomen. J C den Hollander en gezin, bank werker van Westdorpe M R de Caluwé, dienstbode van West dorpe C G Destombes, landbouwersknecht van Ter Neuzen Vertrokken: E H H M Scheffer, handelsreiziger naar Oirsbeek L van Baaien, zonder beroep naar Vreeswijk P M van den Enden, zonder beroep naar Breda SLUISKIL SAS VAN GENT 21 jaar, van Watervliet, èn Paulina Irène D'Hooghe, 20 jaar Loop der bevolking Een alhier door het Comité van Actie georganiseerde collecte voor het klee ding- en dekkingsfonds bracht ca f 40 op TER NEUZEN St. Nicolaas-actie Naar de Tern. Crt meldt, heeft het bestuur van „Klimop" voor het a.s. St Nicolaasfeest, wederom een plan ont worpen, dat vrijwel overeenstemt met dat van het vorig jaar met dien ver stande, dat er dit jaar geen speciale bonnen zullen worden uitgegeven, doch den leden de vrije hand wordt gelaten in het individueel beschikbaar stellen van een St Nicolaas-attractie voor hun cliëntèle. Verder zal St Nicolaas met zijn gevolg weder een bezoek aan Ter Neuzen brengen, en begeleid door het muziekgezelschap „De Vereenigde Werk lieden", een triomftocht houden door de stad, waarbij hij met kwistige hand verrassingen zal rondstrooien. Dit zal geschieden op Woensdag 1 Dec., op welken dag ook de z.g „Klimoptram" zal rijden m Op initiatief van de Winkeliersver- eeniging Ter Neuzen Klimop zal ook al hier een cursus worden opgericht ter verkrijging van het middenstands diploma, vereischt krachtens de Vesti gingswet In de vorige week gehouden raads-| ting is het plan voor het nieuwe stad Kermis afgeschaft mis goedgekeurd. De worden op f 55.000 3 In de Dinsdag jl. gehouden gemeente- raamd i| raadszitting werd met 8 tegen 7 stem men besloten de kermis alhier af te Geen toondag In verband met het tieerschen.de ond- en klauwzeer zal de j aarlijksche oondag van vee in November, uitgaan de van den Z.-Vlaamschen Slagershond, litmaal niet plaats hebben HULST Tot ambtenaar speciaal belast met de litvoering der steunmaatregelen alhier, benoemd de heer J. van Roosendaal, hans werkzaam ter secretaris te West- orpe Schutterssocieteit „De Herleving", ge- estigd bij Osc. Neefs, houdt een groote alkoen- en Hazenschieting op Zondag 1 November. Begin om 3.30 uur ütkomen en Sir Heron was volstrekt let ongevoelig voor schoonheid in el- in vorm. Langzaam verdween de ver- trooide uitdrukking van zijn gezicht en laakte plaats voor een blik vol op- :chte bewondering. Met een plotseling ilfverwijt bedacht hij, hoe hij zijn gast en heelen dag aan haar lot had over laten en met iets verontschuldigends i zijn stem zei hij En zit je hier zoo heelemaal alleen? kt is toch al te erg! Ik vrees, dat je ie den onhebbelijksten gastheer vindt, ien je ooit ergens hebt meegemaakt Zeg toch niet zulken onzin, verweet Tusschen ons zijn toch immers geen Kcuses noodig! Heron kwam dichter naar het vuur n staarde peinzend in de vlammen. Is 'oeder al naar bed? Waar is Vane? In de rookkamer natuurlijk. Hij heeft ch hier een uur lang dood zitten ver- •len en gaapte zoo deerniswekkend, kt ik hem weggestuurd heb. Ja, Lady «tchford is naar bed gegaan En jij bent opgebleven om op me te achten? vroeg hij, haar half-berouw- °1, half-dankbaar aanziend Ja, ik heb een boodschap voor je van ady Letchford Een boodschap? Een nieuwe oorlogs ervaring, vermoed ik? Ze heeft je na- aurlijk verteld van de scène, die ze op ll"ze Gresham heeft gemaakt? J-ja, ze vertelde me, dat er onaange naamheden geweest waren, murmelde tose, neerkijkend op haar kleine sa schaffen VOGELWAARDE De raacj besloot tot opheffing der o.l. school te Pauluspolder WESTDORPE Aan de Universiteit te Amsterdam is tot arts bevorderd de heer J. A J. van Acker, alhier Werkloosheid Aantal werkloozen 5 (gedeeltelijk werkloos) Burgerlijke stand. Gedurende de week van 4-11 Nov. 1937 Gehuwd. Albert Frans van Beveren, tijnen schoentjes. Het spijt me zoo, het spijt me zoo echt, dat ze gegaan is Mij ook, zei hij grimmig Ze keek hem vol sympathie aan. En mijn boodschap is, dat ik je moest ver tellen, dat het haar óók spijt Wat! Ja, ze heeft er erge spijt van, her haalde Rose. Ze deed het onder inge ving van het oogenblik, en in de mee ning, dat julliejullie beiden eigenlijk niet goed wist, wat je deedt Aangezien we ook nog maar kinderen zijn, zei hij met een glimlach. Maar het geeft me werkelijk een onbehagelijk gevoel, dat mijn moeder ongelijk zou bekend hebben. Ze moet ziek zijn Ze is erg van streek. Het is een groote teleurstelling voor haar geweest. Je kunt het toch niet kwalijk nemen, dat zij dat wij allemaal altijd groote dingen van je verwacht hadden Groote dingen! zei hij ongeduldig. Dat zijn van die fantastische ideeën, waarvan niemand eigenlijk zelf goed weet, wat hij eronder verstaat! Groote dingen! Wat ter wereld verwachtten iullie dan van me? Dat ik zou trouwen met een prinses of met de koningin van Spanje? Ze keek met een week, onderworpen glimlachje naar hem op Wees niet boos op me, Heron! Boos op jou! Neen, dan zou ik al heel ondankbaar moeten zijn! Ik weet maar al te goed, aan wie ik die veranderde stemming van mijn moeder te danken Vertrokken: Jerome Dhert naar Zelzate Paulina Irène D'Hooge naar Bou- chaute Denkt U erom De Zeeuwsche Koerier op Uw advertentiebudget bovenaan te noteeren als zijnde het blad, dat het voordeeligst is en U het meeste succes waarborgt? Verkrijgbaar in Boekhandel .DE ZEEUWSCHE KOERIER. Oostkade 16 SAS VAN GENT. Eerste klas afwerking en zeer lage prijzen. DAAN VAN DRIEL TEEKENAAR RECLAME ONTWERPEN 15 Wij zeggen niet,'dat wij voor f 25, een bad-installatie leveren, die overal elders f400,kost. Maar wel zeggen wij, dat U na een bad in een Neptunus-badtoestel even schoon en frisch zijt, als na een bad in een badkamer van f 400, Volgt het voorbeeld van zooveel anderen, die verbetering en behoud van hun gezondheid hebben te danken aan een regelmatig gebruik van het Neptunus-badtoestel. Het toestel kost compleet incl. alle toebehooren slechts f 25,franco Uw huis, na ontvangst van het bedrag of onder rembours met verhooging der rembourskosten. Stort nog heden het bedrag op onze postgiro No. 127310, dan hebt U het toestel binnen enkele dagen in Uw bezit. heb! Jij hebt haar natuurlijk tot an dere gedachten gebracht. Jij hebt ge tracht, de zaak weer voor me in orde te brengen, terwijl ik je in mijn zelf zucht zoo schandelijk verwaarloosd heb! Heusch, Rose, ik schaam me over me zelf. Vergeef 't me maar. In zijn ernst had hij zijn hand op haar arm gelegd. Hemel, wat ben je koud, zei hij ver schrikt. Kom gauw bij het vuur zitten. Hij trok haar stoel met vriendelijke be zorgdheid dichter bij den haard Het mooie meisje lachte zacht voor zich heen en stak haar witte handen uit naar den koesterenden gloed, die haar gezichtje en haar gouden haren warm tintte Ja, ik heb het werkelijk nogal koud Koud als ijs! zei hij, en legde zijn hand nogmaals op haar arm. Maar die was nu niet koud meer; zijn aanraking had het bloed heftig door haar aderen doen stroomen en de zachte blanke huid leek te branden onder zijn vingers Maak je maar niet bezorgd over mij, zei ze lachend. Vertel me liever eens wat overMay. Ze hield met een nauwmerkbare aarzeling haar adem in bij het noemen van den naam; maar j het viel hem niet op. Je bent nu for meel met haar verloofd, veronderstel ik? Hè? Ja, ja in optima forma. Mijnheer 1 Dalton had geen bezwaren. Integen deel, hij voelde zich geroepen om zich buitengewoon edelmoedig te toonen en den welwillenden schoonvader te spe len kort en goed, hij bood aan, me op onzen trouwdag veertigduizend pond cadeau te doen, maar ik bracht hem na tuur lijk aan zijn verstand, dat zooiets onmogelijk was Heb je het afgeslagen? Natuurlijk. Ik zei hem, dat, als hij het soms op May wilde vastzetten, voor haar eigen persoonlijk gebruik, ik even eens eenzefde bedrag op haar zou vast zetten; maar dat ik er niet aan denken kon, die veertigduizend pond als een bruidschat aan te nemen Heb je aangeboden, veertigduizend pond op haar vast te zetten? zei Rose langzaam Ze perste haar lippen opeen; een brandende jaloezie verteerde haar. Tachtigduizenl pond, dat meisje zonder naam, zonder afkomst, waar nieuand ooit van gehoord had, terwijl zij zij, de beroemde Londensche schoonheid, eenvoudig over het hoofd werd gezien! Het is een heele som Och, zei hij luchtig, de bezitting kan het dragen; en we moet ons niet la ten overtroeven door den vader. En mijn moeder heeft dus haar houding ge wijzigd? Ik kon me ook al niet begrij pen waarom ze zich er zóó fel tegen kantte Ach, zie je, ze wist zoo weinig van haar ze weet eigenlijk nog niets. Na tuurlijk heeft ze jou alles over haar vroeger leven verteld? N-nee, zei hij, niet dat ik weet Niet? met een zwak glimlachje van verrassing. Hé! Meisjes zijn gewoonlijk zoo uitbundig mededeelzaam onder zul ke omstandigheden. Ik zou verwacht hebben, dat ze je alles verteld had en je niets verborgen had Verborgen? herhaalde hij. Wat ter wereld zou ze te verbergen kunnen heb ben? Te verberg O, niets natuurlijk! antwoordde ze met een zacht lachje. Of schoon ik van meening ben, dat geen meisje een en twintig jaar wordt, zon der dat ze toch wel het een of ander te verbergen heeft; en zij heeft zoo'n af wisselend leven geleid Heron duwde geïrriteerd met den pook tegen een houtblok, dat een drif tige vonkenregen uitzond Natuurlijk, ging de» zachte, wellui dende stem voort, natuurlijk, Lady Letchford is maar al te zeer geneigd om wantrouwig te zijn, en wil nu maar met alle geweld, hoewel ik haar heb uitgelachen om het idee, dat May nogal een flirt zou zijn. Ik heb haar voorge houden, dat ze haar toch maar twee maal gezien had, en dat men een meisje niet dadelijk moet beoordeelen naar gedrag op een bal. Er doen natuurlijk altijd praatjes de ronde over menschen, die nog niet lang ergens wonen; maar het zou belachelijk zijn, daaraan te wil len gelooven 'Wordt vervolgd).

Zeeuwsche Koerier | 1937 | | pagina 7