Ifoor do vrouwen Lichten op Hoop water getij Kerknieuws Het nieuwe ontvangst- en vereenigings gebouw „Sunlight" der Lever's Zeep- maatschappij N.V., dat op 18 Sept. jl. te Vlaardingen in tegenwoordigheid van de plaatselijke autoriteiten werd geopend. eerste deel van een werk, dat door de uitgevers wordt aangekondigd als een „popuiaire dogmatiek en apologie" Het werk, dat in veertig met korte tussenpozen verschijnende delen com pleet zal zijn, draagt tot titel DE KA THOLIEKE KERK, en verschijnt onder auspiciën van het Comité van Katho lieke Actie Voor God De redactie wordt gevormd door Pro- fesoor D. Bont en Dr. C. F. Pauwels OP., die in hun arbeid worden bijgestaan door een redactieraad, waarin G. de Geus pr., Professor F. Otten OP., J. Salsmans S.J en P. Timp OP. zitting namen Het werk bestaat uit afgeronde mo- nografiën, die echter tesamen een com pleet, gemakkelijk te consulteeren en voor een ieder toegankelijk werk vormen De uitgevers slaagden er in het werk, fraai en degelijk uitgevoerd, tegen on gekend lage prijs beschikbaar te stellen Van de auteurs vermelden "wij, vooruit loopend op het binnenkort verschijnend prospectus, reeds de namen van Dr F. Pauwels OP., Magister van Hove, Dr A. v d Born pr., P. Fidentius O. Cap., P. Rood SJ., Magister J. P M. Maes OP., G. Philips pr., P. Ploeg OP., Dr Bender OP., P. Balduinus O Cap., Professor F. Ot ten O.P., Henri de Greeve, Professor Dr H van Rooyen OS Cr., H Rongen O. Cisc., Dr A Hoegen pr., J. Salsmans SJ., Professor van Overbeke OP., Pro fessor H. Reijnen, Rolduc, en P. H J Stokman, pr De delen, welke ieder ongeveer 130 bladzijden zullen beslaan, verschijnen met korte tussenpozen, zodat het gehele werk binnen drie jaar compleet zal zijn Een uitvoerig prospectus werd door de uitgevers reeds ter perse gelegd Wij hopen binnenkort over dit belang rijke werk nadere berichten te kunnen brengen „De Dietsche Gedachte" Inhoud van het Octobernummer: Buitenlandsche politiek (België-Ne- rerland. Het „plan-Snouck"), door D. B.; De Heeren van het Plein, het Wil helmus en Monsieus Patin du Plein, door S. D. G.; Vertroebelde inzichten, door Br.; Boekbespreking; Dietsche Kroniek; Uit Boek en Blad Het September-nummer van „Historia", maandschrift voor Geschiedenis, (Uitg. Drukkerij Broekhoff NV., Utrecht, abon nementsprijs f6.- per jaar) bevat de volgende bijdragen; Mislukte verlovingsplannen tusschen den Stadhouder Hendrik Casimir H en Sophia Dorothea Prinses de Celle, door Mevrouw Mr. J H Goslings-Lysen; Merkwaardige vrouwen uit het Huis Orleans, door H. van Enck; Enkele historische gegevens omtrent Jan van Schaffelaar, door Ds H. J. Busé; De De Haarlemsche dapperen naar Utrecht 1786-1936, door A. Hallema; Het Kasteel de Hooge Boeckhorst, door N. J. Swierstra; Kunstgeschiedenis; Een oude Piratenschilderij, door Prof. Mr. J. A. van Hamel; De El Greco Tentoonstel ling te Parijs door Jhr Dr J L A. A. M. van Rijckevorsel; De Hollandsche Schilderkunst in de 17e eeuw, door Jhr Dr J. L. A. A. M. van Rijckevorsel; De Reprimande aan Frans Hals, door G. D. Gratama; Erratum; Anecdotes, door P. de Zeeuw J.Gzn.; Boekbespreking „ELKEN DAG IETS RAUWS" U weet, dat is de leus, die de moderne voedingsleer aan de huisvrouw voor houdt. Door verhitting gaat n-L altijd de waarde van een voedingsmiddel min of meer achteruit; en al behoeven we daaruit niet de gevolgtrekking te ma ken, dat we beter doen met ons gehéél van gekookt voedsel te onthouden we kunnen in elk geval er voor zorgen, dat niet alles gekookt wordt Speciaal slaat de raad op onze groente en ons fruit Ongemerkt hebben we in de zomer maanden ons in dat opzicht „goed ge voed". Immers, de overvloed van vruch ten uit dat jaargetijde leende er zich vanzelf al toe om rauw te worden ge bruikt; en de kropsla, de tomaten of de komkommer verschenen doorloopend wel rauw op onzen disch Het goede begin is dus in de zomer maanden al gemaakt: thans is het zaak, om de loffelijke gewoonte niet weer langzamerhand op zij te zettenal leen omdat we vermoeden, dat nu de kans op sla-gerechten wel uitgeput zal raken Dat is nl. heelemaal niet het geval Fijn gesnipperde andijvie, dito Brus- selsch lof, in dunne draadjes geschaaf de roode-, witte- en savoye kool, ge snipperde of geraspte winterwortel en rauwe biet, dat alles door elkaar of afzonderlijk klaargemaakt met een smakelijk slasaus je, onder toevoeging van wat gesnipperde prei of ui, wat ge raspte appel of wat fijngesneden selde rijhet zijn gerechten, die den herfst- en den wintermaaltijd even goed op peil brengen als de meer be kende zomerslaatjes dit gewend waren te doen. Wie 's winters hoofdzaak wil maken van warme gerechten, die mag gerust zijn smaak daarin, volgen; maar hij mag niet vergeten, om dagelijks ook een beurt te geven aan de rauwe pro ducten al neemt hij daarvan slechts een kleine hoeveelheid: langzamerhand zal hij bemerken, dat hij zijn „sla" niet graag meer zou missen, ten eerste om dat ze hem smaakt en ten tweede om dat ze werkelijk aan zijn gezondheid ten goede blijkt te komen. Hier volgen een paar voorbeelden van smakelijke, gemakkelijk en goedkoop te bereiden slaatjes Andijviesla (4 personen) 2 struiken andijvie (of 3 struikjes krulandijvie), 1 uitje of preitje 2 eetlepels slaolie, 2 eetlepels azijn of citroensap, wat zout, 1 thee lepel mosterd, misschien wat peper wat Maggi's Aroma (naar smaak) 1 hardgekookt ei of 1 gekookte koude aardappel Snipper de groente zoo fijn mogelijk wasch ze zorgvuldig en sla ze goed droog uit. Wrijf op een diep bord het ei of den aardappel fijn, meng er het zout, den mosterd, de peper en de gesnipperde ui of prei door en verdun het mengsel met de olie en den azijn; maak het sausje op smaak af met de Maggi's Aroma en werk het, met behulp van slalepel en -vork, door de sla. Zuurkoolsla (een van de beste rauwkost"-gerechten) 1 pond zuurkool, 1 ui, 4 eetlepels karnemelk (of 2 eetlepels citroen soep), 4 eetlepels slaolie, naar smaak wat Magg'is Aroma Wasch de zuurkool (als het tenminste geen zelf-ingemaakte is) vlug even af zoodat ze zoo min mogelijk smaak ver liest. Schud ze op een vergiet goed droog, vermeng ze met het fijngeraspte uitje, de olie, de karnemelk (of het ci troensap) en de Maggi's Aroma en laat ze voor 't gebruik 1 a 2 uur staan Herfstsla 1V2 ons fijngeschaafde roode kool iy2 ons fijngeschaafde witte kool 1 struikje krulandijvie, 1 preitje 1 groote zure appel, 3 eetlepels slaolie, iy> eetlepel azijn of ci troensap, wat zout, misschien wat mosterd of peper, naar smaak wat Maggi's Aroma Meng de geschaafde kool door elkaar met de fijngesnipperde krulandijvie (gewasschen en goed droog uitgeslagen) en het fijngesneden preitje Klop de olie met den azijn (of het citroensap), het zout en den mosterd of de peper door elkaar, roer er den geraspten appel door, meng er de sla mee aan en maak die verder op smaak af met de Maggi's Aroma Versier desverkiezende de sla met een n achtste partjes gesneden hardge kookt ei Benoemd tot hulpprediker der Ned. lerv. Kerk te Ter Neuzen, de heer K. P. .an der Graaf te Rotterdam, en heeft leze aangenomen R.-K. KERKDIENSTEN GROENENDIJK. H.H. Missen op Zondag om 7 uui iialf 9 en half 11. Op werkdagen om 7, 7,30 en 8 uur. HULST Zondag 10 October 6y2 voor de leden an de St. Josephskring; 7% voor dt parochianen; 9 voor overledenen; 10 Jhr Bern. Jac Voet, echtg. en kinderen Maandag 11 October 6y2 mej. Philo- mena Vermeulen en zoon; 7 dlir Jo annes Franc. Boeding; 8 dhr Petrus Menu Dinsdag 12 October 6V2 Fredericus Prenen; 7 mej. Maria en Elisa Haak; 9 H Mis uit dankb. bij Gouden Huwelijks feest Woensdag 12 October 6y2 Weled Heer Norb Franc Verdurmen; 7 mevr. Ver- durmen-Broekaert; 8 mej Eulalie Coene en fam. Donderdag 14 October 6y2 mej. Leonie Verdurmen; 7 dhr Pieter Joannes de Potter en echtg; 8 dhr Hippoliet van Wesemael en fam Vrijdag 15 October 6y2 dhr Jac. v d Voorde; 7 tot zekere intentie; 8 dhr Petrus Franc, de Nijs Zaterdag 16 October 6y2 ter eere OL 'Vrouw; 7 voor overledenen; 8 dhr Franc van Mervenée -en echtg. Na de HH Missen vereering der reli kwie van den H Joseph; om 2 uur Lof; kleine H Familie voor jongens; om 3 uur H. Familie voor mannen Morgen feestdag van het H Moeder schap van Maria Deze week 19e lesweek van den katcch vr. 243-260. Donderdag biechten voor de meisjes van St Aloysiusschool Huwelijksafk.: Dhr Oswald van Aerde en mej. Bertha de Sutter van Temsche SAS VAN GENT Zondag 10 October; 21ste Zondag na Pinksteren; 2de Zondag van de maand aig H Communie voor het meisjes jeugu werk; reliquie O L Vrouw Vroegmis voor madame Ranschaert- Braat; Hoogmis voor de parochie In den namiddag om 2,30 Lof Deze week iederen avond Lof om 7 u met rozenhoedje Maandag 11 October Feestdag van Maria's Moederschap, 7 uur de H Mis oij de Eerw. Zusters; 7,45 gel H Mis voor ae overleden fam. Lambooy Dinsdag 12 October 7 uur gel. H Mis voor mej. Malvina Vervaet; 7,45 Gez H Mis voor dhr Amand Stubbé Woensdag 13 October 7 uur gez H Mis voor Zuster Marie Augustina (in de wereld mej. Rosalia van den Steen) overleden in het St. Jösefsweeshuis te Beaupont (Airs) Frankrijk; 7,45 gez H Mis voor dhr Constant Malefroy Donderdag 14 Oct 7 uur gez H Mis tot zekere intentie; 7,45 gez H Mis voor mevr Maria van Waes-van Acker en overl. ouders Vrijdag 15 October 7 uur gel. H Mis voor dhr Pr. van Huile en zijne echtg. 7,45 gez H Mis voor mej Irma Wauters Zaterdag 16 October 7 uur gel. H Mis voor de zielerust van een overledene 7,45 gez H Mis voor den edelachtbaren heer Petrus Wauters In den namiddag van 6-8 biecht- hooren en om 7 uur het Lof Zondag 17 October, 22ste Zondag na Pinksteren; 3de Zondag van de maand aig. H Communie voor de leden van de H. Fam. Reliquie H. Joseph Vroegmis voor de parochie; hoogmis uit dankbaarheid Het gebed wordt verzocht voor die parochianen, die verzuimen hun gods dienstplichten te vervullen en voor Zuster Marie Augustina (in de wereld mej. Rosalia van den Steen) overleden in het St. Josefs weeshuis te Beaupont (Airs) Frankrijk. Zijn voornemens een christelijk hu welijk aan te gaan: Dhr Joannes Emilius Dierick uit deze parochie en mej Maria Ivonna Emma Zoetaert uit de parochie van Selzaete waarvan heden de 3de afk. geschiedt Zij, aan wie eenig beletsel tegen dit huwelijk bekend is, zijn' verplicht daarvan zonder uitstel ken nis te geven aan den pastoor. SLUISKIL XXIe Zondag na Pinksteren (10 Oct) Vandaag om 2 uur Lof Om half vijf moet het Meisjespatro- aaat in de kerk zijn. Om kwart vóór /ijf Patronaat als naar gewoonte Dinsdagavond om 7 uur Lof ter eere van den H. Antonius Vrijdagavond om 7 uur Rozenhoedje sn Kruisweg. Verder iedere avond om 7 uur kort Lof met Rozenhoedje van wege de Octobermaand Dinsdag en Vrijdag, onder de H Mis /an 7,30, algemeene H Communie voor ie schoolkinderen Vandaag het feest v d H. Daniel en gezellen, martelaren van onze Orde volle aflaat. Dinsdag, feest van den H Seraphinus, volle aflaat Zondag a.s. Generale H Communie voor het Jongenspatronaat De HH Missen zijn deze week als volgt: Vandaag om 6,30 voor een overleden vader; om 8 uur voor overleden familie; om 10 uur voor de weldoeners Maandag om 6,30 voor overleden ouders, broer en zuster; om 7,30 Dinsdag om 6,30 om 7,30 voor de weldoeners Woensdag om 6,30 voor een overleden moeder; om 7,30 Donderdag om 6,30 voor overleden ouders en familie; om 7,30 voor Charles Pienbroek en echtgenoote Vrijdag om 6,30 om 7,30 voor de weldoeners Zaterdag om 6,30 om 7,30 ;er eere van het H. Hart Zondag a.s. om 6,30 voor een over deden vader; om 8 uur uit dankbaarheid ter eere van O. L. Vrouw; om 10 uur voor de weldoeners TER NEUZEN Zondags 7 uur, 8,30 uur en 10 uur HH Missen; 2 u 30 Lof. Op werkdagen de HH Missen ten 7 uur en kwart voor 8. WESTDORPE O. L. Vr. Visitatie. Sen en twintigste Zondag na Pinksteren 10-17 October Zondag 7 Gez voor de parochianen 10 Gez voor Aloys Govaert en echtg. Maandag 7 Gez ter eere van O L Vr van Schreijboom, 7,30 Gez voor Celevie IJsebaert en zoon Dinsdag 7 Gez voor Olympia Kesbeke 7,30 Voor Joannes en Dominicus de Smet Woensdag 7 Maand, gez voor Maria Theresia van Waes-van Acker, 7,30 Wek ?ez voor Theophiel Dierick Donderdag 7 Gez voor Maria Talboom en Emilie Staal, 7,30 Voor een over ledene Vrijdag. 7 Gez voor Polydor van Waes- Hesters en overleden dochter, 7,30 Gez voor overledenen Zaterdag 7 Wek. gez voor Arthur Joseph Daelman, 7,30 Ter eere van de Onb. Ontv. van Maria tot zekere intentie Zondag 17 Oct. 7 Gez voor Aloys Go vaert en echtgenoote, 10 Hoogmis voor Je parochianen Vandaag, tweede Zondag der maand Generale H. Communie voor de onge huwde vrouwen en meisjes Na de H Mis relikwie van de H. The resia van Lisieux Vanmiddag om 2 uur Lof Na het Lof Congregatie Patronaat voor jongens en meisjes op den gewonen tijd Maandag, feestdag van het Goddelijk Moederschap van Maria Na de H. Mis relikwie van O L Vrouw Woensdag, biechthooren voor de kin deren der 3 hoogste klassen, na de H Mis van half acht Donderdag op denzelfden tijd voor de laagste klassen Vrijdag onder de H Mis van 7 uur algemeene H Communie der school kinderen, die allen plaats nemen aan den mannenkant Vrijdag na de H Mis relikwie van het Kruis Zaterdag om 5 uur Lof ter eere van O L Vrouw van Schreijboom Biechthooren van 4 uur tot half zes Zondag, 17 October, derde Zondag der maand, Generale H Communie der on gehuwde mannen en jongelingen, vooral voor de leden der mannelijke jeugdver eenigingen A.s. Zondag 17 October is de uitleen bibliotheek weer geopend. Men kan boeken afhalen 's Zondagsmorgens van 8-9 uur ZUIDDORPE Des Zondags: de Vroegmis om 7 uur de Hoogmis om 10 uur. Des middagsom 2 uur Lof met relikwie-zegening van Onze Lieve Vr. Om 2y2-5 uur meisjes patronaat. Op dé wërkdagen: de H Mis om uuï Maandelijks wordt in de parochiekerk een gezongen H Mis opgedragen voor ie levende en overleden leden van de Broederschap van Onze Lieve Vrouw van Lourdes, gevestigd te Zuiddorpe. PROTESTANTSCHE KERKDIENSTEN^ AXEL. Ned. Herv. Kerk. Zondag Voorm. 9,30 uur Nam. 2 uur Ds Van Oeveren. Gereformeerde Gemeente. Zondag 9,30 uur en 2,30 uur, leesdienst. Gereformeerde Kerk. V.m. 9,30 uur N.m. 2,30 uur Ds J. S. Post. HULST Nederl. Hervormde Kerk. Zondag V.m. 10 uur. Ds W. L. Hermanides PHILIPPINE Ned. Hervormde Gemeente Zondag Aanvang 2,15 uur Ds. H. Akersloot van Houten Roos SAS VAN GENT Ned. Hervormde Gemeente. Sas van Gent Zondag v.m. half 10. Ds H. Akersloot van Houten Roos SLUISKIL Ned. Hervormde GemeMDte Zondag 9,30 en 2, uur F. H. J Bik TER NEUZEN. Nederl. Hervormde Gemeente. Zondag 9,30 uur Dr L J Cazemier H Avondmaal 2, uur Dr L J Cazemier Dankzegging H Avondmaal Gereformeerde Kerk Zondag 9,30 en 2 Ds G. W. van Houte Nederduitsch Gereformeerde Gemeente 9 uur, 2,30 en 6 uur leesdienst Gereformeerde Gemeente. Zondag 9, 2 en 5,30 uur Leesdienst ZAAMSLAG Ned. Herv. Kerk Zondag. 9 en 2 uur Geref. Kerk Zondag. 9 en 2 uur Chr. Geref. Kerk Zondag 9 en 2 uur van 's avonds 8 October 5,51 u 9 Oct 5,49 u 10 October 5,46 u 11 October 5,44 u 12 October 5,42 u 1<3 October 5,40 u 14 October 5,37 u tot 's morgens 5.46 u 5.47 u 5,49 u 5,51 u 5.53 u 5.54 u 5,56 u TER NEUZEN 8 October 9 October 10 October 11 October 12 October 13 October 14 October vm 3,48 u nm 4,00 u vm 4,24 u nm 4,36 u vm 4,57 u nm 5,14 u vm 5,32 u nm 5,52 u vm 6,15 u nm 6,47 u vm 7,10 u nm 7,58 u vm 8,32 u nm 9,25 u In vergelijking met Ter Neuzen is de tijd van hoogwater te VEERE 10 min. vroeger, te BORSSELE 20 min. vroeger, te HOOFDPLAAT 20 min. vroeger, te BRESKENS 35 min. vroeger, te VLIS- SINGEN 45 min. vroeger, te WEST- KAPELLE 1,15 uur vroeger, te DE WIELINGEN 1,15 uur vroeger, te COLIJNSPLAAT 15 min. later, te HOEDEKENSKERKE 20 min. later, te BROUWERSHAVEN 30 min. later, te ZIERIKZEE 30 min. later, te HANSWEERT 40 min. later, te WALS OORDEN 50 min. later, te GOESSCHË SAS 1,10 uur later, te WEMELDINGË 1,15 uur later, te BERGEN OP ZOOM 1,20 uur later, te BATH 1,30 uur later, to THOLEN 1.30 uur later, te DOEL 2 uur later, te ANTWERPEN 2,30 uur later.

Zeeuwsche Koerier | 1937 | | pagina 12