ABDIJSIROOP werking van is versterkt! Provincienieuws }t en) ast ven de tijd men zich ters, ime- bin- bord de zout doet bode ti de .vlees raon- .vlees t wij eder- dsche veede beurs met jg september 19$7 te Utrecht gehouden. 2ij telde 1207 deelnemers tegen 1146 deelnemers aan de najaarsbeurs 1936; j,et aantal vierkante meters verhuurde oppervlakte steeg van 14.500 M2 tot jism 16000 M2 (netto). Het verloop dei zaken was zeer bevredigend, niettegen staande juist tijdens deze najaarsbeurs zoowel de politieke als de economische toestand internationaal ernstige tee kenen van dreigende moeilijkheden ver toonde. Desniettegenstaande wees zoo vel de toeneming van het aantal be zoekers (stijging van c.a. 22 pCt) als de (omzet ter beurze op een economische jopleving in Nederland, speciaal op het gebied der binnenlandsche markt. Het feit, dat in vergelijking met vorige najaarsbeurzen zéér goede zaken werden gedaan op het gebied der con sumptieve bedrijven, wijst op een in getreden stijging van de algemeene koopkracht. De willige, doch kalme stemming was typeerend voor het rusti ge tempo en de gelijkmatige ontwikke ling, waarin zich het economisch her stel in Nederland voltrekt. Door de verruimingen van contingenteering was het aantal buitenlandsche deelnemers sommige branches meubels b,v. (gestegen. Het buitenlandsche fabrikaat dientengevolge ook grooteren afzet [te boeken dan op de Nederlandsche [beurzen in crisistijd De Agrarische jaarbeurs had ditmaal >n veel zakelijker karakter dan de vorige maal, toen zij meer als experi- .ent werd beschouwd. De belangstel- ug van de zijde van het agrarische be drijfsleven was zéér groot. De aanwezig beid van paarden, vee en pluimvee waf ien groote attractie, terwijl de inzen- ling inheemsch hout zeer de aandacht trok Als geheel was de 37e Kon. Neder- [landsche Jaarbeurs zeer geslaagd. Het Jaarbeursbestuur heeft besloten de ex- )sitieruimte te vergrcoten met eer. achine-hal, welke men bij de komende jorjaarsbeurs rseds in gebruik hoopt nemen. Verdeeld naar de nationaliteiten was deelneming als volgt: Nederland 843, merika (Noord) 23, België 41, Britsch [Indië 30, Denemarken 4, Duitschland 123, Engeland 50, Frankrijk 13, Italië 3, Luxemburg 1, Noorwegen 2, Oostenrijk Tsjecho-Slowakije 8, Zweden 2, [Zwitserland 1, totaal 1207 De 38e Koninklijke Nederlandsche Jaarbeurs zal worden gehouden te Utrecht van 15 tot en met 24 Maart '38 De ministers van Sociale en van Eco- omische Zaken hebben een nieuwe re eling vastgesteld inzake steunver lening aan de kleine boeren. (24! Bij de Tweede Kamer is een wetsont- rerp ingediend tot wijziging van de fariefmachtigingswet 1934 Het bestuur van den ANWB heeft de [mededeeling ontvangen, dat Prins ïhard het eere-voorzitterschap van den Koninklijken Nederlandschen Toe ristenbond ANWB heeft aanvaard Tot nieuwen voorzitter van de A R K A is gekozen de heer B. J. M van Elk, te Eindhoven Zaterdagmiddag is te Vlissingen het 4-jarig dochtertje van 'de familie Soolsma, wonende in de Wagenaar- raat, van een vrachtauto gevallen en met doodelijk gevolg overreden Ingediend is een wetsontwerp tot wij- iging van de Dienstplicht, waarbij de «rste oefeningstijd wordt verlengd tot 1 maanden en het jaarlijksch contin ent wordt verhoogd tot 32.000 man i ze lat ik )alton daar' steke- il waf mijn af- al- be de zij al haar 'OU je kalm 't ge' heete dat banil He hij vast in de zijne gekneld hield Hoe zouden ze je dan ontvangen, wan leer je met dat nieuws thuis kwam? He dunkt, dat ik hun gezichten duide- ïjk vóór me zie! Als ik thuiskwam om mijn moeder te fertellen, dat een prinses me haar hand beloofd had, zou ze zuchten en zeggen, lat het verbazend jammer was, dat het leen keizerin had mogen zijn. Zie je wel! En ik ben geen prinses. Ik ten een doodgewone schooljuffrouw, ffier vader geluk heeft gehad met spe- ileeren Wel, zei hij levendig, ik wil alles toe- ïven wat je zegt. Een dame kan on- 'Ogelijk meer zijn dan een dame. En Hij brak af met een kort, onge ldig lachje. Hemel, wat is dat alle- 'aal bespottelijk! Je zult toch waar dig om zooiets mijn leven niet wil- m verknoeien! Maar je hebt mijn ^aag met dat al nog niet beantwoord, ischien zou dat alle verdere discus- i overbodig maken. May, je hebt me niet gezegd, dat je van me hield; öat is wat ik weten wil. Al de rest laat koud. Zeg dat je me liefhebt en ik De Tweede Kamer zal 19 October weer in openbare vergadering bijeen komen o.m voor behandeling der Grond wetsherziening in tweede lezing De plannen zijn gepubliceerd voor 1938 met betrekking tot de verbetering /an het rijkswegennet Na verkregen goedkeuring van den ninister van Binnenlandsche Zaken wordt dezer dagen aan plm. 350 ver enigingen van kinderbescherming het laar toekomende aandeel uitbetaald. Te zamen wordt uitgekeerd f 163.456 (v j f 139.775) De kosten van propaganda en admi nistratie bedroegen ongeveer 6% pCt /an de ontvangsten Beslist is, dat de eerstvolgende serie oostzegels „Voor het Kind" zal bestaan uit vijf zegels (tot dusver 4), welke aan duiten aan de laatste tariefsverlaging Dezer dagen werd gemeld, dat er thans reeds ongeveer 3000 veebeslagen in ons 'and door mond- en klauwzeer zijn aangetast BUITENLAND. Het resultaat van de Leipziger Najaars-Messe. Uit de thans ontvangen officieele ge gevens biijkt omtrent het verloop der /an 29 Augustus tot 2 September ge houden Leipziger herfstbeurs het vol gende: Aan de Messe hebben 5144 Duitsche jxposanten deelgenomen, hetgeen 435 meer is dan een jaar geleden. Uit het buitenland waren 361 firma's toege treden (v j 233). Het meerendeel was nt Oostenrijk en Tsjecho-Slowakije; aerna komen naar gelang van het aan ,al deelnemers: Hongarije, Groot-Brit- .anië, Italië, Nederland, Zweden, Zwit serland, Roemenië, Madeira, Dene marken, Egypte, België, Bulgarije, Dan- sig, Esthland, Finland, Frankrijk, Japan en Yoego-Slavië Het totaal der bezoekers kan gesteld worden op rond 100,000 personen (v j >2.611), met inbegrip van 6174 buiten- anders (v j 5916). Gesplitst naar de werelddeelen vinden wij voor de vreem Je bezoekers vermeld: Europa 5441 (hiervan uit Nederland 533), Vereenigde Staten en Canada 198, Zuid- en Midden-Amerika 275, Afrika >3, Azië 141, Australië 26, totaal 6174. De gang van zaken was voor de ver schillende branches uiteenloopend. Met betrekking tot het binnenland heeft sich een goede handel ontwikkeld in de groepen, welke reeds sedert lang in het oeeken staan van de nieuwe Duitsche grondstoffen, zooals de textielgroep, enkele onderafdeelingen van het leder warenbedrijf, galanteriewaren, bouw stoffen, enz. Voor zoover het branches betrof, welke pas sedert ongeveer een jaar in grooteren omvang gebruik ma ken van nieuwe materialen als boven bedoeld, bleken belangrijke bestellingen, op de Voorjaarsmesse van 1937 verkre gen, ditmaal van remmenden invloed te zijn De bouwvak-afdeeling heeft een zeer :oed bezoek gehad, zoowel van over heidswege als van particuliere onder nemers. De handel met het buitenland beeft zich hier in hoofdzaak bepaald tot Tsjecho-Slowakije, Polen, de Balkan staten en Noordelijk Europa Een merkwaardig kenteeken was het uitstekende verloop van den handel in voorwerpen van kunst en smaak. In deze groepen waren ook over het alge meen de zaken met Europa en Over- zeesche gebieden gunstig te noemen. Hetzelfde kan gezegd worden omtrent voortbrengselen van volkskunst uit zal je laten zien hoeveel waarde ik hecht aan de onzinnige vooroordeelen van mijne familie. Groote hemel, als de heele wereld neen zei terwijl jij ja zei, dan zou ik je nemen ondanks jezelf. May, ik houd van je ik houd van je! Zonder nog een gedachte te wijden aan haar vader en zusje, bleef hij staan en trok haar naar zich toe Er was iets in de wilde kracht van zijn hartstocht, in zijn trotsche, sterke mannelijkheid, dat al May's argumen ten wegvaagde als kaf voor den wind. Bevend zocht ze naar woorden, niet in staat zich te bewegen of een protest uit te brengen. Vaag zag ze de twee don kere gedaanten, die hen tot nog toe ge volgd hadden, opdoemen en argeloos voorbij loopen Laat me gaan! smeekte ze, bijna kla gend want ze voelde, dat haar kracht haar begaf en dat ze het volgend oogen blik zou bezwijken. Laat me gaan! Oh, Sir Heron! Laat me gaan! Neen! zei hij, bijna heftig, en zijn arm hield haar als in een schroef. Er moet een eind aan komen nu. oogen blikkelijk. Zeg hier, nu, dadelijk, zonder Hongarije, Weensche kunstnijverheids- producten, enz. In verschillende andere groepen heeft de belangstelling uit het buitenland slechts ten deele tot zaken geleid. Het meeste was omgegaan voor levering naar West-Europa, Zuid-Amerika, de landen aan de Middellandsche zee, zwe den en Denemarken. Minder was de handel met Zuid--Europeesche staten. De buitenlandsche exposanten hadden stellig aanleiding tot tevredenheid. De genen, die betrokken waren bij den handel met Duitschland, hebben tot het maximum van hun invoervergunningen orders kunnen boeken De Leipziger Voorjaars-Messe van 1938 zal op 6 Maart beginnen België is met groote meerderheid tot lid» van den Volkenbondsraad gekozen De regeeringscrisis in België is afge wend. Van Zeeland heeft verklaard, dat er geen wijziging in de regeering komt en dat het program van het kabinet on veranderd blijft Mussolini is in Duitschland op pom- pcuse wijze ontvangen. De beide dicta toren hebben elkaar met de hoogste onderscheidingen van hun landen be giftigd Hitier heeft de invitatie van Mussolini om een tegenbezoek aan Italië te bren gen, aangenomen Woensdagmiddag is Mussolini weer naar Italië teruggekeerd Uit China worden hevige luchtbom bardementen door de Japanners ge meld Zijne Heiligheid de Paus heeft een Encycliek uitgevaardigd over het Rozen kransgebed Mgr Hopmans naar Hulst In November zal Mgr Hopmans in de Basiliek te Hulst, een pontificaal Lof ce- lebreeren, waarbij prof dr Koenraadt zal spreken over dg „Actie voor God" (D v N-Br Z) HANDELSREGISTER Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen te Terneuzen Nieuwe inschrijvingen: JulianaBakkerij, Sluis. Eigenaar I. Leenhouts A. van Verdegem, Sas van Gent, manufacturen en kruidenierszaak Wijzigingen: Wed. J. Dierick, Westdorpe, in kruide nierswaren en manufacturen; A. Roe- giers, Philippine, aannemer enz.; Stoom bierbrouwerij „Wilhelmina" Zuiddorpe, bierbrouwerij opgeheven; P. H. Verde gem, Biervliet, gareelmaker, rijwiel handelaar; G. P. Vlaander, Axel, sme derij, winkel in ijzerwaren, kachels enz.; A. van Walle, Sas van Gent, kruideniers waren en manufacturen Opheffingen: Adriaansens-Polfliet, Hulst, aanne mer; Commanditaire Vennootschap de Bruijn en Co., Hulst, koffiehuis; Gar- nalenexporthandel P. Verduijn, Bres- kens, export van garnalen De Zeeuwsche Luchtlijn Ww. H. Müller Co NV., Vlissingen, bericht ons, dat de Zeeuwsche Lucht lijn gedurende den winterdienst ge handhaafd blijft op werkdagen van 4 October af De winterdienstregeling is thans ver schenen Zooals bekend, zijn de passagiers tarieven sedert 7 Sept. jl aanmerkelijk eenige bijgedachte „ik houd van je", óf zijn stem werd schor of stuur me weg, voorgoed May beefde over al haar leden. Zou ze hem redden tegen wil en dank? Ze hoefde alleen maar koud en onverschil- 'ig te zeggen „ik houd niet van je", om hem een toekomst vol leed en strijd te besparen. Ze trachtte al haar moed bij een te rapen de woorden zweefden haar op de lippen Ikiken toen liet ze met een plotselinge snik haar hoofd op zijn borst zinken en stiet uit: ik houd zoo van je! Hij sprak geen woord, maar ze voelde hoe hij diep adem haalde toen hij haar dichter naar zich toe trok. Met beide handen hief hij haar gezicht op; een vloed van hartstochtelijke kussen re gende op haar lippen, haar oogen. haar haren. Hijgend en trillend, als een wil de ree die in een strik gevangen is, liet ze hem begaan. Eindelijk kreunde ze: O, nee nee, je doet me pijn! Vergeef me. lieveling, fluisterde hij Het is je eigen schuld. Je hebt me gek gemaakt; ik dacht, dat ik je zou moeten verliezen. Ik dacht, dat je trots het toch verlaagd Ernstig motorfietsongeluk De 30-jarige ongehuwde vlasbouwer F. de K., woonachtig te Koewacht, is met zijn motor te Loochristy bij Gent met een auto in botsing gekomen Hij kreeg ernstige kwetsuren en is aaar een kliniek te Gent overgebracht, vaar hij ter verpleging is opgenomen Men vreest voor zijn leven (Dagbl. v. N. Br. en z.) GRAAUW Met ingang van 1 December zal de kantoorhouder der P T T de heer P. Staal, met pensioen gaan. Tot zijn op volger is benoemd, zijn zoon, de heer George Staal o— HULST Op eigen verzoek is aan den heer J D J Martens, ambtenaar ter secretarie, met ingang van 1 October a.s. eervol ontslag verleend Zaterdag 2 October a.s wordt de RK Bibliotheek heropend van 3 tot 4,30 uur In het St. Aloysiuspatronaat Het echtpaar Prenen-van Strijdonck hoopt op 12 October a.s. zijn gouden hwelijksfeest te vieren Burgerlijke stand. Geboren: Paulina Maria Petronella, d van F P de Block-van Giesen Overleden. B de Vriendt, 81 jaar, wedn van F. Gadaen. A D van de Perre, 36 jaar, echtgen van J J S Taché (uit St Nicolaas) Gehuwd: C J Verwilligen, 45 jaar (uit St Jansteen) en W J Lust, 3' jaar SAS VAN GENT Burgerlijke siana. *Yeek van 19 tot en met 25 Sept. 1937 Genuwd. 25 Sept. Franciscus van uraenenbroeck, 27 jaar en Pieternelia de Jonge, 20 jaar, wonende te 's-Heeren noek Geboren. 21 Sept Marie Louise, dochter van "Kamiel Bruggeman en Alice Leo- nie Neyt Loop der bevolking Aangekomen. G F Begijn, slagersknecht van Zaan dam S I Brevet en gezin, districts-monteur PZEM van Westdorpe M Tack, zonder beroep van SelzaeteB J de Braai en gezin, los arbeider van Z aamslag A Walg en gezin, koopman van Vlis singen F Breel en gezin, kommies directe be lastingen van Vaals M J Heinsdijk, maréchaussée van Apeldoorn Vertrokken: H Haak en gezin, kommies directe be lastingen naar Rotterdam G Snelleman, zonder beroep naar Hulst M A C A Troch, zonder beroep naar Ter Neuzen M A M de Ridder en gezin, land arbeider naar Wachtebeke (B) L van Wijnsberghe en gezin, schaap herder naar Wondelghem (B) J W P J Antonissen, zonder beroep naar Bolsward C C R Voerman, zonder beroep naar Diksmuide B E Bijl en gezin, kommies directe be lastingen naar Rotterdam ST. JANSTEEN In verband met de kwestie der vrije artsenkeuze voor armlastigen ligt het nog winnen zou van mijn liefde. May, als ik je verloren hadHij hijgde naar adem O, maar je familie, jammerde ze weer En je weet nog niet eens allesZe dacht aan haar ongelukkigen broer, van wiens bestaan hij zelfs nog geen ver moeden had Ik weet één ding, en meer kan ik van avond onmogelijk verwerken, zei hij. Ik weet, dat je van me houdt! Dat is meei dan genoeg! May keek weemoedig naar hem op en trachtte haar plicht te doen door hem te vertellen, dat hij nog niet eens wisi hoe erg het was; dat hij behalve een poennigen, blufferigen schonvader nog een weggejaagden vagebond van een zwager zou krijgen; maar ze voelde er zich niet toe in staat. Ze zou het hem morgen vertellen. Arme Sidney! Arm zwart schaap! Ze moest hem vanavond maar laten rusten. Ze liepen nu heel langzaam verder zijn arm om haar heen geslagen, haar hoofd rustend aan zijn hart. Het war goed, dat hij met elk steentje van den weg vertrouwd was, anders had deze Bij vonnis der Arrondissements- Rechtbank te Middelburg, Eerste Kamer, van den 29 September 1937 is verklaard in staat van faillissement B. E N S I N K, winkelier, wonende te Sas van Gent, Tramstraat 20, met benoeming van den EdelAchtbaren Heer Mr. A. van der Hoop, lid van gemelde Rechtbank, tot Rechter-Commissaris en van onderge- teekende tot curator. Mr. R. J. J. LAMBOOY. Hulst, 30 September 1937. (14) naar gemeld wordt, in de bedoeling, de benoeming van een tweeden gemeente arts te bevorderen Vastgesteld is een verordeniiig tot heffing van 175 opcenten op de hoofd som der P. B. en van 75 opeenten op de hoofdsom der Gemeentefondsbe- iasting VOGELWAARDE Burgerlijke stand. Geboren: Helena Gerarda, dochter van H van den Bulck-Swagemakers. Maria, dochter van J. M van Leuven- Lambert. Gijsbertus Ferdinandus, zoon van L Gelderland-Kox. Arthur Jacobus, zoon van A A van der Walle-van der Veeken Overleden: B Neve, 73 jaar, echtg van A C Herrewegen. M de Kort, 12 jaar. A J Bogaert, 60 jaar, echtg van A Neve Gehuwd: A P F Picavet, 29 jaar, te Hulst en L M de Valck, 24 jaar Loop der bevolking. Gevestigd: L M de Valck van Hon- tenisse; A C van de La voir van Hulst; M C van Laar van Ter Neuzen WESTDORPE Werkloosheid. Aantal werkloozen 28 Burgerlijke stand. 23 t/m 30 Sept 1937 Overleden. Dood geboren kind uit M. C C Pladet, echtg van A J O Plasschaert ZUIDDORPE. Alhier is een consultatiebureau voor zuigelingen geopend. Het zal geleid worden door de doktoren Anyas uit Koewacht en Puylaert uit Sas van Gent De vanouds beroemde AKKER's ABDIJSIROOP is een naluur-genees- middel, daar de werking in hoofd zaak berust op de geneeskracht van extracten, bereid uit reeds in oude tijden bekende „genees-kruyden" AKKER's ABDIJSIROOP, bereid vol gens oud recept, is dus een aan de natuur ontleend geneesmiddel! De genezende, hoeststillende, slijmoplossende en kalmeerende werking van de kruiden-extracten, welke AKKER's ABDIJSIROOP zoo beroemd hebben gemaakt,is thans door een nieuwe toevoeging van den bekenden Apotheker Dumont nog sterker, nog sneller, nöq krachtiger en nog doeltreffender! Een lepel AKKER'S ABDIJSIROOP werkt thans 2 x zoo snel als voorheen I Een ongeëvenaarde werking tegen: hoest, bronchitis, kinkhoest, verwaar loosde verkoudheid, griep, influenza. De verlaagde prijzen zijn thans: 90 ct. F 1.50 F 2.40 F 4.20 3 d=gen 6 dagen 12 dagen 24 dagen gebruik gebruik gebruik gebruik De grootere flacons zijn bij voortgezet gebruik voordeeliger! (1) (33) nanier van voort wandelen ongetwijfeld tot ongelukken geleid! Geef me je hand eens, liefste, fluis terde hij Die heb je toch vast, zei May naief Ik bedoel, houdt ze eens omhoog, luist, ik dacht al, dat ik je een ring had den dragen. Ik wil dien ring hebben, \4ay. Kijk! ik zal je den mijne in de plaats geven Hij trok langzaam en met een lief kozend gebaar het eenvoudige ringetje /an haar vierden vinger en trachtte Jen zijne ervoor in de plaats te schui ven Te groot! zei hij lachend. Je zult hem mn je duim moeten dragen! Doe nu jouw ring aan mijn vinger! Blozend en bevend nam May de sterke >ruine hand en paste het ringetje aan alle vingers, tot ze ten laatste bij den pink belandde Dat is de eenige, waar het aan past, Tei ze Arm ringetje! lachte hij; het doet een slechten ruil; maar ik zal er meer van .houden dan jij ooit gedaan hebt 'Wordt vervolgd). f

Zeeuwsche Koerier | 1937 | | pagina 7