r; Gratis Frans leren. Breek met de oude sleur FEU ILLETON Wie wordt Lady Letchford? Duivensport Kroniek van de week Nieuwe posttarieven OVER HET IN FORM ZIJN VAN ONZE DUIVEN net is onbetwistbaar, dat de duiven, uccx Ui nemen hebben aan de viuch „cu, m oesten form of geschiktheid moeten verkeeren. Een eerste vereischte voor de duiven, opuat zij in staat zijn ernstig sport- werK te leveren, is het gezond zijn Van zieke of ziekelijke duiven kan men niet verlangen, dat ze prijzen win nen en zich Zondag op Zondag onder scheiden Een beste duif die ziek is, zal de vlag moeten strijken en onderdoen voor een vogel, die in beste conditie is, alhoewel hij in zijn geheel genomen veel minder hoedanigheden bezit Het recht van den sterkte primeert! De goede duif, die ziek is, beschikt niet over al haar krachten en wij moeten ons dan ook geen illusies maken over haar prestaties Form immers beteekent niet minder of meer dan een supergezondheid! De form zal dus hoogten en laagten kennen naarmate de gezondheidstoe- Stand toe of afneemt Noteeren we ook, dat weersgesteld heid, opleering en neststand alsmede de voeding op gunstige of ongunstige wijze kunne/i beïnvloeden Bittere koude, slecht weder, een ver keerden neststand, een slechte voeding, enz. zullen de duif uit form brengen en wel eerder dan men denkt Doen ook den form afnemen of ver minderen: 1. de vermoeidheid. Dit is wel een punt, waaraan de meeste liefhebbers te weinig aandacht schenken Zij meenen, dat een duif, die goed vliegt, wel heel het seizoen meekan. Meer dan één liefhebber is op deze wijze al leelijk bedrogen uitgekomen en heeft tot z'n schade en schande moeten er varen, dat ook aan de krachten van de duif een einde komt Wat zien We trouwens in het weduw- spel? Wat al niet wordt er gedaan om de weduwnaars te verplichten de zoo noodige en onontbeerlijke rust te ne men. Zij worden in het donker gezet, gansche dagen soms en wat weten wij al meer Duiven, die aan de kleine drachten deel te nemen hebben en bijgevolg wei nig krachtsinspanning behoeven te ont wikkelen, kunnen wel alle Zondagen op reis. Duiven echter, die afstanden bo ven de 3 a 400 KM te vliegen hebben, mogen nu en dan al eens een Zondag overslaan. Het kan niet anders dan hun ten goede komen Rust op tijd en stond vergeten we het niet is noodig 2. Overdadig kweeken ontneemt ook den goeden form aan de duif. En dat is begrijpelijk! Men heeft maar eens de duiven na te gaan die drie of vier kop pels jongen opkweekten en daarnaast een weduwduiver stellen. Men zal het verschil wel duidelijk merken Zijn alle moderne methoden en alle zoogenaamde trucjes niet in de eerste plaats handelwijzen, die vooral het af schaffen, zoo niet het beperken van den kweek beoogen of nastreven? Niets inderdaad, mat de duif meer af dan een aanhoudend en voortgezet kweeken Waken wij er dus voor, enkel duiven in den strijd te brengen, die over het maximum lichamelijke conditie of voor beschiktheid beschikken Met vermoeide en uitgeputte duiven den strijd aanvangen is al even slecht als zieke of ziekelijke duiven spelen Talrijke kleine bijzonderheden too- nen genoegzaam aan den liefhebber, wanneer zijn duiven in orde zijn In form zijnde duiven, doen zich levenslustig en vroolijk voor. Zij heb ben, om ons aldus uit te drukken, rust noch duur! (Wordt vervolgd) PAU (Nadruk verboden) FRANSE CONVERSATIE-LESSEN (Samengesteld door het Sanders' Talen Instituut, 81 Anna Paulownastraat, den Haag) Nadruk verboden) Naast deze Gratis Cursus publiceert dit Instituut volledige Cursussen in Engels, Frans, Duits, Spaans, Italiaans en Zweeds, waarvan de lessen iedere veertien dagen met twee tegelijk (dus voor iedere week één afgeronde les) franco per post worden toegezonden. In iedere taal zijn Cursussen voor Begin ners en voor Gevorderden, in de volgen de onderverdelingen: Les repas de maaltijden II 9 A cóté de chaque assiette la bonne met une serviette dans un rond de ser viette et maintenant la table est cou vert© 10. Elle va dans le salon et dit a la maïtresse de maison: „Madame est ser- vie" 11 Chez nous le petit-déjeuner se compose de petits pains frais avec du oeurre et une tasse de café, thé ou :hocolat ou un verre de Iait. 12 Beaucoup de personnes ne pren- nent jamais de pain frais: elles disent que le pain rassis est meilleur pour la digestion. 13 Parfois je prends avec le petit dé jeuner un oeuf a la coque ou un oeuf sur le plat 14 ,Comme vous voyez, mon petit dé jeuner est assez simple et en Hollande on ne se contente géneralement pas d'un déjeuner aussi simple que le mien 15 Habituellement on prend encore du miel, de la marmelade, du fromage du jambon, de la saucisson avec son déjeuner 16 Quand j'ai fini mon déjeuner je me léve de table, je vais dans le corri dor, mets mon chapeau et mon pardes sus, et quitte la maison pour aller mon bureau A: Convêïsatie; B: Conversatie met uitgebreide Gramatica; C: Opleiding voor Practijkexamens Mercurius, LITEH enz) Het Cursusgeld bedraagt voor Lezen van ons Blad voor de eerste 3 talen 75 cents per maand per taal vooi Cursussen onder A genoemd, en 1 gld per mnd. voor Cursussen onder B en C genoemd. Voor de laatste 3 talen 1 gld per maand per taal voor alle drie ru brieken Iedere Cursus duurt twaalf maanden BON. (Als brief te verzenden aan het Sanders: Talen Instituut, den Haag De ondergeteekende (1) Tientallen guldens gooit gij weg door duiven te spelen, die niet in form zijn! Een paar guldens zullen U doen profiteeren van den vooruitgang der wetenschap. De juiste médicijnen zijn de „COLOMBINE-PRODUKTEN" die een wereldsucces kennen, omdat zij gesteund zijn op eigen resultaten van den Belgischen bereider. (756 prijzen in 1934-35-36 en sinds 1931 jaarlijks koning en groot kampioen in verschillende vereenigingen). Speelt nooit duiven, die niezen, gapen, lekken, smekken, zich den kop krabben en geen lust hebben tot vliegen. Korft ook nooit duiven in, die malsch en slap in 't vleesch zitten, waterachtige of groene uitwerpsels hebben, slijmen in bek of keel en vochtige oogen! Geloof een jarenlange ondervinding. Speel zeker en behandelt Uwe duiven naar de Co lombine-méthode". Vraagt een proef pakket, speciaal voor Hollandsclie liefhebbers en bevattende: 1 pak Colombine Thee 50 cent 1 flesch Colombine-Elixir 50 cent 1 flesch Colombine-Snotoiie 50 cent 1 flesch Colombine-Slijmpoeder 50 cent 1 wathaakje 20 cent 1 flesch Colom'oine-Luizengift 50 cent Waarde van dit proefpakket 270 cent of f 2,70. Na drie dagen behandeling zijn Uw duiven niet meer te herkennen. Ze zijn in topform, hard en nerveus. Geld en roem zijn aan U door het toe passen van deze methode. Zelfs al 'nebt gij in jaren geen prijzen gewonnen, dank zij deze proef zult gij er spelen of geld terug. Gebruik ook onze specia liteiten: Colombine-Traancapaulen a 50 cent de doos van 100, Colombine- Dopping-Pillen, de echte snelheidspil a 50 cent de doos van 100. Vraagt het prachtboek „Moderne Duivenhefheboe rij". Het wordt U gratis en franco ge zonden en zal U leeren, hoe gij Uw duiven moet spelen en zetten voor de vluchten. Wacht niet en vraagt iieden nog hoogerstaand proefpakket of het gratis boek aan APOTHEEK „S1NT-ELOOI" Brsselsche Steenweg, te GENT- BRUGGE (België). Wedervevk)?>pevs worden gevraagd in alle voorname centra. door CHARLES GAR VICE 45) Hij wenschte zich op dat oogenblik te rug in zijn eigen schreeuwende salon. Ook de bediende benauwde hem; hij stond daar zoo stil en plechtig in zijn donkere livrei, met neergeslagen oogen maar toch onmiskenbaar verwonderd over de aanwezigheid van zulke vul gaire stervelingen in het adellijk heilig dom der Letchfords Zoodra May en Carrie terugkwamen ging deze sombere jonkman het kleine gezelschap voor naar het eind van de hall; hij schoof een paar zware gor dijnen terzij, opende een deur en kon digde met gedempte stem aan: De dames Dalton en mijnheer Dalton De rijzige, statige, in zwart satijn ge hulde gestalte van Lady Letchford rees op uit den leunsteul en kwam hun te gemoet met uitgestoken blanke hand Hoe gaat het u? vroeg ze, terwijl ze nauwelijks een rilling kon onderdruk ken, toen de groote hand van mijnheer Dalton heet en klam door zijn hand schoen heen zich stevig om de hare sloot en die hartelijk schudde Uw oudste dochter en ik hebben reeds kennis gemaakt ze stak May haar hand toe en deze nam ze licht aan zonder ze te drukken, tot onuitspreke lijke verlichting der oude dame. En dit is uw jongste juffrouwjuf frouw Carrie, zei de heer Dalton. Caroline gedoopt, mylady; maar die meisjes zijn nooit tevreden met de namen die hun ouwelui en hun peetetantes ze geven wat u? Carrie is veel aardiger dan Caroline mompelde de oude dame, terwijl ze de arme Carrie terdege opnam; maar toen de halfgesloten oogen even gerust had den op het lieve, kinderlijke gezichtje ücht-gebogen en bijna verschrikt, werd hun strake blik iets zachter, en om de dunne lippen speelde een glimlachje Te hebt het koud, geloof ik, kindlief, zei ze; kom een beetje bij het vuur. Dit is iuffrouw Vavasour De blonde schoonheid deed een paar stappen in hun richting. Ze droeg een doodeenvoudige middagjapon van neu trale kleur en uitgelezen coupe, die v/r-"v/v v--'- v HEEFT U IETS OP TE RUIMEN? MET EEN KOERIERTJE RAAKT GE 'T ZEKER KWIJT. KOERIERTJES BIE DEN UW ARTIKEL OVERAL AAN. PRIJS SLECHTS 50 CT. (VOORUIT BETAALBAAR). BINNENLAND. Met ingang van 1 Sept. jl. is het vol gende nieuwe posttarief van kracht ge worden Hieronder volgen de gewijzigde ta rieven: a. Interlocale brieven Voor een gewicht t/m 20 gram 5 cent Boven 20 gram t/m 200 gram 10 cent Boven 200 gram t/m 500 gram 15 cent Boven 500 gram t/m 1000 gram 20 ct Boven 1000 gram t/m 1500 gram 25 ct Boven 1500 gram t/m 200 gram 30 ct b. Locale brieven Voor een gewicht t/m 20 gram 3 cent Boven 20 gram t/m 100 gram 6 cent Voor locale brieven boven 100 gram is het port gelijk aan dat der Inter locale brieven van hetzelfde gewicht c Brieven in het grensverkeer met België en Duitschland en in het ver keer met Curasao en Suriname: 5 cent per 20 gram of restend gedeelte van haar teere liefelijkheid, haar soepele gratie en zeldzame distinctie op het voordeeligst deed uitkomen. Ze leek een onafscheidelijk onderdeel van dit statig interieur en een gepaste gezellin voor de patricische oude dame, die er heerschte als een koningin May nam dit alles met één langen blik in zich op, bewonderend, maar op haar hoede. Ze had haar rustige zelf beheersching hervonden, leek volkomen argeloos en natuurlijk en beantwoord de glimlach met glimlach, vriendelijk heid met vriendelijkheid. Want Rose Vavasour was véél te intelligent om haar rol stijf en lusteloos te spelen. Het was immers niet de opzet, deze pro Ieten door ijzige afgemetenheid in hun schulp te doen kruipen en ze te dwin gen tot welgemanierde ingetogenheid zoodat ze een heel dragelijken indruk maakten. Neen, ze moesten aangemoe digd worden en op hun gemak gezet zoodat ze zich zouden laten gaan -en zich in hun ware gedaante vertoonen ze moesten ertoe gebracht worden, hun onverdragelijke burgerlijkheid on ge geneerd ten toon te spreiden! Sir He ron moest ze zien, zooals ze waren en ééns en voorgoed genoeg krijgen van heele gezelschap. Dus glimlachte ze wonende (2) wenst als Lezer(es) van (3) een Cursus te volgen in (4) genoemd onder letter /oor 9 A kotée dë sjak assjèt la bon mèt- tuun sèrvjèt dangzung rong dê servjet ee mëngtenang la tablë koevèrt 10 El va dang lë salong ee dieta la mèttrès dë mezzong: Madaam servie 11 Sjee noe lë pëti-deezjuinee së kong pozë de pëti pèng frè avèk du buir ee uun tas dë kafee, thé oe sjokola oe ung vér dë lè 12 Bokoe dë person në prèn zjamè dë peng frè; el dizë kë lë peng rassi mèjuir poer la dizjèstiong 13 Par foea zjë prangzavèk lë peti deezjuinee ung uif a la kok oe ung uif suur lë pla. 14 Kom voe voeajee, mong pëti deez juinee èttassee sèngplë ee ang Ollangdë ong në së kongtangt zjénéralëmang pa dung deezjuinee osi sèngplë kë lë mjèng 15 Abituellëmang ong prangtangkor du mjèl, dë la marmëlade, du fromazje du zjangbong, dë la soosiesong avèk song deezjuinee 16 Kang zjee fini mong deezjuinee zje më lèvvë dë tablë, zjë vè dang lë korri- dor mè mong sjapoo ee mong partsuu se kiet la mèzzong poer allee a mong buro 20 gram d. Postbladen Welke van Rijkswege zijn uitgegeven m het verkeer met Ned. Indië bij ver zending per landmail of zeepost 5 cent e. Interlocale briefkaarten, alsmede oriefkaarten, verzonden in 'fc grensver xeer met België en Duitschland, in het verkeer met Curasao en Suriname en m het verkeer met Ned. Indië bij ver zending (op verzoek) per landmail oi zeepost, 4 cent per enkele kaart f Gedrukte stukken, md}t spoedbe- nandeling Voor gewicht tot en met 50 gram 2 ct Boven 50 gram is het port gelijk aan dat der overige gedrukte stukken van hetzelfde gewicht De Phohi zal in de toekomst geregeld tweemaal per week radio-uitzendingen naar West-Indië verzorgen Kon. Nederlahdsche Jaarbeurs Tijdens de a.s najaarsbeurs zal aan de volgende deelnemers de bronzen plaquette voor deelneming aan 25 Ne- derlandsche Jaarbeurzen warden uit gereikt: Heemaf (NV.), Hengelo O Ned. Fabriek van Werktuigen en Spoorwegmateriee} ,/Werkspoo)r' Amsterdam G. Okkerse, Waddinxveen NV Fabriek van Suikerwerken v/h M P. Smulders, Rotterdam- aanmoedigend en kameraadschappelijk en praatte zoo geanimeerd en vri; moedig, of zij en de Daltons elkaar hun leven lang hadden gekend en ge waardeerd. Maar terwijl May zich schijnbaar volmaakt op haar gemak met haar onderhield, had ze voort durend één oor open voor die twee an dere stemmen de dunne gedempte stem van Lady Letchford en het gal mend, joviaal geluid van haar vader. Ja, mylady, vertelde hij genoegelijk ik kan het hier best schikken daar niet van. M'n huis is naar genoegen, al is het niet goedkoop geweest, en de om trek is alles, wat een mensch maar ver langen kan. Goeie grond, hooge ligging en bovenbest jachtterrein. Jaagt Sir Heron ook? Ja, natuurlijk hè? Zoo': hooge heer en dan niet jagen wat u? Hij lachte smakelijk Mijn zoon is verscheidene jaren van huis geweest, zei de oude dame effen Vroeger werden alle honden, die voor de jachtpartijen in den omtrek noodig waren, hier op den Eikhof gehouden wel veertig jaar lang, tot zijn tijd toe O ja, dat noemen ze het jacht meesterschap, niet? Ja, ja! Zonde, dat Sir Heron d'r dan niet weer mee be gint ze houden ze tegenwoordig op Het Cursusgeld voor maand(em werd heden door hem (haar) per post-1 wissel geremitteerd overgeschreven op Uw giro-rekening 71888 (doorhalen wat niet gewenst) de Ondergetekende: 1 Naam en voornamen 2 Volledig adres i Naam van het Blad 4 Taal of Talen Vertaling van nevenstaande Leesles 9 Naast ieder bord legt de dienstbode ~en servet in een servetring en nu is del cafel gedekt. 10 Zij gaat in het salon en zegt aaj de vrouw des huizes: „Mevrouw, er opgediend". 11 Bij ons bestaat het ontbijt uil verse broodjes met boter en een koj Koffie, thee of chocolade of een melk. 12 Veel mensen gebruiken nooit verj orood: zij zeggen, dat oudbakken brood oeter is voor de spijsvertering 13 Soms gebruik ik bij het ontbijt eej zacht gekookt ei of een spiegelei 14 Zoals U ziet is mijn ontbijt tameJ iijk eenvoudig en in Nederland stel men zich gewoonlijk niet tevreden mei een zo eenvoudig ontbijt als het mijne! 15 Gewoonlijk neemt men nog hol ning, jam, kaas, ham, worst bij zijn on| bijt 16 Wanneer ik klaar ben met mijn on| bijt sta ik van tafel op, ga in de zet mijn hoed op en doe mijn overja aan en verlaat het huis om naar mijj kantoor te gaan J M Borsje, Gouda Oostenrijk (officieele diging) vertegenwoor| Uit Vlissingen zijn 4 mijnenveger| naar Ned. Indië vertrokken Zaterdagmiddag heeft onder overt weldigende belangstelling de overdrachl aan het Prinselijk Paar plaats gehaj van het jacht „Piet Hein" hfp-&£ HUISVROUWEN VAN ALLE RANGEN, 'TIS RADION-WIT WAT ZIJ VERLANGEN de Wildkamp, hè? Ja juist maar e| verwaarloosd vond ik die beesten 2 mager als 'n hout, je zou denken, ze niet genoeg te vreten kregen, st< me dieren. Ik mag een hond üever i doorvoed, wat u? Moet u weten, ik d'r zélf over gedacht, over dat jachj meesterschap dan hè; maar natuurli. als Sir Heron soms nog Hij boog 1 leefd Lady Letchford perste haar lippj opeen. Byfta kon ze de verzoeking ni| weerstaan, den man met een hooghartige woerden af te makei| maar ze herinnerde zich het doel deze invitatie en glimlachte Ja, zei ze, me dunkt, dat u volkom op de hoogte bent van wat zoo'n jacb| meesterschap allemaal medbrengt Och wel, zei de heer Dalton besch den, 't lijkt niet zoo'n kunst, hè. Ik loof, dat ik er best gauw in zou rake] 't Voornaamste wat je d'r voor no hebt, lijkt me ahem duiten! En die hebt u? Ik eh nou, ik mag zeggen, het finansjeele voor mij geen bezwaaj zou wezen, mylady, zei de heer DalW keurig. Dat is nooit een bezwaar vo( me. Als je iets doet, doe het dan g<» zeg ik altijd maar. May's oogen gk

Zeeuwsche Koerier | 1937 | | pagina 12