I ek Provincienieuws treek m I woi val d >P bi x>nei ofij da: n dil krui rwou nier. eesta op d )MS mi "EED ZIJ) TSTE ITEX pe bekende Nederlandschë z&hgërës Helene Cals is op 36-jarigen leeftijd in Italië overleden De Leipziger Najaar-Messe Zooals reeds is medegedeeld, wordt van 29 Augustus tot 2 September in het Ring-Messhau's" te Leipzig een collec tieve Nederlandsche tentoonstelling ge houden, waarvan de voorbereiding in handen is van de af deeling „Econo mische voorlichting" van het Departe ment van economische zaken. Nader wordt vernomen, dat deze inzending Nijverheidsproducten, argrarische en koloniale voortbrengselen "zal omvatten, terwijl zij tevens een propagandistische strekking zal hebben tot bevordering van het vreemdelingen- en goederen verkeer Op grond van een overeenkomst tus- Ischen Duitschland en Nederland zal het. 00k dezen keer in vele gevallen moge lijk zijn, tot een zeker percentage bij zondere jaarbeurscontingenten te ver krijgen voor den invoer in Nederland van gecontingenteerde goederen, welke men voornemens is op de Leipziger Mes- |se te koopen. Voor de reis naar Leipzig en terug Zijn wederom gunstige bepalingen van kracht. Een jaar geleden waren er in totaal 5148 binnen- en buitenlandsche deel nemers. Volgens de tot nu toe bekende gegevens zal het cijfer ditmaal ten minste 5500 bedragen Agrarische Jaarbeurs Aan de Agrarische Jaarbeurs, welke in het kader der algemeene Nederland sche Jaarbeurs van 7 tot en met 16 September te Utrecht gehouden wordt, zal door het Stamboek voor het Ne- rekst derlandsche Trekpaard in samenwerking met de Nationale Vereeniging tot be vordering van de Paardenfokkerij in Nederland deelgenomen worden met een inzending trek- en tuigpaarden, welke zoodanig gekozen zullen worden, dat de stroomingen der geheele Nederlandsche En tuigpaardenrichting, t.w die van lichte M? >n zware klasse, tot uiting zullen komen Voor de huisvesting van deze paarden zal op het Vredenburg een stal gebouwd worden, waarin de paarden te bezich tigen zullen zijn Het Nederlandsche Rundveestamboek zal wederom met een inzending stam boekvee aan de agrarische jaarbeurs deelnemen. RE 'S opgs tier BUITENLAND. In het departement Seine et Oise zijn 0 geneesheeren in staking gegaan, om te protesteeren tegen al te gecompli ceerde administratieve maatregelen sprat nselij opl ritsel! 7 ai; nieu^ .iet i Dr A. J. Hoorweg t Te Heemstede, alwaar hij na het |neerleggen van zijn practijk sedert lenige weken gevestigd was, overleed |vorige week aan hartverlamming Dr A Hoorweg, een in geheel Zeeland be- (kende en gerespecteerde figuur op het ;ebied der T B C-bestrijding. De over ledene bereikte den leeftijd van ruim 68 r. Hij was Ridder in de Orde van pranje Nassau Vierde Nederlandsche Scheldevlucht De vierde Nederlandsche Schelde- Mucht zal dezen zomer op 14 Augustus [worden gehouden. De deelnemers star- da r r;| eken or l- anfl u laarl korte ïslagef en i ond| 1 ist >f. it, 'an i i g afgeroepen, schreed ze met een tar gezicht en eep versteenden blik naar den uitgang. Tijdens den rit sprak Ze nauwelijks een enkel woord en als Vane en zijn zuster de conversatie niet sen beetje hadden gaande gehouden, tou er in het comfortabele wagen- terieur de ijzigste stilte hebben ge- eerscht, want Sir Heron zat in zijn !kje gedoken, schijnbaar slapend, de jrmen over elkaar geslagen en de togen verborgen in de schaduw van zijn 10ogen hoed. Hij verroerde zich niet póór de équipage de oprijlaan indraaide Hebben jullie nog koffie? informeer hij, zoodra de butler opendeed In den salon, Sir Heron, was het ant- oord juist, zei hij, laat de mijne maar de bibliotheek brengen. De dames 'dien natuurlijk nog graag een uurtje 'Pbüjven en de gebeurtenissen van den 'vond bespreken, niet waar? Ik hoop, lat je je geamuseerd hebt, Rose? Ik geloof niet, dat ik ooit een aardiger 'ond heb meegemaakt, zei ze, de haar togestoken hand drukkend. Het was nieuw en zoo frisch en rustiek, d je niet? Ja. erg, antwoordde hij lachend. Als !n rondedans op het dorpsplein. Nu heb je van tevoren geschilderd, hoe worden zou, dus je was ge waar- Jen op het Vlissingèche vliegveld ëh te Haamstede landen, waar een thee zal worden aangeboden Te Haamstede zal men luchtvaart feesten organiseeren AXEL Dinsdag jl. maakten de ouden van dagen een prachtigen auta-tocht naar St. Anneke (Antwerpen) B ergerlijke Stand, Gedurende de maand Juli 1937 Gehuwd. 1 Pieter Hamelink, 26 jaar en Jacomina Cornelia de Visser, 21 jaar Mattheus de Feijter (van Zaamslag). 21 jaar en Jacoba Adriana Magdalena Hamelink, 18 j. Petrus Comelis Diele- man, 20 jaar en Krina Geelhoedt, 21 jaar. 8 Renatus Aloijsius van Nieulande (van Zuiddorpe), 22 jaar en Louisa Lucia Amelia van Overmaire, 23 jaar. Martinus Verplanke, 22 jaar en Neeltje de Feijter, 25 jaar. 13. Frangois Cle ment Antheunis, 23 jaar en Irma Marie Thomaes, 18 jaar. 14 Joseph Paul Marie van Waes, 32 jaar en Suzanna Maria Joseph van Acker, 25 j. 15 Francis Ca- miel Prudent Audenaerd (van Wachte- beke, België) 22 jaar en Leent je Hame link, 25 jaar. 22 Adriaan den Beer, 20 jaar en Maria Leonarda Augusta Groothaert, 19 i. Lourens Rinn, 27 jaar en Christina Maria Hamelink, 24 j Geboren. 1 Jacomina Dina, dochter van Jan Davidse en Janna Aarnoutse. 3. Antje Tanneke, dochter van Jan den Hamer Anthonia Sara Dieleman. 7 Neeltje Jacomina, dochter van Fran cois Jacobus Jansen en Cornelia Geer- truida Goossen. 10. Catharina, dochter van Rocus de Kraker en Adriana van Langevelde. 13 David, zoon van Maarten Witte en Jacomina Bareman. 14 Karei Jan, zoon van Jan Jozias de Koeijer en Maria de Feijter. 24 Hendrik, zoofi van Johannes Cornelis de Ridder en Neeltje ien Hamer. 26. Helena Maria, dochter /an Willem Frederik Kaijser en Cor- ïelia Overdulve. Dag, zoon van Arthur Joseph Antheunis en Adriana Pieter- lella van Driel. 30 Leendert Jan, zoon /an Jacobus Wieland en Jozina Pieter- nella Deij Overleden. 3 Clara Dekker, 26 jaar: echtg. van Petrus Pieter van Fraaijen- hove. 23. Jacoba Krina Mangold, 41 j., echtg van Pieter Dieleman (Ax. Crt) HONTENISSE Burgerlijke Stand. Gehuwd. Petrus Adrianus Geene, 27 jaar, van Tivoli en Christiana de Zwart, 20 j. van Lamswaarde Geboren. Theodorus Franciscus van den Bergen, zoon van Eduard en Rosalia Bogaert te Lamswaarde. René Paula Heijman, zoon van Petrus Franc, en Elisa El van leemput te Walsoorden. Marcella Sophia Paulina van Over- meeren, dochter van Eduardus en Louisa R Heije te Terhole Overleden: Ursula Maria van Acker, 59 jaar, wed van Petrus de Smit, over leden te Hulst. Maria Magdalena de Bakker, 32 jaar, echtgenoote van Cyrille Alphonsus van Heese, wonende te Graauw en Langendam Loop der bevolking, Gevestigd: Gerarda M L Heijens te Walsoorder» --» Ginneken en Bavel. Theodoor Mahu te Kloosterzande van Winterswijk schuwd. Nacht, moeder I^ady Letchford zakte in een stoel neer, en zoodra de deur dicht was, keek ze met een klagende uitdrukking op naar het mooie gezicht tegenover haar Ik ben bang, dat u zich te veel ver moeid hebt, lieve Lady Letchford, zei de blonde schoonheid, met haar onver- stoorbaren, rustigen glimlach. Vermoeid! echode zij met een zucht. Ga zitten, mijn beste Rose. Vermoeid! Nee, ik ben niet vermoeid. Ik ben verontwaardigd. Verontwaardigd! her haalde haar ladyschap met ijzigen na druk. Ik heb al eens een paar maal het voornemen gemaakt, om voortaan van dat dorps-amusement weg te blijven, 't Is op zijn best altijd een nachtmerrie voor me geweest; maar vanavond! Ze liet een zwak gekreun hooren. Bijeenkomsten van dat genre hebben altijd hun schaduwzijden, zei Rfse Va vasour met haar zachte welluidende stem Schaduwzijden! echode Lady Letch ford. Ze zijn gzvaarlijk, uitgesproken gevaarlijk! Lieve kind, het zou dwaas heid zijn om te trachten, de ergenis te verbergen, die Heron's gedrag van avond me bezorgd heeft. Ik kan maar niet begrijpen, hoe iemand zich zóó minderwaardig kan aanstellen Vond u het werkelijk zóó erg? Beziet SAS VAfc GENT Het veertigjarig bestaan van het Harmoniegezelschap „De Vereenigde Vrienden". Zondag a.s hoopt ons plaatselijk Harmoniegezelschap „De Vereenigde Vrienden" haar 40-jarig bestaan met een groot internationaal festival op in drukwekkende wijze te vieren. Niet min der dan 18 muziekgezelschappen zullen blijkens de annonce in dit nummer dit muziekfeest opluisteren, zoodat den muzieklievenden bezoekers uit wij de omgeving, die ongetwijfeld in massa naar onze gemeente zullen stroomen, heel wat geboden zal worden Tot waardigbesluit van dit muzikaal festijn zal de Kon. Erkende Muziekver- eeniging „De Unie" uit Breda met 65 muzikanten een concert geven op de kiosk in het park, hetgeen stellig even eens massale belangstelling belooft te trekken. Zoo zal naar het zich laat aan zien Sas van Gent Zondag aan z'n muziekgezelschap een luisterlijken feest dag te danken hebben, dat de kroon belooft te zetten op het vaak zoo ver dienstelijk werk, door deze vereeniging voor de gemeente verricht. Het moge voor de Vereenigde Vrien den in den besten zin des woords een jubeldag worden en èen uitgangspunt tevens vopr hernieuwden bloei en ver dere ontwikkeling mede tot nut en genoegen van alle bewoners onzer ge meente. We laten hier thans nog enkele bij zonderheden volgen uit de 40-jarige geschiedenis der jubileerende vereeni ging Het initiatief tot de oprichting werd begin 1897 genomen door de heeren F. J. Wauters, D. van den Berg, P. Malo- taux, Ch. L Wauters, Ch. Pauwels, A. Busschaert, A. Acke en H. L. Verhalst Om de gelden bijeen te krijgen, noo- dig voor het aanschaffen van muziek instrumenten etc., werd een collectie 'gehouden onder de ingezetenen, welke f 463,55 opbracht. Het eerste bestuur was als volgt samengesteld: Joh. Ver- schaffel, burgemeester, eere-voorzitter, Ch. L Wauters, penningmeester, Ch. Pauwels, secretaris, D. van den Berg, A. Busschaert, A. Acke en H. L. Van- halst, commissarissen,terwijl als direc teur de heer H. L. Vanhalst optrad In een ter gelegenheid der viering van het 25-jarig bestaansfeest op 9 Juli 1922 door wijlen den heer A. G. Stubbé samengesteld geschiedkundig overzicht, waaraan wij een en ander ontleenen, wordt vermeld, dat van de bovenge noemde bestuursleden alleen wijlen de heer D. van den Berg gedurende de eerste kwarteeuw onafgebroken be stuurslid is geweest. Alle overigen waren overleden, of vertrokken of hadden be dankt. Deze jubilaris, destijds onder voorzitter der vereeniging, werd des tijds uiteraard bij die gelegenheid ge huldigd Uitvoerig wordt in het zooeven ge noemd boekje melding gemaakt van de lotgevallen der vereeniging in de eerste 25 jaren. Wij vonden daarin o.a aange stipt, dat zij op 16 Mei 1897 haar eerste rondwandeling deed door de gemeente en dienzelfden dag een klein concert gaf in het schoolgebouw. Op 5 October 1897 nam zij voor het eerst aan een festval deel en wel te Westdorpe. Reeds op 26 Juni 1904 organiseerde zij, ter gelegenheid der inwijding van haar vaandel, zelf een festival, waaraan door 18 gezelschappen werd deelgenomen. Verder vermeldt het gedenkboekje In chronologische volgorde de verschillen de gebeurtenissen, waarbij de vereeni ging haar medewerking verleende en een respectabele lijst van festivals, waar aan zij deelnam. Voorts de verschillen de notulen en het bestuur, de directie etc. etc. Het aantal werkende leden groeide aan tot 50 en dat der contri- bueerende leden, dat in 1922 tot 200 was gestegen, bedraagt thans circa 300. Vermelden we nog, dat ter gelegen heid van het zilveren feest de heeren A. Acke, L. Ducarmont, Arth. de Maes- schalck, J. Bosscher, P. Stofferis, G. Hamerlinck en J. C. Verplanken 25 jaar als werkend lid aan de vereeniging waren verbonden. Voorts, dat na het overlijden van burgemeester Joh. Ver- schaffel, diens opvolger, burgemeester P. Wauters tot eere-voorzüter werd be noemd, welke functie thans wordt be kleed door den heer F. J. Wauters. Als voorzitter fungeerden resp. de heeren F. Wauters (tot 1911), A. Busschaert (tot 1920), A. G. Stubbé (tot 1928), A Nevejan (tot 1935) en A. O. Acke (tot heden). Het bestuur is momenteel als volgt samengesteld: A. O Acke, voor zitter, A. Stouthamer onder-voorzitter, G. A van den Hemel, secretaris, R. A de la Ruelle, penningmeester. Commis sarissen: L. Ducarmon, H. Gras, P. A Neeteson, J. Vereecken en J. V. Vermoet terwijl het directeurschap wordt ver vuld door den heer L. Vervust uit Gents onder wiens bekwame leiding het ge zelschap reeds merkwaardige vorderin gen heeft gemaakt. De plaatselijke renner J Donze wist Zondag jl de eerste prijs te behalen te Maagd van Gent met 35 vertrekkers Bovendien behaalde hij Maandag nog een eersten prijs te Sasput met 13 renners Burgerlijke Stand. Week van 25 tot en met 31 J/üli 1937 Huwelijks-aangiften. 27 Juli Maurice Colpaert, 30 jaar, van Selzaete en Me- lania Augusta Michiels, 25 j. 28 Juli Jo hannes Josephus Petrus Voerman, 28 jaar en Martha Erna de Maesschalck, 22 jaar. George Gustaaf De Jonckheere, 30 jaar van Diksmuide en Cornelia Cle mentina Rosa Voerman, 20 jaar. 29 Juli Eugenius Alexander Johannes van Dijke, 26 jaar en Angèle Marie de Pauw, 26 jaar Loop der bevolking Aangekomen. C J Notté, zonder beroep van Hulst E A de Boever en gezin, metselaar van Gent (B) J. C van Stevendaal, dienstbode van 's-Gravenhage A R Penguet, dienstbode van Graauw c.a M J E Pauwelsj zonder beroep van Ter Neuzen H A R de Mul, zonder beroep van St Michiels Gestel Vertrokken: M Roegiers, dienstbode naar Asse- nedg (B) M. Tack, dienstbode naar Selzaete E J W H R M van Ham, zonder beroep naar Selzaete B M S van Eek, zonder beroep naar IJsselmonde GAM Renique, zonder beroep naar Westdorpe ST. JANSTEEN u de zaak niet wat al te streng, lieve Lady Letchford? Mannen zijn nu een maal mannen Gewone mannen misschien, wat het hooghartig antwoord. Maar mijn zoon, Sir Heron Letchford, is geen gewone man, en kan zich niet straffeloos ge dragen als de eerste de beste vlegel. Jou is het toch zeker evenmin ontgaan als mij, wat een aandacht en wat een op vallende attenties hij wijdde aan dat dat meisje? Het was zeer zeker te opvallend om ongemerkt te blijven, gaf de zachte stem toe. Als ik in uw plaats was, zou ik den man den vader en de dochter te dineeren vragen Te dineeren! Te dineeren, herhaalde Rose Vava sour. Als Heron zoo in de wolken is over dat meisje, dan is het een voor de hand liggende tegemoetkoming, wanneer u hem in de gelegenheid stelt, met haar vader kennis te maken Ik ik geloof, dat ik je bedoeling begrijp, kindlief, zei de oude dame gre tig. Je denkt, dat Heron zóó ontzet zal zijn over den man, dat Dat hij zich wel tweemaal zal be denken eer hij hem tot zijn schoon vader maakt Me me dunkt, dat je gelijk hebt, zei Lady Letchford, terwijl ze opstond Onder groote belangstelling is Maan en een dunne blanke hand op Rose's schouder legde. Het is een goed idee. Heel vriendelijk van je, Rose, om zooveel belang in de kwestie te stellen. Het zou te vreeselijk zijn om maar aan te den ken. Stel je even voor: een Letchford, die zich laat inpalmen door een suiker- bakkersdochter, of wat het dan precies wezen mag! Ik geloof, dat ik mijn jongen liever op het kerkhof zag dan te moeten beleven, dat hij zich versmijt in een dergelijke mésalliance! En ik! riep Rose Vavasour uit met een ruk het hoofd opheffend. Haar gezicht was wit tot in de lippen en een hartstochtelijke woede vlamde in haar oogen. Toen, alsof ze beschaamd was over haar spontane bekentenis, stond ze haastig op, in al haar rijzige schoon heid Een lachje vol zelvertrouwen kwam om haar mondhoeken spelen Maar ik denk, dat we nog wel opge wassen zullen zijn tegen een suiker bakkersdochter, lieve Lady Letchford Kindlief, zei de oude dame, bijna hul peloos, ik reken op je. HOOFDSTUK VIII. HeU medaillon Het was vroeg in den middag; de lunch men kon het beter ontbijt dagavond door het Vlaamsch Voiks- tooneel, groep Staf Bruggen, het tooneel spel in 4 bedrijven „Voor Outer en Heerd" van J. A Evera^rd, met zeer veel succes opgevoerd TER NEUZEN Begunstigd door schitterend zomer weer is Woensdag jl. de Braderij te Ter Neuzen geopend. In de Braderij straten was des namiddags de toeloop geweldig. Vooral in Noordstrairt en Dijkstraat kostte het op sommige punten moeite zich door den stroom bezoekers heen te werken. De fleurige straatversiering, vlagvertoon en muziek werkten er toe mee om een echte braderij stemming te doen heerschen. De talrijke bezoekers zullen danook van hun goedkoop uit stapje naar Ter Neuzen geen spijt heb ben gehad. En de winkeliers mogen in zooverre voldaan zijn, dat Ter Neuzen weer eens in het centrum der belang stelling heeft gestaan en men velen den weg naar Ter Neuzen heeft gewezen, wat toch in elk geval weer perspectie ven biedt. We hopen voor de actieve Klimop-leden, dat ook de directe resul taten eenigszins met het massale be zoek in overeenstemming zijn geweest. Verschillende categorieën zullen daar in elk geval van hebben geprofiteerd. Morgen is 't de laatste dag. Wie het schouwspel nog niet gezien heeft, profi- teere nog van de gelegenheid Bovendien: Wie in deze dagen wat koopt, kan met het Ballero-spel nog mooie prijzen verdienen: rijwielen, foto toestellen e.d. Dat is een attractie, die niet te versmaden valt VOGELWAARDE Burgerlijke stand. Geboren: Annie, dochter van René Peersman en Conrelia A de Ruijter Loop der Bevolking. Gevestigd: Aafje van Trappen van Hontenisse. Carolina C M A C van Son van Roermond. Albert Pieters van Karlsruhe (D) Andreas J de Rijck van Hontenisse, Elisabeth Baert van Ter Neuzen. Eliza R van Esbroeck van Hulst WESTDORPE Werkloosheid* Aantal werkloozen: 21 Burgerlijke stand. 29 Juli-5 Augustus 1937. Huwelijks-voltrekkingen. Maurice Emilius De Maertelaere, 24 jaar en Bertha Isabella Lammens, 22 j. Richard Johannes Willem Colsen, 28 jaar, wo nende te Ter Neuzen en Celina Clemen tina Rosalia de Smit, 28 jaar, wonende Stroodorp Geboren. Gerda Augusta, dochter van Cyrillus Audenaerd en Emma Maria Thomas Overleden. Maria Cornelia Bulck, 58 jaar (overleden te TerNeuzen) echtg. van Jerome Dhert Loop der bevolking Ingekomen: GAM Renique van Sas van Gent J C A Hamelink van Ter Neuzen Vertrokken: F1 Chr Meloen, geb de Bruijn, naar Rotterdam G M A H Verhaegen, naar Antwerpen A C J Kieboom naar Selzaete A De Wilde en gezin naar Sas van Gent noemen, want het was May's eerste maal was afgeloopen. Mijnheer Dalton was naar den stal om een nieuw paard in oogenschouw te nemen en de twee meisjes waren aan zichzelf over gelaten. Carrie had zooiets gemompeld van visities maken, maar May wilde er niet van hooren Wat! zei ze. Zoo'n zaligen middag verdoen ün muffe salons, bij menschen die je geen steek kunnen schelen? Neen, visites kwamen vandaag niet t in aan merking. Laten we dan naar de rivier gaan, stelde Carrie voor. Jij neemt je schets boek mee en onderwijl vertel je me nog wat meer van het bal. Wat dunkt je daarvan? Dit was een plan naar May's hart, en ze stemde er dan ook gretig mee in op voorwaarde, dat Carrie de teekenspullen bij elkaar zoeken en voor haar dragen zou. Gearmd staken ze het weiland over en liepen langzaam naar de rivier Wat ben je stiel, May, zei Carrie, haar van terzijde aanziend. Ben je moe van gisterenavond? Je zei toch van niet. Maar ik geloof, dat je heelemaal aan je eind bent (Wordt vervolgd)

Zeeuwsche Koerier | 1937 | | pagina 7