Wèg die Migraine! AKKERTJES Crisis-maatregelen Kroniek van de week Provincienieuws Onderwijs BINNENLAND. Naar gemeld wordt, heeft de maat schappij voor sloopwerken te Stampers gat de voormalige suikerfabriek Zee land te Bergen op Zoom aangekocht met inbegrip van terreinen, gebouwen en machines Deze fabriek wordt, evenals de suiker fabriek te Stampersgat, gesloopt. Ma chines, terreinen en gebouwen zullen worden verkocht. Volgens den staat der rijksmiddelen bedroeg de opbrengst der „Overige middelen" in Juni 1937 f 40.410.768 (vorig jaar 30.254.177) In de vacature, ontstaan door het Let aannemen van zijn benoeming fdoor den heer Serrarens, is thans tot ,j van de Eerste Kamer benoemd ver laard prof dr J A J Barge te Leiden Het Nederlandsch luchtverkeer in tfest-Indië wordt uitgebreid met de lijnen Curasao-Columbia en Cura$ao- arbados Bij de Tweede Kamer is ingekomen en wetsontwerp ter naturalisatie van n, L M Cardon, fabrieksarbeider te van Gent Te 'sGravenhage is overleden de heer Lazonder, oud-directeur van den post hèque- en girodienst BUITENLAND. Marconi overleden Maandagnacht is te Rome vrij plot ting in den leeftijd van 63 jaar over men de groote en geniale uitvindei i radio-gebied, markie^ Marconi. Ver moedelijk heeft een hartverlamming Ln einde gemaakt aan dit wel bestede ven «j De Romeinsche bevolking heeft door m bijna eindeloos défilé langs dè lijk- voor den uitvinder uiting gegeven an haar liefde en bewondering voor ;gn grooten doode In den ouderdom van 74 jaar is over men de bekende Fransche corrponist dirigent Gabriel Pierné Nabij Patna, in Br.-Indië, heeft een teinramp plaats gehad. Honderd rtVi- 'ers zouden zijn omgekomen en twee jonderd gewond Alle pogingen om de verdwenen viatrice, Miss Amelia Eerhart terug te inden, zijn tevergeefs gebleven Engelsche minister van Handel ver aart, geen aanleiding te hebben tot cperking van den invoer van Ned. •eren De toestand in het Verre Oosten is steeds zeer gespannen. Elk oogen- •ik kan een uitbreken der vijandelijk- eden worden verwacht Bij Madrid wordt weer hevig gevoch- n. Een beslissing is tot dusverre nog »et gevallen ?bben een beter geheugen dan jonge- hoe vreemd het ook schijnen mag. heb u niet vergeten Niet in 't minst van zijn stuk ge- (acht, al had hij niet de zwakste her- ngring aan haar, bracht Vane een Wrukking van verrukt herkennen op in gezicht Geloof dat toch niet, mevrouw Tur- ir. Ik zou het niet kunnen vergeten, wilde ik. Wat ziet u er uitstekend tt-En dit is uw dochter' rat herinnert u het zich merkwaar- goed! zei de pientere oude dame Kastisch. Ik heb nooit een dochter •ad. Dit is juffrouw Dalton. Ik ver- oed, dat u aan haar voorgesteld wilt Men. Dit is niet mijn eerste dorpsbaL djnheer Vavasour. het zal mijn laatste niet zijn, me- °W, antwoordde de onverstoorbare lr>e, als het tenminste altijd zoo is als WW Kindlief, zei mevrouw Turner, zonder rder tijd te verspillen, heb je nog 111 dans over? zoo niet, dan moeten e mijnheer Vavasour niet langer op- >uden ,JJ> de volgende dans is nog open, zei ay ietwat aarzelend Laat me er dan onmiddellijk beslag slag op mogen leggen, verzocht Vane En vóór May het wist, schoof wet hem voort 'danks haar eenvoudige opvoeding May uitstekend dansen; ze had t lessen gehad, maar haar aange-1 AXEL Met ingang van 16 September a.s is tot directeur van het PTT kantoor al hier benoemd de heer U Sytema te Sneek HULS'! Naar gemeld wordt, zal d'e Centrale Raadsvergadering van de Diocesane Hanze te Hulst worden gehouden op Dinsdag 14 September a.s HONTENISSE Tot onderwijzeres aan de bewaar school is berjbemd mejuffrouw Mathilda de Waal, alhier Aan den kantonnier A Fruijtier alhier te Terhole, is op diens verzoek door Ged. Staten eervol ontslag verleend Ergerlijke Stand, Geboren: Petrus Josephus, zoon van L M van Trappen-de Brouwer te Ter hole. Elisa Theresia Maria, dochter van P A van Waterschoot-de Vree te Groe nendijk Overleden: P Verschuren, 77 jaar, wed van J F Neve te Walsoorden. L R Burrm 31 jaar, echtg van J Asselman te de Bilt M C Rosseel, 75 jaar, wed van J B Joos sen te Lamswaarde Loop der bevolking. Gevestigd: A Martinu te Walsoorden van Vogelwaarde SAS VAN GENT Volkszwemwedstrijden Ter gelegenheid van haar 5-jarig be staan richt de Sassche Zwem- en Polo club „De Bruinvisch" volkszwemwed strijden in op Zondag 1 Aug. a.s. in de 3ad- en Zweminrichting aan de Prinsen kade Aan deze zwemwedstrijden kunnen 4.LLE inwoners van Sas van Gent en Westdorpe gratis meedoen. Men hoeft daarvoor dus geen lid of abonné te zijn van de Bad- en Zweminrichting Voor het programma zie men de an- GEEN LAST MEER VAN GEBOEN ALS IK RADION 'T WERK LAAT DOEN. (24) oaren gevoel voor rhythme vergoedde iet gebrek aan routine. Daarbij was ze joo licht en soepel als een elfje. Vane nerkte een en ander onmiddellijk op, iïi in zijn verrassing en voldoenning ontsnapte hem een bijna onhoorbaar: iij Jupiter, dat valt mee! Wat zei u, vroeg May Ik zei, dat u zeldzaam goed danst, mtwoordde hij prompt Hé, ik dacht, dat ik iets anders ver- .tond, zei ze onschuldig. Maar ik dank toch wel Het is de zuivere waarheid, zei hij net klem. Ik hoop, voegde hij erbij, dat k uw tempo goed te pakken heb? Of ;aat 't u misschien een beetje te vlug )f te langzaam? Hij danste volmaakt? naar May, die zijn gemompelde op- nerking van daarstraks uitstekend ver taan had, zei koeltjes: Een beetje te lug, en Vane minderde zijn vaart Zulk dansen was zoo'n ongewoon chouwspel op het dorpsbal, dat ver- chillende paartjes, die, rood en verhit ;n niet al te gracieus, in de buurt rond jokten, zich terugtrokken en met een nengsel van bewondering en afgunst )le ven toekijken. Voor het oogenblik cheen er zelfs geen belangstelling te »estaan voor de vermaarde schoonheid m het duurde niet lang, of er waren behalve Vane en May, nog maar drie f vier paren op den dansvloer. Plotse- 'ng bemerkte May, die geheel verdiept vas geweest in het dansen, met een schokje, hoezeer zij de aandacht trok- nonce in dit nurhmeï Wij twijfelen er niet aan of vooral de jeugd zal zich talrijk voor deze wed strijden opgeven, doch ook menige Dame en Heer zal van deze unieke ge legenheid, om aan een zwemwedstrijd deel te nemen, gebruik willen maken Tot slot van dit zwemfeest zal waar schijnlijk een internationale waterpolo- wedstrijd gespeeld worden tusschen een sterk zevental van de Gentsche zwem- vereeniging en het vertegenoordigend Zeeuwsch zevental, dat Zondag jl in een uitstekenden wedstrijd van het sterke Juliana te Bergen op Zoom een ruim schoots verdiend gelijk spel afdwong De heer W. Vermoet slaagde dezer dagen aan de De Ruyterschool te Vlis- singen voor het stuurliedendiploma B. S. Burgerlijke stand. Week van 11 tot en met 17 Juli 1937. Geboren. 15 Juli. Eddy Josephus, zoon van Ludovicus Franciscus Ranschaert en Anna Louisa de Koning Loop der Bevolking. Aangekomen. R. Meloen, fabrieksarbeider van West dorpe L M Freyser, zonder beroep van Vogel waarde W M C van den Enden, zonder be roep van Hoofdplaat W A Vermoet, stuurman van Vlis singen R van de Velde, landbouwersknecht van Bouchaute (B) Vertrokken: M Stouthamer, los arbeider naar Axel TER NEUZEN Bij beschikking van den minister van Financiën is de inspecteur der Dir. Bel. enz., C A Mulder, overgeplaatst naar de sub-inspectie der dir. belastingen te Ter Neuzen De 16-jarige P N alhier, had dezer dagen bij het duiken op een ondiepe plaats in het Scheldebad het ongeluk met zijn hoofd op den zandbodem te stooten. Hij is naar het Ziekenhuis over gebracht. Gevreesd wordt, dat hij een halswervelfractuur heef]t iopgelo(|pen VOGELWAARDE Burgerlijke Stand. Geboren. Willy Petrus Paulus, zoon van Petrus J. Franssens-de Kort. Petrus zoon van Josephus F de Bakker-de Block. Maria Emma, d van Richard A H Kox-van der Walle Loop der bevolking Gevestigd: Josephus A Mangnus van Oudenbosch. Leonard J. Stoel van Oudenbosch WESTDORPE Werkloosheid. Aantal werkloozen 9 Burgerlijke Stand. Week van 15-22 Juli 1937 Huwelijks-aangiften. Richard J. W Colsen, Ter Neuzen en Celina Cl. R. de Smit ken en niet een donkeren blos op haar wangen bleef ze meteen stilstaan Scheelt er iets aan? vroeg Vane ver schrikt. Heeft iemand op uw japon ge grapt? Zeg toch in 's hemelsnaam niet, dat u moe bent, juffrouw Dalton Neen, maar ik wil toch liever eens 2en poosje zitten, zei May koel Dat was pas dansen, zuchtte Vane niet bijna plechtigen ernst. Zoudt u zoo goed willen zijn om eens. na te zien, of u nog een andere vrij hebt, juffrouw Dalton? Ik ik weet wel zeker van niet, ant woordde May. Een daar komt mevrouw Turner aan dank u. Met een nauw nerkbaar hoofdknikje glipte ze van hem weg Vane Vavasour, de knapste vrijgezel van Londen, stond een volle halve mi nuut als versteend. Was het werkelijk denkbaar, dat hij den bons had ge- tregen van een onbeteekenend juffertje, ip een klompenbal? Het was nauwe- 'ijks te gelooven, en met een uitdruk king van smartelijke waardigheid op ^ijn gezicht, die onbeschrijfelijk komisch aandeed, keerde hij naar zijn vrienden terug Sir Heron keek op, toen Vane met zijn begrafenisgezicht zich bij hem voegde n glimlachte zooals hij tegen een hu meurig kind zou geglimlacht hebben Wat scheelt er aan, Vane je enkel verzwikt? Veel erger, was het somber antwoord. Het meisje ontdekt, dat het best danst öeboren. Gemma Maria Catharina dochter van Emile Franciscus Baecke en Henriette Maria Francisca Charlotta Borm Loop der bevolking Ingekomen: Marinus de Jonge uit Vlissingen Vertrokken: Margriet Janssens, naar Vlissingen Irène Marie Agnes Picavet naar Clinge Bij het te Breda gehouden examen van de Pitmanschool, slaagde voor het diploma B kantoorstenografie, systeem Groote, mej Bertha Reuneker, te Ter Neuzen MULO-EXAMENS Te Goes slaagden voor diploma A: J Dieleman te Hontenisse, G C van de Velde, S M C de Zeeuw en-Ali Meeusen te Neuzen en J Moens te Hoek Voor diploma B: J Strijbos te Zaam- slag Voor het eindexamen der R K HBS St Ursula te Roermond, is geslaagd mej Th van Rompu, Ter Neuzen MULO-EXAMENS Vrijdag slaagden te Goes voor diploma A: A Hamelink te Axel, J L v d Hagen ce Sluiskil, C J Hage en A E J Bliek te Ter Neuzen; voor diploma B: D de Putter te Ter Neuzen Zaterdag slaagden voor diploma A: W J van Doorn te Ter Neuzen; M Lou- werse te Hoek, D de Putter te zaamslag (Othene); voor diploma B: E M Ver- linde te Zaamslag (Reuzenhoek) Te Goes slaagden voor het Mulo- examen, diploma A: R H le Mat en P Verhage te Ter Neuzen, J Louwerse te Hoek, J Oele te Zaamslag, P van der Hooft en J van Langevelde te Ter Neuzen Te Vlissingen slaagden voor het examen Boekhouden vanwege de Ver. van Leeraren in de Handelswetenschap pen de heeren M. Loof en J P van Wijck beiden te Ter Neuzen R. H. B. S. Neuzen De uitslag van de overgangsexamens is als volgt: Bevorderd van de le naar de 2e klasse: A van den Berg Axel, J Brons Neuzen, L Duijm Axel, W G Faas Sluiskil, J ,t Gilde Axel, W van Liere Sas van Gent, W Loof Neuzen, A M A Neijt Axel, C A van Overbeeke Neuzen, J van dlr Peijl idem, J van Pienbroek idem, A M L Reedijk Axel, J Roelans Neuzen, P J van de Sande idem, D Stellingwerf id, E de Vriend Sas van Gent en J Tazelaar Neuzen Van de 2e naar de 3e klasse: M Cohen Stuart Neuzen, J v d Gouwe Axel, J Jagtenberg Sluiskil, J Jansen St Jansteen, F van Kemseke Hulst, G Neeteson Klooisterzande, J Platteeuw Sluiskil, W Rammeloo Philippine, H. de Ruijter Axel, P Scheele Axel, J L van Wijck Neuzen en C Hack idem Van de 3e naar de 4e klasse: R Dees, J B Geijp idem, H Hartog idem, M J de Mul Zaamslag, EPF Neeteson Kloosterzande, L de Regt van de heele zaal wat, zaal, van hel heele graafschapen op de idiootste manier door haar afgedankt Je kunt jezelf altijd nogal gauw troosten, zei Sir Heron kalm, maai Vane liet zich zoo niiet afschepen Zeg eens, hield hij aan, jij weet na tuurlijk hoe alle menschen hier heeten wie is ze precies? Wie wat? vroeg Sir Heron onver schillig Het knapste meisje, dat erbij is ik zie haar op het oogenblik niet waai mag, ze gebleven zijn? Een meisje met bruine oogen en daar gaat ze! Maar Heron keek juist een andere richting uit en even later was May weei uit het gezicht verdwenen Nee, daar niet, suffer ja, nou is ze natuurlijk weer weg. Maar, bij Jupiter ouwe jongen, ze is heusch de belle van den avond laat Rose me niet hooren! en ze danstzooiets heb je nog nooit meegemaakt. Je moet haar wel kennen. Ga met me mee, dan zullen we haar opsporen. Je moet voor me dienst doen als vredestichter, al mag Joost weten, waarmee ik haar beleedigd heb! Ze bevroor opeens zonder eenige waar schuwing en liet me midden in de zaal staan Hier keek Lady Letchford op met een uitdrukking van lichte verbazing or haar gezicht Ga jij niet dansen, Heron? vroeg ze Hij knikte en keerde zich naar Rose Va.vasour Als de dag voor U verloren lijkt, als alles U hindert: licht, reuk en geluid, dan werken als 'n wondei Volgens recept van Apotheker Dumont (in Neuzen, M C van Sprang idem, A Stel lingwerf idem, G Verlinde idem, J H J Wiskerke idem en J Zeegers idem Van de 4e naar de 5e £lasse: H Augusteijn Axel, W van Fraaijen- hove idem, J G Huineman Neuzen, M Imandt St Gilles-Waes, W Koster Vogel waarde, J de Louw Antwerpen, J Stuff ken Neuzen, P W Westerhof id., J. Stuff- kerke idem, J Wisse Axel en N Uijt den Boogaard Sas van Gent Van de voorbereidingsklasse zijn tot de le klasse toegelaten: A Bockstael Sas van Gent, M Cohen Stuart Neuzen, R van Damme idem, P Dieleman Axel, J Feijen Sas van Gent, C van der Giesen Neuzen, G Herrebout idem, A van den Heuvel idem, R Klein Sas van Gent, J Kolijn Neuzen, R Kolijn idem, M Lindenbergh idem, A de Maat en G de Maat Sas van Gent, C Stapper Neuzen, W Wisse Zaamslag en D van Wijck Neuzen In deze rubriek worden zooveel mogelijk alle maatregelen beknopt vermeld, welke van regeeringswege in verband met de crisis worden genomen. Nadere bijzonderheden, welke ons door het Departement dienaangaande worden verstrekt, liggen te onzen kantore voor xbonné's ter inzage. Verschenen zijn de volgende crisis- publicatiën: 16 Juli: Steunvergoeding erwten 21 Juli Toewijzing en gebruik van Biggenmerken HEEFT U IETS OP TE RUIMEN? VIET EEN KOERIERTJE RAAKT GE 'T ZEKER KWIJT. KOERIERTJES BIE DEN UW ARTIKEL OVERAL AAN. PRIJS SLECHTS 50 CT. (VOORUIT- tETAALBAAR) DAAN VAN DPIEL TEEKENAAR RECLAME ONTWERPEN GRIFTSTRAAT 46 AMSTERDAM (Zuid) 15 Wil je het erop wagen? vroeg hij, met ;en grimmig lachje. Ik dans precies als -en beer op een heete plaat monster Ijk. Het is niet meer dan billijk, je /ooruit te waarschuwen Rose Vavasour glimlachte slechts toe geeflijk en zij schoven over den dans vloer Een zacht gemompel van opwinding ling door de zaal. Oude dames gingen vat rechter in haar stoelen zitten; de ongeren vestigden hoorbaar eikaars andacht op het feit, dat Sir Heron en uffrouw Vavasour gingen dansen. Vóór le fox-trott half uit was, hield Sir leron op. Hij was rood en warm, maar ven laconiek als altijd Ik zal je niet langer kwellen, Rose, zei iij met zijn rustige, diepe stem. Je ver- ïient een beteren partner dan ik ben, in ik zie heele regimenten mannen mc vijandig aanstaren. Laten we maar 'ustig wat rondwandelen Waarom maak je zooveel verontschul ligingen? vroeg ze. Dacht je, dat ik nu zóóveel om dansen gaf? Ik vind perfect dansende mannen even vervelend als mooie" mannen ze eigenen zich onze speciale deugden toe Ik zal me om geen van beide redenen *e ongenoegen op den hals halen, zei 'iij met een glimlachje. Door komt Wray lury aan Iaat me hem aan* je voor tellen. Hij kan dansen, en is knap ge noeg om je verontwaardiging te dienen (Wordt vervolgd) ver-

Zeeuwsche Koerier | 1937 | | pagina 7