Breek met de oude sleur ABDIJSIROOP emaille Naamplaten Duivensport FEUILLETON Wie wordt Lady LetGhford? APPARAATROLLEN. WINKELZAKKEN. BONBONZAKJES, GEBAKSCHAALTJES, ENZ. IS: Drukkerij J. Wisse Az., Bestelt Uw De Biè Zoon „Zoouwsch- A dvortontiebtad" DE SPIE" Firma Gebrs. SIEPM AN - t«i. 199. - GOES Uw kind zal morgen niet meer hoesten AKKER's verstèrkie 3o A 98 ZAAMSLAG. bij abonnement. 30 Nieuwe Uitgaven EEN PRAATJE OVER HET SPELEN VAN ONZE DUIVEN (Vervolg) Daarom hebben zij sinds jaren de gewoonte aangenomen van vroeger te koppeien .txiiueie tijden, andere zeden immers en men moet in zekere gevallen toch niet zijn tijd meegaan Het toepassen der natuurlijke methode laat den liefhebber toe en stelt hem in de gelegenheid, ten gepasten tijde, duiver en duivin, aan de vluchten te laten deelnemen. Het weduwschap met duivinnen is en biijft een fiasco. Proeven van dezen u,a^u gaven aanleiding tot de meest er barmelijkste resultaten. Het kwam wel eens voor, dat een duivin tijdig daar was om een mooien prijs, te veroveren, doch het ongeluk wilde dan, dat een in de lucht vliegen de duiver, haar van hare goede inten ties afbracht: terug opvloog, slecht binnengaan, enz tot stand bracht. Niets kan bij een goede duivin, de ex ploitatie van haar instinctieve liefde tot haar kroost evenaren 't Is dan ook op het einde van den broedtijd, wanneer de jongskens aan het deurtje hunner brooze schaal komen kloppen of wanneer de kleine telgen een paar dagen oud zijn, dat de ras- duivin haar uiterste krachten zal aan wenden bij de vluchten En dat is verstaanbaar, want wordt dusdanige duivin van haar jongen ge scheiden om op reis te gaan, dan is h*t zeker, dat zij zich niet zal doen wach ten bij den terugkeer Een duivin had gedurende twee op-1 volgende broedtijden maar half werk geleverd! Het volle rendement was er niet en die duivin kon en moest beter. De liefhebber had het zoo geregeld, dat die duivin met gebarsten eieren lag, waneer ze van het nest werd weggeno men. De Zondag brak aan in een apo theose van echt duiven weder! De duivin was daar en had met een ongelooflijke snelheid den weg afgelegd! Als een steen uit de lucht daalde ze neder, op de wipplank en binnen! Een eersten prijs was er het gevolg van Dat zijn van die tafereel en de aan komst, het vallen als een steen, speciaal als de uitslag succesvol is die zich voor immer in het geheugen vast- nkeren Niet alle duivinnen verkiezen echter eze nestpositie Dit hangt ook af van hun tempera ment en hun instinktieve begeerten en neigingen We vinden er, die zich onderscheiden, vanaf het leggen van het tweede ei; na een broedtijd van een 12-tal dagen; met jongskens van een veertiental dagen en zelfs bij groote uitzondering tusschen het leggen van het eerste en tweede ei en het nestjagen! Onder dit laatste opzicht hebben wij een duivin gekend, die telkens kop vloog bij het nestjagen maar in andere posities te laat kwam Voor den liefhebber is het hoofdzaak van ieder vogel afzonderlijk, 't zij dui ver of duivin, de geliefkoosde nest positie na te gaan en aan te teekenen Vergeten we echter niet, dat dit al leen aanduidingen zijn, meer niet, want die gegevens kunnen nog van seizoen tot seizoen verschillen en zich gewijzigd Vinden al naar gelang den ouderdom êh andere kleine omstandigheden De liefhebber moet nagaan, wanneer zijn duiven in besten vluchtform ver- keeren. Vaste gegevens, ongelukkiglijk, bestaan niet en alleen een navorschend oog zal die bijzonderheden op het hok weten op te vangen, die als zoovele aan duidingen zijn van de ideale conditie onzer duiven Rest dan nog: de wedergesteltenis bij het verloop van de vlucht. PAU (Nadruk verboden) EEN WURK VOOR H.H. ARCHITECTEN- EN BOUWKUNDIGEN ISOLATIE tegen warmte en koude, vochtwering, Geluidsisolatie, Luchtdoorlaat van Bouwmaterialen en Constructieonder- deelen naar het Hongaarsch van Dr K. Möller Ingenieur Prof. J. G. Wottjes, hoogleeraar te Delft, schrijft o.a. in zijn voorrede: Het is wel zeer gewenscht, dat dit boek met ernst bestudeerd en voortdurend nage slagen wordt door ieder architect, door een ieder, die gebouwen heeft te ont werpen, óók door den ontwerper van zoodanige gebouwen, waaraan geen bijzonder zware eischen betreffende isolatie behoeven te worden gesteld Prijs ingenaaid f3,75. Gebonden f4,25 Verkrijgbaar in den Boekhandel „De Zeeuwsche Koerier' Sas van Gent Tientallen guldens gooit gij weg door duiven te spelen, die niet in form zijn! Een paar guldens zullen U doen profiteeren van den vooruitgang der wetenschap. De juiste médicijnen zijn de „COLOMBINE-PRODUKTEN" die een wereldsucces kennen, omdat zij gesteund zijn op eigen resultaten van den Belgischen bereider. (756 prijzen in 1934-35-36 en sinds 1931 jaarlijks koning en groot kampioen in verschillende vereenigingen). Speelt nooit duiven, die niezen, gapen, lekken, smekken, zich den kop krabben en geen lust hebben tot vliegen. Korft ook nooit duiven in, die malsch en slap in t vleesch zitten, waterachtige of groene uitwerpsels hebben, slijmen in bek of keel en vochtige oogen! Geloof een jarenlange ondervinding. Speel zeker en behandelt Uwe duiven naar de Colombine-méthode". Vraagt een proef pakket, speciaal voor Hollandsche liefhebbers en bevattende: 1 pak Colombine Thee 50 cent 1 flesch Colombine-Elixir 50 cent 1 flesch Colombine-Snotoiie 50 cent 1 flesch Colombine-Slijmpoeder 50 cent 1 wathaakje 20 cent 1 flesch Colombine-Luizengift 50 cent Waarde van dit proefpakket 270 cent -* OJlilWvi llvl Ze zijn in topform, hard en nerveus. Geld en roem zijn aan U door het toe passen van deze methode. Zelfs al nebt gij in jaren geen prijzen gewonnen, dank zij deze proef zult gij er spelen of geld terug. Gebruik ook onze specia liteiten: Colombine-Traaneapsulen a 50 cent de doos van 100, Colombine- Dopping-Pillen, de echte snelheidspil a 50 cent de doos van 100. Vraagt het prachtboek „Moderne Duivenliefheboe rij". Het wordt U gratis en franco ge zonden en zal U leeren, hoe gij Uw duiven moet spelen en zetton voor de vluchten. Wacht niet en vraagt heden nog hoogerstaand proefpakket of het gratis boek aan APOTHEEK „SINT-ELOOI" Brsselsche Steenweg, te GENT- BRUGGE (België). Wedervevk lopers worden gevraagd in alle voorname centra. door CHARLES GAR VICE 8) HOOFDSTUK VI Sir Heron is onhandig Het was de avond van het dorpsbal Heel Cranford en heel Newlands was in een toestand van koorstige opwinding. Ieder toestel op wielen, dat maar met de grootste toegeeflijkheid een voertuig kon genoemd worden, werd gere- quireerd; ieder huisgezin, dat maar eenigszins in aanmerking kon komen voor de feestelijkheid, was in rep en roer. Want dit was de unieke gelegen heid, waarbij alle omwonenden uit d' meest verschillende lagen der maat schappij elkaar kónden ontmoeten en op voet van gelijkheid met elkaar kon den omgaan: landjonkers, pachters, boeren, ambtenaars, zakenlui In correct avondcostuum, met groote diamanten in zijn overhemd en aan zijn vingers, ijsbeerde de heer Dalton door zijn ruime hall, nu en dan een blik werpend op zijn vervaarlijk repeteer- horloge en dan weer op den breeden trap. Het was vijf minuten over den tijd, dien men voor het vertrek had vastgesteld en van de oudste juffrouw Dalton was nog niets te zien. Een taxi mevrouw Turner bezat geen eigen wagen hield stil voor de deur, deze waardige dame zeilde binnen, in al de glorie van zwart satijn, oude kant en antieke diamanten Nog niet klaar? riep ze uit. Het dorps bal begint altijd stipt op tijd, mijn waarde heer Dalton Ik ben klaar. Ik wacht op May, zei hij met een martelaarsgezicht; en May nooit stipt op tijd en zal dat wel nooit leeren ook Door May's toedoen waren ze dus een beetje over tijd en toen ze bij „Het wapen van Cranford" arriveerden, von den ze de hall vol jongelui, die nog niet genoeg in de stemming waren om zich in de reeds benauwde danszaal te wa gen. Mevrouw Turner loodste hen door het gedrang en ze gingen de zaal bin nen. Het was May's eerste bal. Hoe rustig en op haar gemak ze ook scheen het was een heel nieuwe ervaring voor haar Al was het ook al een beetje laat, Letchords waren toch nog niet 'romen. Het gerucht, dat juffrouw Vava -our ook van de partij zou zijn, had rich wijd en zijd verspreid, en de élite was één en al nieuwsgierigheid -panning. Zou het heusch mogelijk fijn, dat ze deze populaire bijeenkomst fnet haar tegenwoordigheid zou willen ^eren? Niettegenstaande de verwachte aan £omst van de beroemde schoonheid, ver de ge van Meesterwerken van Frans Hals, welke van 1 Juli-30 September in het Frans Hals-Museum te Haarlem, ter ge legenheid van het 75-jarig bestaan van dit museum, wordt gehouden, gaf de uitgevers aanleiding te trachten hun abonné's een blijvend aandenken aan deze uit alle wereldstreken uit de meest illustre verzamelingen bijeengebrachte expositie aan te bieden. De Historische beteekenis van den grooten Nederlander hebben de medewerkers in beschrijven de artikelen in dit extranummer, onder streept, terwijl meerdere afbeeldingen van de bijeengebrachte schilderijen daarbij door de welwillende hulp van de museum-directie konden worden op genomen De belangrijke medewerking van de allergrootste Binnen- en Buitenland- »che kunsthandelaren stelde de uit gevers in staat dit door de Drukkerij Broekhoff NV. te Utrecht vervaardigd extra Frans Hals-nummer een zoo fraai mogelijk aanzien te geven. Moge ook dit nummer, evenals het loffelijk stre ven der laatste jaren, door exposities belangstelling te wekken voor de meesterwerken onzer groote voor vaderen, bijdragen tot de bevordering van kunstzin en waardeering der cul- tureele nationale Historie als U het vandaag nog de nieuwe verstèrkte Akker's Abdijsiroop geeft, want daardoor zullen de afmattende hoestbuien tot staan komen en de benauwende slijm loskomen. Akker's Abdijsiroop, thans nog versterkt en nog geneeskrachtiger gemaakt, door toevoeging van de hoest-bedwingende stof codeine, werkt ah een balsem op de borst, keel en longen. Ze bevat een 20-tal kruiden, zooals de Aconiet en de Dro- sera, die ook door de geneeskundigen thans worden beschouwd als de heilzaamste 'stoffen ter bestrijding van de ademhalings-stoornissen. Elke lepel Abdijsiroop werkt verrassend snel op de ademhalings-organen, lost de slijm op, stopt den hoest, neemt de benauwdheid weg en ge- neest de rauwe ontstoken plekken der slijmvliezen. ,,'s Werelds bAste Hoest-siroop", zoo noemt men: Flacon 90 ct., fH50, f 2.4b f4.21. Overal verkrijgbaar. Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger het gebruik. (1) (35) UW ADRES VOOR vetdicht aan vellen en rollen, (in elke uitvoering) bij BOEKHANDEL ,,DE ZEEUWSCHE KOERIER" Tel. 15 SAS VAN GENT Eerste klas afwerking en zeer lage prijzen. Kü< poorlkaai 23, Gent. Telef. No. 4875 Leveranciers van Schrijfmachines en Rekenmachines en andere Kantoor- benooc ighoden, nieuw en occasie Reparatie-Inrichting Belast zich ook met het nazien van Machines Alle Boeken en Tijdschriften zijn verkrijgbaar bij den Boekhandel van „DE ZEEUWSCHE KOERIER" Hïsfcoria, maandschrift voor ge schiedenis en kunstgeschiedenis. Uitg.-maatschappij Broekhoff NV. v/h Kemink en Zoon, Utrecht De zeer bijzondere tentoonstelling oorzaakte May's binnentreden een kleine opschudding. Er was een garni zoen op een paar mijlen afstands van Newlands, en de officieren van ouds her een nogal critische categorie van menschen, met veel zin voor schoon heid! waren dadelijk enthousiast over de nieuwe aanwinst. Vóór er vijf minuten voorbij waren, werd May aan alle kanten omsingeld, en haar bal boekje zou in een ommezientje zijn /olgeraakt, als niet mevrouw Turner net de bezadigheid van een lange er- /aring, een gefluisterde waarschuwing ïad doen hooren Het bal had het gewone geanimeerde /erloop. Het was bijna middernacht; Ie heeren waren dorstig en verhit, de lames hadden hoogroode kleuren en begonnen er een beetje verfomfaaid uit :e zién en nog had het gezelschap van len Eikhof zich niet laten zien. May bad nog geen enkelen dans overgesla gen en haar balboekje was bijna ge heel vol. Een gezonde blos gloeide op baar wangen, haar oogen sprankelden /an levenslust. Maar nu en dan dwaal den ze tersluiks naar de deur Plotseling ging er een merkbare be weging door de zaal. Er scheen iemand van beteekenis in aantocht te zijn. May draaide zich juist bijtijds om; ze zag nog net, hoe een statige oude dame in zwart satijn met oude kant langzaam binnenschreed. Ze werd op den voet gevólgd door een slanken, rijzigen man met doordringende donkere oogen Op Plaatst Uw advertenties voor Zuid- en Noord-Beveland in het oplage: 15.300 ex. en voor Walcheren in oplage: 18.250 ex. Twee bladen, waarmede de GEHEELE BEVOLKING VAN ZUID- NOORD-BEVELAND en WALCHEREN wordt bereikt. Vraagt proefnummers en tarieven bij de Drukkers-Uitgevers: 30 zijn arm leunde een mooie jonge vrouw, met roodgoud haar en een fijn, blank gezicht. May behoefde geen tweeden jiik op hen te werpen. In een oogwenk .ïad ze Sir Heron en juffrouw Vava- jour herkend. Achter hen aan kwam den blonde jongeman met dat volmaak te Angel-Saksische gelaatstype, dat .nen slechts één of tweemaal in zijn even ontmoet. Het was Vane Vavasour, be broer der beroemde schoonheid May keurde haar naeuwelijks een olik waardig; haar oogen gleden vluch tig over Vane's innemende verschijning en bleven rusten op het kalme, onbe wogen gezicht van Sir Heron Letchford. serwijl de vraag haar door het hoofd jchoot, of hij haar zou zien en her kennen In werkelijkheid scheen Sir Heron .ïauwelijks iemand, wien dan ook, te hen. Met dat ondoorgrondelijk flegma waarvoor hij beroemd was, geleidde hij ■ijn statige moeder naar haar plaats usschen de meest vooraanstaande aan wezigen en keek toen in zijn pro gramma met een uitdrukking van ^renzelooze verveling en vermoeidheid Dm de waarheid te zeggen, Lady Letch- ford had al haar welsprekendheid moe ten uitptten om hem mee te krijgen, en nu was hij dan hier, om tot de ont- lekking te komen, dat de heele ver tooning nog miserabeler was dan hij zich al had voorgesteld Rijzig en indrukweekend stond Rose Vavaseur naast de oude dame, in een /an die houdingen die men zoo goed kende van haar tallooze portretten. Op laar gezicht lag dat welwillende, ge amuseerde glimlachje, waarrfiee een outineerde actrice de krampachtig pogingen van een groepje amateurs zou kunnen gadeslaan. Haar blauwe oogen iwaalden langzaam, met een kwijnende Hooghartigheid, over de krioelende menigte Wat een barbaarsche horde, mom pelde ze tegen Vane Nogal gemengd, hè? fluisterde hij terug. Je ziet de raarste combinaties tenminste. Maar we zitten nou eenmaal m het schuitje, dusBij Jupiter! /iel hij zichzelf in de rede, met plotse- ing enthousiasme in zijn stem, maar iat is tenminste een mooie meisje! Een fortuintje, dat ik hier heusch niet had lurven verhopen! ""Zonder, nog een voord te zeggen liet hij zijn monocle /allen en wrong zich haastig door de nenigte heen Drie minuten later zag May den )londen Adonis moeizaam worstelend )p zich toekomen en was buiten zich zelf van verbazing, toen een van "eest-commissarissen plotseling naast hem opdook en op zijn gewonen werk- uigelijken toon zei: Mevrouw Turner, mag ik u den heer Tane Vavasour voorstellen' Dat is een jaar of wat geleden al ge beurd, zei mevrouw Geoffrey Turner. Natuurlijk weet u er niets meer van, mijnheer Vavasour; maar oude vrouw*

Zeeuwsche Koerier | 1937 | | pagina 6