Voor Uw Drukwerk Drukkerij „Dn Zeeuwsche Roerier" Lichten op Hoogwatergetij Tel. 15. Sas van Gent. Dan zijt ge zeker, goed werk te bekomen en niet te veel te betalen. Varia Kerknieuws Esperanto in de school Aan het jaarverslag van het op 16 Mei te Parijs gehouden Fransche Espe- ranto-congres ontleenen wij het vol gende Met goedkeuring van den minister van Luchtvaart wordt een Esperanto- cursus gehouden in de Staats-hooge- school voor Luchtvaart, die door velen, waaronder chef-technici van dit mi nisterie wordt gevolgd De heer Jean Zay deelde per officieele circulaire aan de onderwijsinstanties mede, dat men aan de Esperantisten- vereenigingen voor het geven van Espe- ranto-cursussen, de school gratis ter beschikking moet stellen De Departementale Raad van Aisne en de Districtsraad van Thiers gaven door stemming de wericsh te kennen, het Esperanto in de scholen in te voeren Hiermede is het aantal Departementale Raden en Districtsraden, die dit wenschen, tot 12 resp. 5 gestegen Het aantal gemeenteraden, dat gunstig stemde voor de invoering van Esperanto in de school, bedraagt nu 96 De directeur-generaal voor Technisch Onderwijs, de Heer Luc, deelde aan de Fransche Esperantisten-vereenigilng mede, dat deze facultatieve Esperanto- cursussen mag organiseeren in alle technische scholen Het landelijk congres der Fransche ambachtslieden, dat te Saint-Etienne gehouden is, sprak zich eveneens met meerderheid van stemmen uit tot in voering van het Esperanto in de school Alljijd te gebruiken le bediende: Heb je het al gehoord? Hofman is zijn gehoor kwijt 2e bediende: Dat is vervelend. Het zal hem zijn betrekking wel kosten le bediende: Geen sprake van; hij komt nu op de klachtenafdeeling Het verleidelijke geneesmiddel Een der olifanten bij een circus is ver kouden. Een dierenarts wordt gecon sulteerd. Hij geeft het advies, in het badwater van het beest een flesch whis key te doen. Na eenige dagen komt de arts en vraagt den oppasser hoe het gaat Ellendig, is het antwoord. Alle elf an dere olifanten zijn nu ook verkouden Tot hulpprediker der Ned. Herv Kerk te Ter Neuzen is benoemd de heer F H J Bik, theologisch candidaat te Den Haag R.-K. KERKDIENSTEN GROENENDIJK. H.H. Missen op Zondag om 7 uur half 9 en half 11. Op werkdagen om 7, 7,30 en 8 uur. HULST Zondag 18 Juli 6V2 jaarg dhr Charles Hub. Fassaert; 7% jaarg dhr Aloyisius Vermeersen, echtg en fam; 9 voor de parochianen; 10 mej Margaretha Heijens Maandag 19 Juli 6V2 mej Eulalie Coene, lid der H Familie; 7 ter eere H Vincentius; 8 Weledelgeb Heer Joseph Seijdlitz Dinsdag 20 Juli 6»/2 dhr Bern Jac Voet en echtg; 7 mevr Verdurmen- Broekaert; 8 mej Maria en Elisa Haak Woensdag 21 Juli 6V2 Weled Heer Norb Franc Verdurmen; 7 mej Leonie Verdurmen; 8% voor de leden der H Kindsheid Donderdag 22 Juli 6y2 mej Maria Clementina Kramers en fam; 7 dhr Pieter Joannes de Potter en echtg; 8 dhr Florentius de Moor Vrijdag 23 Juli Angela Saman; 7 mej Eulalie Coene, lid der Derde Orde; 8 Hoogeerw Heer Deken Theodorus Hessels Zaterdag 24 Juli 6y2 ter eere OL Vrouw; 7 mej Clementina Coene en fam; 8 Weled Heer en mevr Henri Maertens- van Waesberghe Heden na de HH Missen vereering der relikwie van den H Joseph Om 2 uur Lof met Rozenhoedje; om 3 uur H Familie voor vrouwen Deze maand is er geen vergadering meer voor de Derde Orde Woensdag en Zaterdag Maria Con gregatie Zaterdag H Familie voor jongens Maandag feestdag van den H Vin centius; a.s. Zondag collecte voor de Doofstommen Gebed verzocht voor mej Eulalie Coene, overl en begraven Huwelijken: Weled Heer Dr Aemilius Buijtaert van St Nicolaas en mej Maria Louisa Amalia de Moor dhr Edgardus Seghelrs, van Belg. Klinge, en mej Edmunda Maria Victoria Janssens; dhr Joannes Hermanus Gelens van Amsterdam en mej Cornelia Louisa Joanna den Tenter SAS VAN GENT Zondag 18 Juli, 9de Zondag na Pinksteren; 3de Zondag van de maand; alg H Communie voor de leden van de H Fam. Vroegmis voor de parochie; Hoogmis voor dhr Honoré Govaert Om 2,30 uur Lof Na het Lof optocht van de Kindsheid Woensdag, 3de Woensdag van de maand, vergadering van de H Familie, 's avonds om half acht Donderdag biechthooren voor de kin deren van het 1ste, 2de, 3de en 4de leer jaar en in den namiddag om 7 uur het Lof met Veni Creator en opening van het Triduum van de Plechtige Aan bidding Vrijdag biechthooren voor de kinderen van het 5de, 6de en 7de leerjaar, die zulks nog zouden wenschen, daar ze pas te biechten zijn geweest Donderdag, onder de H Mis van 7,45, houden de kinderen van het 1ste, 2de, 3de en 4e leerjaar een alg H Com Vrijdag, onder de H Mis van 7,45, de leerlingen van het 5de, 6de en 7de leer jaar Alle schoolgaande kinderen, en bij deze sluiten zich vanzelfsprekend aan al de leden van de jeugdvereenigingen, zullen wederom eene alg. H Com. van eerherstel houden a.s Zondag onder de Vroegmis Alle geloovigen worden dringend aan gespoord om het Triduum te sluiten met een plechtige alg H Com.; de leden van den Bond van het H Hart en de leden van de H Familie zullen hierbij zeker het voorbeeld geven 10 minuten vóór zeven zal reeds be gonnen worden met het uitreiken der H Communie De Vroegmis is een plechtige gezon gen H Mis met uitstel van het Aller heiligste; ze zal gezongen worden door alle aanwezige geloovigen, de jeugdver eenigingen en de kinderen; 't is de be kende IVe H Mis, die allen kunnen zingen. Brengt dus de boekje* mee! Onder de Vroegmis en de Hoogmis, collecte met open schaal voor de be strijding van de onkosten van het Triduum Vanaf vandaag zal onder de Vroegmis doos zes collectanten gecollecteerd wor den; in gevallen, waarbij óók nog een collecte met open schaal gehouden wordt, zal er met twee open schalen ge collecteerd worden. Aan iedere helft van de kerk wordt dus door 4 collec tanten (of in gewone omstandigheden) door 3 collectanten geld opgehaald De geloovigen zullen zich nog wel herinneren, waarom zulks gebeurt; het is destijds door den pastoor voldoende uitgelegd Maandag 19 Juli 7 uur gez H Mis voor de levende en overledene leden van de St Vincentiusvereeniging7,45 gez H Mis voor mad de Wed Joh Neyt-Lam- mens Dinsdag 20 Juli 7 uur gel jg voor dhr Joannes Angelus Wulffaert; 7,45 gez H Mis voor den edelachtbaren heer Petrus Wauters Woensdag 21 Juli 7 u gel H Mis voor mej Emilie de Krom-de Causemaker; 7,45 gez H Mis voor dhr Honoré Govaert; 9,30 gez Huwelijksmis In den namiddag om half acht verg. van de H Familie Donderdag 22 Juli 7 uur gel H Mis voor den heer Petrus van de Voorde en echtg en overl fam; 7,45 gez H Mis voor mej. Maria Govaert In den namiddag om 7 uur het Lof met Veni Creator en preek bij de ope ning van het Triduum der plechtige Aanbidding Vrijdag 23 Juli, dag van Aanbidding, 7 uur gez H Mis voor dhr Ferdinand Martens; 7,45 gez H Mis voor dhr Amand Stubbé; waaronder alg H Com. van de kinderen van 1ste, 2de, 3de en 4de leerjaar In den namiddag van 5-7 uur biecht hooren en om 7 uur het Lof met preek Zaterdag 24 Juli, dag van Aanbidding. 7 uur gel H Mis voor den edelachtbaren heer L Hoefnagels; 7,45 gez H Mis voor den edelachtbaren heer P Wauters, waaronde alg H Communie voor de kinderen van het 5e, 6e en 7e leerjaar In den namiddag van 3-7 uur biecht hooren en om 7 uur Lof met preek De ZeerEerw. Pater hoort biecht in den biechtstoel van den pastoor; de pastoor hoort in deze dagen geen biecht Zondag 25 Juli; dag van Aanbidding; 16de Zondag na Pinksteren; 4de Zondag van de maand; de Vroegmis voor de parochie; de Hoogmis voor Emmanuel en Gustaaf van den Abeele 10 minuten voor zeven wordt begon nen met het uitreiken der H Communie onder beide HH Missen collecte met open schaal voor de bestrijding van de onkosten van het Triduum. Nogmaals wordt er aan herinnerd dat de Vroegmis door alle .geloovigen wordt medegezongen: IVde Mis! In den namiddag om 6 uur plechtige processie met het Allerheiligste en preek en sluiting van het Triduum van de plechtige Aanbidding De besturen der vereenigingen zullen zorgen voor een waardige afvaardiging Alle parochianen worden beleefd doch dringend verzocht, om de dagen der Altijddurende Aanbidding god vruchtig meê te vieren. Zij zullen dit doen door een ononderbroken geregelde- Aanbidding. Eenieder beschouwe het als zijn dure plicht, om ook buiten de godsdienstoefeningen om, op 'n uur, dat hem 't best schikt, het H Sacrament te gomen aanbidden, eerherstel te brengen voor hun eigen nalatigheid en lauwheid en voor zoovelen onzer paro chianen, die nog maar steeds blijven voortgaan hun godsdienstplichten te verzuimen; zij zullen dit doen, door het goed bijwonen der H Mis en aanwezig te zijn in het Lof; door het veelvuldig ontvangen der H Communie; óók reeds op Vrijdag en Zaterdag a.s. Voor de Aanbidding worden de vrouwen en meisjes meer bizonder ver wacht op den Vrijdag en den Zaterdag; terwijl onze mannen en jongens wel licht beter op Zondag kunnen komen aanbidden Het gebed wordt verzocht voor die narochianen, die verzuimen hun gods dienstplichten te vervullen en voor Ernest van Hulle, overleden te Bergen op Zoom SLUISKIL 9e Zondag na Pinksteren (18 Juli) Vandaag om 2 uur Lof. Om kwart vóór vijf Patronaat voor jongens. Geen Patronaat voor de meisjes Wij vragen Uw aller belangstelling voor de tentoonstelling van Missie goederen. Deze tentoonstelling, waar aan geen attracties verbonden zijn, is te bezichtigen in de school van de Eerw. Zusters na de HH Missen en na het Lof Dinsdagavond om 7,30 Lof ter èere van den H Antonius Vrijdagavond om 7,30 Rozenhoedje en Kruisweg Dinsdag en Vrijdag, onder de H Mis van half acht, algemeene H Communie van de schoolkinderen Woensdag het feest van den H Fran- Ciscus Solanus, Belijder van onze Orde, volle aflaat. Vrijdag, het feest van den H Laurentius van Brindisi, Belijder van onze Capucijnenorde, volle aflaat Zondag a.s Generale H Communie voor de KJV en de Jongelingenvereeni- ging De HH Missen zijn deze week als volgt: Vandaag om 6,30 voor een overleden vader; om 8 uur voor Emma van Pamel- Vincent; om 10 uur voor de weldoeners van het klooster Maandag om 6,30 ter eere van O L Vrouw van Altijdd. Bijstand voor zekere intentie; om 7,30 Dinsdag om 6,30 om 7,30 voor de weldoeners Woensdag om 6,30 voor een overleden moeder; om 7,30 Donderdag om 6,30 voor overleden ouders en familie; om 7,30 Vöc/: over leden ouders en broer Vrijdag om 6,30 voor een overleden Vader; om 7,30 voor de weldoeners van het klooster Zaterdag om 6,30 voor Leo van Hecke en kinderen; om 7,30 Zondag a.s om 6,30 voor overleden vader; om 8 uur voor Petrus Hamelinck; om 10 uur voor de weldoeners van het klooster TER NEUZEN Zondags 7 uur, 8,30 uur en 10 uur BH Missen; 2 u 30 Lof. Op werkdagen de HH Missen ten 7 uur en kwart voor 8. WESTDORPE L. Vr. Visitatie. Negende Zondag na Pinksteren. 18-25 Juli Zondag 7 Gez voor Charles Verhoosei en huisvrouw. 10 Hoogmis voor de pa rochie Maandag. 7 Gez voor Celevie IJsebaert en zoon, 7,30 Geen H Mis Dinsdag 7 Gez voor Josephina Maria Theodora Kerckhaert, 7,30 Geen H Mis Woensdag 7 Gez voor Julma Bruijne echtg van Gustaaf de Cooker, 7,30 Geen rl Mis Donderdag 7 Gez voor Olympia Kes- beke, 7,30 Geen H Mis Vrijdag 7 Maand, gez voor Maria Theresia van Waes-van Acker, 7,30 Geen H Mis Zaterdag 7 Wek. gez voor Arthur Jo seph Daelman, 7,30 Wek gez voor Theo phiel Dierick Zondag 25 Juli 7 Gez voor de parochie L0 Gez voor Maria Ferket, echtgenopte van Réné David Vandaag, derde Zondag der maand generale H Communie voor de onge huwde mannen en jongelingen der pa rochie Onder de HH Missen collecte met Dpen schaal voor de Doofstommen Na de H Mis relikwie van den H Do natus Om 2 uur Lof Patronaat voor jongens en meisjes op den gewonen tijd Maandag, feestdag van den H Vin centius a Paulo, patroon der armen Woensdag, na de H Mis relikwie van den H Joseph Vrijdag na de H Mis relikwie van het H Kruis Zaterdag om 7 uur Lof ter eere van OL Vrouw van Schreijboom Biechthooren van 6 uur tot na het Lof Zondag 25 Juli, vierde Zondag der maand, Generale H Communie voor de gehuwde vrouwen der parochie, vooral voor de leden van den Vrouwenbond Deze week zal dhr Spronk, propagan dist van de KRO onze parochianen, voor zoover noodig, een bezoek brengen zijn voornemens een christelijk hu welijk aan te gaan: Franciscus Albertus Dellaert van deze parochie en Germaine Adelaide Renique van Sas van Gent, 3de afk Albertus Constant Arthur van den Berghe van de par. van Assenede en Anna Catharina Joanna Kieboom var deze parochie, 2de afk Maurice Emile de Martelaere en Bertha Isabella Lammens, beiden van deze parochie, 2de afk ZUIDDORPE Des Zondags: de Vroegmis om 7 uur de Hoogmis om 10 uur. Des middagsom 2 uur Lof met relikwie-zegening van Onze Lieve Vr. Om 2y2-5 uur meisjes patronaat. Op de werkdagen: de H Mis om 7 uur Maandelijks wordt in de parochiekerk een gezongen H Mis opgedragen voor te levende en overleden leden van de. Broederschap van Önze Lieve Vrottt van Lourdes, gevestigd te Zuiddorpe, PROTESTANTSCHE KERKDIENSTEN AXEL. Ned. Herv. Kerk. Zondag Voorm. 9,30 uêr Nam. 2 uur Ds Van Oeveren Gereformeerde Gemeente. Zondag 9,30 uur en 2,30 uur, leesdienst. Gereformeerde Kerk. V.m. 9,30 uur N.m. 2,30 uur Ds J. S. Pos HULST Nederl. Hervormde Kerk. Zondag V.m. 10 uur. Ds W. L. Hermanidi PHILIPPINE Ned. Hervormde Gemeente Zondag Aanvang 2,15 uur Ds. H. Akersloot van Houten Rcc SAS VAN GENT Ned. Hervormde Gemeente. Sas van Gent Zondag v.m. half 10, Ds H. Akersloot van Houten Roa SLUISKIL Ned. Hervormde Gpmetnte Zondag 9,30 uur Dr L J Cazemier 2,30 uur: B. Dagevos TER NEUZEN. Nederl. Hervormde Gemeente. Zondag 9,30 uur: B. Dagevos 2,30 uur Dr L J Cazemier Gereformeerde Kerk Zondag 9,30 en 2,30 Ds G. W. van Houte Nederduitsch Gereformeerde Gemeent 9 uur, 2 uur en 5 uur 30 leesdienst. Gereformeerde Gemeente. Zondag 9,30, 2,30 en 6 uur leesdien Z AAMSLAG Ned. Herv. Kerk Zondag. 9,30 Ds Gietkamp van Vlissingen 2,30 Ds Hermanides van Hulst Geref. Kerk Zondag. 9,30 en 2,30 u Ds Kok Chr. Geref. Kerk Zondag 9,30 en 2,30 Ds J. Tolsma van 's 16 Juli 17 Juli 18 Juli 19 Juli 20 Juli 21 Juü 22 Juli avonds 9,43 uur 9,42 uur 9,40 uur 9,39 uur 9,38 uur 9,37 uur 9,35 uur tot 's morgen 4,29 uil 4,37 uu 4.32 Dl 4.33 ui 4.34 uil 4,36 ui 4,07 ui TER NEUZEN 16 Juli vm 7,40 u nm 8,01 17 Juli vm 8,45 u nm 9,09 18 Juli vm 9,58 u nm 10,21 19 Juli vm 11,05 u nm 11,25 20 Juli vm u nm 0,02 21 Juli vm 0,20 u nm 0,48 22 Juli vm 1,02 u nm 1,23 In vergelijking met Ter Neuzen Is tijd van hoogwater te VEERE 10 vroeger, te BORSSELE 20 min. vr te HOOFDPLAAT 20 min. vroeger BRESKENS 35 min. vroeger, te SINGEN 45 min. vroeger, te KAPELLE 1,15 uur vroeger, te WIELINGEN 1,15 uur vroeger, COLIJNSPLAAT 15 min. later, HOEDEKENSKERKE 20 min. later, BROUWERSHAVEN 30 min. later, ZIERIKZEE 30 min. later, HANSWEERT 40 min. later, te W. OORDEN 50 min. later, te GOESS SAS 1,10 uur later, te WEMELDING' 1,15 uur later, te BERGEN OP ZOO" 1,20 uur later, te BATH 1,30 uur la te THOLEN 1,30 uur later, te DO& uur later, te ANTWERPEN 2,30 later.

Zeeuwsche Koerier | 1937 | | pagina 12