De Zeeuwsche Koerier No. 4149 Vrijdag 25 Jnni 1937 52ste Jaargang Nieuws-Bijvoegsel van ie wordt Lady LetGhford? Derde Blad. Voor do Vrouwen FEUILLETON Hevige hoofdpijnen maakten haar hulpeloos. Provincienieuws J phaartsdijksche veer en ÏÉortgene varen FAVORIET-KNIPPATROON. Nr 790; maat1: 50 Middagjapon voor gezette figuren eurige afkleedende japon voor oudere dajjnes. De rok bestaat uit vier banen Benoodigd materiaal: 6 meter van 90 entimeter. Het patroon is te verkrijgen maat 50: bovenwijdte: 120 eenti- ïeter; taillewijdte: 100 centimeter; upwijdte: 138 centimeter. Door het al f niet aanknippen van naden kan men et patroon passend maken voor het igen figuur Knippatronen 'zijn altijd zonder na- m; wanneer de maten van het pa- roon dus overeenstemmen met de igen maten, moeten de naden in ieder ;eval aangeknipt worden Ten einde het werken met een Fa- met-knippatroon te vergemakkelijken, bij ieder patroon een handleiding in sloten Dit Favoriet patroon is te verkrijgen •ij den Boekhandel „De Zeeuwsche ioerier" te Sas van Gent tegen de prijs an 26 ct (plus 4 ct voor porto- en dministratiekosten Toezending zal geschieden na ont- angst van het bedrag, dat kan worden door CHARLES GARVICE Gelukkig had de milionair zich te- eden gesteld met het omverhalen van et oude huis en de boomen gespaard "n lange beukenlaan strekte zich vóór meisjes uit; op den achtergrond tee mden groepjes dennen en linden zich gen de heldere maanlucht af. Carrie Idde haar zusje langs een van de grintpaden naar een stukje on- rvalscht boschterrein, dat aan het eurige park met z'n fluweelen gazons rensde. May slaakte een zucht van vol oening en verhaastte haar pas Hè, dit is mooi! zei ze. Er kwam meer kur op haar wangen en haar oogen taalden van genot. Is dit nogal uit strekt, Carrie? Het park is erg mooi ter, maar dit stukje bosch! Toe, ver- 1 me gauw, dat we er mijlen en mij- a van hebben! Jr zijn mijlen en mijlen van maar hooren bij „De Eikhof". Dit stukje overgemaakt per postwissel, in post zegels of wel door storting of overschrij ving op onze postrekening 52419 Den lezeressen wordt vriendelijk ver zocht bij bestelling duidelijk het num mer van het gewenschte patroon en tevens naam en adres zoo volledig en duidelijk mogelijk op te geven. Men voorkomt daardoor onnoodige vertra ging in de verzending. Gelieve verder Uw bestelbrieven vol doende te frankeeren, daar deze anders niet door ons geaccepteerd worden Verder leveren we niet alleen Favo riet-patronen van het hier gepubliceer de model, doch van ieder gewenscht modeplaatje. Toezending van een af beelding of schetsje met vermelding van maten is voldoende Prijzen van deze FAVORIET-KNIP PATRONEN NAAR MAAT ZIJN: Rok: 35 ets; blouse: 40 ets; lingerie en kinderkleeding: 45 ets; japon: 70 ets; mantel: 85 ets per st"k Wat eten we eiken dag? ZONDAG Ossestaartsoep, gestoofd kalfs- vleesch, aardappelpurée, sla, chocolade vla MAANDAG Koude ham, doperwten met worteltjes aardappelen, broodschoteltje DINSDAG Rollade, gestoofde asperges, aardap pelen, rhabarbermoes WOENSDAG Koud vleesch met tomatensaus, ge kruide rijst, worteltjes, fruit DONDERDAG Kalfslappen, postelein, aardappelen, griesmeelpap VRIJDAG Rumfordsoep, gebakken aardappelen met sla, havermoutkoekjes met kruis- bessenmoes ZATERDAG Gebakken worst, bloemkool, aard appelen, fruity Gestoofd kalfsvleesch 1 KG (2 pond) malsch kalfsvleesch, 1 uitje, stukje Spaansche peper, stukje gemberwortel, 1 laurierblad, plukje uhijm, wat zout, 30 Gr (3 afgestreken eetlepels) bloem, 40 Gr (2 afgestreken eetldpels) boter, wat' citroensap, 1 eier dooier, 1 theelepel Maggi's Aroma Laat het gewasschen vleesch met de kruiden, wat zout en zooveel kokend .vater, dat het juist bedekt' is, zachtjes jaar worden in een goed gesloten pan 2y2 a 3 uur); snijd het dan in stukjes, ets grooter dan de bekende poulet Verwarm in een niet te groote pan Ie boter met de bloem tot ©en gelijk nengsel, verdun dit door er onder voort furend roeren langzamerhand onge veer 5 dL (5 kleine theekopjes) van het jezeefde kooknat bij te voegen, laat de /an ons loopt maar tot die afrastering Jaarginds Zoo. Nou, we moeten tevreden zijn net wat we hebben. Maar wat is het lier prachtig! Kijk eens naar dat maan icht op die sparren! O Carrie, als ik lit maar dadelijk gezien had zoodra ik lankwam, dan zou ik al de rest, al het ;oud en zilver en zelfs die twee cipiers »p den koop toe genomen hebben, zon- ler een spier te vertrekken! Dit is het ilveren omhulsel van de bittere pil! In is er niet meer van dan dit? Ze :uchtte Sst! kwam Carrie, met een plotselinge >eweging. Wat was dat? Hoorde je dat Jay? Er is iemand in het bosch! Laten ve gauw weggaan! Maar May liet zich niet zoo spoedig chrik aanjagen. Wat ben je toch bangelijk, jij! 'tZijn latuurlijk maar een paar sttoopers, Car ie, en dat vind ik juist leuk; ik heb log nooit een strooper gezien, en je leest r altijd zooveel over! En Haar tem verstierf plotseling, want met een nel rukje, te onverwacht dan dat ze t weerstand aan had kunnen bieden, rok Carrie haar achter een dikken joom. Zonder een woord te zeggen wees Nu sinds maanden geen pijn meeri j „Ik heb vroeger aan ontzettende hoofdpijnen geleden. Het scheen dan of ik niet meer zien kon en ik moest uren achtereen gaan liggen. Toen ried een tante mij aan Kruschen Salts te pro- beeren. Dat deed ik en sinds maanden zijn die vreselijke hoofdpijnen geheel opgehouden." Mevr. M. W. Meestal is de oorzaak der hoofdpijnen het ongemerkt achterblijven in het lichaam van afvalstoffen, welke het organisme verontreinigen en de alge- heele gezondheid ondermijnen. Kru schen Salts verwijdert deze stoffen en voorkomt, dat ze zich ooit' weer vormen, zoodat de hoofdpijnen voorgoed ver dwenen zullen zijn en tevens de oorzaak van verschillende andere aandoeningen, als rheumatische pijnen e.d., welke kunnen ontstaan, wanneer Uw afvoer- organen niet behoorlijk werken, wordt weggenomen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en erkende drogisten a f 0,40, f 0,75 en f 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de ilesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Mij., Amster dam, voorkomt. (36) saus even doorkoken, maak ze af met wat citroensap en meng er het vleesch door. Laat alles samen flink warm worden en roer er vóór het opdoen voor zichtig (steeds roerende) de eierdooiers door Tomatensaus V2 L. kokend* water, 40 Gr (4 afge streken eetlepels) bloem, 40 Gr (2 af gestreken eetlepels) boter, 4 volle eet- epels tomatenpurée, stukje ui, 1 laurier olad, 1 kruidnagel, 2 peperkorrels, 4 oheelepels Maggi's Aroma Laat in het kokende water de ui, het aurierblad, de kruidnagel en de peper korrels een kwartiertje aftrekken, zeef lan de vloeistof. Verwarm roerende de 'ooter met de bloem, voeg er onder /oortdurend roeren langzamerhand het gezeefde vocht bij, meng er ook de to matenpurée door en laat de saus nog 3ven doorkoken. Roer er voor het) op doen de Maggi's Aroma door en voeg er lout naar smaak bij Burgemeester F. van Campen f Zondagnamiddag is de heer F. van Jampen, burgemeester van 'Graauw en en Langendanv toen hij op zijn rijwiel net hulpmotor uit zijn hofstede den steenweg kwam oprijden, door de uit iet dorp komende auto van den taxi chauffeur P. W. uit Hulst gegrepen en -waar gewond. Per zieken-auto naar iet RK Liefdehuis vervoerd, is hij al- laar in den nacht van Zondag op Maandag overleden. Naar wij vernemen ;reft den autobestuurder geen schuld Bij Koninklijk besluit' is met ingang /an 1 Juli benoemd tot burgemeester Ier gemeente Breskens de heer Mr J P Drost. De benoemde, die 11 Februari 1908 geboren is, is thans volontair ter gemeehte-secretalp'ie van Lekkerkerk Extra bootdiensten op de Oosterschelde In verband met de algemeene ver gadering der Zeeuwsche Landobuw Mij en oen landbouwtentoonstelling te Zierikzee op resp. 7 en 8 Juli a.s, zal op beide dagen des avonds een extra boot) van Zierikzze naar Katsche Veer, Wol- ze haar op een drietal gestalten die aan den anderen kant van de afraste ring uit het donker te voorschijn waren gekomen en nu in een heldere plek maanlichtj stonden Er waren twee heeren bij, de een heel lang en slank, een bijzonder gedistin geerde verschijning; de ander minder rijzig, maar veel knapper van gezicht en figuur. Beiden droegen avondcostuum, half verborgen onder lichte overjassen en rookten sigaretten, niettegenstaan de zij een dame bij zich hadden Zij liepen langzaam naar de afraste ring en stbnden zwijgend uit te zien over het boschterreintje der Daltons en de door de maan beschenen parkgazons, die op den achtergrond zichtbaar wer den. Toen zei de knapste van de beide mannen met verveelde stem: Aardig partijtje wel, hè Rose? Werkelijk charmant. Hoort 't nog bij de Eikhof? vroeg de blonde schoonheid, haar zorgvuldig-bijgeteekende wenk brauwen optrekkend. De man naast haar, die bijna wreve lig naar het mooie stukje terrein had staan staren, keek aandachtig neer op zijn cigarette, tikte er langzaam en met zorg de asch af en zei kort en krachtig: Voorts hebben Ged Staten besloten voor de leden van de ZLM en voor hou ders van toegangsbewijzen voor de ten toonstelling, op genoemde dagen een verlaagd tarief te laten gelden Zeeuwsche Palder- en Waterschapsbond Onder voorzitterschap van Mr P Diele man is Zaterdag jl te Rilland de jaar vergadering van bovengenoemden bond gehouden De heer Ir J J Hopmans, hield een voordracht over „Het afvalwater" Bij de bestuursverkiezing werden her kozen de heeren Mr P Dieleman te Middelburg en Mr H F Lantsheer te Oostkapelle, terw 1 in de vacature- Kloet werd gekozen de heer C Steendijk Cz te Stavenisse AXEL Onder overgroote belangstelling her dacht Maandag jl. de heer K. Wiech- man, alhier, zijn zilveren jubileum als directeur - der gemeente-gasfabriek In een alhier gehouden algemeene vergadering van de RK Kiesvereeniging werd de heer C. van der Bilt tot voor zitter gekozen. De aftredene bestuurs leden werden herkozen, terwijl in de plaats van den heer J J Michielsen, die zijn herbenoeming om gezondheids redenen niet wenschte te aanvaarden, gekozen werd de heer C. Michielsen. Tot afgevaardigde voor den Rijkskieskring werd gekozen de heer A. van Maale en tot plaatsvervanger de heer C. van der Bilt De bestuursfuncties werden als volgt verdeeld: C. Jesoirens, 2e voorzitter, A. van Maale, le secretaris, mej E Ver- helst, 2e secretaresse mej M Baart, pen- ningmeesteresse, J. Kerckhaert, E. Tiele- man, B Seghers en C Michielsen, be stuursleden Te 's Gravenhage slaagde voor het examen gemeente-administratie de heer J A van de Sande te Axel HONTENISSE Burgerlijke Stand, Gehuwd. 1 Juni. Desiré Jac Stevaert, 37 jaar en Elza Eng. El Schillemans, 25 jaar. 4 Juni. Adrianus Petr Aartsen (van Antwerpen), 35 j en Rosalia Mar van Poecke, 35 j. 11 Juni Albertus J. Beulaert, 25 jaar en Anna Mar El van den Brande, 21 j. Judocus Petr de Brou wer, 27 jaar en Anna Col Hel Behiels, 29 j Geboren. 4 Juni. Bruno, zoon van Mattheus Aug Biesbroeck en Stanislawa Stroinski. 9 Juni Anieta Delphina, d van Alphonsus Corn de Waal en Bertha Ros. Verrassel Loop der bevolking, In de eerste helft van Juni hebben zich in deze gemeente gevestigd. J van Giesen-Hileijn, te Groenendijk van Westdorpe A R Vioen, te Terhole van Koewacht M J Muller, te Kloosterzande van Hulst A L van Gimst, te Lamswaarde, van Hulst Vertrokken: B. A Esseling, van Groenendijk naar Hulst A J Beulaerts, van Schuddebeurs naar St JanstJeen A M E van den Brande, van Schudde beurs naar St Jansteen J P de Brouwer van Terhole naar Vogelwaarde ACH Behiels van Terhole naar Vogelwaarde A J de Backer, van Lamswaarde naar Antwerpen Neen! Ah ja, ik zie het al: afgerasterd, mom pelde de andere man, Had ik eerst niet op gelet. Dan is dit dus zeker dat stukje dat de oude heer indertijd verpatst heeft, niet, Heron? Precies, antwoordde de diepe stem Zonde en jammer, dat de wet 't een mensch niet mogelijk maakt, de on hebbelijkheden van z'n grootvader on gedaan te maken, merkte de ander op Ik herinner hetj me nu, het werd ver kocht aan een weduwe, hè? Nogal een geschikte buurvrouw, Heron? Aangezien ik me nog niet in 't hier namaals bevind, kan ik daar moeilijk over oordeelen. Ze is dood Ah! zei de ander nonchalant. Ik her inner me het huis nog wel, dat ze er peer liet zetten, 'n Aardig, schilder achtig ding, niet? De menschen maak ten je moeder altijd razend door haar te vragen, of het haar tuinmanswoning was Mijn moeder heeft het mijn groot vader nooit kunnen vergeven, dat hij dat stuk grond heeft weggedaan, zei Sir Heron rustig. Ze zullen haar in de toekomst' echter niet meer met die vraag kunnen ergeren. Het perceel is E Rutters van Walsoorden naar Tef Neuzen M A Tieleman, van Walsoorden naar Hulst HULST Aan de universiteit te Amsterdam is gepromoveerd tot doctor in de rechts wetenschappen de heer Willy van Rompu Dz, geboren alhier SAS VAN GENT Rectificatie Abusievelijk werd als uitvoerder van het schilderwerk aan de nieuwe muziek- kiosk vermeld de heer N. Martens. Dit moet zijn E Martens Arbeidsbeurs. Stand der werkloosheid te Sas van Gent op 22 Juni 1937: 16 fabrieksarbeiders, 10 transport arbeiders, 8 grondwerkers, 1 metselaar, 2 timmerlieden, 2 electriciens, 2 bank werkers, 1 waterfitter, 1 boekbinder, 1 buffetchef-kelner, 2 kantoorbedienden, 3 vrouwelijke arbeidskrachten Burgerlijke Stand. Week van 13 tot en met 19 Juni 1937 Huwelijks-aangiften. 16 Juni Albert Joseph van Craenenbroeck, 21 jaar eh Marguerite Irma van Acker, 16 jaar, wonende te Assenede (B). 16 Juni César Maes, 26 jaar en Louisa Maria Freyser, 22 jaar, wonende te Vogelwaarde Huwelijks-coltrekkingen. 16 Juni. Aloijsius Alphonsius Jacobs, 26 jaar, wonende te Kerkerade en Margaretha Martha de Coninck, 27 jaar. 19 Juni. Theophile de Graeve, 24 jaar, wonende te Philippine en Elisa Maria Lammens, 20 jaar Geboren. 16 Juni Emma Esther Maria, dochter van Algère Cesar Maurice van le Putte en Celina Maria van den Bun der. 15 Juni Bernard Petrus, zoon van Johannes Ludovicus Maas en Maria Janna Oubrie. Hendrik, zoon van Jo hannes van der Putten en Pietternella Cornelia Koolwijk Loop der bevolking Aangekomen. J M Doolaege, zonder beroep van Hasselt (B) M I van Acker, zonder beroep van Assenede (B) Vertrokken M L Wauters, zonder beroep naar Selzaete (B) G F Begijn, slagersknecht naar Zaandam I A La Heijne, dienstbode naar Over slag A Maas, dienstbode naar Vogelwaarde TER NEUZEN Voor het propaedeutisch examen schei kundig ingenieur, slaagde om de heer P. J Benjaminse, geboren te Ter Neuzen Voor het eindexamen aan de RK 'TBS te Bergen op Zoom slaagde E N A M van Rompu, alhier WESTDORPE Op order van den minister van So- 3iale Zaken is de steunregeling voor verklooze arbeiders met ingang van 20 Juni 1937 stop gezet ZAAMSLAG Naar gemeld wordt, is de steunrege ling alhier per 20 dezer stopgezet Tot bestuursleden der voetbalvereeni- •ing ZSC zijn gekozen de heer H J Wijn, P J Jansen Verplanke, F de Visser, C le Visser en L Mechielsen, zulks in ver- jand met het feit, dat de zittende leden iun mandaat/ ter beschikking hadden jesteld n andere handen overgegaan, 't schil- ierachtige huisje is afgebroken en er :taat nu een splinternieuw bouwsel, dat iet midden houdt tusschen het Kristal en paleis en een of ander hoofdpost kantoor. Dat heb ik me tenminste laten /ertellen; ik heb het zelf niet gezien, /oegde hij erbij, volstrekt niet min- ichtend of gemelijk, maar met een ustige onverschilligheid, die het meisje ichter den dikken stam deed ineen krimpen. Ah, juist!- Ik begrijp het al, knikte de jast. Nieuwe rijken zeker? Splinternieuw, geloof ik, was het ant woord. Wat ellendig! Ik kan me voorstellen, hoe pijnlijk het voor jullie moet zijn. Het gewone soort zeker? Een rijkge- vorden suikerbakker of zeepzieder, met le gebruikelijke ordinaire familie die iltijd om jouw terrein zwerft en zich 'racht op te dringen Dat kan ik niet zeggen. Tot nog toe •ijn er nog maar twee verschenen, de 'ader en een klein meisje, en ze doen >ns niet den minsten overlast aan. Er 's nog een andere dochter, als ik me niet vergis, maar die heeft zich nog niet vertoond. Ik vind, dat we het er nogal

Zeeuwsche Koerier | 1937 | | pagina 9