CHTIG Rechtszaken. Kerknieuws Faillissementen. Failliet verklaard: M. van Boven, koopman en schipper te Ter Neuzen. Rechter-Commissaris J. A F Bloemer; Curator Mr Tichelman, advocaat en procureur te Ter Neuzen. R.-K. KERKDIENSTEN GROENENDIJK. uur. H.H. Missen op Zondag om 7 half 9 en half 11. Op werkdagen om 7, 7,30 en 8 uur. HULST Zondag 27 Juni 6Vz H Mis uit dank baarheid; 73/4 voor de parochianen; 9 dhr Bern Jac Voet, echtg en kinderen; lü ter eere O L Vrouw van Altijdd. Bij stand Maandag 28 Juni 6V2 dhr Ludovicus Boel en echtg; 7 mevr Verdurmen- Broekaert; 8 mej. Maria en Eliza Haak Dinsdag 29 Juni Feestdag HH Aposte len Petrus en Paulus; 6 dhr Franciscus van Mervenée en fam; 7 dhr Petrus Lust; 8 voor de parochianen; 9 Weled Heer Norb. Franc. Verdurmen Woensdag 30 Juni 6V2 mej Leonie Ver durmen; 7 dhr Joseph Eggermont; 8 Hoogeerw Deken Theodorus Hessels en fam. Donderdag 1 Juli 6V2 dhr Pieter Joan de Potter en echt; 7 Jaarg mej Clemen tina Coene; 8 mevr Maertens-Wilking Vrijdag 2 Juli 6Y2 ter eere H Hart van Jezus; 7 voor eene overleden familie; 8 mevr Pohlman en fam Zaterdag 3 Juli 6l/2 dhr Petrus Menu; 7 dhr Gerardus de Nijs en echtg; 8 ter eere O L Vrouw Na de HH Missen vereering der reli kwie van de H Barbara; om 2 uur Lof met rozenhoedje; daarna kleine H Fam voor jongens As Dinsdag feestdag van de HH Apostelen Petrus en Paulus, dag van devotie. De eerste H Mis om 6 uur, de laatste om 9 uur, des avonds om 7 uur Lof met Generale Absolutie voor de leden der Derde Orde Donderdagavond oefening van het Heilig Uur en gelegenheid tot biechten van 6-8 uur As. Vrijdag, eerste Vrijdag der maand; des morgens H Mis tot eer herstel, des avonds om 7 uur Lof Donderdagavond om 7 uur begint het Triduum voor de Derde Orde As. Zondag, eerste Zondag der maand, algemeene H Communie voor de man nen en jongens bij de H Mis van 7% Huwelijksafk.: Alphons Deurinck van Stoppeldijk en Helena Schrijver SAS VAN GENT Zondag 27 Juni, 6de Zondag na Pinksteren; 4de Zondag van de maand; alg. H Communie voor het jongens jeugdwerk; reliquie H Aloysius Vroegmis voor dhr P van de Voorde en echtg. en overl. fam; Hoogmis voor de parochie In den namiddag om 2,30 Lof As. Dinsdag zal de HoogEerw Heer Deken Rops zijne jaarlijksche kerk visitatie komen houden; om half elf vergadering van de Kerkmeesters op de pastorie en daarna om half twaalf van Kerk- en armmeesters; om 12 uur zullen de leerlingen van het 6e en 7e mee getroffen hebben, 't Had erger kun nen zijn, dunkt me Ja, natuurlijk, gaf zijn vriend toe. Dus die snuiter heeft tenminste den goeden smaak, zich afzijdig te houden. Wat is het voor iets? Och, het gewone genre, antwoornde Sir Heron een beetje verveeld. Opeens rijk geworden, en tamelijk fier op zijn eigen prestaties, 't Soort van man, dat je tegenwoordig zoo dikwijls ontmoet. Het kind is wel een aardig klein ding, geloof ik ik zie niet zoo scherp, zoo als je wéét en ze lijkt me heelemaal niet ordinair of ongemanierd. Het an dere meisje is ouder, geloof ik Ah! zei de schoonheid. Daar zal de aap dan wel uit de mouw komen. Het kleine meisje is nog jong genoeg om zich aan de nieuwe omstandigheden aan te passen, maar aan zoo'n oudere zuster zal de afkomst wel duidelijk te zien zijn. En wat zitten ze akelig dicht bij! Arme Lady Letchford! Zij bemoeit, zich natuurlijk niet met ze? Neen, natuurlijk niet. Wat zou het voor nut hebben? Ze zouden zich toch niet op hun gemak voelen bij haar en de oude baas zou haar maar van streek maken Om van de dochters nog maar te Zwijgen, zei de dame. Mannen van die leerjaar in de kerk aanwezig zijn voor het catechismusonderricht. Om half een is Mgr Rops te spreken voor de belanghebbenden As. Donderdag oefening van het H Uur As. Vrijdag, 1ste Vrijdag van de maand Maandag 28 Juni 7 uur de H Mis bij de Eerw. Zusters; 7,45 gel H Mis voor mad Augusta Kras-van Oppen Dinsdag 29 Juni; Feestdag HH Petrus en Paulus; 7 uur H Mis voor de paro chie; 9 uur gez H Mis voor mej. Maria Coleta Lammens Woensdag 30 Juni 7 uur gez H Mis tot zekere intentie; 7,45 gez H Mis voor den edelachtbaren heer Petrus Wauters Donderdag 1 Juli 7 uur gel H Mis voor dhr en madame Constatinus de Kok- Jacques; 7,45 gez H Mis voor Mevr de Wed de Vis In den namiddag van 6-8 uur biecht- hooren en om 7 uur het Lof en oefe ning van het H uur Vrijdag 2 Juli; Feestdag van O L Vr Visitatie; 1ste Vrijdag van de maand; 7 uur gez H Mis voor den edelachtbaren heer P. Wauters; 7,45 gel H Mis voor de zielerust van een overledene In den namiddag om 7 uur het Lof ter eere van het H Hart Zaterdag 3 Juli 7 uur gel H Mis; 7,45 gel H Mis voor dhr P. van de Voorde en echtg en overleden fam.; 8,30 gez huwelijksmis In den namiddag van 6-8 uur biecht- hooren en om 7 uur het Lof Zondag 4 Juli, 7e Zondag na Pinkste ren; 1ste Zondag van de maand; alg. H Communie voor den Bond van het H Hart; reliquie O L Vrouw Vroegmis voor de parochie; Hoogmis voor den edelachtbaren heer Petrus Wauters Het gebed wordt verzocht voor die parochianen, die verzuimen hun gods dienstplichten te vervullen Zijn voornemens een christelijk hu welijk aan te gaan: dhr Camiel Audenaert uit deze paro chie en mej. Martha Anna de Greef uit de parQchrg"van Elsene, Brussel, 3e afk dhr Caesar Maes uit deze parochie en mej Louisa Maria Freyser uitj de parochie van Stoppeldijk, 3e afk dhr Albert van Craenenbroeck uit deze parochie en mej Margaretha van Acker, uit de parochie van Assenede, 3e afk dhr Alfred Bruggeman en mej Maria Pauwels, beiden uit deze parochie, 2e afk Zij, aan wie eenig beletsel tegen déze huwelijken bekend is, zijn ver plicht daarvan zonder uitstel kennis te geven aan den pastoor. SLUISKIL 6e Zondag na Pinksteren (27 Juni) Vandaag de laatste Zondag der maand. 5 Onze Vaders en Weesge groeten voor onze overledenen en voor lezing van het zieleboek. öm 2 uur' Kruisweg en Rozenhoedje voor de over ledenen, daarna de zegen met het Aller heiligste Om half vijf moet het Jongens patronaat in de kerk zijn. Om kwart voor vijf Patronaat voor jongens en meisjes Dinsdagavond om 7,30 Lof ter eere van St Antonius. Vrijdagavond om 7,30 Rozenhoedje en Kruisweg Dinsdag het feest van de HH Aposte len Petrus en Paulus. Volle aflaat en generale Absolutie voor de leden van de 3e Orde. Geen verplichte feestdag. Om half acht gezongen H Mis Vrijdag, feestdag van O L Vrouw Visitatie. Ie Vrijdag der maand, toege wijd aan het Allerh. Hart van Jezus Zondag as. Ie Zondag van de maand, algemeene H Communie voor de leden van den Werkliedenbond De HH Missen zijn deze week als volgt: Vandaag om 6,30 voor een overleden vader; om 8 uur uit dankbaarheid; ,om 10 uur voor de weldoeners van het klooster Maandag om 6,30 om 7,30 Dinsdag om 6,30 tot zekere intentie; om 7,30 voor de weldoeners van het klooster Woensdag om 6,30 voor een overleden moeder; om 7,30 voor Marcelline Suard Donderdag om 6,30 voor overleden ouders en familie; om 7,30 voor over leden ouders en broer Vrijdag om 6,30 voor een overleden vader; om 7,30 voor de weldoeners van het klooster Zaterdag om 6,30 om 7,30 voor een overleden familie Zondag as. om 6,30 voor een over leden vader; om 8 uur uit dankbaar heid ter eere van O Vrouw; om 10 uur voor de weldoeners van het klooster TER NEUZEN Zondags 7 uur, 8,30 uur en 10 uui HH Missen; 2 u 30 Lof. Op werkdagen de HH Missen ten 7 uur en kwart voor 8. WESTDORPE O. L. Vr. Visitatie. Derde Zondag na Pinksteren 27 Juni-4 Juli Zondag. 7 Gez voor August Guinau en huisvrouw, 10 Hoogmis voor de pa rochie Maandag. 7 Gez voor Celevie IJse- baert en zoon, 7,30 Gez voor de overl ouders van Cesar van Waes-v d Berg Dinsdag. 7 Gez voor de parochie, 9 Gez voor Josephus van Waes en huis vrouw Woensdag 7 Gez voor de overleden ouders van Oswald Verhaegen-Staal,, 7,30 Wek gez voor Theophiel Dierick Donderdag 7 Wek gez voor Arthur Joseph Daelman, 7,30 Gez ter eere van RATIS) r BIJ 2 PAKKEN HZ A 171/» CTS. PER PAK GEEN BETER ZELFWERKEND WASCHMIDDEL DAN HZ 58 8 (30) klasse zijn soms nog te dulden, en men is in den tegenwoordigen tijd dikwijls genoodzaakt, ze te verdragen, maar de vrouwendie spotten met alle be schrijving! Ja, dat is wel mogelijk, stemde Sir Heron toe, met een onmiskenbaren geeuw, die hij volstrekt, niet trachtte te verbergen en die bedoeld was om het gesprek eindelijk eens een andere wen ding te geven. Zullen we eens omkeeren? Het is tamelijk frisch en deze sjaal lijkt me niet bepaald Terwijl hij sprak, wikkelde hij de ragfijne witte zij vaster om haar schouders. Met een zachtge- mompeld „Merci!" keerde zij zich om en het kleine gezelschap wandelde lang zaam weg Onbewegelijk als een standbeeld, haar oogen star gevestigd op de plek, waar die doodelijke beleedigingen op zoo muzikalen toon waren uitgesproken, stond May daar, de verpersoonlijking van hartstochtelijke verontwaardiging en ontembare opstandigheid. De ver schrikte Carrie keek haar bevend aan O, May! Heb je dat gehoord? Gehoord! bracht May uit. Gehoord, kind! Dacht je dat ik, al was ik stok doof geweest, dat niet gehoord zou heb ben? En.en dat zijn aristocraten aristocraten! O, ik kan op het oogen- blik de Fransche revolutie begrijpen Ik.... O, May! Ze meenden hetj zoo niet - ze kennen ons toch heelemaal niet! Die lange mijnheer was Sir Heron. En heb je die dame gezien? Vond je haar geen beeld,? Een beeld! echode May, in een plot selinge, onweerhoudbare opwglling van bewondering. Ja, ze is een beeld! Haar kan ik nog wel vergeven, maar hèm, met zijn koude verachting en zijn on beschaamde onverschilligheid e ik haat hem ik haat hem! Nee, ga nu niet huilen! want Carrie begon verdacht te snuicen. Praat maar niet teegen me, als je niet wilt, dat ik heelemaal buiten mezelf raak! Kom vlug mee ik kan hier geen adem meer halen, ik zie ze nog altijd voor me. O, wat haat ik dien man. Met een donkerrooden blos en vlam mende oogen maakte ze een veelzeggend gebaar in de richting van het maan lichte plekje; toen greep ze Carrie's koud handje stevig in de hare en trok haar haastig voort naar huis HOORDSTUK III Plannen van Lady Letchford De Letchfords waren trotsch op zich zelf en heel de streek was trotsch op O L Vr uit dankbaarheid Vrijdag. 6 Maand, gez voor de levende en overleden leden van de Broed, van het H Hart, 7 Gez ter eere van het Godd Hart van Jezus Zaterdag. 7 Gez voor Maria Anna Celesta van Mol, echtg van Franciscus Ingels, 7,30 Gez jaarg met Libera voor Joanna Maria Dierick Zondag. 4 Juli 7 Gez voor de overl ouders van Adolf van Hecke-Ceulenaere 10 Hoogmis voor de parochie Vandaag, vierde Zondag der maand, generale H Communie voor de ge huwde vrouwen der parochie, speciaai voor de leden van den Vrouwenbond Na de H Mis relekwie van de H Aloysius, patroon der jeugd Vandaag is het de Radio-Missie- Zondag, waarop over geheel Nederland speldjes verkocht worden om de Radio- Missieuitzendingen in stand te houden en uit te breiden Om 2 uur Lof Patronaat voor jongens en meisjes op den gewonen tijd Dinsdag, 29 Juni, feestdag der HH Apostelen Petrus en Paulus. Geen ver plichten feestdag, maar de geloovigen worden verzocht de H Diensten om 7 en 9 uur bij te wonen Na de H Mis gen. abs der Derde Orde Woensdag na de H Mis van half acht biechthooren voor de kinderen der drie hoogste leerjaren; Donderdag op den zelfden tijd voor de kinderen der laagste klassen; voor de overige paro chianen Donderdag van 6-8 uur Donderdag, feestdag van het Aller kostbaarst Bloed van O H Jezus Christus. Na de H Mis relikwie van het H Kruis Vrijdag, eerste Vrijdag der maand, toegewijd aan het Godd. Hart van Jezus. De HH Missen zijn om 6 en 7 uui Denkt aan de H Communie van Eerher stel en de Novene der 9 achtereenvol gende Eerste Vrijdagen In de H Mis van 7 uur Generale H Communie der schoolkinderen, die al ien plaats nemen aan den mannenkant Tevens is het dien dag de feestdag van OL Vrouw Visitatie, het patroons feest der parochie Na de H Mis relikwie van O L Vrouw en gen. abs der Derde Orde 's Avonds om 7 uur Lof met Kruis weg ter eere van het H Hart Na het Lof: Lofzang der H Maagd (Zangb p. 160) Zaterdag om 7 uur Lof ter eere van O L Vrouw van Schreijboom Biechthooren van 6 uur tot na het Lof Zondag, 4 Juli, eerste Zondag der maand, generale H Communie voor alle gehuwde mannen der parochie en voor de leden van den Bond van het H Hart Om 7 uur Bondsmis. Na de H Mis Tantum ergo, Benedictie en Bondslied Allen, die wegens werkzaamheden of leveranties iets te vorderen hebben van kerk, school, Armbestuur, patronaten bewaarschool of pastoor, worden ver zocht hun gespecificeerde rekeningen deze week in te dienen op de pastorie Zijn voornemens een christelijk hu welijk aan te gaan: Michaël Thomas van deze parochie en Maria Josephina de Coninck vdn de parochie van Koewacht, 1ste afk ZUIDDORPE Des Zondags: de Vroegmis om 7 uui de Hoogmis om 10 uur. Des middagsom 2 uur Lof met relikwie-zegening van Onze Lieve Vr. Om 2^-5 uur meisjes patronaat. Op de werkdagen: de H Mis om 7 uui Maandelijks wordt in de parochiekerk een g^gongen H Mis opgedragen voor I te levende en overleden leden van dJ Broederschap van Onze Lieve Vrouw van Lourdes, gevestigd te Zuiddorpe. PROTESTANTSCHE KERKDIENSTEN I hen. Men boog gedwee en deemoedig het hoofd voor de rijzige oude dame in de ouderwetsche, stijve satijnen japon nen, die de erkende koningin was der plaatselijke samenleving. Lady Letch ford beheerschte alles en allen en haar zoon, Sir Heron, beheerschte haar. Niet, dat hij zoo bijzonder heersch- zuchtig of despotisch was! Niemand was soepeler in den omgang en gemak kelijker tevreden te stellen wanneei men maar eenmaal wist, dat er slechts twee dingen waren, die hem uit zijn humeur brachten: bereddering en scè nes. Die twee dingen verafschuwde Sir Heron uit den grond van zijn hart en bij de eerste symptomen placht hij zich met bekwamen spoed uit de voeten te maken. Sir Ralph, zijn vader, was gestorven toen zijn eenige zoon nog maar juist vijftien jaar oud was, en van dien tijd af was Heron practisch zijn eigen baas geweest, om al heel vroeg zijn entrée in de groote wereld te maken, in het bezit van een historischen naam en een in komen van tienduizend pond per jaar De Letchfords waren er de menschen niet naar om iets hall te doen en Sir Heron had zich dan ook met de borst toegelegd op dat vermoeiendste werk ter wereld: een leven van onalgebroken ver-1 AXEL. Ned. Herv. Kerk. Zondag Voorm. 9,30 uur Nam. 2 uur Ds Van OeveretJ Gereformeerde Gemeente. Zondag 9,30 uur en 2,30 uur, leesdienst. Gereformeerde Kerk. V.m. 9,30 uur N.m. 2,30 uur Ds J. S. I HULST Nederl. Hervormde Kerk. Zondag V.m. 10 uur. Ds W. L. Hermanidi PHILIPPINE Ned. Hervormde Gemeente Zondag Aanvang 2,15 uur Ds. H. Akersloot van Houten SAS VAN GENT Ned. Hervormde Gemeente. Sas van Gent Zondag v.m. half 10, Ds H. Akersloot van Houten SLUISKIL Ned. Hervormde Gemetste Zondag 11 Juli hoopt dhr W. Fournier afscheid te nemen van Ned. Herv. Kerk te Sluiskil Zondag 9,30 en 2,30 uur W. J. Fournier. TER NEUZEN. Nederl. Hervormde Gemeente. Zondag 9,30 en 2,30 uur Ds L J Cazemier Gereformeerde Kerk Zondag 9,30 uur Ds G. W. van Houte Bediening H Avondma| 3 uur Ds G. W van Houte Bediening H Avondmaal en Dankzeg ging Nederduitsch Gereformeerde Gemeend 9 uur, 2 uur en 5 uur 30 leesdienst, Gereformeerde Gemeente. Zaterdag 26 Juni, 5 uur Ds J van 1 Berg van Krabbendijke Zondag 9,30, 2,30 en 6 uur: Leesdienst ZAAMSLAG Ned. Herv. Kerk Zondag. 9,30 en 2,30 Ds de Willigen Heinkenszand Geref. Kerk Zondag. 9,30 en 2,30 u Ds Kok Chr. Geref. Kerk Zondag 9,30 en 2,30 Ds J. Tolsma maak. zijn ijver en ondernemingsgef op dit terrein waren zoo opmerkelL dat 't maar heel weinig had gescheelj of de rente van tienduizend pond jaar zou voor de rest van zijn leven zijl ingekrompen tot een schamele twee-j drieduizend! Maar juist toen alle wijt oude kennissen op de zorgelijkste nier hun hoofd begonnen te schuddf onder het uitzuchten van de naai geestigste voorspellingen, was de joni baronet zonder eenige drukte van kof veranderd en met het vriendelijk ondoorgrondelijk flegma, dat hem kei merkte, teruggekeerd naar de voorva iijke bezitting en zijn bezorgde mo De schitterende appartementen in cadilly werden opgezegd, de paard* /erkocht, er werd afscheid genomen val ie speeltafel en den rennen, en hij 3ven bedaard naar het oude huis terl gekeerd alsof hij het slechts voor paar maanden verlaten had inplaal van voor zeven lange jaren. Niettegeij staande er gedurende die zeven soowat een dertigduizend pond in varen opgegaan, was Lady Letchfor| bijzonder voldaan Het had ook veel en veel erger k'in| oen zijn, had ze tegen de oude Wombwell van „Wildekamp" verkla (Wordt vervolgd)

Zeeuwsche Koerier | 1937 | | pagina 10