Provincienieuws grenswacht is versterkt Nog steeds neemt de stakingsbewe ging in Amerika in omvang toe. Er doen zich herhaaldelijk ernstige incidenten voor ZH de Paus heeft tot Duitsche pel grims gesproken over de kerkvervol ging, die Hij kwalificeerde als een blin den strijd tegen God en Christus' Kerk AXEL Burgerlijke stand. Gehuwd. 13 Mei. muis van den Berge. 30 jaar en Jacomina Suzanna van de Casteel, 24 j. Marinus de Fouw, 23 jaai en Anna Maria Debora Kiel, 31 jaar. Willem Wiegers (van Rotterdam) 25 j en Janna Adriana Boeije, 25 j. 20 Mei Wiliem de Bokx (van Hoek) 25 jaar en Adriana Riemens, 22 j. Jacob Wolfeit, 2i j en Jacoba Pieternella Wieland, 2x j 27 Mei. Gijsbregt Heijnsdijk, 23 jaai en Maria Janna de Kraker, 22 j Geboren. 2 Mei. Alida Janneke, d van Marinus Cornelis Dieleman en Suzanna Hamelink. 3 Mei. Jacob Martinus, zoon van Martinus Oppeneer en Maria Elisa beth Cové. Pieter Jan, zoon van Hendrik Jan de Fe ij ter en Marrigje Verstraten. 4 Mei. Frans, zoon van Jacobus van Meurs en Adriana Lindenberg. Ingria Josephina Maria, dochter van Theodule Joseph Maria van Acker en Agnes Marit Cyrille van Waes. Jan, zoon van Jar. de Fe ij ter en Dina de Feijter. 10 Mei. Jan Cornelis, zoon van Hendrik Jan Lensen en Helena Maria Tieleman. 11 Mei. Wilhelmina Francina, dochter van Willem Abraham de Jonge en Tannekt Meesen. 19 Mei. Jan Cornelis, zoon var. Jacobus Jansen van Rosendaal en Janneke Verschelling. 25 Mei. Neeltjt Elizabeth, dochter van Adriaan Koliji. en Krina Elizabeth Hollebek. 28 Mei Erna Pharaïlde Maria, dochter van Emelius Augustus van Hecke en Christ: na Joanna van der Kelen. Tannekt Geertruida, dochter van Jacobus Klaas- sen en Maria Suzanna Schieman. 30 Me. Cornelia Adriana, dochter van Marinus Mieras en Cornelia Levina Koster. Hen drik Dingenus, zoon van Jacobus Pietei de Bruijne en Suzanna Pieternella de Pooter Overleden. 12 Mei. Esther Geensen, 2 jaar, dochter van Jacobus en Janneke Dieleman. 14 Mei. Alouius Alphonsius Marie van den Bos (van Ter Neuzen) 61 jaar, echtg van Maria Rosalia Wil- lems. 24 Mei. Dominicus Hofman, 74 j... echtg van Louisa Belaert. 25 Mei. Ca- !tharina Verberkmoes, 64 jaar, w.ed van 4driaan De ij. 28 Mei. Adriana Dielemar jaar, echtg van Leendert Wolfert (Ax. Crt) CLINGE Op 5 Juli as hoopt de klompenmakers /ond „St Gummaris" zijn tweede ustrum te vieren Burgerlijke stand. Geboren. 5 Mei. Kamiel Petrus, zoor 'an Judocus Mangnus en Sophia Bal- lauw. 8 Mei. Ivonne Camille Irma, d an Désiré Burm en Hortentia van den 'erghe. 10 Mei Gustaaf Anna Francis- a, zoon van Marie Theophile var. ■aere en Anna Francisca Vertenten. 1? 4ei Mariëtte Mathilde, dochter var iorimond Ferket en Wilhelmina Fran- pkert. 25 Mei. Willy Gabriël Maria, zoor an Lodewijk Lamot en Barbara var 'en Berghe. 30 Mei Frangois Rosali? vichard, zoon van Theophiel Bolssens Bertha Segers HONTENISSF Burgerlijke Stand. Gehuwd. 18 Mei. Josephus J Bogaert, "ven niet meer opgerakeld wil hebben Wat u zeggen wilt, papa, zei May [ustig, is, dat we Sidney's naam niet ^ogen noemen, dat we moeten verge len, dat we ooit een broer gehad heb- en ons maar behagelijk moeten estelen in al deze weelde zonder ons oit af te vragen, of hij misschien er- ens verhongert of wellicht al dood is Ja, dat is precies wat ik zeggen wil.. Wp de heer Daltbn schor. Ik heb m'n fanden afgetrokken van., van jullie er. ik heb met hem afgedaanaf- edaan zeg ik je. Wat ik twee en een •alf jaar geleden gezegd heb, herhaal nu nog eens uitdrukkelijk een erkwister, een vagebond is niet langer lijn zoon. En of hij nu verhongert of dood is, dat laat me koud daar ieb ik niets meer mee te maken. Hij is pn zoon van me. En en ik verbied Mereen, om zijn naam in mijn bijzijn noemen. Ik geloof, dat ik duidelijk enoeg ben Volmaakt duidelijk, zei May, terwijl naar hem opkeek met krijtwit ge acht, en ik beloof u, dat ik u zal ge- °orzamen gedeeltelijk. Ik zal niet 33 jaar en Maria Bun, 31 jaar. 21 Mei. Josephus J Schillemans, 37 jaar en Anna C van den Bergen, 34 jaar. 25 Mei Alphonsus G. Derijcke (van Amsterdam) 35 jaar en Mathilde R. van Deursen, 30 j. 28 Mei Karl Fr Martinu, 29 jaar en Angela R de Boeij, 25 jaar. Emerius*E M. Fassaert, 29 jaar en Julma Breijaert, 18 jaar Geboren. 18 Mei Ivo Johan Emma, z van Johannes H Blanckaert en Ger- mana de Bock. 20 Mei. Maria Theresia, dochter van Anthonius de Maagt en Maria R. de Bakker. 22 Mei. Eduardus Aloijsius Petrus, zoon Ludovicus Schille mans en Mathilda Ph Strobbe. 25 Mei. Ria Catharina, dochter van Franciscus J van Campen en Elisa C Berting. 29 Mei. Maria Mathilda, dochter van Pe trus A Laffeber en Anna M. Duerincks Overleden. 15 Mei. Willem J Geluk, 51 jaar, echtg van Tona Vinke. 31 Mei. Petrus de Theije, 45 jaar, echtg van Angelina d'Hont (overl) te Hulst) Loop der Bevolking. In de tweede helft van Mei hebben ',ich in deze gemeente gevestigd: Godefrida A J Grasser te Klooster zande van Geertruidenberg Lizza A van de Keer te Terhole van Vogelwaarde Angelina I Dobbelaar te Terhoïe van Vogelwaarde Anna A Plat jouw te Lamswaarde van Graauw en Langendani Josephina Ivens te Walsoorden van Hulst Amelia M. Luijcks te Tivoli van Hulst Anna L van Damme te Lamswaarde 'an Rotterdam Maria L de Poorter te Kloosterzande ■ran Clinge Vertrokken: Maria Bogaart-Bun, van Klooster- -and.e naar Rotterdam Josephine L Giele, van* Terhole naai Jaamslag Mathilda Neve, van Walsoorden naar Luist Petrus F Pieters, van Walsoorden ïaar Vogelwaarde Joannes J Baart, van Kloosterzande ïaar Hulst Maria van Leeuw-en, van Groenendijk ïaar Rotterdam Martha J Muller, van Kloosterzande ïaar Hulst MlathildfEit R Derijcke-van Deursen, /an Groenendijk naar Amsterdam Theodoor Mahu, van Kloosterzande ïaar Winterswijk Désiré Const. Hoefeijzers, van Wals- )orden naar Medemblik Anna M. Vioen, van Terhole naar Vogelwaarde Theodorus Const. Fassaert, van kloosterzande naar Berghem (België) Petrus J van den Brande, van Schud- iebeurs naar Graauw en Langendam Alphonsus de Waal, van Walsoorden naar Zaamslag HULST Erkende Katholieke Middelbare Handels dagschool met 4-j. cursus te Hulst 15 Juni 1937. Eindexamen. Geslaagd: J van Acker, St Jansteen; Boddaert, Huist; L bogaert, Hontenisse; J. Borm, Huist; G Buysrogge, Nieuw-Namen; P Oaion, biervliet; A de Coninck, Axel; J v Delft, Hulst; G Hemelaar, Hulst; A dnonat, Clinge; a van Joie, Hontemsse; P Oggel, Axei; L den Tenter, Huist; D Weemaes, Graauw Afgewezen 2 candidaten De maréchaussée K Pouwelse alhier is overgeplaatst naar Breda en ae ma réchaussée A den Ekster uit Sas van Gent naar Hulst Schutters-sociëteit Herleving, Lokaal Oscar Neefs. Schieting op de liggende wip op Zondag 20 Juni. Inleg tot 3,30 u Het gemeentebestuur van Hulst richt een waarschuwing tot de ingezetenen, waarrin wordt te kennen gegeven, dat in die gemeente slechts 25 pCt van de aansluitbare perceelen aan de water leiding is aangesloten, tervpl dit per centage in Ter Neuzen, Axel en Sas van Gent, resp ruim bofen en even onder de 50 loopt. Wanneer het percentage aansluitingen in Hulst gedurende de zomermaanden niet belangrijk toe neemt, zal het noodzakelijk zijn, dat, ingevolge art. 98, 3 van de Bouwverorde ning der gemeente Hulst, de nog niet aangesloten en daarvoor in aanmerking komende cerceelen tot aansluiting aan de waterleiding zullen worden verplicht Zwemsport In een jl Dinsdag onder leiding van den heer J. Borghstijn gehouden vergade ring, die oa werd bijgewoond door Dr J. Gaspari, lid der Gezondheidscommis sie, alhier, is besloten, voorloopig een zwemclub op te richten voor mannen. Te dien behoeve zal een kleedkamer worden gebouwd De heer A Lion is voornemens tegen het volgend jaar een moderne zwem inrichting te doen bouwen aan de Zoete Vaart, bestaande uit drie bassins in beton, waarin het water door een pompinstallatie voortdurend zal worden gezuiverd. Binnenkort zal voor de zwemsport in Hulst en omgeving krachtig propaganda worden gemaakt 't Is te hopen, dat deze actie met succes mag worden bekroond, gezien de voorname gezondheidsbelangen, die op het spel staan Ter vergadering werd er nog op aan gedrongen om ook een dames-zwemclub op te richten NIEUW-NAMEN Bij het zwemmen nabij het Spui is de 16-jarige F Fierens, van Meerdonck (B) verdronken In den nacht van Maandag op Dins dag is brand ontstaan in de stallingen van J Apers, wonende in de Veerstraat De geheele inventaris is verloren ge gaan. De oorzaak van den brand is on bekend. Verzekering dekt de schade BIJ 2 PAKKEN HZ A 17'/» CTS. PER PAK GEEN BETER ZELFWERKEND WASCHMIDDEL DAN neer over hem spreken, maar ik kan ïem niet vergeten Daar neem ik genoegen mee. Als je iet zoo'n aangenaam tijdverdrijf vindt ;e overpeinzen, dat je een broer hebt, lie een schande is voor den naam, dien lij draagt, dan ken ik je te goed, m'n leste May, om te veronderstellen, dat e je dat genot terwille van mij zoudt mtzeggen. Denk aan hem, zooveel je naar verkiest, maar laat mij den naam /an den ellendeling niet meer hooren Spreekt u dan zelf ook niet tegen mij >ver hem op die manier, riepMay, ivereind springend. Ze bleef hijgend oor hem staan; haar mooie oogen 'onkelden van verontwaardiging. Laten ve er dan beiden over zwijgen tiot u veer over hem kunt spreken met eenig nenschelijk gevoel en niet.... O, Sid! lid! Nu als je klaar bent., zei de oude Dalton, een beetje van de wijs gebracht Ik bén klaar, zei May kortaf, met een literste poging, om zich geheel te be- leerschen Dan, dan geloof ik, dat ik ook niette meer te zeggen heb, over dit onderwerp althans; en en, May, voegde hij er verlegen en onhandig bij, we hebben nog nooit samen gekibbeld over iets anders. Wees nu een flink meid en laat lie, die miserabele historie rusten Dat zal ik, papa, heusch, ik zal al mijn best doen. En we zullen het heel prettig 'nebben u, en Carrie en ik en ik ben erg blij voor u, papa, dat u zoo rijk jeworden bent, zei May, naar hem toe komend en haar armen om zijn hals slaand. Ja, zei de heer Dalton, zichzelf met 2en rukje bevrijdend. Ja, zooals ik al- ;ijd gezegd heb, mijn beste May, vlijt en lerlijkheid winnen het altijd op den angen duur ahem! Latjen we zooveel nogelijk van onzen voorspoed profi- eeren. Laten we in de maatschappij de plaats innemen, die voor ons bestemd schijnt te zijn. Laten we ahem! ran iedereen laten zien, wat de Dalton's "ot stand kunnen brengen als ze er een naai de middelen toe hebben. Laten we maar toen hij de verraderlijke ;potlichtjes zag dansen in de groote bruine oogen, brak hij plotseling af, en besloot: Laten we een kop thee gaan £L SAS VAN GENT 4e Sa-Wi-We (Sassche Winkelweek) Door het Hanze-bestuur waren overeenkomstig het in de jongste leuen- vergadermg van genoemde vereenigmg genomen besluit, tegen Woensdagavond ane Sassche winkeliers (in totaal een iUU-tal) per circulaire uitgenoodigd tot een bespreking in het patronaat, ten einde te komen tot het houden van een winkelweek. Een 24-tal personen haa aan die uitnoodiging gevolg gegeven. De voorzitter van de Hanze, de heer M van Goethem, die de vergadering leidde, mocht, na een korte toelichting, consta teeren, dat alle aanwezigen tot deel neming bereid waren. Besloten werd, de winkelweek te houden in de periode 28 Aug.-7 September, waarin ook de Sassche kermis valt. O.a. ligt het in de bedoeling, de week feestelijk te openen met een ontvangst ten stadhuize en een rondgang door de gemeente met muziek Er zullen o.a. volks- en kinderspelen worden georganiseerd, een filmavond zal worden gegeven en verschillende concerten. Een en ander uiteraard ten einde de plaatselijke bevolking op straat te krijgen en zooveel mogelijk vreemden naar de gemeente te lokken. De kosten voor deelneming werden op f 2,- be paald. Elke winkelier zal gedurende de winkelweek bij aankoop van een waar de van 25 ct een bon verstrekken, die hem i/2 ct kost, zoodat gedurende d winkelweekdagen practisch 2 pCt korting wordt verleend. De bons zullen het publiek kans geven op prijzen, die bij de deelnemende winkeliers worden gekocht en die na afloop worden ver loot. Voorts zullen 2000 a 2500 programma boekjes worden uitgegeven, voorzien van nummers, waarmede 1 a 2 extra- prijzen kunnen worden geloot. Er zullen uiteraard ook spandoeken in de ge meente worden aangebracht terwijl nog verschillende andere attracties over wogen worden Door persoonlijk bezoek vertrouwt men nog verschillende winkeliers tot deelnemen te kunnen bewegen, zoodat men op een 35 a 40 deelnemers zal mogen rekenen. Na 30 Juni zullen geen aanmeldingen om deel te nemen meer worden aangenomen De leiding zal berusten bij een be stuur, waarin, behalve het Hanze- bestuur (de heeren M. van Goethem, Gérard de Mul, E. Cleemput, R. Claeys- sen en de Pauw), de volgende door 'n vergadering gekozen personen zitting zullen nemen: A. Bockstael, L. Henny (fa wed Dullaert), E. Martens en J Schuurs. In een na afloop der vergade ring gehouden bijeenkomst van dit be stuur werden de functies als volgt ver deeld: van Goethem, voorzitter, Schuurs. onder-voorzitter, de Mul, le secretaris Bockstael, 2e secretaris, Cleemput, l€ penningmeester, Martens, 2e penning meester, Henny, Claeyssens en de Pauw, leden 't Behoeft geen betoog, dat we deze poging, om ook te Sas van Gent weer eens wat leven in de brouwerij te bren gen, van harte toejuichen. Mogen de betrokken winkeliers het belang dezer actie inzien en haar met alle kracht steunen. Evenals elders is door een drachtige samenwerking óók in Sas van Gent stellig wat te bereiken Men late zich deze kans niet ont glippen! Inwijding muziekkiosk Sas van Gent heeft gisterenavond een historisch moment beleefd. Een jarenlang reeds door ieder recht geaard Sassenaar gekoesterde wenscb is in vervulling gegaan: Onze gemeente heeft z'n muziekkiosk gekregen. En een die er zijn mag. Kloek en ruim en ge- drinken HOOFDSTUK II Een afgeluisterd gesprek May sprong op van haar stjoel in den salon en strekte haar armen boven haar hoofd, met een uitroep, die het midden hield tusschen een gekreun en een lachje van vermaak En breng jij nou óók al je avonden door? riep ze. Kind, hoe houdt je het uit! Ik heb een gevoel of ik langzaam gesmoord word. Die heele toestand hier ze zwaaide haar taschje in het rond gaat je vreeselijk zwaar op je maag liggen op den duur. Ik moet eens een beetje frissche lucht happen 't is hier allemaal veel te mooi en te duur. Waar is papa gebleven brieven gaan schrij ven? Hij is naar het kleine spreekkamertje gegaan, zei Carrie, een beetje verlegen Ik denk, dat hij dat hij graag een j beetje wou rooken Goddank. Er is tenminste iets van jden goeden ouden tijd over! Laten wij riefeiljk voor de muzikanten ën geïegéft m de heerlijk groene omgeving van het park, die het luisteren naar de con- :erten dubbel aantrekkelijk maakt Onder architectuur van den gemeente architect, den heer J. Hennink, is deze muziektempel nog 2 dagèn vóór den in net bestek bepaalden termijn, binnen :en 4-tal weken, opgeleverd, volkomen n genoegen van de opdrachtgeefster, de gemeente Sas van Gent. Daarvoor komt hulde toe aan de aannemers, de fa Gebrs Claeyssens, Sas van Gent, en naar medewerkers de fa Gebr. Ver- auteren, Axel, en N. Martens, A. 3nelleman en O. E Vervaet, allen te 3as van Gent, die resp. het timmerwerk, iet schilderwerk, de ijzerconstructie en le verlichting leverden De onderbouw van de tent is ge construeerd uit gewapend beton en metselwerk tot een hoogte van circa l M. 60. Hierin bevindt zich een flinke ;uimte voor het opbergen van lessenaars cn verder gerief. Rondom, het podium is een afrastering aangebracht, ge construeerd in getrokken vloeistalen Mannesmann-buizen, waarop ook het plafond rust. Dit laatste, uit hout ver vaardigd, is aan de onderzijde afge maakt met Celotex en aan de boven wijde voorzien van een groene leislag- bedekking, die het in deze natuur- omgeving bijzonder goed doet. Een spe ciale breed-stralende verlichting, in het plafond aangebracht, voorziet de muzi kanten ruimschoots van licht en voor komt daarbij, dat het publiek gehinderd wordt door verblindende kernpunten Wat de accoustiek betreft, kan men niet anders dan buitengewoon tevreden zijn. De architect is erin geslaagd een zoodanig geheel te construeeren, dat zoowel de muzikanten ais het publiek uiterst voldaan mogen zijn. Tot op verren afstand komen de klanken gaaf ever en zelfs de bewoners aan de Molenstraat kunnen thuis rustig van de uitvoering genieten Dit wat den bouw betreft, die in leng te van dagen den ontwerper en zijn medewerkers zal eeren De ingebruikneming vond met een xoru officieel ceremonieel plaats. Nadat Burgemeester en Wethouders alsmede verschillende gemeenteraadsleden en .iet bestuur der vereeniging op het podium hadden plaatsgenomen, speelde ue harmonie als eerste nummer het /oikslied. Daarna hieid de ourgemeesl^er, Mr G. de Kerf, een nespraak. Spr. memoreerde de moeilijk- neden, die de uitvoering der reeds zoo .ang bestaande plannen, tot dusverre iiadden tegengehouden, waaronder het ebrek aan eenstemmigheid omtrent de plaats, waar de kiosk zou moeten ko men, wel de voornaamste was. Het 40- jarig bestaan van het harmoniegezel schap „De Vereenigde Vrienden" en net festival, hetwelk men zich voorstelt, oij die gelegenheid te organiseeren, ormden een welkome aanleiding om de Kwestie op te lossen. Binnen zeer korten ijd is thans de kiosk uit den grond ge stampt, aldus spr. Amper 4 weken ge beden werd de eerste paal geslagen en Lians reeds is een muziektent verrezen, vaarvan we mogen getuigen, dat èn de ereeniging èn de gemeente er trots op mogen zijn. Spr. bracht dan hulde voor ie mooie en vlugge oplevering van het werk. Onze harmonie zal thans de ver- lenigingen, die aan het festival deel- lemen, op waardige wijze kunnen ont vangen. En zelf bezit zij thans een uit- itekende gelegenheid om het publiek van haar muziek te doen genieten. Met ien wensch, dat zij daarvan een veel vuldig gebruik zou mogen maken, ver klaarde ZEdelachtb. de kiosk dan voor geopend en droeg hij haar aan de ver eeniging in eigendom over. Hij verzocht dan maar een beetje in den tuin gaan. Herinner je je nog, hoe we van het mint je bij Boschzicht genoten? 't Was naar een paar meter groot, en er groei de niets in behalve de schuttingen; maar we hadden er toch schik in Schik! Wacht jij maar eens tot je de •terreinen hier gezien hebt! Dan zul je je niet meer kunnen begrijpen, hoe je ooit een voet op dat druilige kleine erfje oebt kunnen zetten! riep Carrie May ging naar het raam en schoof iet gordijn opzij Maneschijn! Laten we gaan, Carrie; aten we die twee gegalonneerden ver- chalken en het betooverde kasteel ver aten. Op m'n woord, kind, ik heb zoo'n revoel of het ieder oogenblik in rook can opgaan; 't is zoo heerlijk onwerke- ijk. Loop naar boven en haal een stel- etje sjaals vlug! Ik snak naar de buitenlucht! Lachend vloog Carrie de breede trap- ien op en kwam even later hijgend erug met een paar bontmantels. Een ïaar minuten later stonden de twee meisjes in het park (Wordt vervolgd).

Zeeuwsche Koerier | 1937 | | pagina 7