Gratis Frans leren. 1 Kroniek van de week Breeklmet de oude sleur Hmge SiSJWi m DEU VINGEI KL00STERBALSI FEUILLETON Wie wordt Lady Letchford? Duivensport (Nadruk verboden) DE AFRICHTINGEN Ook de moderne methoden, die hoofd zakelijk ten doel hebben zooniet het af schaffen van den kweek, dan toch de beperking er van, noopen den liefhebber om vroeg, ja soms veel te vroeg met kweeken te beginnen. In voorgaande bijdragen hebben we reeds onze meening gezegd over vroe gen kweek en wij behoeven het dus hier niet meer te herhalen Vroeg deelnemen aan de prijsvluch- ten, vroeg kweeken, is aan de orde van den dag De spreuk: „Vroeg eindigen en laat beginnen", schijnt van geen tel meer en zijn waarde te hebben verloren Laten wij dus eenieder bij zijn opinie en zeggen we een en ander -over het eigenlijke africhten van onze duiven Het staat boven allen twijfel, dat, om te slagen in duivenspel, men moet wer ken met gezond materiaal Wie het vluchtenseizoen aanvangt met zieke of ziekelijke duiven, die kan toch in feite en in rechte op geen succes aanspraak maken. Onderzoeken we dus eens nauwkeurig onze vogels Wanneer deze slap in het vleesch zit ten, natte en platte uitwerpsels hebben of andere ziekteverschijnselen ver- toonen, spelen we ze liever niet. Wij zien graag de duiven goed vast en ge sloten in 't vleesch. De borstspieren moeten hard zijn De duiven moeten zich levenslustig en vroolijk voordoen en niet treuren 't Zijn misschien kleinigheden, door alle liefhebbers gekend, doch wij willen er toch de aandacht op vestigen Zitten onze duiven zooals ze zitten moeten en zijn ze in beste gezondheid, dan moet men er nog voor zorgen, dat de eerste opleervluchten kunnen ge schieden bij helder en open weder Een vlucht, afgelegd in slechte weers omstandigheden, zal altijd zijn sporen öp het organisme achterlaten Kiezen wjj dus goed de beste dagen voor hèt eerste africhten. Dat de duif afgericht dient, is zeker! De africhtingen zijn, wat we noemen de overgangsperiode van den winter naar het volle speelseizoen. Door het africhten beoogen we: 1 de duif gewennen aan het reizen en haar spierkracht vergrooten. Even- _us een wielrenner zich oefent voor een nepaalden wedstrijd, zoo ook dienen onze duiven opgeleerd of afgericht 2 het oriënteeringsvermogen ver scherpen en vergrooten. Dat de africh- nngen aan dit doel beantwoorden, kan men best nagaan bij de africhting van ie jonge duiven Hoe gemakkelijk inderdaad gaan onze jonge duifjes niet verloren! Hoe die- >en ze niet vroegtijdig op den kijker •ezet om kennis te maken met de buiten .vereld en hoe voorzichtig dient men liet te werk te gaan bij de eerste op leervluchten Het is inderdaad niet raar sommige jonge duiven, gelost op 1 of 2 KM af tand in den vroegen morgen, soms 's avonds laat eerst te zien terugkeeren? Wijst dat alles niet op het groote nut van de africhtingen? Zeker is het, dat men met oude dui ven al die voorzorgen niet te nemen ïeeft als met jonge onervaren elemen ten, doch beter is het kalm aan doen. ian wel zijn vogels te verliezen Houden wij dus als algemeenen regel ian de afstanden vast! Gaan we traps gewijze verder en zoodoende zal het verliezen wel uitgesloten zijn, tenminste toch wanneer de duiven deze vluchtjes in gunstige weersomstandigheden kun nen afleggen Als eerste afstanden neme men 2, 5, 10, 20 KM en volge dan verder het pro gramma, zooals het door iedere ver- eeniging voorzien is PAU Contra-mot Douane: U heeft één smoking aan gegeven en U hebt er vier in Uw koffer Mijnheer: Ja, één draag ik, de andere zijn voor de motten Tientallen guldens gooit gij weg door duiven te spelen, die niet in form zijn! Een paar guldens zullen U doen profiteeren van den vooruitgang der wetenschap. De juiste médicijnen zijn de „COLOMBINE-PRODUKTEN" die een wereldsucces kennen, omdat zij gesteund zijn op eigen resultaten van den Belgischen bereider. (756 prijzen in 1934-35-36 en sinds 1931 jaarlijks koning en groot kampioen in verschillende vereenigingen). Speelt nooit duiven, die niezen, gapen, lekken, smekken, zich den kop krabben en geen lust hebben tot vliegen. Korft ook nooit duiven in, die malsch en slap in 't vleesch zitten, waterachtige of groene uitwerpsels hebben, slijmen in bek of keel en vochtige oogen! Geloof een jarenlange ondervinding. Speel zeker en behandelt Uwe duiven naar de Colombine-méthode". Vraagt een proef pakket, speciaal voor Hollandsche liefhebbers en bevattende: 1 pak Colombine Thee 50 cent 1 flesch Colombine-Elixir 50 cent 1 flesch Colombine-Snotoiie 50 cent 1 flesch Colombine-Slijmpoeder 50 cent 1 wathaakje 20 cent 1 flesch Colombine-Luizengift 50 cent Waarde van dit proefpakket 270 cent of f 2,70. Na drie dagen oehandeiing zijn Uw duiven niet meer te herkennen. Ze zijn in topform, hard en nerveus. Geld en roem zijn aan U door het toe passen van deze methode. Zelfs al hebt gij in jaren geen prijzen gewonnen, dank zij deze proef zult gij er spelen of geld terug. Gebruik ook onze specia liteiten: Colombine-Traan capsulen a 50 cent de doos van 100, Colombine- Dopping-Pillen, de echte snelheidspil a 50 cent de doos van 100. Vraagt het. prachtboek „Moderne Dui venlief heb oe rij". Het wordt U gratis en franco ge zonden en zal U leeren, hoe gij Uw duiven moet spelen en zetten voor de vluchten. Wacht niet en vraagt heden nog hoogerstaand proefpakket of het gratis boek aan APOTHEEK „SINT-ELOOI" Brsseïsche Steenweg, te GENT- BRUGGE (België). Wederverkopers worden gevraagd in alle voorname centra. FRANSE CONVERSATIE-LESSEN (Samengesteld door het Sanders' Talen Instituut, 81 Anna Paulownastraat, den Haag) Nadruk verboden) Naast deze Gratis Cursus publiceert _lit Instituut volledige Cursussen in Angels, Frans, Duits, Spaans, Italiaans jn Zweeds, waarvan de lessen iedere eertien dagen met twee tegelijk (dus /oor iedere week één afgeronde les) franco per post worden toegezonden. In iedere taal zijn Cursussen voor Begin- aers en voor Gevorderden, in de volgen- Ie onderverdelingen: A: Conversatie; B: Conversatie met uitgebreide Gramatica; C: Opleiding /oor Practijkexamens Mercurius, LITEH enz) Het Cursusgeld bedraagt voor Lezers /an ons Blad voor de eerste 3 talen 75 cents per maand per taal voor Cursussen onder A genoemd, en 1 gld. per mnd. voor Cursussen onder B en C genoemd. Voor de laatste 3 talen 1 gld Der maand per taal voor alle drie ru brieken Iedere Cursus duurt twaalf maanden BON. (Als brief te verzenden aan het Sanders' Talen Instituut, den Haag De ondergeteekende (1) vonende (2) •venst als Lezer (es) van (3) Den Cursus te volgen in (4) genoemd onder letter /oor Het Cursusgeld voor maand (en) .verd heden door hem (haar) per post wissel geremitteerd overgeschreven Dp Uw giro-rekening 71888 (doorhalen wat niet gewenst) de Ondergetekende: 1 Naam en voornamen 2 Volledig adres 3 Naam van het Blad 1 Taal of Talen Première Legon - Eerste Les 1 C'est un crayon; c'est une règle sètung krèjong; sètuun rêgle 12 Ce cont deux crayons et aussi deux se song deu krèjong ee oosie deu I régies, règle 13 Ce n'est pas un livre, mais un en- se nè paazung mèzun^ ang crier. krié 4 Voici une table et) voila une chaise voeassi uun voeala sjêze 5 Dans la chambre il y a une table et dang sjangbre ielia uun quatre chaises katre sjêze 8 II y a un porte-plume, un livre et ielia portpluum ung ee deux cahiers sur la table, deu kajé suur 7 Le porte-plume est a coté de la règle; portpluum ètaakooté rêgle; le livre est a droitje de l'encrier, tandis ëtadroeat langkrié tangdi- que les cahiers sont a gauche du porte- ke lè kajé songta goosj du port- plume pluum Les nombres (lè nongbre) - De getallen Un, deux, trois, quatre, cinq, six, sept ung deu troea katre sengk sies set huit, neuf, dix, onze. douze, treize. uïet nuif dies ongze doeze trêze quatorze, quinze, seize, dix-sept, dix- katorze kengze sêze diessèt, diez- huit, dix-neuf, vingt. Vingt-et-un, u^-eJL diesnuif veng. Vengtee ung vingt-deux, vingt-trois, vingt-quatre vengdeu vengtroea vengkatre etc. Trente, trente-et-un, trente-deux, BINNENLAND. Blijde gebeurtenis te wachten in ons Vorstenhuis Ter gelegenheid van de Dinsdag avond door HH KK HH Prinses Juliana en Prins Bernhard gehouden radio toespraken naar aanleiding van het Koninklijk bezoek aan Amsterdam heeft de Prinses persoonlijk in uiterst kiesche termen te kennen gegeven, dat eerlang een blijde gebeurtenis ten hove wordt verwacht. Voor de Roermondsche rechtbank heeft de officier van justitie 9 jaar ge vangenisstraf geëischt tegen elk van ie vier verdachten in de moordzaak leysteren (den moord op den pastoor aldaar) De loting voor den dienstplicht (lich ting 1939) zal op 28 Juni as. te 's-Gra venhage plaats vinden Maandagmiddag is de tunnelbouw te Rotterdam officieel aangevangen In het derde kwartaal 1937 zal meer boter en kaas naar Duitschland kun nen worden geëxporteerd Het geldcontingent voor den uitvoer van eieren naar Duitschland is voor ieze maand aanzienlijk verhoogd De heer Edo Bergsma is voornemens bet voorzitterschap van den Kon. Ned Toeristenbond ANWB neer te leggen Een Zeeuw op het Prinselijk jacht Naar gemeld wordt zal ook een beeuw deel uitmaken van de beman- img van het jacht „Piet Hein", dat /oor het Prinselijke echtpaar in aan bouw is. Het is de heer D. Passenier 'ngezetene van Middelburg en oud- trangt trangtee ung trangtdeu nenve-trois etc .rangttroea Voici un calendrier avec les noms voeassi kalangdrié lè nong aes jours et les noms des mois. 9 Les bè zjoer ee lè nong dè moea. lè .10ms des sept jours sont: dimanche nong dè sè zjoer song: dimangs; .undi, mardi, mercredi, jeudi, vendredi lungdi mèrkredi zjeudi vangdred. it samedi. 10 Les noms des douze mois saamdi. lè nong dè doeze moea sont: janvier, février, mars, avril, mai jong: zjangvié févrié mars avriel mè juin, juillet, aoüt, septembre, octobre jjwèng zwiejè oe sèttangbre oktobbre novembre et décembre aovvangbre désangbre Vertaling van bovenstaande Leesles 1. Dit is een potlood; dit is een liniaal 2 Dit zijn 2 potloden en ook 2 linialen 3 Dit is niet een boek, maar een inkt joker. 4 Ziehier een tafel en ziedaar Den stoel. 5 In de kamer (er) zijn één cjafel en vier stoelen. 6 Er is een pen ïouder, een boek en twee schriften op ie tafel. 7 De penhouder is naast (let ïerlijk: aan de zijde van) de liniaal iet boek is rechts van de inktkoker terwijl de schriften zijn links van de penhouder 9e Getallen. I 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 enz 30 31 32 33 enz 3 Ziehier een kalender met de namen der dagen en de namen der maanden. 3 De namen der 7 dagen zijn: Zonda Maandag, Dinsdag, Woensdag, Donder dag, Vrijdag en Zaterdag. 10 De namen der 12 maanden zijn Januari, Februari enz (Wordt vervolgd). hoofdmachinist van de Kon. Pake vaart Mij (Tern Cn Volgens het overzicht van den staj der rijksmiddelen bedroeg de opbre: der „Overige middelen" in f 35.000.103 (vj 30,708,638 BUITENLAND, Acht opperbevelhebbers van Sovjet-leger met aan hun hoofd mas schalk Toechatsjewsky, die wegq spionnage terechtstonden, zijn, naj zij voor de militaire rechtbank gradeerd waren, allen tot den dood co den kogel veroordeeld Het plan om in Spanje tusschen strijdende partijen te bemiddelen door generaal Franco van de hand wezen De nationalistische strijdkracht) die thans tegen Bilbao oprukken, in ben den zg. „ijzeren gordel" rond stad reeds op twee plaatsen doorbroi Het toenemend aantal arbeidsca flicten in alle deelen der Vereenij Staten begint het economisch hers dat viel waar te nemen, ernstig in vaar te brengen Te Londen is tusschen Duitschlai Engeland, Frankrijk en Italië het coord inzake de veiligheid der contn vloten rond Spanje tot stand gekon De Lcipziger Najaars-Messe Naar uit Leipzig wordt medegede zal de eerstkomende herfstbeurs aid gehouden worden van 29 Augustus en met 2 September. Gp het terrein van de Technis Messe heeft een groote najaars-expoi voor het bouwbedrijf plaats. Van de nieuwtjes, die worden aan kondigd, is vermeldenswaard een kunsthars verkregen materiaal, door de Offenbacher industrie w gebezigd ter vervanging van leder, heet „Madra-Perla" De Poolsche bladen melden, dat dert Dinsdag geen brieven of krau uit de sovjet-unie de Poolsch-Russis grens zijn gepasseerd. De Russis door CHARLES GAR VICE 3) Charmante buren; merkte May op, schijnbaar onverschillig maar met een trilling in haar stem. Dus ze hebben géén visitie gemaakt en hoewel jullie al twee jaar vlak naast hen woont, heb ben ze jullie nog niet „gezien" En wat zegt papa daarvan? Papa zegt heelemaal niets, antwoord de Carrie Het verstandigste wat hij doen kan. gaf May toe. Het allerverstandigste. Arme papa! maar door het mede lijden in haar stem klonk iets als min achting. Wat moet hij stekeblind zijnf Want jij,, arm kind, bent te jong om er iets van te begrijpen; maar o, wat is het allemaal akelig-duidelijk voor ie mand, die een ietsje ondervinding heeft O Carrie, ik zou het kunnen uitschate ren, als ik niet meer lust had om te huilen! En dan te denken, dat ik, als ik maar thuis was geweest, er wel iets aan had kunnen doen; ik had 't kunnen voorkomen of het tenminste een beetje binnen de perken kunnen houden ik had hem kunnen behoeden voor de fa milieportretten en de lakeien. O Carrie, Carrie, het was erg genoeg om arm te zijn, maar het is duizendmaal erger, parvenu's te zijn! Parvenu's! stotterde Carrie, terwijl ze ontzet naar het mooie, verontwaardigde gezicht van haar zuster staarde Ja, parvenu's, hdrhaalde May met klem. Poenige, opdringerige parvenu's, de spot van elke behoorlijke familie in den omtrek en zelfs van klaploopers, die zich verwaardigd hebben, relaties aan te knoopen met bijbedoelingen. Villa Boschzicht vergeten? Alsof we er niet ons heele leven lang het stempel van zullen blijven dragen. Dacht je nu heusch, dat) Stil! Stil! riep Carrie opspringend.? Papa! De deur ging open en de kleine, ge- drongen gestalte van den koopman in j verfwaren stapte tinnen, tusschen de twee gegalonneerde'bedienden door. Hij droeg zijn fonkelnieuw avondcostuum, groote diamanten vonkten in zijn smo- kinghemd en aan zijn dikke ronde vin- g -rs Zoodra May hem in 'f kreeg, - ofg l aar heftige verontwaardiging om in een goedhartig leedvtriraak. Hij zag er zoo ongelukkig uit in zijn strak ke smoking met de vervaarlijke diaman ten, zoo pompeus en belachelijk, en zoc bewust van zijn eigen belachelijkheid Eh ben je al klaar, lieve kind? zei hij. 't Zal je wel gesmaakt hebben, hè? Carrie, ga jij eens een poosje naar den salon. De heer Dalton sloot de deur en ging voor den leegen haard ?taar. om zich een houding te geven. May bleef zitten en wachtte, zonder een pogin, om hem op dreef te helpen. Na haar 'n paar maal met slecht verholen zenuw achtigheid te hebben opgenomen, schraapte hij zijn keel en begon: Ik hoef wel niet} te zeggen, dat ik erg blij ben, je weer hier te hebben, mijn lieve May Dank u, papa En., eh.. ik hoop, dat jij ook blij bent, weer terug te zijn. Je laatste werk BLOEDT VERSCHRSKKELII Verband met KLOOSTERBAL genees! de wond in 24 9Als moeder van een groot gezin,ij ik het ongeluk mij bij 't brood sniji een flinke jaap in den wijsuingm geven. Het bloedde verschrikkelijk. 3 van mijn kinderen bracht dadelijk Kloosterbalsem, die in mijn huisgt\ met kinderen telkens van pas kt Na een doekje met dezen geneeskri tig en balsem op mijn vinger te heb gedaan, hield het bloeden dadelijlJ en de hevige wond was tot mijn f bazing in 24 uur geheel geheeld I totaal genezen." B D te f AKKER'S 1 Geen goud zoo goed" Onovertroffen bjj brand-en snywondj Ook ongeëvenaard als wrlj f middel I Rheumatiek, spit en p^nlijke spierj SchroefdooB 85 ct Potten: 62^ et en/1 (1) kring ahem! was niet goed over een te brengen met de omstandigheden waarin wij nu verkeeren, en ik ben olij, dat je terug bent, herhaalde hij on handig. May glimlachte beminnelijk en er volgde een korte stilte. Carrie's brief heeft je ongetwijfeld volledig ingelicht over de veranderingen van den laatsten tijd? Dat zou 't{ geval geweest zijn als ik dien brief gekregen had, zei May onver- stoorbaar. Maar Carrie heeft de schade ingehaald. Ze heeft me alles verteld, wat er sedert mijn vertrek gebeurd is. Ik ben erg blij voor u, papa Ja, ja, het is merkwaardig goed ge- gaan, maar, zooals je je zult herinne- ren, heb ik altijd wel gezegd, dat ik nog eens fortuin zou maken May herinnerde zich er niets van,1 maar wachtte zich wel, dat te zeggen Natuurlijk ben ik erg in mijn schik, dat het zoo geloopen is, niet alleen voor mezelf, maar vooral ook eh voor j mijn twee kinderen i Twee? Mijnheer Dalton snoot met vervaarlijk geweld zijn neus, blijkbaar in de hoop, die ongepermitteerde uitlating nog] kunnen overstemmen Het is natuurlijk een groote vo ning voor me, dat ik dit alles heb door mijn eigen eh presto (speculaties zou juister geweest en dat) ik het hun zóó mogelijk gen heb, een positie in te nemen, die nu, kortom, je begrijpt, May, dai| met ons oude leven nu gelukkig goed hebben afgerekend; dat we) alles liefst zoo gauw mogelijk moi vergeten en ons best moeten doen| de plaats, die we onszelf in de wei veroverd hebben, zoo waardig mo bezet te houden. Enenik zou i willèn, dat we elkaar heelemaal begrepen; daarom lijkt het mij wenscht, je nog eens te herinneren a de voorwande waarop je.. Waarop ik toestemming gekregen 1 om terug te komen, vulde May aan, f onverstoorbaar-vriendelijke stem, met een strakken ernst op haar ge: je Als je 't zóó wilt uitdrukken, goed. 1 ik maar wilde zeggen is, dat ik al j oude meeningsverschillen in ons

Zeeuwsche Koerier | 1937 | | pagina 6