emaille Naamplaten Nieuwe Uitgaven S o 11 c r n ij Betelt Uw Kroniek van de week Provincienieuws Duivensport moeder geheel werd ingenomen dooi4 een comité, ook al zou de vij fling on getwijfeld niet meer leven zonder dit comité, dat gezorgd heeft, dat haar voedsterlingen het beste van het beste ^regen. Zij krijgen een opvoeding vol gens de regelen der kunst, het juiste eten, de juiste verzorging. De beste pro ducten worden gebruikt voor het in- wendinge en uitwendige van de vij fling, zooals verschillende firma's trots ad- verteeren. En waarom zouden zij niet? Wanneer een bepaald merk wordt ge kozen uit alle andere om gebruikt te worden voor de Canadeesche vijfling, kan men er wel op aan, dat dit eerste klas is, b.v. Quaker Oats voor het ont bijt, en Palmolive zeep voor het bad. Voor de teere maagjes en voor de teere huis was het beste noodig, wat er te krijgen was. Wat dit betreft, kunnen de ouders Dionne niet anders dan dank baar zijn: een verzorging, als de vijf- ling heeft gehad en nóg heeft, is niet te overtreffen! Alle Boeken en Tijdschriften zijn verkrijgbaar bij den Boekhandel van „DE ZEEUWSCHE KOERIER" Het April-nummer van „Historia", maandschrift voor geschiedenis ,(Uitg. Drukkerij Broekhoff N V Utrecht, abon nementsprijs f6.- per jaar) bevat de vol gende bijdragen: Nederlansche invloed op een Lippisch. „Versailles" door J Steur; De geschiede nis van Graaf Hercule- Antoin^ Mat- thioli, genoemd „de man met het Ijze ren masker",' door J de Jong: Fragment uit eenige aanteekeningen betreffende den velöcogt van 1813 -1814, gehouden door D L de la Rochette, toenmaals ka pitein-ingenieur in Fransche dienst (vervolg en slot) door H C J var Leeuwen van Duyvenbode; De echte naam en Geboorteplaats van J A Co- menius, door J M A van Rooyen; Het Hertogdom van Cornwall, door Dr A J van de Ven; Kunstgeschiedenis; Eer. merkwaardig Paneel uit de Zestiende eeuw, door K Smits; Vragenrubriek De opzettelijke overtreder U hebt de maximumsnelheid over treden U is met een vaart van 60 KM door deze straat gereden Ik moet procee verbaal opmaken Ach, agent, schrijf nog eenige KM meer op. Ik zou graag de auto willen verkoopen Bij gebrek aan beter Heer: Is er voor jou werkelijk niet: beters te doen dan te bedelen? Bedelaar: Ja ik zou graag eer bank openen, maar ik heb geen ge reedschap Ook een slaapwandelaar Loopt Um man vér, buurvrouw, al: hij slaapwandelt? Neen, het bier staat in de keuken Succes door mislukking In Engeland stierf onlangs een ver mogend man Zijn testament werd ge opend. Aan eenendertig dames had hi. ieder een bedrag nagelaten, omdat zi hem vroeger hadden afgewezen! Rust kan niet duur genoeg betaalt worden, schreef hij ter rechtvaardiginf voor de legaten Wijdeveld zich rechtop en gaf hij dei strijd nog niet verloren. Vreemd, he was of alle aanwezigen, ook degenen die van de details maar heel weinig of de hoogte konden zijn, voelden, dat di Qen strijd worden zou tusschen dei detective en den baron. Voor no; Rosch beginnen kon, maakte baron var Wijdeveld een schampere opmerking Het schijnt, dat mijnheer Rosch doo een wonder genezen is. Men waant hen stervende en hij is meteen genezen Behoort het tot de trucs van een de tective, allen, en zelfs de rechtbank om den tuin te leiden? Rosch antwoordde met een glimlacl Het behoort tot mijn taak misdadi gors om den tuin te leiden, mijnhee de baron; u kunt u gerust stellen, d heeren van de rechtbank wissen betei Maar het is op mijn uitdrukkelijk ver zoek geweest, dat men speciaal u in der waan heeft gelaten, dat ik ten dood was opgeschreven en niet meer zo; kunnen getuigen. Ge vraagt niet waar om? Het is omdat ik verlangde, dat te vrijer uw comedie verder zoudt kun nen spelen en met te meer tastbar leugens u zoudt trachten vrij te pleiten En die opzet is gelukt, ge hebt ander gesproken, dan ge allicht gedaan zoud hebben, indien, ge geweten had, dat gi V ook tegen mijn beschuldigingen zoud? bioeten verweren (in elke uitvoering) bij BOEKHANDEL ,DE ZEEUWSCHE KOERIER" Tel. 15 SAS VAN GENT Eerste klas afwerking en zeer lage prijzen. (Vervolg van pagina 1) BINNENLAND. Het interlocale briefport zal eerlang van 6 op 5 cent worden gebracht. Het Kon. besluit waarbij de regeling van de werktijden voor kantoren wordt vastgesteld, is heden te wachten. BUITENLAND. Iri de Amerikaansche Staalnijverheid is een ernstige staking uitgebroken. Dr. Smessaert te Selzaete, die dezer dagen bij een auto-ongeval vrij ernstig gekwetst werd, is naar wij vernemen, reeds zoover hersteld, dat hij zijn prak- ijk weer kan waarnemen. De geruchten omtrent zijn overlijden, die zelfs in de gewestelijke pers circuleerden, zijn der halve gelukkig onjuist Naar gemeld wordt, heeft ji Vrijdag morgen het vliegtuig „De Dubbel». Arena'' van Van Meile s Conf. Works te Areskens tusschen Katwijk en Noord- wijk een noodlanding moeten maken op .iet strand doordat het vliegtuig in een nistbank kwam. Met het uitloopen is d». machine beschadigd. De piloot en de d. recteur I van Meüe, welke zich in hei vliegtuig bevonden, kwamen met den schrik vrij. Zedelijkheid aan het strand. In een adres van 45 R K en Prot. Chr. vereenigingen in West- Zeeuwsch Vlaan deren, onderteekend door de heeren j ;h. Cornells te IJzendijke, voorzittei der afd. Oosfcburg van den R K Onder wijzersbond en I J van Bortel, leider en der Ger. Knapenvereen. Samuêl en vooi zitter der Ger. Jongelingsvereen. Predi- ker 12 :1a wordt de aandacht gevestiga Uw beschuldigingen vrees ik niet. Gij zult niets in mijn nadeel kunnen be wijzen. Uw phantasieën zullen geen ge wicht in de schaal leggen. De detective haalde de schouders op Met uw verlof, zoo richtte hij zich ;ot den rechter, zal ik thans verteller, wat ik weet. Spreek, antwoordde de rechter. Toen mij het onderzoek werd opge dragen, naar de wijze, waarop Notari: Surton om het leven kwam, heb ik re tening gehouden met de omstandig heden, dat mijnheer Burton en di laron van Wijdeveld vijanden waren Vanneer iemand vermoord ge/jnder wordt, vraagt men zich allereerst af wie heeft voordeel of belang bij der iood van het slachtoffer, of wie kar /an haat of wraakgevoelens jegens hen bezield zijn. Dat van Beekum de moor denaar zou zijn, leek tamelijk wel uiige sloten. Hij had wel een beteren tijd er andere omstandigheden kunnen zoe '.ei Maar natuurlijk volgde uit het feit, cut raron van Wijdeveld zich een vijan< /oelde van de notaris, nog volste* liets. Toen heb ik evenwel het nU-htj /an den baron ontmoet, het krankzin lige meisjes, dat naar notaris Burtor vroeg en zij liet zich zoo uit, dat ik weJ een heel onnoozel speurder gewees' moest zijn indien ik toen niet dadelijk had gevoeld, dat er tusschen de ge- op de zedelijke gevaren aan dë Zeeuws Vlaamsche stranden. Adressanten drin gen aan op maatregelen om die gevaren te beperken. HULST De minister van O., K en W heeft be noemd in de commissie, welke in 1937 belast is met het afnemen van het examen hoofdakte: Rotterdam I, tot lid Dr. J. J. Gielen te Hulst Dezer dagen vergaderde onder voor zitterschap van den heer H. A A baron Collot d'Escury te Hulst de afdeeling Hulst van de vereeniging tot bevorde ring der Pluimveehouderij in Zeeland. Uit het financieel verslag bleek, dat de vereeniging er gunstig voorstaat. De aftredende bestuursleden de heeren O van Waes te Westdorpe, C Verwilghen te Hulst en J W Scheele te Boschkapelle werden bij acclamatie herkozen, terwijl in de vacature van den overleden se cretaris werd gekozen de heer I de Feijter Wz te Axel, die eveneens be noemd werd tot hoofdbestuurslid der VPZ in de provincie Zeeland. Gas- tentoonstelling. Dinsdagavond heeft de heer Uiterwijk vertegenwoordiger van de gastoestellen fabriek „Dordrecht" in hotel „De Graan beurs voor een vrij talrijk auditorium op overtuigende wijze het nut van Gas voor de huishouding bepleit. Hij leverde daarbij de proef op de som door een ge- heelen maaltijd te bereiden en daarbij slechts voor ongeveer 6 cent aan gas te verbruiken. Woensdag is een interessan te tentoonstelling gehouden van de nieuwste gas-toestellen en artikelen. De heer Monchen, directeur van de Hulsterche gasfabriek heeft de propa- ganda-avond ingeleid en de tentoonstel ling met een hartelijk dankwoord geslo ten. TER NEUZEN Ambachtsschool voor Ter Neuzen en Omstreken. Cursus 1936-1937 (Vervolg van pagina 1) (Ongecorrigeerd) Van de 2e Klasse naar ae 3e Kiasst Timmeineden. J K Hamelink Hoek, j a Jurrjj ia, J A Weststrate Axel, M o A-ocgiers Pninppine, P Kaijser Tei neuzen, I Kaijser id, J P Pauiusse id, j L Dieieman id, D Oiiebek id, I de Back .d, J F Stoffels Hoek, J A Veriinde Tei Neuzen, O B M Alexander Westdorpe, xl Dey Axel, J J De ij id, W van Rijssex sas van Gent Automonteurs J H Verhelst Axel, C Michielsen Zaamsiag, A S Bride Ter Neuzen, J Josting Axel, J Simons id. Schilders: P Dees Zaamsiag, B C J de Jonge id, M Harte Ter Neuzen, G J de Hi'ij ger Philippine Bankwerkers: F A d'Hont Ter Neuzen, J A Harte id, D P Bareman id, F 0 Stoffels Zaamsiag, J van der Molen Ter Neuzen, D Faas id, A de Feijter Axel, G J Reedijk id. Niet bevorderd werden 1 leerling Electriciens: A. J. van Gink Axel, A. M. Bracke Ter- Neuzen, W. Oosting Axel G. J. P. Kramer Ter- Neuzen, Th A. de Brouwer id. L. Meulenberg id. L. M. An- driessen Sas van Gent, M. J. Rouw Ter- Neuzen. De volgende leerlingen hebben een diplo ma verworven: Timmerlieden: F J de Witte Zuiddorpe, W C Renique Sas van Gent, Th J van schiedenis van dit meisje en de vijand schap tusschen den notaris van Seliil- ïerhorst en den baron verband bestond Daar moest ik meer van weten en ik ben er achter gekomen. Dit weet ik, dat de freule van Wijdeveld zoomin krankzinnig is als een van ons. De baron lachte honend Man, riep hij, je beweert maar, je bent niet wijs. Het meisje is door de rechtbank onder curateele gesteld en En u hebt door een vernuftig stelsel van bedrog de rechterlijke dwaling, want dat is het, op uw geweten. Meer dere doktoren hebben verklaard, dat het meisje krankzinnig is, o, dat weet ik wel. Maar de waarde van die ver klaringen heb ik onderzocht. Een is er van een dokter, gedateerd op een datum :oen die dokter overleden was, dat moet dus een valsche verklaring zijn, ik kan fat bewijzen. Een is er van een genees leer, die alleen spreekt van den hoogst zenuwachtigen toestand van de patiën te, bij de behandeling, die zij onder vond, waarlijk niet te verwonderen Voorts is de jonge dame verpleegd ge worden in een particuliere zenuwin richting bij Parijs. Nadien heeft de Fransche justitie daar een inval ge daan en er vreemde toestanden ont dekt. Maar toen was freule van Wijde veld daar al weg. Dan is er nog een zeer besliste verklaring van twee te Hulle id. I J Lambert Ter- Neuzen, W van Everdingen id., G P E Tieleman A- xel, M Cornelissen Axel, J J v d Velde id., A de Jong Sas van Gent, J de Jonge Ter-Neuzen, C Hofman Zaamsiag, J H I Houg, id., A de Ruyter Axel. Automonteurs: F P de Jonge Axel, A J Mechielsen Zaamsiag, M Thomas West7 dorpe, D P van Cadzand Hoek. Niet ge diplomeerd 1 leerling. Schilders: R C Neijt Sas van Gent, C Vinke Axel, M Romeijnsen Ter-Neuzen, W Loof id. Bankwerkers: H Hoornaert Ter-Neuzen L B Wijffels id.J J Oostdijk Sas van Gent, L J de Lege TerNeuzen, J Koster id., A C v d Velde Axel, J J van Dronge len Hoek, P R Lantsheer id., L Dees id. H de Jonge id., J A Wisse TerNeuzen, J Hamelink id., E F Haers Philippine, A Dhont id., M Kerkvoort Terneuzen. Electriciens: A A G Hoek Terneuzen, W A de Bruyne Axel, A Tack Terneuzen A F v d Veire Biervliet, I J d Ruijsscher M F H v Bastelaere Sas v Gent, W Cort vriendt Terneuzen, H M Meeusen Hoek. P Dieieman Axel, J de Danschutter id. A L de Caluwé Sas v-Gent. Niet gediplo meerd 1 leerling. Ned. Protestanten Bond afd. „Ter Neuzen en omstreken" In een op dezer dagen gehouden ver gadering van de „Groep van Vrijz. Protestanten werd met algemeene stem men tot aansluiting bij den Ned Protestantenbond beslpten Het bestuur werd in zijn geheel her kozen en met twee leden uitgebreid burg LudovicUs Petrus d'Hondt ên Joanna, Maria P van de Walle KERKBERICHT VAN HULST Zondag 16 Mei, Hoogfeest van Pinksteren, 6V2 Joannes Franciscus Cappendijk; 7% H Mis uit dankbaar heid; 9 dhr Bern Jac Voet en echtg; 10 voor de parochianen Maandag 17 Mei, Tweede Pinksterdag, 6 y2 me j Mathilde Magnus; 7% Leonard Blommaert; 9 mej Agnes Lockef eer; 10 dhr Petrus Augustinus Pateer, echtg en dochter Dinsdag 18 Mei 6y2 mevr Verdurmen- Broekaert; 7 Weled Heer Norb. Franc Verdurmen; 8 mej Maria en Elisa Haak Woensdag 19 Mei 6y2 dhr Joseph Roelandt; 7 ter eere O L Vrouw uil dankbaarheid; 8 dhr Pieter Joan de Potter, echtg en kinderen Donderdag 20 Mei 6y2 dhr Michaël Theod Rotteveel en echtg; 7 ter eere O L Vrouw van Altijdd. Bijstand; 8 tot zekere intentie Vrijdag 21 Mei 6y2 Mej Petronilla van Mervenée; 7 mej Clementina Coene en fam; 8 voor overledenen Zaterdag 22 Mei 6V2 dhr Petrus Menu 7 mej Leonie van Waesberghe en fam.; 8 ter eere O L Vrouw Vandaag na de HH Missen vereering der relikwie van OL Vrouw. Vóór de plechtige Hoogmis ,Veni Creator','. Om 2 uur Lof met predikatie en generale absolutie voor de Derde Orde; daarna gelegenheid om te biechten tot 4 uur Morgen tweede Pinksterdag, dag var devotie; de diensten geschieden zooah op Zondag Dinsdagavond vergadering voor de Derde Orde Woensdag, Vrijdag en Zaterdag zijr. het Quatertemperdagen, geboden vaster, en onthoudingsdagen Deze week 3e lesweek van den Ka- techismus vr. 37-54 Donderdag biechten voor de meisje: van 7-9 jaar Huwelijksafk.: Carolus Joannes Odilon Burm ei Paula Joanna Nathalie Moonens Duis- goeder naam bekend staande doktorer hier te lande. Een van die twee wa: een specialiteit in zielsziekten, de ande een gewoon arts en men mag dus aan nemen, dat de laatste hoofdzakelijk ge steund heeft op het oordeel van der eeptq Maar de verklaring van die twee luid4 zeer beslist, dat het meisje krankzinni; its. Jawel, doch hoe is die verklaring ver kregen. De specialiteit, van welke i? spreek, was dokter Chamois, sindsdier overleden. Die man heeft zich doo baron Adolf van Wijdeveld van Daler laten overhalen het door den oom var het meisjes verlangde attest af te gever Hij bevond zich toen in zeer benard' omstandigheden, waaruit de oom var het meisje voordeel zocht. De mar stelde zijn geweten gerust, het meisjr bevond zich in hoogst zenuwachtiger toestand, maar krankzinnig was zij niet Het heeft den plichtvergeten genees heer met wroeging vervuld, dat hij zich heeft laten verlokken. Hij is kort daar op zwaar ziek geworden en na enkele dagen gestorven, doch op zijn sterfbed heeft hij zijn broer zijn misdaad be kend, en deze heeft beloofd alles te doen, wat hij kon om de gevolgen te herstellen. Die broer was een onprac- tisch man en heeft eerst beproefd der baron te overtuigen, dat zijn nicht niet (Nadruk verboden) HET BELANG VAN EEN GOED DUIVENHOK Ziedaar beslist een onderwerp, dat alle liefhebbers zal interesseeren. Het kan ook niet anders, want het belang van een goed duivenhok zal aan geen enkelen duivenliefhebber ontgaan. De eischen, waaraan een goed duiven hok te allen tijde moet voldoen, zijn wel de volgende: 1 het moet droog zijn 2 het moet voldoende verlicht en ver lucht wezen 3 het moet groot genoeg zijn om de duiven, die er op moeten verblijven, naar behooren te huisvesten Onlangs hadden we het genoegen, een voordracht bij te wonen, die gehouden werd door den bekenden liefhebber Ernest Duray van Ecaussines. Waartoe wij zouden willen aansporen, dat is tot het volgende: In iedere streek zijn er goede spelers en bekende 'lief hebbers. Waarom zouden die goede spelers niet bereid zijn om op 'n avond eens te spreken over wat zij doen én laten? Wel, dat de duivenlokalcn dan trach ten zulke sprekers te engageereri, menschen die tenminste vakmannen zijn, menschen, die prijzen spelen en dan zou het wel de moeite zijn voor eenieder om eens te gaan luisteren Doch dat alles brengt ons te zeer van ons onderwerp af en keersn wij dus terug tot de voordracht van d.n heer Duray „Sedert den oorlog, zeide de Leer Duray, heeft de vooruitgang en de wetenschap snelle en groote vorder'n- gen gemaakt. Ook op duiven je )ied werden heel wat drogtheorieën over wonnen Het succes in de prijskampen bestaat uit 65 procent geluk hebben en 35 pro cent zorgen van liefhebber, duiven rn hok Drie punten moeten in 't oog e- houden worden voor wat het hok be treft: 1 Een goede oriëntatie van den lit- gang 2 Licht in overvloed 3 Reinheid Zekerlijk en het staat boven allen twijfel, dat, om te slagen in duiven sport, men de duiven moet hebben, die kunnen, die bijgevolg over de noodige aoedanigheden beschikken. Het staat boven allen twijfel, dat de eene duif beter is dan de andere, dat .iet eene ras betere hoedanigheden in 2ich heeft dan het andere. Dat er goede en slechte duiven zijn, dient niet verder uitgelegd. Wij hebben er dagelijks voor- deelden genoeg van voorhanden Benevens nu, dat men sujetten heb ben zal, die alle noodige hoedanig heden bezitten, wanneer men met ander voorden, duiven bezit, die goed zijn, dan komt het er nog op aan, die duiven in ueste en bloeiende gezondheid te hou den Het is niet voldoende, dat de duiven gezond zijn op een zeker tijdstip; zij moeten gezond zijn en blijven De gezondheid ligt aan alle succes en grondslag krankzinnig was, maar daar was hij bij den duivel te biecht. De baron heeft aem aan het wankelen gebracht docr nem op te dringen, dat de stervende dokter zelf geijld moest hebben, dat hij een man van eer was en zich niets tc /erwijten had. Maar Chamois, hoe gaarne hij dit ter wille van de nage dachtenis van zijn broer wilde gelooven, was niet gerust, hij heeft zich met het meisje in verbinding gesteld, wat niet gemakkelijk was, hij deed de overtuiging op, dat zij werkelijk gezond van zinnen was. Toen heeft hij zich 'n vecoinding gesteld met notaris Burton en deze was een practisch en nuchter man. Hij in teresseerde zich voor het geval, wijl bij baron van Wijdeveld kende en tot een dergelijke misdaad in staat achtte en dit maakte de situatie voor den baron gevaarlijk. Dokter Chamois was over leden. De onder curateele-stelli .1 g werd uitgesproken mede op zijn verklaring, maar Burton zwoer het hierbij niet te aten. Hij is als slachtoffer gevallen van baron Wijdeveld, die hem vreesde. Dus u meent, vroeg de rechter, dat baron van Wijdeveld aan zijn dood schuldig is? Ja Maar is het meer dan een meening? (Wordt vervolgd

Zeeuwsche Koerier | 1937 | | pagina 9