De Zeeuwsche Koerier Ho- 4142 Vrijdag 1 Mei 193? 52ste Jaargang Nieuws-Bijvoegsel van FEUILLETON HET DRAMA VAN iSCH ILLERHORST Kroniek van de week 3 nu ik eens er mee begon neem ik niets dan f radion/ Provincienieuws Houdt zich goed ondanks zijn 70 jaar. Eens hulpeloos door rheumatische pijnen. ter neüze: axel BINNENLAND. H. M. de Koningin zal van 8 tot 14 Ju ni haar jaarlijksch bezoek aan Amster dam brengen. Het Prinselijk paar houdt 8 Juni z,n intocht in de hofstad. Prinses Juliana en Prins Bernhard zullen zich 9 Mei met de Gelderland naar Engeland begeven ter bijwoning van de Kroningsfeesten. Eerlang zal het Prinselijk paar een bezoek aan Ned.- Indiê brengen. De zomerpostzegels 1937 zullen de beei tenissen dragen van Joost van den Von del, Anthonie van Leeuwenhoek, Frans de la Boê Sylvius en Jacob Maris. De bepalingen van de Arbeidswet be treffende arbeid op kantoren treden op 1 Juni in werking, voor bank- en effec tenkantoren op 1 September. BUITENLAND. Dr. Beyaert.f Uit Selzaete wordt het overlijien ge meld van Dr. Beyaert ,een ook in onze grensstreek welbekende figuur. De over ledene was nog slechts 37 jaar oud. Bij 'is slechts kort ongesteld geweest. LUCHTSCHIP HINDENBURG VERGAAN Gisterenavond is het luchtschip Hin denburg toen het te LakelV-irst i« Ameri ka wilde dalen in brand geraakt en ont ploft. Van de 100 opvarenden zouden er slechts 3 gered zijn. De Fransche regeering besloot, de Pa rijsche tentoonstelling te openen op 24 Mei aanstaande. mft SS T Uw k (24) In het Londensche autobedrijf is een algemeene staking uitgebroken. Ook in de Engelsche steenkolenindus- strie dreigt een staking. Deze zou op 22 dezer uitgaan. In een rede in den Lustgarten te Bel lijn heeft Hitier andermaal de jeugd op geêischt voor denstaat en dreigementen doen hooren aan het adres der „kerken die middels brieven en encyclieken zich rechten aanmatigen. In Cataloniê zijn de anarchisten te gen de regeering in opstand gekomen. Naar wij vernemen is door Z. Exc. Di. jJeCKeis, Minister van Landbouw en Vk scnerij, net Leschermneerschap aan vaard voor de in Sept. a.s. te Huist tc iiouden groote Landbouwtentoonstelling te organiseeren. door den N. C. B. SAS VAN GENi Oorspronkelijke detective-roman door WILLIAM HOLT (Nadruk verboden) 26) Hij heeft een daad van wijn halfbroer op mijn rekening geschreven. En toen is de ver denking in mij wakker geworden, dat misschie met opzet mijn dubbelganger dingen deed, die hij wenschte, dat op wijn rekening zouden komen, om mij elders in moeilijkheden te brengen. In ieder geval, wat hij deed, zou mij wor den aangerekend. Ik was dus op mijn hoede. Nu kwam gisterenavond laat een togen van den Eikenhof, die mij had Woeten zoeken, met een heel eigen aardige boodschap terug. Hij vertelde van dezen boerenman hier, die gezegd had, dat ik met nog iemand daar een ztoke achtergelaten had. Ik was daar niet geweest en ik be greep, dat het dus mijn dubbelganger zijn moest. Dat wilde ik dadelijk vast stellen, want ik vermoedde, dat die zoo genaamde zieke niemand anders zijn zou dan de plotseling verdwenen de tective. En daarom ging ik met den Gisterennamiddag 3 uur is de tentooi. otewuig zen oenoeve van net missiewen. van. uen zeereerw. pater L. Puylaert ii. net patronaat, alhier, zonder eenig cer.. monieei geopend. Reeds aanstond, mocnt ze zien in druk bezoek verheu gen. Ook des avonds bestond er veel be langstelling. 't Is danook wel de moeit>. waard, te zien, wat den scheidenden mk Sionaris reeds is geschonken: Een com pleet miskoffer met prachtige gewadei. vervaardigd door het vrouwelijk jeugd werk alhier, in samenwerking met d>. missienaaikring, een fraaie kerststal uit hout gezaagd en bewerkt door d». jongensjeugdvereenigingen en - wij ve* meiden het met bijzondere eere - een prachtige alb, handwerk van een 82-ja rige dame hier ter plaatse, benevem nog verschillende andere voorwerper- voor kerkelijk gebruik, tezamen een imposant geheel vormend. Ook van di verloting zijn tal van aardige prijzen ingekomen. De bezoekers toonden zich gul en edelmoedig, zoodat reeds de eerste dag een verblijdend resultaat opleverde Mogen de komende dagen de kroon op het werk zetten en den missionaris straks zijn eenzame post in Afrika's binnenlanden een dankbare en blijdt herinnering doen bewaren aan de edel moedigheid van zijn Zeeuwsch-Vlaam- sche en meer speciaal zijn Sassche vrienden Naar wij vernemen, is het bouwen van het heerenhuis van den heer M Wauters aan de Oostkade alhier bi., onderhandsche aanbesteding gegunc aan de firma Gebr van der Poel, Ter Neuzen/Lamswaarde A.V.R.O.'s verstrooïngs-Tournée Het kleine selecte gezelschap Avro- artisten, dat Vrijdagavond jl op zijr, tournée door Zeeuwsch-Vlaanderen al- Beekum daarheen. Helaas, we schijnen dan toch te laat gekomen te zijn om den ongelukkige te redden. Maar ik heb althans de zekerheid gekregen, dat werkelijk mijn dubbelganger hier dt hand in het spel had De rechter van instructie zeide: Dat is inderdaad een zeer merkwaar dige geschiedenis, mijnheer de baron Ik zou u willen vragen, of u ook iets weet omtrent een mogelijk minder goede verstandhouding tusschen dier dubbelganger van u en notaris Burton Als mijnheer van Beekum hem daar ge zien heeft vlak vóór of na den moord op den notaris, dan valt de verdenking de moordenaar van notaris Burton ge weest te zijn, natuurlijk op dien man De baron bedacht zich even Neen, zei hij, een reden, waarom fii; een dergelijke misdaad begaan zou, kan ik net bedenken en daarom, toen het yermoeden, dat hij daar geweest was bij mij oprees, heb ik de gedachte, dat hij de moordenaar zijn zou, verworpen Maar De baron aarzelde even Welnu, ga verder, sprak zijn onder vrager Maar als mijn halfbroer er belang bij had, den detecive te doen verdwijnen ia, dan vrees ik, dat hij ook aan dien eersten moord schuldig is De rechter stelde nu de volgende vraag: Toen u daar stond, is u aangevallen veldwachter en mijnheer Frans vandoor iemand, dien u ook kende, een ze- Een oude man vrijwaart zich voor goed van rheumatische pijnen: „Mijn vader gebruikt Kruschen Salts reeds gedurende een paar jaren en zou er voor geen geld ter wereld buiten wil len. Vroeger was hij beslist hulpeloos door de rheumatische pijnen, doch ik kan gerust beweren, dat Kruschen Salts een nieuwe man van h|pi ge maakt heeft. Hij is bijna 70 jaar en dat hij kras is nou, dat beloof ik U." Mevr. F. G. Kruschen Salts is een mengsel van zes minerale zouten, waarvan elk een directe of indirecte werking heeft bij de bestrijding van rheumatische aan doeningen. Een enkele flacon Kruschen Salts zal U overtuigen, dat rheumatische pijnen eenvoudig niet bestaan kunnen in een lichaam, dat zijn „kleine dage lij ksche dosis" krijgt. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a f 0.40, f 0,75 en f 1.60 per flacon. Let Dp, dat op het etiket op de flesch, zoo wel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Mij., Amsterdam, voorkomt. (36) hier, in zaal Olympia, concerteerde, had stellig meer belangstelling verdiend, dan waarvan de zeer matige opkomst getuigde De heer Lambrechtsen van Ritthem, gewestelijk bestuurslid v Zeeland, uit Ter Neuzen, leidde den avond in met een welkomstwoord. Daarna versche nen de Avro-artisten op het podium: Boris Lensky met zijn beschaafd viool spel (hoorden we hier in Sas zoo maar eens meer spelen!), Bob Scholte, met z'n bekende zangnummertjes, die 't pu- oliek goed bleek te kennen, Frans van Capelle, de accordeonvirtuoos, Koos Koen, de goochelaar met het teeken- stift, die in een onderdeel van een minuut karakteristieke crayon-figuren fce voorschijn tooverde en mét deze tee- keningen allervermakelijkste interviews over Jazz-muziek hield en de zeer re alistische juffr. de Bonk typeerde. Zij allen hebben de aanwezigen van hun kunst doen genieten. Jacob van Hamel liedjes, onder leiding van Bob Scholte gezongen, bleken voor de „luistervinken' gemeengoed te zijn Na de pauze werd de hoogst interes sante Avro-film vertoond, die de aan wezigen deed kennismaken met de mo derne zendstation-inrichting en tevens met het dagelijksch leven in de studio's en tal van bekende persoonlijkheden uit het Avro-milieu Het publiek toonde zich voor het ge- notene zeer erkentelijk en daar was werkelijk ook alle reden voor Met de tijdelijke waarneming van de functie van onderwijzer aan de OL school alhier is belast de heer J. Ver- eecken, onderwijzer met hoofdakte wachtgelder te Stoppeldijk Naar wij vernemen is thans definitief als plaats voor de te bouwen muziek- xiosk de aanvankelijk ook door B. enW voorgestelde hoek bij de wed Goethals keren Chamois. Deze Chamois scheen ook te weten of te vermoeden, dat de detective daar vastgehouden werd. Hij schijnt echter gemeend te hebben, dat u de man waart, van wien de detective te vreezen had Ja, dat is dunkt me verklaarbaar. Mijn dubbelganger deed blijkbaar met opzet of hij baron Wijdeveld was Zeker, maar lijkt het u ook niet vreemd, dat die Chamois dan niet aan viel op den pseudo-baron, die uit dat boerenhuis kwam, maar op u Ja, dat lijkt mij vreemd. Ik weet ech ter niet, wat hem bezielde. Hij kan ge meend hebben, dat ik de valsche baron was. Het was moeilijk uit te maken voor degenen, die van de ontmoeting getuige waren, wie van ons de comedie speelde Dat is juist. Evenwel ligt het toch voor de hand te veronderstellen, dat hij, die er op uit was den detective te red den, zich richten zou tegen den man, die uit dat huis kwam Misschien? Hij kon ook meenen, dat ;k den detective daar gebracht had, dat de ander mijn rol speelde om hem te gemakkelijker te kunnen bevrijden. Maar om te weten, wat die man dacht, zp.1 het noodig zijn hem zelf te hooren Gij weet toch, dat de man verdwe nen is? Ja, maar hij moet toch gevonden kun nen worden? Wij zullen hem ook vinden dood of levend, luidde het rustige antwoord, u weet natuurlijk niet waar hij is (hoek Tuip- en Walstraafc) aangewezen In de gehouden baankoers te Selzaete op 3 Mei jl wisten onze stadgenooten A Soncke en J Dhonze zich op de eerste en vierde plaats te klasseeren De film van de week Bio-Ond. Luxembourg brengt a.s. Maandag een prachtig programma. Benj amino Gigli, de geweldige helden tenor, speelt en zingt de hoofdrol in de spannende film „Ave Maria" Pino Dossi (Benjamino Gigli) is de meest gevierde tenor van dezen tijd. Toch is hij niet gelukkig. Kort voor zijn. huwelijk is hem zijn verloofde, Maria ontvallen en sindsdien kent hij geen vreugde meer. Een enkele dag leeft Pino Dossi strikt privé in Parijs. In een kapel op het stille Monmartre-Kerkhof woont hij dan een kerkdienst bij en zingt met de koorknapen het „Ave Maria" In den vooravond van dezen dag amuseert Amadeus zijn impressario zich in een nachtclub, waar Claudette optreedt Na veel gebeurtenissen is Claudette van Dossi gaan houden, loopt weg en krijgt een ongeluk. Eenigen tijd later geeft Dossi in het ziekenhuis een con cert. Gefascineerd door den prachtigen zang van Dossi, staat Claudette, die reeds weer herstellende is, op en loopt naar Dossi toe, die voor haar alleen het Maria-lied, dat hij speciaal voor zijn vroegere verloofde componeerde, zingt Ave Maria is een filmwerk om nooit te vergeten. Burgerlijke stand. Week van 25 April tot en met I Mei '37 Huwelijks-voltrekkingen. 26 April Richard Jacobus Pieters, 25 jaar van Waterlandkerkje en Irma Carolina Francisca Goethals, 24 jaar Geboren. 28 April Elsa Elisabeth Coleta, dochter van Constantinus Cor- nelis van Leemput en Palmyra Florida Collier Overleden. 27 April. Jacobus Thomas de Smidt, 83 jaar, echtgenoot van Emilie Ducarmon Loop der bevolking Aangekomen. R de Mul en gezin, schoenmaker van Philippine Vertrokken: M C Verbist, zonder beroep naar Bergen op Zoom; C E Aerssens, dienst bode naar Bergen op Zoom; I C F 'Goethals, zonder beroep naar Water- landkeirkje; M M Brack©, dienstbode naar Zuiddorpe; J L Poignaert, land- bowersknecht naar Wachtebeke (B) J De Kesel, dienstbode naar Hulst WESTDORPF In de algemeene vergadering van dt Muziekvereeniging „Eikels worden Boo- men" is tot ondervoorzitter benoemd de heer G. van Haelst, alhier. Werkloosheid. Aantal werkloozen 67 Burgerlijke stand. Gedurende de week van 29 April-5 Me 1937 Geboren. Benny Petrus, zoon var. Gustaaf Bouchier en Louisa van Eek Loop der Bevolking, Ingekomen: Eveline de Jaeger van Zuiddorpe; Hoe zou ik. Hij lag bewusteloos of hic hield zich zoo, toen mijnheer Frans van Beekum en ik de anderen achterna gingen. De veldwachter was weer het eerst ter plaatse en de man was ver dwenen. Het is vaker zijn gewoonte ge weest plotseling op te duiken. Vertel u ons eens, mijnheer van Wijde veld, hoe stond u tegenover dien man U kende hem, nietwaar? Zeker, hij was een avonturier, hij be weerde zich het lot aan te trekken van mijn krankzinnige bloedverwante Dat meisje is 'een nichtje van u? Ja, het is heel pijnlijk voor mij on al die treurige familiegeschiedenissen te moeten ophalen, maar ik begrijp dat het noodzakelijk is. Ik heb een ouderen broeder gehad, die evenals mijn vader de reislust en zin naar avonturen in het bloed zaten. Hij is ook in -Jon vreemde getrouwd, maar zijn huwelijk was geldig, ook voor onze wet. Hij had een dochter, die onder mijn voogdij ge komen is. Zij is helaas krankzinnig. Die Chamois is een gevaarlijke kerel, die getracht heeft haar aan ons te ont trekken. Mijnheer Roger zal u di t ver teld hebben Mijnheer Roger heeft uiteraard .alleen kunnen vaststellen, wat u hem had r ee gedeeld, antwoordde de rechter maar ik moet er bijvoegen, dat hij voor de waarheid van dat verhaal absoluut niet instaat, als ik hem tenminste wel be grepen heb. 1 Heelemaal niet, antwoordde Roger, Gabriëlla Maria Sophie Vergyuze va Baarn; Maurits Hollebosch met geziil van Bouchaute Zaterdagnamiddag had hier langs hé j' kanaal ter hoogte van de Westsluis ee. botsing plaats tusschen een motorrijde j den heer H. alhier en een wielrijder ui Biervliet. Beiden kwamen te valler r\ waarbij de heer D. een gebroken been opliep en de heer H. een diepe hoofdi wonde en een lichte hersenschudding'! Naar wij vernemen is de toestand var: laatstgenoemde bevredigend. HULST Naar het D. v. N-Br. en Z. meldt, ij.i te Hulst een comité van actie gevormc om te komen tot oprichting van een Rei naertstandbeeld in deze gemeente. In] het comité hebben zitting de heeren dri J. J. Gielen, drs. L. Lockefeer, A. E Lan— genhorst, J A Everaard en P A Egger-J mont. Burgerlijke Stand. Overleden: M. L. Mahu, 14 jaar. Bevallen: M.A. Blommaert, echtgen. van L. M. Volleman, dochter. Gehuwd: CH. J. Warnier, 27 jaar en van Giessen, 21 jaar. D. P. BoddaertJ 23 jaar en P. Esseling, 20 jaar. NIEUW-NAMEN Tot Opperwachtmeester der Kon. Ma- •réchaussée alhier is benoemd de heer van Zweeden uit Princenhage. De opper wachtmeester B Groeneveld, is met in gang van 10 dezer verplaatst naar Bla- del. HENGSTDIJK Op 12 Mei hopen Joannes Geelhoedt en Cornelia de Burger alhier hun dia manten bruiloft te vieren. ZAAMSLAG Het echtpaar J. Herrebout- Snap, wo nende Achterstraat alhier, herdacht de zer dagen onder groote belangstelling zijn 55-jarigen echtvereeniging. KOEWACHT. De wachtmeesterder Kon. Marechaus sée G. de Bruyn alhier is overgeplaatst naar Breda. PHILIPPINE. Alhier is e envereeniging voor lucht bescherming opgericht. Voorzitter van het voorlopig bestuur is burgemeester Dhooge, secretaris de heer A. Wiskerke en penningmeester de heer Ph. Wijne. Burgerlijke Stand, Geboren: Diana, Eliza CHristiaari dochter van Jean Baptiste Antonie Deu wé en Philomaine Hamers uit Antwer pen. Gehuwd: Petrus Dhondt 54 j. en Pau lina Christina van Hurck 49 j. Gaarne vestigen wij de aandachton zzer lezers op de in dit nummer voorko mende annonce bevattend het program ma der feestelijkheden op 17 en 18 dezer (tweeden en derden Pinksterdag) door de VVV georganiseerd Het valt niet te betwijfelen of Axel zal bij eenigszins dragelijk weer integendeel ik heb de innige overtui ging, dat baron van Wijdeveld mij wat wijsgemaakt heeft, omdat hij voelde, mijn. wantrouwen te moeten wegnemen Ik heb hem geloofd, maar mijn vriend de detective heeft de schouders opge haald voor hetgeen hij een fabel noem de. En wat baron van Wijdeveld hier mededeelt is gelogen, want lnj heeft mij in kennis gebracht met dien man, die het meisje ontvoeren wilde en dat was niet Chamois Het was wel Chamois, hernam de baron Wat, Chamois heeft gisterenavond voor het eerst met mij gesproken, ik heb den man nooit eerder gezien. U vergist zich, zeide de baron Wel, dat is fraai, riep de advocaat levendig, de man dien ik op den Eiken hof gesproken heb, was niemand an ders dan degene, met wien ik er giste renavond op uittrok. Het was dezelfde. U kunt hem niet herkend hebben, maar het was dezelfde De rechter wendde zich nu tot Frans van Beekum U hebt dien Chamois ook gezien, zeide hij, toen hij gisterenavond verzocht mijnheer Roger te spreken. Vermoede lijk hebt u op het kasteel ook kennis met hem gemaakt, u zult dus nadere inlichtingen kunnen geven. (Wordt vervolgd)

Zeeuwsche Koerier | 1937 | | pagina 9