De Zeeuwsche Koerier Ho. 4141 Vrijdag 3D April 1937 51ste Jaargang Nieuws-Bijvoegsel van Voorlichting inzake be lastingen, boekhouden en Grisiswetten voor den middenstand. De Moederdag ia Zeeuwsch-Vlaanderen op Zaterdag 8 Mei. De Rijksinkomstenbelasting Kroniek van de week Provincienieuws Wekenlang met rheuma tische rugpijn in bed. 12 [Inkomen uit onderneming en arbeid (Vervolg) Wanneer spreekt men nu van huizen- I verhuur in bedrijf en wanneer van be legging? Wij dienen daartoe de bestaande I jurisprudentie te raadplegen. Over het algemeen kan worden ge- Izegd, dat iemand het bedrijf van huizen I verhuurder uitoefent, wanneer hij als I eigenaar van een aantal, grootendeels linet geleend geld gekochte huizen, in |de werkzaamheid aan de verhuring en Ide zorg voor het onderhoud dier huizen ■verbonden, in hoofdzaak zijn bestaan |vindt. Ook iemand, die voortdurend huizen Ikoop of bouwt, verhuurt en onderhoudt en van tijd tot tijd één of meer dier huizen verkoopt, terwijl hij voortdurend hypotheken sluit en aflost, oefent het edrijf van huizenexploitant uit Ook de eigenbouwer kan als huizen- |exploitant worden beschouwd en mag dus op verhuurde huizen afschrijven. Niet van huizenverhuur in bedrijf verd gesproken in de volgende geval- sn: Iemand had gedurende bijna 30 jaar 18-tal huizen verhuurd; de hypo- hecaire lasten waren gering. Slechts léénmaal in deze 30 jaar was een huis [verkocht en één huis verbouwd en een liypotheek geconverteerd. Het feit, dat pen persoon in dienst was, die toezicht pp de huizen houdt en de huren int, kon dit geval ook niet den doorslag ge il, De meening, dat het opnemen van jeld voor den aankoop van huizen, de Verhuring dier huizen tot bedrijf stem- ïlt, is onjuist te achten. Vooral in den ïiddenstand worden veelvuldig huizen gekocht onder verband van hypotheek, zaarop door middel van besparing ge ldelijk wordt afbetaald, een en ander iet het doel eenig vruchtdragend-ver logen te verwerven ter verzekering van len „ouden dag". Op grond van deze bverweging werd bij arrest van 2 Me: [934 (No 5615) beslist, dat van iemand itoefenende het beroep van drogist en ïhilder, die vóór 20 jaar een aantal kuizen heeft gekocht, bezwaard met een fooge hypotheek, waarop hij in den )p der jaren door hard werken een [edeelte heeft kunnen aflossen, niet ge- kan worden, dat hij het bedrijl |an huizenverhuurder uitoefent Wij vermelden voorts nog een arrest 14 November 1934 (B. No 5726) faarin evenmin bedrijfsmatige huizen- irhuur werd aangenomen Het betrof een weduwe, die een aanta llen exploiteerde welke zij had ver egen uit de liquidatie van 'n door haai /erleden echtgenoot in vennootschap litgeoefend bedrijf, welke huizen voor I ageveer 60 pCt hunner waarde met lypotheek waren bezwaard en waarvan Ij de exploitatie vrijwel geheel tegen I ügoeding door een deskundige liet hans terugkomende op de j aarlijksche [aardeering van het huizenbezit in be- djf, moge dienen, dat hiervoor de plete maatstaven en regels gelden al.c pds ten opzichte van roerende goe den en onroerende goederen, die men handelaar kan bezitten, werd mede- Jdeeld pe huizenexploitant kan echter ook s systeem van waardeering kiezen de u debepaling naar levensduur. In dat 8 1 vindt waardeering naar kostprijs P -s, vermeerderd met de uitgaver I -gens verbetering, vernieuwing en ver a -ring aan de panden en verminderd een jaarlijksche afschrijving Voor gewone woonhuizen werd als jj gel 1 pet afschrijving per jaar toe staan Wat nu is het doel van deze afschrij- ig? [Het doel der afschrijving is o.a. dr frliezen op zaken, ontstaan door slij- te verdeelen over de jaren, waar die verliezen werkelijk geleden wor- ti I Men neemt dus aan, dat een woon- ■is na 100 jaar waardeloos is gewor den, m.a.w. evenals bij eene in zekere bedrijven aangeschafte machine, niet meer in het bedrijf dienstbaar kan worden gesteld. De huizen van den huizenexploitant worden dus beschouwd als bedrijfs middelen, welke t.z.t. door nieuwe moe ten worden vervangen Een vast percentage van afschrijving is hier niet te geven. Er kunnen immers allerlei factoren zijn, die den levens duur van het huis beïnvloeden, z.a. het al of niet goed onderhouden van het huis, het aantal bewoners en de kwestie of het huis langs een verkeersweg staat of niet Vragonbus Iedere abonné heeft het recht, .kosteloos vragen te stellen over Belastingkwesties (In komsten- en Vermogensbelasting, Om zetbelasting, Personeele Belasting, Grondbelasting, enz.) over de Crisis- wetten voor den Middenstand en de Devaluatie wetten Hypotheekaf lossings- wet, Crisiscrediet, Uitverkoopwet, de Wet op Kocp en Verkoop op afbetaling en Huurkoop, de wet tegen te hooge Prijsopdrijving enz.) en over aangelegen heden van boekhoudkundigen aard. Men wende zich per brief tot de N.V. ACCOUNTANTSKANTOOR „NEDERLANDSCH BUREAU VOOB ADVIEZEN" Directeur: R. DE VRIES, Parklaan 27 te HAARLEM of Henegouwerlaan 59 te ROTTERDAM Porti voor antwoord gelieve men in te sluiten. Uiterlijk binnen 5 dagen ontvangt men een schriftelijk advies. Van de grootst mogelijke geheim houding kunnen de lezers verzekerd zijn. Auteursrecht voorbehouden. BINNENLAND. Naar gemeld wordt zal tot verlaging van rente der door de rijksfondsen ter behoeve van woningbouw verstrekte geldleeningen worden besloten BUITENLAND. De Luxemburgsche kamer heeft eer. wet aangenomen, waarbij de commu nistische partij wordt verboden Ook in Zeeuwsch-Vlaanderen wordt Moeder gevierd en gehuldigd, niet in het openbaar, maar in elk gezin apart De dag daarvoor is bepaald op Za terdag 8 Mei En ofschoon Moeders verjaardag in de meeste gezinnen de intieme feest viering van het jaar is gelukkig die gezinnen waar Moeders verjaardag enigen luister wordt bijgebracht toch komt daardoor te weinig nog de betekenis der Moeder in maatschappij en gezin naar buiten Het is derhalve een daad van een voudige dankbaarheid om Moeder eens te plaatsen op het schild van nationale bewondering en waardering Daarvoor de Moederdag, welke in ge heel Nederland en ook in Vlaanderen wordt gevierd en welke thans ook voor Zeeuwsch-Vlaanderen is bepaald op Zaterdag 8 Mei In elk hart leeft de liefde voor de Moeder. Zij toch is het, die van het eerste oogenblik het kind omgeeft met haar liefde en teerste zorgen? zij is het, die de eerste wankele schreden leidt, de handjes leert vouwen en het af houdt van het boze en heenwijst naar het goede en edele. Maar wordt dat alles wel genoeg be seft en gewaardeerd Laten daarom allen in Zeeuwsch- Vlaanderen op Zaterdag 8 Mei Moeder vieren en huldigen, niet om haar tot voorwerp van openbaar vertoon te maken, maar door haar tot middelpunt te maken van liefde, waardering en |n zeer korten tijd weer op de been. „Vorig jaar had ik vreeselijke rheu- matische pijnen in mijn rug en ik was drie weken lang volkomen hulpeloos. Toen schreef mijn moeder mij, dat ik 15eslist Kruschen Salts moest probeeren. Ik kocht dadelijk een flacon en kan naar waarheid verklaren, dat ik binnen twee weken weer op de been was". Dit schreef ons Mevr. A. G. Wanneer Uw afvoerorganen niet be hoorlijk werken, zullen bepaalde afval stoffen het lichaam verontreinigen en klachten veroorzaken, als rheumatische pijnen, hoofdpijnen eet. Kruschen Salts is een onovertroffen middel om lever, nieren en ingewanden aan te sporen tot gezonde, geregelde werking. De „dagelijksche dosis" Kruschen houdt U frisch en opgewekt als nooit tevoren. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a f 0.40, f 0,75 en f 1.60 per flacon, tet op, dat op het etiket op de flesch, zoo wel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Mij., Amsterdam, voorkomt. (33) bewondering Allen verlenen daarvoor medewerking In de week van 1 op 8 Mei zij de leuze op alle scholen: „Kinderen, eert Moeder", „Kinderen, viert Moeder", „Kinderen, gedenkt Moeder", en Vader en kinderen zullen in die week kleine voorbereidingen treffen om Moeder op Zaterdag 8 Mei eens te verrassen en eens echt hartelijk te vieren. Kinderen, denkt aan den Moederdag op den 2e Zaterdag in Mei HET COMITÉ VAN DEN MOEDERDAG IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN Contact-Commissie Hanze Zondag vond in hotel „La Bourse" te Sas van Gent een vergadering plaats /an de contactcommissie van de Hanze m Zeeuwsch-Vlaanderen In verband met het feit, dat er nog al eens te veel personeele belasting wordt betaald, zal aan de afdeelingen worden medegedeeld, dat het diocesaan Hoofdbestuur daarvoor rapporten ver wacht via de contactcommissie om een georganiseerde actie te voeren Op den tweeden Zaterdag in Mei zal er voortaan ook in Zeeuwsch-Vlaan deren een Moederdag komen. Daartoe wordt overleg gepleegd met de Vrouwen bonden en de K J V., alsmede met de scholen De contactcommissie besloot bij het hoofdbestuur aan te dringen, actie te voeren tegen den steeds hooger worden den benzineprijs De voorzitters der Hanzeafdeelingen (en eventueel ook de secretarissen) zul len door het hoofdbestuur bijeen ge roepen worden op een studiedag in Juli a.s. om op deze wijze een kern te kwee ken van personen, die berekend zijn voor hun leiderstaak. Voorts zullen er studiebijeenkomsten worden georgani seerd vanwege de contactcommissie in Z. Vlaanderen R.K. STAATSPARTIJ Verkiezingsactie in Zeeuwsch-VI. Zondag a.s. wordt op het terrein van het klooster der Paters Maristen te Hulst een openluchtmeeting gehouden waarop als sprekers optreden de heeren Mr Dr Mes, de candidaat voor Zeeland voor de Tweede Kamer van de RK Staatspartij, burgemeester van Heinkens zand, F. Kindt uit Nieuw-Namen, Alb. Lockefeer uit Hulst en G. Goossens uit Sas van Gent Op 9 Mei a.s. vindt te Ter Neuzen een groote Landdag plaats, waarop het woord gevoerd zal worden door pater Mr de Beaufort WESTDORPE Tot ondervoorzitter van de Muziek vereniging Eikels worden Boomen al hier werd door deze vereeniging in haar algemeene vergadering benoemd de heer G. van Haelst Werkloosheid Aantal werkloozen 72 Burgerlijke Stand. Gedurende de week van 22-29 April 1937 Huwelijks-aangiften. Petrus Johannes Emilie Corveleijn, 34 jaar, wedn. van Johanna Cornelia Geleijn en Leonie Maria van Damme, 25 jaar, van Koe wacht Geboren Lia Leonie Camilla, dochter van Gustaaf Vernaeve en Madeleina Maria Leonie Bracke TER NEUZEN Volgens het in de onder leiding van mevr. van Rompii gehouden jaarverga dering van het Wit-Gele Kruis, alhier, door Mejuffr. Verbeke alhier uitge bracht jaarverslag bedaagt het aantal leden momenteel 306. Door de Eerw. Zr wijkverpleegster werden 3159 bezoeken gebracht, voor TBC 48 en voor zuige lingenzorg 378. Bij het consultatiebureau waren ingeschreven 83 kinderen (aan tal consulten 901) De inkomsten bedroegen f 1175,83, de uitgaven f 1194,63. De twee aftredende bestuursleden nl de heer E. van Hecke en mej A Verbeke, werden bij acclamatie herkozen Tot agent van politie alhier is be noemd A. Postma, te Meppel Burgerlijke Stand. Gehuwd. 21 April. Willem Wisse (van Goes) 30 jaar jm en Jozina Johanna Hamelink, 23 jaar jd. 22 April. Josephus Cornelis de Rijk, 25 jaar, jm en Antho- nia Janna Doorns, 23 jaar jd. Geerard Jan Meuleberg, 27 jaar jm en Janna Catharina Pijpelink, 23 jaar jd Geboren. 22 April. Pieternella Wille- mina, dochter van Jacob Landsmeer en Maria de Fouw. Overleden. 19 April. Laurent Paul van Oppen, 24 jaar, zoon van Paulus Adolph Petrus (overl.) en Sibella Good (won te Sas van Gent) 21 April Levinus de Fe ij ter, 54 jaar, echtg van Adriana Tanneke Huijssen (Tern Crt) Loop der Bevolking. In de afgeloopen week nebben zich in deze gemeente gevestigd: H G E Pateer, zonder, O 183 van Zaamslag J J van Hulle, fabrieksarbeider, Tho- lensstraat 103 van Philippine P A Rueck, comm Ned Loodswezen P 17 van Vlissingen A J de Bruijn, visscher, Klaassenstr 12, van Wijk auf Föhr R J v d Zee, bankwerker, Burg Geill- straat 32 van Ginneken en Bavel T M van Drongelen geb v Kerkvoort zonder, O 86, van Zaamslag Vertrokken: M van Beveren, dienstbode, Dekker straat 24 naar Zierikzee P A Jansen, dienstbode, Dijkstraat 62 naar Biervliet H Scheele, waterbouwk. opzichter Kanaalkade 95 naar Zaamslag S de Fouw geb Wagenaar, zonder, O 97 naar Hoek A F Daelman, koopman, Dijkstraat 8 naar Nijmegen J M Bouman, zonder, Axelschestraat* 87b naar Middelburg S C Luteijn geb Lijbaart, zonder Kanaalweg 13, naar Schoondijke E M van Overmeeren, dienstbode Westkolkstraat 8-10, naar St Nicolaar (B) J. J Wisse geb Hamelink, zonder Nieuwediepstraat 60, naar Goes E J J Lagendijk geb Ribbens, zonder Van Bovenstraat 49 naar Oostburg (Tern. Crt> HULS7 KENNISGEVING Met ingang van 1 Mei 1937 zal he. kantoor van den Ontvanger dei Directe Belastingen, Invoerrechten en Accijnzen te Hulst geopend zijn al volgt: 1 Voor betaling van directe belastin gen des Maandags, Dinsdags, Donder dags en Vrijdags van 9-12 en van 1-: 2 Voor overige zaken op alle werk dagen van 8%-12 en van 1-5, behalv. des Zaterdags van 8/2-12/2 Zondagmiddag is de 14-jarige M wonende te Hulst, toen zij met eenige familieleden per fiets naar Stoppeldijl terugkeerde, aangereden door eer; groepje fietsers. Zij viel en bleef eenig. oogenblikken op den weg liggen, doel is daarna weer doorgereden. Te Stoppeldijk aangekomen, werd zi echter onwel en is des nachts overleder Zaterdag jl had in de Ambachts school alhier de jaarlijksche uitreiking plaats van getuigschriften aan de leer lingen die met gunstig gevolg den drie jarigen cursus hebben doorloopen Het diploma werd uitgereikt aan d. volgende leerlingen Timmeren: 1 J Jonkheijm, Honteniss 2 J Strijdonk, Hulst; 3 C. Brandt Axel 4 P van Remoortere, St Janstèen; 5 J Neve, Hontenisse; 6 P Mattheijsen Hontenisse Bankwerken: 1 G de Schepper, Bosch- kapelle2 F de Thuije, St Jansteen; R van Laere, Hontenisse; 4 D Scheers Hulst; 5 P de Smit, Hulst Autoherstellen. 1 Jos Freijser, Hulst 2 Al de Nijs, Hulst; 3 G Willemstein Hulst; 4 K de Bleijser, Clinge; 5 Ivens, St Jansteen Schilderen. 1 L Anné, Hontenisse; 2 A de Koek, Hulst Voor betoonde vlijt en vorderingen waren door het Bestuur wederom eeni ge prijzen beschikbaar gèsteld. Zij wei4-1 den toegekend aan J v d Bogaert uit Hulst en Ph de Vree uit Terhole, ter wijl P Mattheijsen uit Kuitaart een prijs ontving voor getrouw schoolbezoek .Burgerlijke stand. Gehuwd. Joseph Aloysius Koemans, 24 j en Maria Sophia de Wilde, 22 j Geboren. Maria Amelia Anna van Remortel, huisvrouw van Emmanuel Joseph Marie Wentzler, dochter Overleden: Franciscus Schuddings, 65 jaar, ongeh. (Clinge) ST. JANSTEEN Schieting op de liggende wip bij CoKnefles Plegers, café Ve^dkin, op Zondag 2 Mei. Begin 3,30 uur SLUISKIL Vrijdagmiddag is de zoon van den voerman P. de G., alhier, onder zijn driewielskar geraakt en met gebroken been naar de RK verpleging overge bracht De vanwege het R.K. Huisvestings comité met medewerking van het Wit- Gele Kruis alhier, gehouden Paaschei- actie, bracht f 41,25 op In de jaarvergadering van Het Wit- Gele Kruis alhier werden tot bestuursi. gekozen de heeren van Unen, hoofd der RK school in de Zandstraat en Jos Eggermont, alhier. De voorzitter werd herkozen. In totaal waren 412 huisge zinnen per 1 Januari als lid ingeschre ven. Ook de bezoeken door de Eerw Zuster wijkverpleegster in 1936 afge legd, waren aanmerkelijk gestegen HONTENISSE Burgerlijke stand. Gehuwd. 2 April. Josephus de Rijk (van St Jansteen) 25 j en Sulma J de Brouwer, 29 jaar. 9 April. Josephus C Strobbe, 31 jaar en Anna M Ph Heijman 27 jaar Eduard 'van Kerckhoven, 26 j en Maria C Plat jouw, 21 jaar Geboren. 5 April. Eduardus Coleta Maria, zoon van Albertus A de Waal en Caesarina R de Gijsel. 6 April. Paul Jo sephus, zoon van Cerulus D. de Waal en Leonia M L Serrarens. 9 April. Maria Theresia, dochter van Theodorus A van Meelen en Bertha Ph Ivens. 10 April. Paul Louis Marie, zoon van Petrus L Everaert en Irène E. M. Herreman. 14 April. Johannes Franciscus, zoon van Augustus Danckaert en Martha J de Reijcke Overleden. 6 April. Amelia de Wilde, 65 jaar, wed van Fredericus E van Eerdenburgh. 8 April. Joanna van de La voir, 85 jaar, wed van Petrus J de Meijer. 14 April. Josephus Buijsrogge, 77 jaar, echtg van Anna C Neve Loop der Bevolking. Gedurende de eerste helft van April hebben zich in deze gemeente ge vestigd: J F Dobbelaer te Lamswaarde, van Vogelwaarde L M van Trappen te Terhole, van Vogelwaarde. M P de Brouwer te Terhole, van Vogel waarde M L Erpelinck te Walsoorden, van Vogelwaarde T Mahu te Kloosterzande, van Roosen daal J V Verschuren te Kloosterzande van Vogelwaarde T M Kotvis te Kloosterzande van Axel T Schieman te Kloosterzande van Axel L de Maagt te Terhole van Vogel waarde J C Jansen te Lamswaarde van Bergen op Zoom ACM Heijens te Kuitaart van St Jansteen M E M J Heijens te Kuitaart van St J ansteen M C H Heijens te Kuitaart van St Jansteen M M de Nijs te Walsoorden van So meren Vertrokken J P Kint van Kloosterzande naar St Niklaas (B) W Eijsackers van Lamswaarde naar Antwerpen (B) S J de Rijk-de Brouwer van Terhole naar Axel J Meeuwse van Kuitaart naar Ter Neuzen P M Meeuwse van Kuitaart naar Ter Neuzen H M Meeuwse van Kuitaart naar Ter Neuzen M H Meeuwse van Kuitaart naar Ter Neuzen L A de Waal van Groenendijk naar Etten en Leur

Zeeuwsche Koerier | 1937 | | pagina 7