Zeeuwsche Koerier 2 Vrijdag t April 193? Siste Jaargang Nieuws-Bijvoegsel van niek van de week U I L L E T O N IET DRAMA VAN HILLERHORST Provincienieuws binnenland. buitenland. sas van gent Hevige hoofdpijnen maakten haar hulpeloos. Nu sinds maanden geen pijn meer. westdorpe hulst ter neuzen B IT nieuwe Rotterdamsche Sport- Feijenoord is Zaterdagmiddag |l door den vertegenwoordiger M. de Koningin geopend. lenzine-prijs is met ingang 26 jl. met één cent per liter ver- Het eerste kievitsei. eerste kievitsei is ditmaal in gevonden door den heer J. Middelburg, die het, traditie- v, den commissaris der Koningin oden heeft. Roosendaal zijn Dinsdag jl. 75 che vluchtelingen aangekomen, Ie in Nederland gastvrijheid zal verleend. Irinselijk echtpaar is na een be- tn Rome te Monte Carlo aange- I waar het eenigen tijd denkt door Igen. et diamantbedrijf zal bij wijze oef voorloopig voor uiterlijk drie bn de 40-urige werkweek worden |rd ugkeer van het Prinselijke paar I verwacht in Hofkringen Prinses en Prins Bernhard omstreeks van hun huwelijksreis hier te erug. hteljjk drama te Vlijmen. .dagochtend om tien uur heefi een boerderij te Vlijmen een one drama afgespeeld, eenigen tijd bestond tusschen elieden D. een minder goede ing. Maandagochtend ontstond hi. van meening over een kleinig- Ït in een hevigen twist ontaard- reep zijn vrouw plotseling beet e haar in een vertrek, onder de ■ing, het huis in brand te zullen I Vervolgens liep hij naar de I waarna hij de staldeuren af in daarna de voordeur af te slui- ;rop heeft D. gevolg gegeven aan dreiging en het huis in brand n. Daarna ging hij naar den ier, waar hij door ophanging de aan zijn leven heeft gemaakt ■uur nam weldra een grooten om lan. De vrouw vluchtte naar de ijde van de boerderij, waar zij en gesloten vond. Door 'het ver van een raam heeft zij zich nog Hi veiligheid kunnen stellen en is hi ar zoon geloopen, die op korten van de boerderij woont, de brandweer ter plaatse kwam, Igeheele boerderij reeds een prooi mmen. Van den inboedel kon I orden gered. Later vond men |el verkoolde lijk van D. hijnt, dat de man al eenigen spronkelijke detective-roman door WILLIAM HOLT (Nadruk verboden) onkere kamer wachtte hij nog eeni Inblikken en opende toen zachtjes lm. Ook als iemand dit opmerk- pefde het nog geen argwaan te I. Zelfs als men hem in den tuin Indelen zou dit nog heel gewoon bn kunnen worden. Maar Roger Jh maar liever, dat men hem niet te. Voorzichtig ging hij naar en zag, dat het vrij donker was. lid zich dicht bij eenige boomen, Hen hem zeker van huis uit niet u en sloop langzaam den vrij tuin door tot bij het hek, dat n afsloot van den weg, die er Jiangs liep. Nu moest hij nog het rklimmen, maar hij deed dit elijk. Hij volgde het hek tot hij hoorde kuchen. Dat moest s zijn, die hem daar wachtte kuchte even. 3r- fluisterde een stem, u behoeft klimmen, vijf pas verder is een het is niet gesloten. volgde deze aanwijzing en vond tijd met het thans door hem uitgevoerde plan heeft rondgeloopen. Een aanwij zing daarvoor is, dat hij eenige dagen geleden zijn brandverzekering heeft op gezegd. (Maasbode) Te New-York is brand gesticht in een synagoge. Er werd voor circa 200.000 dollar schade aangericht. Onbekenden hadden op de muren van het gebouw groote hakenkruisen geschilderd. Bij Pittsburgh, in Pennsylvania, is een Douglas-passagiersvliegtuig te plet ter gevallen. De dertien inzittenden vonden allen den dood Rijksiandbouwwinterschool te Goes Aan deze inrichting werd o.m. be vorderd van de eerste naar de tweede klasse, de heer J. P. van Hoeve te Axel De brug te Vlake. Naar „de Zeeuw" verneemt, is de montage van de electrische bewegings- ïnrichtmgen en van de omvormer installatie ten behoeve van de spoor- en verkeersbrug te Vlake thans zoo ver gevorderd, dat in Mei a.s. het proef draaien zal kunnen plaats hebben. Poging tot moord en zelfmoord Maandag jl. is in het café van den heer J. Oostdijk-van den Acker te Selzaete een zekere vrouw M. de J., ge boren te Zuiddorpe, gehuwd met C. S., doch van dezen gescheiden levende, door B. de W. uit Selzaete met revolver schoten gewond. Men een doorboorde long is zij naar het Ziekenhuis te Sluis kil vervoerd. Een poging van de W. om zelfmoord te plegen mislukte. Hij is gewond naar een ziekenhuis te Gent overgebracht. In een dezer dagen te Hulst gehou den vergadering van de besturen der Vlassersvereenigingen te St Jansteen en Koewacht met het bestuur van den NCE., Kring Hulst, is een Commissie benoemd ter bestudeering van het plan om een warmwaterroterij op coöpera tieven grondslag op te richten. Tot onderwijzeres aan de lagere school te Goes is benoemd Mej. Dierickx. Burgerlijke Stand. Week van 22 tot en met 27 Maart 1937 Huwelijks-aangiften. 22 Maart. Reinhard Alders, 23 jaar, van Vlissingen en Palmyre Clarisse Kersbulck, 26 jaar. 25 Maart. Eduard van de Velde, 23 jaar en Maria Lataster, 27 jaar Overleden. 25 Maart. Augusta Maria Cecilia van Oppen, 51 jaar, echtgenoote van Arnoldus Johannes Kras. 24 Maart Felice Facchin, 29 jaar, echtgenoot van het poortje, dat inderdaad niet gesloten was. Hij duwde het open en bleef even staan luisteren, toen het op zijn heng sels knarste. Maar er was niemand, die dit hoorde. De advocaat verliet den tuin en deed het poortje achter zich dicht. Chamois stond tegen een boom. Alles in orde? vroeg hij zacht, Ja, zeker, antwoordde Roger, ik kon heel gemakkelijk weg komen, ik heb niemand behoeven in te lichten. Ook Frans van Beekum niet? Neen. Hij is u net voor geweest. Mij vóór geweest, wat bedoelt ge? O niets anders, dan dat geen vijf minuten geleden Frans van Beekum het huis verlaten heeft en door hetzelfde poortje naar buiten gekomen is. Onmogelijk. Toch is het waar En heeft hij u gezien? Weineen ik had hem bijna aange sproken, maar ik merkte bijtijds, dat u het niet waart En waar is hij heengegaan. Dezen kant uit, antwoordde de ander Maar wat denkt u daarvan? Ik weet het niet. Maar in elk geval is het goed dat ge hem nergens van gesproken hebt. Het is in dergelijke dingen het beste, niet te goed van ver trouwen te zijn. hoewel ik geloof, dat die jonge man niet tot het geslacht der schurken behoort Neen, antwoordde Roger, dat geloof ik ook niet. „Ik heb vroeger aan ontzettende hoofdpijnen geleden. Het scheen dan of ik niet meer zien kon en ik moest uren achtereen gaan liggen. Toen ried een tante mij aan, Kruschen Salts te pro- beeren. Dat deed ik en sinds maanden zijn die vreselijke hoofdpijnen geheel opgehouden". Mevr. M. W. Meestal is de oorzaak der hoofdpijnen het ongemerkt achterblijven in het lichaam van afvalstoffen, welke het organisme verontreinigen en de alge- heele gezondheid ondermijnen. Kru schen Salts verwijdert deze stoffen en voorkomt, dat ze zich ooit weer vormen, zoodat de hoofdpijnen voorgoed ver dwenen zullen zijn en tevens de oor zaak van verschillende andere aandoe ningen, als rheumatische pijnen e.d., welke kunnen ontstaan, wanneer Uw afvoerorganen niet behoorlijk werken, wordt weggenomen. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a f 0.40, f 0,75 en f 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoo wel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Mij., Amsterdam, voorkomt. (35) Emerence Prudence Selis (overleden te Ter Neuzen). Loop der Bevolking. Aangekomen. S. S. de Schoolmeester, dienstbode van Ter Neuzen D. C. de Fe ij ter, zonder beroep van Axel A. J. Colpaert, zonder beroep van Gent (B.) Chr. Donze en gezin, los werkman van Hoek R. C. Bogaert, landbouwersknecht van Waterlandkerkje F. J. Rademakers, slagersknecht van Vogelwaarde Vertrokken: A. H P Heyman, dienstbode naar Hontenisse E. de Vos, dienstbode naar Gent (B) Werkloosheid. Aantal werkloozen 106 .Burgerlijke stand. Gedurende de week van 25 Maart-4 4 April 1937 Geboren. Freddy Franciscus, zoon van Emile Antonius Adam en Maria Magdalena Goethals. Loop der bevolking Ingekomen: Maria van Waterschoot, van Vogel waarde Cyrillus Vervaet, van Axel Met ingang van 1 Juli a.s. is be noemd tot directeur van het post-, telegraaf- en telefoonkantoor te Hulst, de referendaris 2e klasse der PTT de Toch leek het hem heel vreemd, dat Frans van Beekum zoo laat nog zijn woning verliet en dat zoo stilletjes blijkbaar, omdat hij dit voor niemand weten wilde. Maar hij begreep nu al thans hoe het kwam, dat Frans zijn plannen aldus in de hand gewerkt had, door hem spoedig naar zijn kamer te loodsen en aan het samenzijn een einde te maken. Zwijgend liepen zij eenige minuten naast elkander voort. Toen vroeg Roger: En meent u, dat er kans bestaat, dat wij vannacht Frans van Beekum ont moeten' Ik weet het niet. Misschien geldt zijn late uitstapje alleen een bezoek aan zijn vader, die zich schuil houdt. En als die geen werkzaam aandeel neemt in de schurkerijen van van Wij de veld, dan zullen we verder ook met zijn zoon niets te maken hebben. Maar ja, als van Beekum senior wel meedoet, dan blijft de kans, dat ook zijn zoon een soort medeplichtige is en wij hen nog op on zen weg ontmoeten. Maar we zullen onze tegenstanders heusch niet zoeken, om hen in zoo groot mogelijken getale bijeen te vinden. Ik geloof tenminste, dat het verstandiger is ons een meer be perkt doel te stellen en te trachten op zoo kalm mogelijke wijze den detective te bevrijden. Dat lijkt me voorhands het eerst noodige. Natuurlijk kon Roger niet anders doen dan daarmee volkomen instemmen. Om de waarheid te zeggen, hij voelde zich jheer L 1VI van den Bergé, uit Tilburg Schieting op de liggende wip bij Cor- nelles Pieters, „Café Verdun" op Zon dag 4 April. Begin 3 uur stipt. Burgerlijke stand. Bevallen. M. (N. BÊoHnmae^t-Ver- straeten, zoon Overleden. L. M. Bogaert, 42 jaar, geh wonende te Clinge (B) Dezer dagen is de roeier bij het Neder landsche Loodswezen J. van den Heuvei in het wachtgebouw alhier plotseling ineengezakt. Een ontboden geneesheer constanteerde den dood door hartver lamming. De overledene laat een vrouw en vier kinderen achter Vorige week Donderdagavond is het 10-jarig zoontje van den landbouwer A. Dees D. Jz wonende langs het Kanaal, tusschen Sluiskil en Ter Neuzen fietsen de te water geraakt en verdronken. Burgerlijke Stand Gehuwd. 17 Maart. Johannis Jacob de Wilde, 35 jaar en Klasina Siereveld, 27 jaar Geboren. 13 Maart. Gideon, zoon van Jacobus Cornelis Oppeneer en Johanna Rosalia van den Berge. 14 Maart. David zoon van Hermanus de Jonge en Apolonia Adriana Servaas. 15 Maart Klara Jacobje Jacomina, dochter van Peter Kok en Jacomina Maria Johanna Moelker. 16 Maart. Remonda Augusta, dochter van Alfred August Goethals en Natalia Cornelia van Pienbroek. Margje, dochter van Jelle Bakker en Hiske Woord. Jan Gerard, zoon van Anthonie Geerard Meulenberg en Jacoba van der Have. 17 Maart. Joannes Henricus Ja cobus, zoon van Bernardus Johannes Schreuder en Johanna Maria Cornelia van der Velden 20 Maart. Wilhelmina Louisa, d van Johannes Cornelis Laurens Meeusen en Julma Seraphina van Waes. 22 Maart Johanna Sara, dochter van Willem Scheele en Maria van Hoeve. 25 Maart Levina, dochter van Jan Jacobus van Hoorn en Elisabeth Herrebout. 26 Maart Maria, dochter van Adriaan Cornelis de Rijke en Alida Cornelia de Blaeij. 28 Maart. Sara Margaretha, d. van Cor nelis Gerardus Ramselaar en Maria Elisabeth Schless Overleden. 12 Maart Cornelia Ca- tharina Kielman, 70 jaar, dochter van Constant en Francina de Bree (beiden overl. 18 Maart. Jean Baptist Doorns 83 jaar, echtg. van Jacoba Dieleman. 23 Maart. Willem Verduin, 62 jaar, echtg van Maria Doorns. 24 Maart. Felice Facchin (van Sas van Gent) 29 jaar echtg. van Emerence Prudence Selis 25 Maart. Jacobus van den Heuvel, 50 jaar, echtg. van Pieternella Janna Provoost. Cornelis Dees, 10 jaar, zoon van Abraham en Frangoise Jacomina de Feijter. 27 Maart. Alfons De Windt (van St. Nicolaas) 50 jaar. 28 Maart Gerardus Philippus Fe ij, 73 jaar, echtg van Leintje Blaas. Elisabeth de Kraker 81 jaar, wed. van Frangois Dieleman (Tern. Crt) Loop der bevolking, Gevestigd: J D Meertens, zonder. De Jongestraat 13, van Rotterdam tegenover den vreemde, met wien hi; nu samenwerkte, nog heel erg onzeker eigenlijk wist hij van den man niets en leverde zich blindelings aan hem ovei O, neen, hij geloofde niet, dat de man hem bedroog, maar toch wist hij werke lijk te weinig van hem om zich geheel aan hem te vertrouwen. Wie weet, in wat voor avonturen dat samenwerken met dezen Chamois hem storten kon en voor welke doeleinden de man hem misschien wilde gebruiken. Maar als hij eerst den detective wilde bevrijden en geen animo toonde, iets anders te on dernemen voor Rosch weer in vrijheid was, ja dan kon Roger zich daarmee uitstekend vereenigen. Want hij had immers den vreemdeling vertrouwd juist omdat hij alles wilde doen ten einde Rosch te redden. En nu had het heel aardig geklonken als de man naast hem gezegd had: dezen nacht zuller wij het geheele raadsel oplossen, zullen wij den baron ontmaskeren, den moor denaar gevangen nemen, enz. Maar blijkbaar was de man voorzichtig er wilde hij met vermijding van opzien of botsingen trachten den detective te be vrijden. Dat was precies wat Roger ver langde. Dan, antwoordde hij, moeten wij toch weten, waar hij zich bevind. Weet u dat? Ten minste, ik heb goede redenen om te gelooven, dat men uw vriend op een bepaalde plaats vasthoudt. En zijn we daarheen op weg? Ja, J H Th Horensma, zónder, Westkolkstr 2. van Amsterdam J de Pooter, landbouwersknecht, P 165, van Hoek P A A Molegraaf, zonder, Hoogsteeg3 van Zaamslag M de Jonge, zonder, Grenulaan 12 van Zaamslag A M Hertogh, religieuse, Nieuwe Kerkstraat 17 van H en L Zwaluwe P Laurens, kleermaker, Burg Geill- straat 9 van Aalsmeer J de Putter, zonder, Baandijk 28, van Biervliet JAP van Damme, zonder, Van Steenbergenlaan 48, van Hulst B J Lievens, schipper, Nieuwediepstr. 84 van Oosterhout J C Mesot, dienstbode, Nieuwstraat 5 van Graauw M A J de Rooij, bakker, Dekkerstraat 47 van Groede Vertrokken: P Platteeuw, assuradeur, Lange Kerk straat 48 naar Vlissingen Wed C Moerman geb Louwerse, zon der, Lange Kerkstraat 48 naar Vlis singen A B de Buck, bankwerker, Veldstraat 20 naar Westdorpe L M van Damme, dienstbode, Kanaal straat 12 naar Koewacht E J Hoefeijzers, dienstbode, Heeren gracht 13 naar Vogelwaarde C den Breker van Doeselaar, zonder, Bovenweg 49 naar Dordrecht P Baart, landbouwersknecht, O 218, naar Vogelwaarde F Eekman, werkman, Tholensstraat 20 naar Rotterdam S S de Schoolmeester, dienstbode, Nieuwstraat 17, naar Sas van Gent M E Reuneker, facturiste, Axelsche- straat 14 naar Goes G. de Bakker, grondwerker, Nieuwe Kerkstraat 43 naar Vogelwaarde J Leenhouts, zonder, Dekkerstraat 47 naar Groede J P de Regt, landbouwer, Axelschestr 113 naar Biervliet J W L van Doorn, procuratieh., Lange Kerkstr. 70 naar Kloetinge M R Graefsèhepe, zonder, Oostkade 23 naar JJjsseele P van Meerendonk, zonder, Zand straat 12 naar Ierseke H F L Wagner, expediteur, Westkolk- straat 52 naar Antwerpen J C van Cleemputte-de Meester, zon der, Donze-Visserstraat 6, naar Den Helder (Tern. Crt) hontenisse De heer G. Kas uit Groenendijk is benoemd tot administrateur bij de Coöp. Groenten veiling te Ter Neuzen Burgerlijke Stand. Geboren. 1 Maart. Godefridus Eduar- Jus Alphonsus, z van Arthur C Rade makers en Bertha M van Kerckhoven. z Mrt Petrus Johannes, z van Eduardus oaart en Liza E Joos. 4 Mrt Joseph us Jonstantinus, z van Josephus A Pou- wels en Rosalia C de Bakker. 9 Mrt Petrus Maria Joseph, z van Johannes Eöi de Cock en Augusta L Herwegh. 11 Atrt Rosalia Paulina, d van Alphonsus Kint en Maria A Dankaart Overleden. 10 Mrt. Josephus Bogaert, 60 jaar, zoon van Pie ter en Dorothea Verschuren. 11 Mrt Johanna Seij, 49 jaar, echt val? Josephus F de Waal. 13 En zullen we trachten daar binne te dringen? Zeker, de detective moet bevrijd worden. Zal het gemakkelijk gaan? De ander haalde de schouders op. Ik weet het niet, antwoordde hij, ik kan de omstandigheden ook niet voor zien. Maar we mogen zelfs niet voor ge weld terugdeinzen, want in ieder geval moet hij dezen nacht gered worden, anders geef ik voor zijn leven geen duit meer. U meent, dat men hem zou vermoor den? Ja, dat meen ik. Maar, riep Roger, dat ware toch al te verschrikkelijk en als u weet waar hij vertoeft, dan ware het toch verstandi ger de politie in kennis te stellen. Onze poging kan mislukken, nietwaar, en wat dan? De ander lachte kort. De politie te hulp roepen, ja, dat be- teekent hier de hulp van een burge meester, die een heel brave man is, maar een heel onhandige politiechef en de hulp van een of twee veld wachters, i-n deze zaak niet veel zouden uitrichten. Maar bovendien, wat zou het on" - - '"«Hipn het an ders ware en Schillerhorst een talrijk politienersoneel kende. Want waarvan zou ik m'n tegenstanders kunnen be schuldigen? (Wordt vervolgd).

Zeeuwsche Koerier | 1937 | | pagina 5