PU ROL M '^nd-mi^UJwcncien. (Volkomen gratis I Crisis-maatregelen Uit de Filmwereld Kroniek van de week s steil in de:z zontiel uitgtfl hi den) I edingsl t in malel voornaamste voorraadselementeti de suiker en het vet. De overtollige fcer wordt vooral opgehoopt in den r, doch men vindt er ingelijks in hart, de spieren en de ontluikende Ichtcel e vetstoffen zijn meer verspreid dan de" ker; zij vervullen een belangrijke ij hebben er meer dan eens nadruk gelegd, dat een duif, om zich te kun onderscheiden, spieren moet heb- spieren, hard als staal en ze- - :n, bestand tegen aanhoudende en Bdurige krachtsinspanning, et vet is onmisbaar om aan beide hschten te voldoen, maar het moet epast zijn met gepaste dosis en re- aatig de gelegenheid hebben te ver- iden onder den invloed der oefe- a-sen; aangezien het, zooals wij hooger h(Snaaiden, onrechtstreeks gedeeltelijk zeers«^racht wordt overgezet. Het toe fen van te veel vet en het gemi.» oefening brengen vetvoorraden te- die op de gevraagde krachtin- nning van een vlucht schadelijk in- |ken, daar zij het harmonisch spel spieren verhinderen en min of meer levensfuncties in den weg staan en ^mmeren l onderzoekingen van Dokter De- !e en zijn bevindingen omtrent de ngrijke rol, die de vetstoffen in het mejj lichaam vervullen, zijn te door- nd en te leerrijk om ze onvermeld |aten. voorbeeld neemt hij één gram ES. ontleding geeft deze: koolstof in mate, bitter weinig zuurstof en waterstof 'anneer men nu een vergelijking kt onder de hoeveelheden samen- nde vetbestanddeelen der eiwit- en en suiker, dan vinden wij, dat vetstoffen bet meeste koolstof en }lfdertij d het minst zuurstof bevat- in een gram vetstof in het bloed te randen zijn er altijd 3 grammen 2 J zuurstof noodig. de bloedvaten opgezogen. Maar dit geldt Welnu, om 1 gram zetmeel of suiker hier enkel voor weinig tijd, want de te verbranden is er maar V2 gram noo dig, juist genomen 535 milligram, en voor de eiwitstoffen 1.774 gram. Het vet is dus een uiterst rijk en uiterst ver dicht voedend bestanddeel voor het dier lijk lichaam, maar ook een uiterst moei lijk element om door het organisme vol ledig verbruikt te worden. Het is duidelijk en gemakkelijk ver staanbaar, dat de hoeveelheid ver bruikte vetstoffen, rechtstreeks in even redigheid staat met de vereischte krachtinspanning der dieren, en met den hoogen of lagen warmtegraad van de dieren Een duif, om reden van haar hoogen warmtegraad, alsmede om reden van overgroote spierkracht, die op sommige tijden van het jaar geregeld van haar gevergd wordt, zal dus een voedsel moeten hebben, dat betrekkelijk rijk is aan vetstoffen. Deze hooge warmte is het gevolg van hevige verbranding in de spieren, die verplicht zijn een groote krachtont- plooiïng te ontwikkelen tijdens het vliegen, 't Is in de ingewanden, dat de vetstoffen de onmisbare verterings- sappe'n vinden, die hun zullen toelaten m het bloed opgenomen te worden. Hier in vervult de maag een vrij onbeduiden- den rol; het zijn integendeel de inge wanden, die alles regelen, 't Is immers in de magere darmen, dat de vetstof fen tot een soort wit-grijzen brei ver vormd worden, met andere woorden, die het vet in uiterst kleine stofdeeltjes weten te verdeelen. Het is ook daar, dat de giststoffen' van den gal en van het alvleeschsap de vetstoffen scheikundig ontbinden en ze herleiden tot v^tte zuren en glycérine. De zoo bereide zelf standigheden worden in de aders en in ZAL IEDERE LEZER VAN DIT BLAD op eerste aan vraag van den bekenden kampioen APOTHEEK „SINT ELOOI" te GENTBRUGGE-bij GENT een uiterst leer rijk boek van 32 groote bladzijden ontvangen. Dit boek heeft voor titel „MODERNE DUIVENLIEFHEBBERIJ" en bevat in 't lang en in 't breed hoe ieder liefhebber zijn duiven moet koppelen en voorbereiden tot den kweek. Een speciaal hoofdstuk is gewijd aan den op- bk van schoone jongen. Verder wordt het modern spel, weduwschap, na- jlijk spel, trukjes, enz. enz. er in uitgelegd. Geschreven door een kampi- als Apotheek „Sint-Elooi" die in de drie laatste jaren 756 prijzen speelt, is wel de moeite waard. Het KOST U NIETS, niets meer dan den prijs van postkaart, om het aan te vragen. Indien U zeker- winnen wilt in de vluch- I beproeft dan de „Allernieuwste Speelmethode" die noch tijd, noch fale inrichting, noch onkosten vergt en verbazende uitslagen geeft. Een feplaar van deze methode is sinds 1 Januari gratis verpakt bij ^edere drie- bele doos „Colombine-Thee" van 15 Fr. Om de duiven gezond te houden, lorm te brengen is „COLOMBINE-THEE" onmisbaar. Dadelijke uitwerking! Jakkelijk en profijtig gebruik! Het eenigste produkt, dat door alle groote pioenen wordt gebruikt. Mits de uitgave van 15 Fr. komt U in het bezit: Jens, van een doos Colombine-Thee en tweedens, van een methode, die wel iubbel den prijs van 15 Fr. waard is. Stelt niet langer uit en vraagt heden een pak Colombine-Thee van 15 Frs. Te koop in alle apotheken en bij den (ider: Apotheek „SINT-ELOOI" te GENTBRUGGE-bij-GENT (België). al f is nu eenmaal niets aan te ver- Jren en het heeft weinig nut daar- te klagen. Geen verstandig mensch (het den kinderen aanrekenen, als I vader iets misdaan heeft. En al zal uw kinderen de toekomst anders dan deze zich liet aanzien, het zou ^sheid zijn te beweren, dat hun verwoest is. Ik heb de overtuiging, Safer, Frans èn uw dochters wilskracht verkkracht genoeg zullen bezitten feich een positie te veroveren en dat Jor hen een kalmen en rustigen (ïsavond zult kunnen genieten vrouw van Beekum schudde het als wilde zij te kennen geven I zij niet overtuigd was, maar toch de zij wel graag deze troostrede- en haar kinderen waren er Roger «baar voor, dat deze hun moeder |toesprak. Hij zat bij haar in den bij den haard en de anderen had zich wat teruggetrokken. Mevrouw Beekum boog zich iets tot hem J>ver en vroeg met zachte stem, als niet wilde, dat haar kinderen zou üJ||hooren, wat ziJ zeide: r,^^ar Frans zijn toekomst is toch kl vernietigd. Weineen, hij zal zich van den slag pellen, hij kan en hij wil werken I zal nog menige kans in het leven |fg.ren worden. maar zij is toch altijd voor hem Wren. per zag haar vragend aan, maar [zij antwoordde wist hij reeds, wat edoelde. oor !fz nota lever houdt onmiddellijk al de ver teerde vetstof deeltjes tegen, die in het bloed nog niet verbrand zijn. En het geen hij tegengehouden heeft, behoudt hij ook, want de lever maakt feitelijk de voorraadkas van het organisme uit. Evenals de vetstof deeltjes, houdt hij ook de suiker op, die beide ter ver branding zullen gebruikt worden als maag en ingewanden geen voedsel meer bevatten. Bij normale voeding kan de lever in zijn taak volstaan. Bij een te groote hoeveelheid van aanvoer is de lever in de volstrekte onmogelijkheid, alles op te houden. Het vet, waarmede de lever overbeladen is, wordt door het bloed medegevoerd. Enkel de cellen der bind- en spierenweefsels kunnen het bloed van deze medegevoerde vetstof deeltjes ontlasten, 't Zijn dus deze cel len, die zich belasten met het overtollige vet. Een duif, die te veel vethoudende gra nen ontvangt en waarvan de opgeloste en verteerbare bestanddeelen door doel matige beweging en oefening niet vol doende in de spieren verbrand worden, zal vadsig en lui blijven, juist omdat haar de twee voornaamste medewerken de elementen, de spieren en het hart. in hun regelmatige werking gestoord zijn; de spieren, die hun zenuwachtige bedrijvigheid verliezen en het hart, dat in zijn normalen gang verhinderd wordt en stoornis in den bloedsomloop komt verwekken. Zulke duiven zijn onbekwaam tot ze kere krachtsinspanning en zullen noolt in een schitterenden form komen. PAU. Dora Burton, zeide zij Was Frans dan met haar verloofd? vroeg hij. Neen, maar zij konden heel goed met elkander overweg. En zeker zou Frans haar ten huwelijk gevraagd hebben en zij had hem aangenomen. Nu is dat voorbij, al gelooft Dora niet meer, dat mijn man schuld zou hebben aan den dood van haar om, zij zou nooit trou wen met den zoon van een bankroetier, die voortvluchtig is. Of meent gij van wel? De advocaat aarzelde een oogenblik alvorens hij antwoordde. Hij voelde, dat deze vrouw niets liever hoorde, dan een tegenspraak van haar eigen bewe ring. Want zij mocht dan met den mond belijden, dat Dora Burton nooit met haar zoon zou kunnen trouwen, in haar hart vond zij natuurlijk, dat haar zoon, ondanks alles, de beste partij nog waard was. Zij zou het volkomen be grijpen, als Dora Burton van haar Frans zooveel hield, dat zij over alle bezwaren zou heenstappen. Maar als Roger zeide, dat dit ook zijn meening was, dan zou hij de arme moeder be driegen, want dat kon niet waar zijn. Ja zeker, Frans was een goede jongen, Frans van Beekum mocht men niet aanrekenen, wat zijn vader misdeed, maar neen, Dora Burton kon hem zeker haar hand niet reiken, daarvoor zou zij te trotsch zijn. En al meende mevrouw van Beekum dit ook, hield Dora werke- •5ik wel zooveel van dien jongen man? Zij konden het goed met elkaar vinden, Aan Nieuws uit Hollywooduit gave der afd. Publiciteit vau de N.V. Paramountfilm te Amsterdam,ontleenen wij het volgende DE ZWARTE KANT VAN HET FILM STER - ZIJN. De opnamen voor „Souls at sea". Het leven van filmsterren schijnt den meesten menschen zoo mooi toe, maar zoo nu en dan dringen er toch wel eens berichten uit de studio's tot ons door, die de zaken van een anderen kant la ten kijken. Niet lang geleden kwamen een aantal Paramount-acteurs en technici van een zeereis terug en hun toestand was min of meer deplorabel... Het betrof hier opnamen voor „Souls at sea", een groote zeefilm,die op het oogenblik door regisseur Henry Hatha way voor Paramount gemaakt wordt. In deze film komen prachtige opna men voor gemaakt aan boord van een schoener „Star of Finland" en het ma ken van deze shots ging niet zonder moeilijkheden. Gary Cooper en George Raft spelen de hoofdrollen en ze had den van deze trip door een ongemeen hevige orkaan niet terug maar dat beteekenae toch nog niet. dat zij elkaar liefhadden Mevrouw van Beekum wachtte nog altijd het antwoord op haar vraag Roger haalde de schouders op Ze waren nog niet verloofd, zeide hij, en u weet niet of zij elkaar liefhebben. Daarvan hangt toch in de eerste plaats af, welke beslissing Dora Burton zou nemen, indien uw zoon haar later toch ten huwelijk zou vragen. O, zij heeft zeker van Frans gehouden Maar u begrijpt, hij zal haar nooit dur ven vragen, tenminste als hij niet te voren heel zeker wist, dat zij hem on danks alles wat er gebeurd is, toch zou willen hebben. Weet u dat ook, mijn heer? Ik? vroeg Athur verwonderd, hoe zou ik- dat kunnen weten? Neen, het is waar, u hebt gelijk, al kent u juffrouw Burton, zij zal over iets dergelijks niet spreken. En evenwel, ik zou het zoo gaarne weten. Want u be grijpt, het gaat hier om het geluk van mijn jongen. Maar mevrouw, dat lijkt me toch te sterk uitgedrukt. Frans kan later zeker ook gelukkig worden zonder Dora Burton De moeder van Frans schudde het hoofd. Dat zegt u nu, omdat u zelf over tuigd bent, dat Dora Burton voor al tijd voor hem verloren is, zeide zij met een zucht van teleurstelling. Maar Athur Roger verzekerde haar, dat hij daaromtrent onmogelijk een overtuiging Richard Talmadge en zijn cameramen waren met het schip op 50 mijlen bui ten de Californische kust aan het werk maar de zee was dermate ruw en de storm van zoo'n kracht, dat men zich niet dan met de grootste moeite staan de kon houden. Talmadge vertelde, dat enorme bre kers over het schip sloegen en ieder,eer, tegen dek smakten. Het rollen van het schip liet geen der wouldbe zeelui ge zond! Iedereen was overtuigd, dat zee man zijn een speciaal vak is De litteraire Carole. Carole Lombard de Paramountster die op het oogenblik bezig is aan „Swing high, swing low" met Fred MacMurray: heeft een litteraire knobbel. Zij veran dert dikwijls iets aan haar rol, teneinde deze beter voor haar stijl geschikt te maken. Ook aan de dialoog van haar nieuwe film, die onder regie van Mit chell Leisen gemaakt wordt, heeft zij verschillende veranderingen aange bracht. Sterren ter leen. Paramount heeft haar acteur Ray Milland, die goede rollen in „De Jungle Prinses" en The Big Broadcast" speelde geleend aan Universal voor het maken van één film. In ruil voor Milland krijgt Paramount Mischa Auer voor de Dietrich-film „An gel", die door Ernst Lubitsch geregis seerd wordt. Verder krijgt Paramount als tegenprestatie Nan Grey voor „Years are so long". REGISSEUR WALLACE WEIGERT $50.000. Regisseur Richard Wallace, die zoc juist voor Paramount de film „John Mead's Woman" gemaakt heeft, is in een proces gewikkeld met de Transcon tinental Western Air. In Mei van het vorig jaar maakte Wal- llace en eenige andere Paramountmen- schen een vlucht naar Annapolis en bij Kansas City stortte het toestel neer zonder dat er iemand om 't leven kwam Wallace werd evenwel zoodanig gewond dat hij langer dan een jaar buiten ge vecht gesteld werd. Gedurende dien tijd moest Paramount de diensten van dezen belangrijken regisseur missen. Wallace heeft van de T.W.A. schade vergoeding geêischt en de maatschappij heeft nu een bedrag van $50.000 aange boden, teneinde het proces hiermee te besluiten. Wallace heeft dit echter niet geaccepteerd. (Vervolg van pagina 1) BUITENLAND. Een terugblik op de Leipziger Voorjaars-Messe. Volgens een uit Leipzig ontvangen mededeeling is de in het begin van deze maand aldaar gehouden interna tionale jaarbeurs bijgewoond door rond 263,000 bezoekers. Vergelijkt men hiermede het corres- pondeerende cijfer van het on gunstige voorjaar 1933, zijnde 107,034, dan blijkt in dit viertal jaren een aan merkelijke opleving van den handel te zijn ontstaan. Temeer daar het buiten landsche bezoek ongeveer in gelijke ver houding is verbeterd. Toen waren er 15.523 vreemdelingen en nu 31,684, waar van 2445 uit Nederland, dat na Tsjecho- Slowakije en Oostenrijk derde werd van alle buitenlandsche staten. Ook het aantal deelnemers is in de overeen komstige periode sterk gestegen, t.w. van 6417 tot 8893. De statistische ge gevens doen zien, dat deze Voorjaars- Messe tot de bestgeslaagde behoort in een lange reeks van jaren. Er waren ruim 900 buitenlandsche exposanten, die vooral grondstoffen als mede voedings- en genotmiddelen te koop aanboden. Daartoe behoorden Egypte, Algiers, Brazilië, Bulgarije, Griekenland, Yoego-Slavië en Roemènië, terwijl Italië, Japan, Hongarije, Oostenrijk en Tsjecho-Slowakije hoofd zakelijk met hun voor export bestemde eindproducten aanwezig waren. Het totaal van de deelnemende vreemde landen bedroeg 22 De eindindruk is, dat het verloop van zaken met de uiterlijke kenteekenen vrij wel in overeenstemming is geweest en dat ook de buitenlandsche exposanten alle aanleiding konden hebben tot te vredenheid, hetgeen trouwens door hen unaniem is verklaard. In de afdeelings rapoorten vonden wij ons land herhaal delijk vermeld bij de belangrijkste koopers. Het behaalde succes heeft in Leipzig optimistische verwachtingen doen ont staan omtrent de herfstbeurs, welke op 29 Augustus zal beginnen. De Tech nische en Bouwvak-Messe wordt uitge breid tegen het volgende voorjaar, ten einde dan verzekerd te zijn van vol doende 'plaatsruimte. De voorbereidende werkzaamheden hebben reeds een aan vang genomen. hebben kon, wijl hij immers van de om standigheden niet op de hoogte was. Hun gesprek hield vanzelf op, toen Frans naderbij kwam Mama neemt u vanavond weer geheel en al in beslag, zei hij. De conversatie werd nu weer algemeen en ook de bei de zusters van Frans namen er aan deel. Het waren een paar lieve jonge dames, wier lêvenslust wel getemperd werd door den ernst der omstandig heden, maar toch niet geheel gedoofd was. En zij waren niet ongevoelig voor de vriendelijkheid van Athur Roger, die werkelijk medelijden had met de arme meisjes. Begrijpelijkerwijze was het voor d meisjes een uitkomst, dat zij eens een avond bezoek hadden, want onder el kaar heerschte er een sombere stem ming. Misschien zou het dien avond dan ook vrij laat geworden zijn, en de ad vocaat zocht, na een blik op de pen dule geworpen te hebben, naar een gelegenheid om aan het samenzijn een einde te maken. Want het werd al gauw tijd voor hem om aan zijn afspraak te denken. Even onverwacht als welkom was het hem, dat zijn vriend vrij plotseling op stond en voorstelde er een einde aan te maken. Frans zeide, dat hij nog veel te schrijven had en dat hij ook meende, dat Roger erg vermoeid moest zijn en naar rust verlangde. Dit stelde zijn zusters erg teleur, hoewel zij dat na tuurlijk niet lietep blijken. Even na In deze rubriek worden zooveel mogelijk alle maatregelen beknopt vermeld, welke van regeeringswege in verband met de crisis worden genomen. Nadere bijzonderheden, welke ons door het jDepartement dienaangaande worden verstrekt, liggen te onzen ka.ntore voor abonné's ter inzage. Verschenen zijn de volgende crisis- publicatiën: 12 Maart. Steunvergoeding erwten en veldboonen. 13 Maart. Varkensprijzen. 17 Maart, Consumptiemelkregeling 1937-1938 18 Maart. Toewijzing- van kalveren, varkens en biggen HEEFT U IETS OP TE RULMEN? MET EEN KOERIERTJE RAAKT GE 'T ZEKER KWIJT. KOERiERTJES BIE DEN UW ARTIKEL OVERAI, AAN. PRIJS SLECHTS 50 CT. (VOORUIT BETAALD AAR). L tuurlijk weersprak Roger nietr, dat hij moe was en na eenige plichtplegingen bracht Frans hem naar zijn kamer. Die kamer lag gelijkvloersch, kwam met een paar openslaande ramen uit op den tuin. Roger kon waarlijk niet beter verlangen. Niets was gemakke lijker dan uit deze kamer ongemerkt in den tuin te komen. Het was dan ook geheel overbodig Frans in vertrouwen te nemen. Frans van Beekum trouwens maakte het afscheid zeer kort en ging spoedig heen. Als hij wist, wat ik van plan ben, zoo dacht de advocaat bij zichzelven, zou hij me niet beter hebben kunnen hel pen. Hij sloot de deur van binnen af en tastte :fc/en in zijn zak, waaruit hij een revolver haalde, dien hij nauw keurig inspecteerde. Want hij herinner de zich de waarschuwing van zijn nieuwen bondgenoot, hij vermoedde, dat de tocht, dien hij ging nodernemen, niet zonder gevaar zou zijn. Toen hij zich overtuigd had, dat zijn wapen in orde was, ging hij wat zitten wachten, want hij wilde niet dadelijk het licht uitdoen. Wel geloofde hij niet, dat men nog zijn gangen zou nagaan, maar toch achtte hij voorzichtigheid geboden. Hij wachtte dus nog een minuut of tien en draaide daarna het licht uit. Indien men het raam van zijn kamer ergens in het oog hield, zou men niet anders kunnen veronderstellen, dan dat hij zich te bed begeven had- (Wordt vervolgd).

Zeeuwsche Koerier | 1937 | | pagina 9