Crisis-maatregelen FEUILLETON HET DRAMA VAN SCH ILLERHORST Rechtszaken. Kroniek van de week Hdc ding over „De gouden Eeuw". De neer P. van Langeveide hield een ïnieiuing over „De gemeene gratie' aan ae hand van den leidraad Schrift- studie, door den bond uitgegeven. De verschillende functionarissen brachten hun resp. jaarverslagen uit. Daarna werden verschillende voor drachten gehouden, die zeer in den smaak vielen De agenda voor de op Dinsdag a.s. n.m. 1.30 uur, te houden gemeenteraads zitting luidt als volgt: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Mededeelingen. 4. Ingekomen stukken. 5. Goedkeuring wijziging begrooting alg. burgerlijk armbestuur 1936. 6. Benoeming lid der commissie voor het nazien der rekeningen en begrootin gen. 7. Vaststelling voorschotten aan bij zondere lagere scholen overeenkomstig art. 101 der Lager Onderwijswet. 8. Vaststelling kohier hondenbelasting dienst 1937. 9. Voorstel van Burg. en Weth. tot vast stelling van een verordening op de hef fing en de invordering van besmette lijke ziektegelden in de gemeente Zaam slag. 10. Voorstel van Burg. en Weth. tot wijziging van de begrooting dienst 1937. 11. Behandeling verzoek van K. de Kraker om vergunning tot het in exploi tatie brengen van bouwterrein 12. Behandeling verzoeken om tege moetkoming uit de gemeentekas op grond van het bepaalde bij art. 13 der L.O. wet 1920 13. Voorstel van B. en W. tot beschik baarstelling van een bedrag in 1937 voor extra hulp aan werkloozensteun B 14. Voorstel van B. en W. tot verlee ning van eervol ontslag aan mej. J. A. A. Smallegange als onderwijzeres aan de openbare lagere school 15. Voorstel van B en W om aan H A Klaassen onderhands te verhuren een gedeelte van de kaai aan de Margaretha .16. Omvraag. CLINGE. Burgerlijke Stand. Geboren. Simone Maria, dochter van Honoré Lambrechts en Bertha van der Heijden. Petrus Josephus, zoon van Jo- sepn Segers en Maria Sidonie Weemaes. Willy Petrus, zoon van Joseph Aerts en Augusta van Puyvelde. Gustaaf Andreas, zoon van Eduardus de Block en Maria Rottier. Guido Arthur Louis, zoon van Henricus van Boven en Dilina De Maeyer. Omère Charles, zoon van Ca- millus Verstraeten en Irma van den Branden. Overleden. Adrianus van Denderen 66 jaar, echtg. van Sophia de Nijs OSSENISSE De prijs van het tarwebrood is alhier van vijf en dertig ct tot veertig ct ver hoogd. AXEL Woensdag jl. heeft het echtpaar C van Bendegem uit de Ds. Jan Scharp- straat, alhier zijn 50-jarige echtvereeni- ging gevierd. Aan belangstelling heeft het uiteraard niet ontbroken Oorspronkelijke detective-roman door WILLIAM HOLT (Nadruk verboden) 18) Hij beloofde mij de bewijzen te geven Hij drong op gevangenneming aan om ontvluchting te voorkomen De baron haalde de schouders op. En zijn die bewijzen dan afdoende? vroeg hij Ik heb ze niet gekregen, bekende de burgemeester, mijnheer Rosch is op de een of andere manier verhinderd. Zoo en u is' voornemens misschien den man in verzekerde bewaring te houden tot tijd en wijle het dien mijnheer Rosch weer behaagt op te duiken? Neen, natuurlijk niet. Ik heb zooeven den veldwachter bevel gegeven den man weer vrij te laten Dat is tenminste verstandig, ant woordde de baron vrij hoog, maar u be grijpt, dat de man daar geen genoegen mee behoeft te nemen. Dat is waarlijk geen manier om een fatsoenlijk mensch tegen wien men niets, letterlijk niets weet, te behandelen De burgemeester zweeg even verlegen Deze dorpsautoriteit voelde zich tegen den baron niet opgewassen In de Onder voorzitterschap van den heer A. E. C. Kruijsse gehouden jaar vergadering van „Het Gftoene Kruis" werd in de plaats van den heer P. Ie Feber, die wegens gevordenden leeftijd ontslag had genomen, de heer A. P. Ie Feber tot secretaris gekozen. De heer A. van 't Hoff werd als bestuurslid her kozen Aan den scheidenden secretaris, wiens werk voor de vereeniging door den voorzitter in zeer huldigende bewoor ding werd herdacht, zal namens de vereeniging een dankschrijven worden gezonden. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat de wijkzuster in 1936 heeft gebracht 4670 gewone ziekenbezoeken en 1031 aan TBC lijders, daarenboven nog 361 aan zuigelingen en 117 andere bezoeken werden afgelegd, in totaal 6090 bezoeken Het jaarverslag van den penning meester, den heer L. P. Bakker, ver meldde over 1936 een batig saldi van f 870,10 Concordia. In de vorige week onder voorzitter schap van den heer J. Bumd gehouden jaarvergadering van de Harmonie „Con cordia" werden de jaarverslagen uit gebracht. De vereeniging telt thans 132 donateurs en 43 werkende leden. Het batig saldo van het instrumenten fonds bedroeg f 120 en dat van den ge wonen dienst f 4. De aftredende be stuursleden werden herkozen. Volksonderwijs In de bijna geheel bezette Centrum- zaai gaf de afdeeling Axel van boven genoemde vereeniging Vrijdagavond haar gewone jaarlijksche gezellige bij eenkomst, onder leiding van den nieuwen voorzitter, den heer C. Hame link. Na diens openingswoord zong het ,Volksonderwijs"-koor onder leiding van mej. Betty Wiechmann het beken de propagandalied van mej. Abrahamse en het „Wiegelied" van Mozart. Daarna was het woord aan Willy Derby, die met z'n veelzijdig program grooten bijval oogstte. Vóór de pauze hield de voorzitter nog een propaganda-rede. De harmonie „Concordia" gaf deze week voor leden en donateurs in „Het Centrum" zijn jaarlij ksche uitvoering. Behalve een onder leiding van den heer A. J. Schieman uitstekend vertolkt muziekprogram werd ook zang en tooneelspel geboden in den vorm van een „Ode van Axel" door een in Axelsch costuum gestoken paartje en het blijspel „Antje" (uit 't Deensch ver taald) De zeer talrijke aanwezigen hebben zich heel den avond kostelijk vermaakt KLOOSTERZANDE Door de tram overreden. Dinsdagmorgen is de 60-jarige land arbeider Jos Bogaert, ter hoogte van café „Delft" nabij Hengstdijk, vermoe delijk bij het uitwijken voor een auto, door een passeerenden Dieseltram der Z.V.T.M. gegrepen en op slag gedood Maar nu nam de advocaat het woord U hebt gelijk, mijnheer de baron, zei- de hij, wat de burgemeester deed is niet volkomen in den haak. Maar u zult be grijpen, dat het volstrekt zijn bedoeling niet geweest is iemand, wie dan ook onaangenaam te zijn. Hij heeft dadelijk naar den detective gezocht. Maar mijn heer Rosch schijnt vertrokken te zijn en is tenminste nergens te vinden. Ik heb ook geen inlichtingen kunnen geven waar hij is, maar ziende, dat de burge meester zich, doordat hij mijn vriend ter wille was, moeilijkheden heeft be rokkend, heb ik hem aangeboden mijn bemiddeling te verleenen Uw bemiddeling te verleenen? Ja, ziet u eens, u kunt natuurlijk voor uw bediende een klacht indienen. Nu zal dat natuurlijk wel geen bijzondere gevolgen hebben, de burgemeester kan erkenen, dat hij zich vergist heeft en daarmee uit. Maar hij vindt dat niet prettig, zooals u begrijpt. En nu heb ik hem beloofd te trachten u te bewegen de zaak maar verder blauw te laten Vergissen is menschelijk, waarom zou men achteraf over zoo'n vergissing zich druk maken. Het is maar de vraag, hoe men be diende er over denkt O ja, natuurlijk, maar ik twijfel toch heelemaal er niet aan of de man zal op uw aanraden zeker van iedere actie willen afzien. Baron van Wij de veld scheen zich even te bedenken Goed, zeide hij ten laatste, het is mis TER NEUZEN Burgerlijke stand. Gehuwd.4 Maart. Marinus Riemens, 21 j., en Catharina van Cadsand, 19 j. Geboren. 1 Maart. Norma Rosalia Ma ria, d. van Albert Petrus Marie de Rid der en Louisa Maria Lammens. 3 Maart Elisabeth Magdalena, d. van Marinus Moes en Elza Gerarda Claus. Louisa Maria, d. van Cyrille Adolf Bracke en Celina Anna Virginia Willems. 4 Maart Neeltje Henrietta, d. van Willem Antho nie Geensen en Neeltje Riemens. 5 Mrt. Pieter Jan Johannes, z. van Matthijs Fraanje en Wilhelmina Maria de Feyter Cverleden. 27 Febr. Joseph Fonteijn, 57 j. echtg. van Hendryetta Berendsen. 4 Maart. Anthonie Verlinde, 61 j. echtg. van Anna Jolijt. (Tern. Crt.) Loop der bevolking In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: H. Smit, winkelier, Vlooswijkstraat 58, van Rotterdam. J. W. Buis, loods, Burg. Geillstraat 42, van Vlissingen. H. DIK, brugknecht, Klundert. M. de Blok, dienstbode, P 72, van Vo gelwaarde. Vertrokken: M. de Koeijer, landbouwersknecht, O 183, naar Axel. M. Lataster, dienstbode, Dijkstraat 10 naar Sas van Gent. J. v.d.Wakker, Pater Capucijn, N.Kerk straat 24, naar Velsen. P. J. Lantsheer, zondêr, Noordstraat 78, naar Wemeldinge. A. v.d. Gucht, dienstbode, Dijkstraat 57, naar de Klinge. (B.). J. P. Bos, zonder, le De Feijterstraat 31, naar Amsterdam. H. de Witte, zonder, Veldstraat 17, naar Rotterdam. A. E. But, zonder, Noordstraat 6, naar Lokeren (B.) (Tern. Crt.) HULST Oostkade 13, Oudheidkundige Kring. Zaterdag 6 Maart jl. hield de oudheid kundige kring „De Vier Ambachten" MEER BUITENLUCHT EN ZON KRLK» IK DOOR RADION schien ook beter zoo. Dus de man is vrij gelaten? Ja, zeker, antwoordde de burge meester En u weet niets tegen hem, nu ja, behalve dan, dat de detective hem aan de een of andere misdaad schuldig oor deelde Ja en die moord op notaris Burton Maar m'n hemel, dat was toch een al te dwaze beschuldiging Dat heb ik hem ook gezegd, maar hij sprak met zoo groote beslistheid, dat ik daarvoor gezwicht ben Hm ja, voegde de advocaat er bij, hij heeft het mij ook verzekerd Zoo? Heeft mijnheer Rosch u er over gesproken? vroeg de baron, zich tot den advocaat keerend. Ja, antwoorde deze, dat is te zeggen, hij heeft me vertelt dat hij den dader van den moord op den notaris kende en dat deze gearres- steerd was. Maar hij vertel de me niet dat het een bediende van den Eikenhof zou zijn. Dat hoorde ik later pas van den Burgemeester. Mis schien zou hij meer verteld hebben, maar hij werd weggeroepen en is niet teruggekomen. En waar denkt u dat mijnheer Rosch nu is,ik zou hem werkelijk wel gaarne willen spreken. Want ik zou natuurlijk graag weten waarom hij die verdenking tegen een bediende van den Eikenhof heeft opgevat. Het een of ander moet hem op een dwaalspoor hebben ge bracht. alhier haar jaarlijksche vergadering Slechts een zeer gering aantal leden was tegenwoordig. Onder leiding van den waarnemend voorzitter, den heer de Jong uit Axel, werden de diverse agendapunten, zooals iaarverslag secretaris, rekening en ver antwoording penningmeester, waaruit bleek, dat over 1936 een goed slot van ruim f 100 aanwezig was, zonder op- of aanmerkingen afgewerkt. In plaats van den heer Veugelers, die de gemeente had verlaten, werd de heer de Vries, ontvanger der D. B. alhier, tot secretaris benoemd De aftredende bestuursleden werden allen bjj acclamatie herbenoemd. En kele leden brachten nog even de pro paganda voor nieuwe leden ter sprake Hieraan zal het bestuur zijn aandacht wijden. (D. v. N. Br. en Z.) Schutterssocieteit „St-Sebastiaan", Lokaal Em. Nijskens-Neefs, Schieting op de liggende wip op Zondag 14 Maart 1937. Begin om 4 uur Maandagvoormiddag is een met klompen beladen auto van den heer Zaman, alhier, geslipt en aan de buiten vest te water gereden. De chauffeur kon nog tijdig uit de cabine springen. Met een kraanwagen is de auto weer op het droge gebracht. De materieele schade was gering Burgerlijke Stand. Geboren. M. S Ph Strobbe, huisvr. van E. P Geensen, dochter Overleden. A. Cath. Boone, 70 jaar. echt. van P. A. van Hecke. GRAAUW EN LANGENDAM Burgerlijke Stand. Gehuwd. Leo van Huff el, 29 jaar en Angela Paulina van Vliembergen, 26 j. Geboren: Lucia Maria, dochter van Jacobus Aloysius Peersman en Albertina Maas. Overleden. Macharius van Passel, 70 jaar, echtgenoot van Paulina de Feber HONTENISSE Naar gemeld wordt, is de broodprijs ie Groenendijk met 2 cent per 12 ons /erhoogd In de jaarlijksche algemeene verga dering van de Boerenleenbank, alhier, werden als bestuurslid en lid van den Raad van Toezicht herkozen de heere.a A. J. de Nijs en H. J. van Wesemael De heer V. J. Borm hield lezing over „Het Vereenigingsleven". Burgerlijke stand. Geboren. Hubertus Jacobus Marie van Dorsselaer, zoon van Eugène J. en An gela F. Muller te Lamswaarde. Mathilda Apolonia Maria Verdurmen, dochter van Florent en Mathilda R. Buysrogge te Kloosterzande. Jacobus Everaert, zoon van Julius J. en Leonie Dankaart te Kloosterzande. Johannes Franciscus van Kampen zoon van Gijsbrecht J. en Ant je Courtin te Walsoorden. René Petrus Hulshout zoon van Gustave en Irma M Vanacker te Lamswaarde. Arthur Marie de Maat zoon van Augustinus en Maria Maria Mahu. Christina Mathilda Pau wels dochter van Desiderius A. en Rosa- Ja, dat zal zeker wel. Maar waar hij is, dat weet ik niet. Ik heb er geen iiauw vermoeden van. Hij zal echter we^ weer opduiken. Ik ben werkelijk ook nieuwsgierig naar zijn mededeelingen Nu, hoor eens, mijnheer Roger, moet me één ding beloven, als uw vriend weer opduikt, kom dan met hem naar den Eikenhof, of indien dit te veel gevraagd is, waarschuw mij. Ik zou hem werkelijk heel graag spreken Dat wil ik u graag beloven. Alleen maar, ik zal tot morgen nog in Schiller horst blijven, maar dan moet ik naar mijn kantoor in de stad terug. De ge schiedenis hier is wel zeer interessant maar u begrijpt O ja, natuurlijk, u hoort de oplossing later wel. Nu als uw vriend weerkomt voor u gaat Dan komen wij nog een visite bij u maken. In orde, zei de baron en zich tot den burgemeester wendend, vervolgde hij: We zullen er niet verder over spreken mijnheer Roger heeft gelijk; vergissen is menschelijk en eigenlijk heeft den detective hieraan meer schuld dan u. Ik zal mijn bediende wel zeggen, er ver der geen drukte over te maken. De burgemeester was heel blij dat het alles zoo afliep. Hij stond graag met den baron op goeden voet en hi; was den advocaat dankbaar, dat deze hem geholpen had. Het afscheid was beleefd, maar toen den baron Wijdeveld weggereden was, kon de eenvoudige burgemeester toch niet nalafcen met lia de Koning te Groenendijk. Overleden, Aloysius Pauwels te Groe: endijk, 46 j. echtgenoot van Dina de Dalme lie. Anna Maria Verschuren te Laiïr®ler waarde 69 j. echtgenoote van Corne! Vleeskens. bei ook trc Loop der Bevolking. Gevestigd. Johannes J. Baart te KIoq terzande van Wallaceburg (Canada Margareta A. Stallaert te Kloosterzandi van Venray. Aafje van Trappen te Rusl wat van Vogelwaarde. Augusta M.c Plat jouw te Lamswaarde van Rotterdam Agnes C. de Rijk te Walsoorden van St Jansteen. Edmondus Burm te Klooster zande van Wallaceburg (Canada) Pe trus J. van den Brande te Schuddebeur /an Graauw en Langendam. Adrian F. van der Slikke te Terhole van Bier vliet. Eduard Verschuren te Kloosterzai de van Terneuzen. In deze rubriek worden zooveel mogelij alle maatregelen beknopt vermeit welke van regeeringswege in verbar met de crisis worden genomen. Nader~3ia Y va lts rn 1 mi pe ko li: ar he Bin re to öiull EC 10 j bijzonderheden, welke ons door hl Departement dienaangaande worde] verstrekt, liggen te onzen kantore vocBvij ibonné's ter inzage. du el e Bi Ve Ff< ij fcV( crisii Verschenen zijn de volgende publicatiën 3 Maart. Visscherij op haring, spri of Makreel 6 Maart Steunvergoeding erwten veldboonen 6 Maart Prijzen van varkens bove net zoutersgewicht 10 Maart. Steun Suikerbieten Faillissementen. Het faillissement van M. Dielemal, Fr Norb dapk Vrpjc 7 j 8 Ka van oupe sa Poelstraat 24 te Sas van Gent, Curatd Mr. G. Tichelman, is opgeheven wegeBJ^ gebrek aan baten. Hi kw Qn Sport. Interland-voetbal .Vederland slaat Zwitserland met In den Zondag jl. gespeelden wedstrijjBf aeeft Nederland voor de vijfde maal „eigen terrein" van de Zwitsers wonnen en wel met 2-1 m (Vervolg van pagina 1) BINNENLAND. Tusschen Hoorn en Volendam is ei auto met vijf Volendammer visschi ce water gereden. Drie hunner verdroi ken. BUITENLAND. met Hm met foi pa met 25 t kle zijne be Prins Volgens berichten uit Spanje wordt toestand van de regeeringstroepen Maarid voortdurend critieker. De nati naiisten zouden belangrijke vordering! nebben gemaakt. Uit Amerika blijven onrustbarem Bou da eenige boosheid in den toon van z; otem op te merken: Die heeren van adel schijnen wel meenen, dat alles voor hen bukkeB m moet. Ais men een bediende van hen raai is het waarachtig alsof zij persoon! oeleedigd worden. Roger glimlachte. Hij begreep v Komen, dat de burgemeester zicheenii zins geraakt voelde en hij vond prachtig. Want het strookte met zi plannen. Hum, ja, zeide hij, u hebt daar get ongelijk aan. En bovendien het blij altijd nog de groote vraag, of die ma B^ voor wien de baron zich zoo interref seert, werkelijk onschuldig is. U meent? vroeg de andere Ik meen, dat het nog volstrekt nif uitgesloten is, dat de detective gek heeft. Maar in dat geval zou het te me onverantwoordelijk van hem zijn, hij weggebleven is. Als hij ten minste kon komen. Kon komen? U zegt dit op zoo vreefl den toon, wat bedoelt u, mijnhei Roger? Ik zal openhartig met u spreken, ken mijnheer Rosch al eenige jare ik ben langzamerhand ze^r bevjriei met hem geworden. Hij is iemand, d zijn taak zeer ernstig opvat en wiel resultaten tot heden werkelijk meer d schitterend wafren. Als "hij u dwo: dien man te arresteeren,dan had "oftSV] meer dan losse vermoedens tegen he |L hebb< no )d: da IBai ve: mi horst pe pa, moet geble plich En ■n blijk. B c u me dig 1 On Broi door den a lijd. ■Ma (e!li Ik roi r

Zeeuwsche Koerier | 1937 | | pagina 10