f25,- of f400,-? Crisis-maatregelen akker's Abdijsiroop Die GRSEP-aanvai i FEUILLETON HET DRAMA VAN SCH ILLERHORST Provincienieuw§ I De I get I fik I kw I b ei I te I ^ei „Een Iiad-toestel thuis, „Gezondheid in Ihv huis. 4 Sport •K HEB RADION VAAK HOREN LOVEN MAAR 'T GAAT MIJN VERWACHTING NOG TE BOVEN 1 wa I gei I I gel Techn. Bar. SMEDENBORGH, Postbus 394, AMSTERDAM. Giro NO. I273IO. 102 I hef I dis de Bokx. 26 Jan Cornells, zoon van Pié- ter Deurwaarder en Suzanna Jacoba Wieles. 29 Jan Hermanus Johan Nico- laas, zoon van Jan Cornells Verhoef en Debora Koster. 30 Jan Hendrik Jan, z van Jacobus Johannis Dieleman en Ja coba Scheele Overleden. 4 Jan Andries Dieleman, 86 jaar, wedn van Catharina Geelhoedt 8 Jan. Jan Pieter van de Veke, 67 jaar, wedn van Adriana Hendrika Stouthamer 22 Jan Pieter Marinus de Putter, 54 j., zoon van Jan (overleden) en Jacomina Haak. 24 Jan Pieternella Dees, 68 jaar, echtg van Leendert Willemsen. 26 Jan Jozias Willem den Beer, 4 dagen, zoon van Pieter Cornelis en Frangoise Jaco ba de Bokx J1 Zaterdagavond werd alhier onder groote belangstelling gehouden de alge- meene vergadering der varkensvereeni- ging „Onderlinge Hulp", welke ditmaal onder leiding stond van de vice-voor zitter de heer C de Jonge, daar de voor zitter, de heer A de Feijter, door een plotseling ongeval verhinderd was. Na opening door den waarnemend voorzitter en voorlezing van de notulen der voorgaande vergadering, die onver anderd werden goedgekeurd, werd re kening en verantwoording gedaan over het afgeloopen dienstjaar, waaruit bleek, dat was ontvangen f 778,24 en uitgegeven f 720,97, alzoo een goed slot van f 57,97, waardoor het bezit der ver- eeniging thans f 929,63 bedraagt De uitkeering voor gestorven varkens werd bepaald op f 0,35 per KG voor een vol jaar voor de zg groote en f 12 per stuk voor de zg kleine, nl beneden de 3 maanden De contributie werd gehandhaafd op f 2,50 per lid en per jaar, voor één var ken, evenals het éntréegeld op f 1,50. Eng zout, alsmede levertraan zal weder om beschikbaar gesteld worden. Het bestuursvoorstel, om art 34 a inzake het bodeschap te royeeren, werd aangeno men. Bij de gehouden verkiezinz wegens periodieke aftreding van de heeren P. Geelhoedt, J Verhelst en C Herrebout werden deze met bijna algemeene stem men herkozen, terwijl in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer C de Vo3, werd g/.kozen de heer Gl. de Bokx Jr welke allen hun her benoeming en benoeming aannamen. De waarnemend voorzitter sloot deze zeer gezellige bijeenkomst op de ge bruikelijke wijze. (Tern Crt). Duizenden hebben reeds vroeger de ver rassende werking van Akker's Abdijsiroop bij griep-aanvallen ondervonden. Door haar hoest-stillende werking, haar ziekiekiem- doodende eigenschappen, haar gunsiigen invloed op de borst, keel en ademhalings organen is de bekende, vanouds geprezen het beproefde hoest-geneesmiddel Verhóógde werking, door eenige nieuwe toevoegingen Verlaagde prijzen: f 0.75, f 1.25, f 2.- per flacon O/z) (17) In de KNVB-competitie behaalde Go Ahead het kampioenschap van het Oorspronkelijke detective-roman door WILLIAM HOLT (Nadruk verboden) 15) Athur Roger antwoordde ernstig: Ik lach volstrekt niet om dien goeden raad. Ik verheug me er over, dat als u in hen schurken ziet, u toch mij niet met hen gelijk stelt. Als ik alles vooruit geweten had, zou ik niet op me geno men hebben van Beekum te helpen. O, antwoordde zij levendig, ik heb de overtuiging, dat van Beekum in dit ge val meer slachtoffer is dan medeplich tige. En als u het zoo zoudt gaan be schouwen, zoudL u misschien heel nut tig werk kunnen doen en zouden wij bondgenooten kunnen zijn. Bondgenoot zijn met Dora Burton. Dat was het immers juist wat Athur Roger verlangde. Het verheugde hem zoo, dat zij hem anders zag, dan die anderen, dat zij er blijkbaar prijs op stelde, dat zij goede vrienden zouden worden. En welbeschouwd, waarom zou den ze dat niet zijn. Hij mocht en kon natuurlijk niet met haar medewerken als dat gaan moest ten koste van den Yader van Frans van Beekum, dien hij Öosten, PSV den titel in het Zuiden Het wereldkampioenschap in het hardrijden op schaatsen is gewonnen door den Noor Staksrud Er zou sprake van zijn, dat de voetbal wedstrijd Nederland-België op 2 Mei as. in Rotterdam zal worden gespeeld. „Corn-Boys" Sas van Gent Zondag jl is voor de „Corn-Boys" wel een bijzonder vruchtbare, of liever doel puntrijke dag geworden „Corn-Boys" 2 won haar wedstrijd tegen Hulst 3 met 7-0, terwijl het le Elftal van de Boys haar wedstrijd tegen „Hulst" 2 op haar slofjes met niet min der dan 9-0 won De „trouwe" supporters „op-den-dijk" hebben dit seizoen, waarlijk nog steeds niet van een nederlaag van de „Corn- Boys" kunnen genieten. De „belangstel ling van onder de boomen" zal op den duur nog gaan tanen Met deze overwinningen hebben beide elftallen van de „Corn-Boys" zich weer wat vaster aan de leiding van de le en 2e Klasse B gewerkt en zullen zij zich deze positie niet meer zonder slag of stoot laten ontfutselen De Terneuzensche Boys speelden vo rige Zondag tegen Axel 2 gelijk, waar door zij thans 7 punten op de Corn- Boys achter staan. Axel 2 heeft op de Corn-Boys een achterstand van 6 pun ten doch met 3 wedstrijden meer ge speeld, zoodat er van deze zijde geen bedreiging meer te verwachten is. Bres- kens heeft met 2 wedstrijden minder gespeeld een achterstand van 10 punten en wij gelooven niet, dat zij haar achterstand nog zal kunnen inloopen. In de 2e klasse B heeft „Corn-Boys" 2 op Breskens 3 een voorsprong van 4 punten, doch heeft 1 wedstrijd meer gespeeld. Breskens 3 vormt voor Corn-Boys 2 in deze klasse alleen een bedreiging Zondag a.s. staan de wedstrijden Breskens 2-Corn-Boys 1 en Breskens 3-Corn-Boys 2 op het programma Wij hebben zoo den indruk, dat het daar Zondag a.s in Breskens spannen zal Corn-Boys „let op U saeck"! (24) hulp beloofd had. Maar als nu werke lijk van Beekum eens meer slachtoffer was, als baron Wijdeveld een minder nobele rol in deze geschiedenis speelde. Aan hem had hij zich niet gebonden. Waarom zou hij dan niet hem eer als tegenstander gaan beschouwen? Was de baron werkelijk een misdadiger? De advocaat had zichzelf daarvan niet over tuigd, maar mocht hij geen groote waar de hechten aan de intuïtie van dit buitengewone meisje? Zij scheen meer dan hij te weten, van iets dat pleitte ten ongunste van de bewoners van den Eikenhof. Zij had bovendien Rosch ge sproken en de advocaat veronderstelde wel, dat Dora Burton haar waarschu wing grondde op bepaalde vermoedens Juffrouw Burton, zeide hij, ik wil niets liever dan uw bondgenoot zijn Maar U begrijpt, zoolang ik mij verbonden voel aan de van Beekum's en meende, dat u van oordeel waart, dat de vader van Frans een moordenaar was, kon ik u niet helpen hem te vervolgen. Als u echter den ongelukkigen man ook meer als een slachtoffer beschouwt, ja, dan wordt de situatie geheel anders Prachtig, zeide zij, maar mijnheer Roger, één ding moet u me nog ver tellen, die poging om over de grens te komen met dat ongelukkige meisje schijnt mislukt. Weet u ook wat er ge beurd is? Nu kijkt u dadelijk al weer bedenkelijk, u vreest, dat ik u uithooren wil. Maar ik verzeker u, dat het mij werkelijk niet meer om van Beekum te In deze rubriek worden zooveel mogelijk allé maatregelen beknopt vermeld, welke van regeeringswege in verband met de crisis worden genomen. Nadere bijzonderheden, welke ons door het Departement dienaangaande worden verstrekt, liggen te onzen kantore voor abonné's ter inzage. 12 Febr Steunvergoeding erwten en veldboonen 13 Februari Prijzen van varkens bo ven het zoutersgewicht (Vervolg van pagina 1) Overplaatsing Inspecteur van het Lager Onderwijs Bij Kon. besluit van 10 Februari 1937, is aan W F Smits, op zijn verzoek, eer vol ontslag verleend als inspecteur van het Lager Onderwijs in de inspectie: B. J A Stoopman, inspecteur van het La ger Onderwijs in de inspectie Goes, voordien te Ter Neuzen Zeeuwsch-Vlaamsche Tram Woensdag behandelde de Eerste Kamer het wetsontwerp: Vermindering van de vordering op de Zeeuwsch- Vlaamsche Tramweg Mij., gevestigd te Ter Neuzen, wegens rentelooze voor schotten voor den aanleg en het in ex ploitatie brengen van tramwegen in Zeeuwsch-Vlaanderen In antwoord op de bij deze gelegen heid gemaakte opmerkingen, zeide de Minister van Waterstaat o.a. De staat scheldt het grootste deel van het rentelooze voorschot kwijt. Doch de naam is misleidend. Deze trammaat schappij maakt geen uitzondering op den regel, dat zulke voorschoten geheel moeten worden afgeschreven. Boven dien brengen hier ook de aandeelhou ders een offer. Toen deze directeur tot zijn taak werd geroepen, was de finan- cieele toestand der maatschappij treu rig. Hij heeft ht^ar weer opgebouwd tot bloei. Doch daarna kwamen de crisis omstandigheden als voor alle tramwegen Spr. heeft geen reden, in te gaan op den eisch van ontslag van den direc teur. Het is aan de aandeelhouders, uit te maken, wie commissarissen zijn. Het is wel heel moeilijk voor de regeering, bezwaar te maken Wat de drie Zeeuwsch Vlaamsche maatschappijen betreft, Hulst-Walsoor- den is eigenlijk alleen met de Zeeuwschl Vlaamsche. Er is een commissie bezigl te onderhandelen over samengaan ookl met de tram Breskens-Maldeghem. Spri hoopt, dat de fusie zal tot stand komenl Wat het personeel betreft, is dezelfde! gedragslijn gevolgd als bij vorige, soort-j gelijke tramwegmaatschappijen. Op ini-J tiatief van den minister wordt een le-j geling bevorderd voor het ontslager. personeel. Ged Staten zijn voorts lotl een offer bereid, als de fusie tot standi komt. Met of zonder fusie acht spr. een regeling voor het personeel noodig. Het wetsvoorstel werd z.h.st. aange-| nomen. Tegen de N.S.B TRAMBOTSING TE AXEL Zaterdagmiddag omstreeks half twee| heeft te Axel een ernstig tram-ongeluk plaats gehad. Doordat een personen- tram de wissel voorbijreed, kwam deze 'n botsing met een goederentram met; het gevolg, dat vier personen min oi meer ernstig letsel opliepen. De mate- rieele schade was vrij groot Uit Sas van Gent kwam een diesel- electrische tram van de Zeeuwsch-Vl, Tramweg Maatschappij op den gewoneil tijd Axel binnen en zonder vertraging werd de reis naar Ter Neuzen voort-1 Wij zeggen niet, dat wij voor f 25, een bad-installatie leveren, die overal elders f400,kost. Maar wel zeggen wij, dat U na een bad in een Neptunus-badtoestel even schoon en frisch zijt, als na een bad in een badkamer van f400, Volgt het voorbeeld van zooveel anderen, die verbetering en behoud van hun gezondheid hebben te danken aan een regelmatig gebruik van het Neptunus-badtoestel. re m w: 01 ui w< zij mi Ki mi sci va be Gc be en de Za ho ble jei die sle zij: de tre op Ri< dei I I uit Iwei ver I sla I dei 7 hul I I rus Het toestel kost compleet incl. alle toebehooren slechts f 25,franco Uw huis, na ontvangst van het bedrag of onder rembours met verhooging der rembourskosten. Stort nog heden het bedrag op onze postgiro No. 127310, dan hebt U het toestel binnen enkele dagen in Uw bezit. 1 I voe I afli I hor I Net dig I eer der I zitt Dr doen is en als ik iets van u zou hooren, dat tegen hem gebruikt worden kon, dat ik daarvan dan zeker geen gebruik maken zou, omdat ik weet, dat dit niet fair tegenover u zou zijn O, ik vertrouw u volkomen, juffrouw Burton, maar ja, ziet u, eigenlijk bevind ik mij in een pijnlijke positie. Ik ben altijd bang, dat ik meer vertel, dan ik mag vertellen, want u begrijpt, ik wil geen verrader spelen Dora glimlachte Dat verwacht ik ook allerminst van u, maar ik dacht de geschiedenis van dat ongelukkige meisje O ja, natuurlijk, daaromtrent is mij geen geheimhouding opgelegd. Ja, zij zou met van Beekum -de grens over gaan Maar vlak voor de grens schijnt er weer een kink in de kabel gekomen te zijn. Weet u, het meisje is absoluut ontoe rekenbaar. Vlagen van volslagen krank zinnigheid, zegt de baron, wisselen af met perioden, dat zij volkomen helder van geest is. Enfin, op het grensstation heeft zij geweigerd verder mee te gaan. En van Beekum is veilig weer in het buitenland, maar het meisje is nog hier En weer ontvlucht? Ne^n, weet u, Frans was meegereisd en hij heeft voor haar gezorgd Frans? vroeg Dora eenigszins verrast Ja, het verwondert u toch niet, dat hij zijn vader helpt? Neen, maaroch, u zult om mij lachen, mijnheer Roger, als ik vertel, dat dit feit heelemaal niet past in mijn theorie Hé, wat? vroeg de advocaat op zijn beurt verwonderd, wat bedoelt u? Ja, ziet u eens, ik heb mij een eigen gedachte gevormd omtrent de misdaad, die er begaan is. Het is nog maar een theorie, maar ik meen toch, dat die niet zoover mis kan zijn. Maar als ik nu van u hoor, dat Frans van Beekum ook dat meisje kent en meewerkte om haar naar het buitenland te doen vertrekken, ja, dan moet ik mij vergist hebben, want ik weet goed, dat Frans een eerlijke jon gen is, die onder geen beding aan een schurkenstreek zou willen meewerken. Athur Roger kende Frans van Beekum ook goed en wist, dat dit inderdaad zoo was. Neen, Frans zou zeker niet zoo iets willen, hij kon het volkomen be amen. Toch deed het hem op dit oogen- blik onaangenaam aan dit Dora met zoo groote zekerheid te hooren zeggen. Zij moest dus wel een absoluut vertrou wen in Frans van Beekum hebben. En de advocaat dacht aan hetgeen de de tective hem gezegd had, dat Frans ver liefd was op Dora Burton. Hij had ook wel gehoord, dat die twee vermoedelijk een paar geworden zou zijn, als die ver schrikkelijke misdaad niet was voorge vallen. Hij vroeg zich af, of Dora Burton ook Frans lifhad en kwam tot de over tuiging, dat dit wel zoo zijn moest. Im mers, zij wilde ook geen oogenblik iets ten ongunste van Frans aannemen. Dora Burton zag hem aan. Zij scheen wel te bemerken, dat Roger's gedachten zich een oogenblik met iets anders be zig hielden. Meent u ook niet, vroeg zij, dat Fr am voc tot geen misdaad in staat is? U f Roger schrikte op O, neen, natuurlijk niet, dat zou hij nooit willen, zei hij eenigszins verward! Maar tegelijk voelde hij een jaioerschei ten pijn, dat Dora zoo van zelfsprekend! bre Frans van Beekum onschuldig achtte I the Hij kon haar dit natuurlijk niet zeg- dai gen. En toch scheen zij te voelen, dat I ge hij het minder aangenaam vond, dat I ma zij zoo geheel vertrouwde op Frans var j hee Beekum. Dit voelde Dora Burton ooi' 4 hjk werkelijk en de meening vatte bij haai 1 teg post, dat Athur Roger niet zoo gunstig I ver als zij dacht over zijn vriend. Zou zij l eer dan toch Frans verkeerd beoordeelen? I gij Zou hij werkelijk wel tot medeplichtig-1 heid in staat zijn. Maar zij had geer. 1 tijd om daarover na te denken, want er j werd aan de deur geklopt en de dienst bode diende mijnheer Rosch aan. Laat mijnheer binhenkomen, zeide zij tl Rosch keek verrast op, toen hij zijrlfl vriend den advocaat in de kamer aan- 4 zoc wezig vond. m "V Wel, zei hij na de begroeting glim-1 u 1 lachend, juffrouw Burton heeft waar-J J lijk geen klagen. Zij wordt van alle zij-jS scb den op de hoogte gehouden. En ik hoop» dat ge haar geen dingen hebt meege-j deeld, die haar theorie onderste bover.i hebben geworpen Dora riep verrast: Als ik niet betei^ wist, mijnheer Rosch, zou ik zwei dat u ons hebt afgeluisterd Afgeluisterd, weineen. Maar het ligfl heel voor de hand, wat ik gezegd heb.» Oól voc Kij ooi len zou

Zeeuwsche Koerier | 1937 | | pagina 6