„Gelukslanden postpapier Voor Uw Drukwerk f25, of f400,-? Drukkerij „De Zeeuwsche Koerier" „Een had-toestel lliuis, „Gezondheid in Uw huis. Provincienieuws KOOPT THANS ons Nieuwe Uitgaven Tel. 15. Sas van Gent. Dan zijt ge zeker, goed werk te bekomen en niet te veel te betalen. Techn. Bar. SMEDENBORGH, Postbns 394, AMSTERDAM. Giro No I273I0. 102 4e besteller S. zich haast de auto be vond, werd hij plotseling aangevallen door twee mannen, die hem een bijtena vocht in de oogen gooiden en hem te lijf gingen met een stok, waarmee de onverlaten hem op het hoofd en de imkerhand sloegen De besteller bleek voor geen kleintje vervaard te zijn en verweerde zich hevig tegen zijn aanvallers, die klaar blijkelijk de bedoeling hadden een dei postzakken, die zich in de auto bevon den, te bemachtigen. De aanvallers hadden geen succes; het gelukte hun niet den besteller te overmannen noch aan een postzak te raken De besteller maakte bovendien vee^ tumult en riep uit alle macht om hulp. Den beiden daders werd het toen te ge vaarlijk. Zij sprongen in een auto, die vlak in de nabijheid stond en reden ijlings weg, zoodat zij wisten te ont komen De auto, waarin zij vluchtten, was vermoedelijk een blauwe Chevrolet 1936 en genummerd H 5554 of H 5557 Als signalement van de daders wordt opgegeven een man van ongeveer 1,80 meter, gekleed in lichte regenjas met grijzen hoed; hij was glad geschoren en van middelbaren leeftijd. De tweede aanrander was ongeveer 1.70 meter lang en was op dezelfde wijze gekleed Wie inlichtingen omtrent de daders kan geven, wende zich tot den com missaris van politie der afdeeling B Alexanderplein 17 (Maasbode) (Vervolg van pagina 1) Voor het examen betontechnicus van het Zeeuwsch Technisch Instituut tt uoes slaagden de heeren: W. Arents te Vlissingen, A. Boone te Oostkapelle, W. Cornelisse te Bergen op Zoom, E J Kole te Wemeldinge, A P Maas te Kortgene en C. van Splunder te Scharrendijke De examencommissie bestond uit de heeren: W. H J van der Hooft, directeur der NV Zeeuwsche Betonmij te Kloetin- ge, Ir I van Sandick, civiel ingenieur te Goes, P. Goedbloed, inspecteur van Bouw- en Woningtoezicht te 's-Graven- hage, J v d Meulen Bosma, leeraar in de wiskunde te Goes SAS VAN GENT. De Carnavalsdagen zijn weer niet bijster door het weer begunstigd. De regenachtige, gure weersgesteldheid maakte het noch voor de deelnemers noch voor het publiek aanlokkelijk zich langer dan noodig was op straat op te houden. Desondanks waren er veel ge- maskeerden en ook vrij veel kijkers, óók van elders, getuige de file van auto's aan de Westkade. Het wil ons toeschijnen, dat ditmaal (vooral Dins dagsavonds) van de costuums bijzonder veel werk was gemaakt. Bij een straat verlichting, zooals te Sas van Gent, komt een en ander echter absoluut niet tot zijn recht en aangezien „de maan" ditmaal niet „door de boomen" scheen, ging er voor „buitenstaanders" (in den letterlijken zin bedoeld) veel van het effect der met zooveel moeite en kosten vaak vervaardigde fraaie costuums ver loren terenavond op den Eikenhof was, tege lijk met Rosch en mijn vriend heen ging, wilde ik hem volgen. Maar voor ik ging, heb ik baron Wijdeveld gezegd, dat hetgeen daar geschiedde mij zeer zonderling voorkwam. En dat ik wel aangenomen had van Beekum bij te staan, doch niet, op welke wijze ook, medeplichtig wilde worden aan hande lingen, die den toets der critiek niet konden doorstaan. U zult daaruit be grijpen, dat ik ongeveer dezelfde gevolg trekkingen maakte, die u zooeven ont wikkeld hebt. Baron van Wijdeveld maakte zich daarover echter niet boos. Hij antwoordde mij, dat hij volkomen begreep, dat het voorgevallene mij vreemd voorkomen moest en dat hij zich daarom genoopt achtte mij een ver klaring te geven. En die verklaring heeft mij bevredigd, ik hoop, dat ze het u ook doen zal Dora haalde even de schouders op als wilde zij zeggen, dat zij het wel eenigs- zins U~J*- Luister, vervolgde Roger, baron van Wijdeveld van Dalen had nog een oude ren broer, die al heel jong de wijde wereld introk en wiens levenswijze in zijn jonge jaren wel iets te wenschen schijnt te hebben overgelaten. Hij trouwde in den vreemde met een meisje beneden zijn stand en uit zijn huwelijk werd een dochter geboren. Dat meisje Wie weet, zet de PZEM!., uit wa&f- deering van een sterk gestegen electri- citeitsverbruik, ons een volgend jaar in een zee van licht! KERKBERICHT VAN HULST Zondag 14 Febr 6Y2 overleden ouders van dhr Joannes Taalman-de Plukker Aioysius van Helsland en Leonard Blommaert; 9 H Mis uit dankbaarheid; iO jaarg. dhr Petrus Clement Kouijzer Maandag 15 Febr 61/2 Philomena Jo anna Lossie, lid der H Familie; 7 mej Leonie Verdurmen en hare grootouders, 3 mevr Pohlman en fam Dinsdag 16 Febr 6Y2 voor eene over- .edene; 7 mevr Verdurmen-Broekaert; 3 dhr Petrus Franciscus de Nijs Woensdag 17 Febr 6Y2 dhr Petrus Menu; 7 Alma Justina Verberkmoes; 3 mej Maria en Elisa Haak en fam Donderdag 18 Febr 6V2 Weled Heer Norbertus Franc Verdurmen; 7 voor 3en overleden vader; 8 jaarg dhr Edu- irdus Joseph van Wesemael Vrijdag 19 Febr 6Y2 mej Maria van Mervenée en fam; 7 ter eere H Hart van Jezus; 8 dhr Bern Jac Voet, echt en kinderen Zaterdag 20 Febr 6Y2 ter eere O L Vrouw; 7 mej Clementina Coene en cam; 8 dhr en mevr Henri Maertens- /an Waesberghe Heden na de HH Missen vereering ier relikwie van het H Kruis; 2 uur Lof .net Lijdensmeditatie Dinsdagavond om 7 uur vergadering voor de Derde Orde, trouwe opkomst verzocht Deze week zijn het Vastendagen en Woensdag, Vrijdag en Zaterdag zijn het Quatertemperdagen, dus ook onthou- iingsdagen, zoodat op die drie dagen geen vleeschspijzen mogen gebruikt worden. Deze week 34 lesweek van den katech. t 416-433. Donderdag biechten voor de meisjes van 9-11 jaar met zelf plakkende enveloppen (iets nieuws en zéér gemakkelijk), een bloc met 100 bladen prima gelijnd en geper foreerd papier met tweekleurig toe passelijk dekblad en 100 enveloppen, wit met blauwe binnendruk, gebandeerd a 25 stuks met bandjes in de nationale kleuren, het geheel in een keurig uit ziende stevige doos met een in 4 kleuren bedrukt plat, waarop de wapens van Prinses en Prins. Prijs slechts f 1,- Ziet onze feestétalage BOEKHANDEL „DE ZEEUWSCHE KOERIER" SAS VAN GENT was nog niet meerderjarig. Maar het meisje was van een zeer vreemde en wilde natuur, zij haatte haar familie en tegen den tijd, dat zij het pensionaat zou verlaten, vluchtte zij naar de fa milie van haar moeder. Daar is zij ech- oer achterhaald, want de baron moest zijn rechten als voogd natuurlijk doen gelden. Toen heeft men haar op een andere onderwijs-inrichting geplaatst, wat ze scheen goed te vinden, maar om haar vreemd gedrag deed de bestuurder daarvan het verzoek, haar terug te nemen. Hij heeft het eerst de onder stelling geuit, dat het arme kind niet over normale geestvermogens beschikte. Zij is daarop in een particuliere zenuw inrichting verpleegd geworden, doch heeft van daar weer weten te ont vluchten. En een merkwaardige bij zonderheid is, dat zij bij haar vreemde ondernemingen steeds geholpen wordt door een knecht van haar overleden vader, een avonturier en zeer gevaar* lijken kerel. Het meisje is intusschen kort geleden meerderjarig geworden en het is noodiggebleken haar onder cu- rateele tp stellen, wat natuurlijk alleen kon, nadat meerdere psyachiaters haar krankzinnig verklaard hebben Maar wat heeft dit alles te maken met de geschiedenis die ons bezighoudt vroeg Dora Burton Een oogenblik nog, daaraan kom ik -do ^euoisuad qospuuiuogmq uao ut si direct. Het krankzinnige meisje verbleef gevoed, van haar bestaan heeft deop den Eikenhof, zij wist haar ver familie hier pas vernomen, dadat haar pleegster te ontkomen. En haar vlucht ouders overleden waren. Toen kwam zij was voorbereid, want de avonturier, die onder voogdij van haar oom, want zij haar zoo dikwijls geholpen had, zwierf Alle Boeken en Tijdschriften zijn verkrijgbaar bij den Boekhandel van „DE ZEEUWSCHE KOERIER" Verschenen is het verslag over het dienstjaar 1935 van den Keuringsdienst van Waren in het gebied Goes Pater Pro onder de werklieden door Adro Xavier, uit het Spaansch door Fr. Edw. Petersen, met een inleiding van Pater Dr. Jac van Ginneken S.J. Verlucht met 22 illustraties Uitg. A. N. Govers NV. Den Haag De uit zijn vaderland verbannen Spaansche J^suïet, Pater Adro Xavier, 'geeft in dit boekje een aangrijpende schets van zijn ordergenoot, pater Mi guel Pro, die eenige jaren geleden op onbewezen beschuldigingen zonder vorm van proces in Mexico op bevel van Calles werd doodgeschoten. Treffend schetst de schrijver aan de hand van authentieke gegevens de bovenmensche- lijke opofferingen van dezen martelaar om zijn vervolgde landgenooten ie hel pen en speciaal zijn zegenrijken arbeid Wij zeggen niet, dat wij voor f25, een bad-installatie leveren, die overal elders f400,kost. Maar wel zeggen wij, dat U na een bad in een Neptunus-badtoestel even schoon en frisch zijt, als na een bad in een badkamer van f 400, Volgt het voorbeeld van zooveel anderen, die verbetering en behoud van hun gezondheid hebben te danken aan een regelmatig gebruik van het Neptunus-badtoestel. Het toestel kost compleet incl. alle toebehooren slechts f25,franco Uw huis, na ontvangst van het bedrag of onder rembours met verhooging der rembourskosten. Stort nog heden het bedrag op onze postgiro No. 127310, dan hebt U het toestel binnen enkele dagen in Uw bezit. in den omtrek van het kasteel. Hij is het geweest, die Rosch in gesprek met het meisje aantrof, die niet anders kon meenen, dan dat Rosch haar bewaakte en haar vlucht verhinderen zou en hij heeft hem neergeslagen Van wien weet men dat? Van het meisje zelf, want haar vlucht is niet gelukt. Men was haar dadelijk gaan zoeken en overviel de vluchte linge en haar gevaarlijken helper De man, die den detective van ach teren aanviel? Ja, De kerel had een slim plan opge- gezet, hij had een pas voor de krank zinnige bij zich en een pas voor hem zelf. Die heeft hij moeten achterlaten. En toen is op den Eikenhof besloten, dat dit een prachtige kans was om van Beekum weer weg te krijgen. Het meisfe, dat men naar een buitenland- sche inrichting wilde sturen, toonde zich willig om met van Beekum mee te gaan. En men besloot, dat zij dadelijk samen zouden wegreizen. Een vreemd verhaal, zeide Dora Dat geef ik u gaarne toe, juffrouw Burtcyn, maar de geschiedenis, hoe vreemd die klinke moge, is gelijk ik u gezegd heb Is u daarvan werkelijk overtuigd? Ja Gelooft u dan werkelijk alle leugens, die de baron wijs maken wil. Ik heb den man, van wien sprake is, zelf ontmoet De man, die den detective neersloeg? Ja en die het meisje wilde helpen ontvluchten. Men heeft hem gevangen genomen en een overeenkomst met hem gesloten. Hij begreep heel goed, dat men hem thans in de macht had en hij voelde er niets voor om aan de politie te worden uitgeleverd. Dus was hij te bewegen tot de belofte, dat hij voortaan de krankzinnige met rust zou laten en op die voorwaarde is hem de vrijheid hergeven En keurt u die transactie goed? De advocaat aarzelde even. Als ik te beslissen had, zou ik niet aldus gehandeld hebben, zei hij toen, maar dat was niet het geval. Men heeft mij alleen dit alles verteld, om dat ik evenals u, diep wantrouwen be gon te koesteren. En men heeft mij in ieder geval dit bewezen: dat men aan den aanslag op Rosch op het kasteel niet schuldig is. Wel heeft men van die ellendige geschiedenis gebruik gemaakt om mijnheer van Beekum weer weg te krijgen. Ik wil u dit wel zeggen, dat ik het te voren heb afgeraden. Van Bee kum kwam hier weer terug met de goede intentie zichzelf vrijwillig aan te geven. Hij is niet de moordenaar van uw oom, hij wilde zichzelf van die be schuldiging vrij pleiten. Maar andere invloeden hebben hem daarvan tot mijn spijt terug gehouden. Dus u meent ook, dat van Beekum aan die misdaad althans onschuldig is? J a En dat hij door zijn wegblijven den schijn op zich laadt, dat hij er wel van weet? Dat is het vanzelfsprekende gevolg. Terwijl zijn vriend de baron hem dit aanraadt? Ik heb, meen ik, den baron niet ge noemd Neen, maar hij is het, die van Bee kum bewogen heeft weer heen té gaan, die hem de vlucht gemakkelijk maakte. Hij speelt in deze geschiedenis een zeer vreemde rol Maar daar gaat het thans niet over. Ik begrijp nu, mijnheer Roger, waarom u meenen kunt, dat de familie op den Eikenhof zich tegenover mijnheer Rosch niets te verwijten zou hebben. En ik ben u dank schuldig, omdat u op mijn verzoek zoo spoedig daarheen ge gaan zijt om voor onzen detective te doen wat u kon. Maar, mag ik u een raad geven? Een raad geven? vroeg de advocaat ietwat verwonderd Ja. Maa'k u Jos van die menschen op den Eikenhof, uw taak kan het niet zijn misdadigers te helpen. Maar juffrouw, ik Ja, ik weet wel wat u zeggen wilt, mijnheer Roger. U is een man van er varing, u meent in die dingen op uw eigen oordeel te kunnen vertrouwen. En misschien glimlacht u om mijn onnoozel heid. Maar heusch, al ben ik slechts een onervaren meisje, ik voel bij intuïtie, dat het voor een eerlijk man noodig is voorzichtig te zijn met die lieden op den eikenhof (Wordt vervolgd).

Zeeuwsche Koerier | 1937 | | pagina 9