Volkomen gratis Het Financieel Nieuws- en Uitiotinosblaci. „ZGOuwsch-Ad^BrltBntïobÊad" „DE SPIE" Duivensport i RECLAMEONTWERPEN PAKKENDE TEEKENINGEN ADVERTENTIE CLICHÉ ETALAGE ENZ. Firma Gebrs* SIEPF^AN - t«i. iw. - GOES K K Eekman, dienstbode, Tholens- raat 20 naar Rotterdam G E Bouman, secretaresse, Axelsche- raat 87b naar Middelburg L v d Velde, zonder, Noordstraat 43.. aar Hoofdplaat A A Steijne, dienstbode, Noordstraat 2 naar Zaamslag j de Ruijter, beurtschipper, Dokweg 0, naar 's-Gravenhage E Rutters, zonder, Landstraat 9, naar ontenisse J Zonnevijlle, assist.-huishoudster em,-ziekenhuis, Scheldekade 45, naar s-Gravenhage (T.C.) HENGSTDIJK Naar gemeld wordt, had de wed Ed Verschueren-Rosseel te Hengstdijk de zer dagen het niet onaardig buiten kansje op een twintigje in de Neder- landsche Staatsloterij de f 100,000 te trekken. Als curiosum vernemen we, dat de uitbetaling van het bedrag (f 5000) juist op haar 65sten verjaardag door de Hilmij geschiedde KUITAARD. Woensdag jl had de 28-jarige motor en rijwielhersteller Jos Leenknegt uit Kuitaard, (wonende te Hengstdijk) bij het beproeven van een door hem her stelde motor het ongeluk, door de glad heid van den weg te slippen. Hij wam daarbij zoo ongelukkig terecht, dat hij een beenbreuk en een zware hersen schudding opliep. In bedenkelijken toe stand is hij naar huis vervoerd. HONTENISSE Burgerlijke Stand. Geboren: Anthonie Dronkers, zoon v Anton en Maria ten Kate Lode wijk de Waal, zoon van Josephus en C Kint Jenny A Goossen, dochter van Jacob en R de Wolf Gehuwd: Willem Lourens, 27 jaar en M Boogaart, 23 jaar Overleden: C de Waal, 71 jaar P Struylaert, 81 jaar Loop der Bevolking. Gevestigd: Johannes Neve te Lams- waarde van Aalst BA Roels te Kuitaart van Medemblik; A van Damme te Lamswaarde van Rotterdam; M Neve te Walsoorden van Rotterdam; C Grift te Groenendijk van Etten en Leur; E Rutters te Walsoorden van Ter Neuzen Verdachtmakingen èn beschimpingen. Doch, dat men zich hier niet vergisse, de kwaal is ernstiger dan men wel bij een eerste opzicht zou kun*en ver moeden, omdat zij bij de duivenlief- nebbers zelf en niet bij de hoofdleiding eener maatschappij, een toestand heeft geschapen, die aan dezelfde familie der ongehoorde ikzuchtigheid verbonden is. Onder drang der menigte is een maatschappij soms verplicht maatre gelen te nemen, die haar tegen de borst stooten! De keuze en vrijheid wordt naar ontnomen. Voor de maatschappij in dit geval is het een kwestie van leven of dood. Van de twee kwalen wordt dan maar de minst ergste gekozen en besluiten worden uitgevaardigd, die soms en ,n de meeste gevallen nogal ver van den sportieven weg afwijken. Spijtige uitsluitingen moet men der wijze zien gebeuren om een geest van ikzucht en eigenzinnigheid, die wel eens door enkele heethoofden wordt aange vuurd en aldus een maatschappij in de stevigste harer grondvesten aan het wankelen brengt. Wij kunnen gemakkelijk begrijpen, dat een maatschappij in sommige ge vallen den toegang tot een vlucht tot zekere grenzen moet bepalen! Maar, dat sr dan binnen die grenzen personen worden uitgesloten om te sterk spelen, staat weinig in het teeken der sportieve broederlijkheid. 't Is een feit, dat zoo schreeuwend onrechtvaardig is, dat ieder rechtge aard liefhebber het zich tot een schande zou moeten aanrekenen de beweging aangemoedigd of ondersteund te heb ben. Liefhebbers aanvaarden tot de prijs kampen omdat men hen gemakkelijk hun centen kan uitwisselen; andere weigeren omdat ze de „baas" zijn, zal wel niet in den smaak vallen van recht- eaarde lieden. Wij weten wel, dat het ideaal li^t bij le groote dichte agglomeratiën, waar iuizenden en duizenden duiven kunnen /ereenigd worden en dit met kleinen omtrek. Doch, evenals vele idealen, Rond. de belangrijke kwestie van de uitsluitingen in duivenliefhebberij. Wat al inkt werd niet verspild aan dt kwestie van de uitsluitingen en mei recht en reden. Gewoonlijk gaat het er in onze lief hebberij zoo toe: Speeit men goed, men wordt benijd, speelt men sterk, men wordt uitge sloten en hebt U het ongeluk van slecht te spelen, welkom vrienden, brengt Uw centen maar! Zoo gaat het er niet alleen toe hiei of daar op een paar buitengemeenten, maar overal en zonder onderscheid! Over de kwestie van de uitsluitingen zijn de oordeelen ten zeerste uiteen loopend. Soms worden maatschappijen recht streeks en onmiddellijk in het gedrang gestooten en den speelbal van hatelijke heer Rosch. Goed dan, juffrouw, ik zal ronduit spreken. Ik vrees, dat uw tante voor morgen die papieren vernietigen zal. Maar dat is, dat is waanzin, zooiets moogt u niet zeggen. Men zou er zoo waar uit kunnen opmaken, dat u mijn tante beschouwt als, als een medeplich tige van den misdadiger, die bij het vernietigen van die papieren belang zou kunnen hebben. Ik kan heusch niet toé staan, dat u zoo iets insinueert. Ik ben heusch boos op u. Het gaat werkelijk alle perken te buiten, hoe durft u zoo iets te insinueeren. En hoe durft u mi, voorstellen, dat ik mijn tante zoo zou bedriegen. Mijnheer Rosch, u moet werkelijk dien hevigen slag, dien u op het hoofd gekregen hebt, nog niet te boven zijn, anders zoudt u mij en u zelf dit bespaard hebben. Dora Burton was oprecht boos verontwaardigd, maar Rosch bewaarde zijn kalmte, al scheen hij zoo'n uit barsting niet verwacht te hebben. En toch, zoo antwoordde hij, zou u dan iets anders willen vragen. Tracht uw tante te bewegen, dat zij vanavond nog die papieren onder uw bewaring stelt. Gebruik welk voorwendsel ge wilt om dat van haar gedaan te krijgen. Maar ik begrijp niet U zult het later begrijpen. Op dat oogenblik werd aan de kamer deur geklopt. Een dienstmeisje trad binnen. Wat is er? vroeg Dora Burton en ik blijft dit, bij enkele bevoöicieeligrië "uit zonderingen, een onbereikbaar iets. En als wij dan nog hoeven rekening te houden met den treurigen toestand, die hier en daar heerscht door de tal rijke duivenvereenigingen, die als padde stoelen uit den grond rijzen, dan is men wel noodzakelijker wijze gedwongen, breed'er deuren open te zetten om een fatsoenlijk getal duiven bijeen te krijgen Een breeder omtrek zegt: bevoordee- liging van den eenen kant tegenover den anderen en moeilijker controol op dui ven en constateurs! De liefhebbers zelf zouden beter de toestanden moeten begrijpen. Samen werking alleen en min verdachtmaken- de kritiek, zijn het eenige redmiddel! Zoolang deze toestanden voortduren zal de duivenliefhebberij talrijke scheurin gen kenen en zullen de vluchten meer en meer ontaarden in vluchtjes met nagenoeg 100 a 200 duiven! Men kan ons opwerpen, dat wij tegenstander zijn 7an alle kritiek! In geenen deele! Maar de kritiek moet gegrond, gezond en openhartig voorgedragen worden, geen loensche doenwijzen, geen onder- duimsche knoeierijen om iets te vloeren en den dieperik in te stooten, wanneer men zich onmachtig voelt het inge richte door een doelmatiger instelling te vervangen. Is kritikeeren gemakkelijk, het „doen" is een ander paar mouwen! En men mag ook niet altijd den splin- willen zien in het oog der leiders, als men zelf een balk in zijn eigen oog te verschuiven heeft! Vindt men geen „graten" tot zelfs bij 3e beste en smakelijkste visschen? Of, wat is volmaakt? De uitsluitingen zijn noch sportief, noch broederlijk! Maar hoe gaat het? Speelt een liefhebber te goed, hij wordt benijd en belasterd! Men is af gunstig en zoo denkt men er aan, om hem uit te sluiten In plaats van zulke liefhebbers uit te duiten, zouden we allen niet beter doen, hun meer volmaaktere methoden te volgen, den weg opgaan dus die zij betreden hebben? HM ZAL IEDERE LEZER VAN DIT BLAD op eerste aan vraag van den bekenden kampioen APOTHEEK „SINT ELOOI" te GENTBRUGGE-bij GENT een uiterst leer rijk boek van 32 groote bladzijden ontvangen. Dit boek heeft voor titel „MODERNE DUIVENLIEFHEBBERIJ en bevat in 't lang en in 't breed hoe ieder liefhebber zijn duiven moet koppelen en voorbereiden tot den kweek. Een speciaal hoofdstuk is gewijd aan den op kweek van schoone jongen. Verder wordt het modern spel, weduwschap, na tuurlijk spel, trukjes, enz. enz. er in uitgelegd. Geschréven door een kampi oen als Apotheek „Sint-Elooi" die in de drie laatste jaren 756 prijzen speelt, is het wel de moeite waard. Het KOST U NIETS, niets meer dan den prijs van een postkaart, om het aan te vragen. Indien U zeker winnen wilt in de vluch ten, beproeft dan de .Allernieuwste Speelmethode" die noch tijd, noch speciale inrichting, noch onkosten vergt en verbazende uitslagen geeft. Een exemplaar van deze methode is sinds 1 Januari gratis verpakt bij iedere drie dubbele doos „Colombine-Thee" van 15 Fr. Om de duiven gezond te houden, in form te brengen is „COLOMBINE-THEE" onmisbaar. Dadelijke uitwerking! Gemakkelijk en profijtig gebruik! Het eenigste produkt, dat door alle groote kampioenen wordt gebruikt. Mits de uitgave van 15 Fr. komt U in het bezit: eerstens, van een doos Colombine-Thee en tweedens, van een methode, die wel tiendubbel den prijs van 15 Fr. waard is. Stelt niet langer uit en vraagt heden nog een pak Colombine-Thee van 15 Frs. Te koop in alle apotheken en bij den bereider: Apotheek „SINT-ELOOI" te GENTBRUGGE-bij-GENT (België). Het meisje fluisterde haar iets in Een oogenblik, zei Dora tot den de tective, mijn tante vraagt naar mij, wacht nog even hier, ons gesprek is nog niet ten einde, ik kom zoo terug. Vraag het haar meteen, was alles wat de detective antwoordde. Dora Burton ging en hij wachtte. Maar hij zat nu niet rustig in den fau teuil vóór den haard. Onrustig liep hij *n de kamer op en neer. Op eens hoor de hij een gil. Snel opende hij de deur en liep de gang in en de trap op naar boven. Daar zag hij een kamerdeur open staan. Daar hielden Dora en het dienst meisje beiden zich bezig met mevrouw Burton, die door een flauwte scheen overvallen. Maar niet dit scheen Rosch het meeste te ontstellen, hij rook een lucht van brandend papier. Hij liep voor den haard en zag duidelijk, dat daarin verkoolde papieren brandden Maar hij zag ook, dat er niets meer van te redden viel. Pas toen hij zich hier van had overtuigd, schonk hij zijn aan dacht aan de bewustelooze vrouw, die Dora met een reukzout trachtte bij te brengen, terwijl het dienstmeisje hulpe loos er bij stond. Was dit de kamer van mijnheer? vroeg de detective Het meisje knikte. Ja, mevrouw is hierheen gegaan en flauw gevallen. De detective schoof nu zonder veel complimenten Dora ter zijde. Hij nam Eatëïï WIJ Sülkê liefhebbers tof Voor beeld nemen en volgen wij hunne voet stappen Wat zou het immers baten zich in de liefhebberij volmaakt te hebben, op offeringen met de vleet getroost te hebben, indien de pogingen van mis schien een jarenlang zoeken of het toe leggen op een zekere speelmethode. ja, wat zou dat alles baten wanneer men tot slot van rekening uitgesloten wordt? Bestaat er een grootere onrechtvaar digheid, een grootere ondankbaarheid? Heeft men er ook al wel eens aan ge dacht, dat de successen hun hoogte en hun laagtepaal hebben! Zeker vol gen de jaren zich op doch wat zijn ze verschillend! Niets inderdaad is meer wisselvalliger en grilliger dan het spel met de duiven! Voorbeelden met de vleet bewijzen deze stelling! Wat ons allen tegen de borst moet stuiten, dat is, wanneer men slecht speelt, absoluut niemand op uitsluiting denkt! Men zal ons ook nog opwerpen, dat sommige liefhebbers zoo gunstig gelegen zijn en zulk een macht van duiven laten inteekenen, dat hun mededinging voor noodlottig gevolg den ondergang van de vereeniging moet na zich slepen. Dit aanvaarden1 wij gereedelijk, doch er is ook een hemelsbreed verschil te maken tusschen de echt sportieve duiyenliefhebbers en de eigenlijke be roepsspelers. Deze laatste maken er een stiel, een zuivere bediening van, en verdienen daarom ni£t zoozeer onze belangstelling, omdat den aard van onze liefhebberij echt ontspannend en uitsluitend sportief moet blijven. De beroepspeler speelt voor geld en tracht een groote reeks prijzen te ver overen om zoodoende zijn jonge en oude duiven aan zeer hooge prijzen af te zetten. Daar ligt het fijne van den knoop, alhoewel men soms verbluft zou opkijken moest een juisten bilan op het einde van het jaar opgemaakt worden. Hier past de spreuk: ,,'t Is niet al goud, wat blinkt!" Zelfs voor deze beroepspelers kan het spel derwijze geregeld worden, dat de inrichtende maatschappij toch vol doening schenke aan haAr sportievë leden, 't Is een moeilijk iets, een grens te trekken tusschen den beroepspeler en den gewonen liefhebber, want ieder een, van den oogenblik dat zijn duiven willen, zal alles bijzetten om het ijzer te smeden terwijl het warm is, dus in ander woorden: geld te verdienen. En niemand kan hem dit ten kwade duiden Om te besluiten, ziehier ons oordeel over de uitsluitingen: Zij zijn onrecht vaardig en onwaardig voor de groote duivenliefhebbersf amilie Wij- komen hlor nog op terug! Sport. Het Nederlandsch voetbalelftal heeft Zondag in Dusseldorf tegen het Duitsche met 2-2 gelijk gespeeld. Nida Senff heeft te Amsterdam het wereldrecord op de 200 meter rugslag dames met 4,1 sec verbeterd Sotternij Gemoedelijkheid is maar alles Dokter in het dorp onderzoekt een patiënt. Lijdt U aan oorsuizingen vraagt hij. De patëint antwoordt ont kennend. Dokter schudt teleurgesteld het hoe fJ: Jammer, daar weet ik zoo'n uitstekend middel tegen. Ook een waarborg Dame: Ik wou een radiotoestel op afbetalng koopen. Verkocper Dat kan mevrouw kunt U ook referentiën opgeven DameWel zeker, de laatste winke lier, waar we cr ook een kochten. H j kan U verzekeren, dat er zich geen enke le kras op het toestel bevond, toen hij bet terughaalde. SCHH'JFT U ONS EVEN ?-VRUBL'JVENDAUE INLICHTINGEN D.v.Driel ZiianslriooAdiim (9) Plaatst Uw advertenties voor Zuid- en Noord-Beveland in het oplage: 15.300 ex. en voor Walcheren in oplage: 18.250 ex. Twee bladen, waarmede de GEHEELE BEVOLKING VAN ZUID- NOORD-BEVELAND en WALCHEREN wordt bereikt. Vraagt proefnummers en tarieven bij de Drukkers-Uitgevers: 30 ie vraagbaak voor eiken koopman en effectenbezitter. Het verschaft betrouwbare adviezen voor solide belegging en voor een goed sn winstgevend beheer voor Uw fondsen beoit. De redactie is bereid aan abonnees op aanvraag inlichtingen te geven In- sake rijks- en gemeentebelastingen. Verschijnt eiken Vrijdag. Abonnement per halfjaar f 3,75. Vraagt proefnummer ter kennismaking. IDM. HET FINANCIEEL NIEUWS- en 1 TTLOTINGSBLAD. Does&atr. 1 Lelden. zonder zichtbare moeite de bewustelooze vrouw op. Wijs mij haar kamer, dan zal ik haar daar heen dragen, zei hij kort. Twee minuten later lag zij op bed Toen ging Rosch heen. We kunnen morgen wel ons gesprek voortzetten, juffrouw Burton, zei hij, gij moet nu de zieke verplegen. Ik loop meteen langs den dokter om hem te waarschuwen. Dora knikte. Voor het oogenblik scheen zij als vernietigd. Maar niet de flauwte van haar tante had haar zoo ontsteld, doch het feit, dat de vrees, die de detective had uitgesproken, zoo snel en onverwacht bewaarheid was. Haar tante had d papieren van haar over leden oom verbrand. Vele angstige gedachten en vragen kwamen bij haar op, doch zij dwong zich kalm te blijven, want nu had zij tot eersten plicht haar tante te helpen Spoedig kwam de dokter, die de zieke nauwkeurig onderzocht. Op de vragen van Dora antwoordde hij, dat haar tante werkelijk hard ziek was, hij vreesde zeer voor zenuwkoortsen. In ieder geval moest er dien nacht bij haar gewaakt worden. En Dora Burton had heel den nacht, den langen angstigen nacht voor zich om te waken en te denken aan het ge heim, dat achter dit alles verscholen moest zijn. Zij had geen vermoeden, wat het wezen kon, maar in ieder geval scheen haar tante er iets meer van te weten en de detective ook. Maar waar om had de detective al voorzien, dat zij dit doen zou? VII. DE MOORDENAAR GEARRESTEERD. Den dag daarna meldde Athur Roger zich ten huize der Burton's en verzocht juffrouw Dora te spreken. Hij werd toe gelaten en Dora kwam hem met een beleefd, doch tamelijk stroef lachje te gemoet. Volgens belofte, juffrouw, zoo ving Athur het gesprek aan, kom ik u mede deelen wat er gebeurd is en verslag van mijn bevindingen uitbrengen. Maar vermoedelijk weet u al, dat mijnheer Rosch geen gevaar meer bedreigt., Ja, antwoordde Dora, ik heb mijnheer Rosch gesproken. Ik ben u dankbaar voor uw tusschenkomst. Het spijt me te moeten zeggen, dat ik dien dank niet verdien. Mijn tusschen komst heeft zich bepaald tot het con- stateeren van het feit, dat mijn vriend uitnemend verzorgd werd, na een on- verhoedschen aanval van onbekende zijde. Als hij nog in gevaar geweest was en ik had hem er uit gered, ja dan, maar dat is hier niet het geval Misschien is uw tusschenkomst toch van grooter belang geweest dan u meont zei Dora, want als men die tusschen komst niet verwacht had, zou dan wel de verpleging zoo zorgvol en vriendelijk geweest zijn? Maar Roger schudde het hoofd Hoor eens, juffrouw Burton, zei3e hij, ik geloof nu toch, dat uw natuurlijk wantrouwen u parten speelt. Men heeft op den Eikenhof Rosch gevonden, hem opgenomen en verpleegd, zooals ieder fatsoenlijk mensch dat natuurlijk ge daan zou hebben. Men wist eerst niet met wien men te doen had, maar toen men vernam, dat de gewonde een ken nis van mij zijn moest, heeft men mij dadelijk een telegram gestuurd. In dat alles ligt toch geen grond om te ver onderstellen, dat men alleen om mij zoo met Rosch gedaan zou hebben. Men nad mij immers gevoeglijk overal buiten kunnen houden. U verdedigt uw vrienden op het kasteel met veel vuur. Het was Roger even alsof hij gesto ken werd. Daar was het weer; dat on gelukkige wan**"",t*"'w ,zij jegens hem voelde, omdat zij in hem zag den advocaat van de tegenpartij. Zij scheen wel te gelooven in zijn vriendschap voor den detective, maar voor de rest in hem niet het minste vertrouwen te stel len Pardon, zei hij, ik reken de familie Wij de veld op den Eikenhof volstrekt niet tot mijn vrienden. Ik ben slechts om zakelijke reden met hen in aanra king gekomen. Te groot zou waarlijk mijn vriendenkring worden, als ik daar toe mijn cliënten zou moeten rekenen (Wordt vervolgd).

Zeeuwsche Koerier | 1937 | | pagina 7