FEUILLETON HET DRAMA VAN SCH ILLERHORST r MET RADION PAS EEN HELDERE WAS Hulster- en Axelerambacht. Hij was daarbij vergezeld van den Commissaris der Koningin, Jhr Mr Quarles van Ufford en den hoofdinspecteur voor de werkverschaffing den heer Meijer de Vries. Z.Exc. werd daarbij rondgeleid door het bestuur van het waterschap, de heeren H. A A baron Collot d'Escury, C. H M Plasschaert en H. P J Rottier. Verschillende onderdeelen van het werk werden in bijzonderheden nagegaan. Er werden tevens besprekingen gehouden over de wijze, waarop ook in de naaste toekomst de arbeid bij het waterschap kan worden voortgezet (Tem Crt) De nieuwe weg van Zuiddorpe naar Koewacht, aan de Belgische grens, is gereed. Thans zal de verbetering van den hoofdverkeersweg van Axel naar de Belgische grens ter hand worden ge nomen Bij besluit van 22 Januari 1937 heb ben Ged. Staten van Zeeland vergun ning verleend aan A. A Dees te Ter Neuzen voor een dienst op Maandag van Ter Neuzen over Axel naar Hulst. De schriftelijke bezwaren van de NV Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg Maat schappij waren voor Ged. Staten geen aanleiding om het verzoek van de hand te wijzen. SAS VAN GENT Fabrieksbouw Naar men ons mededeelt, zal de N.V Stijfsel- en Glucosefebriek, alhier, we derom tot uitbreiding van haar ge bouwencomplex overgaan. Met de uit voering der plannen is het aannemers bedrijf van den heer A. Vernaeve, Sas van Gent, belast. Naar verluidt, zal er een geheel nieuw gebouwencomplex verrijzen met een loopkraan tot aan den Kanaalarm, zoodat uit de gebouwen direct in de schepen gelost kan wor den en omgekeerd. Alles is opgedragen aan Nederlandsche firma's Woensdag jl. zijn, naar gemeld wordt, in de Zandstraat verschillende geweren en revolvers in beslag genomen bij personen, die voor het in huis hebben van deze wapenen geen vergunning hadden. Tegen de houders is proces verbaal opgemaakt Bij de jl. Zondag door de Schutters club „De Kring" gehouden Konings- schieting schoot de heer A. Schatteman den hoogvogel af, waardoor hij den Koningstitel bemachtigde Burgerlijke stand. Week van 24 tot en met 30 Jan 1937 Geboren. 25 Jan. Walter Honoré Aloy- sius, zoon van Camillus Beaurain en Maria Philomena van den Berghe Loop der Bevolking, Aangekomen. P. M Oostdijk, timmerman van West- dorpe Vertrokken: L H van de Casteel, zonder beroep naar Eecloo (B) A M van Geel, zonder beroep naar Selzaete .B) A P J van Rooij, hoofd-onderwijzer naar Aalst (B) Oorspronkelijke detective-roman door WILLIAM HOLT (Nadruk verboden) 13) Na eenigen tijd kwam Dora Burton weer alleen binnen. De detective scheen het niet te bemerken, een oogenblik bleef zij bij de deur, die zij zachtjes ge sloten had, naar hem staan kijken. Toen zeide zij: U schijnt wel ernstig over het geheimzinnig probleem na te denken. Rosch richtte zich op. Als ik u de volkomen waarheid zeg gen moet, juffrouw Burton, zeide hij dan was ik niet aan het denken, maar half aan het soezen. Het is hier zoo be haaglijk, als u nog even langer uitge bleven waart, had u mij in diepen slaap aangetroffen. Een vreemd idee zoudt u dan van den wakkeren detective gekre gen hebben, niet waar? Maar tot mijn verontschuldiging strekke, dat ik mis schien nog niet bekomen ben van den tik, dien ik op m'n hoofd gehad heb U hebt moeten vechten, men heeft u geslagen? riep Dora. Gevochten heb ik niet. Maar, ja, ge slagen ben ik wel; men heeft mij een WESTDORPÈ Begin om 3,30 uut Werkloosheid. Aantal werkloozen 139 Burgerlijke stand. Gedurende de week van 28 Jan-4 Febr. 1937 Overleden. Agnes Ama Ysebaert, 5 j dochter van Richard Petrus Ysebaert en Irma Maria Janssens Loop der bevolking Ingekomen: Maria Philomena Tieleman van Hon- tisse Vertrokken: Dirk Hoogerwerf met gezin naar Sas van Gent HULST De tijd, dat vele jongens de lagere school gaan verlaten, nadert en ouders worden weer voor de vraag gesteld, wat zij met hun kinderen moeten gaan be ginnen om hen voor de toekomst een behoorlijk bestaansbron te verzekeren Het is tegenwoordig geen gemakke lijke vraag en toch is het de plicht van iedere ouder, dit vraagstuk ernstig on der het oog te zien Helaas zijn er gezinnen, waar rijk- halzend wordt uitgezien, dat hun jongen wat mede zal gaan thuis brengen om alzoo de onderhoudslast van het gezin wat te helpen verminderen. Niet altijd echter wordt hierbij wel voldoende het toekomstig belang hunner kinderen na gestreefd, met als gevolg wel een di recte verdienste, maar voor de toe komst des te grooter zorgen Hoewel de crisis nog lang niet is ge weken, zijn er toch eenige lichtpunten, die op verbetering wijzen en juist voor de jeugd is het van groot belang, wordt de toekomst weer normaal, daarvan mede te profiteeren Eigenaardig is het wel, dat met de betrekkelijk geringe opleving, men in de pers herhaalde malen kan lezen van gebrek aan goedgeschoolde krachten. In ons land, hetwelk in hoofdzaak op kwaliteitswerk is aangewezen, zal dit zich zeer zeker mede doen gevoelen. Wat zal dus voor ouders logischer zijn dan hun jongens te doen opleiden tot algeheel bekwame vakmenschen. De kans op een behoorlijke toekomst is daRrmede wel het best verzekerd. Op de Ambachtsschool wordt een breeden grondslag naar het vak der keuze, zoowel praktisch als theoretisch gelegd, wat den leerling een goede kans biedt om met de noodige energieo en ijver daarop voort te bouwen om zoo doende te worden een bekwaam vak man, die in elk geval zijn plaats in de Maatschappij, zoowel in groot-industrie als in het kleinbedrijf, waard is Zooals men zal weten, is de opleiding aan de Ambachtsschool teruggebracht op twee jaar. Bij flink werken zal het eventueel loonverlies tot een jaar blij ven beperkt, immers bij een leeftijd van 12 jaar en 8 maanden worden leer lingen toegelaten en eerst bij 14-jarigen leeftijd mogen zij in loondienst treden Ouders, bedenk daarom goed wat het belang van Uw jongen vraagt voor de toekomst en gaat eens praten met den Directeur, die U alle mogelijke inlich tingen gaarne verschaft Schutterssociëteit St-Sebastiaan, lo kaal Em Nijskens-Neefs, Schieting op de liggende wip op Zondag 7 Februari slag op het hoofd gegeven, die mij be wusteloos deed neerstorten. Maar ik schijn nog al een harden schedel te hebben. Vertel me toch wat er gebeurd is, zei Dora dringend. Nu, dat is gauw gedaan. Ik heb een kijkje genomen op den Eikenhof, of lie ver in het park, dat er bij behoort. Ik had daar een ontmoeting met iemand die mij aardige inlichtingen zou kun nen geven, maar werd plotseling van achteren neergeslagen. En toen? Toen vond ik mezelf terug, netjes ver pleegd in een kamer van het kasteel Men heeft waarlijk alle zorgen aan mi. besteed. Ja, en verder? Verder. Nu, ik heb nog iets gehoord dat mij van belang leek, namelijk dit dat de jonge dame, met wie ik sprak krankzinnig is. En dat zij verdwenen is na die ontmoeting met mij. En zij zou de grens over gaan met mijnheer van Beekum. Met Frans van Beekum? Weineen, met den ouden heer. O ja u weet nog niet, dat die teruggekomen was. Teruggekomen, hierheen? Ja, hij wilde zich bij de justitie aan geven, maar is weer teruggekeerd. Gelooft U dat? Ja, ^ker, ik geloof, dat hij terug kwam en werkelijk het plan had zich zelf aan te geven, want hij wilde zich Z AAMSLAG Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het doctoraal examen Ne derlandsche letteren mej. N. C. van Dis De collecte en bazar ten behoeve van het muziekgezelschap „De Volharding", alhier bracht netto circa f 600 op PHILIPPINE. Burgerlijke Stand. Geboren: Edmond, zoon van L. van Hoecke en Math. Bockstael. Joannis, z van Edm de Mul en M Claeys. Anne, dochter van C. Rammeloo en M. Begijn Overleden: Rosina van Cranenbroek, 4 w HOEK. Te Utrecht slaagden voor het examen Lingerie de dames J. Jansen en N. Scheele alhier VOGELWAARDE Burgerlijke Stand Geboren: George Augustinus Alphon- sus, zoon van Hendricus D. de Bruijn- Lauret. Franciscus, zoon van Alphonsus van den Bergen-Dobbelaar. Celina Louisa, dochter van Desiderius Verrassel Beek Loop der bevolking, Gevestigd: Maria P. de Brouwer van Hontenisse, M. M L van Trappen van Terneuzen, G J M Fassaert van Hulst, J M G de Rijk van Huijbergen, L F A A de Bruijn van Luijkgestel, R A de Kort van Canada ST. JANSTEEN Groote Biljartprijskamp op Zondag 7 Februari 1937 bij Jos Pluijm-de Letter. Inleg van 4 tot 5 uur AXEL In de jaarvergadering der VW werd o.a. medegedeeld, dat in 1936 de ont vangsten f 4429 en de uitgaven f 4420 AADé-A (24) vrij pleiten van de beschuldiging van moord op uw oom. Maar waarom deed hij dat niet? Ja, waarom? En waarom nam hij dat meisje mee? Dat weet ik ook nog niet. Maar u weet meer, dan u mij zeggen wilt. Toch niet, misschien vermoed ik wel een en ander, doch wat hebt u aan ver moedens. Vertel mij eerst eens, wie heeft u het briefje gezonden, waarmee u bij mijn vriend Athur Roger geweest zijt? Dora haalde de schouders op. Ik weet het niet, zeide zij. Wie heeft het dan gebracht? Dezelfde jongen, die mijnheer Roger een briefje bezorgde en die door u uit gehoord werd. Rosch glimlachte. Dien gij dus ook uitgehoord hebt. Welnu, wat zijt ge van dat spraakzame jongmensch gewaar kunnen worden. Toch zeker wel wie hem dat briefje had laten bezorgen. Hij zei, dat hij het van de huis houdster had gekregen, die hem gezegd had, er niet met den baron of de freule over te spreken. Maar als dat waar is kan die huishoudster, dunkt me, slechts tusschenpersoon geweest zijn. De detective was ten zeerste geinteres seerd. Even zweeg hij en staarde pein zend in bet vuur. Dora Burton wachtte, maar zij voelde zich teleurgesteld, toen Rosch opnieuw een vraag stelde. Want opeens roerde hij een geheel ander hadden bedragen. Het ledental stêèg van 84 tot 106 en dat der donateurs van 11 tot 13. In de vacature van het overleden bestuurslid J J de Lozanne werd de heer G. J A de Jonge gekozen Afgeronde projecten voor 1937 werden nog niet naar voren gebracht. Echter bleek, dat het bestuur weer heel wat van plan is Op de Sasdijk is Maandag jl. een auto van de Blue Band met een lading van plm 2000 KG boter bij het uitwijken voor een wielrijder geslipt en van den dijk gekanteld. De drie inzittenden kwamen met den schrik vrij. Bij het begin van dezen vrij smallen en slecht bestraten steenweg met z'n bij regenweer zwaar bemodderde zij kanten, die van automobilisten bij het passeeren steeds de grootste omzichtig heid eischt, staat een bord met het op schrift: „Verbeterde rijweg". 't Lijkt veel op een misplaatste grap! Htrgerlijke Stand, Gedurende de maand Januari jl. zijn: Gehuwd. 21. Eugenius Edmond van den, Berg, 28 jaar en Lucia Christina tferbeke, 28 jaar. Jacobus Pie ter de Bruijne, 20 jaar (van Zaamslag) en Suzanna Pieternella de Pooter, 16 jaar. 28. Jacobus Pieter van Drongelen, 36 j en Catharina Paulina Ridderhof, 35 j (van Amsterdam) Geboren. 4 George Petrus, zoon van Alphonsus Cornelius van Heese en Maria Christina de Koning. 7. Hinderi- ka Geessien Johanna, d van Jacobus Pieter Bommeljé en Aukje Verbeek. 16 Neeltje Catharina, d van Jacob Jan van Drongelen en Laurina Goossen. 17 Ben ny Alfred Henriette, zoon van Leon Augustus Vervaet en Anna Maria Cleij- man. Marinus Johannes, z van Marinus Johannes Boerman en Neeltje Pieter nella de Kraker. 23. Pieternella Eliza beth, d van Jacobus van de Ree en Maria Pieternella Brakman. 26 Cornells Petrus, zoon van Franciscus Johannes Tieleman en Maria Josephina Sturm. 29 Margaretha Magdalena, dochter van Alphonsus Camillus de Brouwer en An gelina van Acker. 30 Jacobus, z van Adriaan Jacobus de Kraker en Ebrina de Jonge Overleden. 31 Dec Pieter Franciescus van de Vijver, 68 jaar, echtg van Eme- rentia Puts. 4 Janna Bolleman, 71 jaar echtg van Cornelis Duerink. 11 Joannes Franciscus Brandt, 83 jaar, wedn van Leonia Coone. 15 Francina Balkenende 73 jaar, echtg van Jan Scheele. 28 Janke Meijer, 50 jaar, echtg van Cornelis Wieland TER NEUZEN Vrijdagavond werd de couranten- oezorgster mej. E. te Driewegen door een Dieseltram gegrepen en een eind meegesleurd. Vrij ernstig gewond werd zij naar het ziekenhuis vervoerd Den machinist treft geen schuld Zaterdagavond heeft dokter St., al hier, op de Axelsche brug een vrouw aangereden, die met een rijwiel aan de hand op het rijpad liep. De vrouw, die 3en beenbreuk opliep, werd door den dokter naar het ziekenhuis gebracht Gevonden voorwerpen De inspecteur van politie alhier maakt bekend, dat omtrent onderstaande ge vonden voorwerpen, inlichtingen te be- onderwerp aan. Juffrouw Burton, zeide hij, uw tante is erg ongesteld. Maar misschien be vindt zij zich nog niet te bed. Zou het nu werkelijk onmogelijk zijn, dat gij van avond nog met haar die papieren van uw oom nazocht? Zij heeft beloofd, dat het morgen zou gebeuren en Jawel, en daar nam ik genoegen mee ik weet, wat u zeggen wilt. Maar geloof me, niets is voor het oogenblik dringen der, dan dat ik vanavond nog meer daaromtrent weet. Luister eens, u wilt beslist, dat het drama wordt opgelost dat we precies achter de waarheid komen? Dat wensch ik beslist. Men zegt wel eens, dat in den oorlog alle middelen geoorloofd zijn. Dat gaat te ver, maar men bezigt dan toch wel heel veel middelen, die men in andere omstandigheden beslist veroordeelen zou. In zekeren zin is dat ook zoo bij een strijd tegen een gewetenloos mis dadiger, gelijk wij dien thans ook voeren, om erger te voorkomen, moeten wij ook over bezwaren heen stappen die ons in andere gevallen zouden weer houden. Waarvoor die lange inleiding? Omdat ik wel lust heb u tot iets over te halen, waarin ik weet, dat u niet ge makkelijk zult toestemmen, juffrouw Burton. En wat is dat? Ik zou u willen voorstellen, dat u komen zijn aan de daarachter Ver melde adressen Radiateurdop, dameshandschoen (grijs) en een boekje, uitgegeven ter gedach tenis aan het huwelijk van het Prinse lijk paar, bureau van politie Rijwielbelastingmerk, J. de Fouw, Dijkstraat 77 Idem, J. A Faas, Axelschestraat 1 Idem (kosteloos) M van Driel, Drie wegen O 102 Dameshandschoen en zakdoekje, A de Bruijn, Kazernestraat 4 Boodschaptasch, W. Moerman, Noord straat 99 Mantelband en alpinomuts, J. B. Doorns, Tuinpad 22 Portemonnaie met inhoud, P. de Groote, Benedenweg 43, Sluiskil Pullover, J de Smidt, Zandstraat 10 Wit kinderbontje, P v d Gouwe, Em- malaan 5 Zilveren armband, W A Riemens, M Eijkestraat 5 Kinderhandschoentje, J de Lijster, Baandijk 45 Mantelbond, A Koiijn, Nieuwediep- straat 86 Portemonnaie (rood) L van dé Wege, Tholensstraat 2 Grijze wollen das, P Maas, Dahliastr. 25 Alpinomuts, G A Hamelink, Dijkstraat 27 Zilveren broche, A Geijp, Havenstr. 3 (Tern. Crt) Burgerlijke Stand. Gehuwd. 28 Jan Lodewijk Frans van der Hooft, 26 jaar en Jacomina Maria Berkman, 23 jaar Geboren. 21 Jan Amy Willy Jean, d van Daniel Maas en Jozina Sara Bonne wel. Koenraad Christiaan Helena, zoon van Germanus Anthonius Bernardus Lyppens en Paula Maria Antonia Lyp- pens. 22 Jan Neeltje Suzanna, d van Willem Dekker en Johanna Maria van Hoeve. 26 Jan Leendert Jacobus, z van Daniel Herrebout en Metje Catharina Hamelink. 28 Jan Josephus Charles, z van Abraham Carolus van Pamelen en Louisa Maria de Bruijn. Jacoba Serafi- na, d van Frans Johanna Oppeneer Overleden. 16 Jan Neeltje Meeusen, 61 jaar, echtg van Fran.| 't Gilde. 18 Jan Pieternella Mechille, 64 jaar, echtg van Geleijn Bareman. 20 Jan Maria Scheele, 72 jaar wed van Pieter Salomé (T.C.) Loop der bevolking Ingekomen: L Weijns, landbouwer, Scheldekade 35, van Vancouver (Canada) M Molema-Drever, zonder, van Boven straat 4 van Goes A W Dekker, zonder, Axelschestraat 133 van Papendrecht J C Bogaert, schipper, Korte Kerk straat 8 van Vogelwaarde P van Vugt, machinist, Schoolweg 29 ambtshalve E J van Dorp, leerling-verpleegster, Emmalaan.-l van Delft B Dhaene, dienstbode, Kanaalweg 47, van Boschkapelle J J de Wilde, schipperknecht, Klaas- senstraat 2 van Rilland-Bath A v d Weerd, wachtmeester Kon Mar., Nieuwstraat 41, van Geffen G H Berends, part. verpleegster, Schoollaan 1, van Amsterdam Vertrokken: C Sanderse, brugknecht, Oostkade 13 naar Veere tracht u van iets meester te maken, dat strikt genomen, niet aan u behoort. Ik bedoel dit: probeer u meester te maken van de papieren, die uw oom toebe- hooren en die we dadelijk noodig zullen hebben. Hè? vroeg Dora Burton verwonderd, V stelt me voor, desnoods zonder mijn tante daarin te kennen, die papieren van mijn oom te stelen, ja ik weet er heusch geen ander woord voor. Dat kunt u niet meenen, mijnheer Rosch. Rosch haalde heel even de schouders op. Stelen is een heel hard woord, zei hij, ik wil niet, dat we uw tante zullen be- rooven van hetgeen haar behoort. Maar ja, ik heb al gezegd, het is geen mooi middel, dat ik toepassen wil. Stelt u dan zooveel belang in het ken nis nemen van die papieren, waarvan u nog maar alleen vermoedt, dat ze er zijn! Ja. Maar u zult ze morgen hebban. Misschien. O, maar ik zal ze met tante nakijken en Als ze er dan nog zijn. Wat is dat nu; u zult me toch niet wijs willen maken, dat ze van nacht nog gestolen zouden worden. Ze liggen vei lig bewaard en wie weet er van, wie zou ze willen? Welnu, gestolen zullen ze niet wor* den, maar vernietigd misschien. Door wie? Kom, spreek ronduit m(jn-

Zeeuwsche Koerier | 1937 | | pagina 6