De Zeeiiwscbe Koerier I Woensdag 30 Deo, 1931, f25,- of f400,-? Tweede Blad Voor do Vrouwon Do Bodolaros van Saint-SuÊpico .li ffuis-en/iamertfctcltoestd i jd'eritunu*'' hureaU li v^medenOorV'1 f/n sterdam van 46e «Jaargang. No. 3864 FEUILLETON. Uit het Binnenland. Uit het Buitenland. Teohn. Bar. SMEDBNBOR0H, Postbus 394, AMSTERDAM. Stro No. I273I0. 102 „Een bad-toestel thuis. „Gezondheid in iw huis. Inktvlekken. Men kan versche inktvlekken ook uit de toei ste weefsels verwijderen met behulp van melk. Men giet wat melk op een schoteltje en legt het bevlekte stuk daar overheen. Nu tikt men het met den vinger telkens in de melk, totdat de vlek geheel verdwenen is. Zoo noodig wordt de melk eenige malen vernieuwd. Waterdichte schoenen. Een goed middel om schoenen waterdicht te maken is het bestrijken van het leer met lijn olie, die men terdege laat indroogen, waarna de bewerking nog twee a driemaal wordt her haald. Met rubberzolen er onder zullen ze dan zeker waterdicht zijn. Het wasschen van nieuw goed. Nieuw goed verliest gewoonlijk door het eerste wasschen zijn stevigheig, omdat dan het apprêt eruit verwijderd wordt. Dit Kan men voorkomen door het voor het wasschen eerst een half uur in zout^water te leggen. Daarna wordt 't met gewoon water goed afgespoeld en vervolgens op de gebruikelijke wijze gewas- schen. Vochtvlekken. De onaangename vochtvlekken in linnen goed kan men op de volgende manier daaruit verwijderen: men schaaft 'n stuk goeie wasch zeep, kookt het in water tot een pap, bestrijkt daarmee de vlekken en strooit er een weinig potasch over. Dan legt men het goed L4 uur te bleken en zorgt ervoor het voortdurend nat te houden. Ten slotte spoelt men liet in schoon water. Glijende matten Om het weglyden van cocosmatlen te voor komen kan men twee of wel vier kleine metalen hoekjes in den grond bevestigen met een paar schroefjes. Men kan die hoekjes gemakkelijk zelf maken, want als de mat op haar plaats ligt, ziet men er toch niets van. Flesschen reinigen. Eierschalen zijn uitstekend middel om fles schen en glazen schoon te maken. Men breke de schalen in stukken, doe ze in de te reinigen flesschen, giet er kokend water bij, schudt zc flink en spoelt ze na met schoon water. Emaille. Emaille vaatwerk, dat van binnen zwart is geworden, moet in zeep- of sodawater worden uitgekookt. Uitwendig maakt men ze schoon door ze te wasschen met in water opgeloste houtasch. Laat nooit koud water in een heele droge emaille pan loopen. Eiervlekken. Eiervlekken op zilveren lepeltjes verwijdert men door wrijven met roet of vochtig zout. De voorwerpen worden dan nagepoetst met een wollen lapje of borsteltje met fijn krijt. Etenslucht verwijderen Etenslucht kan men uit 't huis verwijderen door op de keukenkachel een weinig poeder van vederhout te strooien bij den drogist ver krijgbaar. DE MAASBODE is het familieblad bij uitnemendheid. 152) Zijn gelaatskleur, gebronsd door de zon van Australië, gaf iets indrukwekkends aan zijn regelmatig schoon gelaat en scheen den glans van zijn blik nog te verhoogen. Gaston Depréty was gekleed in een grijs zo- merpak en had een strooien hoed op. Hij had een veerkrachtigen gang en een ge distingeerd voorkomen. Niets hoegenaamd in hem verraadde den gewezen galeiboef en nie mand zou er dan ook aan twijfelen wanneer hij verklaarde te zijn, en dat door papieren be wees, de burggraaf George De Grancey, laatste afstammeling uit 'n der edelste geslachten van Touraine. Om twee uur drie-en-veertig minuten stapte hij in een spoorwegcoupé tweede klasse en spoorde naar Mans. Den volgenden morgen omstreeks tien uur stapte hij met een zucht van verlichting dat die lange vervelende spoor- reis achter den rug was te Amboise uit den trein. Daar hij zonder eenige bagage reisde be hoefde Gaston Depréty zich bij het verlaten van den trein ook over niets te bekommeren. Hij liet zich een der beste hotels van de stad aanwijzen Men noemde hem het „Hotel du Commerce'' een oud, goed bekend huis en daar begaf hij Met zestig duizend gulden op stap. Door een Landbouwbank te Amsterdam zou Donderdagmiddag een bedrag van f 00,000 ver zonden worden naar een kantoor te Eindhoven. Toen de brief gereed gemaakt was, deelde een der bedienden mede, dat de brief terug moest naar den directeur. De brief werd aan den bediende ter hand gesteld en hij vertrok, doch, naar later bleek, niet naar den direc teur. Want Vrijdagmiddag werd uit Eindho ven bericht ontvangen, dat de brief met f 60.000 aldaar nog niet was ontvangen. Uit een dadelijk ingesteld onderzoek bleek, dat de directeur den brief niet had terugge vraagd en niet beter wist, dan dat hij verzon den was. Verder bleek, dat de bewuste bank bediende, de 28-jarige Th J M K. met de f 60,000, bestaande uit 50 bankbiljetten van f 1000 en 100 bankbiljetten van 100, op reis was gegaan Aangifte bij de politie volgde en deze ver zoekt thahs opsporing en aanhouding van K., die, vermoedelijk in gezelschap van een vriend, den kellner H., via Nijmegen over de grens is gegaan. K. is 1,80 M. lang, als heer gekleed, hij heeft blond krullend haar, is glad geschoren en heeft blauw-grijze oogen. Zijn gezond uiterlijk geeft hem het type van een provinciaal Ontbijt te Parijs lunch te New-York. Henri Farman, de bekende vliegtuigconstruc teur, die op het oogenblik een vliegtuig bouwt, dat voor een vlucht in de stratosfeer bestemd is, welk vliegtuig over ongeveer twee me ancien gereed zal zijn, verklaarde dat, naar hij ver wachtte, het toestel op een hoogte van 15 a 18 KM een snelheid van meer dan 800 KM per uur zal kunnen bereiken, zoodat de afstand Parijs-New-York in ongeveer 6 uur afgelegd zal kunnen worden. Verdere bizonderheden omtrent d econstruc tie van het vliegtuig worden echter op wensch van de Fransche regeering geheim gehouden. De cabine wordt vervaardigd naar het voor beeld van den gordel van den ballon van prof. Piccard. Drie compressors zullen den bestuur der en zijn begeleider 60 L. lucht per uur le veren. De proefvluchten zullen minstens 6 maanden duren. Dochter slaat haar moeder dood. Te Rossweis stelde zich een 27-jarige aibeid ster ter beschikking van de politie. Zij ver klaarde haar 70-jarige moeder, die te Freital woonde, in een twist met een bijl te hebben doodgeslagen. Bij onderzoek weid de oude vrouw inderdaad dood gevonden. Zij had ver scheidene wonden op het hoofd. De dochter is gearresteerd. Brand in een krankzinnigengesticht. Zondag is brand ontstaan in het krankzin nigengesticht op de Strop, te Gent. Een Belgisch en een Fransche >ati rnt zijn door den rook gestikt. Verondersteld wordt dat de Belg den brand heeft veroorzaakt et '.n bed te rooken. Juwelier overvallen. Uit Berlijn wordt gemeld: Vrijdagochtend verschenen in een juweliers zaak te Tempelhof drie jongemannen, die arm band-horloges wenschten t ezien. Tijdens die bezichtiging trokken plotseling twee hun revol vers, waarmee zij den eigenaar oedreigden, ter wijl de derde drie plataux met veertien gouden horloges ter waarde van vijfhonderd Mark, greep. De roover vluchtten in eenauto, dien zij in den nacht te voren gestolen hadden. Toen voet gangers hun vlucht wilden verhinderen, losten zij een aantal schoten, echter zonder iemand te zich onmiddellijk heen. Hij was niet voornemens lang in deze stad te blijven. Toch vroeg hij, in het hotel een kamer voor eenige dagen en nadat hij zich daar wat had verfrischt en afgeborsteld, bestoven als hij was van die achttien uren sporens, ging hij naar de eetzaal om te dejeuneeren. De ontbijttafel was reeds lang afgenomen. Men dekte voor hem in een afzonderlijke ka mer, waar twee tafeltjes stonden. Het eene was reeds bezet door een man van vijftig jaar on geveer, wiens kleeding, hoewel zeer net, eer een welgestelden boer dan een burger verried. Een kellnêrin bediende in dit kleine lokaal. Gaston Depréty gevoelde zich zeer op zijn gemak bij deze twee menschen, met wie hij dadelijk een gesprek aanknoopte. Het eerst wendde hij zich tot de kellnerin en vroeg: Hoort gij hier in het land thuis mejuffrouw? Ja, mijnheer, antwoordde het meisje, k be hoor in dit departement thuis, geboren te Tours en opgevoed te Ambroise, dat ik nooit verlaten heb. Mijn vader en mijn moeder zijn er gestorven en ik ben nu reeds gedurende tien jaar in dienst in het hotel du Commerce. De kellnerin praatte gaarne en daar wilde Gaston Depréty partij van trekken. Hij hernam: Dan zult ge hier ook wel veel menschen kennen? Iedereen, mijnheer, iedereen, van de oudsten af tot de kleintjes die pas geboren zijn. Na dit antwoord moest de kellnerin het lo- Wij zeggen niet, dat wij voor f25, een bad-installatie leveren, die overal elders f400,kost. Maar wel zeggen wij, dat U na een bad in een Neptunus-badtoestel even schoon en frisch zijt, als na een bad in een badkamer van f 400, Volgt het voorbeeld van zooveel anderen, die verbetering en behoud van hun gezondheid hebben te danken aan een regelmatig gebruik van het Neptunus-badtoestel. Het toestel kost compleet incl. alle toebehooren slechts f25,franco Uw huis, na ontvangst van het bedrag of onder rembours met verhooging der rembourskosten. Stort nog heden het bedrag op onze postgiro No. 127310, dan hebt U het toestel binnen enkele dagen in Uw bezit. treffen. De daders wisten ongehinderd te ont komen. Ontvoerd en weer in vrijheid gesteld.. Naar uit New York wordt gemeld, is Mrs. Don nelly, de eigenares van een modemagazijn te Kansas-City, die door bandieten was ontvoerd, op wonderlijke wijze weer in vrijheid gesteld. De bandieten eischten van den echtgenoot van mrs. Donnelly een losgeld van 75000 dol lar en hadden gedreigd, mrs Donnelly blind te maken en haar negerchauffeur te dooden, wanneer zij het geld niet tijdig ontvingen. In plaats van dit dreigement uit te voeren, hebben de ontvoerders, zonder het tijdstip waarop zij het losgeld zouden krijgen af te wachten, de vrouw en haar chauffeur per auto tot dicht bij haar woning gebracht en onge deerd in vrijheid gesteld. Het einde van den postzegelkoning In het armenhuis te Chilley (Engeland), stierf kortgeleden de oude William Palmar, van wiens verleden de directie niets wist Kort voor zijn dood had de 87-jarige zieke ech ter aan een der zusters verteld dat hij eenmaal drie millioen gulden bezeten had en koningen en vorsten onder zijn relaties telde. De zuster hield het verhaal voor de koorts fantasie van een stervende. Bij de begrafenis hoorde zij het echter bevestigen door een zoon van den overledene en een ander bloedverwant Palmer was inderdaad eens de grootste en meest bekende postzegelverzamelaar van Enge land geweest, hij voerde zelfs, toen hij op het hoogtepunt van zijn roem stond, den naam van postzegelkoning kaal verlaten om eenige gerechten uit de keu ken te halen. Gaston glimlachte. O! zij is zooveel als het nieuwsblad van Am boise, zeide de als boer gekleede man die aan het naburige tafeltje dejeuneerde. Nieuws gierig als onze stammoeder Eva en met een tong die geen vijf minuten stil kan zijn, maar overigens een goed en braaf meisje. Gij schijnt hier in den omtrek ook thuis te hooren, mijnheer, zeide Gaston Depréty, en waarschijnlijk zijt ge habitué in het hotel Ja en neen, zooals men het nemen wil. Ik woon te Bléré, waar ik flinke wijnbergen heb en ik ben nu op reis om mijn wijn te verkoopen. Ik kom dikwijls te Amboise en ik ken hier zoo goed als iedereen. Dan zoudt gij mij misschien wel eenige in lichtingen kunnen geven omtrent een familie, waarin ik veel belang stel, haar fortuin en ver dere omstandigheden. Welke familie bedoelt gij? De familie De Grancey. Bij het hooren van den naam De Grancey schudde de wijnbouwer het hoofd en trok een bedenkelijk gezicht, terwijl hij zeide: j Oho, wanneer gij wellicht geld van die fa milie moet hebben, dan hebt ge een vergeef- sche reis gemaakt en kunt ge wel een streep door uw vordering halen. Vroeger v/aren De Grancey's de rijkste menschen uit den geheelen omtrek, maar nu zijn zij geheel aan lager wal geraakt Mevrouw De Grancey is zes jaar gele- den gestorven, zij was krankzinnig, ten gevolge van de zware verliezen die haar echtgenoot bij Reeds als jongen van zeven jaar was hij be gonnen met het verzamelen van postzegels Hij kreeg toen eens een driehoekige blauwe post zegel van de Kaap in handen; verkocht deze voor twee kwartjes, koch voor dit geld weer an dere postzegels en was op 11-jarigen leeftijd zóó ver, dat hij met verschillende handelaars contracten afsloot Hij mocht zijn postzegels aan den binnenkant tegen de étaiageruiten van verschillende winkels plakken: de eigenaars van de winkels ontvingen dan een gedeelte van de winst Op 32-jarigen leeftijd had Palmer op phila- telistisch gebied zóóveel gezag, dat op zijn raad het lagerhuis den verkoop van nieuwdrukken verbood, om alle pogingen tot bedrog te belet ten Palmer was de geregelde leverancier van het Engelsche koningshuis en de oude koningin kwam altijd persoonlijk naar zijne zaak, om haar keuze te maken In zijn glanstijd bezat Palmer een vermogen van drie millioen Later werd Palmer ver kwistend, schonk ongehoorde sommen weg en reeds voor den oorlog failleerde zijn zaak Onder de geringe nalatenschap van den doo de vond men, als eenige herinnering aan zijn vervlogen roem, een paar pakjes postzegels ter waarde van 25 cent Afschuwelijke mishandeling van een kind Uit Washington wordt gemeld: De heer en mevrouw Riley, die hun 12-jarig dochtertje, dat „ongehoorzaam" was, vier jaar iang had den opgesloten, werden veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf elk. het speculeeren geleden had. Deze ourggraaf, George Paul De Grancey, heeft nog twee ja ren in armoede geleefd na den dood van zijn vrouw en is toen ook overleden. De deurwaar ders hebben alles ingepalmd van het kasteel af tot laatste pachthoeve welke hij in den om trek van Amboise bezat. Gaston Depréty vroeg: Maar had de burggraaf niet een zoon? Ja, George De Grancey, een jongmensch, dat een jaar of twee-drie en twintig zal geweest zijn, toen de oude burggraaf stierf. Wat is er van hem geworden? Daar zou ik u onmogelijk op kunnen ant woorden, men heeft hem hier in den omtrek niet teruggezien sedert hij zijn vader op het kerkhof te Amboise begraven heeft. Ik was eek bij die begrafenis. Ieder beklaagde Jien armen jongen Hij was een braaf en eerlijk Jong mensch, die gaarne de misslagen van wijlen den burggraaf Paul had willen herstellen, maar daar was het te laat voor. Hij bezac geen sou meer en zonder geld kon hij niets doen. Opge voed op een kostschool te Tours, had men kern alleen dingen geleerd, waarmee men negen keer van de tien van honger omkomt. Hier noemen wij zulke menschen leegloopers, vergeef me dat ik het zeg doenieten. De kellnerin Marguerite kwam juist uit dé keuken terug en hoorde de laatste voorstelling van den wijnbouwer. Zij mengde zich terstond weer in het ge sprek. *1 Over wien hebt ge het, vader Peloton? vroeg zij

Zeeuwsche Koerier | 1931 | | pagina 5